Top 7 detsentraliseeritud börsid (DEX)

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas XRP on detsentraliseeritud?

Lihtsalt öeldes põhineb XRP Ledger olemuslikult detsentraliseeritud, demokraatlikul konsensusmehhanismil, mida ükski üksus ei saa domineerida.

⚡️ Kui otsite kõige turvalisemat platvormi krüptoraha vahetamiseks, siis kuhu te pöördute?

Coinbase Pro on osutunud üheks kõige usaldusväärsemaks ja turvalisemaks börsiks tänu Coinbase'i loodud kindlale alusele. Rääkimata sellest, et see on tunnistatud ka üheks parimaks krüptoraha vahetuseks, mis on täna saadaval.

⚡️ Kas krüptovaluutaga on võimalik rikkaks saada?

Krüptoraha omab potentsiaali tohutuks rikkuseks, kuid see võib olla ka äärmiselt riskantne. Isegi väikese algse investeeringu ja lühikese hoidmisperioodi puhul ei ole edu tagamine tagatud. Siiski võite nõuetekohase hoolsuse ja mõistlike finantsotsuste korral teenida krüptovaluutasse investeerides erakordset kasu.

⚡️ Milline krüptoraha plahvatab?

✅ Ethereum
Kui Ethereumil toimub 2023. aastal veel üks eksponentsiaalne kasvuspurt, võib see olla monumentaalne sündmus. Bitcoin võtab praegu CoinMarketCapi andmetel üle 90% krüptoraha turust, kuid Ethereum on siiski kiiresti muutumas üheks kõige lootustandvamaks krüptorahaks.

Erinevalt tsentraliseeritud börsidest, mis võtavad täieliku kontrolli tehingute üle, võimaldavad detsentraliseeritud börsid ostjatel ja müüjatel vahetada krüptovaluutasid ilma välise sekkumiseta. Need peer-to-peer-turuplatsid või krüptovaluuta detsentraliseeritud turud võimaldavad kasutajatel omavahel turvaliselt otse läbirääkimisi pidada.

Detsentraliseeritud turud on muutumas üha populaarsemaks erinevates tööstusharudes, näiteks kinnisvara-, aktsia- ja valuutavahetuses. Need ainulaadsed turuplatsid pakuvad suuremat läbipaistvust ja paremat tõhusust kõigile asjaosalistele.

Jaotatud krüptovaluutavahetus või DEX, ostjad ja müüjad ühendavad jõud läbi keeruliste digitaalsete võrkude, et kaubelda. Reaalajas näitavad need platvormid ka ajakohaseid ostu- ja müügihindu, millele kasutajad saavad hõlpsasti ligi.

Kas on olemas detsentraliseeritud börsid?
Milline on parim detsentraliseeritud vahetus?

Selle tulemusena võivad kaks ostjat ja müüjat olla müügi lõpuleviimiseks eri kohtades.

DEX kasutab plokiahela tehnoloogiat, et tagada läbipaistvus, konfidentsiaalsus ja autonoomia osapoolte vahel. Lisaks sellele on nende tööstusharude vahendajate puudumise tõttu kulud palju väiksemad.

Detsentraliseeritud börside lühike ajalugu

Mis on DEX?
Parimad detsentraliseeritud DEX-vahetused

2018. aastal tekkis uus detsentraliseeritud börside laine. Nad kasutavad automatiseeritud turutegijaid, kusjuures varade hinnakujundust reguleerivad pigem ebaseaduslikud algoritmid ja likviidsusbasseinid kui ostjad ja müüjad. Kiirelt edasi aastasse 2023, mil detsentraliseeritud börsid on muutunud üsna populaarseks.

Siin esitatud 7 parimat detsentraliseeritud börsi valiti peamiselt nende suure turumahu tõttu, mis on suuresti objektiivne kriteerium. Bisq valiti välja selle väärtuse tõttu, mida ta pakub detsentraliseerimisele. Need börsid on loetletud suurima turumahu järgi kuni madalaima turumahu järgi kirjutamise ajal, välja arvatud Bisq. See peaks andma teile ettekujutuse sellest, kuidas kaasaegsed detsentraliseeritud börsid välja näevad.

Parimad DEX-vahetused kauplemismahu järgi
Detsentraliseeritud börsid: mida on vaja teada

DEX-agregaatorid

DEX-agregaatorid kasutavad erinevaid protokolle ja mehhanisme likviidsusega seotud probleemide lahendamiseks. Need platvormid koondavad likviidsust mitmest DEXist, et vähendada suurte tellimuste libisemist, optimeerida swap-tasusid ja tokenite hindu ning pakkuda kauplejatele parimat võimalikku hinda võimalikult lühikese aja jooksul.

Lisaks kasutajate kaitsmisele hinnakujunduse ja ebaõnnestunud tehingute eest kasutavad DEX-agregaatorid ka tsentraliseeritud platvormide likviidsust, et parandada kasutajakogemust, ilma et see kahjustaks turvalisust. See on võimalik, sest DEX-agregaatorid ei ole haldurid ja integreeruvad konkreetsete tsentraliseeritud börsidega.

Järgnevalt on esitatud 7 parimat detsentraliseeritud börsi.

Uniswap

Kui Uniswap 2018. aastal debüteeris, oli see lausa revolutsiooniline. Asjaolu, et kasutajad said ERC20-märgiseid Ethereumi plokiahelasse konverteerida ilma kauplemisraamatuta, on üsna suur saavutus. Kasutades tellimusraamatute asemel arukaid lepinguid, võimaldas Uniswap detsentraliseeritud ja peer-to-peer kauplemist.

Uniswap ja detsentraliseeritud börsi kasvamine
Uniswap on ainulaadne vahetus

USI-Tech lõi vahetustehingute läbiviimiseks vajalikud varad, kasutades selleks uuenduslikke likviidsuspuuliike. Kasutajad, nagu näiteks teie, võivad lisada basseini ETH/DAI müntide paarid. Vastutasuks saavad kasutajad väikese tasu, kui nad kasutavad selle basseini ressursse. Hind määratakse vastavalt sellele, kui palju vara jääb likviidsuspuuli.

Uniswapi kasutajaliides on veel üks platvormi tugevatest külgedest. Võite kiiresti ühendada Uniswapi oma MetaMaskiga ja alustada kauplemist žetoonidega. See on lihtne, kiire ja – mõne krüptovaluuta entusiasti jaoks veelgi olulisem – detsentraliseeritud. Uniswap on jätkuvalt detsentraliseeritud rahanduse esirinnas.

Kas Uniswap on usaldusväärne vahetus?
Uniswap: detsentraliseeritud avatud lähtekoodiga börs (DEX)

Uniswapi põhieesmärk on lasta sellistel kasutajatel nagu sina vahetada. Kui nad omavad Uniswapi märke, saavad investorid selle börsi tulevikku kujundada, andes oma hääle. Detsentraliseeritud börsid saavutavad hoogu ja DEX juhib seda hullust. Kuna see ei vaja tellimusraamatut, on see ideaalne neile, kes eelistavad detsentraliseeritud vahetust.

Hiljuti käivitati Uniswap V3, mis parandab Uniswapi kapitali tõhusust, täitmist ja infrastruktuuri. Uniswapi protokoll kohandub pidevalt kasutajate tagasiside järgi, et see jääks võrreldavate alternatiivide meres parimaks võimaluseks.

Kas Uniswap on tsentraliseeritud või detsentraliseeritud?
Kas Uniswap on detsentraliseeritud rakendus?

krüptovaluuta Mdex

Kuna Ethereumi plokiahela gaasitasu väheneb, jääb MDEX turukapitalisatsiooni liidriks ja seda ei takista teised Defi ökosüsteemid, kes loodavad võtta oma koha “suurimana”. Ei ole vaja mingeid kartusi – MDEX jätkab edu!

2021. aasta aprillis on MDEX tõenäoliselt maailma suurima detsentraliseeritud börsina esikohal, kuna selle plokiahelad on kokku üle 1 miljardi dollari suurune turukapitalisatsioon. See saavutus muudab MDEXi suurimaks DeFi börsiks, kui tegemist on turukapitaliga – tõstes nad omaette hinnatud liigasse!

Mdexi ülevaade ja kirjeldus
Mis on indeksivahetus?

Meie valik parimaks Ethereumil põhinevaks börsiks läheb Uniswapile, mille kiire kasv on olnud hämmastav. Mõned kasutajad võivad olla mures, et MDEX, mida juhib Huobi, on tsentraliseeritud, samas kui Uniswap on täielikult detsentraliseeritud.

MDEXi koduleht, mis sisaldab graafikuid ja andmeid nagu tsentraliseeritud börsil, on lihtne ja võimaldab kasutajatel olla täielikult kaasatud. Kui teile ei meeldi Uniswapi kasutajaliides, võite olla kindel, et MDEXi numbrid tunduvad atraktiivsemad. Vahetusfunktsioon on nagu alati lihtne kasutada ja tellimusraamatust saate ka otse osta või müüa.

Mis on Uniswap?
Kas Uniswap on detsentraliseeritud börs?

MDEX on suurepärane võimalus kõigile, kes otsivad detsentraliseeritud vahetust. See veebileht on populaarne, sest seda on lihtne kasutada ja sellel on mõned suurepärased funktsioonid. See võimaldab kasutajatel kiiresti ja turvaliselt vahetada digitaalseid varasid, pakkudes samal ajal hulgaliselt funktsioone, mis muudavad selle suurepäraseks valikuks igat tüüpi kauplejatele.

MDEXis on meil ulatuslik tööriistakomplekt, mis annab kauplejatele relvastuse ja suurema võimu oma tehingute üle. Nende hulka kuuluvad täiustatud tellimuse tüübid, sügav likviidsus, kiire tellimuse sobitamine ja palju muud. Platvorm ei paku mitte ainult erinevaid kauplemisviise, nagu spot, marginaal, futuurid ja tähtajatu lepingud – vaid see annab kauplejatele ka võimaluse kaubelda korraga paljudel turgudel. Iga turutüübi puhul saab kasutada erinevaid strateegiaid.

MDEX kasutab plokiahela tehnoloogiat, et andmed oleksid kuulikindlad ja tehingud sujuksid tõrgeteta. Selle platvormi abil saavad kasutajad seda kasutada mis tahes asukohast, et kaubelda mitmesuguste digitaalsete varade valikuga. Nende näidete hulka kuuluvad nii krüptovaluutad nagu Bitcoin ja Ethereum kui ka muud aktsiad ja indeksid.

Sushiswap on detsentraliseeritud on-chain protokoll žetoonide vahetamiseks

SushiSwap on esimene detsentraliseeritud vahetusvahetus, mis keskendub kulinaarsele toidule. Kui eelistate sushit ükssarvikutele, võib see olla rohkem teie tempo. SushiSwap, nagu ka Uniswap, on Uniswapi haru, seega on sellega palju ühist.

Mis on SushiSwap?
Kas SushiSwap on hea investeering?

Paistab, et SushiSwapi “vampiirirünnak” Uniswapile oli edukas – vaid kahe päevaga kanti üle 1 miljardi dollari krüptoraha.

Sellest hoolimata on SushiSwap endiselt üks kõige tõhusamaid detsentraliseeritud vahetusi. Osakaal, mida sidusrühmad teenivad likviidsusfondi toetamisega, on reguleeritud nii, et väiksema varaga osalejad saavad piisavat tasu, mitte ainult need, kellel on suured panused. Saadaval on ka lõbusaid sushi-teemalisi boonuseid.

Kuidas kasutada SushiSwapi?
Kuidas ma saan SushiSwapiga raha teenida?

SushiSwap on sama lihtne kasutada kui Uniswap, kuid sellele on lisatud kaasaegseid funktsioone. Lisaks tavapärastele kahtlusalustele, nagu basseinid ja tootlus, pakub SushiSwap ka andmeanalüüsi. Kui soovite kohta, kus saate teenida preemiaid stressivabalt, siis ei vaata kaugemale kui SushiSwap.

Mis on BurgerSwap?

Kas SushiSwapil on tulevikku?
Mis on SushiSwapis hea?

BurgerSwap eristub Uniswapist ja SushiSwapist oma haldustasu poolest. Kui te hääletate selle poolt, et protokollid läheksid tulevikus edasi, siis premeeritakse teid BURGERITEGA (mitte tegelike hamburgeritega).

BurgerSwapi suurim müügiargument on see, et see on meile kättesaadav

Mis on BurgerSwap?
Mis on SushiSwapis hea?

Pannkoogi vahetus 

Viimasena, kuid mitte vähemtähtsana, on PancakeSwap kõige meelelahutuslikum kõigist selles nimekirjas olevatest börsidest. Kodulehelt leiate selliseid võimalusi nagu põllumajandus, kihlvedude sõlmimine ja loosimised glitši ja pannkookide taustal.

Mis on pannkoogiswap?
Mida ma saan kasutada pannkookide asemel?

Nende logo – kõrvadega elav pannkook – on nii armas kui ka ebatavaline. Paljudel saitidel on kasutusel pann, mis viskab teile seitse pannkooki taldrikule. Pilt on loodud selleks, et olla rahustav ja panna teid rahule.

Kuigi Binance'i pakutav 10 miljoni dollari suurune DEX, et saada liikuma, võib detsentraliseerimise entusiastidele meeldida, on PancakeSwapi arendajad kõik anonüümsed, mis võib teid kahtlustada või tekitada mälestusi Satoshist. Seda on kontrollinud Certik, seega on protokolli auditeerinud kolmas osapool. PancakeSwap kasutab ka sama disaini kui Uniswap, mistõttu on seda lihtne kasutada, kui olete selle platvormiga tuttav.

Kuidas tellida pannkoogivahetust?
Kas PancakeSwap on hea investeering?

JustSwap on detsentraliseeritud börsil.

Kui kõik see lõbu ja fantaasia on seljataga, siis vaatleme kiiresti seda, mis on tõeliselt oluline. Kui te ei ole müütiliste olendite või hommikuste söögikordade fänn, on see täiesti okei; see on lihtsalt eelistuste küsimus! JustSwap töötab TRONi plokiahela tehnoloogial, kusjuures TRC-20 märgid käivitavad Defi vahetusi, et kasutajad saaksid vahetada erinevaid TRC-20, TRC-100 ja muid TRONil põhinevaid märgid üle kogu veebisaidi.

Meie detsentraliseeritud platvorm kaotab vajaduse vahendaja järele, võimaldades kasutajatel rohkem võimu oma rahaliste vahendite ja kauplemisotsuste üle. Süsteemil on ka lai valik funktsioone, mis muudavad kauplemised lihtsamaks – alates orderiraamatu võimalustest kuni täiustatud graafikute koostamise tööriistadeni. Nende ressursside abil saate maksimeerida kasumit ja kontrollida täielikult oma rahalist saatust!

Kuidas Just token töötab? detsentraliseeritud vahetus
Kuidas vahetada JustSwapile?

JustSwap on detsentraliseeritud rakendus, mis muudab žetoonide vahetamise lihtsaks, sarnaselt oma ükssarvikute ja küpsiste kolleegidega. Erinevalt teistest rakendustest ei ole JustSwapil nii palju funktsioone. Kuna protokoll on noor, puuduvad tal kihlveo- ja premeerimisvõimalused, mis mõnel teisel detsentraliseeritud rakendusel on.

Kuigi see kahjustab JustSwapi populaarsust võrreldes tema eakaaslastega traditsioonilistes finantsprotokollides nagu Uni Swap või Cookie Swap – mõlemad pakuvad neid lisakellukesi ja viled -, on JustSwap endiselt kõige populaarsem koht, kus vahetada TRC-20 ja teisi TRON-põhiseid märke mahu järgi.

Kui teil on palju TRC-20 märke või soovite lihtsalt proovida kauplemist muul platvormil kui Ethereum, võib JustSwap olla abiks.

BISQ vahetus

Kas BISQ vahetusel on tulevik? detsentraliseeritud vahetus
Miks on BISQ-vahetus nii populaarne?

Selle asemel, et tugineda juhatusele või muule tsentraliseeritud asutusele, juhitakse Bisq'i oma tarkvarakoodiga, mis toimib detsentraliseeritud autonoomse organisatsioonina (DAO). Regulatsioonid on programmeeritud tehnoloogiasse endasse, mis muudab selle kasutajate jaoks lihtsamaks arusaadavaks ja järgitavaks.

CBDC on peer-to-peer krüptovaluutavahetus, mis võimaldab teil kaubelda Bitcoin (BTC), Bitcoin (LTC) ja Eeter (ETH) erinevate fiat-valuutadega, nagu Austraalia dollar (AUD), USA dollar (USD), Euro(EU) ja paljud teised. Bisq ei ole nii hästi rahastatud kui teised selles nimekirjas olevad detsentraliseeritud börsid, seega on arendajad pidanud võtma do-it-yourself lähenemise.

Mis on BISQ? detsentraliseeritud vahetus
Millised on viimased uudised BISQ vahetada krüptovaluuta?

Seda on lihtne kasutada, kuid see võib vajada harjumist. Alustamiseks peate tarkvara alla laadima. Kui otsite seda Google'is, ei ilmu see lihtsalt teie brauserisse. Pärast seda ei ole aga seadistamine keeruline. Kui jääte hätta, on Bisqil saadaval palju õppevideosid, mida saate uurida.

Kui olete huvitatud detsentraliseeritud, privaatse bitcoiniga kauplemisest, mis on ka nõuetele vastav, peaks Bisq olema teie nimekirja tipus.

Detsentraliseeritud krüptovahetus
Mis on detsentraliseeritud börs?

Lõplikud mõtted.

Kuigi nende platvormidega alustamine on võimalik, on detsentraliseeritud vahetustööstus veel suhteliselt uus. Seda silmas pidades teadke, et on palju börse, mille hulgast valida, ja igaühel neist on oma unikaalne eesmärk. Kuna paljud neist on avatud lähtekoodiga, saavad kasutajad usaldada võrdõiguslikkusega seotud protokolle ning loovad pead saavad neid vastavalt vajadusele hinnata ja muuta. Kuna iga päev ilmub rohkem projekte ja detsentraliseerimise filosoofiat pooldavad üha enam inimesi, on vaid aja küsimus, millal platvormide valikuvõimalused veelgi paremaks muutuvad.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele