Mis on Polygon matic?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas Polygon krüptoraha on hea investeering?

Polygon võib olla 2023. aastal teostatav investeering, sõltuvalt teie finantseesmärkidest. Lühiajalised kauplejad võtavad pigem riske ja näevad kasu. Polygon on krüptovaluuta vara, mis võib pakkuda pikaajalistele investoritele tänu oma stabiilsusele suurt kasumit.

⚡️ Kas Polygon on kiirem kui Ethereum?

Salana on mõeldud ettevõtetele, kes otsivad skaleeruvat tehingusüsteemi, mis võimaldab palju kiiremaid tehinguid madalamate kuludega kui Ethereum ja Polygon. Sellegipoolest on Ethereumi plokiahela endiselt kõige avatum ja läbipaistvam detsentraliseeritud rakendusplatvorm.

⚡️ Kuidas Polygon raha teenib?

Polygon kasutab uue MATICi loomiseks ja võrgu kaitsmiseks Proof-of-Stake konsensusmeetodit. Selleks kasutatakse Proof-of-Stake-protokolli – mis tähendab, et võite teenida raha olemasoleva MATICi virnastamisega. Valideerijad täidavad uute tehingute valideerimise ja nende plokiahelasse kandmise nõudlikku ülesannet.

⚡️ Kas Polygon on Ethereumi tapja?

Polygon on Ethereumi rivaalitsev, Ethereumi tapev platvorm, mille eesmärk on parandada Ethereumi toimimist, laiendades selle võimalusi ja muutes selle kättesaadavamaks. Erinevalt teistest Ethereumi tapjatest on Polygon katse panna räsitud ja kallis Ethereum paremini tööle. Tegemist on skaleerimislahendusega, mille eesmärk on pakkuda palju rohkem tehinguid sekundis kui Ethereumi 12-15 tehingut sekundis.

Mis on Polygon matic ja kuidas see töötab? MATIC selgitab.

Polygoni protokollide eesmärk on lahendada Ethereumi skaleeritavuse probleemid, teostades tehinguid eraldi Ethereumiga ühilduvas plokiahelas.

See lahendus tegeleb võrguprobleemidega. Polygon tagastab kõik tehingud Ethereumi peamise plokiahela järeltöötlusele. See meetod vähendab võrgu koormust. Polygon matic võib parandada tehingu kiirust ja vähendada pennidele makstavaid tasusid, saates neid tagasi kolmnurga kaudu.

Kas Polygon matic krüptoraha on hea investeering?
Mis on Polygon krüpto jaoks?

Lihtsamalt öeldes on Polygon minimaalne raamistik uutele ja olemasolevatele Ethereumi plokiahela projektidele, mida saab arendada ilma skaleerimisprobleemideta.

Polygons Matic platvorm võimaldab kasutajatel suhelda mis tahes hajutatud rakendusega (DApp), ilma et nad peaksid muretsema võrgu ülekoormuse pärast. See artikkel selgitab kõike, mida Polygon Matic'i võrgustiku kohta teada, kuidas see töötab ja kuidas see tipptasemel tehnoloogia muudab Ethereumi kasutajasõbralikumaks.

Kui palju on Polygoni münt väärt?
Miks on Polygon hea krüptoraha?

Kes on Polygoni looja?

Polygoni arendusmeeskonna osavus on viinud selleni, et sellest on saanud kõige edukam Ethereumi skaleeritavuse projekt. Tänu oma rikkalikule kogemusele on Polygoni kasv peatamatu. Matic-võrgu leiutajatele võib omistada praeguste krüptovajaduste ennetamise. Järgnevalt uuritakse, kes on ühe kõige kiiremini kasvava projekti taga.

Kas Polygon Matic võib jõuda 10 dollarini?
Kas Polygon tõuseb 2023. aastal?

Polygoni kolm loojat on:

Polygoni kaasasutaja Jaunty Kanani on nüüd ettevõtte tegevjuht. Koos Sandeep Nailwali (kaasasutaja ja tegevjuht) ning Anurag Arjuniga (kaasasutaja ja tootejuht) lõid nad Polygoni idee. 2017. aastal, pärast seda, kui ettevõte kandis mõnda aega nime Matic Network, nimetati see ümber Polygoniks. Kanani, kes on lõpetanud India Tehnoloogiainstituudi (IIT) Delhis, on töötanud tarkvara insenerina McKinsey & Company ja Google India heaks. Enne krüptoraha valdkonda sisenemist töötas ta ka mitmes idufirmas.

Sõbrad ja perekond Mumbais aitasid esialgset rahastamist. Polygon matic seevastu on jätkuvalt meelitanud investoreid üle kogu maailma, kuigi see on asutatud Indias. 2019. aastal kogus Polygon kahes alustamise rahastamisvoorus üle 450 000 dollari. Ettevõte on saanud ligikaudu 450 miljonit dollarit välisinvesteeringuid.

Kas Polygon Matic võib jõuda 10 dollarini?
Kas Polygon tõuseb 2023. aastal?

Polygoni investorite nimekiri on viimasel ajal kasvanud selliste nimedega nagu Chris Fry ja John Norwood Smith. Vendade David ja Gregory Fischmani asutatud mobiilimängude ettevõte King Digital Entertainment kuulub Polygoni uusimate toetajate hulka.

Kas MATIC ja Polygon on sama asi?

Mis vahe on Polygonil ja Maticil? Varem Maticuna tuntud projekt nimetati 2021. aasta veebruaris ümber Polygoniks. Plasma külgahelad olid üks peamisi teenuseid, mida pakkus Matic võrgustik.

Sisuliselt on Plasma viis Ethereumi ja Bitcoini plokiahela tehnoloogiate ühendamiseks. See võimaldab luua “teise kihi” plokiahelad, mis on palju paremini skaleeritavad kui need, mida praegu kasutatakse peamise ahela peal. 2017. aasta kolmandas kvartalis aktiivselt välja töötatud süsteemi eesmärk on suurendada jõudlust, vähendades samal ajal tehingutasusid, võimaldades koostalitlusvõimet mõlema ahela varade vahel.

Polygon (MATIC).
Kellele kuulub Matic Network?

Polygon otsustas pärast projekti laiendamist hoida oma krüptoraha jaoks MATIC ticker'i, mis viis siis Polygoni ümberbrändingamiseni Matic'iks. Kuigi see pealkirja muutus võib tekitada segadust, on tegemist ikkagi sama algse projektiga – lihtsalt uue nimega. Tegelikult ei kutsuta nüüd mitte ainult võrku, vaid ka mitmeid teisi sellega seotud projekte Polygoniks; Polygoni münt kannab aga jätkuvalt nime MATIC.

Mis on Polygoni valem?

Ethereumi plokiahelas saab käsitleda ainult piiratud arvu tehinguid igas sekundis. Põhikihi tehingukiirus on 14 tehingut sekundis. Ethereumis on iga operatsiooniga kaasas gaasitasu, mida nimetatakse tehingu maksumuseks.

Kes on Polygon Matic'i taga?
Kes on Sandeep Nailwal?

Tugeva võrgu ülekoormuse ajal tõusevad gaasikulud ja Ethereumi gaasitasud võivad kiiresti tõusta 50-80 dollarini. See on oluline probleem. Nõue maksta korraga üle 50 dollari ühe tehingu eest muudab Ethereumi kättesaamatuks valdavale enamusele kasutajatest.

Kui võrgu ülekoormus aeglustab Ethereumi plokiahela protsessi, takistab see kasutajaid plokiahela arukates lepingutes osalemast.

Sõltuvalt võetud meetmetest võivad Defi rakendused ja protokollid, NFT-tehingud või -ostud ning Ethereum-tokenide vahetamine, ostud või ülekanded tuua kaasa sadu dollarite suurused tasud.

Kes on Polygoni tegevjuht?
Kas Matic on Polygoni võrk?

Milline on Polygoni hinnakujundus ja kuidas see muudab selle taskukohasemaks? Polygoni poolt kasutatavates mastaapimismeetodites töödeldakse tehinguid külgahelates, et hoida gaasikulud madalad. Polygoni poolt sekundis töödeldavate tehingute arv on suurem kui Ethereumi oma, sest see töötleb neid sidechains'is.

Kui võrrelda Polygoni tehingutasusid Ethereumi omadega, siis leiate, et need on tunduvalt madalamad. Tegelikult maksab inimene Ethereumis keskmiselt umbes 15 dollarit tehingu eest – Polygoni võrgu kasutajad maksavad sellest summast vaid murdosa. Kuid kuna lisaks nullturvalisuse (zk-SNARKS) privaatsusprotokollile töötab mitu protokolli, pakub Polygon oma madala hinna eest üsna palju väärtust.

Kas Polygoni kasutamiseks on vaja Maticit?
Kas Matic registreeritakse Coinbase'is?

Krüptograafias on zk-tõend krüptograafiline protseduur, millega kontrollitakse, kas teatud väide on tõene või mitte teise osapoole (verifitseerija) poolt. See ei nõua verifitseerijalt enamat teavet kui seda, et väide on õige.

Kõige populaarsemad võimalused Polygoni ühendamiseks projektiga on Plasma külgahelad, PoS plokiahela sillad, zk rollupid ja optimistlikud rollupid. Matic alustas Plasma sidechainsiga, sest need on väiksemad ja turvalisemad kui ahelasisesed tehingud.

Plasmakett on natuke nagu külgahel, sest see on eraldi plokiahel, mis töötab esmase plokiahela kõrval. Kuna Ethereum on “vanem” või “peamine” plokiahel, kasutatakse plasmaahelaid selleks, et ühendada ja suhelda turvaliselt peamise plokiahelaga, nii et varasid saab nende vahel liigutada.

Kellele kuulub Matic münt?
Uus nimi Polygon kajastab paremini projekti eesmärke ja missiooni.

Polygonil on spetsiaalselt arendajatele mõeldud plokiahela sild. PoS-sild võimaldab rakenduste loojatel luua DA-rakendusi ühel platvormil, ohverdamata seejuures teiste platvormide pakutavaid võimalusi.

Tehingupakettide töötlemisega oma PoS-blokiahelas väldib Ethereum, et ta ei peaks kõiki andmeid ise töötlema. Polygon muudab Ethereumi lihtsamaks ja kiiremaks, paketiseerides tehingud ära esmasest ahelast.

Ma olen ikka veel hädas, et aru saada, kus ma üldises ajagraafikus olen, kuid minu eesmärk on jõuda sinna. Järgnevalt on pikem selgitus, kuidas see toimib ja miks peaksite hoolima, kui te ei tea, mis toimub: Zk kokkuvõtted töötlevad ahelaväliseid tehingupakette ja loovad kehtivuse tõendeid, kontrollides andmete tõesust ilma kogu protsessi läbimata.

Kes on Matic'i taga?
Mis on Polygon krüptoraha jaoks?

Peamist ahelat võib lühendada, kui lisada andmetesse rida ühekordseid kehtivustõendeid. See tehnika, mis lisab andmevooga üheainsa kehtivuse tõendite jada, vähendab põhiahelat minimaalseks. Sisuliselt vähendab see meetod andmete kontrollimiseks vajalikku aega ja gaasikulusid.

Pettustõendid on ainulaadne tõendussüsteemi tüüp, mida kasutatakse optimistlikes akumulatsioonipakettides. Kui tuvastatakse pettustehing, kasutab pettusekaitse mehhanism plokiahela andmeid, et tuvastada ja parandada seaduslik tehing.

Kuidas leida Polygoni krüptoraha?
Mis on Polygoni krüptoraha märgusõna?

Stacking on vajalik neile, kes uuendavad tehinguandmeid süsteemis. Selle tulemusena, kui keegi saadab pettuse tehingu Ethereumi peamisesse plokiahelasse, kasutades optimistlikku konveierit, karistatakse tema kurssi.

Kõigele ei ole olemas täiuslikku lahendust. Igal skaalumistehnoloogial on turvaprobleemid, suveräänsusprobleemid, tehingukulud ja erinevad kiirused. Arendajad peaksid saama valida oma rakenduse jaoks parima skaleerimislahenduse erinevate võimaluste hulgast. Polygon pakub kõige ulatuslikumat lahenduste valikut.

Miks vajab Ethereumi kogukond Polygoni?

Polygon ja Ethereum ei ole konkurendid. Ükskõik, mis ka ei oleks, nad on omavahel seotud. Polygoni eesmärk on kasutada oma võrku, et luua alus Ethereumi laialdaseks kasutuselevõtuks. Selle tulemusena sõltub Polygon rohkem Ethereumist kui Ethereum Polygonist. See on ootuspärane, kuna Polygon põhineb plokiahelal.

Mida tähendab ETH Polygonis?
Kas Polygon on hea krüptoraha?

Peamine puudus on see, et üleminekul Polygonile kiiruse saavutamiseks võib Ethereumi saadud väärtus väheneda. Kui Ethereumi väärtus väheneb, mõjutab see otseselt seda, kui paljud inimesed tahavad seda kasutada. Sisuliselt on Polygonil positiivne mõju Ethereumi kasutajate kasvule. Rohkem kasutajaid oleks valmis kasutama Ethereumi tänu selle eespool kirjeldatud eelistele. Kuigi Ethereum võib varastada kogu lukustatud summa (TVL), tõuseb selle väärtus, kuna rohkem inimesi hoiustab oma raha vabalt Ethereumi plokiahelas.

1. Ethereumi ja Permacoini platvormide võrdlus

Kas Polygon on parem kui Ethereum?
Kuidas kaubelda Polygoniga?

Layer 2 skaleerimislahendused võivad esialgu tunduda keerulised. Lihtsalt öeldes nimetatakse põhilist plokiahela arhitektuuri 1. kihiks. Kihi 2 toimib seevastu alusplokiahela kohal oleva ülekandevõrguna.

Välised 2. kihi lahendused on ekstraneti protokollid, mis teevad koostööd plokiahela tuumaga, et parandada jõudlust ja tõhusust. Layer 2 tehnoloogiad, nagu Polygon, võimaldavad ka olemasolevatel Ethereumil põhinevatel tehnoloogiatel muutuda kiiremaks ja odavamaks.

Millised on Polygoni kasutamise eelised Ethereumi Tier 1 asemel?

Kas Polygoni krüptovaluutat on võimalik kaevandada?
Kas Polygoni võrgus on olemas Coinbase?

Pakkumissüsteemi loomisega rakendasid Ethereumi loojad oksjonipõhise mudeli, mis julgustab kasutajaid pakkuma oma tehingu lisamiseks järgmisesse plokki. Selle tulemusel toob võrgu suurem ülekoormus kaasa üha kallimad hinnad.

Polygonil on tulevikuks suurejoonelised eesmärgid, mis ei piirdu üksnes kiiruse või tehingukulude ümber. Protokolli eesmärk on ühendada omavahel kõik Ethereum Virtual Machine (EVM) ühilduvad plokiahelad, võimaldades arendajatel ilma suurema vaevata kasutada teiste plokiahelaplatvormide eeliseid.

Kas Ethereum 2.0 ei muuda polügoonide vajadust?

Ethereum 2.0 on Ethereumi plokiahela suur edasiminek, kuid see lahendab ainult osa skaleeritavuse probleemist. Kuna võrgutehnoloogiaid nagu Eth2 kasutavad rohkem detsentraliseeritud rakendusi ja platvorme, võib nõudlus hakata skaleeritavuse piirangute tõttu järsult kasvama.

Kui palju on Polygon väärt?
Kui palju on Polygon täna väärt?

See põhjustab sisuliselt võrguliikluse kasvu. Nõudluse kasvades hakkavad gaasihinnad tõusma ja võrk satub taas samasse ülekoormatuse seisundisse, milles see oli varem. Siinkohal tuleb Polygon appi, lisades Ethereumi plokiahelale täiendava skaleeritavuse kihi.

2019. aasta septembris ilmuva Layer 2 tulekuga, mille eesmärk on võimaldada Ethereumi paremat skaleerimist ja turvalisust, peaksid Etheri võimalused oluliselt paranema. Layer 2, näiteks Polygon-võrgu abil paranevad Etheri võimalused veelgi. Layer 2 kasutamisega võib iga Ethereumi uuendamine olla veelgi kiirem. Selle tulemusena suureneb tõenäoliselt Polygoni väärtus.

Mis teeb Polygoni nii eriliseks?

Kas Polygon tõuseb?
Kas Polygon tõuseb?

Polygoni meeskond on alati aktiivne ja töötab uute funktsioonide kallal, samuti toetab see kogukonda. Üks Polygoni kõige unikaalsemaid aspekte on panustamise kasutamine võrgu turvalisuse tagamiseks. Oma MATIC-märkide panustamisega saate aidata võrgu turvalisust tagada ja teenida selle eest tasu.

Kas Polygon on hea investeering?

Polygon on hea investeering, sest tegemist on suure potentsiaaliga projektiga. Samuti on see projekt väga aktiivse ja toetava kogukonnaga. Protokolli taga olev meeskond töötab ka pidevalt uute funktsioonide ja paranduste kallal.

Kas Polygonil on tulevik?
Milline on järgmine krüptoraha, mis plahvatab?

Kuidas investeerida Polygoni krüptovaluutasse

Parim viis investeerida Polygonisse on osta MATICi märgis. Seda saab teha, kasutades erinevaid vahetusi, näiteks Binance'i või Krakenit. Samuti saate kasutada erinevaid rahakotte, näiteks MetaMask või Trust Wallet.

Kui olete ostnud MATIC-märgised, saate neid panustada, et aidata kaasa võrgu kindlustamisele ja teenida preemiaid.

Mis on Polygon rahakott?

Polygoni rahakott on tarkvaraprogramm, mis võimaldab teil MATIC-märkide salvestamist, saatmist ja vastuvõtmist. Saate kasutada erinevaid rahakotte, näiteks MetaMask või Trust Wallet.

Kas Polygon tuleb tagasi?
Kas Polygon Matic jõuab 10 dollarini?

Kuidas saada Polygoni rahakoti aadressi

Polygoni rahakoti aadressi saad kätte, kasutades erinevaid rahakotte, näiteks MetaMask või Trust Wallet. Kui olete oma rahakoti loonud, antakse teile unikaalne aadress, mida saate kasutada MATIC-märkide saatmiseks ja vastuvõtmiseks.

Kas praegu on hea aeg investeerida Polygonisse (MATIC)?

Praegu on hea aeg investeerida Polygoni, sest projektil on palju potentsiaali. Protokolli taga olev meeskond töötab ka pidevalt uute funktsioonide ja paranduste kallal. Lisaks aitab MATICi märgid panustades teenida preemiaid. Lõpuks, koos teise kihi vabastamisega peaks MATICi väärtus suurenema.

Kas Polygon on hea investeering aastal 2023?
Kas Polygon on hea münt osta?

Protokolli teine kiht, mis peaks ilmuma 2019. aasta septembris, pakub Ethereumi jaoks veelgi paremat skaleerimist ja turvalisust. See uuendus muudab Ethereumi veelgi kiiremaks ja võimekamaks, mis tõenäoliselt suurendab MATICi väärtust. Järelikult on nüüd hea aeg investeerida Polygonisse.

Investeerimine Polygonisse on arukas otsus kõigile, kes soovivad teha pikaajalist investeeringut.

Krüptoturg on ettearvamatu – hea uudis mõnele, kuid halb uudis, kui olete lühiajaline investor. Kui mõtlete investeerida Polygonisse pikemas perspektiivis, peaksite kaaluma ka plusse ja miinuseid. Näiteks, milliseid teisi Layer 2 skaleerimislahendusi on olemas? Solana (SOL) ja Cosmos (ATOM) on kaks võimalust.

Investeerimine Polygonisse
Investeerimine Polygonisse

Projekti võivad mõjutada mitte ainult välised tegurid, vaid ka sisemised probleemid. Näiteks erimeelsused juhtkonna sees või tüsistused seoses tegeliku projektiga. Detsembris 2021 selgus, et häkkerid olid varastanud üle 800 000 MATICi Polygonist – ettevõttest, mis maksis 3,46 miljardit dollarit bugipreemiatena valge mütsi häkkeritele (need, kes teatavad turvaaukudest).

Mis te arvate, kui kõrgele läheb polügoonimärk?

Polygon jõudis pealkirjadesse, kui teatas, et osaleb 2023. aasta Disney Acceleratoris. See projekt keskendub uut tüüpi tehnoloogiate arendamisele, et parandada lugude jutustamist, sealhulgas laiendatud reaalsus, mittesüütlevad žetoonid (NFT) ja tehisintellekt. Disney on viimane ettevõte, mis on teinud koostööd krüptoplatvormi Meta'ga, mis plaanib testida digitaalseid kollektiive ja kasutada NFTsid Instagramis.

Ehkki MATICi žetoonide tulevast hinda on võimatu öelda, on mõned inimesed projekti potentsiaali suhtes lootusrikkad.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele