Ethereum ja Cardano: Ülevaade: Põhjalik ülevaade

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Milline on parem osta Cardano Bitcoin või Ethereum?

Praegune väärtus. Lähiajal tundub Cardano olevat Ethereumist parem soodne. Praegu on Cardano hind odavam kui Ethereumil. Kui DApp-turg laieneb, siis Etherumi ja Cardano väärtused tõenäoliselt tõusevad.

⚡️ Kas Cardanost võib saada järgmine bitcoin?

Cardano, nagu ka Bitcoin, võib olla muutumas kõigeks, mis Bitcoin on ja rohkemgi veel. Cardano väärtus on praegu 1,80 dollarit mündi kohta. Nii madalast lähtekohast võib 60 000 dollari suurune hind tunduda ebarealistlik. Kuid Bitcoin on näidanud, et sinna on võimalik jõuda.

⚡️ Milline krüpto õitseb 2023. aastal?

Meie uuringute põhjal leidsime, et Luckyblock on parim krüptovaluuta, millesse investeerida aastaks 2023. Lühidalt öeldes on selle krüptovaluutaprojekti eesmärk muuta kogu loteriiettevõtlust kogu maailmas. Kasutades plokiahela tehnoloogiat, on protsess detsentraliseeritud.

⚡️ Kas Cardanol on tulevikku?

Ekspertide sõnul on oodata, et aastaks 2023 tõuseb Cardano hind mitmel põhjusel. Lähitulevikus eeldatakse, et Cardano jõuab institutsionaalse kasutuselevõtu valdkonda. Investeeringu väärtus paraneb selle kasvades. ADA-d takistab eeldatavasti turu tähelepanu pakkumisele ja nõudlusele.

Kuna krüptoväljal on tuhandeid digitaalseid valuutasid ja märgid, konkureerivad nad pidevalt üksteisega turul domineerimise nimel. Viimastel aastatel on krüptovaluutad muutunud kasulikumaks, mis on aidanud suurendada mitme projekti turukapitalisatsiooni ja kauplemismahtu.

Cardano vs Ethereum Reddit
Ethereum vs Cardano: mis ajab krüptovaluuta

Paljudel populaarsetel krüptovaluutadel, nagu Bitcoin, Cardano ja Ethereum Reddit, on selged plaanid, mis aitavad neil plokiahela tööstuses kasvada. Paljud uuemad projektid on aga teinud märkimisväärseid edusamme ilma selge eesmärgita. See näitab, kui ebastabiilne ja pidevalt muutuv võib olla krüptoraha maailm.

Kõigi turul olevate erinevate krüptovaluutadega võib olla raske kursis olla, kuid me oleme siin, et aidata. Selles blogipostituses võrdleme ja vastandame Ethereumi ja Cardano – kaks kõige tuntumat krüptovaluutat. Käsitleme nende põhilisi konstruktsioone, projekti eripärasid, funktsioone, kriitilisi erinevusi, gaasikulusid, nutilepingute võimalusi, konsensusmehhanismi hinnaerinevusi ja muudki. Selle postituse lõpuks peaks teil olema selge arusaam kummastki, nii et saate teha teadliku otsuse selle kohta, milline neist on teie jaoks õige.

Cardano vs Ethereum: 3 põhjust ADA eeliseks
Ethereum vs Cardano: kuidas nad üksteisest erinevad

Cardano vs Ethereum Redditil on palju sarnasusi, nagu näiteks nutikad lepingud ja detsentraliseeritud rakenduste loomine, kuid nad erinevad disaini, missiooni ja eesmärkide poolest. Seetõttu toimuvad krüptorahaekspertide seas sageli Ethereum vs. Cardano arutelud.

Kui palju on Ethereum väärt ja kuidas see toimib?

Ethereum on plokiahelapõhine virtuaalne valuuta ja detsentraliseeritud rakendusplatvorm, mis loodi 2015. aastal. Ethereum on bitcoini järel teine kõige populaarsem krüptovaluuta digitaalsete varade valdkonnas. Ethereumi plokiahel on üks populaarsemaid ja sagedamini kasutatavaid platvorme dAppide (detsentraliseeritud rakenduste), refinantseerimise (Delfi) ja mittekasutatavate märgiste (NFT) jaoks.

Ethereum vs Cardano: võidujooks tippu
Kumba on parem osta, Cardano või Ethereum?

Ethereumi plokiahela plussid

Ethereumi eeliseid on palju. Üks Ethereumi kõige olulisematest omadustest on see, et see kasutab protsesside kiirendamiseks arukaid lepinguid. Kuna need lepingud on turvalisemad ja läbipaistvamad, on neist saanud plokiahela võrgu lahutamatu osa. Kasutajad saavad tänu nutilepingule kindlalt tehinguid ja makseid teha.

Ethereumi võrk on avatud lähtekoodiga, mis tähendab, et igaüks võib selle koodi põhjal uusi rakendusi arendada. Need programmid töötavad valuuta nimega Ether (ETH). Järelikult, kui detsentraliseeritud rakendusel läheb hästi, saavad sellest kasu nii see kui ka Ethereumi võrk.

Ethereumi võrgu miinused

Kas Cardano on Ethereumi konkurent?
Kas Cardano on oht Ethereumile?

Ethereumi võrk valideerib tehinguid Proof of Work (PoW) kaevandamisprotokolli abil, mida on laialdaselt kritiseeritud selle suure energiatarbimise tõttu. Võrgu kaevandajad kinnitavad tehinguid, lahendades keerulisi mõistatusi ja koode väga võimsate arvutitega. Kuna need ülesanded muutuvad aja jooksul keerulisemaks, vajavad nad tehingute kinnitamiseks rohkem energiat .

Ethereumi võrgustikul on mõned puudused. Tehingute eest nõuab see üsna suuri gaasikulusid. Plokiahelaplatvorm võtab kasutusele Proof of Stake pos-protokolli, mis leevendab osaliselt gaasiprobleemi. Proof of Stake konsensusmehhanism on palju keskkonnasõbralikum ja võimaldab kaevandajatel kinnitada tehinguid ja saada tasu oma panuse eest plokiahela tehnoloogiasse.

Kuidas ma saan osta Cardano vs Ethereum Reddit
Milleks Ethereumi kasutatakse?

Ethereumi võrgu uuendamine ei ole aga nii lihtne, kui see võib tunduda, sest uuendamine lükkub pidevalt edasi. Vaatamata väidetele, et üleminekukava viiakse ellu 2023. aastal Ethereumi kaaslooja poolt, on selle avaldamiskuupäevaga seotud mured ja kahtlused endiselt olemas.

Mis on Cardano?

Cardano loodi Ethereum-tokeniga võitlemiseks. Üks Ethereumi esialgsetest arendajatest käivitas Cardano fondi, mis tekitas lõputu vaidluse selle üle, kas Cardano või Ethereum on parem. Cardano ja Ethereumi protokollidel on siiski mitmeid ühiseid elemente. Cardano võrgu krüptoraha on ADA, mida kasutatakse võrgus teenuste eest tasumiseks.

Miks on Cardano Ethereumi tapja?
Kas nüüd on hea aeg investeerida Cardanosse?

Adder blockchain on üks paljudest Cardano võrgus tegutsevatest plokiahelatest.

Cardano on kolmanda põlvkonna plokiahela, millel on arukad lepingud ja detsentraliseeritud rakendused. Selle võrgus on NFT kauplemisplatvorm ja Indigo protokoll, mis võimaldab kasutajatel Cardano plokiahelat kasutades kiiresti reaalseid asju vahetada.

Cardano poolt kasutatav PoS kaevandamismeetod annab sellele eelise Ethereumiga võrreldes. Erinevalt Cardanost ootab Ethereum veel PoS (Proof of Stake) meetodile üleminekut. Nii Ethereumil kui ka Cardanol on oma plokiahelas arukad lepingud. Lisaks on Cardano oma võrguprotokollile Cardano plusse lisades parandanud oma positsiooni Cardano vs Ethereum võrdluses.

Kas Cardanol on tulevikku?
Kas Cardano on parem kui Bitcoin?

Ka ADA-token on krüptoraha maailmas üha olulisemaks muutunud. Varem oli see tuntud kui suuruselt kolmas münt, ainult Bitcoini ja Ethereumi järel. ADA investorid ja omanikud saavad tasu, kui nad panustavad oma tokenid, teenides ADA-d. See on aidanud võrgustikku tehingute valideerimisel, nutikate lepingute kasutamisel ning võrgustiku osalejate ja sidusrühmade kasu saamisel.

Cardano võrgu puudused

Cardano, nagu ka Ethereum, on alles algusjärgus. Kuigi Cardano võrk on viimase kahe aasta jooksul märkimisväärselt laienenud, on see Ethereumiga võrreldes veel üsna noor. Cardano rivaalitsemine Ethereumi ja Solana'ga võib mängida olulist rolli tokeni kasvu pidurdamisel. Cardano puhul on valdajatel palju võimu, mis võib olla kahe teraga mõõk.

Mis on Cardano puhul erilist?
Kas ADA plahvatab?

Kuigi Cardanol on Ethereumi ees mõningaid eeliseid, on see alles arengu algstaadiumis. Cardano võrgus ei ole nii palju detsentraliseeritud rakendusi kui Ethereumis. Lisaks ei kasutata Cardano võrgu nutilepinguid nii laialdaselt kui Ethereumi omad.

Cardano ei sisalda veel täielikult funktsionaalseid arukaid lepinguid, mis täidavad finantsteenuseid ja tehinguid. Selle tulemusena võib seda pidada teiste krüptovaluutade arukate lepingute projektidega võrreldes ülehinnatuks, kuni need ei ole lõpule viidud. Eelolevatel aastatel mängib selle arvutusvõimsus olulist rolli.

Milline krüpto õitseb 2022. aastal?
Milline krüptoraha plahvatab 2025. aastal?

Ethereum ja Ada võivad tunduda sarnased, kuid nende kahe vahel on olulisi erinevusi.

Blockchain võrdlus

Ethereum ja Cardano on mõlemad silmapaistvad krüptovaluutad, millel on palju pakkuda. Neid on võimalik kasutada mitmel moel, mis teeb need võrreldes teiste turul olevate võimalustega ainulaadseks. Mõlemad plokiahelad seavad esikohale detsentraliseeritud rakenduste ja arukate lepingute kasutamise. Siiski erinevad nad energiakasutuse osas.

Millisesse krüptovaluutasse peaksin investeerima aastal 2022?
Cardano ja Ethereum kasutavad erinevaid plokiahelaid.

Cardano (ADA) ja Ethereumi plokiahelatel on võimalik saavutada sarnaseid funktsioone, sealhulgas kohandatud programmeerimisloogika (arukad lepingud) ja programmide (detsentraliseeritud rakenduste) loomine. Iga plokiahelaplatvormi keskmes on algoritm, mis loob plokke ja kontrollib tehinguid.

Praegu on peamine erinevus selles, et kuigi Cardano konsensuse Proof-of-Stake Ouroboros protokoll näib olevat paindlikum kui Ethereumi Proof-of-Work plokiahela, võimaldab Ethereumi paindlikum virtuaalmasin suuremat hulka rakendusi, mida saab ehitada peale. Cardano on alles arendamisel ja veel ei ole selge, kuidas Ouroborose protokoll praktikas toimib.

Millisest mündist saab järgmine bitcoin?
Milline münt on järgmine bitcoin?

Ouroboros, mille Cardano lõi oma algstaadiumis, on esimene turvaliseks osutunud PoS-algoritm ja esimene, mis on välja töötatud akadeemiliste teadusuuringute põhjal. Teaduspõhine raamistik, mis põhineb eksperdihinnangutel ja tõenduspõhistel lähenemisviisidel, juhib Cardano teekaardi iga etappi või perioodi. Nii plokiahela võrgu kui ka ADA-tokendi tulevased kasutusjuhud arendatakse edasi ja saavutatakse selle protsessi raames.

Arukate lepingute ja detsentraliseeritud rakenduste tähtsus

Millisesse krüptovaluutasse peaksin ma praegu investeerima?
Mis on Ethereum ja kuidas see töötab?

Arukad lepingud on eelnevalt kirjutatud ja pöördumatud, mis muudab need turvaliseks ja usaldusväärseks. Läbipaistvus sidusrühmadele on tagatud arukate lepingute abil, mis sarnanevad automaatidega, kuna nad täidavad tehinguid ja täidavad ülesandeid ilma vahendaja või kolmanda osapoole vajaduseta.

Kuigi need lepingud on avalikud ja kõigile kättesaadavad, usuvad paljud eksperdid, et detsentraliseeritud rakendused on järgmine suur asi plokiahela tehnoloogia valdkonnas. Neid ei kasutata mitte ainult teavitamise eesmärgil, vaid need aitavad ka edendada detsentraliseerimist ja anonüümsust, mis on kaks olulist aspekti krüptomaailmas.

Kuidas Ethereum raha teenib?
Kas Ethereum on hea investeering?

Tehingud tuleb läbi viia ja topelt kontrollida.

Mõlemad algatused uurivad strateegiaid plokiahela skaleeritavuse probleemi lahendamiseks. Ethereumil on aga rohkem probleeme, sest see on kõrge väärtusega ja püüab suurt rahalist skaalat – see muudab tehingud aeglasemaks ja kallimaks.

Cardano on Ethereumist paremini skaleeritav, mis annab sellele eelise Cardano vs. Ether võrdluses. Kui Ethereum 2.0 uuendus jõuab aga põhivõrku, peavad mõlemad krüptovaluutad oma strateegiaid vastavalt muutma.

Kuidas Ethereum raha teenib?
Kuidas Ethereum raha teenib?

Proof-of-Stake kaevandamise puhul on vaja palju vähem energiat ja vähem ressursse kui Proof-of-Work süsteemide puhul, kuna PoW-kaevurid peavad tegema palju rohkem “tööd”, et kaevandada plokke.Ouroborose puuduseks on see, et suhteliselt väike kasutajate hulk peab olema võrgus ja omama korralikku internetiühendust, sest vaatamata hiljutistele väärtuse langustele, on siiski nii, et varane investeerimine valuutasse võib tuua märkimisväärset kasu hiljem.

Cardano kasutab ka delegeerimise süsteemi, mille puhul ADA omanikud saavad delegeerida oma osaluse teistele, kes saavad seejärel nende nimel tehinguid töödelda.

Proof-of-Stake-mehhanismi eesmärk on sarnaselt Ethereum 2.0-le asendada Proof-of-Work (PoW) mudel Proof-of-Stake (PoS) mudeliga. Cardano oli üks esimesi krüptovaluutasid, mis läks PoW-meetodilt üle PoS-meetodile ja Ethereumil on palju järele jõuda.

Kas ma saan osta ADA-d Coinbase'is?
Kuidas osta Cardano?

Võrreldakse mõlema ettevõtte hinnaanalüüsi

USD CAD/USD on viimase 24 tunni jooksul kõikunud mõõduka volatiilsusega vahemikus 2,01-2,13 dollarit. Kauplemismaht on langenud 44,64 protsenti 3,33 miljardi dollarini, samas kui üldine turukapitalisatsioon on umbes 67,3 miljardit dollarit, mis asetab selle üldkokkuvõttes kuuendale kohale. See on võrreldav Bitcoini 68,44 miljardi dollari ja Ethereumi 29,03 miljardi dollariga, mis on vastavalt esimesel ja teisel kohal.

Bitcoin on turul kõige populaarsem krüptovaluuta, samas kui Ethereumi peetakse laialdaselt Bitcoini ohuks. Ethereumil on aga mitmeid oma konkurente. Seetõttu langeb Ethereumi väärtus aeg-ajalt arvukate turutõrjete tõttu.

Kas ma saan osta ETH-i ADA eest?
Kuidas osta sularaha ADA münte?

Juba aastaid on jahutajad ja meediaplatvormid arutanud “Ethereumi tapja” ideed arvukate krüptoprojektide kaudu. Sellest hoolimata ignoreerivad paljud jaeinvestorid Ethereumi valitsemist detsentraliseeritud rakenduste (dApp) vaieldamatu kuningana. Kui ettevõte otsustab luua plokiahela rakenduse, on see peaaegu alati ehitatud Ethereumile (ETH).

Ethereum on suuruselt teine krüptovaluuta turukapitalisatsiooni järgi, Cardano on praegu neljandal kohal. Mõlemal on suurepärased näitajad, nagu nende turukapitalisatsioon ja kauplemismaht, kuid ETH on neli korda suurem kui Cardano. Paljud ettevõtted on siiski otsustanud Ethereumist lahkuda teiste võrkude jaoks, kasutada Layer 2 (L2) lahendusi või võtta kasutusele mitme ahela strateegia, et võimaldada oma klientidele kasutada madala komisjonitasuga tehinguid ja kiiret töötlemisaega.

Kust ma saan osta ADA Cardano münte?
Kus on kõige lihtsam koht Cardano ostmiseks?

Üldist turgu on viimase 24 tunni jooksul juhtinud karuteene, kusjuures Bitcoin langes 1,41 protsenti ja Ethereum langes 1,93%. Vahepeal on Decentraland (MANA) üle 38% hinnatõusuga ees.

Suurettevõtted ja investorid on huvitatud ETH-sse investeerimisest, oodates, et see on järgmine suur asi krüptovaluutaturul, ületades Bitcoini kui maailma suurima digitaalse varakompuutri. Väikeinvestorid, kauplejad ja ettevõtted seevastu valavad raha Cardanosse.

Kumb on parem osta Cardano bitcoini või Ethereumi eest?
Cardano hinnaprognoos 2023-2025

Keegi maailmas ei saa antud juhul anda selget finantsnõustamist, kuid see näitab nii žetoonide kasvavat populaarsust kui ka nende tõusu. Kui Cardano võrgustikuga liituvad märkimisväärsed finantsinvestorid, võib nende turukapitalisatsiooni vaheline konkurents muutuda intrigeerivamaks.

Saksa panga Deutsche Bank eksperdid kirjeldavad Ethereumi kui “digitaalset hõbedat”, terminit, mida kasutati esmakordselt Litecoini kirjeldamiseks. Saksa rahvusvaheline investeerimispank väidab, et virtuaalvaluutad on “liiga olulised, et neid ignoreerida”. Aastaks 2030 on digitaalne valuuta Deutsche Banki hinnangul ületanud traditsioonilise paberraha.

SIIN on erinevus Cardano ja Ethereumi vahel
Ethereum (ETH) vs Cardano (ADA)

Ethereumi ja Cardano ostmine

Inimesed üle kogu maailma investeerivad krüptovaluutasse ja see muutub üha kättesaadavamaks kõikides riikides. Esialgu oli see atraktiivsus tingitud bitcoinist, kuid pärast bitcoini tekkisid sellised ettevõtted nagu Ether, Cardano, Dogecoin ja Ripple. Selle tulemusel on krüptoraha ja bitcoinide börside funktsioon kogu maailmas edasi arenenud. Need ettevõtted on osutunud sidemeks klientide ja digitaalse vara tegeliku kauplemisturu vahel.

Eth on parem kui ADA?
Mis on investeerimiseks parem: Ethereum või Cardano?

Vahetused, mis on nii tsentraliseeritud kui ka detsentraliseeritud, on lihtsustanud bitcoini ja krüptoraha entusiastide jaoks kõikidest eluvaldkondadest krüptokaubandusega tegelemist. Nad pakuvad mitmesuguseid krüptoga seotud teenuseid, näiteks müntide ja müntide ostmine, müümine, kauplemine ja ülekandmine. Kasutajad võivad nende vahetuste abil hoida oma vara ka kaitstud krüptoraha rahakottides. Selle tulemusena võib igaüks, kes soovib kaubelda ETH või ADA müntidega või investeerida neisse, teha seda, töötades koos usaldusväärse ettevõttega.

Kuidas ja kust saab Ethereumi või Ada münti osta?

Ethereum on kõige populaarsem krüptovaluuta ja seetõttu lubab enamik börsidel osta eetrit. Soovitame siiski jääda mõne tuntuima juurde, nagu Coinbase, Gemini või eToro. Ethereumi saab osta ka selliste platvormide kaudu nagu Venmo või PayPal. ETH / Cardano ostmine (samm-sammult)

Mis on ADA põhineb Ethereumil?
Kas ETH ja ETH2 hind on sama?

Siin on samm-sammult juhend, kuidas osta Cardano (ADA):

  • Kõigepealt looge konto usaldusväärses krüptovaluutavahetusasutuses nagu Coinbase.
  • Seejärel kanna raha oma kontole pangaülekandega või krediit- või deebetkaardiga.
  • Kui teie kontole on raha laekunud, otsige vahetuse otsinguribalt Cardano ja klõpsake “Osta”.
  • Sisestage summa Cardano, mida soovite osta, vaadake oma tehingut ja klõpsake “Osta Cardano”.
  • Olete nüüd ostnud Cardano!
Mis vahe on Ada ja Ethereumi hinna vahel?
Miks on Cardano nii odav võrreldes Ethereumiga?

Milline investeering on teie jaoks rohkem väärt?

Ethereum ja Cardano on kaks väga populaarset krüptovaluuta valikut, kuid neil mõlemal on erinevad plussid ja miinused. See, mis teie jaoks kõige paremini sobib, sõltub sellest, kui palju riske olete valmis võtma ja millised on teie isiklikud eelistused.

Praegu kujutavad kõik krüptovaluutad endast finantsriski. Sellest hoolimata peetakse Ethereumi tavaliselt targemaks investeeringuks, sest see on Cardanost rohkem tõestatud. Lisaks on see suurem ja tuntum, mis annab sellele eelise. Kui Cardano alused on alles kujunemas, siis Ethereumil on olnud aega tugevamaks kasvada.

Milline on parem osta Cardano bitcoini või Ethereumi jaoks?
Milline on parem osta Cardano jaoks Bitcoin või Ethereum?

Kuigi praegu domineerivad krüptomaailmas spekulatsioonid, võib Cardano metoodiline lähenemine lõpuks ergutada jätkusuutlikku kasvu. Ethereumil võib tekkida probleeme, kui see läheb üle PoS-protokollile, mis võib anda Cardanole eelise.

Pidage ka meeles, et krüpto ei ole tingimata nullsumma mäng. Nii Ethereum kui ka Cardano võivad olla edukad, kui nad loovad sektoris oma unikaalse niši. Kuid kaaludes mõlema investeeringu plusse ja miinuseid, on lihtsam otsustada, kumb neist sobib teile praegu paremini.

Milline investeering on rohkem väärt?
Milline investeering on teie jaoks rohkem väärt?

Kokkuvõte

Nii Etheril kui ka Cardanol on tugev vundament ja kogukonna toetus. Nad on pärast Bitcoini selles sektoris tunnustuse saavutamise osas. Investorid ja kauplejad peaksid seevastu enne valiku tegemist põhjalikult uurima.

Mõlemal neist krüptovaluutadest on potentsiaali kasvada konkurentsitihedal turul ja nad võivad astuda ägedasse rivaalitsemisse.

Cardano ja Ethereum kasutavad erinevaid plokiahelaid.
Ethereum cardano kasutavad erinevaid plokiahelaid.

sellest hoolimata, Ethereum edu ja Cardano jätkuv surve võib olla hea märk kogu tööstuse ja tuleviku digitaalse vara kogu maailmas.Teisest küljest võib krüptoraha olla ka potentsiaalselt tulus investeering, kui see on pikas perspektiivis edukas. Etherium (CRYPTO: ETH) ja Cardano (CRYPTO: ADA) on kaks krüptovaluutat, mille populaarsus kasvab. Mõlemad mündid on kogenud tohutut kasvu alates nende esmakordsest vabastamisest mitu aastat tagasi. Krüptoraha investorid on teinud varakult varandust, investeerides nendesse digitaalsesse varasse.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele