10 kõige paremini toimivad krüptoraha likviidsusbasseinid

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas krüptoraha basseinid on turvalised?

Sellegipoolest võivad krüptovaluutade suurte hinnakõikumiste ajal likviidsuspoolid põhjustada tohutuid kogukahjumeid, kuna neid ei ole võimalik tagasi saada. See juhtub siis, kui pooli hoiustatud žetoonide kollektiivne väärtus langeb pigem ebastabiilse likviidse pakkumise kui säästetud vahendite tõttu, mis põhjustab pooli sisese kauplemisvarade järsu liikumise.

⚡️ Kas Uniswap-pooled on kasumlikud?

Detsentraliseeritud kauplemisprotokolli Bancor'i poolt läbi viidud eksperimentaalne uuring avalikustab, et üle poole Uniswapi likviidsuse pakkujatest kannatab rahalist kahju impermanentse kaotuse (IL) tõttu.

⚡️ Kas Uniswapi likviidsus on turvaline?

USWAP on turvaline, detsentraliseeritud börs ja likviidsuspool, sest see tugineb väga tugevale Ethereumi plokiahelale. See tähendab, et USWAPi kasutajad võivad usaldada, et nende vahendid on pahatahtlike osalejate või häkkerite eest kaitstud.

⚡️ Kas Uniswap töötab Ethereumil?

Kasutades Ethereumi plokiahela tehnoloogiat, pakub see platvorm usaldusväärset ja turvalist teenust.

Krüptoraha likviidsusbasseinid

Krüptovaluuta likviidsusbasseinid viitavad sularahareservidele, millel on tavaliselt kaks varakategooriat, sarnaselt Forexi paaridele. Näiteks ETH/USDT on bassein, mis ühendab Ethereumi (ETH) ja Stablecoini USDT. Nutilepingud automatiseerivad ja hõlbustavad nendes poolides kahe krüptovarade paari kauplemist, mis koosnevad nutilepingute koodist, mis automatiseerivad ja muudavad kauplemise teostamise lihtsamaks.

Kauplejad ja investorid saavad tänu nendele arukatele lepingutele kaubelda žetoonidega isegi siis, kui ükski reaalne ostja või müüja ei ole valmis turuhinnaga ostma või müüma. Kasutades algoritme ja nutikat kodeerimist, muudavad likviidsuspoolid investorite jaoks digitaalsete varade ostmise või müümise palju lihtsamaks.

Kuidas töötavad Krüptoraha likviidsusbasseinid
Kas krüptoraha basseinid on turvalised?

Likviidsusbassein on üsna uus mõiste krüptovaluutatööstuses. 2018. aasta alguses käivitas esimene Ethereumi võrku ehitatud detsentraliseeritud börs, IDEX, likviidsusbasseinid. Kyber Network ja Bancor järgnesid peagi oma likviidsuspuulide krüpto versioonidega hiljem samal aastal.

Mis on likviidsuspool ja kuidas need moodustatakse?

Selleks, et mõista, kuidas likviidsuspuulid moodustuvad, peame kõigepealt mõistma, kuidas orderiraamatumudel toimib. Seda mudelit kasutatakse tavaliselt traditsioonilises finantssektoris, et koguda ostjaid ja müüjaid turule.

Kuidas Krüptoraha likviidsusbasseinid raha teenivad?
Milline Krüptoraha likviidsusbasseinid

Order Book Model on meetod aktsiaandmete kuvamiseks kergesti arusaadavas formaadis.

Mudel sisaldab kahte veergu: “Pakkumise” pool ja “Pakkumise” pool. Vasakpoolses veerus “Pakkumine” on loetletud kõik potentsiaalsed vara ostjad koos nende ideaalse ostuhinnaga. Parempoolses veerus on märgitud, kui palju žetoneid nad soovivad osta.

Turutegijad

Teisalt, lisage likviidsust, pakkudes nii ostjatele kui ka müüjatele likviidsust. Vastutasuks oma jõupingutuste eest teenivad nad iga tehingu pealt väikese protsendi tasu.

Mis on likviidsusbasseinide krüpto?
Mis on likviidsus basseinide Krüptoraha likviidsusbasseinid

Likviidsusbasseinid on detsentraliseeritud finantsprotokollide (DeFi) põhikomponent.

Digitaalsete varade likviidsuspool on nagu hoiukonto, kuhu saate oma digitaalsed varad hoiustada. Erinevus seisneb selles, et kui kasutate likviidsuspuuli, saab teie hoiustatud varasid kasutada likviidsuse tagamiseks teistele kasutajatele, kes soovivad sama varaga kaubelda või seda kasutada.

See võimaldab kasutajatele juurdepääsu varale, ilma et nad peaksid seda otse ostma, ning annab kasutajatele võimaluse teenida passiivset tulu likviidsuse pakkumisega.

Likviidsusbasseinid toimivad digitaalsete turgudena erinevat tüüpi tehingute jaoks, nagu detsentraliseeritud börsid, laenuplatvormid ja tuletisinstrumentide turud. Nendes kohtades likviidsust pakkudes saavad kasutajad aidata kaasa hinnastabiilsusele ja tehingute sujuvale lõpuleviimisele.

Kuidas see toimib?

Kuidas töötavad krüptoraha likviidsusbasseinid? Kõik algab “likviidsuse pakkujatest” ehk LP-dest. Need on inimesed, kes nõustuvad pakkuma likviidsuspuulile nii DAI kui ka ETH (näiteks DAI/ETH, ETH/USDT), saades vastutasuks väga väikese protsendi igast tehingust.

Mis on likviidsusbasseinide krüpto?
Fondid, mis toetavad DeFi tööd

LPd pakuvad likviidsust fondile ja vastutasuks saavad nad osa tehingutasudest. Mida rohkem likviidsust pakutakse, seda suurem on tasu.

Mäng on muutunud tänu automaatsetele turutegijatele.

Nad on olulised turutegijatele, kes hoiavad korralduste virna mudelit käigus ning aitavad kaasa kauplemisele ja likviidsuse loomisele. Sellised turutegijad, mida tuntakse kui “AMMid” või automatiseeritud turutegijad, tegutsevad krüptovaluutaruumis. Nad on automatiseeritud, kasutades algoritmi ja programmeeritud plokiahelasse arukate lepingutega.

Kuidas likviidsuspoolide Krüptoraha likviidsusbasseinid?
Kas likviidsusbasseinidesse investeerides saab raha teenida?

Plokiahela tehnoloogia muudab finantssektorit, luues uue äritegevuse viisi. See uuenduslik tehnoloogia kaotab sisuliselt vajaduse turgudel väliste turutegijate järele. Lisaks likviidsusbasseinide krüpto ühendamisele automatiseerivad AMMid turutegemise protsessi. See on teinud turul revolutsiooni, sest nüüd võib tänu AMMile ja likviidsusbasseinile kaubelda automaatselt mis tahes krüptovaluutaga, olenemata selle suurusest või tähtsusest. Kauplejad ei pea tegelema paljude libisemistega ega ootama pikka aega, et saada mängu; kõik on AMMiga automatiseeritud.

Kaotustegur on muutuv arv

Likviidsusparki investeerides peate mõistma mõistet “mittepüsiv kahjum”, kuna see mõjutab oluliselt LP tulu. Mittepüsiv kahjum on teie poolt likviidsuspuuli panustatud varade väärtuse ettenägematu vähenemine.

Kas Uniswap poolid on kasumlikud?
Kas likviidsusparki investeerides on võimalik raha kaotada?

Selline jaotus tekib siis, kui LP annab välja kaks sarnases proportsioonis vara, kuid üks on palju volatiilsem kui teine. Näiteks kui LP jagab DAI ja ETH-d võrdsetes osades ja ETH hind seejärel tõuseb, peavad arbitraažiorganisatsioonid taas kohandama suhteid, liigutades likviidsust ühest reservist teise. Järelikult põhjustab see algse likviidsuse pakkuja jaoks väärtuse vähenemist.

See on aga ainult ajutine, sest niipea, kui ETH hind langeb ja suhe on taas tasakaalus, saab likviidsuse pakkuja oma esialgse investeeringu tagasi.

Seda mittepüsivat kaotustegurit tuleb LP-märkide valimisel arvesse võtta. Parim oleks, kui te valiksite LP-tokenni, mille hind ei ole väga volatiilne, et te ei peaks muretsema selle mittepüsiva kaotuse pärast.

Milline likviidsusbasseinide krüpto on parem?
Kas Uniswapil on võimalik raha kaotada?

Likviidsuspuulide eelised

Likviidsuspuuli kasutamise eelised on järgmised:

Peamine eelis on see, et saate kaubelda ilma stressita, kuna basseini likviidsus kaupleb automaatselt, kasutades nutilepinguid, ja te ei pea leidma kauplemispartnerit, kellel on samad huvid krüptovaluuta vastu.

Likviidsusbasseinide plussid
Likviidsuspuulide eelised

Krüptovaluutadega kauplemisel puutute tõenäoliselt kokku inimestega, kes küsivad absurdselt kõrgeid hindu või müüvad oma vara odavalt. Kui soovite selles valdkonnas edukas olla, siis on teil vaja suurepäraseid läbirääkimisoskusi ja tugevat moraalitunnet. Reaalsus on see, et kõigil ei ole neid omadusi; mida enamik inimesi aga ei tea, on see, et likviidsusbasseinid muudavad krüptovaluutade väärtust vastavalt turukursile.

Krüptobörside kasutajad ei omanda vara kauplemise kaudu. Nad saavad varasid likviidsusbasseinist, mida on juba rahastatud teiste kasutajate vahetuskurssidest. Seega on protsess ringikujuline.

Palun pidage meeles, et turumõju on vaevalt, et see mõjutab turgu. Likviidsusbasseinide tõttu ei ole meil enam müüjaid, kes küsivad kaks korda kõrgemat hinda kui turuväärtus, ega ostjaid, kes on valmis maksma alla keskmise allahindlusi. Seega lähevad tehingud nüüd sujuvamalt. Samuti, kuna likviidsuspool on rühm varasid, mille taga on arukas leping, pööratakse nende väärtused korrapäraselt ümber vastavalt vahetuskursile.

Likviidsuspuulide miinused
Likviidsuspuulide miinused

Likviidsuspuulide miinused

Kuigi likviidsusparkidel on palju eeliseid ja tippkvaliteediga rakendusi, on neil ka mõned olulised puudused. Need on riskid, mida võtate likviidsuspuuliga liitumisel:

Isetehtud lepingute riskid.

Kui eirate nutikate lepingutega seotud ohte, võib tekkida märkimisväärne kahju. Näiteks omandab likviidsuspool teie varad, kui te neid panustate. Leping ise võib olla hoiulevõtja, kuigi ükski vahendaja ei halda teie vahendeid. Selle tulemusel võite oma raha jäädavalt kaotada, kui tekib süsteemne viga, näiteks välklaen.

Raha kaotamise risk lühiajaliselt

Investeerimisel on alati olemas kahjumipotentsiaal, eriti kahepoolsete likviidsusparkide puhul, kus kahjum võib ulatuda väikestest kuni suurte mahtudeni. Võrreldes lihtsa “hoidmisega” toob selline kahju kaasa tegeliku rahalise kahju. Veenduge, et teete oma uurimistööd ja teate, millesse te satute, enne kui investeerite raha.

Üleujutuse ohud
Tööstuse Krüptoraha likviidsusbasseinid

Üleujutuse ohud

Hoiduge tehingutest, mille puhul projekteerijad võivad muuta basseinireegleid oma vajaduste järgi. Mõnel juhil on CODE või muu juurdepääs, mis võimaldab neil turvalisusest mööda minna ja sisestada aruka lepingu koodi. See võib anda pahatahtlikele osalejatele võimaluse tekitada kahju, näiteks haarata kogu basseinis olev raha.

Tööstuse parimad likviidsusbasseinid

Seal on palju likviidsus basseinide krüpto krüpto tööstus, kuid millised on parimad? Vaatame, millised on selle valdkonna parimad likviidsusbasseinid.

Uniswap

Kuidas investeerida likviidsusbasseinide krüptosse?
Mis on likviidsuspark?

Detsentraliseeritud likviidsusprotokoll Kyber Network võimaldab kasutajatel kaubelda ERC20-märkidega Ethereumi plokiahelas. See on üks populaarsemaid automatiseeritud turutegijaid tööstuses. Uniswap on olnud uskumatult edukas alates selle käivitamisest 2018. aastal. aastal töötles see üle 13 miljardi dollari väärtuses tehinguid ja selle likviidsus oli üle 800 miljoni dollari.

Protokoll on olnud nii edukas, et on loodud palju teisi likviidsusparkide krüpto, mis on inspireeritud selle disainist.

Tasakaalustaja

Mis on kõrge likviidsusbasseinide krüpto?
Mis pakub krüptovaluuta likviidsust?

luua võimalusi nii kauplejatele kui ka likviidsuse pakkujatele. Teisest küljest julgustab Balancer tootluse kasvatamist, et ergutada kasutajaid likviidsuse pakkumisel. Näiteks võib kasutaja hoiustada kaks tokenit basseini ja teenida tasu basseini tehtud tehingutelt – sarnaselt Uniswapile.

Lisaks sellele võimaldab Balancer'i nutikas lepinguline tehnoloogia täiustatud kauplemistehnoloogiat

Bancor

Milline on hea likviidsusbasseinide krüpto?
Kuidas leida parim likviidsusbassein?

Bancor Network ühendab kasutajad ja likviidsuse pakkujad, võimaldades lihtsat žetoonide vahetamist ahelas. Likviidsuspuuli protokolliga saate panustada oma vara, et pakkuda likviidsust basseinis ja teenida tasu kauplemistasudest, omades samal ajal täielikku kontrolli oma vahendite üle. Saate igal ajal ja igal ajal hoiustada või välja võtta mis tahes summa, ilma et teil oleks vaja kellegi luba.

Bancor Liquidity Pool'i protokoll põhineb uuenduslikul sidumiskõvera mudelil, mis aitab hoida tokeni hinda stabiilsena, luues ja hävitades vastavalt vajadusele automaatselt tokenid vastavalt turunõudlusele. See tagab, et hinnad püsivad tasakaalus, võimaldades kõigile asjaosalistele tõhusamat ja turvalisemat kauplemist.

Curve Finance

Mis on likviidsusbasseinide krüpto kauplemisel?
10 parimat krüptovaluuta likviidsusbasseini 2023. aastal

See võimaldab kasutajatel kasutada laiaulatuslikku likviidsust ja mitte piirduda ühe tokeni või valuutaga. Lisaks kasutab Curve Finance täiustatud arukaid lepinguid ja tootlusprotokolle, et maksimeerida kasutaja tulu, vähendades samal ajal riski. Protokoll annab kasutajatele ka võimaluse teenida preemiaid, panustades oma tokenid likviidsusparki, mis võimaldab neil suurendada oma kasumit passiivse sissetuleku kaudu.

Konvektsuse protokoll

Kui suur peaks likviidsuspool olema?
Kuidas teenida likviidsusbasseine?

Zubin Koticha, Opyn (dapp oma DeFi hoiuste kindlustamiseks) asutaja ja tegevjuht, avaldas novembris 2019 Convexity protokolli esialgse tööprojekti. Dokumendi leiab siit. Ettepanekus kirjeldatakse hoiuste kindlustamise ja riskide maandamise mehhanismi/strateegiat.

Optsioonide kirjutajana saate hoiustada krüptotagatist, et vermida ERC-20 tokenid (oTokens) vastavalt kindlaksmääratud parameetritele (nt alusvara, täitmishind, lõpptähtaeg). Vastutasuks nende optsioonide müümise eest ostjatele, et teenida oma varadel (mis on pandud tagatiseks genereerivad oTokens), teenivad kirjutajad preemiaid ostjatelt, kes ostavad neid vahetustel nagu 0x või Uniswap, millest viimast kasutatakse likviidsuspuulide loomiseks.

DeversiFy

Kuidas teenida likviidsusbasseini krüpto?
Kuidas luua basseinide likviidsust?

DeversiFy on alates selle käivitamisest 2018. aastal olnud uskumatult edukas. aastal töödeldi sellega üle 13 miljardi dollari väärtuses tehinguid ja selle likviidsus oli üle 800 miljoni dollari.

Protokoll on olnud nii edukas, et selle ülesehitusest on inspireeritud ka paljud teised likviidsusbasseinid.

KeeperDAO

Mis on NFT likviidsuspool?
Mis on Uniswapi likviidsuspark?

Gopal on detsentraliseeritud likviidsuspuuli protokoll, mis võimaldab kasutajatel kaubelda mitme ERC20-märgiga Ethereumi plokiahelas. Gopali abil saate hõlpsasti ja kiiresti kaubelda mis tahes ERC20-tokeniga, ilma et peaksite läbima tsentraliseeritud börsi.

Alates KeeperDAO käivitamisest 2018. aastal on see olnud uskumatult edukas. Aastal 2020 töödeldi sellega 13 miljardi dollari väärtuses tehinguid ja selle likviidsus oli 800 miljonit dollarit. 2020. aastal on protokoll olnud nii edukas, et paljud teised likviidsusbasseinid on loodud vastuseks, kasutades selle disaini inspiratsiooniks.

Gopal paistab nende protokollide seast silma oma funktsioonide ja võimaluste poolest. See toetab nii automatiseeritud turutegijate (AMM) kui ka orderbooki kauplemist, võimaldades tõhusamaid ja turvalisemaid tehinguid. Samuti on olemas keerukas sobitusmootor, mis võimaldab optimaalset kaubanduse teostamist isegi siis, kui võrk on ülekoormatud või aeglane. Lõpuks on Gopalil olemas mitmed kaitsemeetmed, mis tagavad, et kasutajate vahendid jäävad turvaliseks ja likviidseks.

Kübervõrk.

Kas Uniswap krüpto likviidsuspuulid krüpto on kasumlikud?
Milline on suurim likviidsusfond?

Tänu võimalusele pääseda ligi likviidsusele mitmest allikast, sealhulgas börsidel ja peamaakleritel, saavad kauplejad kasutada ära turgude hinnaerinevusi. See võib olla eriti kasulik, kui tegemist on volatiilsete varadega, näiteks krüptovaluutadega. Lisaks pakuvad Cyber Net'i likviidsuspoolid kauplejatele täiendavat kaitset turumanipulatsioonide ja muude tsentraliseeritud börsidel kauplemisega seotud riskide vastu.

Cyber Net'i likviidsuspuulide eesmärk on anda kauplejatele kontroll ja läbipaistvus nende vahendite üle. Pakkudes juurdepääsu alusvarale, saavad investorid teha valikuid selle kohta, millal on nende jaoks kõige parem osta või müüa, selle asemel, et toetuda kolmanda osapoole maakleritele. Järelikult vähendab see pettuse võimalusi, aidates samal ajal kauplejatel riskide minimeerimise kaudu rohkem raha teenida.

OIN Finance.

Kui suur peaks likviidsuspool olema?
Mida teeb OIN Finance?

Tagasivõtuplatvorm võimaldab kasutajatel igal ajal juurdepääsu oma žetoonidele ja annab neile ka reaalajas andmeid likviidsuspuuli kohta. Nii saavad kasutajad teha teadlikke otsuseid selle kohta, millal nad oma märgid reservist välja võtta.

OIN Finance'il ei ole mitte ainult likviidsusbassein, vaid ka Smart Pool, mis võimaldab kasutajatel kasutada automatiseeritud strateegiaid ja saagikuse kasvatamise võimalusi. Nii saavad nad maksimeerida kasumit, vähendades samal ajal riski, võttes kasutusele arukate lepingute põhinevaid strateegiaid. Selle funktsiooni abil saavad kasutajad kasutada süsteeme, mis muudavad automaatselt oma riskipositsiooni erinevatele tokenitele sõltuvalt turutingimustest.

ICTE

Kuidas siseneda likviidsuspuuli?
ICTE. IKT likviidsuspark

ICT on krüpto likviidsuspool, mis võimaldab kasutajatel kaubelda ERC20-märkidega Ethereumi plokiahelas.

See krüpto likviidsuspool on üks populaarsemaid tööstuses ja see oli üks esimesi automatiseeritud turutegijaid.

2020. aastal töötles ICTE 13 miljardi dollari väärtuses tehinguid ja likviidsus oli üle 800 miljoni dollari. Protokoll oli nii edukas, et selle ülesehitusest inspireerituna loodi palju teisi likviidsuspooled.

Viimased sõnad.

Parimate krüpto likviidsuspuulide igapäevane ahel ja nende tähtsus
Top 10 krüptoraha Liquidity Pools aastal 2023

Krüptovaluuta likviidsuspoolprotokollid on trendid ja seda mõjuval põhjusel. Nad pakuvad traditsiooniliste investeerimismeetodite ees palju eeliseid. Kuid nagu iga investeeringu puhul, on siiski oluline teha oma uurimistöö enne, kui paned raha basseini. Järgnevalt on toodud mõned kõige populaarsemad krüptovaluuta likviidsuspoolid, mis on tänapäeval saadaval.

Kuna likviidsusbasseinide tööstus on pidevalt muutuv, on väga oluline olla kursis jooksvate uudiste ja edusammudega.

Ehkki järgnevas teoses antakse üldine ülevaade likviidsusparkide protokollidest, ei ole see mõeldud investeerimisnõustamiseks.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele