Mis on Chia Network (XCH)?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas sa saad investeerida Chia Cryptosse?

Krüptovaluutadesse, nagu Chia, investeerimisel on mitmeid riske ja potentsiaalset kasumit. Siin on mõned põhipunktid, mida tuleks arvesse võtta: Energiatarbimine on üks Chia peamisi müügiomadusi. Chial on bitcoini kaevandamise ees mitmeid eeliseid, sealhulgas on see odavam ja keskkonnasõbralikum.

⚡️ Kus saab Chia (XCH) osta ja müüa?

Kust ma saan Chia't osta? Chia ei ole praegu saadaval suurematel krüptovaluutabörsidel, nagu Coinbase või Binance. Selle asemel saab seda valuutat osta platvormidel nagu OKEx ja Gate.io.

⚡️ Kuidas kasutada Chia münte?

Kui soovite Chia raha kulutada, peate kõigepealt avalikustama mõistatuse ja lahenduse, mida soovite kasutada. Kulutamine õnnestub, kui mõistatus töötab veatult ja annab kehtiva tingimuste loetelu (sellest hiljem rohkem).

⚡️ Kas Chia on kasumlik?

Selle tulemusel on nõudlus kõvaketaste ja SSD-ketaste järele kasvanud. Kuna tema kasutamine oli ainult 80 päeva, ei teeninud nad palju raha .

⚡️ Kas chia kasvatamine tasub?

ASICMiner Block Erupter Cube maksab täna umbes 45 000 dollarit. Paljud varajased bitcoini kaevandajad on nüüd multimiljonärid. Kui Chia kasvutempo oleks võrreldav, oleks 10 terabaidi müntide väärtus 20 dollari asemel umbes 2457 dollarit kuus.

Chia (XCH) on suhteliselt uus krüptovaluuta, mis võeti kasutusele 2021. aasta mais. Chia väidab, et on maailma esimene keskkonnasõbralik plokiahela valuuta. Mis täpselt on Chia krüptoraha ja kuidas see toimib? Kas Chia krüptovõrk on usaldusväärne investeering või pettus?

Mis on Chia krüptoraha?

Chia on üks uusimaid krüptovaluutasid turul. See loodi 2018. aastal ja on juba praegu äratanud investorite, krüptograafide ja krüptoraha huviliste tähelepanu.

Mündi lõi BitTorrenti looja Bram Cohen. Valuuta on mõeldud mõistlikuks alternatiiviks fiat-rahale.

Chia võrgustik
Milleks kasutatakse Chia võrgustikku?

Chia on krüptoraha, mis töötab oma programmeerimiskeelel, ChiaLispil. Seda nimetatakse ettevõtlustasandi keeleks, mis teeb selle turvalisemaks kui teised praegu saadaolevad krüptovaluutad.

Kuidas töötab Chia krüpto?

Chia loodi kui “roheline” krüptovaluuta, mis on märkimisväärne, sest bitcoini ja teisi krüptovaluutasid peetakse üldiselt keskkonnakahjulikuks. Chia on üsna võrreldav Bitcoiniga, kuna see kasutab algset Nakamoto konsensusalgoritmi, nagu ka Bitcoin. Noh, ainult need kaks münti saavutavad seda. Selle tulemusena võite ennustada, et neil on palju samu omadusi.

Kui palju on Chia krüpto väärt?
Kui palju on Chia krüpto väärt?

Peamine erinevus nende kahe vahel seisneb aga selles, et Bitcoin kasutab töö tõestamise süsteemi, samas kui Chia meetod kasutab ruumi ja aja tõestamist.

Chia ruumi ja aja (PoST) algoritm

Chia Proof of Space'i algoritm töötab teistsugusel põhimõttel kui Bitcoini Proof-of-Work mehhanism. Proof of Space'i meetod nõuab vaba salvestusruumi. See tähendab, et üksikisikud ei pea investeerima kallidesse kaevandamisseadmetesse. Selle asemel võivad nad osaleda krüptoraha kogukonnas, kasutades kättesaadavaid ressursse.

Kas Chia on krüptovaluuta?
Chia mündi kaevandamine

Chia kasutab faili kasutamata ruumi “farmimise” loomiseks, mis on sarnane bitcoini kaevandamisega. Mündi farmimiseks genereerib programm kettale “loo” – massiivse krüptograafiliste andmete kogumiku. Iga 18 sekundi järel edastab Chia võrk väljakutse. Sa võidad Chia (XCH), kui suudad selle ülesande täita. Teenitavate müntide arv on proportsionaalne teie salvestusruumi suurusega.

Chia võrgul on mitu ainulaadset omadust.

Chial on mõned traditsioonilistest plokiahelatest, näiteks bitcoinist, erinevad omadused.

Camisole Chialisp

Mis on Chia (XCH)
Chia krüpto: kas see on rohelisem alternatiiv bitcoinile?

Chialisp on aruka lepingu programmeerimiskeel, mis töötab ChiaLispi virtuaalmasinaga, mis on sarnane Ethereumi virtuaalmasinaga ( EVM ). Chialisp kasutab nn mündikogumismudelit, mis sarnaneb Bitcoini kulutamata tehingu mehhanismiga, et jälgida plokiahela seisu ja vältida topeltkulutusi. Chia väidab, et nende süsteem on siiski turvalisem tänu krüptograafiliste akumulaatorite kasutamisele.

Turvalisus

Chia (XCH) hind
Chia Network (XCH) prognoos aastaks 2023

Chia võrgu turvalisus põhineb krüptograafilistel hash-funktsioonidel ja digitaalallkirjadel. Hash-funktsioone kasutatakse suvalise suurusega andmete kaardistamiseks fikseeritud suurusega andmetele. Hash-funktsiooni väljundit nimetatakse sõnumi digestiidiks või sõrmejäljeks. Digitaalne allkiri on matemaatiline skeem, millega tõendatakse digitaalsete sõnumite või dokumentide autentsust.

Tõhusus ja võimu jaotamine, samuti detsentraliseerimine ja koondamine.

Chia Networki proof-of-time ja proof-of-space konsensus on energiatõhusam kui PoW. Chia väidab, et tänu sellele on see maailma kõige detsentraliseeritum võrk, mille kaitses osalevad tuhanded sõlmed. Proof chia kõrvaldab ka 51% rünnakutest, mis on viimasel ajal teiste plokiahelate seas levinud.

Kas Chia on kasumlik?
Kui suur on Chia blockchain?

Chia basseinid takistavad kaevurite kokkumängu, kõrvaldades nende võime muuta plokiahelat. Kuna basseinide operaatoritel ei ole volitusi preemiate jaotamise üle, ei saa nad kaevuritega kokku leppida. Põllumajandustootjal on õigus saada 12,5 % eduka ploki eest saadavast tasust, ülejäänud osa jääb basseini operaatorile; seega ei saa basseini operaatorid tühjade plokkide kaevandamisega konkurente kahjustada.

Chia Networki (XCH) tokenoomika

Mis on Chia mündi eesmärk?
Kui palju on Chia münt väärt?

Kuigi Chia ei korraldanud ICO-d, vajas ta siiski raha oma toote arendamise rahastamiseks. Kuigi investorid ei teeni märgid, saavad nad vahetada osa võrgu reservist lühiajalise kasumi vastu. See eeltöötatud 21 miljonit XCH investeeritakse võrgu pikaajaliseks arendamiseks. Chia plaanib strateegilist reservi kasutada kolmel viisil:

Kas ma saan Chia mündiga raha teenida?
Kes leiutas Chia mündi?
 • Laenuandmine: XCH klientidele laenamine ja XCH jaoks likviidsuse loomine.
 • On ka täiendavaid põllumajandusboonuseid. Investeeringud: Need on arendajatele ja projektidele antud volitused ja load, mis aitavad laiendada võrku.
 • Aktsiate tagasiostmine: Chia soovib lisaks oma strateegilisele reservile minna börsile ja võib seda teha neid märke müües.
 • Dividendid: XCH on uus krüptovaluuta, mille on loonud Cardano, ja sellel on palju potentsiaali. XCH saab kasutada dividendina, kui võrk läheb kaubanduslikuks.
Kellele kuulub Chia münt?
Kas tasub kasvatada Chia münti?

Chia-võrk kasutab plokkide preemiate vähendamist poole võrra, et tänada sõlmpunkte selle turvalisuse säilitamise eest.

 • 2021-2024: 2 XCH ploki kohta.
 • 2025-2027: 1 XCH ploki kohta.
 • 2028-2030: 0,5 XCH ploki kohta.

Aastatel 2021-2023 luuakse 0,25 XCH ploki kohta.

Kas ma saan Chia mündiga raha teenida?
Kas Chia münt on ohutu?

Aastal 2034 tekib igavesti 0,125 XCH.

Lisaks tavapärasele valemile võivad põllumajandustootjad teenida XCH-d rotatsiooni korras, kui nad on valitud mõne nimetatud kriteeriumi alusel:

 • ploki genereerimine;
 • liituda ja liituda uuesti basseinidega, et saada preemiaid;
 • või oma boonustingimuste täitmine.

Kaevandamise tasu jagatakse põllumajandustootja ja basseini vahel. Esimene osa jääb põllumajandustootjale.

Kas Chia münt ebaõnnestub?
Kui kaua võtab aega 1 Chia mündi kaevandamine?

XCH hind täna

Chia Network ( XCH ) on praegu chia mündi väärtus umbes 66 dollarit, mis on alla oma kõigi aegade kõrgeima taseme (1 934,51 dollarit), mis oli seatud mais 2021. aastal. Selle 24-tunnine kauplemismaht börsidel on kokku umbes 8,3 miljonit dollarit ja selle turukapitalisatsioon on täielikult lahjendatud. umbes alla 1,5 miljardi dollari.

Arutatakse Chia Network (XCH) hinda ja väljavaateid.

Kui palju on Chia coin väärt krüptoraha?
Kuidas investeerida Chia krüpto?

Chia Network on DAO, mis kavatseb luua aluse järgmise põlvkonna internetirakendustele. Selle ülesehitus peegeldab Solana ülesehitust ja tal on väljatöötamisel uus uuenduslik nõusoleku algoritm.

 • See võib olla äriklientide jaoks väga kasulik, kui on näidatud, et arhitektuur toimib mastaabis;
 • Chia Network on oma veebisaidi kohaselt “suunatud äriklientidele, kes soovivad kasutada plokiahelat ilma tsentraliseeritud osapoole vajaduseta”.
Kuidas Chia münt töötab?
Chia (XCH) Hind

Projektil on palju potentsiaali ja selle hind tõenäoliselt tõuseb, kui rohkem inimesi sellest teada saab.

Chia XCH-token seevastu on kaotanud 95% oma väärtusest võrreldes kõigi aegade kõrgeima tasemega, mis näitab, et investorid ei ole Chia väärtuspakkumises veendunud. Lisaks on võrk kaubelnud enam kui kuus kuud alla 200 dollari, mis viitab sellele, et tegemist ei ole turupõhise langusega, vaid pigem projekti kehvade fundamentaalnäitajate tagajärjega.

Chia lähenemine juhtimise jätmisele juhatuse kätte ja avaliku pakkumise korraldamisele, samuti tokeniseerimisele, võib panna investorid uskuma, et XCH kaevandamine ei ole seda väärt. Traditsiooniliselt on krüptoraha investorid olnud ettevaatlikud ettevõtete suhtes.

Kust saab Chia münte osta?
Kuidas osta Xch?

Kui Chia Network suudab selgemalt näidata, kuidas tema kasutusstsenaarium on seotud kogukonna toetusega projektile, muutes potentsiaalselt oma juhtimist, võib XCH hind muutuda. Lisaks on Chia Network loonud oma esimese P2P-vahetuse (P2P), mis on kättesaadav ainult Chia rahakoti kaudu. Ta tegi koostööd Stable'iga, et käivitada esimene stabiilne dollarites nomineeritud münt internetis, ning alustas partnerlust Tetheriga, et tuua Chia võrgustiku emakeelne valuuta online. Kuigi krüptoraha turg on volatiilne, võivad need partnerlused aidata XCH hinda pikemas perspektiivis tõsta.

Bitcoini piiranguid ja funktsionaalsust käsitletakse siin.

Kui kaua võtab chia kaevandamine aega?
Chia mündi kaevandamine

Kuigi mõlemad valuutad kasutavad sama Nakamoto konsensusmehhanismi, on nad siiski oluliselt erinevad. Peamised erinevused Bitcoini ja ChiaBitcoini, kõige populaarsema ja kallima krüptovaluuta vahel hõlmavad kaalukat puudust. Kuna selle kaevandamiseks kulub nii palju energiat, tekitab see tohutul hulgal süsinikdioksiidi heitkoguseid. Me ei saa väita, et Bitcoin on vähimalgi määral keskkonnasõbralik.

Chia on krüptoraha, mis ei ole seotud kaevandamisega. Seda ei kaevandata; seda lihtsalt töödeldakse. Chia tootmiseks on vaja arvutis vaba kettaruumi. Chia asutaja Cohen leidis, et Chia võiks kasutada ära iga arvuti vaba salvestusruumi. Sellest tulenevalt pidi valuuta olema keskkonnasõbralik.

Kuidas kaevandada Chia münte
Chia münt: kas tasub osta krüptoraha

Kuigi Bitcoin pidi olema tsentraliseeritud, kontrollivad mõned suured kaevandamisbasseinid enamikku kaevandamisvõimsusest, selle asemel et see oleks kaevurite vahel ühtlaselt jaotatud. Chia mündi eesmärk on seda probleemi lahendada. Selle eesmärgi ebaõnnestumisest võib aga juba praegu rääkida. Praegu makstakse üle 36% kõigist Chia preemiatest välja HPoolile, suurimale Chia kaevandamisbasseinile. Ka selle maht kasvab.

Chia mündi kalkulaator plussid ja miinused
Chia mündi eelised

Kas Chia-võrgustik võib vähendada krüptoraha keskkonnamõju?

Me mainisime, et bitcoinide kaevandamiseks kulub palju elektrit. Arvati, et Chia münt lahendab selle probleemi ja saab esimeseks jätkusuutlikuks mündiks. Tõepoolest, ainus asi, mida mündi farmimiseks vajati, oli kõvasti ruumi.

Tagasilöök: romaan armastusest, kaotusest ja reetmisest

Kuigi mõned inimesed usuvad, et Chia on keskkonnasõbralikum kaevandamisalternatiiv, on paljud teised selle vastuvõtmise vastu, sest kasvatamiseks on vaja suurt hulka kõvakettaid. Kui see protsess leviks laialdaselt, suureneksid elektroonikajäätmed hüppeliselt, sest suureneb riistvara tootmisest tulenev heide. Näiteks kui Chia kasvatamiseks kasutataks 512-GB kõvakettaid, väheneks nende eluiga järsult kümnelt aastalt kahele kuule või vähemale.

Kas Chia-võrgustik võib vähendada krüptoraha keskkonnamõju?
Kas Chia-võrgustik võib vähendada krüptoraha keskkonnamõju?

tootmisettevõtted nagu Western Digital ja Seagate on täheldanud suurenenud nõudlust kõvaketaste ja graafikakaartide järele,2 mis põhjustab finantskoormust kõvaketaste tarbijatele. Näiteks Saksa pilvesalvestusettevõte Hetzner Online Gmbh peatas Chia-farmingu, kuna see põhjustas talle liiga suurt serverikoormust.3 Järelikult, kui Chia-farmingu kõrvalmõjud suurenevad, suurenevad ka tehnoloogiliste seadmete kõrgemad hinnad ja krüptoraha kaevandamise vastane regulatsioon.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele