Kohapealne kauplemine: Mis see on, kuidas see toimib ja miks peaksite sellest hoolima.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️What on krüptoraha kauplemine?

Vahetused on ideaalne koht, kus digitaalse valuuta kauplejad saavad oma krüptoraha konverteerida traditsioonilisemateks rahavormideks, näiteks dollariteks, eurodeks, rubladeks ja jüaanideks. Börsidel ei saa mitte ainult osta uusi krüptovaluutasid, vaid need on ka suurepärane võimalus neid kaevandada!

⚡️ Mida hõlmab hetketurg?

Spot-turg on turg, kus kõik kolm järgmist kriteeriumi on täidetud: tehingu üheaegsus, ostja omandiõigus kaubale ja müüja omandiõigus rahale. Aktsiaturg, võlakirjaturg, samuti muud väärismetallide ja muude toorainete ülemaailmsed turud on näited hetketurgudest.

⚡️ Mida tähendab hetkehind?

Toodete (hetkehind), kui need tarnitakse kohe. See on vastandiks forward- ja futuurhinnale, mis on ette kindlaks määratud ajal tarnitavate asjade jaoks.

⚡️ Mis vahe on spot- ja futuurihinnal?

Futuurilepingud võimaldavad teil luua positsiooni 1 BTC jaoks, mille väärtus on murdosa vara väärtusest. Kohapealne kauplemine seevastu ei kasuta finantsvõimendust. Näiteks ühe bitcoini ostmiseks hetketurul on vaja sadu dollareid.

Hetkekaubandus

Kohapealne kauplemine, mida nimetatakse ka hetketehinguks, on see, kui ostate või müüte välisvaluuta eest kauba, mille tarnimine on ette nähtud koheseks kuupäevaks. Enamik hetkelepinguid eeldab, et valuuta, kaup või instrument tarnitakse füüsiliselt; see tähendab, et erinevalt futuur- või tähtpäevalepingust on maksmise ajaline väärtus olemas. Kohapealseid lepinguid sõlmitakse hetketurul, mis erineb futuuri- või tähtpäevaturgudest. Forward- või futuurikaubandus on kontrastiks spot-kauplemisele.

Miks on Spot Trading nii oluline?

spot-futuuride arbitraaž
Mis on hetkekaubandus?

Kõige populaarsemad on valuutavahetuse hetkelepingud, mis tavaliselt arveldatakse kahe tööpäeva jooksul. Enamik muid finantsvarasid seevastu arveldatakse järgmisel tööpäeval.

Välisvaluuta hetketurul ( forex) ostetakse ja müüakse elektrooniliselt kogu maailmas. See on mahu poolest suurim turg, kus tehakse iga päev üle triljoni dollari väärtuses tehinguid.

Kohapealne kauplemine on kasulik, sest see on kõige likviidsem turg, kus kauplejad ostavad ja müüvad alati hetkehinnaga. Kui turgude vahel on erinevused hetkehindades, saavad asjatundlikud investorid kasumi saamiseks arbitraažikaubandust teha.

spot kaubanduse tähendus
Spot trade tähendus

Hetkehind on finantstoote praegune turuhind. Hetkehind on müügi- või ostuhind, mida on võimalik saada just praegu. Ostjad ja müüjad aitavad kaasa hetkehinna kujunemisele, andes ostu- ja müügitellimusi. Likviidsetel turgudel võib hetkehind muutuda iga sekundiga, kui täitmata pakkumisi täidetakse ja uusi tellimusi esitatakse.

Arvestatavad tegurid

Edasimüügihind Määratlus

Mis on Hetkekaubandus?
Mis on hetkekaubandus | Definitsioon ja tähendus

Hetkehinnast hilisemal kuupäeval arveldatava instrumendi hind on võrdne hetkehinnaga pluss kuni arvelduspäevani kogunenud intress. Valuutatehingute puhul võetakse arvesse kahe valuuta intressimäärade erinevus.

Muud hetketurud

Järgmisel tööpäeval kaubeldakse võlakirjade ja optsioonidega tavaliselt hetkemaksega. See hõlmab finantsasutuste või ettevõtte ja finantsasutuse vahelisi lepinguid. Intressimäära vahetustehing arveldatakse tavaliselt kahe päeva jooksul – lähimat kuupäeva nimetatakse hetketehingupäevaks. Nendes tehingutes osaledes saavad ettevõtted kiiresti juurdepääsu kapitalile, hallates samal ajal tõhusalt riskitasemeid.

Kuidas kaubelda krüptovaluutaga hetketurul
Mis on hetketurg ja kuidas Hetkekaubandus kaubelda

CME Group (endine Chicago Mercantile Exchange) ja Intercontinental Exchange, mis haldab New Yorgi börsi, on kaks kõige tuntumat kaubabörssi. Enamik kaubatehinguid toimub tulevikutehingutega ja ei vii kohese tarnimiseni; enne tähtaega saab lepingut osta või müüa hetketurul. Futuurilepingu hinna määramiseks kasutatakse hetkehindu.

Spot Trading'i eelised

Targad kauplejad, kes tunnevad hästi oma turgude toiminguid, võivad kasutada kauplemisroboteid, et kasutada ära turusuundumusi, piirates samal ajal oma riske. Targad kauplejad, kes tungivad turu pinnale ja vaatavad selle sügavustesse, leiavad hulgaliselt kasumivõimalusi.

Mis on krüptoraha spot-kaubandus?
Kas sa kaotad raha kohapeal kauplemisel?
 • Kui te teenite raha investeerimisega, on oluline mõista, et tõenäoliselt tuleb maksta makse. Kuna turul toimuvad regulaarselt rahvusvahelised tehingud ja valuutavahetus, on maksustamine kindel tegur. Kahjuks ei ole võimalik garanteerida nullkahjumit, kuid sellised meetodid nagu finantsvõimendus või riskimaandamine võivad aidata vähendada võimalikku puudujääki, mis tekib teie maksudeklaratsiooni esitamisel.
 • Kohapealse kauplemisega saavad kauplejad suuremat tootlust, kuna nad saavad osta ja müüa varasid koheselt. See kauplemismeetod on erakordselt mugav, et haarata kiiresti kinni potentsiaalselt tasuvatest võimalustest turul.
 • Kohapealne kauplemine pakub intensiivselt tasuvat platvormi; osta madalalt ja müüa kõrgelt, et saada oma investeeringult suurt tulu. Krüptovaluutad pakuvad kauplejatele seda kuldset võimalust, muutes spot-turustamise üheks kõige tulusamaks investeeringuks tänapäeva turul!
 • Kohapealne turg on kõigile kättesaadav, mistõttu on see ideaalne kauplemisareen igat tüüpi investoritele. Vaid väikese raha ja teadmiste abil saate kasutada ära suuri hinnakõikumisi, et teenida tohutut kasumit!

Kohapealne turg hõlbustab krüptotokenite kiiret vahetamist fiat- ja muude digitaalvaluutade vastu, võimaldades kauplejatel teha kiireid tehinguid.

Hetkturul kauplemise puudused

Kuidas saada kasu spot-kaubandusest?
Kas krüptovaluutaga kauplemine kohapeal on kasumlik?
 • Seistes silmitsi varade ostmisega tavalisest kõrgema hinnaga hetketurul, on investorid avatud suurtele riskidele, eriti volatiilsete ressursside puhul. Nende varade omandamine enne nende “tegelikku väärtust” võib põhjustada märkimisväärset kahju, kui vara hind hiljem langeb.
 • Kui üks osapool avastab tehingus mingeid kõrvalekaldeid pärast hetkekaubanduse toimumist, ei pruugi taandarengut toimuda.
 • Stop-loss order on kauplemistüüp, mis ei hõlma planeerimist, erinevalt forward- ja futuuritehingutest.
 • Kuna osapooled peavad tegema füüsilise tarne kohapeal, ei ole hetketurg ajaliselt nii kohandatav.
 • Kohapealne turg on ajastamise osas paindumatu, kuna pooled peavad füüsilise tarne teostama kohapeal.
 • Vastaspoole maksejõuetuse risk mõjutab hetketuru intressimäära.
 • Turutegija maksevõime tõttu on hetketurul toimuvale kauplemisele omane vastaspoole risk.

Kohapealne kauplemine on populaarne ja väga tulus investeerimisvorm, mis hõlmab finantsinstrumentide ostmist, müümist ja vahetamist reaalajas.

Kuidas saab börsil teenida 1 protsenti päevas?
Mis on näide Hetkekaubandus?

Konkreetseks illustratsiooniks hetkekaubanduse kohta, oletame, et kaupleja avab lühikese positsiooni EUR/USD paaris (alustab hetkekaubandust). Ekspertide prognooside ja kauplejate veendumuste kohaselt peaks euro USA dollari suhtes tulevikus odavnema.

Ta müüb 10 000 dollarit hinnaga 1,070 ja teenib 500 dollarit kasumit, kui euro langeb dollari suhtes ja ta ostab 10 000 dollarit hinnaga 1,020, et lõpetada kauplemine.

Kui dollar nõrgeneb 50 punkti võrra ja ta otsustab osta hinnaga 1,120, kaotab ta 500 dollarit (1,120 – 1,070 x 10 000 dollar = 500 dollarit).

Mis vahe on marginaalkaubanduse ja spot-kauplemise vahel?
Mis vahe on Hetkekaubandus ja futuurituru vahel?

Kohapealse turu tüübid

On olemas kahte liiki hetketehinguid: organiseeritud turud ja börsivälised (OTC) turud.

Börsiväline turg on turg, kus kauplejad tulevad kokku, et vahetada kaupu ilma kolmanda osapoole abita, kes reguleerib kaubandust. Börsivälisel turul kaubeldavad kaubad võivad erineda väljakujunenud börsidel pakutavatest kaupadest. Börsivälised tehingud on üldiselt privaatsed ja hinnad ei ole alati avaldatud.

Turubörs on ametlik kauplemiskoht, kus müüjad ja ostjad teevad pakkumisi ja kauplevad olemasolevate finantsvaradega. Kauplemine võib toimuda kauplemissaalis või elektroonilisel kauplemisplatsil. Kuna tänu elektroonilisele kauplemisele määratakse hinnad koheselt, on ostu- ja müügiprotseduur lihtsustatud.

Mis on Spot Trading Binance'is?
Mis on Binance'i hetketurg?

Tehnilised kauplejad, kes eelistavad optsioone või futuurilepinguid hetketehingutele, otsivad sageli tuletisinstrumente. Kohapealsed tehingud arveldatakse jooksva turukursi alusel. Tuletisinstrumendid pakuvad aga mitmesuguseid võimalusi, mis võimaldavad kauplejatel saada kasu tulevastest turuliikumistest, ilma et nad riskiksid kogu kapitaliga, mida nad peaksid panustama, kui nad ostaksid ja müüksid hetkekaubandust. Optsioonid ja futuurilepingud võimaldavad kauplejatel maandada oma positsioone, kaubelda marginaaliga ja isegi spekuleerida, kasutades finantsvõimendust.

Kauplemisalternatiivid

Kaubandust, mille puhul investeeringu maksmine ega üleandmine ei ole kohene, nimetatakse mittetähtajaliseks kaubanduseks. Kui kauplejad soovivad investeerida ainult kindlatel hindadel ja aegadel, saavad nad seda teha, kasutades selliseid tuletislepinguid:

Mida tähendab spot-turg?
Milliseid hetketurge on olemas?

Investorite jaoks, kes soovivad oma portfelli mitmekesistada, kasutades ära erinevaid investeerimisvõimalusi, on oluline, et nad mõistaksid erinevusi hetkekaubanduse ja muude tehingutüüpide vahel, et neid tõhusalt kasutada.

Riskijuhtimine hetketurgudel 

Turu mõistmine

Mis on krüptoturu hetketurg?
Mis on hetkemüük?

Kui soovite kaubelda või investeerida hetketurul, peate mõistma, kuidas see toimib. See hõlmab pakkumise ja nõudluse, hinna kindlaksmääramise mehhanismide, kauplemistingimuste ja üldkasutatava žargooni tundmaõppimist. Samuti peate teadma, mida teised osalejad tõenäoliselt teevad, samuti börsil toimuvat tegevust reguleerivaid eeskirju.

Börsivälistel hetketurgudel peavad kauplejad hindama vastaspoolt, et vähendada vastaspoole maksejõuetuse riski. Kohapealseid riske on lihtsam minimeerida, kui mõista, kuidas turg toimib.

Määrake kauplemisstrateegia

Kas spot on tehing?
Mis vahe on spottidel ja futuuridel?

On oluline, et hetketurul kauplevad osapooled võtaksid vastu kauplemisstrateegia, enne kui nad otsustavad kaubelda. Kauplejad peaksid enne positsiooni avamist kindlaks määrama oma sisenemis- ja väljumispunktid konkreetsete varade puhul.

Stop-loss ja limiidikorraldusi kasutatakse võimalike rahaliste kahjude eest kaitsmiseks. Muud strateegiad hõlmavad hinnapiiranguid, miinimumhindu ja võimet kiiresti tuvastada riski kaubanduses või vastaspooles. Stopp- ja piirangud aitavad kauplejatel otsustada, kas jätkata kauplemist, hoida ja oodata või lõpetada tehing tõhusamalt. Järgnevalt on toodud mõned näited kasulikest peatustest

Millised on spot-turu omadused?
Mis vahe on tuletisinstrumentide ja hetketuru vahel?
 • Limiidikorraldus on mõeldud teie positsiooni sulgemiseks, kui hind jõuab eelnevalt määratud tasemele ja ületab selle.
 • Regulaarne stop: Kui turg peaks liikuma teie positsiooni vastu, sulgeb On Balance selle automaatselt.
 • Tagada edu ATR indikaator, mis reguleerib teie stop-loss tase teile ja ütleb teile täpselt, millal võtta positsiooni.
 • Tagasiulatuv stop on väärtpaber, mis võimaldab teil sulgeda tehingu, kui hind hakkab liikuma teie sihtpositsiooni vastu. See järgib positiivset hinnaliikumist ja sulgeb, kui hind erineb teie sihtpositsioonist.

Halda oma emotsioone

Mis vahe on marginaalkaubanduse ja spot-kaubanduse vahel?
Juhend hetketuru liikide ja omaduste kohta

Spot-turul kaubeldes on oluline hoida oma emotsioonid kontrolli all, sest need võivad mõjutada teie otsuseid. Hirm, kahtlus, ahnus ja ärevus on kõik näited negatiivsetest tunnetest, mis võivad viia kahjulike valikuteni, mis võivad teie edu kõrvale jätta. Pidage meeles – rahuliku hoiaku säilitamine on eduka kauplemise jaoks hädavajalik!

Kui registreerute meie tasuta iganädalaste värskenduste saamiseks, saate kõige värskemaid uudiseid ja sündmusi.

Samuti on väga oluline olla kursis jooksvate sündmuste ja arengutega küsimustes, mis mõjutavad hetketuru instrumente või kaupu, eriti kauplemisel.

Kohapealse turu investorid peavad pöörama tähelepanu turusentimendile, jälgima majanduse ja finantsarenguid ning olema kursis poliitiliste ja regulatiivsete teadaannetega. Kohapealse kauplemisotsuse tegemisel tuleks arvesse võtta kõiki uudiseid, mis võivad mõjutada sihtvara hinda.

Mis on spot-kaubanduse 2023 mõte?
Mis mõte on 2023. aasta hetkekaubanduses?

Kokkuvõttes

Kohapealsed turud on suurepärane võimalus tehingute tegemiseks nii algajatele kui ka kogenud kauplejatele. Selle populaarsus on tingitud selle lihtsast kasutatavusest. Kuigi hetkekaubandus on enamasti kergesti mõistetav, peaksite siiski kursis olema eespool loetletud väikeste üksikasjadega. Nii saate olla teadlik nii selle tegevusega seotud peamistest eelistest kui ka puudustest.

Te ei peaks mitte ainult mõistma põhitõdesid, vaid teie kauplemisoskustest oleks üldiselt kasu, kui te tutvuksite tehnilise, fundamentaal- ja tunnete analüüsiga.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele