Mis on DAO ja kuidas see töötab?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kuidas DAO raha teenib?

Mis on DAO funktsioon ja kuidas nad raha teenivad? Organisatsioon, mis loob DAO, saab tavaliselt dividende selle tehtud investeeringutest. DAO-d loovad üksikisikud võivad saada rahalist kasu ka sellest, et nad veenavad teisi inimesi investeerima neisse kui üksikisikutesse nende ärikontseptsiooni alusel.

⚡️ Kuidas toimib DAO riigikassa?

DAO võib oma eesmärkide saavutamiseks omada märkimisväärset rahasummat. DAO-de liikmed omavad sageli märke, mida nad saavad kasutada hääletamiseks (sageli nimetatakse neid juhtimismärkideks). Kasutajad võivad teha ettepanekuid näiteks riigikassa kulutuste või uue partnerluslepingu kohta ning juhtimismärkide omanikud saavad hääletada .

⚡️ Kas Uniswap on DAO?

Kiire vastus on: veel mitte. Uniswap jääb esialgu protokollide ja arukate lepingute kogumiks, kuid seda ei ole loodud detsentraliseeritud autonoomseks organisatsiooniks (DAO). Aga ärge kartke! Uniswapi meeskond otsib aktiivselt meetodeid, et innustada tokeniomanikke osalema juhtimisotsustes, pakkudes stiimuleid.

⚡️ Kas Ethereum on dao token?

Autonoomne detsentraliseeritud organisatsioon – ehk DAO – on programmiline üksus, mis tegutseb Ethereumi plokiahelas ja mida juhitakse nutikate lepingute abil. Selle protsessi abil saavad organisatsioonid tõhusalt toiminguid teostada vähese või üldse mitte inimliku järelevalvega.

Dao blockchain

Dao tokeni ehk “detsentraliseeritud autonoomse organisatsiooni” hind on läbipaistev ja toimib ilma tsentraliseeritud asutuseta. Nutilepingud kehtestavad reeglid, mis reguleerivad tegevusi organisatsioonis, mida igaüks võib igal ajal üle vaadata.

DAO-d juhivad täielikult selle liikmed, kes hääletavad selliste küsimuste üle nagu tehnoloogilised uuendused ja eelarve koostamine.

Kuidas töötab dao plokiahelas krüptoraha
Mis on DAO ja kuidas see töötab?

Lühidalt öeldes esitavad kogukonna liikmed ideid protokolli tuleviku kohta ja hääletavad iga idee üle. Kui ettepanek saab piisavalt hääli, võetakse see vastu ja viiakse ellu, järgides nutilepingu sätteid.

Selles struktuuris annavad tavapärased hierarhilised struktuurid, mida on näha suurtes ettevõtetes, teed kogukondlikule koostööle. Igal tasandil vastutab protokolli eest üks dao tokeni liige.

Ka stiimulite paigutus selles struktuuris on samuti osa ilust. See tähendab, et inimese huvides on hääletada ausalt ja kiita heaks ainult need ideed, mis teenivad protokolli huve.

Kas Etherium on DAO?
Kuidas DAO raha teenib?

Teie žetoonide väärtus suureneb, mida rohkem inimesi süsteemi kasutab, sest usaldusväärne menetlus loob usalduse ja terve kasvu. Sellest ei saa kasu mitte ainult protokoll, vaid ka kõik asjaosalised kogevad suuremat edu.

Kuidas DAO töötab?

DAO on detsentraliseeritud autonoomne organisatsioon, mis on loodud kogukonnaliikmete tuumikmeeskonna poolt arukate lepingute abil. Need arukad lepingud sätestavad põhiraamistiku, mille alusel DAO tegutseb. Need on väga nähtavad, kontrollitavad ja avalikult auditeeritavad, nii et iga potentsiaalne liige saab täielikult aru, kuidas protokoll igal sammul toimima peab.

Mis on dao token?
Kas Bitcoin on DAO?

Kui need reeglid on ametlikult plokiahelasse kirjutatud, on järgmine samm seotud rahastamisega: DAO peab välja mõtlema, kuidas saada rahastamist ja kuidas anda valitsemist. Tavaliselt saavutatakse see märgiste emiteerimise kaudu, mille käigus protokoll müüb märgiseid, et koguda raha ja täita DAO kassat. Vastutasuks oma fiat'i eest antakse tokeni omanikele teatud hääleõigused, mis on tavaliselt proportsionaalsed nende osalusega.

Kui rahastamine on lõpule viidud, on DAO valmis kasutuselevõtuks. Sel hetkel, kui kood on tootmisse viidud, ei saa seda enam muuta muul viisil kui liikmete hääletamise teel saavutatud konsensuse abil. See tähendab, et ükski spetsiaalne asutus ei saa DAO reegleid muuta; selle üle otsustab täielikult tokeniomanike kogukond.

Mis on näide DAO-st?
Kuidas investeerida dao tokenisse?

Vahetuseks fiat'i eest on tokeniomanikel õigus hääletada nende jaoks soodsate ettepanekute üle. DAO käivitatakse, kui rahastamine on lõpule viidud.

Kui kood on juba kasutusel, võib seda muuta ainult osalejate enamuse konsensuse alusel. See tähendab, et ükski spetsiaalne organisatsioon ei saa DAO eeskirju muuta; see on täielikult tokeniomanike kogukonna otsustada.

Millised sotsiaalmeediaplatvormid on Austraalias kättesaadavad?

Kui olete leidnud endale huvipakkuva projekti, on mitmeid võimalusi, kuidas kohe osaleda. Siiski on oluline mõista, et mitte iga DAO-l ei ole sama eesmärk; seetõttu peaks teie esimene samm olema iga DAO peamise eesmärgi kindlaksmääramine.

Kuidas teha dao tokeni hind Ethereumis?
Kust saab osta DAO krüptoraha?

Neile, kes ei tea, DAO on detsentraliseeritud autonoomne organisatsioon. See tähendab, et seda juhivad selle liikmed, kes hääletavad oluliste otsuste üle, mitte keskne asutus.

Seda tüüpi korraldus muutub krüptovaluuta maailmas üha populaarsemaks, sest see võimaldab otsesemat suhtlust klientide ja nende vahel, kes täidavad konkreetseid ülesandeid.

Kliendid saavad kasutada DAO preemiasüsteemi, et maksta vabakutselistele ja üksikisikutele intereste

Kust saab osta dao krüpto?
Mida ma saan DAOga teha?

Teiste DAOde puhul on rõhk pigem riigikassa koondamisel ja jagamisel kui protokolli tehnilisel haldamisel.

SharkDAO on fond, mis võimaldab üksikutel tokeniomanikel ühendada oma raha, et nad saaksid koos osta haruldasi NFT-d. See võimaldab tavainimestel tegeleda NFT-dega ja digitaalse kunstiga, mille ostmine üksi võib olla liiga kallis.

DAO krüptoraha on loodud läbipaistvust silmas pidades. Kõik pakkumised ja nende üksikasjad on kergesti kättesaadavad, hääletusajalugu on pidev ja te saate isegi kontrollida üksikute tokeniomanike hääletamiskäitumist. DAO-d julgustavad kogukonda sageli loovate ideede genereerimiseks toetuste rahastatud projektide kaudu ja ettevõtliku mentaliteediga üksikisikud võivad vabalt oma panuse anda.

Kui kaua on DAO olemas olnud?
Kas Uniswap on dao krüptovaluuta?

See, kuidas aktiivselt või passiivselt DAOs osaleda, on täielikult sinu otsustada. Saate vahetada administraatorite märke, kommenteerida Snapshot'i denonsseerimisi, liituda Discord DAO-dega ja täita ülesandeid rahalise kasu saamiseks – võimalused on lõputud! Maksimeerige oma potentsiaalset kasu, kohandades oma osalemise taset; ehk rääkige konverentsidel huvitavatest investeeringutest, mis on tehtud mõnda valitud DAO-sse? Võtke kontroll enda kätte ja tehke see teie heaks – see ongi detsentraliseeritud autonoomsete organisatsioonide maailm!

Millal loodi esimese põlvkonna DAOd?

Saksa uuendaja Slock.it, mis põhineb Ethereumi plokiahela tehnoloogial, on oma platvormi “DAO” kaudu revolutsiooniliselt muutnud seda, kuidas inimesed saavad turvaliselt ja ilma kolmanda osapoole osaluseta vara rentida, müüa ja jagada.

2016. aasta alguses Slock. See otsustas kapitali kaasata ja sellest tulenevalt avalikustas sama aasta aprillis DAO – sarnaselt Kickstarterile või GoFundMe'ile, kuid ühe olulise erinevusega: investoritel/liikmetel oli aktiivne roll ettevõtte otsustes, kui tuli aeg kulutada dao krüptoraha abil kogutud raha.

Mis on detsentraliseeritud autonoomne organisatsioon
Kas DAO on DApp?

Millal loodi esimesed detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid? Slock. See, Ethereumi plokiahelal asutatud Saksa ettevõte, oli selle revolutsioonilise liikumise esirinnas. Nende missiooniks oli sillutada reaalse maailma tegevused plokiahelas toimuvaga, et kasutajad saaksid üürida, müüa või jagada vara ilma kolmandate osapoolteta. Christophe Jench – Slock.It'i asutaja – mainis 2018. aastal, et nende eesmärk The DAO käivitamisel 2016. aasta alguses oli lihtsalt vahendite kogumine ja kasvu soodustamine investeeringute kaudu i nt samamoodi nagu Kickstarter ja GoFundMe; seega tähistab see olulist verstaposti digitaalses ajaloos!

2016. aastal lõi Slock.it esimese põlvkonna detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid (DAO), et pakkuda Kickstarteri ja GoFundMe'iga võrreldavat platvormi, kus investoritel/liikmetel oli mõju sellele, kuidas kogutud vahendeid kasutati. Kahjuks juhtus tragöödia, kui DAO-d tabas häkkimine, mille tagajärjel kaotati sama aasta juunis umbes 50 miljonit dollarit.

Kas on tõsi, et iga DAO on algse DAO jätk?

Termin “DAO” on muutunud palju enamaks kui lihtsalt nimeks, sest paljud ettevõtted, plokiahela ja krüptovaluuta entusiastid on selle nüüd laialdaselt kasutusele võtnud, et kasutada seda selgitava akronüümina.

Mis on detsentraliseeritud autonoomne organisatsioon
Mis on detsentraliseeritud autonoomne organisatsioon ehk DAO?

Kas vastab tõele, et on olemas ainult üks DAO?

DAO ei ole kaugeltki mitte üksiküksus, vaid tähistab detsentraliseeritud autonoomset organisatsiooni ja on tegelikult koondtermin, mis hõlmab mitut liiki organisatsioone, mis on loodud plokiahela ruumis. Näidetena võib tuua detsentraliseeritud autonoomsed börsid (DAX), detsentraliseeritud autonoomsed ettevõtted (DAC) ja detsentraliseeritud autonoomsed investeerimisfondid (DAIF). Kõigil neil DAOdel on erinevad eesmärgid, mis ulatuvad teenuste osutamisest investeeringute ja tehingute hõlbustamiseni. Need revolutsioonilised tehnoloogiad juhatavad traditsioonilistest tsentraliseeritud võimustruktuuridest mööda minnes sisse uue, enneolematu autonoomia ajastu!

Mis on DAO ja kuidas nad töötavad?
Kes kontrollib DAO-d?

Kogukonna loomise võime on veel üks DAO ja web3 eelis, leiab Amanda Cassat, veeb3-põhise turundusagentuuri Serotonin tegevjuht ja kaasasutaja. DAOd on “tugev ühtlustamismehhanism, mis toob kasutajate või ostjate, ettevõtete või meeskondade ja investorite kategooriad kokku üheks rühmaks, mis on ühtlustatud ja osa kogukonnast, mis on samast asjast vaimustuses,” ütles Cassat.

Siiski on ka mõningaid puudusi.

Teine puudus on see, et neid saab kergesti häkkida. DAO-sse saab kergesti tungida ja pahatahtlik isik võib selle üle võtta, kui see ei ole piisavalt kaitstud.

Kuidas mündid DAOs töötavad?
Kuidas DAO raha teenib?

Virtuaalsete AVAde puudused

Vaatamata paljudele eelistele ei ole detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid (DAO) jäänud kriitikast puutumata. On mitmeid küsimusi seoses seaduslikkuse, turvalisuse ja struktuuriga, mis tuleb lahendada, enne kui see saavutab oma täieliku potentsiaali. Tehnoloogia on siiski veel noor ja need probleemid võivad peagi laheneda, kui selles valdkonnas tehakse rohkem uuringuid.

Harvard Business Review ja MIT Technology Review nõustuvad, et enamik inimesi ei suuda DAO vastutusega toime tulla. Viimane, mis avaldas oma seisukoha 2016. aastal, ei ole oma arvamust selle tehnoloogia kohta kunagi üle vaadanud – isegi pärast kurikuulsa DAO häkkimist, mis selle tulemusena toimus. Järelikult ei soovitata, et otsustavaid fiskaalseid valikuid kunagi paljude kätte anda.

Mis on näide DAO-st?
Kas kellelgi on DAO?

DAOd võivad hõlmata mitut riiki, mistõttu ei ole nende suhtes mingit õiguslikku protokolli. Kui peaks tekkima mingeid probleeme, peaksid organisatsiooni osalejad pidama keerulisi kohtuprotsesse, mis hõlmavad mitut jurisdiktsiooni käsitlevaid õigusakte.

2017. aastal avaldas USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) aruande, milles avalikustati, et detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid (DAO-d) olid Ethereumi plokiahelate kaudu ebaseaduslikult jaganud loata žetoneid, rikkudes seejuures Ameerika väärtpaberiõiguse erinevaid paragrahve.

Milline on DAO juhtimine?
DAO plussid ja miinused

DAO näiteid võib leida siit

Viimase paari aasta jooksul on detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid (DAO) muutunud üha populaarsemaks ja on nüüdseks paljude plokiahela algatuste oluline osa. Detsentraliseeritud finantsruum (DeFi) on üks näide platvormist, mis kasutab DAOsid, et võimaldada rakenduste iseseisvat toimimist.

Teiste jaoks on Bitcoini ( BTC ) võrgustik DAO eelkäija. Võrgustik skaleerub tänu kogukonna kokkuleppele, kuigi enamik võrgustiku liikmeid ei ole kunagi üksteisega kohtunud. Samuti puudub struktureeritud juhtimisstruktuur ja selle asemel toetutakse kaevandajatele ja sõlmedele, et näidata toetust.

Mis muudab DAO edukaks?
Kuidas investeerida krüptovaluuta DAO-sse?

Kuigi enamik inimesi ei pea Bitcoini enam DAO-ks. Dash'i võib määratleda kui esimest seaduslikku DAO-d, mille juhtimissüsteem võimaldab sidusrühmadel hääletada oma rahaliste vahendite kasutamise eest pärast kõigi asjakohaste suuniste arvessevõtmist.

Järk-järgult nihkus projekti juhtimise võim DAOdelt. Siiski võivad žetoonide omanikud endiselt osaleda juhtide valimistel ja isegi teha ettepanekuid uute osalejate kohta või hääletada, kas likvideerida oma virna münte lisatagatistega. Nendes tegevustes osaledes on neil sõnaõigus selle üle, mis nende investeeringutega juhtub – tagades, et nende hääl ei kao tehnoloogiliste edusammude keskel.

Eelmisel aastal revolutsiooniseeris Defi laenuprotokoll krüptovaluuta maailma, käivitades oma haldustokumendi koos likviidsuse kaevandamise protsessiga. Selle protokolliga kaasates anti kasutajatele preemiaks märgid – idee, mida on sellest ajast alates paljundatud ja täiustatud paljudes teistes krüptovaluutaprojektides.

DAO plussid ja miinused
Kuidas te DAO-d propageerite?

See ei tähenda, et DAO-d on iseenesest halvad, kuid nad võivad olla üsna ressursimahukad, kui neid ei hallata hästi. Ja nagu me kõik teame, on ressursid plokiahela maailmas sageli napid. Mis on siis lahendus?

DAOd kui internetipõhised üksused võivad täielikult muuta ettevõtte juhtimist. Kuna kontseptsioon küpseb ja õiguslik hall ala, milles nad tegutsevad, kitseneb, võib üha rohkem organisatsioone kasutada DAO mudelit mõne oma tegevuse haldamiseks.

Mida tähendavad DAO-tehnoloogiad meedia- ja turundustööstusele?
DAO plussid ja miinused

DAO plussid ja miinused

Detsentraliseeritud autonoomsetel organisatsioonidel (DAO) on nii eeliseid kui ka puudusi, millest mõned on järgmised.

PROS

  • ✔️ DAOd hõlbustavad globaalset koostööd, tuues üksikisikud kokku, et tegutseda ühena.
  • ✔️ DAOd keskenduvad minimaalse tsentraliseerituse tagamisele, mis hõlmab alati erinevate inimeste panust strateegiate väljatöötamisse ja tegevuste läbiviimisse.
  • ✔️ Kuna DAO hääled on plokiahelas avalikult nähtavad, vastutavad sidusrühmad ja tokeni omanikud üldiselt rohkem oma hääletamiskäitumise eest. See toob kaasa DAO poolt üldiselt paremini läbimõeldud otsused.
  • ✔️ DAOd on tavaliselt suunatud eesmärkidele. Ühiste eesmärkidega inimesed ühinevad, et osta DAO märgid. See annab DAO liikmetele suurema kontrolli, kuna nad saavad võimaluse töötada koos teistega, kes jagavad nende mõtteviisi.
DAO plussid ja miinused
Mida tähendavad DAO-tehnoloogiad meedia- ja turundustööstusele?

CONS

  • ❌ Võrreldes tavalise juhatuse ülesehitusega on otsuste tegemine detsentraliseeritud autonoomsetes organisatsioonides ühe keskse asutuse puudumise tõttu olemuslikult keerulisem. Kuna paljud hääletavad osalejad peavad asjade üle otsustamisel kaaluma, viib see alati pikema arutamise ja aeglasema edasiminekuni.
  • ❌ Kuna tegemist on tehnoloogiaga seotud, suhteliselt uue kontseptsiooniga, on DAO-l mõned märkimisväärsed tagajärjed. Esiteks ei ole iga inimene varustatud vajalike tehniliste vahendite ja teadmistega, et osaleda selle kasutamises. Teiseks tuleb teha lisapingutusi, et harida inimesi hääletamise kohta, kui nad ei ole praegu DAO-dega kursis.
  • Kuigi DAOsid peetakse nende detsentraliseeritud struktuuri tõttu suures osas kasulikuks, võivad inimesed leida, et pikaleveninud hääletusprotsess võib olla veidi ebamugav.
  • ❌Kui kasutate detsentraliseeritud autonoomseid organisatsioone, millel puuduvad nõuetekohased turvameetmed, on teil oht, et teid võidakse tõsiselt ära kasutada, mis võib viia riigikassa vargusele.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele