10 Krüptoinvesteeringute riskid: Miks Bitcoin ja Etherium ei pruugi olla investeerimist väärt

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas krüptoraha on turvaline?

Kas bitcoin on turvaline? Bitcoini aluseks olev plokiahela tehnoloogia on oma olemuselt turvaline tänu detsentraliseeritud ja avalikult kättesaadavale hajutatud pearaamatu tehnoloogiale ning igas tehingus kasutatavale krüpteerimismeetodile.

⚡️ Kas Bitcoin on tõeline raha?

Bitcoin (BTCUSD), mida sageli nimetatakse digitaalseks rahaks, on teatud tüüpi krüptoraha, mille eesmärk on asendada keskpanga kontrollitav fiat-valuuta. Viimane seevastu on väärtuslik, kuna seda on toodetud ja majanduses laialdaselt kasutatud.

⚡️ Miks on krüptoraha nii populaarne?

Krüptovaluutapõhise maksesüsteemi kasutuselevõtust võib oodata järgmisi eeliseid

⚡️ Mis on kõige ostetavam krüptovaluuta?

Bitcoin on üks virtuaalvaluuta liik. Selle väärtus kõigub, kuid algse krüptovaluutana on see ka kõige populaarsem ja hinnatuim. Hoolimata oma volatiilsusest aja jooksul on bitcoin (BTC) siiani jäänud kõige populaarsemaks ja väärtuslikumaks krüptovaluutaks.

⚡️ Mis on väikseim krüptoraha?

Bitcoini krüptoraha kasutab väikseimat ühikut, mida tuntakse kui Satoshi. See on nime saanud protokolli leiutaja(te) Satoshi Nakamoto ja bitcoinide järgi. Ühe bitcoini kohta on 100 miljonit satoshi, mis teeb 100 miljonit satoshi ühe bitcoini kohta.

Kas krüpto riskid

Kui soovite investeerida digitaalsesse valuutasse, on krüptovaluutaga seotud ettevõtete aktsiate ostmine turvalisem, kuid potentsiaalselt vähem kasumlik alternatiiv.

Kas krüptoraha on turvaline?

On mitmeid põhjusi, miks krüptovaluutasid ei peeta turvaliseks investeeringuks. Teised näitajad viitavad aga sellele, et krüptoraha ei lähe niipea kuhugi.

Krüpto riskid
Mis on krüptovaluutade negatiivne külg?

Krüptoraha on seotud mitmete ohtudega.

Krüptovaluutabörsid on häkkimisele ja muudele kuritegudele altimad kui börsid. Turvalisuse rikkumised on põhjustanud märkimisväärset kahju investoritele, kelle digitaalsed varad on varastatud, mistõttu mitmed börsid ja kolmandatest isikutest kindlustusseltsid on hakanud pakkuma kaitset häkkimise vastu. 

Krüptovaluutade säilitamine on keerulisem kui aktsiate või võlakirjade jälgimine. Lihtsam on osta ja müüa krüptovarasid nagu bitcoin ( krüptoraha: BTC ) ja Ethereum ( krüptoraha: ETH ) krüptovaluutabörsidel nagu Coinbase ( NASDAQ: COIN ). Paljud inimesed ei soovi siiski oma digitaalseid varasid börsidel hoida samal põhjusel, miks nad ei hoia füüsilist sularaha oma rahakotis – hirm varguse ees.

Kas on võimalik osta krüptoraha? krüptoraha, kuidas investeerida
Krüpto riskid

Kui hoiustate oma krüptoraha tsentraliseeritud börsil, ei ole te nende varade ainuomanik. Valitsus võib nõuda, et börs keelaks teie varade kasutamise, või kui börs läheb pankrotti, ei ole teil võimalik oma raha tagasi saada.

Krüptorahaomanike seas on populaarsed offline-külmahoidmise lahendused, näiteks riistvaralised rahakotid. Offline-hoidmisel on aga omad puudused. Kõige tõsisem oht on privaatvõtme kaotamine; ilma selleta ei pääse te oma krüptorahale ligi.

Millised on krüpto riskid
Kuidas osta krüptovaluuta aktsiaid ohutult?

Ei ole mingit kindlust, et krüptoraha projekt, millesse te krüptoinvesteeringuid teete, on edukas. Investorite raha pärast konkureerivad sajad plokiahela projektid ja paljud neist on petturlikud pettused. Ainult murdosa krüptoraha projektidest elab aja jooksul üle.

Reguleerivad asutused võivad ka krüptosektori kui terviku peale minna, eriti kui valitsused näevad krüptovaluutasid pigem potentsiaalse ohuna kui tipptehnoloogiana.

Parim krüptovaluuta investeerimiseks
Kas krüptoraha on võimalik välja maksta?

Krüptoraha keerulised tehnoloogilised elemendid suurendavad ka investorite riske. Tehnoloogia olulised osad on alles arendamisel ja neid ei ole veel reaalses keskkonnas katsetatud.

Krüptoraha kasutuselevõtt on alles algusjärgus

Krüptoraha 5 suurimat ohtu
Kas krüpto riskid?

Vastuvõtmine on üks olulisemaid krüptoraha hindade mõjutajaid. Mida rohkem inimesi kasutab ja aktsepteerib krüptovarasid, seda väärtuslikumaks need varad muutuvad.

Hetkel on krüptoraha alles varajase kasutuselevõtu etapis. See viitab sellele, et kuigi sellega kaasneb suur risk, on sellel ka tohutu kasvupotentsiaal tulevikus.

Krüptovaluuta futuuriturgu arendatakse ja paljud ettevõtted saavad otsese juurdepääsu sektorile. Sellised finantshiiglased nagu Block ( NYSE: SQ ) ja PayPal ( NASDAQ: PYPL ) lihtsustavad krüptovaluuta ostmist ja kauplemist oma populaarsetel platvormidel.

parim krüpto riskid. on mitmeid kaasnevaid ohte
Kas krüptoraha on elujõuline pikaajaline investeering?

Teistel ettevõtetel, sealhulgas Blockil, on krüptoinvesteeringud sadade miljonite dollarite ulatuses bitcoinidesse ja muudesse digitaalsesse varadesse. Tesla ostis 2021. aasta alguses 1,5 miljardi dollari väärtuses bitcoine. Elektriautode tootja ütles, et tal oli 2023. aasta veebruariks üle 2 miljardi dollari krüptoraha.

2020. aastal hakkas Microstrategy (NASDAQ: MSTR) – ärianalüüsi tarkvarafirma – koguma bitcoine. 2021. aasta lõpuks oli tal krüptovaluutas 5,7 miljardit dollarit ja ta ütles, et kasutab tegevusest saadud lisaraha, et osta rohkem.

Pikaajalised investeeringud Etheriumisse
Krüptoraha pettus

Kasvav kasutuselevõtu määr näitab, et tööstus on küps, nagu ka see, et üha rohkem erainvestoreid ja ettevõtteid soovib otsest juurdepääsu krüptovaluutale.

Siiski on krüptovaluutal veel pikk tee käia, enne kui see muutub tõeliseks peavooluks. Ainult väike osa maailma elanikkonnast omab praegu mingeid digitaalseid varasid ja veel vähem kasutab krüptot regulaarselt.

Kas krüptoraha on elujõuline pikaajaline investeering?

Millised on krüptovaluutadesse investeerimise ohud
Krüptoinvesteeringud 1000% tootlusega

Krüptovaluutad, nagu Bitcoin ja Etherium, on sageli loodud kõrgelennuliste eesmärkidega. Kuigi on võimatu ennustada, kas mõni konkreetne krüptovaluuta saab olema edukas, võivad investorid, kes varakult sisenevad projekti, mis lõpuks õnnestub, saada hiljem rikkalikku tasu.

Selleks, et krüptoraha projekt saaks üldtunnustatud, tuleb seda siiski pidada pikaajaliselt edukaks.

Kuidas kaitsta investeeringuid krüptovaluutasse
Krüptoraha – investeeringud riskantsete jaoks

Pikaajalise krüptoinvesteeringuna on Bitcoin atraktiivne alternatiiv.

Võrguefekti tõttu saab bitcoin sellest kasu – rohkem inimesi tahab bitcoini omada, sest enamik üksikisikuid juba omab. Bitcoini on paljud investorid nimetanud “digitaalseks kullaks” oma väärismetalli sarnaste omaduste tõttu, kuid seda võib kasutada ka maksevahendina.

Bitcoini pooldajad ennustavad, et krüptoraha hind tõuseb pikas perspektiivis, sest selle pakkumine on stabiilne, erinevalt fiat-rahast, näiteks USA dollarist või Jaapani jeenist, mille kogus on fikseeritud. Bitcoini kogus on piiratud vähem kui 21 miljoni ühikuga, samas kui enamikku valuutasid võib keskpankade poolt trükkida nii palju, kui nad soovivad. Paljud krüptoinvestorid ostavad bitcoin'i mitte selleks, et kasutada seda valuutana, vaid seetõttu, et nad ootavad selle hinna jätkuvat tõusu.

Investeeringud krüptoraha kiireks alguseks
Investeeringud krüptoraha kiireks alguseks

Bitcoini toetajad usuvad, et digitaalsel valuutal on võimalus saada esimeseks tõeliselt globaalseks valuutaks.

Pikaajaline investeering Etheriumisse

Ethereum on detsentraliseeritud platvorm, mis võimaldab digitaalseid lepinguid, mida võib täita automaatselt. Ethereumi võrgu emakeelne valuuta kannab nime eeter ja seda saavad omandada investorid, kes on huvitatud Ethereumi portfelli investeerimisest. Kuigi Bitcoini seostatakse sageli virtuaalse kullaga, loob Ethereum rahvusvahelise arvutusarhitektuuri, mis toetab paljusid teisi krüptovaluutasid, samuti suuri detsentraliseeritud rakenduste ökosüsteeme.

Kuidas maandada krüpto riskid. millist krüptot osta
Krüptoraha riskid ja võimalikud regulatiivsed meetmed

Ethereumil on potentsiaali saada kasu võrguefektidest ja luua pikaajalist väärtust tänu selle platvormil loodud krüptovaluutade arvule ning avatud lähtekoodiga detsentraliseeritud rakenduste disainile. “Arukad lepingud”, mis täidetakse automaatselt sõltuvalt lepingukoodi sisseehitatud eelnevalt määratud kriteeriumidest, on võimalikud tänu Ethereumi platvormile.

Ethereumi võrgus sõlmitavate nutikate lepingute täitmise eest saadakse tasu eeter. Nutilepingute tehnoloogial on potentsiaali häirida peamisi sektoreid, nagu kinnisvara ja pangandus, ning arendada täiesti uusi turge.

10 peamist ohtu krüptoaktsiate puhul
Krüptoraha riskid

Kuna Ethereumi platvormi populaarsus kasvab kogu maailmas, muutub Etheri märgis üha kasulikumaks ja väärtuslikumaks. Investorid, kes on kindlad Ethereumi platvormi pikaajalistes väljavaadetes, võivad Etheri ostmisest kohe kasu saada.

Eetril ei ole ilmset konkurentsi. Mitmed “Ethereumi tapjad”, nagu Solana ( krüptoraha: SOL ), Polygon ( krüptoraha: MATIC ) ja Avalanche ( krüptoraha: AVAX ), on ehitatud arukate lepingute töötlemiseks ja kasutavad plokiahela süsteemi, mis suudab töödelda rohkem tehinguid sekundis. Kiiruse teine eelis on see, et see on tarbijate jaoks kuluefektiivsem. Ethereum on siiski kõige populaarsem platvorm nutikate lepingute kasutuselevõtuks.

Kas krüptoraha on hea investeering?
Miks ei ole krüptoraha hea investeering?

Otsus on veel pooleli, kas krüptoraha on mõistlik investeering.

Krüptoraha on õnnemäng – kuigi sellel on potentsiaali muutuda suureks rahasummaks, on krüptoraha siiski väga ebausaldusväärne investeering. Sul on parem, kui mängid oma rahaga vähem riskantseid mänge ja investeerid hoopis aktsiatesse või võlakirjadesse.

Investeerides erinevatesse krüptovaluutadesse, saate end kaitsta võimalike kahjude eest ühes ettevõttes. Erinevate digitaalsete varade hinnad võivad muutuda erinevas tempos ja aja jooksul, nii et mitme krüptotüübi omamine annab teatava isolatsiooni üksiku investeeringu languse vastu.

Kas krüptovaluutasse tasub investeerida?
Kas tasub investeerida krüptoraha?

Kas tasub investeerida krüptoraha?

Kuna krüptovaluutad, nagu näiteks bitcoin, on varem näidanud vähest hinnakorrelatsiooni USA krüptovaluuta aktsiate turuga, võib mõne krüptovaluuta ostmine aidata mitmekesistada teie portfelli. Kui arvate, et krüptoraha kasutamine suureneb aja jooksul, on teil tõenäoliselt kasulik investeerida krüptovaluutasse otse osana hästi hajutatud portfellist.

Igal krüptovaluutal, millesse te investeerite, peab alati olema oma investeerimistees, eriti kui see on teie esimene kord. Omandage lõppeesmärk või plaan, kui kaua iga investeeringut hoida. Saate oma üldist riski juhtida ja vähendada, kui õpite enne investeerimist võimalikult palju krüptovaluutade kohta.

Kas krüptoraha on turvaline investeering?
Kas krüptovaluutaga on võimalik rikkaks saada?

Aktsiaturu tõus toidab krüptovaluutade kasvu.

Traditsioonilised aktsiad on endiselt paremad kui krüptovaluutad, kuid viimased annavad jätkuvalt märkimisväärselt suuremat tootlust.

Eelmise viie aasta jooksul kasvas näiteks S&P 500 94 protsenti. Lisaks tõusis NASDAQ Composite Index sama perioodi jooksul 144%.

Kas krüptovaluutast saab tulevik?
Kas krüpto riskid

Arvestage, et bitcoin on viimase viie aasta jooksul tõusnud rohkem kui 3600 protsenti.

Bitcoin ei ole siiski kõige edukam krüptovaluuta selles valdkonnas; paljud teised märgid on saavutanud sellest suuremat kasu.

Bitcoin ei ole ainus krüptovaluuta, mille väärtus on viimase kümne aasta jooksul kasvanud. Ethereumi hind tõusis 7000% ja BNB tõusis 10 000%. Kui otsite võimalusi oma ETH kulutamiseks 2023. aastal, vaadake meie juhendit parimate Ethereumi rahakottide kohta 2023. aastal.

Kuidas maksustada krüptovaluutasid
Kuidas hallata kapitali kasvutulu makse

Kui vaatate mõnda turul olevatest metaväärtuslikest krüptovaluutadest, siis on tootlus veelgi muljetavaldavam. Näiteks Decentraland ja selle MANA-token on alates nende kasutuselevõtust kasvanud rohkem kui 25 000 protsenti.

Suurettevõtted osalevad üha enam krüptovaluutaturul.

Mõned maailma suurimad ja võimsamad ettevõtted kasutavad nüüd bitcoin'i, mis kinnitab, et see sektor jätkab pikas perspektiivis.

Kuidas krüptoraha maksustatakse. krüptoraha, millesse investeerida
Krüptovaluuta investeerida

2020. aasta lõpus paigutas Tesla, maailma suuruselt teine ettevõte, mille turukapital on üle 1 triljoni dollari, oma bilanssi bitcoin-tehinguid 1,5 miljardi dollari väärtuses.

Siis on veel sellised ettevõtted nagu Overstock, PayPal, Microsoft ja Starbucks, mis võimaldavad teil bitcoin'e kulutada teile oluliste esemete ja teenuste eest.

Krüptoraha võib toota kapitalitulu ja püsivat tulu.

Kuidas teenida krüptovaluutadega raha?
Kas bitcoini saab konverteerida sularahaks?

Teine oluline tegur, mis suurendab huvi krüptoraha vastu, on see, et digitaalsed varad võimaldavad teenida kasumit nii internetis kui ka väljaspool.

Esiteks, nagu varem öeldud, saate oma krüptovaluutade osalusest kasu, kui krüpto hind avatud turul tõuseb.

Millised on 4 liiki krüptoraha?
Millised krüptovaluutad on turul?

Siiski saate oma digitaalseid märke hoiustada ka krüptoraha säästukontodele, et teenida lisaks passiivset tulu. Kui teie krüpto investeerib oma bitcoini näiteks Aqru-sse, saate aastas 7 protsenti tulu.

See on võimalik isegi siis, kui te ei soovi oma krüptovaluutasid müüa. See tähendab, et nii kaua, kui teie tokenid on salvestatud krüptovaluutakontol, saate jätkuvalt kasu, kui tokeni väärtus tõuseb.

Kui te kõhklete krüptoraha ostmist, siis on olemas mõned alternatiivsed meetodid, kuidas krüptoraha arengust raha teenida. Võite investeerida sellistesse ettevõtetesse nagu Coinbase, Block ja PayPal või börsidel nagu CME Group (NASDAQ: CME), mis võimaldab bitcoin-futuuridega kauplemist. Kuigi nendesse ettevõtetesse investeerimine võib olla tulutoov, ei ole neil samasugune potentsiaal nagu krüptoraha ostmisel.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele