Mis on krüptoraha kaevandamine

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kui kaua võtab aega 1 bitcoini kaevandamine?

Umbes 10 minutit
Ühe bitcoini loomiseks kulub aega, mis tugevatel masinatel on keskmiselt umbes 10 minutit. Kaevandamise kiirus sõltub sellest, millist bitcoini kaevandamise riistvara te kasutate.

⚡️ Kas krüptovaluutade kaevandamine on kasumlik?

Kui te ei olnud üks esimesi bitcoinide kaevandajaid, ei olnud protsessoriga kaevandamine kunagi kasumlik . Oli aeg, mil sai kasumlikult bitcoine kaevandada GPU-de abil, kuid siis jälle … tänapäeval on tõesti vaja ASIC-i ja lepingut energiaettevõtjaga, et teenida raha bitcoinide kaevandamiseks 2020. aastal.

⚡️ Kui palju maksab 1 bitcoini kaevandamine?

Alustavad kaevandajad peaksid oma esimese bitcoini kaevandamise ettevõtmise jaoks säästma 7000 – 11 000 dollarit. Üks ASIC-kaevandaja võib maksta kuni 19 000 dollarit oma eluea jooksul, kui kõik läheb hästi, kusjuures BTC kurss on umbes 56 dollarit mündi kohta; see teeb sellest elujõulise investeerimisvõimaluse, kui soovite bitcoine kaevandada.

⚡️ Kas soovite hakata krüptoraha kaevandama? Kui jah, siis milline digivaluuta on kõige lihtsam ja kättesaadavam uustulnukatele?

Bitcoin (BTC) on peer-to-peer krüptovaluuta, mida saab kaevandada oma arvutiga. See on üks populaarsemaid digitaalvaluutasid ja selle lihtsus teeb selle tohutult atraktiivseks kasutajatele, kes eelistavad “soolokaevandamist”. Bitcoini kaevandamine koduarvutiga on osutunud äärmiselt lihtsaks; see koos selle tunnustusega finantstööstuses annab kaevandajatele eelise teiste, alternatiivseid krüptovaluutasid otsivate inimeste ees.

⚡️ Kas minu arvutiga on võimalik krüptoraha kaevandada?

Windows on kõige populaarsem operatsioonisüsteem ja see sobib kaevandamiseks nii laua- kui ka sülearvutites. Kui kasutatakse Mac OS-i keskkonda, siis on ebatõenäoline, et kaevandamine õnnestub. Siiski on Linuxi kasutajatel eelis, sest nad paistavad silma paremate kaevandajatena kui need, kes kasutavad Windowsi või Mac OS-süsteeme.

Kui krüptoraha kaevandamine oli populaarne, ostsid võistluses osalejad palju graafikaprotsessoreid (GPU) sellistelt ettevõtetelt nagu AMD. Selle tulemusel olid AMD tootlikkuse tippude ajal nende tulu- ja kasumiaruanded tugevad. Vaatamata kasvavale vajadusele GPUde järele, lõppes krüptoraha kaevandamise kullajooks peagi, sest populaarsed krüptoraha kaevandamisraskused kasvasid sama kiiresti.

Kuidas investeerivad algajad bitcoinidesse?
Kuidas kaevandamine krüptoraha töö

Süveneme krüptoraha kaevandamisse ja mõistame, mis see on, kuidas sellest kasu saada ning millised on selle õiguslikud tagajärjed. Kui soovite selle teema kohta rohkem teada saada, vaadake meie plokiahela ja krüptoraha ressursside lehekülge, kus leiate hulgaliselt seotud teavet ja mõtlemapanevaid teadmisi.

Mis on krüptoraha kaevandamine?

Kui inimesed mõtlevad krüptoraha kaevandamisest, peavad nad seda sageli lihtsalt meetodiks värske valuuta tootmiseks. Krüptoraha kaevandamine on aga palju enamat – see mitte ainult ei töötle plokiahela võrgu tehinguid ja salvestab need jagatud pearaamatusse, vaid takistab ka topeltkulutusi kogu ülemaailmses võrgus, autentides ja kaasates need tehingud. Seega mängib krüptoraha kaevandamine olulist rolli finantsstabiilsuse tagamisel veebis.

Kas krüptokaevandamine on turvaline?
Kellel on kõige rohkem bitcoine?

Kui keegi kasutab krüptoraha, tuleb digitaalset pearaamatut uuendada, võttes ühelt kontolt ära ja lisades teisele. See on sarnane füüsiliste valuutadega. Digitaalvaluuta suurimaks puuduseks on see, et digitaalseid platvorme on lihtne võltsida. Seetõttu saavad Bitcoini pearaamatu kirjeid muuta ainult usaldusväärsed kaevandajad. Ja see pearaamat on laiali paljudes arvutites. Kaevandajad peavad võtma vastutuse võrgu kaitsmise eest inimeste eest, kes üritavad raha kaks korda kulutada.

Samal ajal luuakse uusi münte, et tänada kaevandajaid nende jõupingutuste eest võrgu kaitsmisel. Kuna detsentraliseeritud registritel puudub keskne autoriteet, on tehingute valideerimisel kriitilise tähtsusega kaevandamine. Selle tulemusena on kaevandajatel stiimul kaitsta võrku, osaledes tehingu verifitseerimises, mis parandab nende võimalusi saada värskelt vermitud raha.

Milline plokiahel on PoW?
Kas PoS on parem kui PoW?

Proof-of-Work (PoW) konsensusmeetod töötati välja selleks, et tagada, et ainult sertifitseeritud krüptoraha kaevandajad saaksid kaevandada ja tehinguid kinnitada. PoW kaitseb võrku ka väliste rünnakute eest.

Miks on PoW vaja?

Krüptoraha kaevandamine on protsess, mille käigus luuakse uusi münte keeruliste matemaatiliste probleemide lahendamise eest, sarnaselt sellele, kuidas kulla-, hõbe- ja teemantikaevandajad kaevandavad väärismetalle. Mõlemal juhul saavad tasu need, kes teevad kõige rohkem tööd (või kellel on parim tehnoloogia).

Mis on proof of work krüpto?
Proof of work (PoW) on üks krüptovaluuta graafiline tõendamise vorm.

Hash on andmete digitaalallkirja lühendatud vorm. Kaevandajad konkureerivad omavahel, et tuvastada krüptoraha tehingu tulemusel saadud hash-väärtus, ning esimene kaevandaja, kes seda teeb, lisab ploki pearaamatusse ja saab tasu.

Blokid on omavahel seotud hash-funktsioonide kaudu, mis loovad plokkide ahela, mis viib tagasi esimese plokini. Selle tulemusena võivad võrgu võrdväärsed sõlmed lihtsalt kontrollida, et teatud plokid on kehtivad ja et iga plokki kontrollinud kaevurid on õigesti lahendanud hash'i tasu eest.

PoWide töötlemiseks vajalik arvutusvõimsus on kasvanud, kuna kaevurid on saanud parema tehnoloogia. Samuti, kuna kaevurid tahavad münte enda jaoks, muutub see napimaks.

Kuidas alustada krüptovaluutade kaevandamist
Kuidas alustada kaevandamist krüptoraha

Kuidas alustada kaevandamist krüptoraha

Krüptovaluutade kaevandamiseks on vaja spetsiaalse tarkvaraga arvuteid, mis lahendavad keerulisi krüptovaluutade matemaatilisi probleeme. Arvutite algusaegadel sai bitcoini ja muid krüptovaluutasid kaevandada kodukompuutri lihtsa protsessorikiibiga. Aja jooksul on aga üha keerulisemaks muutuvad protsessorikiibid tehnoloogia arengu tõttu muutunud enamiku krüptovaluutade kaevandamiseks ebatõhusaks.

Kuidas krüptoraha kaevandamine toimib
Kuidas töötab krüptoraha kaevandamine

Kui soovid ühineda krüptovaluuta kaevandamise maailmaga, siis on oluline varustada oma süsteem spetsiaalse GPU või ASIC-kaevandajaga. Lisaks peavad need GPU-d olema pidevalt ühendatud internetiühendusega ja ühendatud online krüptovaluuta kaevandamise basseiniga, et suurendada kaevandamise edukust. Kõigi nende sammude astumine tagab, et teie teekond krüptoraha kaevandamisse kulgeb võimalikult sujuvalt.

Krüptoraha kaevandamiseks on mitmeid viise.

Krüptoraha kaevandamiseks kuluv aeg sõltub lähenemisviisist. Ajalooliselt oli CPU-kaevandamine kaevandajate seas populaarne, kuna see oli kiirem kui GPU-kaevandamine. Paljud inimesed peavad aga tänapäeval CPU-kaevandamist liiga aeglaseks ja ebamugavaks, sest isegi väikese kasumi teenimiseks kulub palju aega, arvestades suuri energia- ja jahutuskulusid ning suuremat keerukust üleüldse.

Kas krüptovaluuta kaevandamine on kasumlik?
Mitu võimalust saab kaevandada krüptoraha?

GPU kaevandamine on veel üks tehnika kaevandada krüptoraha, mis kasutab kollektiivne GPUs suurendada töötlemise energia. Selleks, et see toimiks tõhusalt, on vaja ehitada platvorm koos vajalike komponentidega, nagu emaplaat ja jahutussüsteem.

ASIC-kaevandamine on täiendav, tõhusam tehnika krüptovaluuta kaevandamise valdkonnas. Erinevalt GPU-kaevandajatest on ASIC-d spetsiaalselt selleks otstarbeks loodud ja genereerivad suuremat saagikust krüptoraha. Sellegipoolest on neil kopsakas hind, mis muudab need aja jooksul vananenud, kui raskusaste tõuseb.

Kuna kaevandamise GPU-de ja ASIC-de kulud on muutunud üha kallimaks, on populaarseks alternatiiviks kujunenud pilvekaevandamine. See võimaldab üksikisikutel kasutada ressursse, mis on tavaliselt reserveeritud suurettevõtetele ja spetsialiseerunud krüptoraha kaevandamise operatsioonidele.

Kui kaua võtab aega 1 Ethereumi kaevandamine?
Milline on parim viis krüptoraha kaevandamiseks?

Nii tasuta kui ka tasulisi pilvekaevandamise hoste võib leida internetis krüptovaluuta kaevandajad, kes rendivad kaevandamisrajatist teatud ajaks. krüptoraha kaevandamine on kõige lihtsamini saavutatav seda meetodit kasutades.

Mis on kaevandamisbasseinid? 

Kaevandamisbasseinid luuakse siis, kui inimesed ühendavad oma arvutusvõimsuse, et suurendada plokiahela kaevandamise edukust. Kui bassein on edukas, siis jagatakse raha liikmete vahel vastavalt sellele, kui palju iga inimene panustas. Kas kaevandamisbasseinid on seda väärt?

Milline bassein on kaevandamiseks parim?
Kas kaevandamisbasseinid on seda väärt?

Kaevandamisbassein on krüptovaluuta kaevandamise rakendus, mis tuleb koos kaevandamisbasseiniga; aga krüptovaluuta-huvilised moodustavad nüüd ka oma online-kaevandamisbasseinid. Kaevandajad võivad vabalt vahetada pooli, kui nad seda soovivad, sest mõned poolid annavad suuremaid auhindu kui teised.

Ametlikud krüptoraha kaevandamisbasseinid on usaldusväärsemad, kuna nad pakuvad sagedast suhtlust ja tehnilist abi oma vastuvõtvate organisatsioonide poolt. Suurim koht kaevandamisbasseinide otsimiseks on krüptoraha Compare, kus kaevurid võivad võrrelda erinevaid kaevandamisbasseine nende usaldusväärsuse, kasumlikkuse ja mündi alusel, mida nad soovivad kaevandada.

Kas ma peaksin jätkama krüptoraha kaevandamist?

Kui otsustate kaevandada krüptovaluutat, on oluline kaaluda mitmeid aspekte, mis mõjutavad kaevandamise edukust, sealhulgas teie masina hashing-kiirust, selle energiatarbimist ja üldkulusid. Paljud inimesed ei mõista, et krüptoraha kaevandamise masinad vajavad palju elektrit ja toodavad töö käigus soojust. Kuidas kaevandamine krüptoraha töötab

Milline krüptoraha on kaevandamiseks parim?
Mis on krüptokaevandamine?

Näiteks ASIC-kaevandaja tarbib umbes 72 teravatti energiat, et teha bitcoin kümne minutiga. Kuna tehnoloogia paraneb ja kaevandamisprotsess muutub keerulisemaks, muutuvad need arvud kogu aeg.

Kuigi seadmete hind on kriitilise tähtsusega, on oluline arvestada ka energiatarbimist, energiakulusid teie piirkonnas ja jahutuskulusid, eriti GPU ja ASIC-kaevandamisseadmete puhul.

Samuti on väga oluline kaaluda, millist keerukust nõuab krüptovaluuta, mida soovitakse kaevandada, enne kui alustate.

Krüptoraha kaevandamise maksualased kõrvalmõjud

Maksud ja krüptoraha
Krüptoraha kaevandamise maksustamine

Krüptoraha kaevandamise maksustamine on endiselt suur teema.

Kui kaevandajad saavad kaevandamistoimingute eest krüptoraha preemiaid, on neil maksustamise tagajärjed nii raha saamisel kui ka preemiamärkide müümisel või nendega kauplemisel. IRS on välja andnud teatise 2014-21, et selgitada krüptoraha kaevandamise maksustamise tagajärgi (1), ja selles käsitletakse otseselt neid küsimusi. Kui kaevandaja saab preemiamärke summas, mis on võrdne müntide õiglase turuväärtusega nende saamise ajal, kajastab ta brutotulu.

Krüptovaluuta tasu maksmine sümboolse tasu/virtuaalvaluuta eest kuulub füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemise maksu alla, kui maksumaksja kaevandamistegevus on kaubandus või ettevõtlus ja seda teostatakse iseseisva ettevõtjana.

Kas krüptokaevandamise töö on tasuta?
Kui kaua võtab aega 1 Bitcoini kaevandamine?

IRS otsustas, et krüptovaluuta maksed kaevandajale, kes töötab töötajana, on maksustatavad nagu tavaline palk. Samuti märkis amet, et kui maksumaksja tegeleb kaevandamistegevusega töövõtjana, tuleb selle tulu eest tasuda föderaalset palka ja sotsiaalkindlustuse/meditsiiniameti maksu kinnipidamist ning töötuskindlustusmaksu.

Bitcoini kaevandamise maksustamise tagajärgede põhjalikumat analüüsi vt krüptoraha kaevandamise maksustamine. Teavet krüptoraha maksuplaneerimise kohta vt “Heategevusfondid ja krüptoraha”, “Krüptoraha marginaalkaubanduse maksustamine” ja “Kinnisvara ja krüptoraha planeerimine”. Kõige ajakohasemat teavet virtuaalvaluutade maksustamise kohta leiate meie maksukeskusest.

Kas krüptovaluutade kaevandamine on seaduslik?
Kas krüptoraha kaevandamine on seaduslik?

Bitcoini kaevandamise maksud võivad olla üsna märkimisväärsed.

Bitcoini kaevandamise puhul on oluline arvestada, milline mõju võib olla maksudel. IRS on püüdnud ohjeldada kauplejaid ja krüptovaluutade omanikke, kuna varade hinnad on viimastel aastatel tõusnud. Siin on mõned peamised Bitcoini kaevandamisega seotud maksualased kaalutlused, mida peaksite meeles pidama.

  • Kui te teenite Bitcoini kaevandamise kaudu osana oma ettevõtlusest, võite selle tegevusega seotud kulud maksustamise ajal maha arvata. Kui aga krüptoraha kaevandamine on midagi, mida te teete vaid aeg-ajalt või lõbuks, siis on ebatõenäoline, et mingeid mahaarvamisi lubatakse teha.
  • Kui saate kaevandada Bitcoini või muid krüptovaluutasid, siis maksustatakse nende valuutade õiglane turuväärtus nende saamise ajal, nagu oleks tegemist tuluga.
  • Kui te müüte oma bitcoinid kallimalt, kui te nende eest makssite, loetakse seda kapitalikasumiks. Seda maksustatakse samamoodi nagu traditsioonilisi varasid, näiteks aktsiaid või võlakirju.

Kas krüptoraha kaevandamine on seaduslik?

Kas krüptokaevandamise töö on seaduslik?
Kas krüptoraha kaevandamine on kasumlik?

Seetõttu ei ole enamik jurisdiktsioonidest ja ametiasutustest veel vastu võtnud krüptovaluutaspetsiifilisi õigusakte, mistõttu on krüptovaluuta kaevandamise seaduslikkus enamiku riikide puhul kahtluse all.

Inimesi, kellele makstakse Bitcoinis infoblokkide kontrollimise või keeruliste matemaatiliste probleemide lahendamise eest, nimetatakse “Bitcoini kaevuriteks”. Finantskuritegude tõkestamise võrgustiku (FinCEN) andmetel võivad nende isikute suhtes kehtida rahapesuvastased eeskirjad. Iisraelis peetakse bitcoini kaevandamist ettevõtluseks ja maksustatakse sellisena; Indias ja teistes riikides on aga endiselt regulatiivne ebakindlus. Kuigi mõned riigid on krüptovaluutaga seotud tegevused otseselt keelanud, on bitcoinide kaevandamine keelatud vaid vähestes riikides.

Meie Freemani seaduse krüptoraha seaduse lehekülg võtab kokku krüptoraha õigusliku staatuse igas riigis üle kogu maailma, sealhulgas krüptoraha reguleerivate õigusnormide ja õigusaktide sätted, mis reguleerivad krüptoraha.

Lõpetuseks öelge, kas krüptokaevandamine on jätkusuutlik või mitte.
mis on krüptoraha kaevandamine

Bitcoini kaevandamisega seotud riskid.

  • Hinna volatiilsus. Bitcoini hind on alates selle kasutuselevõtust 2009. aastal väga erinevalt muutunud, mistõttu kaevandajatel on raske teada, kas nende tasu kaalub üles kaevandamise kõrged kulud. Ainuüksi viimase aasta jooksul on Bitcoin kaubelnud vähem kui 20 000 dollarist kuni peaaegu 69 000 dollarini.
  • Paljud valitsused on ettevaatlikud selliste krüptovaluutade nagu Bitcoin suhtes, sest need on väljaspool valitsuse kontrolli. Näiteks 2021. aastal piiras Hiina tugevalt krüptovaluutaga kauplemist pärast seda, kui ta oli oma kodanikke VÄLJENDANUD, makstes 1 miljard dollarit kaks aastat vana virtuaalse lemmikloomarakenduse eest, mis oli äkki populaarseks saanud. Alati on oht, et teised riigid järgivad eeskuju ja püüavad krüptoraha kaevandamist reguleerida või üldse keelata.

Lõpetage, öeldes, kas krüptoraha kaevandamine on jätkusuutlik või mitte.

Krüptoraha kaevurite jaoks on vaja uudishimu ja tugevat soovi õppida. Uute tehnoloogiate tekkimisega muutub krüptoraha kaevandamise valdkond kiiresti. Professionaalsed kaevandajad, kes saavad suurimaid väljamakseid, õpivad pidevalt ruumi kohta ja täiustavad oma kaevandamistehnikaid, et suurendada oma kasumlikkust.

mis on krüptoraha kaevandamine
Mis on krüptokaevandamine?

Teisest küljest on kliimamuutuse pooldajad mures, et kaevandamise käigus põletatakse üha rohkem fossiilkütuseid.

Mure PoW-süsteemide pikaajalise stabiilsuse pärast on ajendanud mõningaid krüptoraha kogukondi, nagu Ethereum, kaaluma PoW-platvormidelt üleminekut keskkonnasõbralikumatele proof-of-stake lähenemisviisidele.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele