Mis on Cardano? Ülim juhend ADA mõistmiseks

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Millised on Cardano peamised rakendused?

Cardano on hindamatu väärtusega identiteedihalduse ja järelevalve jaoks. Cardano abil saavad ettevõtted oluliselt vähendada aega, mis kulub andmete otsimisele erinevatest allikatest – see on tüütu ja ebaefektiivne protsess.

⚡️ Miks peaksite krüpto Cardano pärast põnevil olema?

Cardano, turukapitalisatsiooni järgi suuruselt kolmas plokiahela, eesmärk on luua ulatuslik plokiahela võrgustik. See võib potentsiaalselt ületada Ethereumi oma ulatuse ja edu poolest tänu oma mitmekihilisele disainile, mis tugineb matemaatilistele põhimõtetele sõlmede vahelise konsensuse saavutamiseks.

⚡️ Kuidas erineb Cardano Bitcoinist?

Bitcoin on krüptoraha, mis kasutab tehingute valideerimiseks ja uute müntide loomiseks proof-of-work'i. Cardano on Proof-of-Stake plokiahel, mis on loodud spetsiaalselt nutilepingute ja dAppide jaoks, kuid seda saab tänu oma kahetasandilisele arhitektuurile kasutada vajadusel ka kulutamiseks.

⚡️ Kui raske on Cardano kaevandamine?

Cardanot on võimatu kaevandada, sest see kasutab Proof of Stake'i algoritmi, mida peetakse tulusamaks kui “Proof of Work”. Lihtsalt hoia oma Cardano rahakotti võrgus ja vaata, kuidas sinu sissetulek kasvab – see on kõik, mis vaja!

Mis teeb Cardano ADA ainulaadseks ja eriliseks

ADA on uuenduslik lepinguplatvorm, mis võimaldab arendajatel luua ja kasutusele võtta detsentraliseeritud rakendusi ehk dAppisid. Samuti on see esimene plokiahel, mis rakendab tõenduspõhist konsensusmehhanismi, mis võimaldab kasutajatel panustada oma münte ja teenida preemiaid.

Milleks kasutatakse Cardano't?
Kas Cardano on hea investeering?

Tänapäeval on saadaval palju erinevaid plokiahelaid, kuid Cardano eristub teistest matemaatiliste meetodite kasutamise tõttu konsensusmehhanismis ja mitmetasandilise arhitektuuri poolest. Paljud inimesed usuvad, et Cardano on järgmise põlvkonna krüptovaluutalahendused, tänu Ethereumi loomise taga olevale meeskonnale.

Vaatame üle Cardano, selle tehnoloogia ja selle, miks see on nii populaarne krüptovaluuta.

Mis on krüpto, Cardano?

Mis teeb krüpto Cardano nii eriliseks?
Kuidas erineb Cardano Bitcoinist?

ADA – Cardano on krüptovaluuta, mida võib salvestada ja kulutada sarnaselt teiste krüptovaluutadega. ADA krüptoraha põhineb Cardano plokiahelal, mis on täielikult teaduslikel ja matemaatilistel põhimõtetel põhinev detsentraliseeritud võrk.

Kas peaksin ostma Ethereumi või krüpto cardano?
Kas krüpto Cardano on järgmine Bitcoin?

Cardano loob reeglipõhise plokiahela, et pakkuda finantsteenuseid kõigile, selle asemel, et püüda vältida globaalseid regulaatoreid.

Cardano on uus nutilepingu ja krüptovaluuta platvorm, mis käivitati 2017. aasta septembris. Krüptoraha Cardano eesmärk on lahendada paljud praegused plokiahela tööstust mõjutavad probleemid, sealhulgas:

Mis on Cardano?
Mis on Cardano?
 • Kasutades matemaatikat, et luua tõestatavalt turvaline plokiahelat, mis on rünnakute suhtes vähem haavatav.
 • Töö mõlema kihiga on hea viis tootlikkuse suurendamiseks.
 • Me loome turvalise süsteemi, milles tokeni omanikud saavad hääletada.
 • See on täielikult detsentraliseeritud, lõpmatult skaleeritav konsensusmehhanism.

Cardano Blockchain arhitektuur.

crypto cardano (plokiahela platvorm)
Mis on Cardano (ADA)

Krüpto Cardano blockchain koosneb kahest peamisest osast. Cardano arvelduskihi (CSL) on kontoühik ja seal võivad märgendiomanikud saata ja vastu võtta ADA-d minimaalsete tehingukuludega.

Cardano Computing Layer (CCL) on protokollide kogum, mis moodustab plokiahela vundamendi. See võimaldab arukate lepingute täitmist ning pakub muu hulgas turvalisust ja vastavust, musta nimekirja ja identiteedi kontrollimise teenuseid. Cardano lähtekoodi jaoks valiti programmeerimiskeel Haskell selle tuntud turvaomaduste tõttu.

Mis on crypto cardano (ADA) | Algaja juhend
Mis on Cardano ja kuidas see töötab?

Cardano projekt arendab konsensuse saavutamiseks Proof-of-Stake (PoS) plokiahelaprotokolli nimega Ouroboros. See konsensusmehhanism muudab ADA saatmise ja vastuvõtmise, samuti nutilepingute saatmise Cardano võrgus lihtsaks ja turvaliseks. Samuti muutub võrgu häirimine raskemaks, kuna Ouroboros kasutab PoS konsensusmehhanismi. Tokenite omanikke, kes panevad oma ADA-d võrku ja aitavad saavutada võrgu konsensuse, premeeritakse tokenitega.

Mida teeb crypto cardano plokiahelas?
Millist plokiahelat kasutab krüpto Cardano?

Ouroborose tehnika

Kas Cardano omab oma plokiahelat?
Kas krüpto Cardano on töötav blockchain?
 • Blockchain on lihtsalt digitaalne pearaamat, mis jälgib kõiki Bitcoini tehinguid, mis on rühmitatud “plokkidesse”. Need plokid sisaldavad kinnitatud või kokkulepitud tehingute partiisid. Võrk valib juhuslikult välja mõned sõlmed, et anda neile võimalus luua uusi plokke. Blokijuhid on süsteemi poolt määratud sõlmed.
Cardano eesmärk on luua stabiilne krüptoraha ökosüsteem
Kas Cardano on krüptoraha tulevik?
 • Slots on välja lõigatud blockchain.
Kas ma peaksin ostma Cardano või Ethereumi?
Miks on Cardano nii odav?
 • Mõiste “keldrikorraldus” tähistab krüptoraha valdkonnas mitmeid erinevaid asju. Bitcoini võrgustik ehk plokiahel on kõige tuntum alus. See detsentraliseeritud süsteem registreerib kõik bitcoinidega tehtud elektroonilised tehingud ja kontrollib neid konsensuse protsessi kaudu, mida nimetatakse kaevandamiseks. Epohhi alajaotusi nimetatakse slottideks. Osalejad
Kas Cardano on järgmine Ethereum?
Kas ADA-l on tulevikku?
 • Cardano plokiahel on teoreetiliselt lõpmatult skaleeritav, võimaldades tal käsitleda nii palju tehinguid kui vaja, ilma et see piiraks.

Ouroborose peamine eelis on see, et see kasutab plokiahela valideerijaid erakordselt turvaliselt. Teised plokiahelad väidavad, et nad valivad plokkide valideerijad juhuslikult, kuid neid väiteid ei saa kontrollida.

Kas krüpto Cardano on investeerimist väärt?
Kas Cardano on energiatõhusam kui Bitcoin?

Teisest küljest pakub Ouroboros kontrollitavat meetodit valideerija juhuslikuks valimiseks ja tagab, et kõigil ADA-tokeni omanikel, kes panustavad Cardano plokiahelasse, on võrdsed võimalused ploki kaevandamiseks ja sellega seotud tasu saamiseks.

See kõrvaldab vajaduse tohutu arvutusvõimsuse järele, mida on näha proof-of-work (PoW) plokiahela võrkudes,alus on Cardano ametlik rahakott ja see on praegu saadaval Windows, macOS ja Linux. Daedalus rahakott võimaldab kasutajatel salvestada oma ADA-d turvalises offline-keskkonnas.

Kas Cardano on energiatõhusam kui bitcoin?
Kas Cardano võib teid rikkaks teha?

Daedaluse rahakott on kuum teema.

Erinevalt teistest tuntud krüptovaluutadest, nagu Bitcoin ja Etherium, pakub Cardano oma ADA krüptovaluuta rahakotti. Daedalus rahakott pakub kasutajatele täielikku kontrolli oma raha üle, samuti läbipaistvust krüpto Cardano plokiahelale.

Millist rakendust peaksin kasutama Cardano ostmiseks?
Mitu tehingut suudab Cardano töödelda sekundis?

Daedalus on ainus rahakott, mis võimaldab ADA omanikel osaleda Cardano kihlvedude süsteemis. Kuna Cardano töötab PoS-blokiahelal, nagu varem öeldud, võib sidusrühmi premeerida Daedalusesse kihlvedude delegeerimise või haldamise eest. See võimaldab Cardano (ADA) kasutajatel luua krüpto, toetades võrku.

ADA Cardano paljud rakendused

Kui palju on Cardano ADA münte?
Millistesse rakendustesse saab Cardano panna?

Cardano mündi saab üle kanda nagu sularaha on praegu tehtud. See ei erine teistest krüptovaluutadest nagu Ethereum ja Bitcoin nii palju, kui võib arvata, kuid ADA-l on mõned kasutusvõimalused rohkem kui konkurentidel.

PoS plokiahela protokoll on üks Cardano kõige olulisemaid funktsioone, mille puhul ADA on seotud plokiahela abil “aurupooli operaatorite” tehingute kontrollimisel. Siinkohal tuleb Cardano valuuta kasutamine kasuks. Vastutasuks oma ADA panemise eest plokiahelasse saavad need, kes omavad ADA-d, täiendava Cardano krüptoraha.

Kas ma saan ADA panna Coinbase'ile?
Kui palju ma saan teenida ADA virnastamisega?

ADA-d võib kasutada ka hääletamiseks. Erinevalt teistest plokiahela projektidest hääletavad ja teevad Cardanos protokollimuudatusi mitte kaevandajad, vaid tokeniomanikud. Selle tulemusena kasutavad Cardano krüptoraha omanikud oma ADA-d, et hääletada platvormi uute muudatuste või arengute üle. Sel viisil on kõigil, kes krüptovaluutat omavad, selle kasvus hääleõigus.

ADA üleminekukava
Kuidas töötada välja ADA üleminekukava

ADA-d kasutatakse tulevikus ka Cardano plokiahelapõhise aruka lepingu platvormi toetamiseks. Arendajad kasutavad ADA-d nutikate lepingute ja rakenduste loomiseks, mis töötavad Cardano turvalises, detsentraliseeritud plokiahelas. Neid lepinguid ei oleks võimalik täita ilma Cardano emakeelse valuutata.

Kes on Cardano looja?

Kas Cardano on hea ost 2022. aastal?
Kas Cardano on hea ost 2023. aastal?

Üks Ethereumi kaasasutajatest, Charles Hoskinson, tundis algusest peale ära vajaduse ühtsema ja skaleeritavama plokiahela järele. Hoskinson hakkas pärast matemaatika õppimist mõtlema teaduslikumate viiside üle, kuidas plokiahelat konstrueerida.

2017. aasta alguses kohtus Charles Hoskinson Jeremy Woodiga. Nad arutasid plokiahela ehitamist, mis oleks täiustatud Ethereumi aruka lepingu süsteemi. Nad hakkasid töötama krüpto Cardano kallal, nagu see täna eksisteerib.

ADA ÜLEMINEKUKAVA

Kas Cardano on krüptoraha tulevik?
Kas Cardano võib jõuda 100 dollarini?

Cardano ei tööta siiski Cardano plokiahelas. Wood ja Hoskinson on Cardano põhiprintsiipide ja arukate lepingute platvormi taga olevad ajud, kuid nad ei oma ega halda plokiahelat. Projekti koordineerivad erinevad sidusrühmad.

 • Cardano Foundation – kogu projekti mittetulundusühing, mis aitab kaasa plokiahela turundamisele ja kaitsmisele.
 • Charles Hoskinson ja Jeremy Wood lõid OCH Ltd., mis on uuringufirma, mis aitas kaasa Cardano plokiahela projekteerimisele ja ehitamisele.
 • Cardano arengu rahastamiseks on sihtasutus loonud sihtkapitali. Seda fondi haldab finantsasutus nimega Embargo ja see aitab Cardano arengule kaasa.

Kas Cardano on parem kui Ethereum?

Milline krüptoraha teeb minust miljonäri?

Cardano krüptoraha suutis ületada Ethereumi, sest see suudab töödelda “lõpmatuid” tehinguid. Cardano Foundationi eesmärk on aidata inimestel elada paremat ja sisukamat elu, edendades valitsus- ja ärisüsteemide läbipaistvust.

Kas ADA on hea investeering aastal 2022?
Kas Cardano teeb mind rikkaks?

Cardano teekaart

Cardano krüptoraha ületas Ethereumi, sest see suudab töödelda “lõpmatuid” tehinguid. Cardano Sihtasutuse eesmärk on aidata inimestel elada paremat ja sisukamat elu, edendades läbipaistvust valitsus- ja ärisüsteemides.

krüpto Cardano on tuvastanud viis erinevat faasi oma blockchain. Cardano on juba lõpetanud Shelly etapi ja töötab nüüd viie etapi teise poole lõpuleviimise nimel:

Cardano/USA dollari vahetuskurss
Cardano (Cardano, ADA): krüptoraha Rate
 • Byron – võrgu esialgse arhitektuuri ülesehitamine ja põhifunktsioonide testimine, et tagada võrgu tõrgeteta toimimine.
 • Shelley – Cardano võrk on nüüd elus ja detsentraliseeritud.
 • Goguen – Platvorm sisaldab aruka lepingu süsteemi, mis võimaldab detsentraliseeritud rakenduste arendamist.
 • Basho – Töötame välja skaleeritavad lahendused plokiahela jõudluse parandamiseks ja optimeerimiseks.
 • Voltaire – Maroko Salé linnast on saanud esimene Aafrikas, kes rakendab plokiahela tehnoloogiat riigikassa ja hääletussüsteemide jaoks.
Kui palju peaksite Cardanosse investeerima?
Kas Cardano on hea investeering 2023. aastal?

Nagu eespool näidatud, toimivad paljud iga faasi osad üksteisega koos. Enne Cardanosse integreerimist läbib iga faas mitmeid protseduure. Protsessi iga etapp on nõudnud märkimisväärset akadeemilist uurimist.

Avatud lähtekood peab enne täielikku rakendamist läbima prototüüpimise etapi, et tagada selle vastavus kõigile tehnilistele standarditele. Krüptoraha on veel suhteliselt uus, kuid selle populaarsus on väga lühikese aja jooksul tohutult kasvanud.

Kas Cardanosse investeerimine on hea võimalus raha teenida?
Milline on parim viis investeerida Cardano'sse?

Kuna üha rohkem inimesi soovib investeerida krüptomüntidesse, on oluline mõista erinevaid kättesaadavaid münte ja nende pakkumisi. Cardano ehk ADA on üks krüptotüüp, mis on viimasel ajal populaarsust kogunud.

Kuigi mitmed teekaardi etapid on minevikus edasi lükatud, on Charles Hoskinson ja Cardano arendajad kindlad, et suudavad oma sõna pidada ja pakkuda maailmale järgmise põlvkonna PoS-blokiahelaprotokolle.

3 viisi, kuidas alustada Cardano kaevandamist
Kuidas kaevandada Cardano Coin (ADA)

Kuidas erineb Cardano Bitcoinist või Ethereumist?

Cardano potentsiaalse väärtuse mõistmise võti võrreldes konkurentidega peitub selle kolmes eesmärgis. Projekti eesmärk on parandada krüptovaluutaplatvormide skaleeritavust, koostalitlusvõimet ja jätkusuutlikkust. Selle saavutamine annaks Cardanole suurema kasulikkuse kui Bitcoinile ja suurema skaleeritavuse kui Ethereumile.

Arvelduskihi vastutab kõigi finantstehingute eest, võimaldades kasutajatel saata, vastu võtta ja salvestada ADA-tokeneid. Arvutuskihi vastutab detsentraliseeritud rakenduste ja arukate lepingute käivitamise eest, võimaldades arendajatel luua ja kasutada dAppe. Lõpuks vastutab juhtimiskihi selle eest, et ADA rahakottidele ja vahetustele pakutakse turvalist platvormi.

Milline on kõige lihtsam viis Cardano ADA kaevandamiseks?
Kuidas erineb Cardano Bitcoinist või Ethereumist?

Milline on Cardano hind ja millal see saabub?

ADA on turukapitalisatsiooni järgi suuruselt neljas krüptovaluuta ja on juba mitu aastat kaubelnud enamiku krüptokogukonna poolt. ADA väärtus kasvas 2017. aasta lõpu ja 2018. aasta alguse pulli ajal üle 2000 protsendi, kui see tõusis 0,03 dollarilt 1,20 dollarini, mis teeb projekti väärtuseks umbes 32 miljardit dollarit.

Cardano investorid said esimese aasta jooksul 3900 protsenti tulu. Kahjuks ei kestnud see kaua. Nagu Cardano graafikul näha, hakkas Cardano hind mõne aasta pärast pidevalt langema.

Kuidas erineb Cardano Bitcoinist või Ethereumist?
Kui kaua võtab aega 1 Cardano kaevandamine?

Kuigi Cardano hind on langenud tagasi alla 1 dollari, usuvad paljud, et kui turul, kus krüptohinnad pidevalt kõiguvad, võib mündi tulevast väärtust olla raske ennustada. Siiski on Cardano näidanud potentsiaali märke ja võib väga hästi tõusta, et saavutada või ületada oma varasemat kõigi aegade kõrgeimat taset lähiaastatel.

Usun, et Cardanol on potentsiaali saada oluliseks krüptovaluutaks, sest see pakub arendajatele platvormi arukate lepingute ja detsentraliseeritud rakenduste loomiseks.

Kui palju Cardano münte ma saan kaevandada?
Kui raske on Cardano kaevandamine?

Oma esialgse pakkumise ajal müüs Cardano 25 miljardit ADA-d, ülejäänud 19 miljardit vabastatakse plokiahela kaudu kaevandamisstiimulitena. Ülejäänud ADA-d jaotatakse Cardano võrgus genereeritud plokkide kaudu virnastamispreemiatena.

Kuna ADAd on vaid piiratud kogus, suureneb eeldatavasti nõudlus selle järele. Eeldatavasti tekitab deflatsiooniline rahasüsteem tulevikus nõudlust ADA järele.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele