Kuidas osta bitcoin krüptovaluuta münt?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kuidas uustulnukad bitcoini ostavad?

Siin on, kuidas investeerida bitcoini 5 lihtsa sammuga:
✔️ Liitu bitcoin-vahetusega.
✔️ Hangi endale bitcoini rahakott.
✔️ Ühenda oma rahakott oma pangakontoga.
✔️ Tee bitcoin-tellimus.
✔️ Halda oma bitcoin-investeeringuid.

⚡️ Milline on minimaalne summa, mida bitcoinidesse investeerida?

Praegune minimaalne summa, mida saate saata või vastu võtta, on 5460 satoshi (0,0000546 BTC), mis on seatud selleks, et hoida ära pettustehinguid.

⚡️ Kellele kuulub kõige rohkem bitcoin'eid?

Bitcoini arengu tipus olev isik on Satoshi Nakamoto, kes väidetavalt omab umbes 1,1 miljonit BTC-d mitmes rahakotis. Selline muljetavaldav varandus teeb temast krüptoraha ringkondades ikooni ja paljude ambitsioonikate entusiastide jaoks eeskujuks.

⚡️ Kas bitcoinide väljavõtmisel tuleb maksta makse?

Olenemata Bitcoini tehingu asukohast – olgu see siis välismaises vahetuses või virtuaalses rahakotis – tuleb kõik müügiga seotud maksud esitada ja maksta vastavalt oma riigi seadustele. See kehtib kogu maailmas, sõltumata sellest, kus bitcoine ostetakse või müüakse.

Hiljutise Blockchaini ja Bitcoini hullusega tundub, et ei ole kohta, mida ei ole mõjutatud. Inimesed räägivad raha teenimise võimalustest kõikjal, kuhu iganes sa lähed. Kuigi mõned inimesed on teeninud varanduse, on teised sama palju kaotanud.

Üllataval kombel näevad paljud inimesed krüptoraha immateriaalsena, kuigi tegelikult on see meie igapäevaelus üha enam levinud – kas me kasutame seda investeerimise eesmärgil või maksevahendina. Kui oled uudishimulik, kuidas bitcoinide ostmisega tegelema hakata, siis loe edasi allpool, kus selgitame selle digitaalse valuuta ostmiseks ja müümiseks vajalikke samme!

Mis on bitcoini krüpto
Mis on bitcoin?

Mis on bitcoin?

Bitcoin muudab revolutsiooniliselt võrdõiguslikust maksevõrgustiku kontseptsiooni, kasutades tipptasemel krüptovaluutatehnoloogiat, et turvaliselt vahendeid osapoolte vahel üle kanda. Tegemist on täielikult detsentraliseeritud rahavormiga, kus ei ole ühtegi veapunkti.

Vaatamata teadlaste ja valitsuste jätkuvale arutelule selle üle, mis on bitcoin, kas vara, valuuta, kaup või isegi lihtsalt kollektsiooniobjekt; selle päritolu on plokiahela tehnoloogia.

Natuke ajalugu:

Bitcoini sünnitanud tehnoloogia on arenenud aastakümneid ja krüptovaluutagraafikud on ideid kogu maailmas täiustanud.

Bitcoini võrgu kriitiline areng toimus 13 aastat tagasi, kui Satoshi Nakamoto avaldas 2008. aastal seda kirjeldava faili. Kuigi pseudonüümi taga olev isik või inimrühm on teadmata, on nad avaldanud märkimisväärset mõju digitaalsele valuutale. Kust osta bitcoine?

Mis on bitcoin crypto ja kuidas see toimib?
Kust osta bitcoine?

Bitcoini sünnipäev oli 3. jaanuaril 2009. Sel päeval genereeriti esimene plokk ja esimesed 50 bitcoin'i. Kui me vaatame ajaloos tagasi, siis toimus ülemaailmne majanduskriis umbes samal ajal, mida on kujutatud filmis “Madalamäng”. Sellest tuleb juttu hiljem.

Bitcoini graafik oli selge reaktsioon laialt levinud korruptsioonile ja ahnusele, mis vaevab traditsioonilist pangandust. Inimesi kasutati pankade poolt ebaõiglaselt ära, nii et see graafik tekkis lahendusena õiglastele ja õiglastele finantstehingutele.

Detsentraliseeritud mudel.

Detsentraliseerimine Määratlus ja tähendus
Bitcoini võrgustik

Erinevalt tavapärastest valuutadest ei ole bitcoini võrgus juhtorganit, mis seda juhiks. Võrgustikku haldavad üksikud kasutajad-hooldajad. Lisaks kaitseb detsentraliseeritud süsteem teid bitcoinide konfiskeerimise ohu eest. Ainult need, kellel on juurdepääs teie võtmele, võivad teie bitcoinidele ligi pääseda. See on teoreetiliselt 100-protsendiline kaitse. Kõige olulisem on hoida oma võtmeid turvaliselt.

Topeltkulutused on võimatud

Kuigi seda probleemi ei ole kogenud kõik, on finantsmaailmas selle eest sageli vastutavad petturid.

Topeltkulutuste vältimine on Bitcoini võrgustiku oluline põhimõte, mis eristab seda traditsioonilistest finantsasutustest. Bitcoini plokiahelas ei ole kasutajatel võimalik oma bitcoine mitu korda kulutada, erinevalt pankadest, mis lubavad seda tehinguvormi. Seetõttu võivad üksikisikud olla kindlad, et kui nad saadavad raha Bitcoini platvormi kaudu, jõuab see ainult üks kord määratud saajani – see võimaldab digitaalseid makseid turvaliselt ja tõhusalt käsitledes meelerahu.

Kas bitcoin crypto saab hävitada?
Kuidas Bitcoin takistab topeltkulutusi

Samal ajal kui Bitcoini võrk kontrollib tehingut nr 1, ei ole võimalik saata tehingut nr 2 enne, kui võrk aktsepteerib tehingu nr 1. Ühest küljest seab see teid ohtu, kuid see võrdsustab võrdselt kõigi tasuliste osalejate mänguvälja.

Bitcoini tehingud on pöördumatud. Kui on saavutatud teatud arv kinnitusi, võite olla kindel, et teile saadetud bitcoinid on juba teie kontol registreeritud ja neid ei saa ilma teie nõusolekuta teistesse rahakottidesse üle kanda.

Anonüümsus ja pidev juurdepääs võrgule

Kuigi bitcoin-tehingud on anonüümsed, võite alati jälgida päritolu, sihtkohta ja mitmeid saadetud bitcoin'e – täna, eile ja 12 aastat tagasi.

Kõiki andmeid hoitakse plokiahela võrgus. FBI on juba välja mõelnud, kuidas rahakotte anonüümseks muuta, kuid eesmärk ei ole hoida teid anonüümsetena. Plokiahela eesmärk on, et kõike, mis võrgus toimub, saaks dokumenteerida, kuid mitte seda võltsida.

Bitcoini ei tohi välja lülitada.

51% rünnaku definitsioon
Bitcoini määrus

Bitcoini võrk töötab 24 tundi ööpäevas, seitse päeva nädalas ja tehingutasud ei ole eelnevalt kindlaks määratud. Kui saadate suure rahasumma, ei ole teie vahendustasu praktiliselt midagi.

On olemas arusaam, et bitcoin võib hävida, kui internet ära lõigata. (On kaheldav, et keegi seda teeb.)

Võrk ei vaja toimimiseks suuri kiirusi; piisab olemasoleva telefonivõrgu ja raadiolainete kasutamisest, et edastada teavet Bitcoini krüptoraha tehingute kohta ja jätkata plokiahelat.

Kas krüptoraha puhul on komisjonitasu?
Ainus viis bitcoini hävitamiseks on edukas 51% rünnak.

Mis on 51% rünnak?

Kui üks isik või üksikisikute rühm omab üle 50% bitcoini võrgu arvutusvõimsusest, võivad nad muuta tehinguid ja isegi kehtestada kaevandamismonopoli.

See on aga võimalik ainult siis, kui suuremad kaevandamisbasseinid on sellega nõus. Kuna Bitcoini võrk on juba niivõrd suur, nõuavad sellised rünnakud suurt arvutusvõimsuse kooskõlastamist.

Blockchaini 51% rünnaku mõistmine

Bitcoini tarkvarale tehtud muudatuste abil saab 51% rünnakut ära hoida ja krüptoraha kogukond keelata.

Kuidas on siis tasudega?

Altcoinid: Mis nad on ja kuidas nad töötavad
Mis on krüptoraha komisjon?

Maksete saatmisel tuleb saatjal tasuda erineva suurusega kulud. See summa ei ole fikseeritud ega dikteeritud ühegi asutuse poolt; see sõltub üksnes teie valitud makseviisist ja sellest, kui kiiresti te saate tehingu töödelda. Kuigi mõned teenused võivad pakkuda nullprotsendilist vahendustasu, ei ole sellel suurt vahet, sest vahendustasu määrad määratakse ikkagi selle põhjal, kui kiiresti te suudate need lõpule viia.

Mis on altcoins?

Kus hoida bitcoini krüptot?
See on üsna lihtne:

Altcoinid on kõik muud olemasolevad ja tekkivad krüptovaluutad peale Bitcoini. Altcoinide näited on näiteks Ether, Dogecoin jne. Neid on mõõtmatu valik, mis keerleb ümber maailma, kusjuures iga päev ilmub lugematu hulk uusi – kuid mitte kõigil ei ole tegelikku väärtust või eesmärki.

Altcoinid, nagu bitcoin, on küll loodud selleks, et nende arendajatele rahalist kasu tuua, kuid kahjuks nimetatakse neid sageli halvustavalt selliste terminitega nagu “shitholes” ja “shits”.

Millal on parim aeg investeerida bitcoini krüptoväärtpaberitesse?
Mis on altcoini mõte?

Kuigi mõned altcoinid aitavad lihtsalt täita arendajate taskuid, on teised olemas selleks, et lahendada krüptoraha majanduses olulisi probleeme, mida bitcoin ei suuda veel lahendada (või teeb seda raskustega). Eriti kehtib see arukate lepingute, detsentraliseeritud rakenduste kasutuselevõtu ja ökosüsteemi arendamise puhul.

Teiseks ei ole mikromaksed kõrgete võrgutasude tõttu elujõulised. Kolmandaks, kuigi bitcoin'i võrgus on väikesed tehingusummad ikka veel märkimisväärsete kuludega, saab mõningaid altcoin'e saata ilma igasuguste kuludeta.

Krüptovaluutade kaevandamiseks võib kasutada mitmeid lähenemisviise. Kui bitcoin krüptoraha kaevandatakse elektri ja töötlemisvõimsusega (kasutades PoW algoritmi), siis altcoinid võivad kasutada erinevaid meetodeid, sealhulgas PoS, DPoS jne (kasutades alternatiivset algoritmi).

Mõlema süsteemi eelised ja puudused on võrreldavad. Keskmise inimese jaoks on erinevus nende vahel väike, kusjuures peamine erinevus põhineb nende makstavate komisjonitasude kogusel.

Kuidas ja kus hoiustada bitcoin'e?

Lõpuks on bitcoinide hankimiseks olemas mitu võimalust. Kuid nende kaitsmise meetod määrab lõppkokkuvõttes, kellele need kuuluvad – teile või kellelegi teisele.

Kuidas osta Bitcoini krediitkaardiga
Millised on kõige turvalisemad viisid bitcoinide säilitamiseks

Erinevus kuiva ja märja bitcoini ladustamise vahel on selgeks tehtud.

Veebipõhised rahakotid peavad alati olema ühendatud internetti. Selle näiteks on valuutavahetused, internetiteenused ja mobiilirakendused. Need on kasulikud, kuid neil on suur puudus: neid võidakse häkkida.

Kõige olulisem on see, et see ei häiri bitcoini krüptovaluutade võrgustikku, vaid mõjutab vahendajat, kes annab teile rahakoti.

Hoidke oma krüptoraha turvalisuse tagamiseks riistvara rahakotis. Kui hoiad seda tarkvaraloos, on see rünnakute (või lavastatud häkkimiste) suhtes haavatavam. Riistvaralise rahakoti puhul on teil juurdepääs nii platvormile, kus te usaldate oma krüptoraha salvestada, kui ka tegelikele füüsilistele rahakottidele. Võrdluseks, kui tarkvaraliste rahakottidega toimuvad tulevikus häkkimised (või lavastatud häkkimine), siis võib kogu teie raha olla kadunud.

Vahetused on ülekaalukalt kõige levinum viis krüptoraha säilitamiseks. See on kasulik, sest kui vahetuskurss paraneb, saate krüptovaluutat müües või ostes kiiresti tehingu sooritada. Tasub märkida, et börsid võivad olla liigitatud tsentraliseeritud või detsentraliseeritud. Me ei hakka seda uuesti läbi käima, kuid üldiselt on tsentraliseeritud börsidel olemas juhtimiskeskus, samas kui detsentraliseeritud börsidel seda ei ole.

Millal peaksite bitcoin krüptovaluuta ostma?
Mõiste bitcoin krüptovaluuta

Sellepärast, kui kasutate dexe (detsentraliseeritud kauplemine), on teie krüptoraha turvalisem; siiski on mõlemad haavatavad häkkimise suhtes. Detsentraliseeritud vahetus on parem krüptoraha pikaajalise säilitamise jaoks. Kui te ei soovi tegeleda iga languse ja kursimuutusega, on riistvaralised külmad rahakotid parem valik.

bitcoin krüptovaluuta plussid ja miinused
Kuidas osta bitcoin krüptovaluuta kasutades PayPali

Erinevalt kuumadest rahakottidest ei sõltu kontrolleri sõlmed internetiühendusest. Neid võib kirjeldada kui täiustatud kaitsemeetmetega mälupulka, samas kui riistvaralised külmad rahakotid pakuvad mitut turvataset. Rahakoti tarkvara tuleb korrektseks toimimiseks paigaldada riistvara seadmesse. Oluline on tunnistada, et mõned krüptovaluutad ei pruugi valitud rahakotiga ühilduda, seega valige vastavalt oma konkreetsetele vajadustele ja eelistustele.

Kuidas osta Bitcoini kasutades PayPali

Teil on võimalus osta bitcoini läbi makseprotsessori nagu PayPal Holdings, Inc. (PYPL). Bitcoini ostmiseks PayPali abil on kaks meetodit: konto ühendamine deebetkaardi või pangakontoga või PayPal-konto saldo vahendite kasutamine krüptovaluutade ostmiseks kolmanda osapoole teenusepakkujalt. krüptovaluutasid, sealhulgas Bitcoin, Ethereum, Litecoin ja Bitcoin Cash, saab osta otse PayPalist – välja arvatud Hawaii elanikud. Kui soovite kasutada oma krüptovaluutat kaupade või teenuste ostmiseks, saate seda teha funktsiooni “Checkout With krüptoraha” kaudu.

Milline krüptoraha on parim investeerida algajatele?
Kuidas osta Bitcoini krediitkaardiga

Iga kord, kui ostate Bitcoini PayPali kaudu, teenib see väikese summa raha nn krüptovaluuta hinnavahest ehk Bitcoini turuhinna ja selle vahetuskursi erinevusest USA dollariga. Samuti on iga ostu puhul kindel tehingutasu, mis muutub sõltuvalt selle konkreetse ostu puhul kulutatud dollari väärtusest. Üks miinuspunkte krüptovaluutade ostmisel PayPali kaudu on see, et investor ei saa krüptovaluutat maksetöötleja platvormilt välja viia välisesse rahakotti või isiklikule kontole. Vähesed börsid ja veebikauplejad lubavad PayPali kui ostuvormi, kuid eToro on üks neist.

Tutorial: Kuidas osta Bitcoini krediitkaardiga

Kuigi krediitkaartide kasutamine bitcoini ostmiseks on sarnane deebetkaartide või ACH-ülekannete kasutamisega, ei luba seda kõik börsid töötlemisega seotud tasude ja riskide tõttu.

Investeerimine teistesse krüptovaluutadesse peale bitcoin krüptovaluuta
Bitcoin krüptovaluuta

Krediitkaartide töötlemine võib lisada tehingutele lisatasusid. Lisaks tehingutasudele peate võib-olla maksma ka töötlemistasusid, mille vahetuskoht annab ostjatele edasi. Krediitkaardi väljastajad käsitlevad bitcoini ostu kui sularaha ettemaksu ning võtavad nende ettemaksude eest kõrgeid tasusid ja intressimäärasid.

Bitcoini preemiakrediitkaardid toimivad nagu mis tahes muud preemiakaardid, välja arvatud see, et nad pakuvad preemiaid Bitcoini kujul. Näiteks BlockFi Bitcoin Rewards krediitkaart pakub 1,5% tagasi BTC-des iga kaardiga tehtud ostu eest. Siiski tuleb arvestada mõningate piirangutega – American Expressi kasutajad maksavad ettemaksu pluss 25% suurune aastane protsentuaalne tasu. Lisaks piiravad krediitkaardiettevõtted kasutajate bitcoini ostude arvu 1000 dollarini kuus.

Millal peaksite bitcoini ostma?

Kuidas algajad ostavad bitcoine?
Kas ma peaksin ostma bitcoini siis, kui see on madal või kõrge?

Kas plaanite investeerida oma esimesse bitcoini? Võib tunduda raske mõista, mis on krüptoraha ja kuidas see töötab koos oma erinevate ostu- või kulutamismeetoditega. Üsna mitmed riigid on teinud bitcoini oma ametlikuks valuutaks, samas kui veel rohkem riike kaalub tõsiselt sama asja tegemist. Nüüd, kui me mõistame krüptovaluutasse nagu bitcoin investeerimise positiivset potentsiaali, on aeg hakata bitcoine ostma! Aga millal peaksite neid ostma?

Vaadake nii määra kui ka suundumust, kui määrate kindlaks, kui kallis masin on.
Lõppkokkuvõttes ei ole olemas ühtegi vastust, mis toimiks kõigil juhtudel. Siiski võivad mõned üldised suunised olla kasulikud ja anda aluse paljudele stsenaariumidele.

Vaadake nii määra kui ka suundumust, kui määrate kindlaks, kui kallis masin on.

Bitcoini ostmisel on oluline mõista praegust turukeskkonda. Kõige sagedasem viga, mida uustulnukad teevad, on sattuda hype-laine alla. Niinimetatud “hawksid” bitcoinis tekitavad palju buusi ja ajavad hinda üles. Kui bitcoin oleks püramiidskeem, siis selle hind ainult tõuseks. Kuna aga bitcoin ei ole püramiid, siis kui “rumal raha” sinna siseneb, siis see tõuseb ja seejärel langeb kiiresti. See juhtus näiteks 2017. aastal. Bitcoin tõusis aasta jooksul 20 korda ja valdav osa sellest tuli viimasel kahel kuul, novembrist detsembrini. Mis juhtus seejärel? Bitcoin langes jaanuari lõpu ja mai keskpaiga vahel 19 000-lt 3,5-le.

Mis on allapoole mängimise määratlus?

Raha teenimine läbi langeva bitcoini krüptovaluutaturu on lihtne. Lihtsalt ostke krüptovaluuta ja oodake, kuni selle väärtus langeb, enne kui müüte selle sularaha eest maha. Kui usute, et praegu ei ole õige aeg, tehke lühiajaline investeering ja jälgige, kuidas bitcoini kurss langeb; seejärel lõigake kasu, kui müüte sobival hetkel!

Kuidas mitte kaotada raha krüptoraha
Kuidas mitte kaotada raha krüptoraha

Investeerimine lühikesse tehingutesse võib tunduda hea mõte, kuid sarnaselt pikamaakauplejatele on lühikesed müüjad suurema tõenäosusega sunnitud võtma kahjumit dramaatiliste turuliikumiste korral. Et vältida metsikutest hinnakõikumistest tulenevaid hävitavaid kahjusid, peaksid investorid alati kasutama kaitsvaid peatusi.

Ajalooliselt on rohkem inimesi otsustanud lühikeseks müüa kui pikalt kaubelda. Vaatamata turu optimismile võib selle vastu mängimine olla uskumatult tasuv – kuid ainult siis, kui teie ennustus on õige!

Milline on bitcoini väärtus aastal 2023?

On ülimalt oluline meeles pidada, et ükski ekspert ei saa garanteerida oma prognooside täpsust. Bitcoini hinna metsikute kõikumiste tõttu on raske kindlaks teha, kas krüptoraha jõuab pikas perspektiivis oma ambitsioonika eesmärgini 250 000 ja kaugemale; samas on lühi- ja keskpikad ootused praeguses etapis endiselt ebakindlad.

Milline on bitcoini väärtus aastal 2023?
Siiski lubab see investeerida alternatiivsetesse valuutadesse, samuti DeFI ja NFT arenevatesse sektoritesse.

Millesse veel investeerida peale bitcoini?

ETH ja Binance Coin on esimesed kaks rida.

Binance Coin on Ethereum?

Selles kontekstis on see kõik mõistlik. Teise kõige kapitaliseerituma krüptoraha ETH puhul on arendajate ja kasutajate huvi tõusnud.

Lõbus on see, et ETH oli 2017. aasta alguses vähe tuntud. See oli krüptovaluuta detsentraliseeritud rakenduste loomiseks. See kõlas ahvatlevana. Ainus probleem oli see, et keegi ei teadnud, kuidas seda saavutada või mida arendada. Aga potentsiaal näis olevat olemas.

2017. aasta alguses oli üks eeter 10 dollarit väärt. Eeter tõusis 2017. aastal ICOd ümbritseva pulli ja hype'i ajal 1350 dollarini, seejärel langes tagasi bitcoini tasemele.

Kuigi teised krüptovaluutad võivad uhkeldada madalamate tehingukulude või kiirema töötlemisajaga, areneb eeter jätkuvalt ja jääb konkurentsivõimeliseks. Kuid praegu ei ole alternatiivi.

Kuidas algajad ostavad bitcoine?
Kui palju on eetrid väärt?

ETH praegune hind on 4350 dollarit.

Binance'i teine ainulaadne eelis on selle Smart Chain. Binance'i Smart Chain on sisuliselt eetri plokiahela ekvivalent. See võib tulevikus asendada eetri, kuna üha rohkem projekte käivitatakse ja toimivad täpselt BSC-l.

Nüüd, kus konkurents muutub iga päevaga konkurentsivõimelisemaks. Nii ETH kui ka BNB omavad token-põletusfunktsiooni. On ka võimalus, et BNB rakendab midagi sarnast eetri mehhanismiga.

DOT
DOT on protokolli kontrolltähis

DOT

Selle projekti eesmärk on arendada detsentraliseeritud Web 3.0 internetti. Projektil on hea uudisfoon (nt oksjonid) ja DOTi ostmine tundub suure languse taustal suurepärase investeeringuna. Rõhk on antud juhul tehnoloogial ja tulevikuarengul.

Selle artikli kirjutamise ajal on kurss 28,30.

LinkVahetus
Mis on lingimärk?

LINK

Teise taseme münt eelmisest nimekirjast. Selle peamine müügiargument on see, et see võimaldab ühendada mitu plokiahelat ja toimida nende vahel ristina. See võimaldab teil luua andmebaase, ilma et teid piiraks üks tehnoloogia. Teisiti öeldes hävitab projekt tõkked erinevate plokiahelavõrkude ja ökosüsteemide vahel.

LINKi vahetuskurss on kirjutamise ajal 22,05

Cake DeFi
Mis on Cake krüptoraha?

CAKE

Pancake Swap'i kauplemismärk CAKE on olnud suur edu DeFi-ruumis ja on üks kõige aktiivsemalt kaubeldavaid märke Uniswapis. CAKE'i saab kasutada, et võimaldada likviidsuspuuli panustamist, valitsemise hääletamist ja tootluse kasvatamist. Pancake Swap pakub kasutajatele ka juurdepääsu erinevatele tootluse kasvatamise strateegiatele, mis aitavad neil maksimeerida oma investeeringute tootlust.

Mis on bitcoin krüptovaluuta
Kirjutamise ajal on CAKE väärt 11,86 dollarit.

Kokkuvõte

Me oleme leppinud sellega, et bitcoinil on vaieldamatult tohutu kasvupotentsiaal. Selle struktuur on loodud nii, et see stimuleerib kaevandajaid – ja boonusena väheneb selle tasu määr aja jooksul pidevalt.

Bitcoini investeerimine on optimaalne valik pikaajalistele investoritele. Investeerides ja hoides maailma esimest digitaalset valuutat, võite kogeda märkimisväärset tulu, mis ületab aja jooksul kaugelt kauplemiskasumit. Teisisõnu, teie ROI võib kasvada kümnekordseks!

Mis on bitcoin?

Bitcoini ostmiseks on mitu võimalust. Võite kasutada mis tahes meetodit, mida soovite, alates valuutavahetajatest kuni bitcoin-vahetajateni. Oluline on märkida, et ükskõik, kus sa ka ei oleks maailmas, ei ole sa bitcoin'i hinna ajaloo kõikumiste (volatiilsuse) eest kaitstud.

Bitcoini volatiilsus on vähenenud osaliselt tänu suurematele investoritele ja turu kapitaliseerituse suurenemisele. Mida suuremaks muutub turg üldiselt, seda raskem on Bitcoinil (või mis tahes krüptovaluutal) märkimisväärseid väärtuse kõikumisi. Vahepeal, kui vaadata aktsiaturge tervikuna, on need palju stabiilsemad kui Bitcoin; kuigi seda võib öelda enamiku krüptovaluutade kohta, kui neid võrrelda väljakujunenud aktsiate ja väärtpaberitega

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele