Krüptovaluuta ETFid: Mis nad on ja kuidas nad töötavad

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Milline on suurim krüpto-ETF?

Suurim krüptoraha-ETF on 460 miljoni dollari väärtuses Valkyrie Bitcoin Strategy ETF BTF, mille varade maht on 24,10 miljonit dollarit.

⚡️ Kas XRP jaoks on olemas ETF?

Praegu ei ole ühtegi ETF-i, mis jälgiks Ripple'i, sest te ei taha kasutada digitaalset rahakotti või aktsepteerida neid uusi eeskirju. Sa ei tea kunagi, kas Ripple tõuseb täna sama kõrgele kui bitcoin, ja kui see juhtub, siis saad end mõne aasta pärast tänada.

⚡️ Kas Vanguardil on krüptoraha?

Vanguardi kliendid saavad osta mis tahes börsiväliseid bitcoin- või krüptofonde, näiteks Bitwise 10 krüptoraha Index Fund (BITW) või Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Kliendid võivad osta ka avalikult noteeritud bitcoini kaevandamise ettevõtete, nagu Riot Blockchain ja Argo Blockchain, aktsiaid.

⚡️ Milline plokiahela ETF on parem?

✔️ Parimad plokiahela ETFid mais 2023
✔️ Bats Global Index 500 (BATS) on juba üks indeksfond, Bats Global Vectors Junior 20+ ETF (BGVK). Ettevõtte teine uus toode on BITQ.
✔️ The Global X Blockchain ETF (BKCH) on fond, mis investeerib plokiahela tehnoloogia kõige edukamatesse ettevõtetesse.
✔️ BLCN on aktsiajälgimisfond, mis investeerib laiapõhjalistesse USA aktsiatesse ja sarnastesse ettevõtetesse, millega kaubeldakse Nasdaqi börsil või NYSE Arca börsil, võib-olla ka muudel börsidel.
✔️ Amplify Transformation Data Sharing ETF (BLOK) oli samuti languses.
SkyBridge krüptoraha Industry and Digital Economy ETF (CRPT) esimene usaldusfond (SkyBridge krüptoraha Industry and Digital Economy ETF)

Siin on viis kõige paremini tootvat krüptoraha ETF-i alates 2019. aastast kuni 4. veebruarini 2023. Selle nimekirja koostamisel võtsime arvesse erinevaid aspekte, nagu tootlus, tasud ja varad.

Milline bitcoin-ETF on parem?
Milline on suurim krüpto-ETF?

Mis on krüptovaluuta ETFid ja kuidas need toimivad?

Börsil kaubeldavat fondi (ETF), mis jälgib ühe või mitme krüptovaluuta hinda, nimetatakse krüptovaluuta ETFiks. Krüptovaluuta ETFid ei sisalda tegelikke krüptovaluutasid, vaid nende aluseks on reaalsed varad.

19. oktoobril 2021 sai ProShares Bitcoin Strategy ETF ( BITO ) esimeseks krüpto-ETFiks. Kuni selle ajani ootasid 13 uut krüptoraha ETF-i taotlust SEC-i heakskiitu. SEC on 2021. aasta detsembrist alates heaks kiitnud ainult bitcoini krüptovaluuta futuuridel põhinevad ETFid, sest Ameerika Ühendriigid ootavad endiselt füüsiliselt tagatud krüptovaluuta ETFi.

Kas tuleb krüptovaluuta etfid
Kas Vanguardil on krüptofond?

Mõned ETFid annavad piiratud või kaudse juurdepääsu bitcoinile, investeerides plokiahela kaevandajatesse või ettevõtetesse, mis võivad plokiahela tehnoloogiast kasu saada. Neid krüptofonde nimetatakse sageli “plokiahela ETFideks”.

Mõned investorid võivad otsustada investeerida krüptoraha ETFidesse, et nad ei peaks ise krüptoraha haldama. Need investorid peavad aga meeles pidama, et krüpto-ETFid on spekulatiivsed investeeringud, mille puhul on suurem võimalus hinnakõikumiste tekkeks.

ETFi hindamine krüptoraha jaoks

Selles krüpto-ETFide nimekirjas vaadeldakse tulemusi alates 1. jaanuarist 2018 kuni 4. veebruarini 2023.

Kas Fidelityl on krüptofond?
Kas krüptoraha jaoks on olemas indeksfond?

Kulud: Kui ETFid jälgivad sama indeksit või toorainet, on madalaima kulusuhtega ETF üldiselt parem kui kõrgema kuluga ETFid. investorid peaksid meeles pidama, et tänapäeva krüpto-ETFidel on suuremad kulud kui traditsioonilistel ETFidel, mis jälgivad laia aktsiaturu indeksit.

Paljud ETFid on struktureeritud usaldusfondidena, sest need võimaldavad fondil hoida väikest arvu varasid, rikkumata tavapäraseid hajutamisreegleid. Mõned krüptovaluuta ETFid on asutatud maksuefektiivsuse eesmärgil, teised on loodud registreeritud investeerimisühingutena.

Kas on olemas krüptovaluuta etfid plokiahelas?
7 parimat krüptovaluuta ETF-i

Käesoleva uuringu eesmärk on tuvastada kõige tõhusamad krüptovaluuta ETFid. Meie nimekirja on kaasatud ainult need ETFid, mille eesmärk on jälgida ühe või mitme digitaalvaluuta hinda ilma fondi kuludeta. Selles artiklis vaatleme konkreetset kategooriat või teemat ning seejärel uurime seotud ideid teistest kategooriatest või teemadest.

Krüptovaluutade väärtust jälgivad ETFid koosnevad tavaliselt krüptovaluuta futuurilepingutest, samuti lühiajalistest USA võlakirjadest või muudest rahainstrumentidest, mitte aga aktsiatest või võlakirjadest.

Milline on kõige tõhusam krüptovaluuta etfid?
Kas krüptoraha jaoks on olemas ETF?

Import: Oluline on meeles pidada, et krüptovaluuta ETFid ei ole garanteeritud, et nad jälgivad kogu aeg aluseks oleva digitaalse valuuta või krüptovaluutakorvi hinda. Investorid peaksid meeles pidama ka seda, et futuuriturgudel pakutakse juurdepääsu alusvara, ilma et see nõuaks omandiõigust. Olenemata sellest, kas investor kaupleb futuuriturul otse või investeerib tulevikupositsioone hoidvatesse ETFidesse, on oluline enne otsuse tegemist mõista erinevusi nende kahe vahel.

Viis kõige paremini tootvat krüptoraha ETF-i

Kas bitcoin-ETF kiidetakse heaks?
Kas XRP jaoks on olemas ETF?
  • Invesco QQQ Trust ( QQQ )
  • SPDR S&P 500 ETF ( SPY )
  • Vanguard S&P 500 Index Fund ETF osakud ( VOO )
  • iShares Core S&P 500 ETF ( IVV )
  • SPDR Dow Jones Industrial Average ETF ( DIA )

Viis parimat krüptoraha ETF-i tootluse järgi

ProShares Bitcoin strateegia ETF (BITO)

ProShares Bitcoin ETFi eesmärk on saada kasu bitcoini hinnatõusust, investeerides futuurilepingutesse. BITO on esimene ETF, mis põhineb krüptovaluutade futuuriturul ja mille hallatav vara on üle 1 miljardi dollari.

Milline on kõige populaarsem Bitcoin ETF?

Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK)

Amplify Transformational Data Sharing ETF investeerib aktiivselt plokiahela tehnoloogiat arendavatesse või kasutavatesse ettevõtetesse. Üle 600 miljoni dollari suuruse varaga ja ainult 0,65% kulusuhtega on BLOK suurepärane valik neile, kes soovivad osaleda krüptovaluutade arenevas maailmas.

Esimene usaldusindeks põhineb CBOE Bitcoin Futures (CFBT)

Milline on suurim krüptovaluuta etfid
Kas XRP on 2023. aastal hea investeering?

First Trust Index Based on CBOE Bitcoin Futures on indeksfond, mis jälgib bitcoin-futuuride tootlust, CFBT kulusuhe on 0,50%. See teeb sellest ainsa ETF-i, mis pakub kokkupuudet bitcoin-futuuridega.

VanEck Vectors Bitcoin strateegia ETF (KBWB)

VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF on indeksfond, mis jälgib bitcoini tootlust. KBWB kulusuhe on 0,55% ja see on ainus ETF, mis pakub kokkupuudet bitcoiniga.

Global X Blockchaini temaatiline ETF (BLOC)

Miks ei tohiks XRP-sse investeerida?
Milline on kõige paremini toimiv krüpto-ETF?

Global X Blockchain Thematic ETF on aktiivselt hallatav fond, mis investeerib ettevõtetesse

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) on USA dollarites toodetud bitcoini võrdlushinnast madalamalt arenenud. Kuna Bitcoini futuuride ETFid jälgivad lepinguid, mis spekuleerivad pigem digitaalse valuuta tulevase hinna kui vara enda praeguse või “hetkehinna” suhtes, võib võrdlusindeksi jälgimine olla keeruline.

Kuigi BITO on esimene heakskiidetud Bitcoini ETF, on see alates selle loomisest igal aastal S&P 500 indeksist halvemini arenenud.

Kas XRP tasub osta?
Milline on suurim krüptovaluuta etfid

Me oleme BITTREXi juba üksikasjalikult arutanud. Selle turvalisust ei tohi aga kergekäeliselt võtta.

Bittrex on üks juhtivaid krüptoraha vahetusi ja võimaldab teil osta, müüa või kaubelda digitaalsete varadega. Sellel on lai valik funktsioone, mis muudab selle suurepäraseks valikuks nii algajatele kui ka kogenud kauplejatele.

Platvormil on taker-tasu 0,25% ja maker tasuta 0,15% kõikidest tehingutest. Bittrexil on ka mobiilirakenduse tugi Android ja iOS seadmetele, nii et saate kaubelda liikvel olles!

Bittrex on USA-s asuv krüpto-krüptovahetus, kus on üle 200 digitaalse vara, millega saab kaubelda. Platvorm võtab kõikidelt tehingutelt 0,25% võtjatasu ja 0,15% tegijatasu. Bittrexil on ka mobiilirakendus Android- ja iOS-seadmetele.

Bitcoin ETF (BTF) on spekulatiivne vahend, mille eesmärk on anda investoritele juurdepääs krüptoraha turule.

Millised on 5 parimat krüptovaluutat?
Kas tuleb Bitcoin ETF?

ETF pakub praegu S&P 500 ekvivalendi 1,8% tootlust aastas, ilma et oleks vaja osta või müüa bitcoine. Kui olete bitcoinist huvitatud, kuid ei soovi tegeleda selle hoiustamise ja kauplemisega seotud vaeva, siis on see hea valik teie jaoks. Bitcoin Strategy ETF on aktiivselt hallatav Nasdaqis noteeritud fond, mis investeerib bitcoini futuuridesse. Fond on praegu alates loomisest tõusnud üle 30%.

VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF (KBWB) on indeksfond, mis jälgib bitcoini tootlust. KBWB kulusuhe on 0,55% ja see on ainus ETF, mis pakub kokkupuudet bitcoiniga.

Millised on kõige tõhusamad ETFid?
Milline on kõige tõhusam ETF aastal 2023?

BTF, mis kaupleb märgusõna “VIP” all, on jäänud bitcoini võrdlushinnast maha. Selle põhjuseks on see, et bitcoini futuuride ETFid jälgivad panuseid pigem bitcoini tulevasele väärtusele kui selle praegusele või “hetkehinnale”.

BTF, nagu ka teised krüpto-ETFid, mis investeerivad bitcoini futuurilepingutesse, on võrreldes S&P 500 indeksiga kogu aasta jooksul kuni 2023. aastani alahinnatud.

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) on börsil kaubeldav fond, mis jälgib bitcoin-futuuride tootlust. BITO kulusuhe on 0,50% ja see on ainus ETF, mis pakub kokkupuudet bitcoin-futuuridega.

Milline etherium ETF on parem?
Milline ETF on kõrgeima 10-aastase tootlusega?

First Trust Index Based on CBOE Bitcoin Futures (CFBT) on indeksfond, mis jälgib bitcoin-futuuride tootlust, ja CFBT kulusuhe on 0,65%. See on praegu ainus ETF, mis pakub kokkupuudet bitcoin-futuuridega.

Global X Blockchain Thematic ETF (BLOC) on aktiivselt hallatav fond, mis investeerib ettevõtetesse, mis edendavad innovatsiooni plokiahela valdkonnas. BLOCi kulusuhe on 0,75% ja see on ainus ETF, mis pakub kokkupuudet plokiahela tehnoloogiaga.

Fond, mis katab 10 suurimat krüptovaluutat turukapitalisatsiooni järgi

Bitwise 10 krüptoraha Index on võrdlusindeks, mis jälgib kümmet parimat krüptovaluutat, sealhulgas bitcoin'i. BTW eesmärk on jälgida kümne kõige väärtuslikuma krüptovaluuta indeksit ning seejärel sõeluda ja jälgida neid iga kuu konkreetsete ohtude suhtes, mida kaalutakse turukapitalisatsiooni järgi.

Milline krüptovaluuta etfid on number 1?
Kas on olemas Ethereumi indeksfond?

BITW on krüpto-ETF, sest ta ei osta bitcoini futuurilepinguid. Investorid peaksid samuti meeles pidama, et BITW on moodustatud partnerlusena, seega saavad investorid maksuaasta lõpus K-1. Investorid peaksid topeltkontrollima, et nad mõistavad fondi maksumõjusid. Lisaks sellele on kulu 2,50%.

Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK) on ideaalne investeering kõigile, kes on huvitatud plokiahela tehnoloogiast. BLOKil on madal kulusuhe 0,70% ja see on ainus fond, mis pakub kokkupuudet selle tipptasemel valdkonnaga.

Kas on olemas plokiahela ETF?
Mis on Bitwise 10 indeksfond?

SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY) on indeksfond, mis jälgib S&P 500 indeksi tootlust. SPY kulusuhe on 0,09% ja see on ainus ETF, mis pakub S&P 500 indeksile avatust.

iShares Core S&P 500 ETF (IVV) on indeksfond, mis järgib S&P 500 indeksi tootlust. IVV kulukuse määr on 0,07% ja see on ainus ETF, mis pakub S&P 500 indeksiga kokkupuudet.

Vanguard S&P 500 ETF (VOO) on indeksfond, mis järgib S&P 500 indeksi tootlust. VOO kulukuse määr on 0,04% ja see on ainus ETF, mis pakub S&P 500 indeksiga seonduvat.

Kas on võimalik osta Ethereumi ETF-i?
Kas ma saan investeerida Bitwise'i?

Invesco QQQ Trust (QQQ) on indeksfond, mis järgib NASDAQ-100 indeksi arengut ja mille kulusuhe on vaid 0,20%. See on ka ainus börsil kaubeldav fond (ETF), mis pakub kokkupuudet NASDAQ-100 indeksiga.

iShares Russell 1000 ETF (IWB) on indeksfond, mis jälgib Russell 1000 indeksi tootlust. IWB kulusuhe on 0,15% ja see on ainus ETF, mis pakub Russell 1000 indeksile avatust.

Bitwise 10 krüptoraha Indexi jälgiva ETF-i tootlus

Bitwise'i 10 krüpto ETF on bitcoini hinda USA dollarites alahinnatud. See on tingitud sellest, et BITW on sõiduk, mis jälgib muude krüptovaluutade kui bitcoinide indeksit. Selle tulemusel saavad investorid võrrelda ja vastandada BITW-i bitcoinidega USA dollarites, kuid nad ei tohiks eeldada, et tulemused peegeldavad seda võrdlusalust.

Kas Bitwise 10 kuulub SEC alla?
Kas VanEck on hea ETF?

BITW on suurema osa käesolevast aastast ja kuni 4. veebruarini 2023. märkimisväärselt madalamalt arenenud kui S&P 500 indeks.

Aastaga on BITW langenud -53,13% ja S&P 500 indeks on tõusnud +11,77%.

Viimase kaheteistkümne kuu jooksul on BITW langenud -51,72%, samas kui S&P 500 indeks on tõusnud +17,01%.

Van Eck SolidX Bitcoin Strategy ETF ( XBTF )

Kas ETF on BITW?
Kuidas osta XBTF-i?

VanEck Bitcoin Strategy ETF (ticker VBST) on aktiivselt hallatav börsil kaubeldav fond, mis investeerib kapitali kasvu saavutamiseks bitcoini futuurilepingutesse. Kuigi XBTF on bitcoin-krüptovaluuta ETFide seas madalaima kulusuhtega, ei ületa ta teisi kategooria liidreid.

XBTF-i kulusuhe on 0,50% ja see on ainus ETF, mis pakub kokkupuudet bitcoini futuurlepingutega.

Kellele kuuluvad VanEck krüptovaluuta etfid
Amplify Online Retail ETF (IBUY)

Amplify Online Retail ETF (ticker IBUY) investeerib ettevõtetesse, mis saavad olulise osa oma tuludest interneti jaemüügitegevusest. IBUY pakub riskipositsiooni ettevõtetele, mis edendavad innovatsiooni ja kasvu online- jaemüügisektoris.

Mis kuupäeval pean ma omama Global X Blockchain & Bitcoin Strategy ETF (BITS) aktsiaid, et saada viimast dividendi?
Mis on plokiahela ETF?

IBUY kulusuhe on 0,60% ja see on ainus ETF, mis pakub riskipositsiooni online- jaemüüjatele.

First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN)

First Trust Dow Jones Internet Index Fund (ticker FDN)

VanEck Bitcoin Strategy ETF (XBTF) jääb USA dollarites mõõdetuna bitcoini võrdlushinnast maha. See on tingitud sellest, et seda tüüpi ETFid jälgivad lepinguid, mis panustavad bitcoini tulevase väärtuse, mitte bitcoini enda praeguse või “hetkehinna” peale.

XBTF, nagu ka teised bitcoin ETFid, mis hoiavad bitcoini futuurilepinguid, on viimastel nädalatel S&P 500 indeksist tunduvalt madalamalt arenenud.

Milline on hea plokiahela ETF?
Mis vahe on plokiahela ETF ja bitcoin ETF vahel?

Aastaga võrreldes on XBTF langenud -53,13% võrreldes S&P 500 +11,77%.

Viimase kaheteistkümne kuu jooksul on XBTF langenud -51,72%, samas kui S&P 500 indeks on tõusnud +17,01%.

First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN) on indeksfond, mis jälgib Dow Jones Internet Indexi tootlust. FDNi kulusuhe on 0,47% ja see on ainus ETF, mis pakub Dow Jones Internet Indexi indeksit.

Global X Blockchain and Bitcoin Strategy ETF (BITS)

Global X Bitcoin Strategy ETF, aktiivselt hallatav börsil kaubeldav fond, mis investeerib kapitali kasvu saavutamiseks plokiahela tehnoloogia ettevõtete ja bitcoini futuurilepingute kombinatsiooni, on Global X-i uusim pakkumine.

Milline on hea plokiahela aktsia?
Milline on hea plokiahela aktsia?

Global X Blockchain and Bitcoin Strategy ETF on aktiivselt hallatav börsil kaubeldav fond, mis investeerib plokiahela tehnoloogiaettevõtete ja bitcoini futuurilepingute kombinatsiooni, lootuses saada kapitalikasvu.

Fondi kulumäär on 0,65%.

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF ( BLCN )

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF, börsil kaubeldav fond, mis investeerib plokiahela tehnoloogia arendamisel ja kasutamisel juhtivatesse ettevõtetesse, on üks uusimaid turule tulnud fonde.

Kas plokiahela on hea investeering?
Kas bitcoin ETF on ostmist väärt?

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF on börsil kaubeldav fond, mis investeerib plokiahela tehnoloogia arendamisel ja kasutamisel juhtivatesse ettevõtetesse. Fondi kulusuhe on 0,70%.

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF ( XKFF )

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF, börsil kaubeldav fond, mis investeerib kosmoseuuringutega seotud ettevõtetesse ja muudesse tipptasemel tööstusharudesse, on üks uusimaid turule tulnud fonde.

Kas ROKT on hea aktsia, mida osta?
Millised ettevõtted on ROKT ETFis?

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF on börsil kaubeldav fond, mis investeerib kosmoseuuringutega seotud ettevõtetesse ja muudesse tipptasemel tööstusharudesse. Fondi kulusuhe on 0,45%.

Krüptoraha ETFidesse investeerimine võib olla volatiilne.

Kuna krüptovaluutad on veel uus varaklass, ei ole ka neile keskendunud ETFid veel küpsed. Arvestades seda, on normaalne, et mitte ainult krüptoteadustes endis, vaid ka nende arendamisega tegelevates ettevõtetes on palju kõikumist.

Kui soovite investeerida krüptoraha, pidage silmas kahte asja. Panustage ainult väikest summat ja pidage meeles plokiahela tehnoloogia pikaajalisi mõjusid.

Krüptoraha ETFidesse investeerimine võib olla volatiilne.

Lõpptulemus

Krüptoraha ETFid on uus ja põnev viis investeerida kasvavasse digitaalsesse varaklassi. Kuigi praegu on saadaval vaid käputäis võimalusi, pakuvad need investoritele kokkupuudet mitmesuguste varade ja strateegiatega.

Krüptovaluuta ETFidesse investeerimine võib olla volatiilne.
Millised ettevõtted on ROKT ETFis?

Kulude vahemikus 0,45% kuni 0,70% on need ETFid suhteliselt odavad viisid krüptovaluutaturul osalemiseks. Siiski on oluline meeles pidada, et need tooted on veel väga uued ja nendega kaasneb suur risk. Nagu alati, peaksid investorid enne investeerimisotsuste tegemist tegema oma uuringuid.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele