10 küsimust, mida küsida enne krüptoraha ostmist

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas krüptoraha ostmine on turvaline?

Krüptovaradesse investeerimine on kõrge riskiga, kuid potentsiaalselt väga tulus ettevõtmine. Kui soovite kiiret juurdepääsu digitaalse valuuta nõudlusele, on krüptoraha suurepärane investeering. Krüptovaluutadega tegelevate ettevõtete aktsiate ostmine on turvalisem panus, kuid see ei pruugi olla nii kasumlik.

⚡️ Kuidas ostavad uustulnukad bitcoinid?

Kuigi Bitcoini ei saa veel osta oma panga või investeerimisfirma kaudu, töötavad mõned ettevõtted praegu selle kallal. Hetkel peate kasutama bitcoini kauplemisplatvormi, et konverteerida USA dollarid bitcoinideks või muudeks digitaalvaluutadeks.

⚡️ Kui kaua peaksin krüptoraha hoidma?

Spekulatiivne investeering on selline, mille puhul investor eeldab, et hind tõuseb aja jooksul – üldiselt tuleb positsiooni hoida vähemalt kuus kuud kuni aasta. Pikaajalised krüptoraha investorid on teadaolevalt hoidnud oma investeeringuid aastakümneid.

⚡️ Millal peaksin oma krüptoraha müüma?

Nad ostavad siis, kui krüptoraha on tipptasemel, müüvad siis, kui see järsult langeb, ja siis loobuvad võimalusest, kui hind taastub. Kui hind on langenud ja te ei usu enam krüptovaluutasse kui investeeringusse, siis peaksite selle müüma. Langevat väärtust ei tohiks seevastu kunagi kasutada ettekäändena, et väljuda.

Krüpto algajaile, mis kunagi oli rahanduse marginaalne aspekt, on muutumas üha populaarsemaks.

Esimene bitcoin ETF debüteeris New Yorgi börsil 19. oktoobril 2017, ticker-tähise all ” ProShares, “mis on seotud bitcoini futuuridega. Kunstnikud teenivad miljoneid, müües “tokeniseeritud” digitaalseid teoseid. Krüptoraha börsid reklaamitakse ka telesaadete prime-time ajal, koos pankade ja kindlustusseltsidega.

Milline on parim viis krüptoraha ostmiseks?
Kui palju krüpto algajatele peaksin ma ostma?

Kui inimesed, kes ei ole kunagi varem investeerinud, tutvuvad krüptoraha teemaga, võivad nad olla üllatunud, kui palju see erineb tavalisest rahandusest. Näiteks võivad digitaalsete varade hinnad lühikese aja jooksul väga palju muutuda, sest puudub füüsiline toode, mis neid toetaks.

Vaatamata keerukusele usuvad valdkonna spetsialistid, et krüptovaluutasse investeerimine ei erine teistest kõrge riskiga investeeringutest nii palju, kui mõned inimesed arvavad: ärge investeerige raha, mida te ei saa endale lubada kaotada, veenduge, et teil on muud finantsalused kaetud, ja olge kannatlik.

Kas krüptoraha saab osta algajatele otse?
Muud meetodid krüptovaluutasse investeerimiseks

Enamik materjali, millega tarbijad kokku puutuvad, on pühendatud krüptovaluutaga kauplemisele. See kõik seisneb selles, et teada saada, milline on järgmine kuum krüptovaluuta. See kõik on seotud selle ennustamisega, milline münt tõuseb tuleviku staariks. “Steve Larsen, Washingtoni osariigi sertifitseeritud finantsplaneerija, ütleb, et krüptoraha investeerimine erineb aktsiainvesteeringutest. “Küsimus on sellise objekti soetamises, mille puhul usute, et see muutub aja jooksul populaarsemaks ja kasulikumaks,” selgitab ta.

Danah, kes juhib investeerimisnõustajatele mõeldud plokiahela projekti, arvab, et aluseks olev tehnoloogia, mida tuntakse plokiahela nime all, on paljutõotav. Arvutid töötavad koos, et tehinguid ilma keskasutuste, näiteks pankade või valitsuse reguleerivate asutuste abita (ja märkimisväärsete kuludeta) plokiahela võrgus autentida.

Kuidas osta krüptoraha
Kuidas osta bitcoini

Kui palju krüptovaluutasid on olemas?

Krüptovaluutade plahvatusliku leviku tõttu võib algaja jaoks olla raske orienteeruda. Kuigi on palju neid, millel on vaid väike hulk järgijaid, kuuluvad Bitcoin ja Ether kõige silmapaistvamate hulka sadade tuhandete kasutajate ja investoritega, kes usaldavad nende valuutat.

Mis on bitcoini kaevandamine ja kuidas see toimib?

Protsessi, mille käigus Bitcoini võrgustik jõuab kokkuleppele järgmise tehinguploki kohta, mis lisatakse bitcoini ahelasse, nimetatakse kaevandamiseks. Krüptograafilise mõistatuse lahenduse leidmiseks konkureerivad enesekindlad isikud, keda nimetatakse kaevuriteks, üksteisega iga uue ploki pärast.

Kuidas osta bitcoini ja teisi krüptovaluutasid
Kas on mõttekas investeerida Bitcoini?

Esimene, kes avastab lahenduse, loob uue tehingubloki ja edastab selle võrku. Edukat ploki kaevandajat premeeritakse auhinnaks värskelt vermitud bitcoiniga. Seega on kaevandamine ka meetod, mille abil lisatakse süsteemi täiendavaid bitcoine.

Mis on täpselt bitcoinide ja NFTde erinevus?

Mitte-vahetatavad märgid (Non-interchangeable token) on plokiahela varad, mida on raske vahetada. Bitcoin seevastu on konverteeritav märgis, mis tähendab, et seda saab hõlpsasti vahetada teise bitcoini või Kanada dollari vastu.

Alternatiivsed viisid bitcoini ostmiseks
Osta ja müüa krüpto algajatele

Kellel on kontroll Bitcoini tarkvara üle?

Bitcoin on avatud lähtekoodiga projekt, mis eksisteerib ilma keskse asutuseta. See tähendab, et igaüks võib teha muudatusi koodis, kui tal on selleks luba kõigilt teistelt, keda need muudatused mõjutavad. Bitcoini võrguga ühilduva tarkvara versioone on mitu, kuid “Bitcoin Core” viitab jaotusele, mis sisaldab kogu ülejäänud tarkvara.

Milline krüptovaluuta algajatele plahvatab?
Milline krüpto õitseb 2023. aastal?

Kas krüptoraha saab jälgida?

Kui teete mis tahes krüptotehingu, olgu see siis ostu- või müügitehing, salvestatakse see jäädavalt avalikku pearaamatusse, mida nimetatakse plokiahelaks. Igal krüptovaluutal on oma plokiahel, mis jälgib kõiki selle mündiga seotud tehinguid. Seega, kui te ostate ja müüte digitaalset valuutat, saab teie ostuajalugu alati jälgida selle internetis asuva avatud andmeallikaga.

Mis on krüptoraha rahakott ja kuidas seda kasutada?

Krüptoraha rahakotides hoitakse kasutaja võtmeid ja paroole, mis annavad teile juurdepääsu teie krüptovaluutadele. Krüptoraha rahakotid võivad olla kuumad või külmad. Kuumad rahakotid on häkkimisele altimad kui külmad, seega on soovitav hoida oma bitcoin'e pikemaajaliseks säilitamiseks külmas rahakotis.

Kas krüptovaluuta algajatele tõuseb uuesti 2023. aastal?
Kui palju peaksite krüptoraha mitmekesistama?

Kust võivad investorid osta bitcoini?

Krüptoraha maastikul navigeerivatel investoritel on mitmeid võimalusi, millest igaühel on unikaalsed plussid ja miinused. Bitcoinidega kauplemine digitaalsel börsil või investeerimine ETF-i on kaks populaarsemat meetodit. Näiteks võite osta bitcoin'i ostmisel valida, kas hoiustada seda registreeritud kontol, nagu TFSA või RRSP!

Milline on hea investeerimisstrateegia krüptoraha jaoks?
Milline on parim viis investeeringute mitmekesistamiseks?

investorite kokkupuude bitcoini hinnaga, ilma et nad peaksid krüptot otseselt hoidma.

Kas teil on võimalik osta krüptovaluutasid?

Kui olete krüptovaluutade maailmas uus, on mõistlik kaaluda ainult väikese osa lisamist oma kogu portfellist – tavaliselt mitte rohkem kui 5-10% -, kuna krüpto võib olla suhteliselt kõrge riskiga.

Kuidas koostada tasakaalustatud krüptoportfell?
Kas te saate teha oma uuringuid krüptoraha kohta?

Tuginedes enam kui 20-aastasele kogemusele sertifitseeritud finantsplaneerijana, nõuab John Larsen, et algajad investorid ei tohiks siseneda krüptosfääri enne, kui nad on saavutanud nii oma lühi- kui ka pikaajalised majanduslikud eesmärgid. Konkreetselt tuleb enne krüptoraha investeerimist hoolitseda mis tahes tarbijavõlgade eest. Lisaks peaksid algajad seadma prioriteediks maksimaalse rahastamise panustamise tööandjate sobituskontodele, nagu 401(k)s, enne kõike muud.

Krüptovaluutasse investeerimine ei ole piiratud suurte rahasummadega. Teatud online-vahetuste kaudu saavad kliendid osta krüptovaluutat vaid ühe dollari eest ja isegi vähem! See muudab selle fantastiliseks võimaluseks neile, kellel ei ole suuri rahalisi vahendeid, kuid kes soovivad siiski krüptovaluutadega seotud eeliseid.

Kas teil on oma uurimus Krüptoraha ostmist
Kuidas uurida krüptovaluutasid?

Uuringufirma Quantum Economics tegevdirektori Mati Greenspani sõnul saab krüptovaluutasse siseneda, kui panna igal nädalal kõrvale mõned lisadollarid.

Kas te olete oma uurimistöö teinud?

Krüptovaluutade ostmine, hoidmine ja müümine on viimastel aastatel muutunud palju lihtsamaks. Kui te aga ei soovi usaldada oma varade turvalisust börsikorraldajatele, peate mõistma, kuidas digitaalsed rahakotid töötavad ja milline neist on teie jaoks parim.

Kas krüptoraha tasub uurida?
Kas sa tead, kuidas osta krüptoraha?

Samuti aitab see mõista, mis on plokiahela tehnoloogia, kuidas erinevad tooted seda kasutavad ja millistel neist on eduvõimalus. Algaja krüpto ümber on praegu ka palju hype'i, seega peavad investorid olema ettevaatlikud hoiatuslippude suhtes.

“See sektor on täis münte, millel ei ole mingit tegelikku kasu ja paljudel juhtudel on tegemist otseste pettustega, mis näitab, et nad on lihtsalt inimesed, kes soovivad teie raha saada,” ütleb Greenspan, kes asub Tel Avivis, Iisraelis. Ta lisab, et võti on leida tõelised uuendajad.

Miks ei saa Krüptoraha ostmist
Kas keegi saab Krüptoraha ostmist?

Kuigi teil ei pea olema programmeerimisalaseid teadmisi, on kasulik õppida kasutama krüptoraha. Üks parimaid ressursse selle arusaamise omandamiseks on valge raamatu lugemine; need dokumendid annavad tavaliselt põhjaliku selgituse võrgu toimimise kohta.

Bitcoin on kõige kuulsam krüptovaluuta, mida saab kasutada kaupade ja teenuste ostmiseks kui reaalset digitaalset valuutat. Seevastu alternatiivsed krüptovarad, nagu Ethereum, on pigem investeerimisvahendid; need on konstrueeritud konkreetsete ülesannete lahendamiseks ja neid võidakse tulevikus isegi kaupade või teenuste eest tasumiseks kasutusele võtta.

Kuidas alustada krüptovaluutade ostmist?
Kas investorid saavad osta bitcoini?

Kasutajad, kes pakuvad Ethereumi võrgustikule teenuseid, saavad tasu eetris, mis on teine kõige väärtuslikum krüptovaluuta. Ethereumi võrk on mõeldud nn nutikate lepingute täitmiseks, mida võib automatiseerida, kui teatavad kriteeriumid on täidetud.

Mis vahe on krüptovarade ja tavapäraste investeeringute vahel?

Enamik valitsusi ei reguleeri praegu krüptovaluutasid, mistõttu on need spekulatiivsed investeeringud. Samuti on nad allutatud metsikutele hinnakõikumistele, kuna puudub keskasutus, mis määraks hindu.

Kust saab bitcoin'e otse osta?
Kuidas kasutada krüptoraha rahakotti?

Greenspani sõnul on krüptoraha pakkumise jagunemine veel üks oluline kaalutlus.

Ta ütleb, et sellised küsimused võivad olla aeganõudvad, kuid “need heidavad kindlasti valgust mündi hinna väärtusele aja jooksul”.

Kuidas te mitmekesistate oma tegevust?

Krüptovaluutasid pidurdab üks peamine probleem: plokiahela tehnoloogia, millest nad sõltuvad, on veel arenemisjärgus. Keegi ei oska ennustada, kas see jõuab oma pooldajate poolt lubatud kõrgustesse.

Mida krüptoraha rahakott tegelikult teeb?
Mis on krüptoraha rahakott ja milleks on seda vaja?

New Yorgi Lehman College'i dotsent Sean Stein Smith hoiatab: “Krüptovaluutasse investeerimine on oma olemuselt seotud märkimisväärse riskiga. Seda seetõttu, et puuduvad garantiid, et tulevased tehingud ja andmed salvestatakse ja edastatakse turvaliselt plokiahela kaudu.

Isegi kui plokiahelad realiseerivad oma kõrgelennulised ambitsioonid, võib siiski esineda digitaalseid valuutasid, mis ei vasta ootustele. Oma investeeringute kaitsmiseks soovitab Greenspan investeerida mõnda valitud varasse, millel on paljutõotavad pikaajalised väljavaated.

Erinevalt investeerimisvahenditest, nagu investeerimisfondid, pakuvad vähesed krüptovaluuta-alternatiivid üldistele investoritele juurdepääsu mitmesugustele varadele.

Kas teil on vaja krüptoraha rahakotti?
Milline krüptoraha on kõige turvalisem?

Mitmed börsil kaubeldavad fondid on lisaks uuele bitcoiniga seotud ETFile (ticker: BITO) lisanud oma portfellidesse ka plokiahela projekte. Teised esitatud ETFid sisaldavad kahtlemata ka krüptoraha, kuid neid ei ole veel heaks kiidetud. Investorite jaoks tasub kaaluda ka krüptotööstuse ettevõtete, näiteks Coinbase'i aktsiaid.

Hajutamine on kogu teie portfelli jaoks kriitilise tähtsusega ja alternatiivsed investeeringud peaksid tavaliselt moodustama sellest vaid väikese protsendi, sõltumata sellest, kuidas te krüptoraha investeerite.

Muud meetodid krüptovaluutasse investeerimiseks
Krüptoraha ostmist

Muud meetodid krüptoraha investeerimiseks on järgmised:

Kuigi krüptoraha ostmine on kõige tuntum meetod, on kauplejatel ka teisi võimalusi, kuidas osaleda, mõned neist otsesemalt kui teised. Nende hulka kuuluvad:

  • Futuurid on viis hasartmängudeks Bitcoini tulevase hinna suhtes ja kuna nende puhul saab kasutada finantsvõimendust, on neil potentsiaali saavutada uskumatult suurt tulu (või kahjumit). Futuuride turg on väga dünaamiline, mis ainult võimendab seda, kui volatiilne on krüpto juba praegu.
  • Kui soovite spekuleerida krüptovaluutade hinnaga, on olemas mõned krüptofondid (sealhulgas Grayscale Bitcoin Trust), mis võimaldavad panustada Bitcoini, Ethereumi ja teiste altcoinide peale. Need võivad olla lihtsad viisid krüptoteekidesse ostmiseks, ilma et peaks otseselt ostma märke.
Milliseid küsimusi peaksin krüpto kohta küsima?
Muud meetodid krüptovaluutasse investeerimiseks
  • Teine intrigeeriv võimalus oleks investeerida sellise ettevõtte aktsiatesse, mis saab kasu krüptoraha tõusust, sõltumata sellest, milline digitaalne valuuta tuleb esikohale. Siin tulevad mängu sellised ettevõtted nagu Coinbase või Robinhood – suur osa nende müügist tuleb krüptokaubandusest.
  • Kui investeerite plokiahela ETF-i, investeerite ettevõtetesse, mis võivad plokiahela tehnoloogia rakendamisest kasu saada. Parimad plokiahela ETF-id annavad teile kokkupuute mõne suurema, börsil kaubeldava ettevõttega, mis on sukeldumas krüptovaluutasse. Siiski tasub märkida, et enamikul neist ettevõtetest on ka muid ärihuvisid väljaspool krüptotehnoloogiat. See vähendab teie potentsiaalset tõusu ja langust investeerimisel.

Sa pead mõistma, mida sa ostad ja kas see vastab sinu vajadustele, enne kui hakkad kasutama mõnda neist meetoditest – mis kõik on seotud erineva riskitasemega, kui tegemist on krüptovaluutadega.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele