Mis on automaatsed turutegijad?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas Robinhood on turutegija?

Kui te kauplete Robinhoodis aktsiatega, ETFidega ja optsioonidega, saadetakse meie korraldused kohe turutegijatele, kes pakuvad üldiselt madalamaid hindu kui avalikud börsid. Et konkureerida börsidega, teeme koostööd turutegijatega, kes pakuvad allahindlusi sellistele maaklerfirmadele nagu meie.

⚡️ Mis on DeFi krüptomaailmas?

Mõiste “detsentraliseeritud finants” (või lihtsalt DEFi) viitab tehnoloogiate rühmale, mille eesmärk on luua uus interneti finantssüsteem, asendades olemasolevad vahendajad ja usaldusmehhanismid, kasutades selleks plokiahelaid.

⚡️ Mis on AMM ja DEX?

Automatiseeritud turutegija (AMM) on algeline protokoll, mis võimaldab detsentraliseeritud börsi (DEX) funktsionaalsust, võimaldades varadega kaubelda, kasutades krüptovaluutapooli vastaspooltena, mitte tüüpilist ostjate ja müüjate turgu.

⚡️ Miks ei ole Bitcoin DeFi?

Bitcoin on teatud tüüpi digitaalne valuuta, mis töötab oma plokiahelas ja toimib sarnaselt fiat-rahasega. DeFi seevastu võimaldab teil laenata, laenata ja kaubelda krüptovaluutadega nagu Bitcoin, sarnaselt traditsioonilistele finantsasutustele, näiteks pankadele.

See oli esimene detsentraliseeritud süsteem, mis kasutas edukalt automatiseeritud turutegija (AMM) tehnoloogiat, kui Uniswap debüteeris 2018. aastal.

Kõigi detsentraliseeritud börside (DEX) aluseks olev protokoll on Automated Market Maker (AMM). DEXid võimaldavad kasutajatel kaubelda krüptovaluutadega otse, ilma vahendajate vajaduseta. Automatiseeritud turutegijad (AMM) on detsentraliseeritud kauplemismehhanismid, mis ei vaja tsentraliseeritud börse ega traditsioonilisi turutegijate tehnikaid. Selles artiklis arutatakse, kuidas AMMid töötavad.

Kuidas automaatsed turutegijad tegija?
Mida teeb turutegija?

Turutegijad on inimesed, kes teevad turge. Vaatame, kes on turutegijad ja mida nad teevad.

Mis vahe on turutegija ja korralduse võtja vahel?

Turutegija loob tsentraliseeritud börsidel kauplemispaaridele sisuliselt likviidsust – teisisõnu lihtsustab kauplejate ostu või müüki. Keskne börs teeb seda tehinguid korraldades ja jälgides tehinguid ning pakkudes automatiseeritud süsteemi, mis sobitab ostud ja müügid. Nii näiteks, kui kaupleja A soovib omandada 1 BTC hinnaga 34 000 dollarit, tagab börs, et kaupleja B on valmis ja valmis müüma 1 BTC selle hinnaga.

Mis on Coinbase'i automaatsed turutegijad?
Mis on AMM?

Mis siis, kui börs ei suuda kohe leida sobivaid vasteid ostu- ja müügikorraldustele?

Sellisel juhul määratleme varade likviidsust piiratud kujul.

Terminit “likviidsus” kasutatakse sageli selleks, et kirjeldada, kui lihtsalt saab vara osta ja müüa. Kõrge likviidsus tähendab, et turg on aktiivne, kus on palju konkreetse vara ostjaid ja müüjaid. Madal likviidsus viitab väiksemale aktiivsusele ja muudab vara omandamise ja müümise keerulisemaks.

Kas UniSwap on AMM?
Kes on suurimad turutegijad?

Libedus, kui see esineb, on tavaliselt tingitud likviidsuse puudumisest. Teisisõnu, vara hind tehingu toimumise ajal varieerub oluliselt enne tehingu lõpuleviimist. See juhtub sageli volatiilsetel turgudel, näiteks krüptovaluutade puhul. Selle tulemusena peavad börsid tehinguid kiiresti sooritama, et minimeerida hinna libisemist.

Teiselt poolt, tsentraliseeritud börsid vajavad kogenud kauplejad või finantsorganisatsioonid pakkuda likviidsust kauplemispaaride jaoks, et luua osav kauplemissüsteem. Need finantsasutused kehtestavad palju ostu- ja müügitellimusi, et sobitada jaemüüjate tellimusi. See võimaldab börsil tagada, et vastaspooled on alati saadaval kõigi tehingute jaoks. Selles süsteemis võtavad likviidsuse pakkujad turutegijate rolli. Teisisõnu, turutegijad aitavad kaasa protsessidele, mis on vajalikud kauplemispaaridele likviidsuse pakkumiseks.

Miks me vajame automaatsed turutegijadi?
Kuidas saada Bitcoin turutegija?

Mis on turutegija mõiste?

DEXid on detsentraliseeritud börsid, mille eesmärk on minimeerida kõiki krüptoraha kauplemisel esinevaid vahendajaid. Nad ei toeta tellimuste sobitamise tehnoloogiaid ega hoiustamisinfrastruktuuri (kus börsil hoitakse kõiki privaatseid rahakoti võtmeid). Selle tulemusena soodustab DEX autonoomiat, nii et kasutajad võivad kaubelda otse mittehoiule kuuluvatest rahakottidest (rahakotid, kus

Samuti asendab DEX standardsed tellimuspõhised süsteemid uuemate, täiustatud protokollidega, mida nimetatakse AMM-ideks. Need tehnoloogiad kasutavad arukaid lepinguid – isetegevuslikke arvutiprogramme – digitaalsete varade hindamiseks ja likviidsuse pakkumiseks lepingute lõksu panemise kaudu. Kasutajad ei kauple tehniliselt teiste osapoolte vastu; selle asemel on nad arukates lepingutes olemasoleva likviidsuse vahel kauplemine.

Kes on suurimad krüptovahetused?
Mis on automaatsed turutegijad (AMM)?

Kuidas töötavad automaatsed turutegijad (AMM)?

Enne kui me saame uurida, kuidas AMMid töötavad, peame mõistma tellimuste raamatu mõistet. Tellimusraamat on digitaalne pearaamat, kus kõik konkreetse vara ostu- ja müügitellimused on korraldatud hinnataseme järgi. Seega, kui turutegija tsentraliseeritud börsil esitab ükskõik millist tüüpi korralduse, loob ta sisuliselt tellimuste raamatusse sissekande.

Igaüks, mitte ainult turutegijad, võib neid koondisi toetada, andes varasid koondist. Kui soovite pakkuda likviidsust näiteks ETH/USDT-poolile, peate pakkuma teatud eelnevalt kindlaks määratud osa ETH-dest USDT-le.

Mis on automatiseeritud turutegija?
Mida teeb turutegija?

Selleks, et säilitada varade tasakaal likviidsuspuulides võimalikult järjepidevalt ja kõrvaldada hinnakujunduse erinevused koondatud varade vahel, kasutavad AMMid eelnevalt kindlaks määratud matemaatilisi valemeid. Näiteks Uniswap kasutab lihtsat valemit x*y=k, et luua matemaatiline suhe konkreetsete likviidsuspuulide varade vahel.

Valem: Seda meetodit kasutatakse, kui soovite võrrelda kahte teadaolevat proportsiooni. Aktsiaturg kasutab seda võrrandit näiteks selleks, et näidata, kuidas ühe vara väärtus muutub võrreldes teise varaga. Meie näites tähistab x vara A väärtust, samas kui y võrdub vara B väärtusega; k on konstant, samas kui a näitab mõlema vara uut proportsiooni pärast investeeringut.

Mis vahe on turutegija ja kaupleja vahel?
Kes on suurimad turutegijad?

Uniswapi likviidsuspool säilitab sisuliselt tingimuse, kus A hinna ja B hinna korrutis on alati võrdne sama arvuga.

Võtame näiteks ETH/USDT likviidsuspool. Kui kauplejad ostavad ETH-d, annavad nad USDT-d basseini ja võtavad ETH-d sealt ära. See põhjustab Ethereumi koguse vähenemise basseinis, mis toob kaasa hinna tõusu, et teha tasakaalustavat tööd x*y=k. Seevastu, kui basseini saadetakse rohkem USDT, langeb ETH hind, sest likviidsusbasseinis on rohkem ETH-d.

Kellele turutegija töötab? mis on amms
Kas turutegijad manipuleerivad aktsiahindadega?

Kui AMMis tehakse suuri oste ja reservi eemaldatakse või lisatakse märkimisväärne kogus žetoneid, võib reservis oleva vara ja selle turuväärtuse (hind, millega sellega kaubeldakse arvukatel börsidel) vahel olla märkimisväärne hinnavahe.) Oletame, et reservi hind on 2500 dollarit. ETH turuhind võib olla 3000 dollarit, kuid kui keegi lisab basseini palju ETH-d, et eemaldada mõni teine valuuta, võib see olla vaid 2850 dollarit.

Selleks, et arbitraaživõimalused oleksid võimalikud, on krüptovaluutabörsidel vaja suurt likviidsust. See tähendab, et suurte kauplemismahtude taotluste täitmiseks on alati piisavalt turukorraldusi. Seega, kui kaalute börsil basseini loomist, siis teadke, et seal on palju ruumi suurte Etheri kogustega kauplemiseks.

Kas Robinhood on turutegija?
Kas turutegijad kauplevad teie vastu?

Arbitraažikauplejad otsivad innukalt varasid, mis kauplevad likviidsusbasseinides allahindlusega, ja nad ostavad neid, kuni vara hind on taas kooskõlas selle turuväärtusega.

Näiteks kui ETH hind likviidsuspoolis langeb võrreldes selle vahetuskursiga muudel börsidel, saavad arbitraažikauplejad kasu, ostes ETH-d basseinis madalama hinnaga ja müües seda suurema summa eest välistel börsidel. Ühendatud ETH hind taastub järk-järgult, kuni see iga tehinguga jõuab tavapärasele turukursile.

Turutegija määratlus
Kas turutegijad näevad stoppe korraldusi?

Lõpetuseks tasub märkida, et Uniswapi x*y=k on vaid üks matemaatilistest valemitest, mida AMM täna kasutab. Näiteks Balancer kasutab palju keerulisemat sorti matemaatilist ühendust, et võimaldada kasutajatel ühendada kuni 8 digitaalset vara ühte likviidsusparki. Curve seevastu kasutab oma sünteetiliste varade hinna stabiliseerimiseks kõverat.

Teisisõnu, ärge pange kõiki mune ühte korvi! Seda on oluline meeles pidada, sest igal AMMil on unikaalne reeglistik, mida peate enne kauplemist tundma.

Kuidas töötab automatiseeritud turutegija?
Turutegija tähendus

Likviidsuse pakkujate tähtsus AMMis

AMM, nagu ka teised automatiseeritud kauplemissüsteemid, vajab toimimiseks likviidsust. Pooli alarahastamine on vastuvõtlik libisemisele. Kasutajatel soovitatakse hoiustada digitaalseid varasid likviidsusbasseinidesse, et teised saaksid nendega kaubelda, et minimeerida libisemist.

Pooli eesmärk on pakkuda turvalisust kauplejatele, kellel napib raha. Selleks, et julgustada likviidsuse pakkujaid (LPd) reservi säilitama, saavad nad osa selles töödeldud tehingute eest makstavatest tasudest. Teisisõnu, kui teie hoius moodustab 1% koondatud likviidsusest, teenite ligikaudu 0,25% tehingutasudest.

Mis on automatiseeritud turutegija amm määratlus krüpto )?
Kuidas toimib krüpto Dex'i amm-definitsioon?

AMMid seevastu annavad LPdele ja kauplejatele juhtimismärke. Haldusmärgis on mõeldud selleks, et võimaldada omanikule hääleõigust AMM-protokolli haldamisel ja arendamisel.

AMMil on mitu saagikoristusvõimalust.

Lisaks eespool kirjeldatud stiimulitele võivad erakapitali investeerimisfondid saada kasu ka tootluse kasvuvõimalustest, mis lubavad suurendada nende tulu. Selle eelise ärakasutamiseks piisab sellest, kui hoiustate AMM-protokolli likviidsuspoolde sobivas vahekorras digitaalseid varasid. Kui teie hoius on kinnitatud, saadab AMM-protokoll teile LP-märgid. Mõnel juhul saate seejärel hoiustada – või “investeerida” – selle tokeni eraldi laenuprotokolli ja teenida täiendavat intressi.

Kas turutegijad manipuleerivad aktsiahindadega?
Kuidas turutegijad teevad turgu?

Seda tehes võite optimeerida oma sissetulekut, kasutades ära detsentraliseeritud finantsprotokollide (Defi) koostalitlusvõimet või ühilduvust. Kuid selleks, et oma raha algsest likviidsuspoolt välja võtta, peate vahetama likviidsuse pakkuja tokeni sularaha vastu.

Mida tähendab pöördumatu kaotus?

AMMil on mitu saagikoristusvõimalust.
Kas turutegijad kauplevad teie vastu?

Kui likviidsusparki kuuluvate kombineeritud varade hinna suhe kõigub, võib see põhjustada investoritele korvamatut rahalist kahju. See juhtub seetõttu, et kui ühendatud vara hinnasuhe erineb algselt investeeritud varade hinnast, põhjustab see automaatselt likviidsuspuuli (LP) kahjumit. Lisaks sellele toob suuremad hinnamuutused kaasa suurema raha kaotuse. Selline volatiilsus on aga eriti tõenäoline madala likviidsusega varakogumite puhul.

Kas turutegijad kaotavad raha?
Kuidas lollitada turutegijaid?

Kuna hinnasuhe pöördub aga tõenäoliselt tagasi oma varasemale tasemele, on see kaotus vaid ajutine. Kui LP ei oota ära, kuni hinnasuhe taastub ja otsustab enneaegselt raha välja võtta, kannab ta püsivat kahjumit. Pidage meeles, et tehingukulud või LP tokeni paigutamise tasud võivad sellise kahjumi tühistada.

AMMi turvalisuse probleemid

Kuigi AMM-id on tõenäolisemalt häkitud, ei tähenda see, et tsentraliseeritud börsid on turvalised. Näiteks 2016. aastal võeti Bitfinexist üle nelja miljardi dollari väärtuses BTC-d. Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium taastas osa sellest rahast 2023. aasta veebruaris.

AMMi turvalisuse probleemid
Mida teeb turutegija?

Siiski on Defi protokollid, nagu Uniswap, minevikus häkitud, kui teatud basseinide likviidsusdeposiidid on varastatud. Kuigi praegu võetakse kasutusele mõned turvameetmed, mis aitavad ära hoida tulevasi häkkimisi, ei ole need turvameetmed veel kõikides Defi protokollides kehtestatud. Samuti, sõltuvalt sellest, kes lepingu algselt kirjutas, saab ka nutilepinguid häkkida.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele