Kuum rahakott, mis see on?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas krüptoraha on hea investeering?

Kui oled valmis leppima sellega, et krüptoraha on kõrge riskiga mäng, mis võib end ära tasuda, võib see olla tulus investeering. Samas on ka võimalus, et kaotad kõik, mida oled investeerinud. On ülioluline uurida bitcoini ja teisi krüptovaluutasid avatud meelega, enne kui neisse investeerida.

⚡️ Kas bitcoini kaevandamine on seaduslik?

Sa peaksid kontrollima oma riigi kohalikke eeskirju, kuid praegu on bitcoini kaevandamine seaduslik Ameerika Ühendriikides ja enamikus teistes riikides.

⚡️ Mis on altcoinidega kauplemine?

Järgnevalt on toodud mõned põhitõed. Altcoinid on üldmõiste, mis viitab kõigile krüptovaluutadele, välja arvatud bitcoinid. Praegu on olemas üle 14 000 krüptovaluuta. CoinMarketCapi andmetel moodustasid altcoinid 2023. aasta novembris umbes 60% kogu krüptovaluutaturust.

⚡️ Kas Bitcoin on Stablecoin?

Paljudel börsidel on bitcoin peamine kauplemisallikas ja see on krüptoraha turu valitseja. Stablecoin on uus krüptoraha, mille väärtus on püsiv ja mis on seotud mis tahes varaga, sarnaselt bitcoinile.

Kuum rahakott

Mis on kuum rahakott krüpto?

Kuum rahakott on krüptoraha rahakott, mis on alati ühendatud internetti ja krüptoraha võrku. Kuumi rahakotte kasutatakse krüptovaluutade saatmiseks ja vastuvõtmiseks ning need võimaldavad teil kontrollida, kui palju märke teil on kasutada.

Parima kuuma rahakoti krüpto määratlus
Kuumad rahakotid vs. külmad rahakotid

Kui ostate krüptoraha, antakse teile privaatne võti, mis identifitseerib selle kui teie oma. Avalikud võtmed toimivad samamoodi nagu kasutajanimed kontol; need võimaldavad kasutajal võtta välja märke ilma oma identiteeti paljastamata. Privaatvõtmed sarnanevad isikukoodidega ja võimaldavad teil pääseda ligi oma rahakotile ning kontrollida saldot, teha tehinguid ja muudki. Rahakoti seemnefraas on 12-24 sõnaline fraas, mis võimaldab teil oma rahakoti varundada ja taastada, kui see on kadunud või varastatud. Kuumad rahakotid on tavaliselt tarkvara rahakotid, mis laaditakse alla teie arvutisse või telefoni, kuid on olemas ka veebipõhised kuumad rahakotid.

Mis on parim kuum rahakott
Kuidas kuum rahakott töötab

Kuumad rahakotid on rakendused, mis töötavad otse interneti ja krüptoraha infrastruktuuriga, võimaldades neid kasutada. Kuumad rahakotid on kasutajasõbralik vahend oma krüptorahale juurdepääsuks ja selle hoidmiseks. Nad vastutavad selle eest, et on võimalik muuta detsentraliseeritud plokiahela registris hoitavat tehingukirjet, olenemata sellest, millist krüptovaluutat kasutate.

Bitcoin on üks kõige turvalisematest rahavormidest, sest see toimib plokiahelas, mis on elektrooniline avalik pearaamat. Bitcoin ise ei sisalda mingit valuutainfot; selle asemel põhinevad Bitcoini rahakotid eraldi programmil, mis genereerib ja haldab iga rahakoti saldo (rahakoti) jaoks individuaalseid aadresse. See tagab, et ühtegi tehingut ei saa tagasi pöörata ega topelt kulutada.

Kas kuum rahakott on turvaline?
Hot Wallet – ülevaade

Kuum rahakott on krüptoraha konto, millele on võimalik pääseda ligi interneti kaudu. Need erinevad külmadest rahakottidest, mis on seadmed või rakendused, mis hoiavad teie privaatseid võtmeid võrguühenduseta – need võivad olla teie telefonis olev rakendus, mis ei ole internetti ühendatud, või seade, mis näeb välja nagu USB-mälupulk ja hoiab teie raha.

Kuumad rahakotid jagunevad kahte kategooriasse: laua- ja mobiiltelefonid.

Kuidas kuum rahakott töötab
Milline on parim krüpto hot rahakott krüptoraha jaoks?

Saadaval on mitu kuuma rahakotti ja paljud neist on täiesti tasuta kasutatavad. Mõned rahakotid on loodud teatud mobiilse veebirakenduse jaoks; võite avastada ühe, mis töötab ainult teatud krüptovaluuta või ökosüsteemiga. Lisaks võtavad mõned krüptovaluutavahetused vastu makseid ainult konkreetsetesse kuumadesse rahakottidesse ja neist välja.

Kuumad rahakotid on MetaMask, Coinbase Wallet ja Edge Wallet. Ethereumi ökosüsteemi toetab MetaMask. Coinbase Wallet on Coinbase'i krüptoraha rahakott, milles saab salvestada ka ERC20-märke ja Bitcoin Cashi. Edge Wallet loodi selleks, et toetada tehinguid kõigi teie digitaalsete varade abil. Kuumad rahakotid on MetaMask, Coinbase Wallet ja Edge Wallet.

Milline on kõige turvalisem kuum rahakott?
Milline on kõige turvalisem krüptoraha?

Kuna saadaval on nii palju erinevaid rahakotte, peate enne nende teenuste allalaadimist ja kasutamist tutvuma kõige kuumimate rahakottidega. Rahakoti tegijatel on erinevad haridustasemed, turva- ja privaatsusstandardid ning muud kriteeriumid oma rahakottide arendamiseks. Mõned võivad kehtestada tasusid, teised mitte. Teil võidakse nõuda ühe rahakoti kasutamist, mis ühildub teie konkreetse krüptovaluuta vahetusega.

Uue kodu ostmisel tuleb arvestada mitmete teguritega

Mis on kuum rahakott?
Kus ma peaksin oma krüptoraha hoidma?

Enne kuuma rahakoti valimist tuleb mõelda mitmetele asjadele. Kõige olulisemad on turvaelemendid ja see, kuidas te kavatsete neid kasutada. Kuna teie krüptoraha kaitse sõltub sellest, kuidas te seda haldate, siis määrab selle turvalisuse see, kuidas te oma žetoonide hoiustate. Kuna avalikud ja privaatsed võtmed on kõigile kasutajatele kättesaadavad, on kuumas rahakotis hoitavad kaubad vargusele altimad kui külmas rahakotis. Kui soovite oma krüptovaluutasid häkkerite eest kaitsta, kaaluge selle asemel külma rahakoti kasutamist.

Paljud finantsvarad, sealhulgas krüptoraha, on “koristatud”. Vanasõna “ära pane kõiki mune ühte korvi” kehtib mitmete finantsvarade puhul. Kasutades rohkem kui ühte tüüpi hoiustamismeetodit, vähendate varguse või kadumise võimalust.

Milline on parim krüptovaluuta rahakott 2022?
Kui turvaline on kuum rahakott?

Tehke tehinguid ainult oma kuuma rahakoti abil

Pange oma kuumasse rahakotti ainult nii palju krüptoraha, kui te kavatsete igal ajal kulutada; soovitatakse hoida kuumas rahakotis ainult väikest summat oma varadest. Suurema osa oma varandusest peaksite hoidma külmas rahakotis ja seejärel liigutama selle, mida vajate kuumasse rahakotti koheseks või lähitulevikus kasutuseks, oleks näiteks.

Pange oma esemed vahetusse

Samuti võite oma krüptovarasid hoida kasutatava vahetuse kontodel. Mõned börsid hoiavad teie bitcoin'e oma infrastruktuuris, mis on sisuliselt nagu nende hoidmine kuumas rahakotis. Kui ründaja saab juurdepääsu vahetusvõrgule ja varastab teie krüptoraha, võite selle häkkimise käigus kaotada.

Kas kuum rahakott on turvaline?
Kas krüptoraha on turvaline jätta Coinbase'isse?

Krüptovaluutade vahetamine teiste digitaalvaluutade vastu

Kui olete kogunud märkimisväärse hulga krüptovaluutat, muutute häkkerite jaoks atraktiivseks sihtmärgiks ja seejärel on oht, et kaotate oma vara. Kuna mitmed suuremad digitaalse valuuta vahetused võimaldavad klientidel vahetada krüptovaluutasid ja fiatvaluutasid, saate oma rahakotis hoida vaid pisikesi summasid. Võite vahetada summa oma koduriigi rahaks ja kanda selle oma pangakontole või vahetada seda kohapeal teiste krüptovaluutade vastu.

Kas külmad rahakotid on seda väärt?
Kas kuuma rahakotti saab häkkida?

Krüptovaluuta vahetamine fiatvaluuta vastu või raha ülekandmine vahetusest võib olla kulukas, kuid kui te ei hoia oma krüptovaluutat investeeringuna, tasub seda kaaluda.

Investeerimine ja külmad rahakotid

Krüptovaluutasse investeerimine sarnaneb aktsiaturule investeerimisega: sa omad krüptovaluutat ja ootad, et see kallineb. Sa võid seda kas hoida või püüda seda kasumiga teisele investorile müüa. Kuni ootate oma krüptoraha väärtuse tõusu, võib selle hoidmine kuumas rahakotis olla aga ohtlik.

Milleks on külm rahakott?
Milline on parim külm rahakott?

Millised on parimad viisid oma kuuma rahakoti kaitsmiseks?

Selleks, et muuta oma kuum rahakott turvaliseks, salvestage sinna ainult minimaalseid summasid, tehke varukoopiaid, uuendage tarkvara, krüpteerige see ja hoidke oma parool turvaliselt.

Kas on võimalik häkkida kuuma rahakotti?

Mis on näide külmast rahakotist?
Kas külmad rahakotid on vajalikud?

Tänapäeva tehnoloogia ja tarkvara muudavad kuumade rahakottide häkkimise keeruliseks, kuid see ei ole võimatu. Kuumad rahakotid on kõige haavatavamad, sest neile on võimalik ligi pääseda mitmel viisil teie seadmete (telefon, arvuti või tahvelarvuti) kaudu.

Kas on tõsi, et kuumad rahakotid on turvalised?

Kuumad rahakotid võivad olla turvalised, kui kasutate neid ainult digitaalse valuuta ülekandmiseks. Kui krüptovaluuta, mida te ei kavatse kasutada, on külmhoius, ei ole kuuma rahakoti kasutamisel ohtu raha kaotada.

Millist tüüpi rahakott on turvalisem?
Kas on tõsi, et kuumad rahakotid on turvalised?

Millist tüüpi rahakott on turvalisem?

Kui otsustate, kas kasutada külma või kuuma rahakotti, tuleb kaaluda mitmeid kompromisse. Külmad rahakotid on võrguühenduseta seadmed, mis ei ole ühendatud internetti, seega peetakse neid turvalisemaks kui kuumi rahakotte. Külma rahakoti kasutamisel võib siiski olla ka muid puudusi, mida tuleb enne otsuse tegemist kaaluda.

Kui te olete mures füüsilise eseme jälgimise pärast, nagu külm rahakott, siis võib-olla oleks teie jaoks parem kuum rahakott. Kuumad rahakotid pakuvad kasutajatele ka sõbralikku kogemust ja on sageli ühendatud krüptovaluutabörsidega, mis muudab raha ülekandmise lihtsamaks kui Cold Walleti kasutamine.

5 parimat kuuma krüptoraha rahakotti
Mis siis, kui ma kaotan oma külma rahakoti?

Kuigi tavaliselt on turvalisem hoida krüptovaluutasid rahakotis, mitte vahetusplatsil, kus sa need ostsid, on palju tegureid, mis mõjutavad seda, milline hoiustamismeetod on sinu jaoks mõistlik. Näiteks investor, kellel on vaid mõnesaja dollari väärtuses krüptovaluutat suurel börsil nagu Coinbase, ei pea tõenäoliselt muretsema selle ülekandmise pärast rahakotti. Rahakott toob lisaturvalisust investoritele, kellel on tuhandete dollarite väärtuses krüptovaluutat, mis võib anda neile meelerahu.

5 parimat kuuma krüptoraha rahakotti

Mis siis, kui ma kaotan oma külma rahakoti?
Kas ma saan osta krüptoraha külma rahakotiga?

Kõik kuumad rahakotid ei ole ühesuguste võimalustega ja otsustada, milline neist on teie jaoks õige, võib olla keeruline. Siin on nimekiri kümnest parimast kuumast krüptoraha rahakotist algajatele, et vaadata üle ja võrrelda funktsioone enne suurema investeeringu tegemist.

MetaMask – Blockchain rahakott 

MetaMask rahakott võimaldab salvestada, saata ja vastu võtta Ethereumi ja ERC-20 märke. BEP-20 varade salvestamiseks ja nendega kauplemiseks võite käsitsi lisada Metamaskile Binance Smart Chain'i võrgustiku. Aaron Davis ja Dan Finlay lõid selle 2016. aastal teenusena krüptoraha kauplejatele. MetaMask rahakott töötab, luues silla plokiahela rakenduste ja teie brauseri vahel.

Kas MetaMask on plokiahela rahakott?
Kas MetaMask võib olla bitcoini rahakott?

MetaMaski eelis on see, et see võimaldab kasutajatel Ethereumiga täielikult suhelda, ilma et nad peaksid kogu plokiahelat alla laadima. Ethereumi DApp-i käitamiseks ei ole vaja säilitada täielikku Ethereumi sõlme.

Web3-objekt põimitakse veebilehe jooksvasse lehte, kasutades veebilehitsejas olevat JavaScripti. Oluline on märkida, et see ei mõjuta praegust veebilehte. Pigem lisab see lihtsalt funktsiooni, mis võimaldab kasutajatel ühenduda Ethereumi võrguga.

Coinbase rahakott

Milleks on vaja Coinbase Wallet'i?
Kuidas Coinbase Wallet töötab?

Coinbase Wallet on bitcoini rahakott, mis on täielikult kasutaja kontrolli all. See tähendab, et teie rahakoti privaatvõtmeid (mis kajastavad bitcoinide omandiõigust) hoitakse teie mobiilseadmes, mitte tsentraliseeritud krüptovaluutavahetusasutuses. Coinbase'i rahakott paistab silma selle poolest, et see tegutseb iseseisva üksusena ja ei nõua, et looksite konto Coinbase'i krüptovahetuses.

Kuid need, kes teavad, kuidas kasutada Coinbase'i, saavad kasutada mitmeid vahetuse pakutavaid teenuseid.

Kas ma saan kasutada Coinbase'i?
Milliseid võrke toetab Coinbase Wallet?

Coinbase on üks enim hinnatud mobiilseid rahakotte turul. See loodi Ethereumi ja ERC20-märkidega töötamiseks, kuid nüüd toetab see ka mitmesuguseid teisi krüptovaluutasid, sealhulgas bitcoin'i. Isegi kui olete krüptoraha kauplemisega alles alustanud, muudab see programm raha ülekandmise, vastuvõtmise ja hoidmise lihtsaks.

Coinbase pakub lisaks krüptovaluutatehingutele mitmesuguseid funktsioone. Te võite muu hulgas osaleda aeropakkumistes ja esialgsetes mündi pakkumistes (ICO), pääseda ligi detsentraliseeritud rakendustele (DApps), teha krüptovaluutade abil online-oste ja osta haruldasi digitaalseid kunstiteoseid, mida tuntakse NFT nime all.

Edge – krüptoraha & Bitcoin rahakott

Edge on krüpto ja bitcoin rahakott
Kas vajad krüptoraha rahakotti?

Edge Security on nutitelefoni rahakott, mis muudab krüptoraha salvestamise ja kauplemise lihtsaks. Rahakott krüpteerib kasutaja isiklikud andmed telefonis, kasutades kliendipoolset krüpteerimist, tagades, et ainult neil on juurdepääs oma digitaalsetele varadele.

Kogu teie telefonis olev isiklik teave on Edge'i poolt kliendipoolse krüpteerimisega krüpteeritud. See tähendab, et teil säilib täielik kontroll oma digitaalse vara üle ning te ei pea Edge'ile edastama oma telefoninumbrit, isikutuvastust ega muid isikuandmeid.

Edge on mobiilseadmetes tasuta kättesaadav. Krüptoraha rahakotti sissemakseid tehes teilt midagi ei nõuta, kuid raha saatmisel tuleb tasuda kaevandamise või võrgukulude eest. Need maksed, erinevalt Edge'ile saadetavatest, saadetakse võrgu kaevuritele.

Trust Wallet krüptoraha

Kas Trust Wallet sobib krüptoraha jaoks?
Milline krüptoraha on Trust Walletis saadaval?

Krüptovaluutade salvestamine riistvaralise rahakoti abil on vaieldamatult kõige turvalisem lähenemisviis, kuna ainult teil on juurdepääs oma võtmetele ja need ei ole ühendatud internetti. Gemini rahakotid on avatud lähtekoodiga, kuid neil puuduvad mõned samad funktsioonid, mida Trezori ja Ledgeri seadmed pakuvad. Trezoril on oma seadme peal kohandatud rakenduste loomiseks patenteeritud API, samas kui Ledgeri Nano S ja X võivad oma turvalisel ekraanil käivitada kolmanda osapoole rakendusi, mida tuntakse kui “rakendusi”.

Trust Wallet mobiilirakendus, mis on saadaval nii Androidile kui ka iOSile, võimaldab kasutajatel osta krüptovaluutasid otse Kyber Networki enda DEX (detsentraliseeritud vahetusvõrgustiku) kaudu. Kasutajad võivad Trust Wallet'i rakendust kasutada ka teiste Ethereumil põhinevate DA-rakendustega ühendamiseks, kasutades sellega kaasasolevat web3-ribrauserit.

Trust Wallet'i rakendus on saadaval iOS- ja Android-seadmetele allalaadimiseks. Tarkvara on algselt kirjutatud mõlema platvormi lähtekeeles: Swift iOSi jaoks ja Java Androidi jaoks. See töötab nii iOSi versiooniga 10.0 või uuemal kui ka Android 5.0 või uuemal.

Exodus rahakott

Kas Exodus on endiselt hea rahakott?
Kas Exodus on tõeline rahakott?

Exodus on kasutajasõbraliku kasutajaliidesega mitut valuutat hõlmav rahakott. See toetab mitmete krüptovaluutade, samuti mis tahes kohandatud ERC-20-märkide, mida veel ei toetata, salvestamist.

Exodus on tasuta mobiil- ja lauaarvuti rahakott, mis töötab koos riistvaraliste rahakottidega, nagu Trezor One ja Trezor Model T. See on saanud hea vastukaja krüptoraha entusiastidelt tänu integreeritud vahetusele ja asjaolule, et see on üks vähestest tarkvaralistest rahakottidest, mis toetab riistvaralisi rahakotte. Rahakott erineb teistest krüptoraha rahakottidest selle poolest, et see on mõeldud algajatele.

Kas exodus on kuum või külm rahakott?
Kuidas ma saan oma raha Exodus rahakotist kätte?

Üks Exoduse kõige populaarsemaid funktsioone on selle toetus erinevatele krüptovaluutadele ja bitcoinile. Rahakott võimaldab teil ka tokenitega kaubelda, ilma et peaksite kontot looma.

Kokkuvõte

  • Kuumad rahakotid on teatud tüüpi krüptoraha rahakott, mis võimaldab salvestada, vastu võtta ja saata krüptovaluutasid.
  • Neid peetakse mugavamaks ja kasutajasõbralikumaks kui külmad rahakotid, kuid need on ka vähem turvalised.
  • Kuumad rahakotid peaksid olema mõeldud ainult väikeste rahasummade jaoks ja mitte pikaajaliseks hoiustamiseks.
  • Kui otsite kuuma rahakotti, siis kaaluge ühte viiest eespool loetletud rahakotist.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele