Mis on blokeeritud koguväärtus (TVL)?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas olete kunagi mõelnud, mida tähendab krüptoraha maailmas “blokeeritud koguväärtus”?

Kogu blokeeritud väärtus (TVL), mis on arvutatud kõigist vabastatud digitaalsetest varadest, nagu dividendid ja intressid, on alates 2021. aasta detsembri algusest langenud 16%. Hoolimata sellest väikesest langusest, on valdkonna tegijad endiselt kindlad, et Delfil on endiselt tohutu kasvupotentsiaal ja roosiline tulevik ees.

⚡️ Mis on lukustatud Ethereumi väärtuses?

Plokiahela poolel domineerib Ethereum jätkuvalt TVL-i koguväärtuse osas 54,31 protsendiga ehk 125,7 miljardi dollariga blokeeritud.

⚡️ Millised kolm Defi münti on kõige populaarsemad?

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK) ja Uniswap (UNI): need kolm esikohal olevat Defi-münti on kindlasti sellised, et sa tahad kaasa lüüa. Ethereum kui suurim, vanim ja tuntuim neist kõigist on vastutav paljude meie maailma tähtsaimate arukate lepingute ja detsentraliseeritud rakenduste käivitamise eest; samas kui Chainlink toimib vahendusprotokollina, mis ühendab plokiahelavõrgud reaalmaailma andmetega – teine oluline komponent, mida kasutavad nii paljud DeFi rakendused.

⚡️ On XRP DeFi?

Eelmisel neljapäeval (14. aprillil) tegi Ripple suure teate, milles teatas, et üks tema varade konverteerimisteenuseid pakkuvatest partneritest on integreerinud XRP Ledgeri toetuse. XRPL on uuenduslik avalik plokiahela platvorm, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et hõlbustada kiireid ja turvalisi rahaülekandeid minimaalsete kuludega.

Mida tähendab tvl krüptovaluuta

Mida tähendab “lukustatud väärtus”?

Kui investorid kindlustavad oma raha aktsiatesse, võlakirjadesse, investeerimisfondidesse ja pensionikontodele pikaajaliselt, lukustades väärtuse, tagavad nad, et nende kapital on kaitstud lühiajaliste turukõikumiste eest. Seda tüüpi investeeringud kindlustavad kindla rahasumma kuni ostuhetkel määratud sündmuse või kuupäeva toimumiseni – see tähendab, et enne seda ei ole teil võimalik sellele summale ligi pääseda. Lukustatud väärtusega investeerimine pakub meelerahu ja ka potentsiaalset tõusu turgudel aja jooksul.

Lisaks võib väärtuse fikseerimine kaitsta investoreid turuturbulentsi ja võimalike kahjude eest. Sisuliselt pakub see kaitset nende algse investeeringu eest ja tagab, et investorile jääb teatav hulk vara.

Mida tähendab blokeeritud väärtus
Mida tähendab plokkide väärtus?

Defi varade hulka kuuluvad tulud ja intressid standardsetest teenustest, nagu laenamine, kihlvedude sõlmimine ja arukate lepingute vormis pakutavad likviidsuspooltooted. TVL panustamisel on suurepärane märk investoritele, kes soovivad toetada DeFi platvormide suurimaid hüvesid. See on DeFi kihlvedude protokollides registreeritud koguväärtus, mis koosneb kihlvedudes paigutatud varadest.

Viimase kahe aasta jooksul on TVL näidanud märkimisväärset kasvu ja laienemist – oma esialgsest 400 miljoni dollari suurusest turuväärtusest on ta 2023. aastaks saavutanud hinnanguliselt üle 2 miljardi dollari suuruse väärtuse. See on osaliselt tingitud uute kontorite avamisest kogu maailmas ja sadade töötajate palkamisest. Ettevõtte kiiret edu võib suuresti omistada tema pädevale juhtimisele, tipptasemel tehnoloogilistele lahendustele ja pühendumusele klientide rahulolule.

Kuna ettevõtted otsivad tänapäeval tõhusaid tehnoloogilisi uuendusi, mis muudavad nende tegevust revolutsiooniliselt, paistab TVL silma kui organisatsioon, mis jätkab innovatsiooni teel, tagades samal ajal klientide lojaalsuse tänu suurepärasele teenindusele.

Kuigi mõiste “TVL” on lihtsalt määratletud kui kogu krüptovaluuta väärtus, mida hoitakse aruka lepingu raames, võivad teatud muutujad mõjutada DeFi projektide hindamist.

Mis on hea TVL suhe
Mis on TVL krüptovaluutas?

Hoiused, väljavõtmised ja protokollis olev summa ei ole ainsad tegurid, mis toetavad TVLi väärtust. TVL-i mõjutavad ka muutused fiat-valuuta või emakeelse tokeni väärtuses. Protokolli TVL võib olla nomineeritud projekti enda krüptovaluutas, mis tähendab, et seda mõjutab selle väärtus. Kui projekti krüptovaluuta väärtus langeb, langeb ka protokolli TVL.

Miks on TVL oluline detsentraliseeritud rahastamise jaoks?

DeFi platvormid vajavad toimimiseks kapitali, mida tuleb hoiustada krediidi või likviidsuse tagatisena kauplemispoolides. TVL on oluline, sest see näitab raha mõju kasumile ja DeFi rakenduste kasulikkust kauplejatele ja investoritele.

TVL-i suurenemisele järgneb sageli likviidsuse, populaarsuse ja kasutamise suurenemine DeFi platvormil. Need tegurid aitavad üheskoos tagada projekti edu. Kui TVL tõuseb, on DeFi-protokollidesse lukustatud rohkem raha; vastupidi, kui TVL langeb, on vähem raha saadaval – ja tulu on väiksem -, kui TVL langeb.

Mis on blokeeritud koguväärtus
Miks on TVL DeFis oluline

Andmeanalüüsiplatvormid, nagu Defi Pulse ja DefiLlama, võivad anda üksikasjalikku teavet nende nutilepingutega tagatud krüptoraha varade arvu kohta. Neid andmeid saab seejärel kasutada erinevate Defi-protokollide turuosa hindamiseks.

Defi Pulse'i võrgustiku liikmed peaksid teadma, et platvorm lihtsalt jälgib Ethereumi plokiahelas olevaid intelligentseid protokollilepinguid, võttes Ether-märkide ( ETH ) ja ERC-20 kogusumma. DefiLlama seevastu mõõdab TVL-i, arvutades iga ahela üldise tasakaalu koos kõigi teiste Defi ahelatega või iga platvormi TVL-i suhtarvu.

Mis on blokeeritud koguväärtus?
Mis on TVL (blokeeritud koguväärtus)?

Milline on krüptovaluutaTVLi valem?

Kuna kogu aeg luuakse uusi plokiahelapõhiseid tehnikaid, võib täpse TVLi määramine kogu turu jaoks ja selle kindlakstegemine, kas konkreetne Defi platvorm on lõppkasutajate jaoks turvaline valik, olla keeruline.

Protokollid, millel on tohutu 1 miljardi dollari suurune TVL, loovad kaudse lubaduse usaldusväärsuse ja jätkusuutlikkuse kohta. Tugev arendusmeeskond ning praktilised kasutusjuhud investoritele ja toetajatele valgustavad veelgi teed nõudluse suurenemisele – lõppkokkuvõttes toob see kaasa projekti üldise turukapitaliseerimise.

Mis on blokeeritud koguväärtus detsentraliseeritud rahanduses?
Blokeeritud koguväärtus (TVL) DeFi protokollides

Kuigi te peaksite olema ettevaatlik DeFi protokollide suhtes, mille TVL (Total Value Locked) on nii madal kui 1. Teisest küljest võtke arvesse madala TVLiga DeFi süsteemide kõrget tootlust; need võivad olla uute platvormide turundustegevused, millega püütakse võita turuosa. Need võivad olla ka pettused, kuna vähesed osalejad või üldse mitte ükski osaleja ei ole neile veel oma vara usaldanud.

Platvormi riski hindamiseks ei peaks vaatama ainult TVL-i, vaid võrdlema seda ka teiste oluliste näitajatega, nagu aktiivsete kasutajate arv päevas (DAU) või tehingute arv päevas (TXD). Oluline on ka TVLi ja turukapitalisatsiooni suhe. Kui TVL on lähedal

Miks on blokeeritud koguväärtus oluline?
Kui suur on blokeeritud koguväärtus?

Projekti TVLi arvutamiseks leiate esmalt turukapitalisatsiooni, korrutades DeFi projekti pakkumise praeguse hinnaga. Seejärel jagage see arv maksimaalse ringluses oleva pakkumisega, et saada TVL.

TVL-i suhtarv arvutatakse, jagades blokeeritud vara kogu turukapitalisatsiooni blokeeritud koguväärtusega. TVL-i suhtarvu saame, kui jagame blokeeritud vara kogu turukapitalisatsiooni selle koguväärtusega. TVL suhtarv aitab kindlaks teha, kas vara on DeFi alahinnatud või mitte.

Milline krüptovaluuta on kõrge blokeeritud koguväärtus (TVL)?

Bitcoin (BTC) on kõige populaarsem krüptovaluuta ja sellel on ka suurim blokeeritud koguväärtus (TVL). Alates 2021. aastast on Bitcoini TVL umbes 1,2 triljonit dollarit. Ethereumil (ETH), suuruselt teisel kohal oleval krüptovaluutal, on samuti suur TVL, mis on 2021. aastal umbes 170 miljardit dollarit. Teised suured krüptovaluutad, millel on kõrge TVL, on Tether (USDT) (41 miljardit dollarit), Binance Coin (BNB) (35,3 miljardit dollarit), Polkadot (DOT) (34 miljardit dollarit). Litecoin (LTC) ja Cardano (ADA) omavad samuti märkimisväärset TVL-i (14 miljardit dollarit ja 11,4 miljardit dollarit).

Mida tähendab blokeeritud väärtus krüptograafias?
Kui palju on Ethereumi blokeeritud väärtus?

DefiLlama teatas hiljuti, et Defi platvormi tööstus kogeb enneolematut kasvu, kusjuures selle turuväärtus tõuseb 2020. aasta alguses vaid 630 miljonilt dollarilt 2023. aasta esimeseks kvartaliks muljetavaldavale 172 miljardile dollarile. See märkimisväärne tõus tõestab sektori vankumatut edu ja märkimisväärset potentsiaali edasiseks laienemiseks.

SECi krüptoraha jõustamise haru sisenemine on põhjustanud turul suuri muutusi. Hoolimata metsikutest tippudest ja madalseisudest, on Bitcoin endiselt juhtpositsioonil. Näide? Kui see oli 2018. aasta veebruaris mõnda aega 3000 dollari juures põhjas – et siis varsti pärast seda jälle üle 4000 dollari tõusta! Selle vastupidavus hämmastab meid kõiki jätkuvalt.

Alates 2020. aasta algusest on Ethereumil täheldatud märkimisväärset tõusu ühiku kohta – mais tõusis hind 127 dollarilt ligikaudu 500 dollarini; see on 300%-line kasv! See fenomenaalne tõus näitab, et Ethereum on üks kõige usaldusväärsemaid ja usaldusväärsemaid krüptovaluutasid tänapäeva turul. ETH hoiab teist kohta suurim virtuaalne valuuta seoses turukapitalisatsiooni – veel üks tõend, kui see oli vaja, et see silmapaistev digitaalne vara on siin, et jääda.

Mis on blokeeritud rahakott krüptoraha puhul
Mida tähendab väärtus krüptovaluutas?

DeFi TVLi suurim võrk.

Ethereum oli 2023. aastal kõige populaarsem DeFi TVL võrk, mis moodustas ligikaudu poole ülemaailmsest DeFi turust.

Kui te ei tea, et Ethereum DeFi võrk koosneb umbes 500 protokollist. Selle TVL on lausa 73 miljardit dollarit, mis võrdub 64% turuosaga. Seda võrreldes BNB Smart Chain'i alatoidetud 8,74 miljardi dollari ja viletsate 7,7% turuosaga, Avalanche'i viletsate 5,21 miljardi dollari ja pisikeste 4,5% turuosaga, Solana'i pisikeste

0,614 miljardit dollarit ja wee 0,53 protsenti turuosa, TRON'S itsier-bitsiest

$05760 miljonit köhisid välja viletsad 050 protsenti turuhinnast

TVLi animatsioon on lihtne mõista ja arusaadav. See näitab kogu DeFi turgu TVL-i osas, väljendatuna USA dollarites, koos praeguse protsentuaalse liikumisega ja domineerivama krüptovaluutaga.

Blokeeritud koguväärtus MakerDAOs
Miks on krüptoraha TVL oluline?

Tähelepanek, et Ethereumil on kõigi ahelate seas kõige rohkem blokeeritud väärtusi, viitab sellele, et see on tõenäoliselt kõige sagedamini kasutatav võrk DeFi krüptovaluutas. TVL ehk blokeeritud koguväärtus on otsustav mõõdupuu turu kasvu ja tervise hindamiseks. Oluline on siiski märkida, et kuigi TVL-i hüpe viitab sageli positiivsetele asjaoludele turul, ei tohiks sellele liiga palju krediiti anda, kuna see on ainus fookus.

Lukustatud varade väärtus võib olla volatiilne, eriti kui tegemist on Ethereumi (ETH) hinnaga. ETH hinda on mõjutanud suurenenud volatiilsus nii positiivselt kui ka negatiivselt. Alustades ETH hinnast, kus asub enamik varasid platvormil, on volatiilsus üks peamisi võimalusi, mis võib TVL-i oluliselt mõjutada.

Mis on TVL meede
Kuidas muudab detsentraliseeritud rahastamine majanduse tulevikku?

12. veebruaril 2018 saavutas Ethereumi plokiahelas (ETH) arukates lepingutes lukustatud koguväärtus 13,92 miljardi dollari suuruse kõigi aegade kõrgeima taseme, mis on maailma suuruselt teise krüptovaluuta uus verstapost turukapitalisatsiooni järgi. See rõhutab Ethereumile rajatud detsentraliseeritud finantssektori (DeFi) jätkuvat kasvu.

Kuna DeFi teenused on detsentraliseeritud ja usalduseta, võib raha kiiresti liikuda ühelt kontolt teisele, mille tulemuseks on ebaõiged likviidsusarvutused. TVL, nagu iga teine näitaja, on ainult turuolukorra näitaja ja seda ei tohiks kasutada investeerimisotsuste alusena, sest see on piiratud ja ligikaudne.

Millised on mõned võimalikud näited detsentraliseeritud rahanduse kohta?
Mida te mõistate rahalise detsentraliseerimise all?

Millised on mõned viisid, kuidas üksikud krüptovaluutaprojektid saavad toetada koguväärtuse lukustamist (TVL)?

TVLi ja Bitcoini vahelised vahetused genereeritakse plokkidena Bitcoini võrgu poolt. Seda saab teha igal ajal, tuues ökosüsteemi täiendavat likviidsust. Täiendavate likviidsusparkide lisamine, et julgustada kasutajaid hoiustama ja blokeerima platvormil rohkem münte, on levinud tava krüptovaluutaprojektide seas, mis soovivad TVL-i suurendada. Veel üks võimalus TVL-i suurendamiseks on sobivate laenumäärade kehtestamine, et stimuleerida põllumehed võtma laenu ja ostma rohkem varasid.

Mis on TVL aurustamises
Mida tähendab blokeeritud väärtus?

Hinda

Panustamine on protsess, mille käigus lukustatakse krüptoraha rahakotti, et toetada tehinguid ja plokiahela turvalisust ning saada selle eest tasu. Protokollile panustamise tõttu lõksu jäänud koguväärtus arvutatakse kinnipidamisperioodi pikkuse jooksul. Vaults võimaldavad kasutajatel hoida krüptoraha sarnaselt rahakottidele, kuid lisavad enne kohest väljavõtmist täiendavaid samme. Tehingu kinnitamiseks peavad usaldusväärsed isikud olema võrgus ja see protsess kestab tavaliselt mitu päeva.

Mida tähendab tvl
Kas TVL on sama mis turukapitalisatsioon?

Vaults

Pärast truubi loomist kohaldatakse turvalist väljavõtteprotseduuri ja protokoll kontrollib loata väljavõtteid truubist päeva jooksul. Likviidsusbasseinid on krüptovaluutad, mida hoitakse arukates lepingutes, et pakkuda likviidsust detsentraliseeritud börsidel.

Karantiin on oluline ettevaatusabinõu, et tagada suurim likviidsuspotentsiaal. Likviidsuspuulid on teine meetod likviidsuse suurendamiseks aruka riskimaandamise kaudu.

Poolid pakuvad kiiremat kauplemisvõimalust, kuna ostjad ja müüjad ei pea omavahel kokku sobitama. Selle asemel, et oodata inimesi, kes soovivad osta või müüa seda, mis teil on, saate kasutada juba olemasolevat likviidsusparki. Inimesed, kes panustavad oma likviidsust, teenivad sellest raha ja aitavad suurendada TVL-i.

Kui TVL on sellistes projektides nagu Uniswap, kus tal on varasid projekti likviidsusparkides, võib väärtus hinnatõusu ajal järsult tõusta ja tekitada valesid ootusi varade sissevoolu ja likviidsuse kättesaadavuse kohta.

Mis on turukapitalisatsioon TVL
Milline on hea TVL suhe?

Millised tegurid mõjutavad TVL-i hinda?

TVL suureneb, kui digitaalse vara hind tõuseb, mis näitab võrgu kasvavat populaarsust. Ethereum on üks TVLi peamisi liikumapanevaid jõude, sest enamik nutilepinguid ja DeFi rakendusi on ehitatud sellele. TVLi puuduseks on see, et see kipub vara üle hindama pulli turul ja teeb sama, kui on karuteene.

Kui oluline on TVL ja turukapitalisatsiooni suhe?

Seda suhtarvu kasutatakse projekti lukustatud koguväärtuse võrdlemiseks selle turukapitalisatsiooniga. Kui TVL ja turukapitali suhe on kõrge, näitab see, et projekti turukapitali suur osa võib olla hoiul, mis võib viia hinnamanipulatsioonini. Madal TVL/marketikapitali suhe võib tähendada, et projekti ei kasuta palju inimesi.

mida tähendab tvl krüpto
Mis on TVL Uniswap?

Kuidas saavad krüptoraha projektid jälgida oma Total Value Locked (TVL)?

Projekti kogumaksumuse (Total Value Locked, TVL) jälgimist saab teha mitmel viisil. Plokkide uurijad, nagu DeFi Pulse ja Code Data, on kõige laialdasemalt kasutatavad meetodid TVL-arvude reaalajas andmete kiireks kättesaamiseks. Lisaks on krüptoraha börsidel tavaliselt olemas rakendusprogrammeerimisliides, mis pakub samuti TVL-teavet. Nende erinevate võimalustega teie käsutuses olete alati kursis, kui palju väärtust on täpselt lukustatud mis tahes projekti!

Kuigi TVL on kindlasti väärtuslik mõõdik mis tahes projekti edukuse hindamiseks, ei tohiks seda käsitleda eraldi. Ettevõtte usaldusväärsuse hindamisel on kasulik võtta arvesse ka muid näitajaid, nagu aktiivsed kasutajad, tehingumaht ja arendajate aktiivsus. See annab parema ülevaate selle edusammudest ja potentsiaalsest pikaajalisusest.

Mis on lukustatud koguväärtus?
Miks on detsentraliseeritud rahastamine oluline?

Milline on suurim telejaam vaatajate arvu poolest?

Septembri 2020 seisuga on Ethereumi võrgus suurim TVL, mille DeFi protokollidesse on lukustatud üle 13 miljardi dollari. Teiste suurte TVL-võrkude hulka kuuluvad TRON, EOS ja Polkadot.

Kuidas võib TVL mõjutada hinda?

TVL krüptoraha võib nii suurendada nõudlust digitaalse vara järele kui ka ülehinnata varasid pulli turul. Kui rohkem inimesi kasutab projekti, suureneb nõudlus selle projekti emakeelse tokeni järele; selle tulemuseks on üldine hinnatõus. Kuid TVL võib ka pulssiperioodidel hindu üles paisutada kuni manipuleerimiseni.

Kuidas võib TVL mõjutada hinda?
Mis on TVL krüptovaluutas?

Kuidas saab krüptoraha projektide suurendada oma koguväärtust lukustatud?

Krüptovaluutaprojektid võivad TVL-i suurendada mitmel viisil:

  • pakkudes likviidsust likviidsusparkidele
  • varade karantiinis hoidmise teel
  • suurendades projekti emakeelse tokeni hinda
  • varade ülehindamisega pulli turul.
Kuidas saavad krüptovaluutaprojektid suurendada oma lukustatud koguväärtust?
Kuidas saab krüptoraha projektide suurendada oma koguväärtust lukustatud?

Likviidsuse pakkumine likviidsusparkidele on suurepärane viis TVLi suurendamiseks. Likviidsuse pakkujad teenivad tasu likviidsuse pakkumise eest, mis aitab kaasa projekti TVL-i suurendamisele. Lisaks kaitseb varade paigutamine varakambritesse neid hinna kõikumise eest ja suurendab projekti TVLi. Lõpuks, projekti algupärase tokeni hinna tõstmine meelitab uusi kasutajaid ja suurendab TVL-i.

Kokkuvõtteks võib öelda, et TVL on suurepärane viis projekti edenemise mõõtmiseks, kuid see ei tohiks kindlasti olla kõikehõlmav. Sama oluline on võtta arvesse ka teisi andmekogumeid, nagu aktiivsed kasutajad, tehingumaht ja arendajate aktiivsus, et saada täpne ülevaade sellest, kui hästi projekt tegelikult toimib. Kui hinnad on tõusuteel (st pulli ajal), võib TVL paisutada varade väärtust üle nende õiglase turuhinna.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele