Kuidas krüptoraha ja inflatsioon mõjutavad maailma

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kuidas aitab krüptoraha inflatsiooni vastu?

Krüptovaluutadesse investeerimine traditsiooniliste ja alternatiivsete varade asemel pakub investoritele võimalust oma vara kasvatada. Krüptovaluuta puhul ostab investor eeldusel, et see kallineb, mis kaitseb teda USA dollari väärtuse kõikumise eest.

⚡️ Kas krüptovaluutad on majanduslanguse vastu?

Krüptovaluutasid on tuhandeid ja peaaegu kõik neist ei ela turu langust üle. Need, mis ellu jäävad, domineerivad turul ja parandavad esmakordselt investeerijate tootlust.

⚡️ Milline krüpto hakkab domineerima?

Bitcoin domineerib ekspertide hinnangul 2023. aastal krüptoturul. See on üks populaarsemaid krüptovaluutasid, tänu sellele, et see kasutab plokiahelat ehk tuhandetele masinatele jaotatud registrit.

⚡️ Milline krüptoraha omab potentsiaali?

Asjatundlikele investoritele pakub 2023. aasta võimalust saada kasu kõige tulusamatest krüptovaluutadest. Ethereum paistab silma tippvalikuna, arvestades selle muljetavaldavat turukapitalisatsiooni ja väljakujunenud nutilepingute platvormi, mis võimaldab arendajatel luua DAppe ja digitaalseid märke. Tänu pühendunud arendusmeeskonnale koos pühendunud kasutajaskonnaga on Ethereum kahtlemata üks parimaid investeeringuid, mis on praegu krüptovaluutaturgudel saadaval.

Krüptoraha ja inflatsioon

Inflatsioon krüptovaluutas tähendab, et majanduses on üldine hinnatõus esemete ja teenuste osas. Seega, kui inflatsioon toimub, väheneb ostujõud, sest sama asja ostmiseks on vaja rohkem krüptovaluutat. Sellel võib olla mitu põhjust: Krüptoraha pakkumine. Kui krüptoraha on rohkem saadaval kui on ostjaid, toob see kaasa hinnasurve ja suurenenud nõudluse krüptoraha vääringus kaupade ja teenuste järele.

  • Majandustegevus. Kui majandustegevus suureneb, toob see kaasa hindade tõusu, sest ettevõtted tõstavad oma kulude katmiseks hindu.
  • Üks põhjus, miks krüptovaluuta võib kallineda, on valitsuse poliitika. Kui näiteks valitsusasutus suurendab rahapakkumist, toob see kaasa hindade tõusu, kuna krüptovaluutat on kaupade ja teenuste suhtes rohkem saadaval. Krüptovaluutasid saab inflatsiooni eest kaitsta mitmel viisil: 
  • Kasutage krüptovaluutat, mis ei allu inflatsioonile. Kuigi kõik fiatvaluutad on inflatsiooniga seotud, ei ole mõned krüptovaluutad sellega seotud. Näiteks Bitcoinil on piiratud 21 miljoni mündi varu ja Ethereumil on fikseeritud ETH varu. See tähendab, et need ei allu samadele inflatsioonijõududele kui fiat-valuutad.
Krüptoraha ja inflatsioon
Inflatsiooni maandamine Stablecoiniga
  • Reserveerides oma krüptoraha rahakotis, mis ei allu inflatsioonile, saate säilitada sama ostujõu. Teisest küljest, kui hoiustate oma krüptovaluutat fiat-valuutat kasutades, siis mõjutab seda inflatsioon ning aja möödudes tõusevad kaupade ja teenuste hinnad, mille tulemuseks on väiksem ostujõud.
  • Vältige, et teie krüptoraha mõjutaks inflatsioon, konverteerides selle inflatsioonivabaks varaks, näiteks kullaks või hõbedaks. Nii säilitate oma investeeringu väärtuse ja tagate, et saate säilitada ostujõu isegi inflatsiooniliste hindade keskel.

Inflatsioon võib mõjutada krüptovaluutade väärtust, kuid mitte alati kahjulikult. Kui kaupade ja teenuste hinnad inflatsioonisurve tõttu tõusevad, võivad krüptovaluutad omakorda suurendada ka oma väärtust. Selle eest kaitsmiseks võivad kasutajad aga oma krüptovaluutasid hoida rahakotis, mida inflatsioon ei mõjuta, või minna üle mõnda teise varasse, mis ei ole selle kontrolli all; näiteks kasutada mingit altcoini, mis on vähem haavatav. Seda tehes saate tagada, et teie varad jäävad turvaliseks majandusliku ebastabiilsuse põhjustatud halvenemise eest!

Krüptovaluutad ei ole immuunsed inflatsiooni mõjude suhtes.
Krüptoraha ja inflatsioon

Analüüsides fiat- ja krüptovaluutade inflatsiooni, täheldame, et: 

  • Fiatvaluutade suhtes kehtivad inflatsioonijõud, krüptovaluutade suhtes aga mitte.
  • krüptovaluutad pakuvad mõistlikele kasutajatele suurepärast kaitset inflatsiooni vastu, võimaldades neil hoida oma krüptovaluutat rahakotis, mis ei ole hinnatõusu suhtes haavatav; konverteerida see mõneks muuks inflatsioonile vastupidavaks varaks või kasutada krüptovaluutasid, mis ei ole sama suhtes vastuvõtlikud.

Kuigi inflatsioonil on nii kasulikke kui ka ebasoodsaid mõjusid, on valik, kas sellega nõustuda või sellest keelduda, isiklik. Ühest küljest võivad kaubad ja teenused hinnatõusu tõttu kallinevad. Samas võib sellest nähtusest tuleneda ka mõningaid eeliseid, näiteks kaitse inflatsioonist põhjustatud majandusliku ebastabiilsuse eest. Lõppkokkuvõttes on otsus igaühe enda otsustada, sõltuvalt tema olukorrast.

krüptovaluutad ei allu inflatsioonile

Kas Krüptoraha ja inflatsioon
Inflatsioon ja krüptovaluuta

Olles võrrelnud kõiki krüptoraha, esindajad uurimiskeskuse järeldusele, et järgmised digitaalne raha võib nimetada kõige deflatiivseim:

Analüüsime igaüht neist üksikasjalikumalt

Bitcoin
Bitcoin: omadused

Bitcoin on esimene ja kõige sagedamini mainitud krüptoraha, mida on võrreldud digitaalse kulla vääringuga. BTC kõige märkimisväärsem omadus on see, et selle emissioon on piiratud 21 miljoni mündiga. Just see tegur muudab Bitcoini deflatsiooniliseks – kuna nõudluse kasvades ei toodeta uusi ühikuid, tõuseb ainult hind.

Ethereum
Mida ma pean teadma Ethereumi kohta?

Ethereum pälvis kõigi tähelepanu, kui see 2015. aastal välja anti, ja on sellest ajast alates kiiresti turukapitalisatsiooni poolest juhtpositsioonile tõusnud. Ethereum annab oma kasutajatele ainulaadse võimaluse luua nutikontrakte ja plokiahelapõhiseid DA-rakendusi, mis võimaldab enneolematu kontrolli oma vara üle. ETH müntide piiratud olemus on samuti ahvatlev – ringluses ei ole kunagi rohkem kui 110 miljonit.

Litecoin
Litecoin: omadused ja väljavaated

Litecoin on loodud Bitcoini kergema ja kättesaadavama versioonina ning toimib selle algoritmi Scrypt abil. Kuna turul on praegu saadaval 84 miljonit LTC-märki, on Litecoin atraktiivne võimalus neile, kes soovivad investeerida krüptoraha.

2017. aastal sündis Bitcoin Cash (BCH) esialgse Bitcoini kõva hargnemise tulemusena. Peamine eristav tegur nende vahel on BCH suurem plokimaht, mis võimaldab töödelda rohkem tehinguid lühema aja jooksul. Lisaks on maksimaalne loodavate ja ringlusse lastavate BTUde kogus piiratud 21 miljoni ühikuga.

Kuidas krüptovaluutad võivad kaitsta inflatsiooni eest
Kuidas kasvav inflatsioon

Monero on anonüümne krüptoraha, mis kasutab krüptorahaNote algoritmi, et pakkuda kasutajatele privaatsust. Selle maksimaalne pakkumine on 18,4 miljonit ühikut, mis teeb sellest deflatsioonilise valuuta; see tähendab sisuliselt, et selle väärtus ainult kasvab aja jooksul, mitte ei vähene, nagu enamiku teiste valuutade puhul. Monero on üks tuntumaid ja nõutumaid krüptovaluutasid, mis on usaldusväärsuse ja kasvupotentsiaali poolest teistest üle!

Me võime täheldada, et kõik tuntud ja tuntud krüptovaluutad on deflatiivsed, kuna nende emiteerimine on piiratud. See tähendab, et aja jooksul nende väärtus ainult tõuseb.

Parimad krüptovaluuta Vahetused aprillist 2023

Kuidas krüptoraha saab kaitsta inflatsiooni eest

krüpto ja inflatsioon kõrge riskiga vara
Kuidas saavad krüptovaluutad kaitsta inflatsiooni eest?

Kuigi krüptoraha varad ei allu inflatsioonijõududele, võivad need pakkuda teatavat kaitset inflatsiooni eest. Lõppkokkuvõttes sõltub otsus, kas investeerida või mitte, igaühe olukorrast ja eelistustest. Mõned eelised krüptovaluutasse investeerimisel kõrge inflatsiooni ajal on see, et krüptovaluutavarad ei ole inflatsioonile vastuvõtlikud ja võivad pakkuda mõningast kaitset selle vastu.

Teisalt võib puuduseks olla see, et tarbekaupade hinnad tõusevad tavaliselt kõrge inflatsiooni ajal.  Enne otsustamist, kas investeerida krüptovaluutasse või mitte, peaksid üksikisikud mõtlema oma olukorrale ja sellele, mida nad kõige rohkem hindavad.

Suurimad väljavaated

krüptovaluutad on kõrge riskiga vara, eriti väljaõppeta kasutajate jaoks. Kuid nagu me teame ajaloost, kaasnevad suurte riskidega sageli ka suured hüved.

krüptovaluuta inflatsioon on loomulik protsess, mis mõjutab kõiki fiat-valuutasid. Krüptovaluuta varad ei allu aga inflatsioonijõududele nende piiratud pakkumise tõttu. See võimaldab neil pakkuda teatavat kaitset inflatsiooni vastu. Lõppkokkuvõttes sõltub otsus, kas investeerida krüptovaluutasse või mitte, iga inimese olukorrast ja eelistustest.

Millised on krüptoraha eelised ja puudused?
Mis on krüptoraha inflatsioon

Inflatsiooni ja krüptoraha plussid ja miinused

krüptorahainflatsioonil on majandusteadlaste sõnul sama negatiivne mõju kui mis tahes muul inflatsioonivormil. Sellele vaatamata võib täheldada mitmeid eeliseid ja tulemusi.

Raharingluse suurenemine paneb inimesi rohkem kulutama, mis omakorda suurendab nõudlust ja avaldab positiivset mõju tehastele. Majandus on meeleheitel ja töötajad otsivad meeleheitlikult tööd. Vähendatakse tööpuudust, töötades veelgi rohkem, et majandusraskused ei mõjuks taskusse. See on seotud majanduse kasvuga, investeerides rohkem raha erinevatesse eluvaldkondadesse.

Bitcoin intressimäärade tõusu keskkonnas
Plussid ja miinused inflatsiooni krüptoraha

Kaitse rahalise hävingu eest. “Kokkuhoiu paradoks” on spetsialistide poolt väikestes ringkondades kasutatav väljend. Keynes lõi selle termini (kahekümnenda sajandi tuntuim majandusteadlane). Inimesed säästavad ja lükkavad ostusid edasi, kuni hinnad langevad (see tähendab, et esemete ja teenuste üldine hind langeb). Inflatsioon seevastu paneb inimesed tahtma kulutada kogu oma raha, kuni see otsa saab.

Alustame. Föderaalreserv on juba aastaid püüdnud inflatsiooni tõttu ringluses oleva raha hulka vähendada, kuid piiratud eduga. See on tingitud sellest, et suurema hulga raha trükkimine muudab kõige muu väärtust ühiskonnas (sealhulgas digitaalse valuuta nagu Bitcoin). Hoolimata valitsuse murest inflatsiooni pärast, mõjutab see ka neid, kes on vähem õnnelikud. InflatsioonMillised tegurid võivad kaasa aidata krüptovaluuta tõusule ja langusele

Bitcoini Krüptoraha ja inflatsioon
Millised tegurid võivad kaasa aidata krüptoraha tõusule ja langusele

Lisaks inflatsiooni kahjustamisele on teine võimalik tagajärg ka intressimäärade tõus. Olenemata sellest, kas tegemist on krüptoraha või fiat-raha, väheneb aja jooksul mis tahes hoiustatud raha väärtus. Kui valitsused paisutavad oma valuutat, et saada rohkem kasumit, võib sellel olla kohutavaid tagajärgi, näiteks muuta pensioniks säästmise ja kõrghariduse omandamise raskemaks kui kunagi varem. Kas teil on veel küsimusi seoses krüptoraha-inflatsiooniga? Palun ärge kartke ühendust võtta, jättes meile kommentaari allpool!

Kas teil on krüptoraha inflatsiooni kohta küsimusi? Jaga neid meiega kommentaaride sektsioonis ja uurime seda koos!

Miks bitcoin ei tundu olevat inflatsiooni vastu kaitsevahendiks
Krüpto ja inflatsioon

Kas krüptoraha võib kaitsta teie vara inflatsiooni eest?

Lühidalt öeldes ei ole krüptoraha veel tõestanud end usaldusväärse inflatsioonitõrjevahendina. Kuigi tegemist on endiselt potentsiaaliga tulevase investeerimisvaraga, ei saa investeerimismaailmas midagi enesestmõistetavaks pidada. Seega tuleks oma portfelli mitmekesistamist krüptoraha lisamisega teha omal vastutusel ja omal äranägemisel.

Kuidas mõjutab inflatsioon krüptovaluutasid?
Bitcoini ja inflatsiooni vaheline seos

Krüptovaluutasse investeerimise valikuga kaasnevad riskid, millest üks on inflatsioon. On palju jutustusi – mõned neist eksitavad – selle kohta, kuidas krüptovaluuta võib toimida inflatsiooni vastu. Krüptoraha ostmisel või hoiustamisel peate tegema oma hoolsuskohustust, et valida usaldusväärne teenusepakkuja, mis pakub kvaliteetseid turvameetmeid.

YouHodler on Euroopas tegutsev FinTech-teenus, mis on reguleeritud ja tegutseb alati kliendi huvides. YouHodler kasutab laiaulatusliku professionaalse finantskogemusega erinevaid funktsioone, mis sobivad teie konkreetsetele eesmärkidele ja riskitaluvusele.

YouHodleri krüptovaluuta intressi funktsioon on suurepärane võimalus teenida tulu stablecoins või krüptoraha ilma oma investeeringut ohtu seadmata. Kui otsite midagi suurema potentsiaalse tootlusega, proovige Turbocharge'i või Multi HODLi.

Kas krüptoraha võib kaitsta teie vara inflatsiooni eest?
Miks bitcoin ei tundu olevat inflatsioonikaitse

Kas te olete uus Dual Asset? See on ideaalne lahendus nii riskikartlikule krüptovaluuta HODLerile kui ka aktiivsele kauplejale. Selle topeltvaluuta investeerimisvahendiga saate oma positsiooni ja krüptovaluutaturu seisu järgi omandada rohkem krüptovaluutat või stabiilseid münte. Kasutage ära turu volatiilsust, saades samal ajal suurt tulu!

Parim osa on see, et sul ei pea olema põhjalikke teadmisi krüptoraha kohta. Inflatsioon ei lähe kuhugi, kuid see ei tähenda, et me peaksime loobuma krüptoraha altogetheR on palju pulli ja karu turud, mis pakuvad võimalusi. Kõik, mida vajate, on õiged tööriistad, mida YouHodler pakub, nii et minge ja proovige!

Miks bitcoin ei tundu olevat inflatsioonikaitse
Kuidas mõjutab inflatsioon krüptoraha?

Järeldused

Investoritele, kes kardavad inflatsiooni ja sellest tulenevat kahju, võivad Bitcoin ja teised digitaalvaluutad olla vastus. krüptoraha ei peeta tavaliselt deflatsiooni, sest kaevurid on eesmärgipärane stiimul valideerida käimasolevaid tehinguid oma vastavate võrkude. Lisaks sellele võib mõnede krüptovaluutade puhul näidata, et neil on teatud juhtudel inflatsioonilised omadused.

Kuidas kasvav inflatsioon mõjutab krüptovaluutade hinda
Kuidas kasvav inflatsioon mõjutab krüptovaluutade hinda

Näiteks Ethereumi gaasitasud tõusevad võrgu suure nõudluse ajal. Kuigi krüptoraha võib pakkuda teatavat kaitset inflatsiooni vastu, on oluline meeles pidada, et krüptoraha varad on volatiilsed ja riskantsed investeeringud. Otsustades, kas investeerida krüptovaluutasse või mitte, peaksid üksikisikud kaaluma oma olukorda ja eelistusi.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele