7 viga➱krüptoraha investeerimine

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas krüptovaluutasse investeerimine on ikka veel kasumlik?

Krüptovaluutadesse investeerimine on ➦kõrge riskiga, kõrge tasuvusega pakkumine. Krüptoraha on hea investeering, kui soovid kohese juurdepääsu ➦digitaalvaluuta nõudlusele. Krüptovaluutaga seotud ettevõtete aktsiate ostmine võib olla turvalisem, kuid vähem tulutoov variant.

⚡️ Kas Bitcoin on 2023. aastal hea investeering?

Kuna see on hästi omaks võetud, on ➦Bitcoin suurim krüptovaluuta, mida 2023. aastal osta. Selle populaarsus muudab selle turvalisemaks investeeringuks, kuna seda on raskem häkkida, mis teeb selle tehniliselt turvalisemaks ja vähem altimaks suurtele hinnakõikumistele.

⚡️ Kui madalale langeb krüptoraha 2023. aastal?

Ennustusmäng on muutunud veelgi keerulisemaks, sest Bitcoini hind on langenud. Kõige ➦kaugemad naiivsemad usuvad, et 2023. aastal jõuab bitcoin põhja 10 000 dollarini, kuid paljud eksperdid uskusid, et see tõuseb eelmise aasta lõpus ➦100 000 dollarini, kuid pikema aja jooksul.

⚡️ Kui palju on Ethereum väärt 2025. aastal?

Ethereum on eeldatavasti 2025. aastal väärt ➦11 764 dollarit.

Vigu krüptoraha

Bitcoini, Ethereumi, Elon Muski ja Tesla hiljutise populaarsuse tõusu tõttu Bitcoini ja Dogecoini kohta ei ole üllatav, et üha enam inimesi on huvitatud krüptovaluutasse investeerimisest. Kuna ringluses on lugusid inimestest, kes teenivad (ja mõnikord ka kaotavad) suuri rahasummasid tänu krüptovaluutale, pole ime, et see on muutumas üha populaarsemaks huviteemaks.

Muidugi, hinnad on viimasel ajal veidi langenud ja turul on veidi rohkem ebakindlust, kuid krüptoraha on endiselt kuum teema. See tähendab, et krüptoraha maailmas võib olla üsna raske orienteeruda, eriti uustulnukatele. Keegi on seda väga hästi väljendanud:

Krüptoinvestorite ja -kauplejate seitse levinud Vigu krüptoraha
Kas parimasse krüptovaluutasse investeerimisel on ka varjukülgi?

Krüptoraha on endiselt kuum teema. See tähendab, et krüptoraha maailmas võib olla üsna raske orienteeruda, eriti uustulnukatele. Siin on seitse viga, mida krüptoinvestorid sageli teevad – nii saad sa neid vältida!

Niisiis, siin on 7 kõige tavalisemat Bitcoini investeerimise viga.

Viga nr 1: Sa võid teha palju raha, ostes kõrgelt ja müües madalalt.

Millist viga teevad enamik krüptorahaga kauplejaid?
Kas krüptovaluutasse investeerimine on ikka veel kasumlik?

Kõige tavalisem viga on investeerida korraga liiga palju raha. Kuna Vigu krüptoraha on nii volatiilne, viib see “rekt.” Turu ajastamine on ostmisel ja müümisel tohutu edu võti, kuid seda on raske teha. Mustrite tundmine aitab teil turgu paremini ajastada.

On kaks olulist viga, mida inimesed sageli teevad:

  • FOMO on termin, mida kasutatakse, et viidata ärevusele puudumise pärast. Me kõik oleme seda kogenud. Te näete, et mingi projekti väärtus tõuseb, ja tahate selles osaleda. Seda enam, kui olete varasematest sarnastest võimalustest ilma jäänud. Te ei taha teist võimalust käest lasta, nii et te hüppate sisse.

Probleem on selles, et mis läheb üles, see tuleb ka alla. Kui te investeerite siis, kui projekt on tõusuteel, on suurem võimalus raha kaotada, sest varajased investorid hakkavad kasumit võtma, ja te peate võib-olla kaua ootama, enne kui saate tasa teha või raha teenida.

Kas krüptoraha investeerimine on hea mõte?
7 suurimat viga krüptoinvesteeringutes

Samuti on keeruline münte hankida, kui projekt laieneb kiiresti. Kauplemine detsentraliseeritud börsidel (dex) nagu Uniswap võib olla keeruline, eriti kui te krüptokaubandusega turu vastu kauplete. Kui te ei ole ettevaatlik, võite lõpuks raisata palju raha gaasitasudele ja muudele Ethereumiga kauplemisega seotud kuludele.

  • FUD on termin, mis viitab igasugusele negatiivsele reklaamile. Selle eesmärk on panna investorid paanikasse ja ajada nad teie mündist eemale, isegi kui tegemist on hämmastava projektiga (Müüa odavalt). Vähesed asjad on masendavamad, kui näha oma investeeringut üha sügavamale ja sügavamale miinuses. Kui valuuta väärtus langeb kiiresti, tekitab see palju FUDi.
7 viga, mida inimesed teevad krüptoraha investeerimisel
Seitse nõuannet parima krüptovaluuta kohta

Jah, see võib olla veidi hirmutav, kuid viimane asi, mida te tahate teha, on müüa kahjumiga, et näha oma mündi kiiret tõusu mõne päeva või nädala jooksul. Ma ei soovita seda pelgalt selle ütlemise pärast… selle kirjutamise ajal, kui kogu minu portfell on endiselt suurepärase kasumiga, on pooled minu mündid miinuses.

Viga nr 2: Ainult ühe poole jälgimine

FOMO (Fear of missing out või lihtsalt kõrgemalt ostmine)
FUD(Fear, Uncertainty, and Doubt ehk teisisõnu – müüge odavamalt)

Mis inspireeris teid bitcoini vastu huvi tundma? Millised on teie teabeallikad? Kas sõbrad, Twitter, YouTube või Reddit? Alati on hea mõte mitmekesistada oma “uudistekanaleid”, et saada sügavamaid teadmisi turust, olenemata sellest, kes see on või kui usaldusväärne see allikas tundub.

Mul on näiteks oma allikad:

  • Mul on kolm lemmik YouTubers, ja ma jälgin igaüht neist erinevatel põhjustel: altcoin teadus, tehniline analüüs, ja alternatiivne vaatepunkt / lähenemine.
  • Twitteris on mitu inimest, kellel on samad kolm nime.
  • Samuti pööran tähelepanu kõigile suurematele projektidele, mis mind huvitavad, Twitteris, Telegramis ja Discordis.
  • Patreoni premium-teenuseid on mõned.
  • Lõpuks, mõned uudiskirjad ja veebisaidid nagu Coinbureau või CoinMarketCal, näiteks
Korraliku turvalisuse puudumine
Teadmatus põhilise turuanalüüsi kohta

Ma võtan kõike, mida ma kuulen, ettevaatlikult ja püüan enne otsuse tegemist selle kohta rohkem teada saada. Investeerimisvalikuid on raske teha, kui teil on ainult üks teabeallikas, eriti kuna see, mis võib olla ühe inimese jaoks suurepärane investeering, ei pruugi toimida kellegi teise jaoks erineva riskitaluvuse, sisenemispunkti või eesmärkide tõttu. Ma ei ütle, et te ei tohiks kunagi kellegi arvamust kuulata. Lihtsalt tehke kindlasti oma uuringuid ja mõelge ise!

Viga nr 3: Strateegia puudumine.

Milliseid vigu teevad krüptorahakauplejad
Krüpto investeerimise vead

Milline on teie riskitaluvus ja soovitud investeeringutasuvus? Millal soovite raha kasumi saamiseks turult välja võtta või raha välja võtta (kas uuesti siseneda madalama hinnaga või täielikult välja võtta)?” Kas te investeerite lühiajaliselt või pikaajaliselt?

Kõik need on olulised probleemid ja viis, kuidas te neile reageerite, peaks olema kooskõlas teie investeerimisstrateegiaga. Ei ole oluline, kui palju te bitcoini eest kulutate, kui kavatsete seda pikaajaliselt hoida; selle väärtus tõuseb aja jooksul peaaegu kindlasti (krüptoraha puhul on kõik garanteeritud!).

7 viga, mida vältida enne krüptorahasse investeerimist
Kõige tavalisem viga, mida tuleks vältida enne otsustava sammu tegemist

Kui investeerite pikaajaliselt, siis on alati tõusud ja mõõnad, kuid teie raha kasvab aja jooksul. Väiksemad krüptovaluutad võivad aga olla suurema tootlusega, kui ostad neid siis, kui hind on madal – kui aga ostad siis, kui see on liiga kallis, ei pruugi sa aastaid mingit kasumit näha.

Viga nr 4: Puudub piisav turvalisus.

Kuidas alustada investeerimist krüptorahasse
Investeerimine parimasse krüptovaluutasse kiireks alguseks

See ei ole kõige põnevam teema, kuid see on kriitiline. Pidage meeles, et krüptoraha on suures osas reguleerimata, nii et kui midagi läheb valesti, on teie vara tõenäoliselt kadunud.

Kuna sotsiaalmeedia saitidel, nagu YouTube, Twitter ja Telegram, on palju petturlikke krüptoraha mõjutajaid, peavad need platvormid olema võimalike petturite suhtes eriti ettevaatlikud. Eriti Telegramis avastate hulgaliselt võltsitud “administraatori” ja “tehnilise toe” kontosid. Nad pakuvad tavaliselt mingeid fantastilisi suuri pakkumisi või lubavad oma krüptoraha lühikese aja jooksul kahekordistada.

Investeerimine krüptoraha
Kuidas investeerida parimasse krüptovaluutasse algajatele

Oma panga omamisel on ka puudusi, näiteks vajadus kaitsta oma isiklikku võtit, parooli ja lähtesõnu. Neid ei tohiks kunagi salvestada arvutisse, telefoni, e-posti või pilve. Selle asemel tehke neist koopia ja hoidke neid turvalises kohas (ideaalis peaks teil olema ka teine koopia veel ühes turvalises kohas).

Kaaluge Brave brauseri kasutamist, kui kasutate Metamask'i või sarnast tarkvara rahakotti. Sellel on parem turvalisus ja boonusena sisaldab see mõningaid huvitavaid funktsioone, näiteks teenite veebis surfates väikese summa Vigu krüptoraha.

Võimalused oma kapitali investeerimiseks
Kas on võimalik investeerida krüptoraha?

Kui soovite säilitada oma krüptoraha turvalisust, on 2FA ja YubiKey kaks olulist vahendit. Kui teil on suurem kogus krüptot, siis võivad Ledger või Trezor pakkuda täiendavat kaitset.

Viga #5: Põhiline turuanalüüs on paljudele tundmatu.

Kas olete kunagi mõelnud: “Mis siis, kui bitcoin on nüüd väärt üle 30 000 dollari ja ADA või XRP jõuab samasse väärtusesse?” Kui ma investeerin praegu, teen paari aasta pärast kergesti 1000-kordse tulu.” Ei.

Kuidas võtta parim krüptoraha välja pärisrahaks?
Krüptovaluutasse investeerimise riskid

Märkate, et antud juhul ei ole hind nii oluline. Oluline on turukapitalisatsioon (turukapitalisatsioon), mis on vara väärtus korrutatud selle kogusega.

Näiteks kui ma seda kirjutan, on Cardano väärt umbes 1,5 dollarit ühiku kohta ja selle hinna juures on turukapitalisatsioon 50 miljardit dollarit. Seega peaks ADA väärtus kasvama rohkem kui 60 korda, et see oleks väärt 100 dollarit mündi kohta (turukapitali suurus 100 miljardit dollarit).

"Investeeri krüptoraha - teeni kriisil"
Kuidas investeerida krüptovaluutasse õigesti

Teisest küljest, kui Ripple'i XRP kasvab 60 korda, et saavutada 100 miljardi dollari suurune turukapital, peaks selle hind olema ainult umbes 0,17 dollarit mündi kohta.

Üldiselt on väiksema turukapitalisatsiooniga krüptoteekidel suurem tõusupotentsiaal kui suurematel. Põhjus on selles, et nende turukapitalisatsioon peab vähem kasvama, et saavutada suuremate krüptorahade väärtus.

Kui ADA peaks tõusma 100 dollarini mündi kohta, peaks see olema peaaegu kaks korda rohkem väärt kui kogu krüptoraha turg või rohkem kui 4 korda rohkem kui Bitcoin.

Kuidas alustada investeerimist krüptovaluutasse?
Krüptoraha – investeering riskantseks investeeringuks

Nüüd, tänu krüptovaluutaturu kiirele kasvule, on selline väärtuse kasv mõeldav – enne hiljutist langust hinnati krüptovaluutasid umbes 2,5 triljoni dollari väärtuses ja eeldatakse, et selle tsükli lõppedes jõuavad need vaid 12 aasta jooksul 8-10 triljoni dollarini. Sellegipoolest näitab see näide, kui palju raha oleks vaja ADA jaoks.

Te ei taha kasumliku mündi otsimisel liiga kõrgele või madalale sihikule püüelda. Kui otsite 50-100-kordset tootlust, peate leidma sellise mündi, mille turukapitalisatsioon on alla 10 miljoni dollari. Erinevate krüptovaluutade võrdlemiseks, samuti nende turukapitalisatsioonide, kauplemismahu ja muu kohta on suurepärased ressursid Coin Market Cap ja Coingecko.

Viga #6: Samuti on võimalik, et teil ei ole piisavalt mitmekesine portfell või olete investeerinud liiga paljudesse erinevatesse müntidesse.

Parimasse krüptoraha investeerimise probleemid
Krüpto investeerimisega seotud vead 2023

See on veidi keeruline, sest teie portfoolio sisu peaks olema määratud teie eesmärkidega (nagu punktis 3). Võite lihtsalt hoida Bitcoini, Etheriumit ja/või Cardano't, kui soovite lihtsalt münte pikaks ajaks hoiustada.

Teisest küljest, kui te investeerite riskantsematesse ja madalama kapitalisatsiooniga altcoinidesse suurema tulu lootuses, on targem mitte võtta liiga suurt riski. Saate oma üldist riski vähendada, kui hajutate oma investeeringud mitme projekti peale.

Viga #7: Raha investeerimine, mille kaotamist te ei saa endale lubada, on kõrge riskiga protseduur.

Investeerimine krüptoraha kiireks alguseks
Kas praegu tasub investeerida krüptokapitali?

See on iseenesestmõistetav, kuid ma mainin seda veel kord. Te peaksite riskima ainult sellise summaga, mille kaotamist te endale lubada saate. Loomulikult ei taha keegi teha finantsviga, kuid peate meeles pidama, et bitcoin on väga volatiilne ja sellel on märkimisväärse kahjumi võimalus. Mida suurem on turu kapitaliseeritus, seda volatiilsem ja ohtlikum on see.

Isegi niinimetatud “turvalised panused”, nagu Bitcoin või Ethereum, võivad kaotada kuni 70% oma väärtusest ühe päevaga, kui turg muutub. Näiteks BTC saavutas 2017. aasta lõpus kõigi aegade kõrgeima taseme 20 000 dollarini, enne kui ta 2018. aasta alguseks kiiresti 3200 dollarini langes. Ja kui turg taas pöördub (nagu alati), võivad altcoinid langeda rohkem kui 90% ja mõned neist ei pruugi kunagi taastuda.

Lihtsad viisid, kuidas investeerida bitcoini
Kust alustada krüpto algaja jaoks

Enne investeerimise alustamist on oluline mõista sellega seotud riske. Teie olukorrast ja riskitaluvusest sõltub, kui palju raha te investeerite ja kust te seda saate, kuid veenduge, et olete ohtudest täielikult informeeritud ja arvestate halvima stsenaariumiga.

Kasu hoida oma krüpto online rahakotis

Krüptoraha on digitaalne valuuta, mille säilitamiseks on vaja digitaalset rahakotti. Veebipõhised rahakotid on mugavamad, kuid ka palju riskantsemad kui krüptovaluuta hoidmine võrguühenduseta. Need on rünnakute ja häkkimise suhtes haavatavamad ning häkkerid võivad kelmuste või häkkimiste kaudu kogu teie rahakoti tühjaks teha. Kõige turvalisem viis oma krüptoraha hoidmiseks on offline-riistvaraline rahakott, mis on sisuliselt USB-pulk, millel on täiustatud krüpteerimisriistvara ja tarkvara, et kaitsta teie privaatvõtmeid.

Kasu hoida oma krüpto online rahakotis
Kas krüptoraha investeerimisel on ka varjukülgi?

Tagasivõtmine

ÄRGE tuginege kauplemis- või investeerimisotsuste tegemisel ainult selles postituses sisalduvale teabele. Enne investeerimist või kauplemist tehke põhjalikke uuringuid ja hoolsuskohustusi.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele