Ethereum krüpto ülevaade ja kirjeldus

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Milline on parem kui Bitcoin või Etherium?

Bitcoin kasutab 707 kW elektrienergiat, Ether aga 62,56 kW. Bitcoini plokiahela keerulised algoritmid teostatakse kõrgtehnoloogiliste protsessorite abil. Etheri vähene energiatarbimine teeb sellest keskkonnasõbralikuma krüptoraha.

⚡️ Kui kaua võtab aega 1 Etheriumi kaevandamine?

Umbes 7,5 päeva

⚡️ Kuidas alustada ETH kaevandamist?

✔️ 1. samm – Paigaldage GPU ja seadistage arvuti.
✔️ 2. samm – hankige Ethereumi rahakott (Mist või MyEtherWallet).
✔️ 3. samm – liituge Ethereumi kaevandamisbasseiniga.
✔️ 4. samm – Alusta kaevandamist!

⚡️ Kas ETH 2.0 on uus münt?

See ei ole uus münt ja see ei mõjuta teie ETH-i kogust. Mis puudutab Ethereumi ja Ethereum 2.0, siis Eth2 on lihtsalt parandus, mis parandab Ethereumi plokiahelat. Kahe viimase etapi tõttu on täielik väljalase oodata vähemalt 2023. aastani.

⚡️ Mitu tehingut sekundis on Ethereum 2.0-l?

100 000 tehingut sekundis

Ethereum krüpto

Mis on Ethereum?

Ethereum on detsentraliseeritud platvorm, mis töötab arukate lepingute-rakenduste abil, kus pettuse või kolmandate isikute sekkumise võimalus on null. Kuigi Ethereum jagab mõningaid omadusi Bitcoiniga, läheb see digitaalsest valuutast kaugemale. Selles juhendis saame teada kõik, mida Ethereumi kohta teada tuleb:

  • Mis see on.
  • Kuidas seda kasutada, kust seda osta.
  • Kui Ethereumisse investeerimine on seda väärt.
Mis vahe on bitcoini ja Ethereum krüpto
Kui Ethereumisse investeerimine on seda väärt.

Te võite saata raha teistele Ethereumi aadressidele samamoodi nagu Bitcoinile või mõnele muule krüptovaluutale. Ethereum, nagu ka Bitcoin ja teised krüptovaluutad, võimaldab teil teha tehinguid digitaalselt.

See ei ole aga kõik, mida ta teha saab. Saate kasutada Ethereumi krüptot, et käivitada mis tahes tüüpi koodi ja suhelda teiste kirjutatud programmidega. Ethereumi platvorm on lõplikult kohandatav, Ethereumi peamine eesmärk on luua ja hallata koodi ühises võrgus, mitte tsentraliseeritud serveris. Praktikas on need rakendused muutumatud ja eemaldamatud.

Kuidas Ethereum erineb eetrist (ETH)

Ethereum krüpto
Mis vahe on eetri ja bitcoini vahel?

Vastupidiselt levinud arvamusele ei nimetata Ethereumi krüptovaluutat eetriks. Kuigi protokoll kannab oma nime, on ETH tegelikult see, mida ta kasutab raamatupidamiseks ja tehinguteks.

Mis on Ethereumi ühinemine?

Ethereum Merge on see, kuidas võrk nimetab oma üleminekut proof-of-work'ilt proof-of-stake'ile, mis toimub septembris 2023.

Ethereum kasutas algul töö tõestust, sama süsteemi, mida kasutab Bitcoin. Selle meetodi peamine miinus on see, et selleks on vaja palju energiat, mistõttu Bitcoin on aastas kasutanud rohkem energiat kui mõnedes riikides.

Kuidas Ethereum töötab
Mis vahe on Ethereumil ja bitcoinil?

Kasutajad saavad saata ja vastu võtta makseid bitcoini abil, mis on krüptograafia abil kaitstud ja salvestatud plokiahelas. Tehinguid kontrollivad võrgu sõlmed ja need salvestatakse avalikus hajutatud pearaamatus, mida nimetatakse plokiahelaks. Plokiahel on pidevalt kasvav nimekiri kirjetest, mida nimetatakse plokkideks, mis on omavahel seotud ja krüptograafia abil kaitstud.

Bitcoini peetakse sageli esimese põlvkonna plokiahelaks. Oma lihtsuse tõttu on see võrreldav teiste konkurentidega turul. Bitcoin on sihilikult range protokoll, mis seab usaldusväärsuse kasulikkuse asemel esikohale. Intelligentsete lepingute täitmise võime on Bitcoinis tugevalt piiratud ja see peab paremini sobima kasutusjuhtumite jaoks, mis lähevad kaugemale lihtsast tehingu täitmisest.

Teisest küljest ei ole teise põlvkonna plokiahelad mitte ainult mitmekülgsemad, vaid ka funktsionaalsuse poolest oluliselt arenenumad. Selle asemel, et toetada ainult standardseid finantstehinguid, suudavad nad toetada ka programmeeritavaid ülekandeid. Näiteks Ethereumi krüptovaluuta pakub arendajatele lugematuid võimalusi detsentraliseeritud rakenduste (DApps) loomiseks, võimaldades neil oma loovust vallandada ja uurida erinevaid kodeerimisvõimalusi.

Krüptovaluutade seas on eeter turukapitalisatsiooni poolest bitcoini järel teisel kohal.

Mis on Ethereum krüpto ja kuidas see toimib?
Ether, maailma suuruselt teine krüptovaluuta

Ethereum on kõige populaarsem teise põlvkonna plokiahela ja seetõttu on see ka kõige tuntum. See on võrreldav bitcoiniga, kuid suudab teostada oluliselt suuremaid tehinguid. Siit algavadki bitcoini ja Ethereumi peamised erinevused.

Kuidas Ethereum töötab

Ethereumi krüpto on muutumatu “riigimasin” – sisuliselt saab jälgida kõigi kasutajate ja nutikate lepingute saldosid igal ajahetkel. Kui miski käivitab olekuvahetuse, peab iga sõlmpunkt oma kirjeid uuendama, et need kajastaksid uut olekut.

Nutilepingud aktiveeritakse tehingute abil, mis pärinevad kas teistelt lepingutelt või lõppkasutajatelt. Iga võrgusõlm töötab lepingu koodi ja salvestab selle tulemuse kohe, kui kasutaja saadab talle korralduse. Ethereumi virtuaalmasinat (Ethereum Virtual Machine, EVM) kasutatakse selleks, et teisendada juhised millekski, millest arvutid saavad hõlpsasti aru.

Kaevandamine on protsess, mis vastutab Ethereumi hetkeseisu ajakohastamise eest. See krüptovara järgib Bitcoiniga sarnast Proof-of-Work algoritmi, mis võimaldab kasutajatel seda hõlpsasti kaevandada.

Plokiahelad detsentraliseeritud autonoomsete organisatsioonide (DAO) jaoks
Kas Ethereum on hea investeering?

DAO on detsentraliseeritud virtuaalne organisatsioon. Mis on Ethereum Classic ja kuidas see toimib?

Ethereum pakub võimalusi uudseks suhtluseks internetis; üks näide on detsentraliseeritud autonoomne organisatsioon ehk DAO. DAO-d juhitakse koodiga ja see toimib nagu arvutiprogramm, mis näitab, kuidas Ethereum võimaldab unikaalseid viise internetis suhtlemiseks. DAO oli üks esimesi ja kõige ambitsioonikamaid katseid sellise kogukonna loomiseks. Organisatsiooni juhiti keeruliste nutilepingute abil ja selle eesmärk oli olla autonoomne riskikapitalifond. DAO märgid jaotati ICO käigus, et investoritel oleks organisatsioonis hääleõigus.

Pärast käivitamist kasutasid häkkerid DAO lepingu viga, et varastada umbes kolmandik kõigist rahalistest vahenditest. See oli sel ajal püüdnud 14% kogu eetri emissioonist. Sellel sündmusel olid uue algatuse jaoks kõige tõsisemad tagajärjed. Arutelu käigus otsustasid arendajad teha ahelas hard forki, mille tulemusel jagunes see kaheks. Ühes võrgus “pöörati” ründajate tehingud tagasi, et raha õigetele omanikele tagasi anda. See plokiahela versioon on nüüd tuntud kui Ethereum. Esialgse ahela tehingulugu säilitati – seda tuntakse nüüd “Ethereum Classic” nime all.

Kuidas valmistatakse uusi Ethereum krüpto
Mis on DAO Ethereumis?

Nende sündmuste katastroofilised tulemused tuletasid teravalt meelde riske ja tagajärgi, mis on seotud suurte rahasummade usaldamisega autonoomsele koodile. Vaja oli otsustavaid meetmeid, mis põhjustas plokiahelakogukonnas sellise ärevuse. Selle tulemusena toimus Ethereumis hard fork, mille käigus loodi kaks erinevat münti: ETH ja ETC. See tähistas üht kõige olulisemat hetke krüptoajaloos, sest see näitas, kui tugev võib olla rahva arvamus, kui selle platvormi kohta ühiselt otsuseid tehakse.

Kust pärineb Ethereum?

Kuidas tehakse uusi eetritähiseid?

Kaevandatakse eetrit, mis on oluline osa võrgu andmete säilitamisel ja ajakohastamisel. Kaevandajad saavad uut eetrit, kui Ethereumi võrku lisatakse plokke, täpselt nagu bitcoini kaevandajad.

Kuidas kaevandada Ethereumi
Kuidas tehakse uusi eetritähiseid?

Mis on Ethereumi kaevandamise protsess?

Võrgu turvalisus sõltub kaevandamisest. See kontrollib, et plokiahelat ajakohastatakse õigesti, ja kaotab vajaduse keskse administraatori järele. Kaevandajad kasutavad kaevandamise ajal oma arvutusvõimsust krüptograafiliste mõistatuste lahendamiseks. Nii “raiutakse” plokid välja. Selleks, et ploki hashi peab olema tunnistatud ehtsaks, peab selle hash vastama protokolliga määratud tundmatule väärtusele. Hash'i leidmiseks kuluv aeg on otseselt proportsionaalne mõistatuse keerukusega. Mida rohkem kaevandajaid võrgustikuga liitub, seda suurem on raskusaste.

Mis on Ethereumi krüpto gaas?
Kui kaua võtab aega 1 Ethereumi kaevandamine?

Seetõttu määravad teised kaevandajad Ethereumi krüptovõrgu raskust rohkem kui kunagi varem. Kuna nii paljud inimesed otsivad korraga vastuseid, kipuvad hash-tehingud üldiselt olema võimalikult kiired, mida nimetatakse hash-kiiruseks. Mida suurem on võrgu üldine hash-kiirus, seda raskem on probleeme lahendada. Kui lahendus on leitud, edastatakse see võrku ja iga sõlmpunkt kontrollib seda. Kui enamik sõlmi on nõus, et vastus on kehtiv, lisatakse plokk plokiahelasse ja kaevandajaid premeeritakse eetriga.

Mis on gaas Ethereumis

Vaatame veelkord eelmist aruka lepingu näidet 1. osast. See oli lihtne leping, mille täitmiseks ei olnud vaja palju arvutusvõimsust. Selline nutikas leping ei toimi aga ainult teie arvutis, vaid selle täitmiseks suhtlete kõigi Ethereumi krüptoökosüsteemi sõlmedega.

Millised on erinevad Ethereumi tokenitüübid?
Kuidas töötab gaas Ethereumis?

Mis juhtub, kui võrgus on sadu tuhandeid sõlmi, mis täidavad keerukat lepingut? Mis siis, kui keegi seadistab oma lepingu nii, et see täidab sama koodi ikka ja jälle, ummistades võrgu sõlmede tööd? Selle probleemi lahendamiseks kasutab Ethereum terminit “gaas”. Kuigi auto ei saa sõita ilma kütuseta, ei saa lepingud toimida ilma gaasita. Gaas on vajalik lepingu toimimiseks; see on ühik, mis mõõdab tehingu sooritamiseks või Ethereumi võrgus mingi funktsiooni täitmiseks vajaliku töömahu.

See on Ethereumi võrgu tasu kogumise mehhanism lühidalt. See kehtib ka tavatehingute puhul – kaevandajad keelduvad raha ühest rahakotist teise liikumist heaks kiitmast, kui kasutaja hind on liiga madal.

Mis on Ethereumi tokenid? ethereumiga kauplemine
Millised on erinevad Ethereum krüpto tüübid?

Tasub märkida, et gaas ja eeter ei ole samad asjad. Gaasi hinnad varieeruvad suuresti, sõltuvalt kaevandajatest. Tehingu sooritamisel ETH-s maksate tehingu sooritamise eest komisjonitasu. Ethereum on selles osas võrreldav bitcoiniga, sest mõlemal on inflatsiooniline valuuta, mille kogus on piiratud, kuid millel puudub kindel väärtus.

Iga tehingu sooritamiseks kulub teatav kogus gaasi, kuid gaasi maksumus võib erineda. Keerulised tehingud nõuavad palju rohkem gaasi kui lihtsad tehingud. Seetõttu on gaasi mõõtühikuks konkreetse ülesande täitmiseks vajalik arvutusvõimsus. Selle tulemusena saab süsteem jälgida, kui palju arvutusvõimsust on vaja ülesande täitmiseks, ja määrata asjakohase tasu.

Millised on erinevad Ethereumi tokeni tüübid?

Kuidas osta eetrit?
Kui palju Ethereumi märke on olemas?

Ethereum on põnev, sest see võimaldab luua plokiahelas kohandatud varasid, mida võib salvestada ja edastada sarnaselt eetriga. Arendajatel on täielik kontroll sellise tokeni käitumist ümbritsevate reeglite üle, mis võimaldab neil seda kohandada vastavalt oma äranägemisele. Näiteks saavad nad määratleda, kui palju pileteid toodetakse, kuidas neid luuakse ja kuidas neid edastatakse.

Tokenid võimaldavad arendajatele palju loovust ja innovatsiooni uute tehnoloogiliste ja majanduslike mudelite kasutusviisidega. Erinevate rakenduste puhul võivad žetoonid olla nende valuutaks, olla tagatud materiaalsete varadega ja täita mitmeid muid funktsioone. Regulaarselt töötatakse välja uusi meetodeid Ethereumi tokenite kasutamiseks, pakkudes võimalusi, mida varem ei olnud.

Mis on Ethereum ja kuidas seda kasutada?

Etheri ja Ethereumi määratlemine
Kuidas osta eetrit?

Kui soovite GAME'i osta Binance'is, ei saaks see olla lihtsam! Teil on võimalus osta ETH-d erinevate makseviisidega peer-to-peer-turult. Alternatiivina võib ka selle lehe kasutamine ETH ostmiseks toimida – valik on sinu otsustada!

Milleks ETH-d kasutatakse

Erinevalt bitcoinist ei ole Ethereum mõeldud ainult rahavõrgustikuna toimimiseks. Platvorm võimaldab mitmesuguseid detsentraliseeritud rakendusi, milles ethereum toimib programmeeritava rahana. Seda on kasutatud detsentraliseeritud rahanduses ja kauplemises, börsidel, mängudes ja muudes sellistes asjades.

Kuidas inimesed Ethereumiga raha teenivad?
Mis on Ethereum blockchain; ja selle peamised kasutusjuhud?

Kas on võimalik hoida tehingut Ethereumi võrgus privaatsena?

Ei. Kõik tehingud Ethereumi plokiahelas on avalikud. Kuigi te ei pea oma tegelikku nime avaldama, saavad eksperdid avalikult kättesaadavate andmete põhjal suure täpsusega kinnitada suurt hulka kasutajaid.

Kas Ethereumi abil on võimalik raha teenida?

Eeter on väga volatiilne vara, mis tähendab, et see võib igal ajal raha teenida ja kaotada. Mõned inimesed hoiavad Ethereumi pikemas perspektiivis, lootes, et võrgustik saab ühel päeval ülemaailmseks programmeeritavaks maksesüsteemiks. Teised kauplejad püüavad oma varusid suurendada, kaubeldes eetriga altcoinide vastu. Mõlemal juhul on olemas rahalised ohud.

Ethereum blockchain, mis on detsentraliseeritud finantskeskkonna keskne osa, võimaldab teil saada kasu ka laenutamisest, sünteetiliste varade väljastamisest, kasutades ETH-d tagatisena, ja virnastamisest.

Mis on Ethereum 2.0 uuendus?
Kas Ethereumi sõlme abil on võimalik raha teenida?

Paljud investorid otsustavad pikemas perspektiivis investeerida ainult bitcoini ja ei võta oma portfelli täiendavaid digitaalseid varasid. Teised seevastu investeerivad ainult eetrisse ja maandavad osa oma vahenditest lühiajaliste kursimuutuste vastu. Ei ole olemas ühtset lähenemist, mida kõik kauplejad saaksid turul rakendada.

Skaleeritavus, ETH 2.0 ja Ethereumi tulevik

Milline on “skaleeritavuse” õige määratlus?

Lihtsamalt öeldes on skaleeritavus süsteemi kasvupotentsiaal. Servereid ja võrke saab kasvava nõudluse rahuldamiseks arvukalt kohandada. Krüptoraha puhul on skaleeritavus seotud võrgu suutlikkusega areneda nii, et suuremaid taotlusi saab töödelda ilma turvalisust või kiirust ohustamata. Märkimisväärne on, et plokiahela võrgud on arengu osas veel lapsekingades.

Mis on Ethereum 2.0 uuendus?
Mis on Ethereum 2.0 uuendus?

Kui võrgu kasutamine ja tuntus suurenevad, suureneb ka vajadus hallata üha suuremat hulka tehinguid. Praegu peab Ethereum edukalt toime tulema suurte tehingute mahtudega, et see vastaks oma kasutajate nõudmistele.

Mis on Ethereum 2.0 uuendus?

Vaatamata oma tohutule potentsiaalile on Ethereumil praegu märkimisväärsed piirangud, mida näitab skaalumisprobleem. Kui Ethereum on mõeldud uue finantssüsteemi selgrooks, peab tal olema palju suurem ribalaius. Arvestades võrgu detsentraliseeritud struktuuri, on selle probleemi lahendamine äärmiselt keeruline, sest puuduvad keskvõimud, kes saaksid oma tahet kõigile teistele võrgus osalejatele peale suruda.

Ethereum ja detsentraliseeritud rahandus (DeFi)
Ethereum 2.0 virnastamine

Selleks, et võrk oleks piisavalt detsentraliseeritud, tuleb kehtestada piirangud. Mida raskem on sõlme juhtida, seda vähem inimesi osaleb võrgustikus, mille tulemuseks on selle tsentraliseerimine. Selle tulemusena võib suurenev tehingumaht ohustada võrgu terviklikkust.

Selleks, et võrk oleks piisavalt detsentraliseeritud, tuleb kehtestada piirangud. Mida raskem on sõlme juhtida, seda vähem inimesi osaleb võrgustikus, mille tulemuseks on selle tsentraliseerimine. Selle tulemusena võib suurenev tehingumaht ohustada võrgu terviklikkust.

Teine kriitika, mida Ethereum on saanud, on selle olemasoleva Proof-of-Work konsensusmehhanismi suur energiatarbimine. Kaevandamist kasutatakse uute plokkide lisamiseks võrku, mis on negatiivselt seotud suurte energiakuludega.

Detsentraliseeritud rahandus: Ethereum ja panganduse tulevik
Ethereum ja detsentraliseeritud rahandus (DeFi)

Nende ja muude probleemide lahendamiseks on Ethereum 2.0 või lühendatult ETH 2.0 nimi, mis on antud arendajate kavandatud uuenduste kogumile. Kui ETH 2.0 valmib, peaks see märkimisväärselt parandama võrgu võimalusi.

Ethereum ja detsentraliseeritud rahandus (DeFi)

Mis on detsentraliseeritud rahastamine ja kuidas see toimib?

Defi on nimetus, mis on antud finantssektori detsentraliseerimise liikumisele. Defi rakendused on ehitatud avalikele, avatud plokiahelatele, mis võimaldab kõigil neid kasutada ilma ametiasutuste või organisatsioonide loata, mis eristab neid tavapärastest reeglite ja institutsioonide poolt kontrollitud finantsidest. Defi on oluline selleks, et tekitada inimestes huvi uue finantssüsteemi vastu.

Detsentraliseeritud Ethereumi börsid: Uniswap, Kyber Network ja IDEX
Mida teeb detsentraliseeritud rahastamine?

DeFi kasutajad suhtlevad nutikate lepingute ja üksteisega peer-to-peer-võrkude kaudu. Kasutajad säilitavad kogu aeg täieliku kontrolli oma varade üle ja nad ei pea neid kellelegi kõrvalt andma. Ethereumi võrk on DeFi rakenduste jaoks kõige populaarsem, kuna see on väga detsentraliseeritud ja sellel on suur arendajate kogukond.

Mida saab DeFi saavutada?

Tsentraliseeritud halduri puudumine võrgu haldamiseks on üks bitcoini kõige ahvatlevamaid omadusi. Laiendage see mõiste finantstööstusele ja te saate DeFi. Puuduvad keskserverid ja vahendajad, mis tähendab, et puudub üks vigade esinemise koht.

Ethereumi kaevandamise sõlmed
Detsentraliseeritud Ethereumi börsid

Teine DeFi eelis on piiramatu juurdepääs. Kogu maailmas on miljardeid inimesi, kellel puudub igasugune juurdepääs finantssüsteemile. Nad on ettepaneku kohaselt üks peamisi tarbijakategooriaid DeFis.

Detsentraliseeritud Ethereumi börsid

Detsentraliseeritud börsid ehk DEXid on süsteemid, kus kasutajad saavad varasid otse oma rahakottide vahel üle kanda. ethereumiga kauplemine tavalisel börsil eeldab esmalt varade paigutamist börsikontole, kuid DEXi puhul ei ole see vajalik.

Detsentraliseeritud Ethereumi börsid
Ethereumi plokiahela tehnoloogia detsentraliseeritud tehingute mudel

Erandiks on eelkõige detsentraliseeritud börsid. Nad on kaitstud tsentraliseeritud rahakoti rünnakute eest, kuid võivad olla haavatavad aruka lepingu rünnakute suhtes. Uniswap, Kyber Network ja IDEX on näited Ethereumi plokiahelapõhistest detsentraliseeritud börsidest.

Ethereumi võrgu sõlmed ja kaevandamine

Mis on Ethereumi sõlme

Selle asemel, et kasutada ühte klienti, kasutab Ethereum nutikate lepingute täitmiseks klientide võrgustikku. Erinevalt bitcoinist, millel on ainult üks ametlik klienditrakendus, on Ethereumil palju erinevaid kliente. Bitcoin Core on bitcoini põhitarkvara ja täidab seda funktsiooni selles valuutas. Geth on kõige populaarsem Ethereumi klient.

Millised on Ethereumi sõlme funktsioonid?

Erinevalt bitcoinist, millel on ainult üks ametlik kliendiprogramm – Bitcoin Core – on Ethereumi aluseks erinevate klientide võrgustik, mis täidab arukaid lepinguid. Nendest paljudest võimalustest on Geth tänapäeval endiselt kõige sagedamini kasutatav Ethereumi klient.

Mis on Ethereumi sõlme
Mis on Ethereum ja millised on selle kasutusalad?

Ethereumi kaevandamise sõlmed

Kaevandussõlm võib kasutada kas täielikku või piiratud klienti. Ethereumi kaevandamiseks kasutatakse üldiselt kaevandamisfarmid, mis on spetsiaalsed seadmekomplektid. Kiirendamaks hashinguprotsessi, sisaldavad nad tavaliselt palju videokaarte.

Ethereumi kaevandajatel on kaks võimalust: soolo kaevandamine, kus nad arendavad valuutat üksi, või koondkaevandamine. Solo kaevandamine tähendab, et te töötate üksinda plokkide avastamiseks. Kaevandajad ühendavad oma ressursid ja jagavad tasu õiglaselt, kui nad kaevandavad osana koondist. See aitab vähendada kaevandamisega seotud riske.

Millised on Ethereumi sõlme funktsioonid?
Kas Ethereum on hea krüptoraha?

Ethereumi kaevandamine oli kunagi kasumlik lühiajaline investeering, kuid selle eelseisva üleminekuga Proof of Stake'ile otsivad kaevurid uusi võimalusi. On aeg vaadata Ethereumist eemale ja suunata pilk täiendavate võrkude poole, mis pakuvad pikaajalist tasu ja võimalust kaevandada ka teisi krüptovaluutasid!

Ethereumi kaevandamine ei ole lihtne protsess; selleks on vaja hankida graafikakaardid või ASIC-d, pääseda ligi odavatele energiaallikatele ja luua nii kaevandamisoperatsioon kui ka Ethereumi rahakott. See nõuab eduka tulemuse saavutamiseks ulatuslikku ajainvesteeringut ja ka rahalist pühendumist.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele