Mis on DeFi ja mida see tähendab minu ettevõtte jaoks?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mis on DeFi bitcoin?

DeFi (di-fi) on krüptoraha termin, mis tähistab detsentraliseeritud rahastamist. See on koondväljend, mis viitab krüptosektori püüdlustele arendada uut interneti finantssüsteemi, mis kasutab tavapäraste vahendajate ja usaldusmehhanismide asemel defi plokiahelat.

⚡️ Kas DeFi on turvaline?

Kuigi DeFi näib olevat utoopiline, ei ole see seda. Kuigi DeFi projektid ei paku alati sellist turvalisust (loe: kindlustuskaitset) nagu tavapärased projektid, ei välista nad alati vahendajaid traditsioonilistest finantsteenustest. 2021. aastal kaotati DeFi pettuste tõttu 1,3 miljardit dollarit.

⚡️ Kuidas saab DeFi maksta nii kõrgeid intressimäärasid?

Nõudlus finantsvõimenduse järele.
DeFi avab finantsvõimalusi ja pakub klientidele hulgaliselt võimalusi kasumi teenimiseks. See toob kaasa vajaduse finantsvõimenduse järele – DeFi kasutajad laenavad varasid eesmärgiga teenida rohkem kui võlgnetavad intressid.

⚡️ Kas krüptoraha intressid on maksustatavad?

IRS liigitab krüptoraha vara hulka, mis tähendab, et iga kord, kui te seda ostate, müüte või vahetate, on tegemist maksustatava sündmusega. Kui te saate tulu krüptovaluutaga seotud tegevusest, maksustatakse see tavalise tuluna.

 Defi blockchain

Detsentraliseeritud rahandus ehk “defi” viitab finantstehingute süsteemile, mis kasutab krüptoraha ja plokiahela tehnoloogiat. Rahanduse detsentraliseerimise – st tsentraliseeritud institutsioonide, nagu pangad, asendamise teel peer-to-peer-ühendustega – eesmärk on teha finantsteenused kõigile kättesaadavaks. Need teenused võivad hõlmata kõike alates põhilistest pangafunktsioonidest kuni laenude ja hüpoteekideni ning keeruliste lepinguliste kokkulepete sõlmimiseni.

Mis on DeFi ja kuidas see toimib
Mis on DeFi näide?

Rahandus on nüüd tsentraliseeritum kui kunagi varem.

Tänapäeval tegelevad peaaegu iga panganduse, laenamise ja kauplemise elemendiga tsentraliseeritud süsteemid, mida haldavad valitsusasutused ja väravavalvurid. Kliendid peavad pidama läbirääkimisi mitmete finantsvahendajatega, et pääseda ligi mitmesugustele teenustele alates autolaenudest kuni hüpoteeklaenudeni ja lõpetades aktsiate ja võlakirjadega kauplemisega.

Mida tähendab DeFi
Miks Bitcoin ei ole Defi?

Näiteks USA valitsus loob ja muudab finantseeskirju tsentraliseeritud finantsorganisatsioonide ja maaklerfirmade maailma jaoks. Reguleerivad asutused, nagu Ameerika Ühendriikide Föderaalreserv ja väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC), loovad ja kohandavad neid eeskirju aja jooksul.

Kas Ethereum on DeFi münt
Kuidas õppida DeFi?

Seetõttu on tarbijatel vähe võimalusi krediidi- ja finantsteenuste lihtsaks kasutamiseks. Nad ei saa mööda vahendajaid, nagu pangad, börsid ja laenuandjad, kes teenivad kasumit iga finants- ja pangatehingu pealt. Me kõik peame maksma oma lõivu, et mängida.

Miks on DeFi nii oluline
Kas Coinbase on Defi?

Detsentraliseeritud rahastamine: Raha tulevik on siin.

Detsentraliseeritud rahastamine on vahendajate ja väravavalvurite võimust kaotades väljakutse tsentraliseeritud finantssüsteemile.

TrustTokeni tegevjuhi ja kaasasutaja Rafael Kosmani sõnul on “DeFi eesmärk võtta igapäevased ülesanded, mida praegu täidavad finantsasutused, nagu pangad, börsid ja kindlustusandjad – näiteks laenamine, laenamine ja kauplemine – ja anda need tavaliste inimeste kätte.”

Mida teeb detsentraliseeritud rahandus
Mida tähendab detsentraliseeritud rahastamine?

See võib toimida järgmiselt. Sa võid nüüd oma raha hoiustada interneti hoiukontole ja teenida oma investeeringult 0,50% tootlust. Seejärel laenab pank selle raha teisele kliendile 3% intressiga, teenides ise 2,5% kasumit. Inimesed laenavad oma raha otse üksteisele, kõrvaldades panga 2,5-protsendilise kahjumi.

Te võite arvata, et teete seda juba praegu, kui saadate sõpradele raha PayPali, Venmo või CashAppi kaudu. Kuid te eksite – nende rakenduste abil sularaha saatmiseks on vaja nendega seotud deebetkaarti või pangakontot. Seega sõltuvad need peer-to-peer-tehingud endiselt tsentraliseeritud finantsvahendajatest.

Millised on detsentraliseeritud finantseerimise eelised
Mis on DeFi mõte?

Blockchain kasutatakse käivitada Defi

Detsentraliseeritud rahastamine on võimalik tänu plokiahela ja krüptoraha tehnoloogiatele, mis on olulised uuendused rahastamises.

Kui teete oma tavalisel arvelduskontol tehingu, siis see salvestatakse eraraamatusse – teie pangatehingute ajalukku -, mida kontrollib ja haldab suur finantsasutus. Plokiahel on detsentraliseeritud, hajutatud avalik pearaamat, mis salvestab finantstehingud arvutikoodis.

Miks Bitcoin ei ole DeFi
Mis on Defi ja millised näited?

Kui me ütleme, et plokiahela on detsentraliseeritud, siis viitame sellega asjaolule, et kõigil Defi rakenduse kasutajatel on juurdepääs avaliku pearaamatu täpsele duplikaadile, mis dokumenteerib iga tehingu krüpteeritud koodiga. See aitab süsteemi kaitsta, võimaldades klientidele anonüümsust ja tehingute ning varade omandiõiguse kirjete kontrollimist, mida on (peaaegu) raske võltsida.

Mis on DeFi ja näited
Kas Etherium on DeFi?

Kui me väidame, et plokiahelad on detsentraliseeritud, tähendab see, et süsteemis ei ole vahendajat ega väravavahti. Tehinguid kontrollivad ja registreerivad topelt osapooled, kes kasutavad sama plokiahelat, mille käigus nad lahendavad keerulisi matemaatilisi võrrandeid ja lisavad ahelasse uusi tehinguplokke.

Delfi pooldajad väidavad, et detsentraliseeritud plokiahela tehnoloogia muudab finantstehingud turvalisemaks ja läbipaistvamaks kui tsentraliseeritud rahanduses kasutatavad tavapärased privaatsed ja läbipaistmatud süsteemid.

Kas DeFi on finantseerimise tulevik?
Kuidas Defi raha teenib?

Kuidas DeFi nüüd üles astub?

Delfit kasutatakse mitmesuguste lihtsate ja keerukate finantstehingute puhul. See töötab detsentraliseeritud rakendustes, mida nimetatakse “dAppideks”, või muudes programmides, mida nimetatakse “protokollideks”. Defi tegeleb Bitcoini (BTC) ja Ethereumi (ETH) tehingutega detsentraliseeritud rakenduste ja protokollide kaudu.

Kas krüptoraha on DeFi
Kuidas saavad pangad DeFi kasutada?

pakkumine on atraktiivsem kui Bitcoini oma, sest see sobib paremini mitmesuguste kasutusalade jaoks, mistõttu suurem osa detsentraliseeritud rakenduste ja protokollide turust töötab Ethereumil põhineval tarkvaral.

Siin on mõned viisid, kuidas detsentraliseeritud rakendusi ja protokolle juba kasutatakse:

Kuidas investeerida DeFi?
Kas ma võin osta Delfi aktsiaid?
 • Traditsioonilised finantstehingud toimuvad juba praegu. Defi hõlmab muu hulgas kõike alates maksetest ja tuletisinstrumentidega kauplemisest kuni kindlustuse ja laenamiseni.
 • Enamik krüptoraha kauplejaid kasutab nüüd tsentraliseeritud börsid nagu Coinbase või Gemini, mis kuuluvad suurtele ettevõtetele. DEXid võimaldavad kasutajatel hoida kontrolli oma raha üle ja hõlbustavad peer-to-peer finantstehinguid.
Kui palju on DeFi münt väärt
Kas ma võin Delfis raha kaotada?
 • E-lompakud on teine krüptoraha rahakoti tüüp. Digitaalsed rahakotid detsentraliseeritud rahanduse (Defi) arendajad ehitavad, mis võivad toimida sõltumatult suurtest krüptovaluutabörsidest ja pakkuda investoritele juurdepääsu mitmesugustele toodetele, sealhulgas krüpto- ja plokiahelapõhistele mängudele.
 • Stablecoins on krüptovaluutad, mille eesmärk on hoida oma väärtust konstantsena, sidudes selle teiste finantsvarade, näiteks USA dollariga. Kui krüptovaluutad on tuntud oma ettearvamatuse poolest, siis stabiilsed mündid püüavad säilitada fikseeritud väärtust, sidudes selle mittekrüptovaluutadega, nagu USA dollar.
Kuidas osta DeFi krüptoraha
Kust ma saan osta Defi indeksfonde?
 • Defi on termin, mida kasutatakse erinevate teenuste kirjeldamiseks, mis võimaldavad inimestel laenata krüptoraha ja saada sellest laenutades kasumit. See on koondnimetus enamiku teenusepakkujate jaoks, millega te selles raamatus kokku puutute. Enamik neist ei reklaami end siiski mitte vahendajate või lahenduspartneritena, vaid pigem “võrguvahendajatena”, kes lihtsalt aitavad tarbijatel laenata
 • Mitte-vahetatavad märgid (tuntud ka kui mitte-kaubeldavad märgid ehk NFT-d) on omamoodi krüptoraha, mille väärtus põhineb teiste krüptovaluutade väärtusel. Need luuakse varadest, mis ei ole tavaliselt kaubeldavad, näiteks slam-dunk-videodest või esimesest säutsust Twitteris. NFT-d muudavad selle, mis varem oli
Kas DeFi kasutab plokiahelat?
Milline on parim blockchain Delfi jaoks?
 • Täiesti tasuta kulla mõiste on ahvatlev. Kui viia see kontseptsioon loogilise lõpuni, siis võib ette kujutada maailma, kus kellelgi ei ole võlgu ja kogu raha genereeritakse koheselt bittide ja maagia abil. See võib mõnel juhul isegi teostatav olla (kuigi see on ebatõenäoline). Krüptokrediitidest võiks mõelda kui virtuaalsetest krediitkaartidest, mis ei ole seotud ühegi konkreetse panga või finantsasutusega.

Blockchain tehnoloogia kontseptsioon abstraktse taustaga,3d renderdamine,kontseptuaalne pilt

DeFi turg jälgib kasvu, jälgides blokeeritud väärtust, mis on erinevate Defi tehnoloogiate kaudu praegu liikuv rahasumma. Defi protokollide blokeeritud koguväärtus on praegu umbes 43 miljardit dollarit.

DeFi atraktiivsus tuleneb plokiahela globaalsest kättesaadavusest: kui detsentraliseeritud rakendus on salvestatud plokiahelasse, on see kohe kättesaadav kõigile maailmas. Kui enamik keskseid finantsinstrumente ja -tehnoloogiaid võetakse aja jooksul järk-järgult kasutusele ja neid reguleerivad kohalikud seadused, siis detsentraliseeritud rakendused eksisteerivad väljaspool neid piiranguid, pakkudes nii suuremaid võimalikke tulusid kui ka ohte.

Milline on DeFi ja plokiahela suhe?
Mis on Defi Bitcoin?

Mis on arukas leping?

Saate kasutada nutilepinguid mitmesuguste asjade jaoks, näiteks raha automaatseks saatmiseks konkreetsele kontole konkreetsel päeval. Nutilepingud on sisuliselt isetehtud lepingud, mis kasutavad lihtsaid koodijuhiseid, mis töötavad plokiahelas. Keskne asutus või vahendaja ei ole vajalik, kuna iga lepingupool sisestab täitmise tingimused.

Traditsioonilisi osapoolte vahelisi tehinguid käsitlevaid süsteeme peetakse sageli kallimaks ja ebatõhusamaks, kui neid võrrelda arukate lepingutega. Arukate lepingute eeliseks on ka see, et nad on turvalisemad ja läbipaistvamad ning vähendavad kulusid, kuna kaotavad bürokraatia.

Delfi eelised ja puudused

Kuigi DeFi on uus, on sellega seotud palju ohte, mida ei tohiks tähelepanuta jätta. Kuna detsentraliseeritud rahastamine on nii hiljutine areng, ei ole seda veel põhjalikult testitud nii pikaajalises kui ka üldises kasutuses. Lisaks on valitsused hakanud DeFi taga olevaid süsteeme reguleerimise eesmärgil uurima. Mõned DeFi muud võimalikud probleemid on järgmised:

Milleks kasutatakse enamasti plokiahelat?
Mis on Defi võrk?
 • Tarbijakaitse puudub. Delfi on õitsenud eeskirjade ja piirangute puudumisel. See tähendab aga ka seda, et tarbijatel on piiratud võimalused, kui tehing läheb valesti. Näiteks tsentraliseeritud rahanduses hüvitab Föderaalne hoiuste kindlustuskorporatsioon (FDIC) hoiukontode omanikele kuni 250 000 dollarini ühe konto kohta ühe asutuse kohta, kui pank läheb pankrotti.
 • Häkkerid on probleemiks. Kuigi plokiahelat on üsna raske muuta, on Delfi muud aspektid häkkimise suhtes haavatavad, mis võib kaasa tuua raha kaotuse või varguse. Häkkeritel on võimalik kasutada ära tarkvarasüsteeme, mida kasutatakse kõigis mõeldavates detsentraliseeritud rahanduse rakendustes.
Millel põhineb DeFi
Kui detsentraliseeritud on parim defi krüpto hind?
 • Tagatis on oluline objekt, mis aitab tagada laenu. Tagatis on oluline asi, mida võib kasutada laenu tagamiseks. Näiteks hüpoteegi võtmisel on ostetav maja laenu tagatiseks. Peaaegu iga Defi laen nõuab tagatist, mis on võrdne vähemalt 100% võla väärtusest, kui mitte rohkem. See tähendab, et kui tagatise väärtus langeb, võidakse teilt nõuda rohkem raha või laenu tagasimaksmist.
Millised on DeFi platvormid?
Kas Defi krüptoraha on turvaline?
 • Nõuded privaatvõtmetele. Peate hoidma oma krüptoraha rahakotid kaitstud Defi krüptoraha. Privaatvõtmed on rahakoti turvalisuse seisukohalt üliolulised, kuna need on pikad, mittespetsiifilised koodid, millele on juurdepääs ainult rahakoti omanikul. Kui panete oma privaatvõtme valesti, ei pääse te oma rahale ligi; valesti pandud privaatvõti on taastamatu.
Kas parimat DeFi krüptot saab häkkida?
Kui palju kasvab parim defi krüpto?
 • Klienditeenindus puudub. Delfi puhul ei ole kedagi, kellele helistada, kui teie tehinguga läheb midagi valesti või kui teil on küsimusi toote toimimise kohta. Tsentraliseeritud finantssüsteemis on olemas klienditeenindusosakonnad, mis saavad teid probleemi või küsimuse korral aidata.

Kuidas saab liikumisega liituda?

Kui soovite alustada defi krüpto hind, on mõned võimalused:

Kuidas kaubelda parima defi krüptoga?
Kui kiiresti kasvab defi krüpto?

Digitaalse valuuta rahakoti loomine

Alustage Ethereumi rahakoti, näiteks Metamask, loomisega ja täitke see Ethereumiga. “Isehoidvad rahakotid on teie sisenemine detsentraliseeritud rakenduste maailma, kuid olge ettevaatlik, et kaitsta nii oma avalikke kui ka privaatseid võtmeid,” hoiatab Cosman. “Kui sa need kaotad, ei pääse sa enam oma rahakotile ligi.”

Milline on parim defi krüpto, mida praegu osta?
Kas ma saan DeFi-laenu?

Krüptovaluutadega on võimalik kaubelda isiklikult või internetis.

“Soovitan kaubelda pisikese arvu kahe varaga detsentraliseeritud börsil nagu Uniswap,” ütleb Doug Schwenk, Digital Asset Researchi asutaja. “Selle harjutuse tegemine aitab krüptoentusiastidel mõista praegust olukorda, kuid olge valmis kaotama kõik, kuni saate aru, millised varad ja platvormid on parimad ja kuidas hallata

Vaadake Stablecoins.

Kosman. soovitab kasutada TrueFi stabiilsemat viisi Delfiga eksperimenteerimiseks, ilma et ta oleks nii palju avatud vara volatiilsusele.

Kas defi krüptoga on võimalik raha teenida
Milleks kasutavad inimesed Defi krüptot?

Uue finantsmaailma sisenemise võti on alustada väikselt, jääda tagasihoidlikuks ja mitte oodata liiga palju. Pidage meeles, et krüptovaluutabörsidel ja DeFi platvormidel vahetatavad digitaalsed varad arenevad kiiresti ja võivad olla väga volatiilsed.

Delfi tulevik Blockchaini tööstuses

Defi tulevik tundub helge, alates vahendajate kõrvaldamisest kuni korvpalliklippide muutmiseni rahalise väärtusega digitaalseks varaks. Seetõttu arvab IOTA Foundationi finantsosakonna tegevjuht Dan Simerman, et defi krüpto väljavaated ja potentsiaal on nii laiad, hoolimata selle lapsekingades olemisest.

Kas defi crypto on kõrge riskiga
Miks on Defi kõrge riskiga panus?

Tulevikus on investoritel rohkem vabadust ” teha otsuseid, mis põhinevad pigem emotsioonidel kui loogikal,” märkis Zimmerman. Simermani sõnul mõjutab DeFi kasv oluliselt ka suurandmete tööstust, kuna see püüab leida uusi viise, kuidas andmeid tooteks muuta.

Seevastu defi krüpto peab veel palju edusamme tegema. Kuigi sellel on potentsiaali, on see avaliku arvamuse seisukohalt veel kaugel sellest, kus ta peaks olema.

Kas defi krüpto on tuleviku finantseerimine
Zimmerman ütleb: “Potentsiaal on endiselt olemas.” “Me peame jätkama inimeste teavitamist sellest väljavaatest,” lisab ta.

Delfi riskid investorite jaoks

Kuigi Delfi pakub finantsvaldkonnas tegutsevatele inimestele võimalusi, kaasnevad sellega ka mitmesugused riskid, mida tuleks enne osalemist kaaluda.

 • Defi ei ole nii lihtne kui raha saamine kohalikust pangast – seal on üsna palju segaseid samme, näiteks valuuta üleviimine MetaMask rahakotti. Malka ütleb, et”[t]he onboarding protsess võib mõnede inimeste jaoks olla segadust tekitav, sest sa pead liigutama raha vahetusest nagu Coinbase'i rahakotist mittekodulisse rahakotti.”
 • Otsesed pettused: Kahjuks on palju pettureid, kes näevad uusi krüptoinvestoreid lihtsate sihtmärkidena. Nad lubavad ennekuulmatult kõrget tootlust, mis ületab oluliselt seda, mida traditsioonilised finantsasutused pakuvad. Kui midagi kõlab liiga hästi, et olla tõsi, siis tõenäoliselt see ongi nii.
Defi riskid investorite jaoks
Mis on Defi krüptoraha
 • CEX.IO Lutskevychi sõnul võivad dAppi kasutajad oma krüptomünte varastada ekspluateerimise kaudu. Need pettused võivad kaasa tuua rahaliste vahendite kaotamise ning Defi projekti taga oleva meeskonna ülesandeks on otsustada, kas/kuidas osalejatele hüvitist makstakse.
 • Ühest küljest peavad üksikisikud maksma gaasitasu, et kasutada arukaid lepinguid – see on nagu žetoon, mis paneb masinad tööle. Teisest küljest võivad selle protsessi mitmed sammud osutuda kulukaks neile, kellel on vähem raha olemas. Lutskevych ütleb: “Ei ole haruldane, et “edasi-tagasi sõit” võib maksta tublisti üle 200 dollari gaasitasu.”
Defi riskid investorite jaoks
Enne DeFi, mõistke riske.
 • Volatiilsus:  Krüptovaluutade maailm on tuntud volatiilsuse poolest ja saagikuse kasvatamine võib aidata leevendada teie langust selles keskkonnas. Siiski peate siiski taluma uimastavaid kõikumisi, et teenida, mis võib olla tagasihoidlik tootlus. Ühe päevaga võib krüptovaluuta kergesti kaotada aasta tootluse ja rohkemgi.
 • Defi osalejad ei pea muretsema mitte ainult krüptovaluutade volatiilsuse pärast, vaid nad peavad võitlema ka kõikuvate tootlustega. Saagid võivad langeda, kui konkreetse rakenduse toetamiseks on saadaval rohkem valuutat.
 • Lutskevych ütleb, et mõned dAppid võidakse unustada ja jätta surema, kui seda arendav meeskond hakkab tegelema teiste projektidega. “Kui nad kunagi otsustavad lõpetada, siis protokoll töötab endiselt nii nagu ta on, kuid uusi uuendusi ei toimu.”

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele