Bitcoin (BTC) vs. Ethereum (ETH): Bitcoin: The Ultimate Showdown: Ultimate Showdown

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mis on parem: BTC või ETH?

Ethereumi tehingute tegemise kiirus on parem kui Bitcoinil. Bitcoin on eelkõige väärtuse hoidja ja vahetusvahend, samas kui Ethereumi peetakse üldotstarbeliseks plokiahelaks. Ethereum loodi pigem Bitcoini täienduseks kui selle asendajaks.

⚡️Is Ethereumi saatus on Bitcoini varjutamine krüptoraha maailmas?

Tööstuse eksperdid ennustavad, et Ethereumi hinnad muutuvad lähikuudel veelgi volatiilsemaks, kuna liigume “Ethereum 2.0” suunas.

⚡️ Milline krüpto hakkab 2023. aastal õitsema?

Ethereum on 2023. aastal kindlasti võidukas. Cardano paistab silma kui üks kõige tasuvamaid krüptovaluutasid, mis sel aastal siseneb. Kuna inflatsioon on nii 2020. kui ka 2021. aastal haripunktis, jääb Bitcoin praegu ostetavaks krüptovaraks. Investeerimine Terra, kahe tokeni platvormi, toob 2023. aastal kahtlemata suurt kasu!

⚡️ Milline on järgmine kuum krüptoraha?

LuckyBlock (LBLOCK).
LuckyBlock peaks olema kõige populaarsem kõigist krüptovaluutadest, mis 2023. aasta alguseks esile kerkib. See alustas kauplemist alles jaanuaris ja saavutas “krüptoükssarviku” väärtuse 1 miljard dollarit veidi rohkem kui kuu ajaga, selgub pressiteatest.

Bitcoin ethereum

Pärast hoolsuskohustuse täitmist ja võimalike riskide ja kasu hindamist saate nüüd otsustada, millisesse mündi soovite investeerida. Bitcoin ja Ethereum on juba mõnda aega olnud ekspertide poolt väga soovituslikud, kusjuures mõlemad on hiljuti saavutanud kõigi aegade kõrgeima taseme. See ei tähenda siiski, et tulevikus ei esineks volatiilsust; investeerimisel on oluline olla teadlik mis tahes turumuutustest või kõikumistest.

eth btc: Mis vahe on?
Mis on parem: Bitcoin või Ethereum?

Kuigi mõlemad on krüptovaluutamaailma tippvõistlejad, erinevad Bitcoin ja Etherium suuresti. Kui olete krüptoallikaga alles alustanud, võib kumbki neist olla suurepärane valik, sõltuvalt sellest, millised on teie eesmärgid. Hindamine on võtmetähtsusega enne ühe või teise puhul sügavale sukeldumist.

Aja jooksul, hind Bitcoin (BTC) vs Ethereum (ETH)

Ma usun kindlalt, et investeerida tuleks millessegi ainult siis, kui sa sellest täielikult aru saad, mitte sellepärast, et kõik teised seda teevad. Lisaks tehnilistele erinevustele pakuvad Bitcoin ja Etherium investoritele kaks erinevat väärtuspakkumist, mis võivad olla teie otsuse tegemisel otsustavaks teguriks.

Kas Bitcoin või Etherium on kallim?
Kas ma peaksin ostma Bitcoini või Ethereumi?

Kui soovite investeerida krüptovaluutasse, usub Dan Herron Elemental Wealth Advisors'ist, et valik taandub selle hindamisele, mis on väärtuslikum: Bitcoin või Ethereum. Mõlemal on erinevad eesmärgid ja iga inimene peab ise otsustama, mis vastab tema individuaalsetele vajadustele ja kirgedele.

Osta Bitcoine

Bitcoin on digitaalne valuuta, mille lõi 2009. aastal tundmatu arvutiteadlane, kes kasutas varjunime Satoshi Nakamoto. Ekspertide sõnul on bitcoinid “nagu kuld”, sest need on nii haruldased kui ka väärtuslikud. Bitcoin on muutumas populaarseks makseviisiks, eriti arenevatel turgudel, kus valitsused ei ole veel valuutat reguleerinud.

Seda digitaalset rahavormi saab kasutada kaupade ja teenuste ostmiseks internetis või isegi füüsiliste esemete ostmiseks – see muudab selle atraktiivseks valikuks neile, kes otsivad turvalisi ja väheste tasudega tehinguid. Kuna Bitcoin on kogu maailmas üha enam aktsepteeritud, on see tänu oma mugavusele ja stabiilsusele üks kõige ihaldusväärsemaid maksevorme.

Kumba krüptovaluutat ethereum to btc on parem osta?
Kas ma peaksin oma bitcoini konverteerima Ethereumiks?

Ethereumist on kiiresti saanud fännide lemmik krüptoraha, mis on konkurente varjutanud alates 2013. aastast, mil Vitalik Buterin seda esimest korda välja pakkus. Selle vankumatu usaldusväärsus ja suurepärane jõudlus on võimaldanud Ethereumil saada üheks kõige silmapaistvamaks digitaalseks valuutaks tänapäeval.

Bitcoini investeeringud on võrreldavad kulla või muude alternatiivsete varade, nagu kunst või hobused, prognoositavama tootlusega, nagu näiteks indeksfondid. Seda seetõttu, et bitcoinide arv on fikseeritud. Isegi kui ettevõte loob rohkem aktsiaoptsioone, on bitcoine ainult 21 miljonit.

Milline krüpto ethereum to btc hakkab 2022. aastal buumima?
Kas Ethereum võib kunagi kokku kukkuda?

Bitcoini ostetakse samal põhjusel, et üksikisikud ostavad teemante, 100-dollarilisi pangatähti või mõned kuldmündid ohutuse tagamiseks, ütles Coindeski andmete ja indeksite direktor Galen Moore. Isegi kui dollari väärtus langeb järsult, nagu see juhtus suure majanduslanguse ajal, on bitcoin jätkuvalt väärtuslik.

Ethereum on krüptovaluuta, mis kasutab oma plokiahelat nutikate lepingute täitmiseks.

Ethereumi kirjeldamiseks ei kasutata sõnu “digitaalne kuld”. Ethereum on tarkvaraplatvorm, mis võimaldab arendajatel luua muid krüptosüsteemidele suunatud rakendusi. Arendajad peavad Ethereumi kasutamiseks omandama ja maksma Ethereumi eetri bitcoini hinna, Ethereumi emakeelse digitaalse valuuta, võrgutasu.

ethereum to btc 2022 tasub osta?
bitcoin ethereum: kumb on parem?

Ethereumile panustades maandate oma süsteemi tulevikku. Kui arendajad jätkavad Ethereumiga rakenduste ehitamist, vajavad nad kulude tasakaalustamiseks Etheri müntide sissevoolu. See kasvav huvi eetri vastu toob kaasa iga üksiku mündi kõrgema väärtuse; kuna rohkem inimesi soovib seda ja ostab seda, siis selle hind järelikult tõuseb!

Teatavad valdkonna asjatundjad on võrrelnud Ethereumisse investeerimist kõrgtehnoloogilise ettevõtte ostmisega, kuid kuigi see ei pruugi anda nii kiiresti kasumit kui bitcoini või kulla investeeringud, jäävad need sarnasused siiski alles.

Bill Noble, krüptoraha analüüsifirma Token Metrics tehniline analüütik, selgitab, et “tarkvaraplatvormid võivad toimida ka rahana; mõelge sellest nii – kui Google'iga kaubeldaks börsil, siis oleks teil hea arusaam sellest, mida me üritame öelda”.

Kui te ei ole arendaja, on eetri ostmine justkui raha panemine sellele, et üha rohkem inimesi kasutab ja arendab Ethereumi võimalusi.

Mida tähendab bitcoin ethereum vahetuskurss?
Mis on Ethereumi mõte?

Etherium 2.0.

Ethereum 2.0 on peagi tulemas, selle vabastamine on planeeritud 2020. aasta teises kvartalis! See revolutsiooniline versioon hakkab kasutama Proof-of-Stake (PoS), mitte vananenud PoW, ning seda on paljud krüptorahaeksperdid ja investorid laialdaselt oodanud.

Krüptoettevõtja ja kõneleja Eloise Marquesoni kuulutab, et Etheri aluseks olev plokiahela tehnoloogia on ootuspärase uuenduse lävel. See võib olla just see, mida on vaja, et meelitada ligi rohkem institutsionaalseid investoreid, kes on valmis sellesse võrku raha paigutama – mis võib tõsta ka Ethereumi hinda.

Millist võrku kasutab ethereum to btc
Mis vahe on Bitcoini ja Altcoini vahel?

Kuigi Bitcoin on hetkel kõige väärtuslikum krüptovaluuta turuväärtuse järgi, näeb Marchesoni ette, et Ether võtab selle koha sisse, kui “ühinemise” nime all tuntud infrastruktuuri uuendamine lõpeb. See tähendab Ethereumi jaoks proof-of-work'i lõppu.

Üks Ethereumi suurimaid takistusi on selle energiatarbimine. Õnneks on Ethereum 2.0 palju keskkonnasõbralikum võrreldes teiste praegu turul olevate krüptovaluutadega. Ethereumi sihtasutus on kindel, et üleminek Proof of Stake'ile (PoS) võib vähendada energiakasutust uskumatult 99,95 protsenti – ambitsioonikas ennustus, mis saab tõeks, kui see ilmub 2023. aasta jooksul! Ärge eksige: see Ethereumi uus versioon lubab olla üks kõige jätkusuutlikumaid krüptovariante!

Kas on võimalik osta tükk bitcoin ethereum hinda?
Kuidas luua eetri rahakott?

Kas ma peaksin investeerima bitcoini või Ethereumi?

Krüptovaluutaga kauplemine on hasartmäng ja kuna Bitcoinil ja Ethereumil on sarnased riskid, on edu potentsiaal endiselt ebakindel. Sellest hoolimata on eksperdid ühel meelel, et need kaks digitaalvaluutat on parimad pakutavad; need on suurepärased valikud, kui soovite hüpata krüptovaluutainvesteeringutesse. Kuid mõned soovitavad oma raha hoiustada 50-50 pooles mõlema mündi vahel, kui teil ei ole veel palju kogemusi sellel turul.

Hoolimata sellest, et Bitcoin on krüptovaluuta väljakujunenud vorm, väidavad paljud inimesed, et Etheriumi tehnoloogiline potentsiaal ületab seda.

Kelle eeter?
Mis on ERC 20 märgis?

“Arvestades, et esemed nagu NFT on ühendatud Ethereumi plokiahelaga, paigutaksin ma tõenäoliselt oma raha Ethereumisse, sest sellel on olemasolevatest krüptovaluutadest kõige suurem kasvupotentsiaal,” lisab Ryan Sterling, CFP ja Future You Wealth'i asutaja. “Pealegi tundub, et Ethereum on saavutamas suurt tõmmet.”

Capitale'i asutaja ja finantsplaneerija Vision Subramaniami sõnul võib Ethereumi võrgu eelseisev uuendamine tuua Ethereumile eelolevatel kuudel rohkem tähelepanu, mistõttu ta jääb esialgu selle juurde. Samuti mõistab ta mõlema krüptovaluuta potentsiaali. “Ma arvan, et oleme veel suhteliselt varakult kasutuselevõttu alustanud ja usun, et nii Bitcoinil kui ka Ethereumil on tulevikus oma koht,” ütleb Subramaniam.

Millises programmeerimiskeeles on Bitcoin kirjutatud?
Mis on krüpto lihtsas keeles?

Kuigi Bitcoin on rohkem tuntud, usuvad paljud eksperdid, et Ethereumil on suurem tehnoloogiline potentsiaal. Mõned inimesed väidavad, et kuigi Bitcoin võib praegu olla usaldusväärsem, muudavad Etheriumi võimaldatavad tulevikutehnoloogiad selle paremaks investeeringuks.

“Arvestades, et esemed nagu NFT on ühendatud Ethereumi plokiahelaga, paigutaksin ma tõenäoliselt oma raha Ethereumisse, sest sellel on olemasolevatest krüptovaluutadest kõige suurem kasvupotentsiaal,” lisab Ryan Sterling, CFP ja Future You Wealth'i asutaja. “Pealegi tundub, et Ethereum on saavutamas suurt tõmmet.”

Millisele riigile kuulub Bitcoin?
Kuidas on Bitcoin tehtud lihtsustatult?

Lisaks sellele on olemas investeerimiseksperdid, kes ei tea, miks te peaksite valima ühe toote teise asemel.

“Kui ma peaksin valima ainult ühe, siis ma ei küsiks: “Kumba?”, vaid võtaksin mõlemad,” ütleb Teresa Morrison Beckett Collective'ist.

“Üldiselt investeeriksin ma mõlemasse,” ütleb Jeremy Schneider, Instagrami isikliku finantsklubi looja.

Kuidas osta ja kaubelda krüptovaluutadega nagu Ethereum bitcoin'ile

Isegi kui te kavatsete investeerida nii Bitcoini kui ka Etheriumi, võivad teie finantseesmärgid ja kogemused krüptovaluutadega mõjutada seda, kui palju raha te kummagi mündi peale kulutate. Subramam soovitab 60/40, kui kavatsete oma investeeringu jagada, Sterling aga 50/50.

Kust tuleb bitcoini raha?
Mida saab bitcoiniga osta?

Kui tunned end innukalt ja oled valmis võtma ette uue ettevõtmise, siis miks mitte proovida oma kätt turukapitaliga kaalutud portfelliinvesteeringutes? Schneider soovitab, et üks võimalus selleks on jaotada vahendid proportsionaalselt vastavalt iga vara turukapitalisatsioonile. Näiteks kui alustate 100 dollariga, mis on jagatud Bitcoini ja Ethereumi (Eth BTC) vahel, tähendab see, et panete 60 dollarit esimesse ja 40 dollarit teise.

Schneider soovitab oma müntide mitmekesistamise eesmärgil sellist lähenemist. Näitena võiks portfell, mis koosneb kümnest 100 dollari suurusest mündist ja põhineb turukapitalisatsioonil, välja näha nii:

Kas bitcoin'e saab vahetada reaalse raha vastu?
Mis on Fiat-konto?
  • Bitcoin (BTC) 54,4% 
  • Etherium (ETH) 21,9%
  • Tether (USDT) 4,9%
  • Binance Coin (BNB) 4,3%
  • Cardano (ADA) 3,7%
  • Dogecoin (DOGE) 3,2%
  • XRP (XRP) 3,1%
  • USA dollari münt (USDC) 1,8%
  • Unisvop (UNI) 1,0% 

Olenemata sellest, millist investeerimisstrateegiat te järgite, on portfelli mitmekesistamine esmatähtis. Finantseksperdid soovitavad, et krüptovaluutainvesteeringud ei tohiks moodustada rohkem kui 5% teie varade koguväärtusest.

Mida saab praegu krüptoraha abil osta?
Mis on bitcoini ainulaadsus?

Kas ma peaksin kaaluma täiendavaid krüptovaluutasid?

Spetsialistide sõnul, kellega me rääkisime, ei ole see mõeldud algajatele. Altcoinide ettearvamatus on ekspertide sõnul isegi suurem kui bitcoini ja Ethereumi puhul.

“See on justkui penny stock'i mäng,” ütleb Nate Neary, CFP ja Modern Money Management'i asutaja. “Iga võitja taga on pikk rida luusereid. Teie oletus on sama kehtiv kui kellegi teise oma.”

Mis on krüptovaluutade peamine asi?
Mis on Ethereumi eelis?

Sterling usub kindlalt, et Ethereum edestab tulevikus Bitcoini ja teisi krüptovaluutasid, sest ta on veendunud, et enamik neist vananeb kahe aastakümne jooksul. Ta kinnitab: “Ma olen kindel, et need krüptovarad järgivad sarnast trajektoori nagu dot-com-buum; 2041. aastaks on nad praktiliselt väärtusetud.”

Subramaniami sõnul on nii Bitcoin kui ka Ethereum tulevikus olulised komponendid.

Isegi kui te ei ole valmis end rahaliselt altcoinidega siduma, hoidke neil silma peal. Morrisoni sõnul – “Tasub tähele panna teisi krüptomünte, kuna need jätkavad oma arengut. Kunagi ei saa teada, millised neist saavad tulevikus suurimateks mõjutajateks”.

Lõppkokkuvõttes, olenemata sellest, kas te investeerite Bitcoini või Ethereumi (või mõlemasse!), veenduge, et teete oma hoolsuskohustust ja panustate ainult sellise summa, mis teile sobib.

Millist konsensusalgoritmi kasutatakse?

Mis on Ethereumi eelis?
Ethereum to btc

Bitcoin verifitseerib tehinguid proof-of-work algoritmi abil, samas kui Ethereum kavatseb sellest süsteemist loobuda, rakendades proof-of-stake algoritmi.

Teenuste keelamise rünnak (Denial of Service, DOS) on meetod, millega muudetakse arvutisüsteem kasutamiskõlbmatuks, üleujutades seda kasutute päringutega.

POS-süsteemid ei kasuta kaevandajaid. Selle asemel on neil valideerijad, kes hoiavad osa oma eetrit plokiahelas kui osalust ökosüsteemis. Selleks, et panustada, millised plokid lisatakse ahelasse järgmisena, panustavad need valideerijad oma panuseid. Kui nende valitud plokk lisatakse ahelasse, saavad nad 32 eetri tasu vastavalt sellele, kui palju nad panustasid – kuid selle tasu võib ära võtta, kui on tõestatud, et konkreetne valideerija on tahtlikult rikkunud.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele