Mis on altcoin?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas altcoinid on paremad kui bitcoinid?

Kuna need on pigem eraldi vara kui bitcoin, ei põhjusta altcoinid bitcoinide inflatsiooni. Näiteks uus IPO New Yorgi börsil ei põhjusta olemasolevate aktsiate hinnainflatsiooni. See on tingitud asjaolust, et Bitcoin on ainulaadne vara ja ei ole teiste krüptovaluutadega vahetatav.

⚡️ Milline krüptovaluutavahetus on kõige turvalisem?

Ei ole juhus, et Coinbase Pro, mis toetab Coinbase'i turvalist vahetust, on üks turvalisemaid platvorme. (Tegelikult oli Coinbase Pro üks juhtivaid kandidaate parima krüptovaluutavahetusportaali tiitlile üldiselt).

⚡️ Milline on parim krüptovaluuta, millesse investeerida 2023. aastal?

Parimad krüptovaluutad, millesse investeerida 2023. aastal
✔️ Bitcoin.
✔️ Etherium.
✔️ ApeCoin.
✔️ Binance coin.
✔️ Unisvop.
✔️ Solana.
✔️ Dogicoin.
✔️ Cardano.

⚡️ Mis on Fiat krüptosüsteemis?

Fiat on termin, mida kasutatakse keskpanga või muu finantsüksuse poolt toodetud raha kirjeldamiseks (Fed ei ole hetkekski keskpank). See on tavalised rublad, dollarid, eurod jne.

⚡️ Kuidas teha krüptopanga rahakotti?

Mine App Store'i või Play Marketisse, sõltuvalt sinu operatsioonisüsteemist, ja hangi Trustee Wallet. Selleks kulub vähem kui 2 minutit. Registreerimist ei ole vaja ja rahakoti aadress antakse automaatselt!

Altcoinid on alternatiivsed krüptovaluutad, mis erinevad Bitcoinist mitmel viisil. Näiteks kasutavad mõned Altcoins teistsugust konsensusmeetodit plokkide genereerimiseks või tehingute kontrollimiseks. Samuti võivad nad pakkuda täiendavaid või uusi funktsioone, näiteks arukaid lepinguid või madalat hinna volatiilsust, mida bitcoinid praegu ei paku.

Praegu on olemas üle 14 000 krüptovaluuta. Ainuüksi Bitcoin ja Ether moodustasid CoinMarketCapi andmetel 2021. aasta novembris peaaegu 60% kogu krüptovaluutaturust. Altcoinid (alternatiivsed mündid) on muud tüüpi krüptovaluutad, mida saab kasutada bitcoini asemel. Kuna neid luuakse sageli bitcoinidest, sarnanevad altcoinide hinnamuutused BTCUSD-i hinnamuutustega. Altmündid võivad pakkuda ka erinevaid või täiendavaid funktsioone, näiteks arukaid lepinguid, mida bitcoinid praegu ei paku.

mis on altcoin
Mis on altcoins näited?

Analüütikute sõnul muudavad krüptovaluuta investeeringute ökosüsteemid ja uute turgude loomine nende müntide jaoks altcoinide hinnakõikumised Bitcoini kauplemissignaalidest sõltumatuks.

Kümme kõige populaarsemat krüptovaluutat, mõõdetuna turukapitalisatsiooni järgi, on loetletud allpool:

  • Etherium
  • XRP
  • peg
  • Cardano
  • Herne
  • Star
  • USA dollari münt
  • dogicoin hind
  • Kettalüli
  • Uniswap

10 KRÜPTOVALUUTAT, MIDA OSTA JA HOIDA 2023. AASTAL

Seda nimekirja uuendati viimati 30. novembril 2021.

Kas Bitcoin on Stablecoin?
Mida altcoin osta täna

Altcoinide mõistmine

Altcoinid on kõik krüptovaluutad, mis ei ole bitcoin. “Altcoin” on lühend alternatiivsest mündist ja viitab mis tahes digitaalsele vääringule, mis ei ole Bitcoin. Enamikul altcoinidel on Bitcoiniga sarnane alusstruktuur ja nad toimivad peer-to-peer süsteemidena või detsentraliseeritud arvutitena, mis suudavad kiiresti töödelda suuri andmehulki ja tehinguid. Mõnel juhul on altcoinid Bitcoini protokolli hargnemised, mis erinevad näiteks oma algoritmide, müntide koguvarude või tehingukiiruse poolest.

Bitcoini ja teiste krüptovaluutade vahel on siiski mitmeid erinevusi. Bitcoin oli üks esimesi näiteid krüptoraha kohta ning selle põhimõtted ja arhitektuur on suunanud teiste müntide kujundamist ja arendamist. Selle rakendamisel on seevastu mitmeid puudusi.

millist altcoini täna osta
Mis on altcoin

Näiteks võtab plokkide loomiseks kasutatav algoritm – proof-of-work (PoW) – palju energiat ja aega. Bitcoini võime toetada arukaid lepinguid on samuti piiratud. Alternatiivsed mündid parandavad Bitcoini tajutud piiranguid, et luua konkurentsieeliseid. Energiakasutuse ja aja vähendamiseks kasutavad mitmed altcoinid Proof-of-Stake (PoS) meetodit Proof-of-Work (PoW) konsensusmehhanismi asemel.

Nutilepingud tuginevad Ethereumi plokiahelas gaasi (või tehingutasu makse) kujul Etherile, mis on turukapitalisatsiooni poolest maailma suuruselt teine krüptovaluuta. Ethereum 2.0 käivitamise kuupäeval 31. jaanuaril 2019 täidavad sellised mündid nagu Ether pikaajalisi vastuväiteid bitcoinidele, nagu skaleeritavus ja vastupidavus.

Altmündid on loonud endale turu, eristudes bitcoinidest. Selle tulemusena on investorid sinna kogunenud, nähes neis potentsiaali alternatiivina Bitcoinile. Investorid ootavad kasumit, kuna altcoinide populaarsus ja väärtus suurenevad.

Altmünte on erinevaid.

Allpool on esitatud nimekiri mõnest olulisest altcoinist, mis on liigitatud nende otstarbe ja toimimise järgi:

Kaevandamispõhine.

Mis on kaevandamise ülesanne?
Mis on kaevandussüsteem?

Kaevandamispõhiseid altcoine kaevandatakse. Enamik kaevandamispõhiseid krüptovaluutasid kasutavad PoW-i, mis tähendab keeruliste probleemide lahendamist, et toota uusi plokke uute müntide emiteerimiseks. Litecoin, Monero ja ZCash on kolm näidet kaevandamispõhistest krüptovaluutadest.

Suurem osa 2020. aasta alguse top altcoinidest põhinesid kaevandamisel. Eelkaevandamine, mis on sageli esialgse mündi pakkumise (ICO) osaks, on alternatiiv kaevandamisel põhinevatele altcoinidele. Selliseid münte ei genereerita algoritmi abil, vaid neid antakse enne krüptoraha turule minekut ära. Ripple XRP on eelnevalt kaevandatud altcoin.

Mis on stabiilsed mündid ja kuidas neid kasutada?

Kas stablecoin on hea investeering?
Mis on stabiilsed mündid

Krüptovaluutade sünniga ja arenguga on kaasnenud märkimisväärne volatiilsus. Stablecoins on mõeldud selleks, et vähendada turu üldist volatiilsust, sidudes oma väärtuse selliste kaupade kogumiga nagu fiatvaluutad, väärismetallid või muud krüptovaluutad.

Stabiilsete müntide hinna langustrend peaks jätkuma, kuid jaemüüja võib otsustada müügi tühistada, kui tekib ebastabiilsus või muud probleemid. Stablecoini hind ei tohiks oma väärtusest liiga palju kõikuda. USDT Tether, DAI MakerDAO ja USD Coin (USDC) on tuntud stablecoinid. Visa Inc. ( V ) teatas 2021. aasta märtsis, et hakkab oma USDC-võrgus Ethereumi plokiahela kaudu täitma mõningaid tehinguid ja et 2021. aasta jooksul võetakse hiljem kasutusele täiendav arveldusvõimsus.

STO turvamärgid

Millised on parimad turvatokumendid?
Kas STO on seaduslik?

Väärtpaberid on sarnased väärtpaberitega, millega kaubeldakse aktsiaturgudel, kuid need on digitaalset päritolu. Väärtpaberitähised sarnanevad traditsiooniliste aktsiatega ja sageli lubavad nad aktsionäridele kapitali omandi- või dividendimaksete kujul. Selliste väärtpaberimärkide hinnatõusu väljavaade on investorite jaoks oluline stiimul, et neisse investeerida.

2021. aastal viis Bitcoini rahakotifirma Exodus lõpule SEC-i poolt heaks kiidetud Reg A+ sümboolse müügi ja müüs 75 miljoni dollari väärtuses lihtaktsiaid, mis konverteeritakse Algorandi plokiahelas sümboolseteks märkideks. See on märkimisväärne, sest see on esimene digitaalse vara väärtpaber, millega jagatakse aktsiaid Ameerika Ühendriikides asutatud ettevõttele.

memme münte

Millised on parimad meemündid, mida osta?
Meemimärgid”

Meemimündid põhinevad naljal või teiste tuntud krüptovaluutade lõbustaval pilgul, nagu nimigi ütleb. Need arendavad tavaliselt lühikese aja jooksul populaarsust ja neid suruvad internetis sageli tuntud krüptoraha mõjutajad ja jaeinvestorid, kes püüavad lühiajalist kasu ära kasutada.

Elon Musk, Tesla, Inc. ( TSLA ) tegevjuht ja krüptoraha entusiast on sageli säutsunud krüptilisi sõnumeid tippmüntide Dogecoin ( DOGEUSD ) ja Shiba Inu kohta, mille hind on teadaolevalt oluliselt muutunud. Pärast seda, kui Elon Musk postitas foto oma lemmikloomast, Shiba Inust Flockyst, kerkis Shiba Inu hind üle 50%.

mis on altcoin Dogecoin?
Elon Muskil põhinevad meemimündid näevad lühiajalist meeletust

Paljud on nimetanud nende konkreetsete altcoinide märkimisväärset tõusu aprillis ja mais 2021 “memme müntide hooajaks”, kui sadadel neist krüptovaluutadest oli tohutu protsentuaalne tõus, mis põhines puhtal spekulatsioonil.

Mis on kommunaalmärgis?

Millised on kasuliku tokeni näited?
Kas kommunaalmärgid on hea investeering?

Kasutusmärke kasutatakse võrguressurssidele juurdepääsuks. Neid võib kulutada näiteks teenuste, võrgukulude või punktide lunastamiseks. Erinevalt väärtpaberimärkidest ei anna kommunaalmärgid tulu ega osa omandiõigusest. Filecoini teenusetoken on näide teenusetokenist, mida saab kasutada Filecoini võrgus salvestusruumi saamiseks.

Kas on hea mõte investeerida altcoinidesse?

Altcoini turg on veel ebaküps. Kuna viimasel ajal on suurenenud jaeinvestorite arv, kes püüavad krüptoraha hinnamuutustest kasu saada, on börsidel saadaval olevate altcoinide arv plahvatuslikult kasvanud. Paljudel neist kauplejatest ei ole aga piisavalt raha, et luua piisavat turu likviidsust, mis võib põhjustada suuri hinnakõikumisi, kui investor üritab osta või müüa.

Kuidas investeerida Altcoinidesse?
Mis on altcoin

Võtame näiteks Ethereumi Ethereum, mis saavutas 12. jaanuaril 2018 kõrgeima taseme 1299,95 dollarit. Vaid paar nädalat hiljem kukkus see 597,36 dollarini ja aasta lõpuks oli see langenud 89,52 dollarini. Sellegipoolest saavutas Ethereum vaid kaks aastat hiljem, 2021. aasta novembris, kõigi aegade kõrgeima taseme 19 783,06 dollariga.

Siiski on üks konks. Krüptoraha turud ei ole veel küpsed. Vaatamata arvukatele katsetele ei ole krüptovaluutade hindamiseks kehtestatud kriteeriume ega mõõdikuid. Suurem osa altcoinide turust lähtub spekulatsioonist. On mitmeid näiteid uinunud krüptovaluutadest, mis ei ole saanud piisavalt tõmmet või lihtsalt kadunud pärast investorite raha kaasamist.

Millised on 4 Altcoini?
Kas Altcoins on hea investeering?

Selle tulemusena on altcoinide turg mõeldud investoritele, kes soovivad tegutseda reguleerimata ja muutuvas, volatiilsusele kalduvas turul, mis on kõrge riskiga. Samuti peavad nad olema võimelised toime tulema kiiretest hinnamuutustest tingitud pingetega. Nende inimeste jaoks võivad krüptovaluutaturud pakkuda suurepärast tulu.

Mõned altcoins, nagu Ethereum Ethereum ja Cardano ADA

Plussid

✔️ Altcoinid on bitcoinide “paremad variandid”, kuna nad püüavad lahendada bitcoini puudusi.

✔️ Bitcoini eesmärk oli olla igapäevaste tehingute vahend, kuid teised krüptovaluutad, näiteks stabiilne raha, võivad potentsiaalselt seda eesmärki täita.

✔️ Mõned altcoinid, nagu Ethereum Ethereum ja Cardano ADA, on juba saavutanud populaarsuse peavoolu ettevõtete seas, mille tulemuseks on nende kõrge väärtus.

✔️ Altcoine võib osta ja müüa ning investoritel on erinevaid võimalusi, kui nad soovivad valida, millisesse altcoini investeerida.

Kas Altcoins on hea investeering?
Mis on altcoin?

miinused

❌ Altcoinide investeerimisturg on oluliselt väiksem kui bitcoini turg. Bitcoinil on 2021. aasta novembri seisuga umbes 42% kogu krüptoraha turust.

❌ Kuna väärismetallide puhul puuduvad regulatsioonid ja kehtestatud standardid, on altcoinide turul palju vähem investoreid ja piiratud likviidsus. Seetõttu on nende hinnad volatiilsemad kui bitcoinide omad.

❌ Krüptovaluutasse investeerimine ei ole alati lihtne, eriti kuna paljud neist on üksteisega identsed ja nende funktsionaalsus võib esialgu tunduda sarnane.

❌ Seal on mitmeid “surnud” krüptovaluutasid, mis võtsid investoritelt raha.

Millised valuutad jäävad ellu?

Mis on stablecoins
Milline krüptovaluuta on parim tulevik?

Arutelu altcoinide ja muidugi krüptovaluutade tuleviku üle on pika ajalooga. 1800. aastate alguses ringlesid Ameerika Ühendriikides mitut liiki ja vormis kohalikud valuutad. Igaühel neist olid oma omadused ja need olid tagatud teise instrumendiga.

Näiteks olid valitsuse kullavarud aluseks kullatunnistustele. Samamoodi toetasid föderaalsed tagatised USA pangatähti kodusõja ajal. Lisaks föderaalvalitsusele andsid ka osariikide valitsused välja oma raha, mida mõnikord toetasid pettuse teel saadud reservid. See on kooskõlas altcoinide turgude praeguse status quo'ga. Tänapäeval on turul sadu alternatiivseid münte, millest igaüks pretendeerib pakkuda ainulaadset teenust ja turgu.

Milline krüptoraha jääb ellu?
Kas bitcoin võib kukkuda nullini?

Kuigi ei ole olemas ühtegi digitaalset valuutat, mis võiks kokku võtta alternatiivsete turgude praeguse seisundi, on tõenäoline, et enamik praegu olemasolevatest 1800+ altcoinist ebaõnnestub. Altcoinide turg kitseneb lõpuks mõnele mündile, millel on tegelik kasulikkus ja kasutusvõimalused. Altcoinid on lihtne meetod, et laiendada oma teadmisi krüptoraha investeerimise kohta lisaks bitcoinile. Krüptovaluutaturu rallide tootlus on olnud mitmekordne Bitcoini tootlus. Altcoini investeerimisega on siiski seotud mitmeid riske, millest mitte kõige väiksem on regulatsiooni puudumine.

Krüptovaluutaturgude küpsemisega kaasneb peaaegu kindlasti suurem keerukus ja raha, mis sillutab teed reguleerimisele ja volatiilsuse vähenemisele.

Millist krüptovaluutat osta täna pikaajaliselt?
5 münti, mis erinevad märkimisväärselt Bitcoinist

5 münti, mis erinevad märkimisväärselt Bitcoinist

Kuigi ükski teine krüptovaluuta ei ole suutnud Bitcoini väärtuses “troonile tõsta”, on paljud projektid tõestanud end piisavalt väärikaks ülemaailmsele investorite ja arendajate kogukonnale:

1. Ethereum (ETH)

Ethereum on suuruselt teine plokiahela krüpto. Selle asutas Vitalik Buterin 2013. aastal ja see on arenenud varast nutilepingute ja dAppide platvormiks. Selle emakeelseid tokenid, eeter (ETH), saab kaubelda enamikul krüptobörsidel, kasutada tehingutasude maksmiseks või tagatisena ERC-20 tokenite jaoks, millel on Defi utiliit.

5 münti, mis erinevad Bitcoinist märkimisväärselt
Ethereum on suuruselt teine plokiahelas krüpto

2. Ketilink (LINK)

Chainlink on Ethereumi plokiahelale ehitatud detsentraliseeritud oraaklivõrk, mis ühendab nutikontrakte ahelaväliste andmete ja teenustega. LINK-token annab Chainlink-võrgule, millel on kaks osa: ahelasisene ja ahelaväline võrk.

3. Aave

AAVE abil saab krüptoraha laenata või laenata ilma vahendajata, mis on praegusel finantsmaastikul oluline eelis. Hoiustage lihtsalt mõned vahendid arukasse lepingusse, et alustada intressi teenimist oma hoiustatud summalt ja kasutada sama hoiust tagatisena, kui teil on vaja laenata.

Ethereum on suuruselt teine krüpto plokiahela
Stellar on avatud lähtekoodiga maksevõrk

4. Stellar Lumens (XLM)

Stellar on avatud lähtekoodiga maksevõrk, mis toimib globaalsete finantssüsteemide hajutatud vahendaja plokiahelana. Stellari võrk on loodud nii, et kõik maailma finantssüsteemid saaksid tõrgeteta koos töötada ühel platvormil. Ripple'i kaasasutaja Jed McCaleb ei olnud nõus Ripple'i projekti suunaga ja otsustas 2014. aastal luua Stellari. Stellari arendamise peamine eesmärk oli teha rahvusvahelised rahaülekanded võimalikuks kõigile ja igaühele.

Stellar on avatud lähtekoodiga maksevõrk
Kuidas ma tuvastan oma altcoinid?

5. Uniswap on krüptovaluutade detsentraliseeritud vahetus.

Uniswap on Ethereumi plokiahelas loodud detsentraliseeritud vahetussüsteem. See võeti kasutusele 2018. aastal ja kasutab automatiseeritud turutegijat, mis põhineb plokiahelal. Uniswapi puhul ei ole vaja tellimusraamatuid. Selle asemel võib igaüks saada turutegijaks, deponeerides oma varad basseini, kus nad teenivad seejärel tasu mis tahes kauplemisaktiivsuse alusel.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele