Mis on NFT?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Millised on mõned näited mittevahetatavate märkide kohta?

Mitte-vahetatavad märgid võivad esindada mis tahes esemeid, sealhulgas veebipõhiseid varasid, nagu digitaalne kunst, ja reaalseid asju, nagu kinnisvara, sest need ei ole seotud füüsilise varaga. Mängusisesed esemed, nagu avatarid, digitaalsed ja mittedigitaalsed kollektsiooniobjektid, domeeninimed ja ürituste piletid, on näited varadest, mida võib esindada mitte-digitaalsete väärtpaberite abil.

⚡️ Kuidas saab NFTsid osta?

Kuna enamikku NFT-d saab osta ainult eetriga, on sageli esimene samm, et omandada osa sellest krüptovaluutast ja hoida seda digitaalses rahakotis. Seejärel saab NFT-d osta ühel mitmest veebipõhisest NFT-vahetusest, näiteks OpenSea, Rarable ja SuperRare.

⚡️ Kas mitte-vahetatavad märgid on turvalised?

Mitte-vahetatavad märgid, mis kasutavad plokiahela tehnoloogiat, on üldiselt turvalised. Plokiahela hajutatud olemus muudab NFT-d raskesti häkitavaks. Üks NFTde turvarisk on see, et võite kaotada juurdepääsu oma mitte-vahetatavale märgisele, kui NFTd haldav platvorm lakkab töötamast.

⚡️ Miks on NFT-d nii populaarsed?

NFT kiire tõus näitab uute tehnoloogiate ettearvamatut vastuvõtukõverat ja eksperdid usuvad, et NFT populaarsuse taga oli 2021. aastal mitu põhjust. Paljud uued investorid sisenesid 2021. aastal krüptoraha turule tänu Bitcoini ja Etheriumi jõulisele kasvule.

⚡️ Miks on NFT tulevik?

Kunst ei ole enam piiratud väravavalvurite poolt, kes on seda aastatuhandeid kontrollinud. NFTde abil saavad kunstnikud luua kunsti ja levitada seda internetikanalite kaudu, samas kui traditsioonilised hoidjad on sajandeid dikteerinud, mis on kunst ja kes sellele ligi pääseb. Plokiahela tehingud võimaldavad kunstnikel ka otse ühendust võtta oma fännidega ja juhtida oma karjääri.

Nft mis on

Viimasel ajal on populaarsust kogunud NFT-d ehk mitte-vahetatavad märgid. Neid digitaalseid varasid müüakse nüüd haruldaste esemete, näiteks 17. sajandi Hollandi tulpide eest. Neid saab osta sellistes valdkondades nagu kunst, muusika, taco ja tualettpaber.

Kas NFT-d on väärt investeering või hoopis moeröögatus? Mõned väidavad, et tegemist on mulliga, mis hakkab kohe-kohe lõhkema, nagu internet või Beanie Babies'i maania. Teised arvavad, et NFT-d muudavad investeerimise revolutsiooniliseks ja jäävad jõuks veel aastateks.

Mis täpselt on NFT?

Nft mis on
Mis vahe on NFTde ja žetoonide vahel?

NFT-d on digitaalsed varad, mis esindavad reaalseid asju nagu kunst, muusika, mängusisesed esemed ja videod. Neid ostetakse ja müüakse internetis enamasti bitcoinide eest krüptovaluutabörside kaudu.

NFT-d on olnud olemas alates 2014. aastast, kuid nüüd on nad muutumas üha populaarsemaks viisiks, kuidas osta ja müüa digitaalseid kunstiteoseid. NFT-turu väärtus oli 2021. aastal 41 miljardit dollarit, mis läheneb maailma kujutava kunsti turu koguväärtusele.

NFT-d on ainulaadsed ja sageli piiratud tiraažiga. Neil on ka identifitseerimisnumbrid, mille abil on neid lihtne jälgida. “NFT-d loovad digitaalse nappuse,” ütleb Arry Yu, Washingtoni tehnoloogiatööstuse assotsiatsiooni Cascadia Blockchain Council esimees ja Yellow Umbrella Ventures'i juhtivpartner.

NFT-d on jagamatud, samas kui vahetatavad märgid on jagatavad
Kas ma peaksin ostma NFT märke?

See on teravas vastuolus enamiku digitaalsete toodetega, mille arv on tavaliselt loendamatu. Kui kauba järele on nõudlus, peaks pakkumise lõppemine selle väärtust tõstma.

Paljud NFT-d on aga digitaalsed koopiad olemasolevatest asjadest, mis on juba mingil kujul mujal olemas, näiteks NBA-mängude ikoonilised ülesvõtted või turvatud versioonid internetikunstist, mis juba käivad Instagramis ringi.

Mike Winklemann, kes on paremini tuntud kui “Beeple”, koostas 5000 päevakujutisest komposiidi, et luua 2021. aasta ehk kõige tuntum NFT, “EVERY DAY: The First 5,000 Days”, mis müüdi hiljem samal aastal Christie's'is 69,3 miljoni dollari eest maailmarekordilise hinnaga.

Igaüks võib vaadata üksikuid pilte või isegi tervet fotokollaaži internetis tasuta. Miks on siis inimesed valmis kulutama miljoneid millegi eest, mida nad saavad lihtsalt haarata või alla laadida?

Mida tähendab NFT?
Nft mis on?

NFT võimaldab ostjal omada toodet, mis on juba olemas. Süsteemi on integreeritud autentimine, mis toimib omandiõiguse tõendamisena. Need “digitaalsed uhkeldamisõigused” on kollektsionääridele mitmes mõttes kasulikumad kui ese ise.

MILLISED ON NFTSI 8 POOLT- JA VASTUARGUMENTI

Mis on NFT-d ja kuidas need toimivad?

Mitte-vahetatavaid märke nimetatakse NFT-deks. Tavaliselt tehakse seda samalaadse programmeerimise abil nagu Bitcoini või Ethereumi, kuid siinkohal sarnasus lõpeb.

Raha ja krüptovaluutad on asendatavad, mis tähendab, et neid võib omavahel vahetada või omavahel sobitada. Samuti on nad võrdse väärtusega – üks dollar on alati teise dollari väärtuses; üks bitcoin on alati võrdne teise bitcoiniga. Krüptoraha vahetatavus muudab selle usaldusväärseks viisiks tehingute tegemiseks plokiahelas.

Kuidas NFT-token töötab?
Mittekantavad žetoonid (NFT)

NFT-del on digitaalallkiri, mis muudab need ainulaadseks ja üksteisega mittevahetatavaks. See, et KAKS NFT-d on mõlemad NBA Top Shotist, ei tähenda, et nad on samaväärsed. NFT hinda määrab turg, nii et üks klipp võib sõltuvalt nõudlusest maksta rohkem või vähem kui teine.

Kuidas NFT-tehnoloogia töötab?

Plokiahelat, mida sageli nimetatakse hajutatud avalikuks pearaamatuks, on andmebaas, milles hoitakse tehinguid. Te tunnete tõenäoliselt kõige paremini plokiahelat kui põhilist mehhanismi, mis võimaldab krüptovaluutade olemasolu.

Mida tähendab NFT?
NFT tähistab mitte-vahetatavat tokenit.

NFT-d hoitakse sageli Ethereumi plokiahelas, kuigi neid võib hoida ka teistes plokiahelates.

Populaarsed NFT turuplatsid

Mis eristab NFT-d valuutast?

Nii NFT-d kui ka krüptovaluutad on üles ehitatud plokiahelale, millel on sarnased ideed ja võrreldavad kriteeriumid. Selle tulemusena meelitavad nad paljusid samalaadseid inimesi. NFTsid võib pidada omamoodi krüptoraha, mis on väiksemas mastaabis kui Bitcoin. NFT-dega kauplemiseks on üldiselt vaja krüptoraha vorme.

Peamine erinevus seisneb aga nimes. Krüptoraha on teatud tüüpi valuuta. Sellel on sama majanduslik väärtus kui mis tahes muul rahal ja sellega saab üksteise vastu kaubelda. See tähendab, et olenemata sellest, kas vahetate konkreetse krüptovaluuta teise vastu, ei vähene teie vara väärtus: $1$ = $1$

Miks NFT-d ei ole väärtpaberid?
Mida tähendab NFT kunstis?

NFT-d toodetakse või “vermitakse” digitaalsetest objektidest, mis kujutavad endast nii materiaalseid kui ka immateriaalseid esemeid, nagu näiteks:

  • Graafiline kunst
  • Gifs
  • Videod ja spordiüritused
  • Kollektsioneeritavad esemed
  • Virtuaalsed avatarid ja nahad videomängude jaoks
  • Disainer Sneakers
  • Muusika

Isegi väikesed kogused on olulised. Twitteri kaasasutaja Jack Dorsey müüs oma esimese säutsu kui NFT üle 2,9 miljoni dollari eest.

NFT-d on digitaalsed kollektsioonitooted, millele on võimalik virtuaalselt ligi pääseda. Nii et füüsilise õlimaali asemel seinal oleks teil NFT digitaalne fail.

Kas NFT on väärtpaberitähis?
Kas NFT on turvamärk?

Neil on ka ainuõigused varale. NFT-d saab korraga omada ainult üks inimene ja kuna nad kasutavad plokiahela tehnoloogiat, on omanikuõigust lihtne kontrollida ja omanike vahel märke üle kanda. Loojal on võimalus salvestada konkreetseid andmeid NFT metaandmetesse. Näiteks võivad kunstnikud oma tööd allkirjastada, lisades faili oma allkirja.

Millised on NFTde eesmärgid?

Plokiahela tehnoloogia ja NFT avavad kunstnikele ja sisu pakkujatele uusi võimalusi raha teenimiseks. Kunstnikud ei pea oma tööde müümisel enam sõltuma galeriidest või oksjonitest, vaid nad võivad neid otse klientidele NFT-na müüa, mis võimaldab neil ka rohkem raha endale jätta.

Kunstnikud kehtestavad sageli autoritasud, mis annavad neile protsendi müügist iga kord, kui nende teos antakse teisele omanikule. Kuigi see meetod ei ole levinud, saavad kunstnikud pärast tööde müüki sellest rahalist kasu.

NFT-d ei kasutata mitte ainult kunsti jaoks. Sellised kaubamärgid nagu Charmin ja Taco Bell on müünud NFT-teemalisi kunstiteoseid, et koguda raha heategevuseks, kasutades seda annetuste kogumiseks. Charmin nimetas oma pakkumist “NFTP” (mitte-vahetatav tualettpaber) ja Taco Belli NFT-taies müüdi minutitega välja, kusjuures kogu tulu läks Taco Belli sihtasutusele.

Kuidas investeerida NFT tokenitesse?
Mis on NFT? Selgitus mittevahetatavate žetoonide kohta

Teine näide on 2011. aastal loodud ja veebruaris ligi 600 000 dollari eest müüdud paksu kassi GIF-kujutis Nyan Cat. Märtsi lõpus ületas NBA Top Shoti müük 500 miljonit dollarit. Vaid üks LeBron Jamesi NFT esinemine tõi üle 200 000 dollari.

Sellised kuulsused nagu Snoop Dogg ja Lindsay Lohan kuuluvad üha enamate inimeste hulka, kes liituvad võitnud NFTde poole, luues unikaalseid mälestusi, kunstiteoseid ja sündmusi väärtpaberistatud NFTde kujul.

Kuidas investeerida NFTdesse

Oma NFT-kollektsiooni koostamiseks on vaja järgmisi esemeid:

Kas NFT-d saab kasutada füüsiliste varade eest?
Kuidas on NFT-d seotud varadega?
  • Alustuseks on teil vaja digitaalset rahakotti, et hoida NFTsid ja krüptovaluutasid. Sõltuvalt sellest, milliseid valuutasid teie NFT-pakkuja toetab, peate tõenäoliselt ostma eetrit. Saate osta krüptoraha krediitkaardi kaudu sellistelt saitidelt nagu Coinbase, Kraken, eToro ja isegi PayPal ja Robinhood. Seejärel võite saata selle vahetusest oma digitaalsesse rahakotti.
  • Kui te uurite oma võimalusi, arvestage ka kuludega. Näiteks bitcoini ostmisel võtab enamik börse müügist protsendi.

Kas tasub investeerida NFTsse?

Kas on mõtet osta NFT-d lihtsalt sellepärast, et saate seda teha? See kõik sõltub sellest, kas see on Yu sõnul mõttekas või mitte.

“NFT-d on ohtlikud, sest nende potentsiaal on teadmata ja meil ei ole palju andmeid nende tõhususe hindamiseks,” lisab ta. “Kuna NFT-d on nii uued, võib tasuda investeerida väikeseid summasid, et neid praegu katsetada.”

Miks on NFT-d nii kallid?
Mis on NFT ja kuidas see toimib?

Kui teil on lisavahendeid, tasub kaaluda NFTde ostmist, sest see on teie jaoks mõttekas.

Pidage meeles, et NFT väärtus sõltub täielikult sellest, mida keegi teine on valmis selle eest maksma. Selle tulemusena määrab hinda pigem nõudlus kui fundamentaalsed, tehnilised või majanduslikud tegurid, mis mõjutavad aktsiahindu ja on vähemalt investorite nõudluse aluseks.

Teisisõnu, te võite müüa oma NFT-d vähem, kui te nende eest makssite. Kui nõudlust ei ole, siis oled sa selle juures kinni.

Mida ma teen NFT-ga pärast selle ostmist?
Kas tasub osta NFT?

Maksuameti sõnul on kõik krüptovaluutad maksustatavad. Krüptoraha on digitaalne valuuta, mida kasutatakse plokiahela võrgus rahana. Nende valuutade omandamiseks tuleb kasutada vahetust või maaklerit, kes konverteerib need reaalseks valuutaks, näiteks USA dollariks, ja müüb neid investoritele (näiteks Coinbase). Bitcoini protokoll näeb ette, et kõik Bitcoini tehingud tuleb salvestada avalikku pearaamatusse, mida nimetatakse plokiahelaks.

Pidage meeles, et kui ostate NFT-d krüptovaluutaga, võivad mündid olla maksustatavad, kui need on pärast ostu kallinenud. Sellest tulenevalt, kui mõtlete NFTde lisamist oma portfelli, peaksite konsulteerima maksuspetsialistiga.

Sellegipoolest tuleb NFTde puhul tegutseda ettevaatlikult, nagu ka mis tahes muu investeeringu puhul. Veenduge, et te uurite, mõistate ohte ja peate meeles, et võite kaotada kogu oma raha, kui asjad lähevad halvasti. Kui te otsustate riskida, tegutsege väga ettevaatlikult.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele