Krüptovaluuta kauplemise etapid

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mitu etappi on krüptoraha?

Ülemaailmne majanduskord on suur väljakutse, kuid krüptovaluutad nagu bitcoin üritavad seda. Paul Vigna ja Michael Casey kirjeldavad krüptorahade kasutuselevõtu viit etappi ja seda, mida see võib tähendada tuleviku rahanduse jaoks.

⚡️ Mis on bitcoini tsükkel?

Mis on 4-aastased bitcoini tsüklid ja miks on need olulised? Iga 210 000 ploki järel on bitcoini tasuühikupõhine. See võtab aega umbes neli aastat. Järgmine poolitamine peaks toimuma 2024. aasta alguses.

⚡️ Millised on krüptomulli etapid?

Krüptoturg on viimase kümne aasta jooksul läbinud mitu buumi- ja langustsüklit. Iga kord on turg järginud sarnast mustrit: kiire kasv, millele järgneb järsk korrektsioon. Seda tsüklit nimetatakse sageli krüptomulliks.

⚡️ Milline on krüptoraha kauplemisprotsess?

Krüptoraha kauplemine on krüptovarade ostmise ja müümise protsess, mille eesmärk on teenida kasumit. Krüptovaluutad on volatiilsed, seega peavad kauplejad olema tehingutesse sisenemisel ja neist väljumisel ettevaatlikud.

Kuigi krüptovaluutaturg võib olla üle jõu käiv, oleme selle lihtsustanud, jagades selle kuude sammu. See aitab nii algajatel kui ka kogenud kauplejatel mõista krüptovaluutadega kauplemise protsesse ja tingimusi:

Millised on krüptovaluuta kauplemise etapid?
Milline on krüptovaluuta kauplemisprotsess?
 • Otsustage, kuidas soovite krüptovaluutadega kaubelda.
 • Õppige, kuidas krüptorahaäri toimib.
 • Loo konto.
 • Tehke kauplemisstrateegia.
 • Tehke oma krüptovaluuta kauplemisplatvormi valik.
 • Teie esimene positsioon on avatud, jälgitav ja suletud.
 • Määrake enne alustamist kindlaks, kuidas soovite krüptovaluutadega kaubelda.
Milline on parim kauplemisstrateegia krüptoraha jaoks?
Kas krüptovaluuta kauplemise etapid on kasumlik?

Krüptovaluutadega saab kaubelda kahel viisil: kas spekuleerides nende väärtusega CFDde abil või ostes neid, et neid hiljem kasumiga müüa.

Krüptovaluutadega kauplemine CFD-dega on kõrge riskiga spekulatiivne strateegia.

Erinevusleping on lepingu liik, mille puhul nõustute kauplema krüptovaluuta väärtuse vahega alates hetkest, mil te oma positsiooni esimest korda avate, kuni selle sulgemiseni. Te ei osta krüptovaluutasid, vaid spekuleerite turuhindadega. Te teenite kasumit, kui krüptovaluuta väärtus tõuseb, kuid kaotate raha, kui selle väärtus langeb – lühikese positsiooni puhul on vastupidi.

Kui kaua krüptovaluuta kauplemise etapid
Mis on krüpto supertsükkel?

Krüptovaluutade ostmine vahetuse kaudu

Alternatiivina võite valida krüptoraha omandamise, mis tähendab, et te omate kohe osa digitaalsest valuutast, et hoida seda virtuaalses rahakotis ja teenida raha, kui selle väärtus tõuseb.

Enne alustamist peate looma krüptoraha rahakoti ja looma konto krüptoraha vahetuses. Sellel protsessil võib olla mitu etappi ja te võite olla kohustatud liituda konto ootenimekirjaga.

Mis on 4-aastane krüptotsükkel?
Milline krüptovaluuta peaksin investeerima 2023. aastal?

Avastage, kuidas krüptovaluutaturg toimib ja mida on vaja teada.

Enne kauplemisega alustamist on oluline mõista, kuidas krüptovaluutad töötavad ja milliseid termineid nende kirjeldamiseks kasutatakse.

Krüptovaluutad on digitaalsed mündid, mis kasutavad kõigi tehingute registreerimiseks detsentraliseeritud pearaamatut. Bitcoin, esimene ja tuntuim krüptovaluuta, loodi 2009. aastal. Krüptovaluutadega kaubeldakse sageli tippkrüptobörsidel ja neid saab osta teiste valuutade või müntidega.

Millised on turutsükli etapid?
Krüptokaubanduse strateegiad

Kuidas teenida raha krüptoraha kauplemisega?

Kui teil on piisavalt õnne, et olete teeninud krüptovaluutaga kauplemisest kasumit, siis võite teada saada, kuidas oma tulu välja maksta.

Kui sul on krüptovaluuta rahakotis, saad seda müüa fiat-valuuta (näiteks dollarite või eurode) või muude krüptovaluutade vastu.

Võite konverteerida krüpto fiatiks ka krüpto-fiatiks teenuseid pakkuva maakleri, näiteks Coinbase'i või Bitstampi kaudu.

Kas krüptovaluutal on kauplemisaeg?
Parimad krüptovaluuta kauplemise etapid

Kui olete oma krüpto müüdud ja konverteerinud selle fiatiks, saate raha oma pangakontole välja võtta.

Mida peaksin krüptovaluutadega kauplemisel silmas pidama?

Enne krüptokaubandusega kauplemise alustamist peaksite olema teadlik mõnest asjast:

Kas krüptovaluuta CFD-dega on võimalik kaubelda?
Kuidas kaubelda Bitcoin CFD-dega?

Krüptovaluutaturg, nagu enamik muud tüüpi turge, on ostjate ja müüjate detsentraliseeritud võrgustik, mis toimib pigem vastastikuse verifitseerimissüsteemi kui keskserveri kaudu. Kui krüptovaluutasid ostetakse ja müüakse, salvestatakse tehingud “kaevandamise” protsessi kaudu plokkide ahelasse – jagatud digitaalsesse pearaamatusse, mis hoiab asjadest aru.

Krüptovaluutad on tuntud ka oma volatiilsuse poolest, seega on oluline mõista, mis võib turgu mõjutada – alates mündi esmasest pakkumisest ja plokiahela jagunemisest kuni kõige värskemate uudiste ja valitsuse õigusaktideni.

Kas Coinbase kasutab CFDsid?
Kuidas kaubelda krüptovaluuta CFD-dega

Loo konto.

Võite olla valmis avama positsiooni varem, kui te kauplete krüptovaluutadega, mitte ei osta neid. Digitaalne rahakott või vahetuskonto ei ole vajalik. Tegelikkuses on CFD-dega kauplemiseks vaja vaid finantsvõimendusega kauplemisteenuse pakkuja kontot.

Erinevalt teistest krüptovaluutabörsidest võimaldab IG teil konto registreerida vaid mõne minutilise ooteajaga. Te ei pea kontole raha panema enne, kui soovite kaubandust teha.

Kas krüptovaluutat on võimalik osta börsilt?
Kuidas töötab krüptoraha ostmine börsil?

Teha kauplemisstrateegia

Kauplemisstrateegia on iga kaupleja, kuid eriti krüptovaluuta kauplejate jaoks kriitilise tähtsusega, sest turg võib olla äärmiselt volatiilne. See on kahe teraga mõõk: volatiilsus muudab turu atraktiivseks, kuid raskesti kaubeldavaks. Seetõttu peab teie kauplemisplaan sisaldama riskijuhtimise tehnikaid, samuti oma eesmärkide kirjeldust, krüptovaluutat, millega soovite kaubelda, ning kauplemisstrateegiaks nimetatavat kauplemisse sisenemise ja sealt väljumise meetodit.

Kas krüptoraha on vaja osta börsi kaudu?
Millise vahetuse krüptovaluuta kauplemise etapid?

Analüüsige krüptovaluutaturgu: kas soovite kasutada tehnilist või fundamentaalanalüüsi? Tehniline analüüs tegeleb krüptovaluuta hinnamuutuste ja ajalooliste mustritega, samas kui fundamentaalanalüüs tegeleb väliste muutujate ja makromajanduslike andmetega. Olenemata sellest, millise stiili te valite, olge kursis kõigi turuga seotud uudistega, sest krüptovaluutad on eriti tundlikud turusentimentide suhtes.

Koostage kauplemisplaan

Kuna krüptovaluutaturud võivad olla nii volatiilsed, on kauplejate jaoks veelgi olulisem, et neil oleks plaan. Kuid just suur volatiilsus on ka see, mis teeb krüptovaluutad üldse atraktiivseks. Hea kauplemisplaan aitab teil juhtida riske, andes teile samas võimaluse oma eesmärkide poole püüelda. See peaks hõlmama selliseid asju nagu see, millise valuutaga soovite kaubelda ja kuidas te kauplemisele sisenete ja sellest väljute (st teie kauplemisstrateegia).

Kuidas ma saan uurida krüptoraha turgu?
Kuidas ma tean, kas krüptoraha kasvab?

Peate oma plaanide tegemisel välja selgitama, kuidas te krüptovaluutaturgu analüüsite, kas tehnilise või fundamentaalanalüüsi abil. Tehniline analüüs keskendub krüptovaluuta hinnaliikumisele ja selle ajaloolistele mustritele, samas kui fundamentaalanalüüs keskendub välistele teguritele ja makromajanduslikele andmetele, mis mõjutavad digitaalset vara. Peate olema kursis kõigi uudistega, mis võivad muuta turu suunda, olenemata sellest, millise meetodi kasuks te otsustate, sest krüptovaluutad on eriti tundlikud avaliku arvamuse muutuste suhtes.

Tehke oma valik, valides krüptovaluuta kauplemisplatvormi

Meie kauplemisplatvormide abil võite saada nutikama ja kiirema viisi kauplemiseks krüptovaluuta CFD-dega – koos isiklike hoiatuste, dünaamiliste graafikute ja sisseehitatud riskijuhtimise vahenditega. IG platvormil saate kaubelda, kasutades:

Milliseid krüptovaluuta kauplemise etapid?
Mida ma pean teadma krüptoraha kohta?
 • Teie veebilehitseja
 • Üks meie mobiilirakendustest
 • Täiustatud kolmanda osapoole platvormid nagu MT4
 • Avage, jälgige ja sulgege oma esimene positsioon
 • Selle tulemusena saate alustada kauplemist krüptovaluutadega kohe, kui olete avanud oma IG-konto ja valinud platvormi.

Kõik, mida peate tegema, on luua kauplemispilet teie valitud turu jaoks ja te näete bitcoini, eetri, litecoini või mis tahes krüptovaluuta ostu- ja müügihindu, millega soovite kaubelda. Saate valida, kui suur on teie positsioon, enne kui lähete pikalt või lühikeseks. Pidage meeles, et võite lisada stoppe või limiite, et sulgeda oma kauplemine, kui see jõuab teatud tasemele, ja kaitsta end tarbetute riskide eest.

Kuidas teenida raha krüptovaluutaga
Mida sa tead krüptoraha kohta Kuidas see toimib?

Kauplemisplatvormi osas “Avatud positsioonid” saate jälgida oma positsiooni kasumit/kahjumit. Ja kui on aeg oma positsiooni sulgeda, peate vaid panema identset kaubandust vastassuunas.

Krüptovaluutadega kauplemine on hea näide.

Oleme koostanud kaks näidet krüptovaluuta tehingute ja nende võimalike tulemuste kohta, et aidata teil mõista, kuidas krüptokaubandust teostada.

Vaatame näite, kuidas keegi müüb eetrit CFD-ga kauplemise kontekstis:

Millised on kõige populaarsemad vead krüptokaubanduses?
Kuidas teenida raha krüptoraha ” Guide 2023

Te otsustate avada lühikese positsiooni, müües Ethereumi USA dollari vastu ( Ethereum/USA dollar ), sest usute, et Ethereumi, võrgu sümboli hind langeb.

Sa müüd 5 lepingut (iga leping on väärt 1 ETH), et luua positsioon praeguse turuhinnaga 200.

Kui teie ennustus läheb täide

Kui teil oleks õigus ja eetri väärtus langeks USA dollari suhtes, oleks teie tehing edukas. Te võite kaotada oma positsiooni ja teenida kasumit, kui ostate 5 pini, et sõlmida see ostuhinnaga 155, mis on turuhinnast kõrgem tänu hinnavahedele.

Milline on kõige kasumlikum krüptokaubandus?
Parimad krüptovahetused

Kuna turg on muutunud 45 südamikku teie kasuks, arvutatakse teie kauplemiskasum järgmiselt: 5 x 45 = $225.

Kui sa oled väljas, siis on sinu prognoos vale.

Kui aga eetri hind oleks USA dollari suhtes kallinenud, oleks teie positsioon suletud kahjumiga, sest te oleksite ostnud selle madalama hinnaga. Oletame, et te väljute tehingust pärast seda, kui turg tõuseb 15 punkti 215-le, seega ostate tagasi 5 lepingut 217 dollari eest. See näitab, et teie positsioon kannab 30 dollari suurust kahjumit.

Pidage meeles, et võite kasutada stop-loss- ja limiidikorraldusi, et automaatselt sulgeda oma kauplemine teatud hinnatasemel, kui turg liigub teie vastu, mis aitab teil riski juhtida.

Kuidas ma tean, kas krüptoraha kasvab?
Kuidas teha 100-päevane krüptovaluuta kaubandus?

Nüüd, kui me oleme vaadanud ühe näite krüptokaubanduse kohta CFDde abil, uurime, kuidas seda börsi kaudu teha.

Mida otsida

Krüptovaluutaga kauplemisel on samad üldised riskid ja ainulaadsed raskused kui teistel finantsturgudel.

Krüptovaluutad on ebastabiilsed, mis on risk, kuid ka kauplejate jaoks atraktiivne. 10-protsendipunktilised muutused päeva jooksul ei ole haruldased ja väikesed muutused võivad juhtuda vaid mõne minutiga.

Kuidas teenida krüptovaluutaga igapäevast kasumit?
Kas saate teenida elatist päevakaubanduses krüptovaluuta?

Puuduliku reguleerimise tõttu ei ole haruldane, et pettused ja turumanipulatsioonid jäävad krüptovaluutasfääris avastamata. Samuti saavad vähese likviidsuse tõttu suurinvestorid ( vaalad) kontrollida hindu selliste otsuste kaudu nagu sunniviisiline likvideerimine.

Investorite kaitse puudumine. Erinevalt teistest turgudest, kus on olemas seadused ja määrused investorite kaitsmiseks, ei ole tippkrüptovahetustel samasugust kaitset. Seega, kui börsi häkitakse või see läheb pankrotti, ei pruugi sul olla võimalik oma raha tagasi saada.

Ebatäpsed mustrid. Turud järgivad sageli mustreid, kuid need ei ole alati nii. See on oht, kui kauplemine midagi, kuid krüptovaluutaturu eripära teeb sellest erilise ohu.

Kuidas luua krüptovaluuta kauplemisstrateegia?
Kuidas luua krüptovaluuta kauplemisstrateegia?

Ärge pange kõiki mune ühte korvi. Riskide hajutamisega saate vältida märkimisväärseid kahjusid, kui turg ootamatult langeb. Liiga suure finantsvõimenduse kasutamine. Paljud krüptoraha börsid pakuvad kuni 100-kordset finantsvõimendust, mis tõstab panuseid märkimisväärselt. Krüptovaluutade äärmuslik volatiilsus ja suure finantsvõimendusega kauplemine võib põhjustada positsioonide kiire likvideerimise.

Teadmatus, millal loobuda, võib olla väga kulukas. Olenemata sellest, kas olete tõusu- või langustrendis, on oluline teada, millal positsiooni sulgeda ja kas kas kasum lukustada või kahjumit vähendada.

Päevane kauplemine ja Scalping

Krüpto päevakauplemise strateegia võimaldab kauplejal ära kasutada krüptovaluuta varade hinna volatiilsust. Nagu eespool mainitud, on virtuaalsed varad praegu väga volatiilsed, mis on päevakauplejale kasulik.

Marginaalne kauplemine on kauplemisviis, mis võimaldab investoritel kaubelda finantsvõimenduse või laenatud rahaga.
Päevane kauplemine ja Scalping

Päevane kauplemisstrateegia on numbrite mäng. Päevakaupleja teeb ühe päeva jooksul mitu tehingut, tavaliselt ostab, kui aktsia on madal ja müüb, kui see on kõrge, et saada väikest kasumit, mis päeva lõpuks suureneb. Kuigi seda saab teha ka käsitsi, on seda tüüpi päevasiseses kauplemises edu saavutamiseks vajalike pidevate turumuutustega raske sammu pidada. Sel põhjusel võib edu saavutamiseks olla vaja automatiseerida oma tehinguid, kasutades krüptokaubanduse robotit nagu Coinrule.

Kui soovite peanaha (kauplemisstrateegia, mille puhul kauplejad kasutavad ära väikseid hinnamuutusi), siis olge valmis kiiresti kauplema, sest peanaha kauplemine hõlmab tavaliselt lühemaid kauplemisperioode kui päevakauplemine. Scalperi eesmärk on saavutada mitu kiiret võitu, selle asemel, et hoida positsiooni pikka aega nagu päevakauplejad. Paljud tehingud toovad kaasa nii võite kui ka kaotusi, kuid eesmärk on saada rohkem võite, et teie võidu ja kaotuse suhe oleks soodne.

Swing kauplemine

Kiik kauplemise ajakava on pikem kui päevakauplemine või scalping, mis tavaliselt hõlmab mitu avamise ja sulgemise positsioonid ühe päeva jooksul. Seevastu kiik kauplejad võivad hoida oma positsiooni paar päeva kuni paar kuud. Krüpto swing trader püüab saada kasu eelseisvast või praegusest trendist. Krüptomaailmas nimetatakse seda lähenemisviisi mõnikord BTFD (“buy the fun dip”). BTFD tähendab ostmist, kui hinnad on madalad, ja müümist, kui need on kõrged. Selle strateegia kasutamisel on oluline nii FA kui ka TA lähenemisviiside sagedane kasutamine.

Milline on parim strateegia krüptovaluuta päevakauplemiseks?
Swing kauplemine

HODLing ehk positsioonidega kauplemine

See strateegia, mida nimetatakse ka trendikaubanduseks või trendi järgimiseks, hõlmab investeerimist varadesse pika aja jooksul. Kaupleja/investor ostab tavaliselt vara, kui hind on madal ja müüb selle, kui hind on kõrge. Ainus erinevus selle strateegia ja teiste strateegiate vahel on positsiooni avamise ja sulgemise vaheline aeg.

Selle meetodi järgimine võib võtta aega – isegi kuid või aastaid. Investoritele, kes tahavad lihtsalt lasta raha kuhjuda, on see ideaalne! Mõnikord nimetatakse seda krüptoraha kauplejate ringkondades “HODL” (“Hold On for Dear Life”). Nimi tuleneb sellest, kuidas keegi oma investeeringuid “hoiab” – ostab ja ootab kannatlikult, kuni hinnad jälle tõusevad. Krüptokaubitsejat, kes seda teeb, nimetatakse “Hodleriks”.

Marginaalne kauplemine on kauplemisviis, mis võimaldab investoritel kaubelda finantsvõimendusega või laenatud rahaga.

Marginaalne kauplemine on kauplemisviis, mis võimaldab investoritel kaubelda finantsvõimendusega või laenatud rahaga.
Kas krüptoraha kauplemine on kasumlik?

Marginaalne kauplemine ei ole strateegia, vaid pigem meetod, mis võeti üle aktsiaturult. See tähendab, et antud platvormil tehtavate tehingute rahastamiseks kasutatakse laenatud raha. Margin trading võimaldab võimendatud tulemusi kummaski suunas kaubelda. Kuigi see võib olla kasulik, kui kauplemine on edukas, tähendab see ka seda, et mis tahes kahjum suureneb.

Uurige erinevaid krüptovaluuta kauplemisplatvorme.

Uurige erinevaid krüptovaluuta kauplemisplatvorme.
Kas sa saad kasu, kui kaupled krüptovaluutaga?

Kaaluge selliseid tegureid nagu tuletisinstrumendid või finantsvõimendus, tellimuste tüübid, mida see aktsepteerib, ja kui lihtne see saab krüptovaluuta kauplemisplatvormi valimisel olla seotud krüptovaluuta kauplemisrobotitega.

Kui olete platvormi kasuks otsustanud, avage demokonto, et harjuda selle tööpõhimõtetega ja pakutavate funktsioonidega.

Kui olete valmis, rahastage oma kontot krüpto- või fiat-valuutaga ja alustage kauplemist.

Seda silmas pidades loodame, et see artikkel on aidanud teil paremini mõista krüptokaubandust ja selle toimimist.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele