Juhend krüptomaksude kohta 2023. aastal

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas krüptoraha maksustatakse?

Jah, teie bitcoin, etherium ja muud krüptovaluutad on maksustatavad. Krüptoraha loetakse maksuameti poolt “varaks”, seega maksustatakse teie virtuaalvaluutat nagu mis tahes muud vara, mida te omate, näiteks aktsiaid või kulda.

⚡️ Kuidas toimivad maksud krüptoraha puhul?

Kui te müüsite oma krüptoraha pärast seda, kui olete seda vähem kui aasta hoidnud, kohaldatakse saadud kasumi suhtes lühiajalise kapitalitulu maksumäära, mis on 25%. Seda maksumäära on lihtne mõista: see on võrdne teie tavapärase tulumaksumääraga, mis ulatub 10% ja 37% vahel.

⚡️ Mis on fiat versus krüptoraha?

Dollar, euro, jeen ja nii edasi on tavapärased fiatraha vormid, mida me kasutame esemete ja teenuste omandamiseks. Krüptovaluutad ja tokenid seevastu on digitaalsed varad arvutikoodi kujul. Krüptoraha on algupärane plokiahela vara, samas kui märgid on platvorm, mis on ehitatud olemasoleva plokiahela peale.

⚡️ Milline krüptoraha asendab bitcoini?

Litecoin on kõige tuntum krüptovaluuta, tänu bitcoini kõrgele väärtusele. Seega, kui te ei saa endale bitcoini lubada, kaaluge üleminekut litecoinile. See on peaaegu identne bitcoiniga, kuid tehingud toimuvad kiiremini, mis on üks selle peamisi eeliseid.

Krüptoraha maks

2021. aastal oli krüptovaluutadel suurepärane aasta. Hiljutine küsitlus näitas, et rohkem kui kümme protsenti ameeriklastest kauples eelmisel aastal krüptoraha – kui te kuulute nende hulka, siis võite mõelda, kuidas teie tehingud ja muu krüptoraha tegevus mõjutab teie makse.

Maksuamet liigitab krüptovaluutad varadeks. USA valitsus, nagu ka teised valitsused üle maailma, peab krüptovaluutasid varaks ja maksustab tehinguid, mis genereerivad või saavad bitcoin'e sarnaselt aktsiatele ja võlakirjadele. Kui kasutate bitcoin'e äritehinguks, peate sellest teatama IRSile ja oma riigi maksuametile. Selles essees selgitatakse krüptomakse Ameerika Ühendriikides ja nende toimimist.

Kuidas on Krüptoraha maks USAs?
Kas ma pean maksuametile teatama krüptoraha?

Kas krüptoraha on seotud maksukohustusega?

Krüptoraha loetakse Ameerika Ühendriikides digitaalseks varaks ja maksuamet peab seda sarnaseks aktsiate, võlakirjade ja muude kapitalivarade suhtes. Maksud, mida te oma krüptoraha tulult maksate, sõltuvad sellest, kuidas te krüptotulu saite ja kui kaua te seda hoidsite, kas kapitalitulu või palgatuluna.

Kuidas maksustatakse krüptoraha?
Krüptomaksu mõistmine

Oluline on uurida, kuidas te kasutasite oma krüptoraha 2021. aastal, et otsustada, kas peaksite makse maksma või mitte. Maksustatavad sündmused on tehingud, mis toovad kaasa maksu. Maksuvabad sündmused on need, mis ei ole. Vaatame neid lähemalt:

 • Mittemaksustatavad sündmused on sündmused, mis ei too kaasa maksustatavat kasumit või kahjumit.
 • Krüptovaluutade ostmine ja hoidmine sularaha eest ei ole maksustatav. Kui te müüte ja realiseerite oma kasumi, maksate maksu.
 • Bitcoini annetamine kvalifitseeritud maksuvabale heategevusorganisatsioonile või mittetulundusühingule: Kui annate krüptoraha otse 501(c)(3) heategevusorganisatsioonile nagu GiveCrypto.org, võite osa oma annetustest maha arvata.
Krüptoraha maks
Krüptomaks 2023
 • Kui saate krüptoraha kingitusena, siis tõenäoliselt ei maksustata teid, kuna te ei müü ega tegele muude maksustatavate tegevustega, näiteks panuste tegemisega.
 • Kinkimine: kui lahke te olete! Iga saaja võib igal aastal saada kuni 15 000 dollarit kingitusraha ilma makse maksmata (ja partneritele rohkem). Kui teie kingituse väärtus ületab 15 000 dollarit inimese kohta, peate täitma kinkemaksuvormi (mis üldjuhul ei too kaasa jätkuvat maksukohustust). Isegi kui te ei pidanud kingitusena saadud krüpto eest makse maksma, peab saaja selle võõrandamise korral jälgima selle maksustamisbaasi.
 • Krüptoraha vahetamine rahakotti: krüptovaluutade ülekandmine ühest rahakotist või kontolt teisele on maksuvaba. Müües maksate kasumilt maksu.
Maksud ja krüptoraha
Kui palju maksu peate krüpto pealt maksma?

Maksustatav kui kapitalikasum, kuid ei maksustata müügihinnaga

Krüptomaks: kapitali kasvutulu maksmine bitcoinis ja etheriumis

 • Krüptovaluutasid on võimalik müüa sularaha eest. Kui olete müünud oma krüptoraha dollarite eest, siis maksustatakse teid vastavalt. Kui teil tekib müügist aga kahjum, saate selle summa oma tuludeklaratsioonis maha arvata.
 • Kui vahetate ühe krüptovaluuta teise vastu, peate enne uue omandamist müüma algse. Kuna tegemist on müügiga, peab maksuamet seda maksustatavaks. Teid maksustatakse, kui müüsite bitcoini kõrgema hinnaga, kui te selle eest makssite.
 • Bitcoini kulutamine näiteks pizza ostmiseks võib kaasa tuua maksukoormuse. Maksuamet käsitleb bitcoini ostmist samamoodi nagu selle müümist. Te peate vara müüma, enne kui seda saab kaubelda kauba või teenuse vastu; seda nimetatakse “sularahaks muutmiseks”. 2023. aasta krüptoraha maksud
krüptotehingute maksustamine 2022. aastal
Krüptoraha maks 2023. aastal

Maksustatav tulu Määratlus

 • 2021. aastal oli NFL-i ründeliinimängija nimega Russell Okung üks väheseid märkimisväärseid isikuid, kellele maksti bitcoinides – ja ta maksab selle pealt peaaegu kindlasti tulumaksu. Kui te järgisite Okungi eeskuju ja teile maksti krüptovaluutas, siis maksustatakse teie krüpto kui hüvitis teie tulumaksumäära alusel.
 • Bitcoini vastuvõtmist kaupade või teenuste eest nimetatakse “krüptovaluutade vastuvõtmiseks”. Kui te võtate krüptoraha vastu kauba või teenuse eest tasumiseks, peate te selle maksuametile tuluna deklareerima.
Krüptomaksude mõistmine
Millal peaksin krüptotulu pealt makse maksma?
 • Krüptoraha kaevandamist maksustatakse erinevalt sõltuvalt kaevandamise tüübist. Kui te kaevandate krüptoraha ja teenite raha, peate tõenäoliselt maksma oma tulu pealt makse, mis põhinevad müntide õiglasel turuväärtusel (tavaliselt hinnal) nende tarnimise ajal. Ettevõtlusena kaevandatavat krüptoraha käsitletakse füüsilisest isikust ettevõtjana saadud tuluna ja selle suhtes kohaldatakse tavalisi tulumaksumäärasid, millele lisandub füüsilisest isikust ettevõtja tulumaks.
 • Saadakse aurav preemia. Panustamispreemiaid käsitletakse kui kaevandamistulu ja neid maksustatakse vastavalt.
 • Muud tuluallikad: Te võite teenida raha, hoides konkreetseid krüptovaluutasid. Seda peetakse maksustatavaks tuluks, nagu see on. Maksuamet peab seda teistsuguseks intressiks kui panga intressi, kuigi seda mõnikord nimetatakse intressiks.
Krüptoraha maksumäära mõistmine
Viimase hetke maksunõuanded krüptoinvestoritele
 • Krüptoraha saamine hargnemise tagajärjel. Kahvli tulemusel tekkinud krüptovaluutade maksud määratakse kindlaks selle järgi, kuidas te kasutate vara, kui seda saab teie vahetusest välja võtta, ja muude kriteeriumide alusel. Vt IRSi viimaseid hardforki juhiseid siin.
 • Õhust alla laskmine: Saate krüptovaluutafirma panna teid oma turundustegevuse raames õhku laskma või seda ära andma. Airdropina saadud summa maksustatakse tuluna ja see tuleb maksuametis registreerida. Ajakohastatud IRS-i eeskirju air drop'ide kohta leiate siit.
 • Saate muid stiimuleid või preemiaid: see ei ole ammendav loetelu ja on veel palju muid põhjusi, miks võite saada tasuta krüptoraha. Need võivad olla nii lihtsad kui coinbase'i maksud teenimisboonused või nii keerulised kui 5 dollari suuruse bitcoini saamine sõbra soovitamise eest krüptovahetuses. Mõlemal juhul tuleb see registreerida tuluna.
krüptomaks
Krüptoraha ja plokiahela maksuküsimused

Milline on krüptoraha maksumäär?

Seega tundub, et mõned teie krüptoraha tehingud on nüüd maksustatavad. Mida peaksite tegema? Võite hinnata, kui palju peate maksma makse, võttes arvesse oma sissetulekut, kasumit ja kahjumit. See tähendab järgmist:

Krüptotulu arvutamine.

Täielik juhend Krüptoraha maks kohta
Kuidas kajastada Krüptoraha maks?

Kui olete USA maksumaksja, on teie palgatõendist tavaliselt juba maha arvatud teie föderaalne ja riiklik tulumaks. Kuid samad tulumaksud kehtivad ka krüptoraha suhtes – olenemata sellest, kas see pärineb kaevandamisest, vargusest või hüvitisest.

Kui te esitate oma sissetuleku, peaksite üldjuhul maksma vastavalt teie maksuklassifikatsioonile sobiva maksumäära järgi. Üks hoiatus: kui te teenite krüptovaluutategevusega palju raha, võib see mõjutada seda, millisesse maksukategooriasse te kuulute, ja põhjustada selle, et peate maksma mõnelt oma tulult suuremat tulumaksumäära.

Krüptoraha ostjad: seda peate teadma maksuhooajal
Krüptoraha kapitalitulu ja maksumäärad 2023. aastal

Kapitalikasum ja -kahjum arvutatakse.

Probleem on selles, et vähesed rahakotid annavad täpse pildi sellest, kui palju raha olete teeninud või kaotanud. Et välja selgitada, kui palju raha olete teeninud või kaotanud, määrake kõigepealt kindlaks, kui palju krüptovaluutat te alustasite. Seda nimetatakse teie kulubaasiks.

Oma kulubaasi tundmine

Teie krüptoraha eest makstud hind määrab üldiselt teie kulubaasi. Kui saite selle aga kaevandamise või varguse teel, siis kasutatakse selle asemel õiglast turuväärtust kättesaamise ajal. Kui keegi kinkis teile valuuta, otsustatakse selle väärtuse alus nii selle alusel, mida ta algselt maksis, kui ka praeguse õiglase turuväärtuse alusel. krüptoraha maksumäära mõistmine

Õppige tundma krüptomaksu
Krüptoraha maksumäära mõistmine

Kui müüte krüptovaluutasid, saate müügihinnast maha arvata algse väärtuse, et välja selgitada, kas olete saanud kasumit või kahjumit. Kui teie kasum ületab lähtesummat, olete teeninud kapitalikasumit. Kui teie kasum on väiksem kui algväärtus, on teil kapitalikahjum.

Vähem kui aasta jooksul hoitud varadest saadud kasumit käsitletakse erinevalt.

Sõltuvalt olukorrast maksate kapitalikasumi makse nii riigi kui ka föderaalsel tasandil. Need võivad olla kas lühiajalised või pikaajalised; see, milline maks tuleb teil lõpuks maksta, sõltub sellest, kui kaua te oma krüptoraha enne selle müümist säilitasite. Kui see oli üle aasta, siis peate tõenäoliselt muretsema ainult pikaajalise kapitalikasumi maksude pärast, õnneks on need madalamad kui lühiajalised maksumäärad!” Kui palju ma pean krüptoraha pealt makse maksma?

Millised on maksud krüptoraha tulult
Kui palju ma pean maksma makse krüptoraha pealt ?
 • Investeeringutest saadud tulu maksustatakse aja jooksul madalama kapitalitulu määraga. Need määrad (0%, 15% või 20% föderaalsel tasandil) varieeruvad sõltuvalt teie sissetulekust. Suurema sissetulekuga maksumaksjad võivad maksustada investeeringute puhaskasumit 3,8 protsendiga, mis võib hõlmata tulu või muid tulusid.
 • Lühiajalist tulu seevastu maksustatakse kõrgema tavalise tulumääraga, mis on tavaliselt suurem ja ebasoodsam.
Krüptoraha maks
Kuidas saada kasu krüptoraha kahjumist?

Oluline on märkida, et kui te müüte oma krüptoraha sularaha eest, konverteerite selle mõneks muuks digitaalseks valuutaks või kulutate selle kauba või teenuse eest, peate maksma makse. Kasumit ei realiseerita enne, kui te müüte aluseks olevaid aktsiaid.

Mis on kõvad kahvlid ja kuidas need mõjutavad teie makse

9. oktoobril 2019 andis IRS välja uued juhised seoses krüptoraha maksudega, mis kehtivad minevikus toimunud sündmuste suhtes. Üks põhielement, mida täpsustati, on see, et kui te saate uusi münte hard forki (kui münt jaguneb kaheks) tulemusena, loetakse need mündid maksustatavaks tuluks. See tähendab näiteks, et kui teil oli Bitcoin ajal Bitcoin Cash hard fork (august 1,) või Bitcoin Cash ajal BSV hard fork(november 15,)olete vastutav aruandluse ja maksab tulumaksu nende äsja saadud müntide.

Oluline: kui teil on hargnemise ajal algne münt, mis annab teile õiguse saada hargitud münt, siis piisab sellest, et maksuamet käsitaks seda maksustamist vääriva tulu tekitava sündmusena – te ei pea müüma ega võõrandama kumbagi valuutatüüpi.

Kuidas toimivad kahjumid krüptoraha puhul?
Mis on kõvad kahvlid ja kuidas need mõjutavad teie makse

Te võite kasutada konkreetset identifitseerimist isegi siis, kui te vahetate eseme välja.

Lihtsustage oma Krüptoraha maks esitamist, kasutades CoinTrackerit, mis teeb teie eest automaatselt vajaliku erilise identifitseerimisarvestuse ja esitab kaasnevad dokumendid.

Teie kapitalikahjumi mõistmine

Juhend krüptomaksude kohta 2022. aastal
Kas ma pean maksuametile teatama krüptoraha?

Teil tekkis kapitalikahjum, kui müüsite vara väiksema hinnaga, kui te selle eest makssite. Kahjum võib siiski teie kasuks töötada. Saate kasutada kapitalikahjumit selleks, et vähendada aasta jooksul teenitud muude kapitalikasumite (sealhulgas mitte-krüptoraha varade, näiteks aktsiate) dollarite summat, mis võib vähendada teie üldist maksukoormust.

Maksimaalne kahjumi summa, mida saate igal aastal deklareerida muu tulu tasaarvestamiseks, on 3000 dollarit; kui teil on siiski rohkem kahjumit kui tulu või kui teil puudub tulu üldse, kantakse kogu jääk üle järgmistele aastatele, kuni kogu kahjumi summa on kasutatud.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele