Mis on bitcoinide inflatsioon?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Could Bitcoin on ideaalne meetod kaitseks inflatsiooni vastu?

Bitcoinil on võimekus viia läbi revolutsioon digitaalsete maksete vallas, kuna see võimaldab kiireid ja väsimatuid piiriüleseid tehinguid. Bitcoini kaalumisel ei tohiks tähelepanuta jätta üht kõige olulisemat eelist.

⚡️ Kas suurenev bitcoinide pakkumine toetab krüptoraha turgu?

Krüptoraha turu hiljutine langus näitab selgelt, et see ei ole piisav, et kaitsta 7% inflatsiooni eest. Rahandusmaailm, alates säästmisest kuni kauplemise ja makseteni, on tipptehnoloogia abil revolutsiooniliselt muutunud. Kahjuks on krüptovaluutad ebapiisavad, kui tegemist on võitlusega kasvava inflatsioonimäära vastu.

⚡️ Kas Ethereum on inflatsiooniline?

Ethereum, mis oli varem puhtalt inflatsiooniline valuuta, võttis 2021. aasta augustis kasutusele EIP-1559, mis põletab tokenid selle asemel, et neid kaevuritele edasi anda. Tipptasemel võrgukasutuse ajal põhjustas põletamise määr mündi deflatsiooni, mis tähendab, et rohkem münte hävitati kui loodi.

⚡️Can Bitcoini investeerimine aitab kaitsta oma portfelli aktsiaturu volatiilsuse eest?

Bitcoin on loodud selleks, et säilitada oma väärtust inflatsiooni vastu ja seega tagada pikaajaline väärtus. See on võimalik tänu sellele, et igal ajahetkel võib olla olemas ainult piiratud arv Bitcoin'e, 21 miljonit. Kuna nõudlus kasvab aja jooksul, tagab see nappus Bitcoini püsiva väärtuse aastateks.

Kuidas mõjutab inflatsioon krüptoraha

On väidetud, et mõned investorid on tormanud bitcoini, et kaitsta oma vara valitsuste kahjuliku inflatsioonipoliitika eest. Kuid mida see täpselt tähendab?

Kuna bitcoinide inflatsioon tõuseb, on inimesed huvitatud kõigest, mis võib neid hinnatõusu eest kaitsta.

Seos bitcoinide ja inflatsiooni vahel
Mida tähendab krüptoinflatsioon bitcoinide jaoks?

Krüptoraha peetakse sageli deflatsiooniliseks ja selle toetajad turustavad seda sageli kui varaklassi, mis ei ole seotud materiaalsete varadega. Krüptovaluutade keerukuse ja nende erineva inflatsioonimäära mõistmine võib siiski olla keeruline ülesanne.

Mis on ikkagi krüpto ja inflatsioon?

Bitcoinide inflatsioon toimib täpselt nagu iga muu valuuta: kui aeg möödub ja selle väärtus väheneb, saab sama rahasumma eest osta vähem asju. Te teate, et see on olemas, kui vaatate 80ndatest pärit saateid, kus burgerit müüakse 50 sendi eest, samas kui tänapäeval maksab see kümme dollarit! Inflatsioon toimub kiiresti, kuid vaikselt – kuid bitcoinide puhul on sul kontroll selle üle, kui palju sinu digitaalne rahakott deflatsioonist sõltub.

Kas bitcoin on kaitseks bitcoinide inflatsiooni vastu?
Mis juhtub bitcoinidega, kui inflatsioon tõuseb?

Kui hinnad tõusevad kiiremini kui teie palk, siis olete võib-olla mõistnud inflatsiooni tõsidust. Teil läheb halvemini, kui vähendate oma kulutusi 10% võrra 50 000 dollariga aastas, mitte eelmise aasta 60 000 dollari suuruse palgaga. Kui aga teie tööandja tõstab teie sissetulekut 55 000 dollarini aastas, ei pea te oma elustiili muutma.

bitcoinide inflatsioon ei puuduta ainult kaupade ja teenuste hindu. See puudutab ka teie palka ja seda, kui palju raha te saate säästa. Ka säästude ostujõud väheneb inflatsiooniperioodil. Seega püüavad inimesed sageli investeerida varadesse, mis hoiavad oma väärtust või suurendavad seda inflatsioonist suurema kiirusega.

bitcoinide inflatsioon tekitab poliitilise vaakumi
Kuidas mõjutab inflatsioon krüptoraha

Majandusteadlaste sõnul on inflatsioon tarbijate jaoks hea. Kuid majanduslanguse korral, nagu koroonaepideemia puhul, võib ülemäärane inflatsioon muutuda probleemiks.

Majandusteadlastel on erinevaid teooriaid praeguse bitcoinide inflatsioonipiigi kohta, mis on üks kõrgemaid määrasid, mida on nähtud aastakümnete jooksul. pandeemiast põhjustatud majanduslanguse vastu võitlemiseks on valitsus pumbanud raha majandusse.

Mõnede ekspertide sõnul ei ole Föderaalreserv otseselt süüdi. Peamine probleem on olnud pakkumise nappus tänu plokiahelale.

bitcoinide inflatsioon kõik, mida peate teadma
Kuidas mõjutab inflatsioon krüptoraha?

Bitcoini krüpto ja inflatsioon

Krüptoraha vastased kardavad, et keskpankade võimalus mõjutada majandust kvantitatiivse lõdvendamise kaudu, näiteks intressimäärade alandamisega, tekitab probleeme. Venezuela, Türgi ja Zimbabwe keskpankade kontrollimatu rahaprintimine on hävitanud nende riikide majandused.

Krüptoväärtuste pooldajad väidavad sageli, et krüptovaluutad, nagu bitcoin (BTC), on immuunsed keskpankade ja valitsuste kimbatusele, sest nad on detsentraliseeritud ja neid ei saa välja lülitada.

Krüptovaluutad, mida mõjutavad inflatsioon, maksud ja turutrendid
Kas krüptoraha võib peatada bitcoinide inflatsiooni?

Teine põhjus on see, et bitcoinide loomine on programmeeritud koodiga, erinevalt Föderaalreservist, mis ei saa lihtsalt trükkida nii palju bitcoine, kui ta tahab.

Uute bitcoinide tekkimise kiiruse määrab bitcoini protokoll. Varu on piiratud ja prognoositakse, et uute müntide varu saab otsa umbes 2140. aasta paiku. Erinevalt keskpankadest, mille majandusteadlased peavad reageerima turumuutustele, toimib Bitcoini plokiahel järjepidevalt.

Iga nelja aasta tagant vähendab protokoll uute ringlusse lastud bitcoinide kogust poole võrra, mida nimetatakse “poolitamiseks”.

Kas krüptoraha saab kontrollida bitcoinide inflatsiooni
Mis põhjustab Bitcoin inflatsiooni?

Mõned fännid on Bitcoini fikseeritud kogust võrrelnud “digitaalse kullaga”, võrreldes seda teise populaarse inflatsioonikindla varaga, kollase metalliga. Niinimetatud varade väärtuse varakambritestid elavad aja jooksul üle, kuna need on teiste varadega mittekorreleeruvad ja vastupidavad kolmandate isikute turumanipulatsioonile. Teisest küljest, kas krüptovaluutad nagu bitcoin tõesti kaitsevad bitcoinide inflatsiooni eest?

Argument Bitcoini vastu on deflatsiooniline vara

Vahepeal, kui USA dollar on kukkunud, on bitcoin seda tunduvalt ületanud, premeerides varajasi investoreid. Siiski on krüptoraha väga volatiilne: seda võivad kinnitada hiljutised ostjad, kes bitcoini kukkumisel raha kaotasid.

Miks on krüpto ja inflatsioon krüptovaluutade jaoks olulised
Kas bitcoin kaotab väärtust?

Eelmiste aastate jooksul on bitcoin peegeldanud Ameerika Ühendriikide aktsiaturu tulemusi, mis on paremad, kui majandus kasvab, ja komistavad, kui kulutused aeglustuvad – nagu see juhtus 1997. aastal. Kui 2021. aasta detsembris jõudis inflatsioon 40 aasta tippu, langes bitcoin üle 20 protsendi. Raske on vastata, kas bitcoin on pikaajaline investeering või spekulatiivne mull.

Siiski ei toimi kõik krüptovaluutad samamoodi nagu bitcoin. Mõned krüptovaluutad on deflatsioonilised, mis tähendab, et kättesaadavate müntide kogus väheneb aja jooksul, et nende väärtus aja jooksul suureneks (kui nõudlus jääb samaks).

USA dollariga tagatud stabiilne münt TerraUSD on dünaamiline varu; see loob ja hävitab LUNA-märkide vahetusel põhinevaid märke, et säilitada väärtust, mis on fikseeritud 1 dollaril.

kuidas mõjutab inflatsioon krüptoraha
Bitcoin ei ole enam digitaalne kuld

Näiteks mitte-vahetatavad žetoonid ( NFT ) on ainulaadsed – nad on nagu kunstiteosed, sest nende väärtus põhineb nende vähesusel.

Kas inflatsioon on majanduse jaoks positiivne või negatiivne tegur?

Inflatsioon kahandab raha ostujõudu. Kas see tähendab, et inflatsioon on halb? Mitte tingimata. Enamik majandusteadlasi usub, et väike inflatsioon võib olla majandusele kasulik. Kuidas see toimib?

Bitcoini kaitse inflatsiooni eest
Kas Bitcoin tõesti kaitseb inflatsiooni eest?

Üldiselt soodustab inflatsioon tarbijate kulutusi. See on riigi arengu seisukohalt väga oluline ja USA Föderaalreserv püüab saavutada inflatsioonimäära 2%, et hoida hinnad stabiilsena.

Terves majanduses on oodata tagasihoidlikku ja püsivat inflatsiooni. Tarbijad ja ettevõtted kulutavad rohkem raha kaupadele ja teenustele, mis toob kaasa majandusarengu. Kui nõudlus ületab pakkumise, tõstavad tootjad oma hindu, et rahuldada suurenenud nõudlust, põhjustades bitcoin-inflatsiooni. Sellisel juhul võib inflatsiooni pidada kasulikuks.

Siiski ei ole märkimisväärne hinnatõus või -langus liiga kiiresti märk heast uudisest. Hinnatõusud ajendavad kliente ootama edasisi hinnatõuse, mille tulemuseks on suurem nõudlus. Tootjad on seega sunnitud selle suundumuse tõttu hindu tõstma. Sellele mustrile viitab termin “hüperinflatsioon” või “ohjeldamatu inflatsioon”. Oluline on meeles pidada, et inflatsioon on normaalne majandusareng – kuid see võib ka kontrolli alt väljuda.

Kaitsev rahakott: miks investorid bitcoinisse armusid
Bitcoin ei kaitse enam inflatsiooni eest

Deflatsioonilise depressiooni hinnalangust iseloomustab pikaajaline trend, mille puhul hinnad pidevalt langevad. Tarbijad lükkavad ostu sooritamist edasi, oodates, et tulevikus on hinnad madalamad, kui see juhtub. Ka tootjad alandavad pidevalt hindu, et ostjaid ligi meelitada, kuna nõudlus langeb.

Mõõdukas bitcoinide inflatsioon on majandusele mitmel viisil kasulik, sest see stimuleerib kulutusi ja soodustab majandusarengut.

Miks on krüpto ja inflatsioon krüptovaluutade jaoks olulised?

Fiat-valuuta hüperinflatsiooni väljavaade võib meelitada investoreid investeerima veelgi rohkem digitaalsesse valuutasse, et leevendada nende muret, et nende fiat-raha kaotab aja jooksul oma väärtust. Krüptovaluutad, nagu bitcoin ja eeter ( ETH ), on fantastiline võimalus portfelli mitmekesistamiseks investoritele, kes otsivad alternatiivi.

Bitcoin on hästi kaitstud inflatsiooni eest
Millise hinna saavutab Bitcoin 2023. aastal?

Kindla Bitcoini garantii eelised

Nappus on üks võti, mis muudab vara inflatsioonikindlaks. Kuna bitcoini kogus on piiratud, kaotab see pidevalt väärtust, mistõttu seda nimetatakse digitaalseks kullaks.

Bitcoini leiutaja Satoshi Nakamoto soovis, et iga bitcoini ühiku väärtus peaks aja jooksul kasvama. Selle tagasid fikseeritud maksimaalne pakkumine ja madal kiirus, millega uusi bitcoine kaevandatakse.

Kas Bitcoin on hea investeering aastal 2023
Milline on bitcoini hinna prognoos 2025. aastaks?

Kui maksimaalne arv on saavutatud, ei ole võimalik uut bitcoini toota. Tehingud jätkuvad tavapäraselt ja kaevandajad saavad oma jõupingutuste eest jätkuvalt hüvitist töötlemistasude kaudu.

Mis juhtub majanduslanguse ajal bitcoinidega?

Bitcoin loodi suurest majanduslangusest, mida tuntakse ka kui “suurt finantskriisi”. Satoshi Nakamoto lõi Bitcoini, et pakkuda üksikisikutele valuutat, mis ei vaja kolmandat osapoolt ega keskasutust. Selle tulemusena tekkis detsentraliseeritud krüptoraha.

Milline on madalaim bitcoini hind aastal 2023
Milline on madalaim bitcoini hind 2023. aastal?

Praeguse majanduslanguse ajal, mil majanduslik ebakindlus püsib, on bitcoinid tõusnud enneolematult kõrgele. Isegi COVID-19 pandeemia ajal, kui muud liiki investeeringud on langenud, on bitcoin jätkanud oma väärtuse märkimisväärset tõusu.

Kuigi on võimatu täpselt prognoosida, mis juhtub bitcoinidega majanduslanguse korral, on viimased aastad näidanud selle märkimisväärset vastupidavust. Olgem siis kindlad, et kui ajalugu annab mingeid vihjeid, siis võib bitcoin veel ühe majanduslanguse tervelt üle elada.

krüptovaluutad ja inflatsioon
Kuidas saab Bitcoin aidata kliente pikas perspektiivis?

Majanduslanguse ajal võivad negatiivsed majanduslikud mõjud levida majandussidemetega riikidesse. Kuna Bitcoin on ka oma olemuselt mitmekesine, võib see olla majanduslanguse suhtes kindel vara. Kui USA dollar sõltub USA majanduse tugevustest ja piirangutest, nagu SKP, ekspordihinnad, rahapoliitika ja nõudlus valuuta järele, siis bitcoin ei ole piiratud ühe riigi kahjumite või kasumitega. 

Kuidas saab Bitcoin aidata kliente pikas perspektiivis?

Bitcoin ei ole tõenäoliselt võimeline kukutama suuri tsentraliseeritud valuutasid, kuid see on muutnud finantssüsteemi alates selle loomisest 2009. aastal. Selle tehnoloogia on aidanud kaasa revolutsioonilistele parandustele detsentraliseeritud rahanduses (DeFi) ja on kasulik pankadeta tarbijatele kogu maailmas.

krüpto ja inflatsioon
Kas Bitcoin kaitseb inflatsiooni eest?

Plokiahela tehnoloogia on toonud kaasa hulga uusi arenguid, kuid selle peamine eesmärk on inimeste täpne teenindamine. Plokiahela tehnoloogia põhiline omadus on see, et see pakub kasutajatele turvalist, loavaba ja detsentraliseeritud meetodit finantstehingute tegemiseks. Bitcoin ja muud krüptoväärtused toimivad alternatiivina fiat-valuutale, mis on inflatsioonikindel ja mida saab kasutada ostude tegemiseks ilma valitsuse sekkumiseta.

Praegune ülemaailmne finantssüsteem on küps märkimisväärseks uuendamiseks ja Bitcoin võib olla see valuuta, mis toob kaasa vajalikud muutused. Kui soovite investeerida pikaajalise potentsiaaliga varasse, peaks Bitcoin olema teie radaril.

Lõppude lõpuks on 21 miljonit bitcoin'i kaevandatud; mis saab sellest krüptorahast?

Algoritm on otsustanud, et rohkem Bitcoini ei toodeta, kuid kaevurid on endiselt motiveeritud plokke kaevandama, kuna nad saavad teenida atraktiivseid tehingutasusid.

Mis juhtub bitcoini väärtusega majanduslanguse ajal?
Kuidas saab Bitcoin aidata kliente pikas perspektiivis?

Mis juhtub bitcoini väärtusega majanduslanguse ajal?

COVID-19 pandeemia alguses langesid Bitcoini hinnad mõõdukalt koos aktsiaturuga. Oktoobriks hakkasid investorid aga krüptoraha tõsiselt võtma ja tõid hinnad kõigi aegade kõrgeimale tasemele.

Mõned analüütikud on mures, et kui USA majandus langeb järgmisel aastal majanduslangusesse, võib bitcoini hiljutine tugev korrelatsioon Ameerika aktsiatega tähendada krüptoraha jaoks halbu uudiseid. Need eksperdid usuvad, et see, kui edukas on tormi ilm, sõltub suuresti sellest, kuidas teised turud hakkama saavad.

Kokkuvõttes

Krüptovaluutad, näiteks Bitcoin, on sageli investeeringud, mida inimesed teevad inflatsiooni vastu kindlustamiseks. Viimastel aastatel on aga ilmnenud, et Bitcoinil on palju sarnasusi teiste suurte varaklassidega, näiteks aktsiatega.

Lõppude lõpuks, mis on täpselt krüpto ja inflatsioon?
Lõppude lõpuks, mis on täpselt krüpto ja inflatsioon?

Kui majandus on ebastabiilne ja keskpangad tõstavad intressimäärasid või võtavad muid meetmeid inflatsiooni peatamiseks, langeb paljude varade väärtus. Viimasel ajal on see juhtunud selliste krüptovaluutadega nagu Bitcoin, Ethereum ja Litecoin. See tähendab, et mõnel digitaalvaluutal on omadusi, mis peaksid aitama neil oma väärtust aja jooksul paremini säilitada kui teistel. Nende hulka kuuluvad sellised omadused nagu haruldus (piiratud pakkumine), lihtne liikumine või kauplemine ilma tasudeta ning see, et valuuta ei allu otsesele riiklikule kontrollile.

Investeerimisportfelli mitmekesistamine on võtmetähtsusega ja krüptovaluutad võivad seda pakkuda, hajutades teie investeeringuid. Ärge investeerige siiski liiga palju ühte varaklassi.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele