Kas krüpto vs fiat asendavad Valuuta?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mis on krüpto fiat raha?

Fiatraha on valitsuse raha liik, mida ei toeta kuld või mõni muu kaup. Kuna Föderaalreservil on suurem kontroll majanduse üle, kuna ta saab otsustada, kui palju raha trükitakse, annavad fiat-valuutad keskpankadele suurema võimu. Enamik tänapäeva paberrahadest, näiteks Ameerika Ühendriikide dollar, on fiat-valuutad.

⚡️ Kas krüptoraha on parem kui fiat-valuuta?

Fiat-valuuta hinnad ja väärtus on püsivamad kui krüptovaluutal. Krüptovaluuta on veel suhteliselt uus, seega võib see tulevikus muutuda sama stabiilseks kui fiat-valuuta. Mõlemal on oma eelised ja puudused, kuid bitcoini laialdane kasutamine kasvab jätkuvalt.

⚡️ Kas krüptoraha asendab sularaha?

Sularaha kasutamine on vähenemas ja on mõeldav, et selle kasutamine jätkab langust, mille asemele tuleb midagi. Deebet- ja krediitkaardid on suures osas asendanud sularahaostud.

⚡️ Miks krüptoraha ei ole fiatraha?

fiatraha on raha, mis on valitsuse või ametiasutuste poolt tagatud ja garanteeritud. Krüptoraha ei ole praegu valitsuse poolt tagatud, seega ei saa seda pidada fiat-rahaks.

Krüptovaluutad teenivad raha fiatile

Krüptoraha tõusuga on valitsuse tagatud valuuta, fiatraha, tulevik kahtluse alla seatud. Kuigi virtuaalvaluuta kogub üha suuremat populaarsust, ei saa see siiski asendada fiatraha kogu maailmas, sest seda ei aktsepteeri nii palju inimesi ega ettevõtteid.

Arvestades selle volatiilsust, peavad paljud inimesed krüptovaluutat viisiks, kuidas kiiresti raha teenida. Selle tulemusena, et mõista, kuidas krüptoraha on võrreldav fiat-raha, peame kõigepealt mõistma, kuidas mõlemad töötavad ja mis neid eristab.

Mis on krüptoraha ja kuidas see toimib?

Kas krüptovaluutad teenivad raha fiatile
Kas krüptoraha asendab fiatraha?

Krüptoraha on uut tüüpi fiat- ja krüptovahetus, mis on eksisteerinud alles kümme aastat ja on kaitstud krüpteerimisega. See digitaalne krüpteerimise vorm muudab selle võltsimise või dubleerimise väga keeruliseks. Seda saab kasutada ka toodete ostmiseks ja teenuste eest tasumiseks, nagu krüptovaluuta vs. fiat. Paljud ettevõtted on loonud oma krüptovaluutad. Need on nagu kasiinomärgid, mida saab vahetada pärisraha vastu ja seejärel kulutada näiteks Amazoni või Uberi eest.

Kuna krüptoraha kauplemine on detsentraliseeritud ja toimub veebipõhises pearaamatus, millele igaüks saab juurdepääsu, ei ole vaja keskasutust. CoinMarketCap.com andmetel on praegu ringluses üle 10 tuhande krüptovaluuta.

Fiat vs. krüptovahetus
Krüptovaluutad teenivad raha fiatile

Fiat vs. krüptovahetus

Fiat-valuutabörsidel saab kaubelda teiste riikide rahaga. Kui olete reisil, võib teil olla vaja saada sularaha kohalikus vääringus. Ja ka investorid kasutavad mõnikord neid börse, kui nad ostavad välismaiste ettevõtete kaudu aktsiaid või muid investeeringuid. Börsidel saab osta, müüa ja kaubelda krüptovaluutaga. Paljud suured börsid võimaldavad teil osta krüptovaluutat fiatvaluutaga mitmete meetodite, näiteks pangakontoülekannete, maksekaartide või ülekannete kaudu. Mõned lubavad aga ainult krüptovaluutade vahelist kauplemist, nii et teie raha ei oleks võimalik digitaalseks konverteerida.

Mis eristab neid tavalisest valuutast?

Kas krüptovaluutad teenivad raha fiatile tulevikus?
Kas digitaalne raha asendab raha?

Erinevalt fiat-raha, mida reguleerivad valitsused, ei järgi krüptoraha neid reegleid. Selle puuduliku reguleerimise tõttu on krüptovaluuta vähem turvaline kui traditsiooniline raha. Samuti on krüptoraha volatiilsem kui tavaline raha, kuna see on tagamata ja keskasutuste poolt reguleerimata. Kauplemise volatiilsus tuleneb suuresti spekulatiivsest iseloomust, kusjuures investorid keskenduvad pigem lühiajalise kasumi lukustamisele kui pikaajalisele stabiilsusele.

Krüptovaluutad ei vaja kolmandat osapoolt, nagu seda tegid pangad fiat vs. krüpto puhul. Krüptovaluutatehingute kontrollimiseks kasutatakse plokiahela tehnoloogiat, mis jälgib kogu kauplemistegevust ja suurendab börsi turvalisust.

Millised on sarnasused?

Kas etherium võib asendada krüpto vs fiat?
Kas fiat-valuuta võib eksisteerida?

Bitcoin ja Ethereum, mis järgivad teisi krüptovaluutasid, põhinevad mõlemad plokiahelal. Nad ei ole oma tööstusharude esirinnas. Kuigi paljud valuutad on reklaamitud, et püüavad võtta krüptoraha koha, ei ole ükski neist olnud piisavalt püsiv, enne kui inimesed kaotasid huvi. Bitcoini nimetatakse sageli “digitaalseks kullaks”, sest seda saab kasutada nagu kulda väärtuse säilitamiseks.

Millal asendavad krüptovaluutad fiat-valuutad?

Fiat krüpto tähendus
Kas krüptoraha võib seda asendada

Krüptovaluutade populaarsus, väärtus ja kasutamine on alates 2009. aastast kiiresti kasvanud. Samal ajal kui mõned neist on aktsepteeritud üha suurema hulga ettevõtete ja kauplejate poolt, uurivad investorid neid kui võimalikku vahendit raha teenimiseks ja väärtuse säilitamiseks. Kuna valitsused ei ole krüptovaluutadega kursis, on nad püüdnud välja mõelda, kuidas neid maksustada ja reguleerida.

Tänu oma programmeeritavusele ja mitmekülgsusele on Ethereum võimaldanud luua plokiahela ökosüsteemis mitmesuguseid rakendusi, mida varem ei ole olnud. Ettevõtted ja ettevõtjad kasutavad seda uute tehnoloogiate, kaupade ja teenuste arendamiseks tänu selle muutmatusele ja kohandatavusele. Plokiahelad ja Ethereumi ökosüsteem, aga ka tekkiv “meta-universum”, mis võib ühendada meie digitaalset ja füüsilist elu, on selle detsentraliseerimise keskmes.

krüptovaluutad teenivad raha fiatile. fiat tähendus krüpto
KESKKONNAISED TEGEVUSED

Kogu tähelepanu digitaalsete varade, krüptovaluutade ja reaalsuste ühendamise puhul on üks paljudest aruteludest, mis on mõistlik, krüptovaluuta asemel krüpto vs fiat. Uurige, mis ajendab seda arutelu ja kuidas see ümberkujundamine võib mõjutada majandust, kus see toimub.

KESKKONNAISED TEGEVUSED

Fiatraha on rahatüüp, mida on kasutatud sajandeid. See saab oma väärtuse emiteerivalt valitsuselt või keskpangalt ja seda saab kasutada majanduse reguleerimiseks.

kas krüpto asendab fiat'i
Rollid, mida krüptoraha hakkab mängima

Akadeemikud, poliitikakujundajad, investorid ja kliendid uurivad endiselt krüptovaluutade mõju.

Sõltumata sellest, kas krüptoraha asendab krüpto vs. fiat, on ebaselge, mis juhtub globaalse ja geograafilise finantsstabiilsusega.

Fiat-valuuta piirangud, mida krüptovaluuta ületab

Valitsused ja reguleerivad asutused määratlevad raha sageli kui kõike, mis toimib ühise vahetusvahendina, väärtuse hoidjana ja arvestusühikuna. Fiatraha, mida mõnikord nimetatakse ka pärisrahaks või kõvaks rahaks, on kõigile kolmele kriteeriumile vastanud juba üle tuhande aasta.

Sularaha on füüsiline vorm krüpto vs fiat
Fiatvaluuta lõpetab kasutamise

Füüsilise valuuta koguse vähendamiseks on paljud arenenud riigid võtnud kasutusele deebetkaardid ja ülekanded. Nende asendustega kaasneb süsteem, kus kõik rahaliikumised – olgu need siis valitsuste, pankade, ettevõtete või tarbijate vahel – käivad läbi kolmanda osapoole, kes konverteerib arvulise väärtuse e-raamatute kujul. Kuna tehinguid peab kontrollima usaldusväärne allikas, on nende finantssüsteemide kasutamisega kaasnevad kulud.

Kolmandate isikute kasutamine põhjustab, et peate oma raha usaldama kellegi teise kätte. Paljudel juhtudel on see usaldus rikutud – kolmanda osapoole ebaeetiline tegevus on isegi süvendanud ülemaailmseid finantskriise.

Krüptoraha kaotab vajaduse kolmanda osapoole järele, kes vastutaks tehingute õigsuse eest. Kuna plokiahela tehnoloogia ja automaatsed konsensusmehhanismid kontrollivad tehinguid ja säilitavad andmete terviklikkuse, on iga osapool nõuetekohaselt krediteeritud või debiteeritud.

Mis juhtub, kui krüptoraha võtab fiat-valuuta üle?

Miks krüptoraha ei ole fiat?
Fiat-valuuta hinnad ja väärtus

Krüptovaluutad ei järgi reegleid, mida teevad tavalised, majanduspõhised valuutad. Neid ei saa mõjutada keskpangad ja nende poliitika – näiteks intressimäärad või avaturuoperatsioonid – jõukama majandusega riikides. Rahapoliitiliste vahendite kasutamine inflatsiooni ja tööhõive juhtimiseks on kõrvaldatud detsentraliseerimise tõttu, mis on üks krüptovaluutade peamisi omadusi.

Kuigi fiatvaluuta täieliku asendamise eeliseid on uuritud ja hinnatud, on sellise drastilise meetme tagajärjed veel teadmata. Sellel võivad olla märkimisväärsed negatiivsed tagajärjed majanduslikule ja finantsstabiilsusele või võib üleminek anda märku uue täieliku ülemaailmse rahu ajastu algusest.

Hinnakõikumiste tõttu ei soovita IMF krüptovaluutasid praegusel kujul peamise riigi vääringuna kasutada. Lisaks tuleb organisatsiooni sõnul arvestada makromajandusliku finantsstabiilsuse riske ja tarbijakaitse puudumist.

Tõhusad viisid, kuidas krüptoraha abil raha teenida
Investeerimine krüptovaluutadesse

Sellegipoolest tunnistab IMF, et plokiahela rakendamine toimub kiiremini riikides, kus krüptovaluutad pakuvad paremat alternatiivi olemasolevatele finantssüsteemidele.

Krüptovaluutal ei ole mitte ainult potentsiaali, vaid see on kasulik kui tegelik valuuta. Pärast Ukraina annekteerimist Venemaa poolt 2017. aastal läksid paljud ukrainlased üle krüptovaluutale. Tegelikult on mõnede inimeste jaoks krüptovaluuta ainus asi, mis neid rahaliselt üleval hoiab.

Paljud inimesed riikides, kus fiatraha on äärmiselt devalveerunud, kasutavad seda raha hoidmiseks, rahaülekannete saatmiseks ja äritegevuseks.

Krüptovaluutade väärtuse mõistmine.

Mis on krüptovaluutad teenivad raha fiatile?
Kas krüptoraha asendab sularaha?

Ärge laske end eksitada, žetoonide mõistmine ei ole keeruline. Tokenid on kahte sorti: krüptotokenid, mis on loodud kauplemise või valuutana (nagu eespool toodud AXSi näites), ja mitteülekantavad tokenid (NFT), mis on seotud digitaalse varaga. See on justkui ainulaadne kauplemiskaart. Teil ei oleks sama kaart, kui te vahetaksite kaardi teise võrreldava vastu; see oleks täiesti erinev.

Krüptovaluutade väärtuse määravad neli muutujat:

1. SÜMBOLI EESMÄRK JA FUNKTSIONAALSUS

Mis määrab tokeni väärtuse?
Mis on sümboolne märk

Plokiahela tehnoloogiat saab kasutada äriprotsesside automatiseerimiseks, muutes igasuguste ettevõtete jaoks tehingute ja lepingute haldamise lihtsamaks ja tõhusamaks. Samuti võib plokiahelatehnoloogia aidata organisatsioonidel jälgida kaupu või teenuseid täpsemalt, tõhusamalt ja kuluefektiivsemalt kui senised tavad.

Võtame näiteks muusikatööstuse: varem, kui artistid tahtsid oma tööga raha teenida, pidid nad sõlmima lepingu plaadifirmaga. Kuid tavaliselt jättis ettevõte endale suurema osa õigustest ja teenis autoritasude kaudu kasumit. Tänapäeval saavad sõltumatud muusikud müüa laule või albumeid otse fännidele, kasutades NFTsid, ja kogu tulu ise taskusse panna.

2. ARUANDEKOHUSTUS

Mis on Ilon Muski krüptoraha?
Milline on sümboli väärtus?

Nende üksikisikute või organisatsioonide arv, kes soovivad kasutada ja aktsepteerida tokenit maksetena, on üks olulisemaid aspekte, mis mõjutavad krüptoraha väärtust. NFT kauplemisaktiivsus tõusis 2021. aasta juulist augustini 280 000 ostjani ja müüjani kuus. Aktsepteerimine suurendab usaldust ja stabiilsust.

3. SÜMBOOLNE BRÄNDING.

Milline on valuuta tulevik?
Millisesse krüptoraha Elon Musk investeerib?

Elon Muski säutsud ei tekitanud mitte ainult suurt huvi ja teadlikkust tema brändi vastu, vaid põhjustasid ka paljude krüptovaluutade hinnatõusu. Samas on tema säutsud saanud ka karmi kriitikat mõnede poolt, kes ütlevad, et ta manipuleerib turgu ebaõiglaselt. Kuna NFT-d on nii uued, on NFT-dega ja krüptovaluutadega kauplevate inimeste osakaal veel üsna väike (isegi kui sotsiaalmeedia võib teid veenda vastupidises), mis tähendab, et isegi üks sündmus või uudis võib avaldada märkimisväärset mõju väärtusele. Kui turule hakkab sisenema rohkem raha, muutub see aja jooksul stabiilsemaks.

SAADAOLEVATE ŽETOONIDE ARV

Kas bitcoin on fiat-valuuta?
Kas krüptoraha on parem kui fiat-valuuta?

Saadaval on kindel kogus münte. NFT-d on unikaalsed, nagu ka valuutamärgid, ja mõlemaid on piiratud kogus. Mõlemat liiki mündid võivad aja jooksul nõudluse kasvades kallineda, nagu näiteks Picasso maali või ainulaadse rõivaeseme omanikud. Fiatraha on krüptoraha vastand. Te võite trükkida rohkem raha, mis tooks kaasa inflatsiooni ja devalveeriks olemasoleva raha.

Mida toob raha tulevik?

Te võite juba praegu vahetada krüptoraha fiatraha vastu, kasutades selleks vahetusi või tehinguid teiste krüptoraha kasutajatega. Krüptoraha ja plokiahelad koguvad jätkuvalt populaarsust, kasulikkust, arusaadavust ja heakskiitu. Mida rohkem seda mõistetakse ja kasutatakse, seda väärtuslikumaks muutub see vahetusvahendina.

Fiat-valuuta probleemid
Kas krüpto on tulevik?

Krüptoraha tehingute, kasutusalade, uuringute ja uuenduste arvu põhjal on väga tõenäoline, et krüptoraha kasutamine maailmas kasvab jätkuvalt.

Kui need suundumused jätkuvad, võivad olla võimalikud mitmed krüptovaluuta tulemused. Esiteks võib ühiskond ja majandus aktsepteerida bitcoin'i nii palju, et riigi fiat-valuuta kaotatakse järk-järgult. Selle valitsus oleks sunnitud seda seadusliku maksevahendina tunnustama ja fiatraha muutuks iganenuks.

Teine näide on digitaalsete varade ja fiat-valuuta segu. Valitsused võivad aktsepteerida mõlemat, mis võimaldab neil koguda maksutulu ja rahastada oma algatusi ning samal ajal toidab nende sõjaväge. Tarbijatel ja ettevõtetel oleks täielik vabadus otsustada, mida nad soovivad.

Krüpto vs fiat
Mis juhtub, kui krüptoraha asendab fiatraha?

Kolmandaks, kui ühiskond otsustab krüptovaluutast täielikult loobuda, võib ta jätkata fiatraha kasutamist. Sellele vaatamata on plokiahela tehnoloogia arengud viinud inimkonna süsteemi, kus finantsandmeid ei saa muuta ega võltsida.

Kuigi see on ebatõenäoline, kui inimesed lõpetaksid krüptoraha kasutamise, oleks meil ikkagi fiatraha. Sellele vaatamata on plokiahela tehnoloogia andnud meile süsteemi, kus finantsteavet ei saa võltsida ega muuta. Mis iganes ka ei juhtuks, krüptoraha võib olla kasulik inimestele kogu maailmas ja majandusele, milles nad elavad. Veelgi enam, nii fiat- kui ka krüptoraha on osutunud elujõuliseks vahetusvahendiks, arvestusühikuks ja väärtuse säilitajaks.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele