Mis on tähtajatu futuurileping?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mis on krüpto ftx igavene futuur?

Perpetuure lepinguid pakuvad sageli krüptotuletisinstrumentide börsid ja need toimivad sarnaselt futuuridele ❕lepingutega.

⚡️ Kui kaua saab Binance'i igikestvaid futuurlepinguid hoida?

Paindlik leping on teatud tüüpi futuurileping, millel ei ole lõpptähtaega, erinevalt futuuride traditsioonilisest vormist. Selle tulemusena võite hoida investeeringut avatud nii kaua, kui soovite.

⚡️ Mis juhtub, kui futuurilepingu kehtivusaeg lõpeb?

Kui futuurileping lõpeb, ühendab kliiringfirma pika positsiooni omaniku lühikese positsiooni omanikuga. Alusvara kantakse lühikesest positsioonist üle pikale positsioonile.

⚡️ Kas futuurid on kasumlikud?

Futuurid on finantsinstrument, mis võimaldab investoritel saada kasu nafta hinna eeldatavatest kõikumistest. Kuna nendega kaubeldakse kümme korda suurema riskiga kui tavaliste aktsiatega, võib neid omandada iga investor, kellel on minimaalne kapital ja üsna volatiilne kauplemiskogemus. Lisaks kipuvad futuuride hinnad rohkem kõikuma kui raha- või hetkekursid.

Futuurileping

Perpetuaalsed vahetustehingud on tuletisinstrumentide liik, mis on viimastel aastatel muutunud populaarsemaks krüptovaluuta kauplejate seas.

Püsivad futuurileping
Mis on tähtajatu leping?

Igavene vahetuslepingud võeti kasutusele 2016. aasta mais ja need võimaldavad kauplejatel avada väga suuri positsioone vaid väikese deposiidiga. See skeem on paljude inimeste jaoks atraktiivne, sest sellega on võimalik saada väikestest liikumistest tohutuid kasumeid, kuid sellega kaasneb ka märkimisväärne risk.

Kui kaua saab tähtajatut futuurilepingut hoida?
Mis vahe on tähtajatu ja futuurilepingu vahel?

Mis on krüptotuletised ja kuidas neid kasutada?

Tuletisinstrumendid on finantsinstrumendid, mis esindavad alusvara väärtust.

Avatud vahetustehingud on tuletisinstrumentide liik, mis võimaldab teil panustada kauba väärtusele, kui leping on veel aktiivne.

Kas tähtajatu futuur on ohtlik?
Kas ftx tähtajatu futuur aegub?

Forvardleping on finantsinstrument, mis võimaldab investoritel panustada krüptoraha tulevase hinna suhtes, võttes kohustuse osta või müüa vara teatud kuupäeval ja hinnaga. Optsioonid seevastu annavad nende ostjale võimaluse, kuid mitte kohustuse osta või müüa alusvara kindla hinnaga konkreetsel päeval.

Kasutades krüptotuletisinstrumente, saavad kauplejad teenida kasumit digitaalsete varade hinnamuutustest, ilma et nad peaksid muretsema krüptovaluutadega kaasnevate julgeolekuohtude või keerukuse pärast.

Kas tähtajatu futuur on halal?
Kuidas kaubelda tähtajatu lepinguga?

Kui soovite investeerida krüptovaluutasse, võite kas osta vara otse või kaubelda tuletisväärtpaberiga. Varade ostmine on meetod, mida kasutatakse esimese stsenaariumi puhul.

Teisisõnu, kui ostate digitaalse vara vahetusest, peate saama ostetud digitaalse vara koguse koheselt kätte ja hoidma seda, kuni te seda kasumi või kahjumiga müüte. Seda nimetatakse ka hetkekaubanduseks.

Perpetual swap tähendus
Mis on igavene valik?

Krüptotuletisinstrumentidega kauplemisel ei pea investoril seevastu olema mingeid varasid. Selle asemel, et hoida reaalset asja, ostavad ja müüvad tuletisinstrumentidega kauplejad lihtsalt digitaalseid lepinguid.

Mis on futuurilepingud ja kuidas need toimivad?

Futuurilepingud on kahe inimese vahelised finantskokkulepped, mille eesmärk on kaubelda varaga kindlaksmääratud hinnaga tulevikus. Teisisõnu võimaldavad futuurilepingud kahel osapoolel eelnevalt kokku leppida, millise hinnaga nad varaga kauplevad.

Ftx tähtajatu futuur
Kas futuurid on sarnased optsioonidega?

Kuigi tulevikulepingute pikkus on erinev, on igal lepingul eelnevalt kindlaks määratud arvelduspäev. Teisisõnu, enne kui kaks osapoolt saavad sõlmida krüptovaluuta futuurilepingu, peavad nad kokku leppima, millal leping suletakse.

Näiteks Bitcoini futuurilepingu kestus on kolm kuud alates selle väljaandmise kuupäevast.

Perpetuum mobile swap leping
Kuidas hinnatakse tähtajatuid futuurlepinguid?

Mis on krüptovaluuta futuurilepingud ja kuidas need toimivad?

Kui bitcoin võrdub 40 000 dollariga ja Alice on krüptotuletisinstrumentide kaupleja, kes usub, et väärtus tõuseb aprilliks, siis…

Ta võib panustada sellele võimalusele, sõlmides lepingu, mille kohaselt ta saab 1 BTC dollari eest 40 000 dollarit kuus. Kõik, mida ta peab nüüd tegema, on avada bitcoini futuurilepingud, mis kumulatiivselt näitavad tema kavatsust maksta järgmisel kuul 1 BTC eest 40 000 dollarit, olenemata sellest, kui kõrge või madal on hetketuru hind.

Mis on igikestvad futuurilepingud?
Juhend tähtajatute lepingute kohta

Selle tehingu teisel poolel arvab Bob, et bitcoini hind langeb arvelduspäeval alla 40 000 dollari. Ta müüb Alice'ile järgmisel kuul 40 000 dollari väärtuses lepinguid. Teisisõnu, kui Alice “igatseb” bitcoinide järele, siis Bob “shortib” neid.

Kui bitcoini hind peaks lepingu lõppemise ajaks tõusma 45 000 dollarini, saab Alice kasu, kuna ta omandab BTC-d Bobilt allahindlusega. Kui aga hind langeb arvelduspäeval alla 40 000 dollari, mitte ei tõuse , ostab Alice bitcoini Bobilt praegustest turuhindadest kallimalt – tulemuseks on märkimisväärne kahjum.

Perpetuum futuurileping - kuidas see toimib?
Mis on tähtajatu futuurileping?

igikestvad vahetustehingud on sularahas arveldatavad, mis tähendab, et Alice ja Bob ei pea omama bitcoin'e. Kõik, mida nad peavad tegema, on avada positsioon ja oodata hinnaliikumist.

Mis on avatud vahetuslepingud ja kuidas need toimivad?

Avatud vahetustehing sarnaneb futuurilepinguga, sest see võimaldab investoritel panustada tulevase krüptoraha hinnatõusu peale. Peamine erinevus seisneb selles, et erinevalt tavalisest futuurilepingust ei ole avatud vahetustehingutel lõpptähtaega.

Perpetuaalne futuurileping
Milline on praktiline erinevus tähtajatu ja futuurilepingu vahel?

Varem pidid kauplejad regulaarselt sulgema ja uuesti avama pika või lühikese positsiooni, et säilitada sama riskipositsiooni. Teisisõnu, see välistab vajaduse korrata pidevalt pikka või lühikest tehingut. Selle tulemusena tuleb tähtajatuid lepinguid hinnata nende aluseks olevate varade hetkehindade suhtes. Kuna futuuride hinnad lähenevad üksteisele, kui arvelduspäev läheneb, öeldakse, et tähtajatutel vahetuslepingutel on “pöördvõrdeline suhe” hetkehindadega.

Mis on tähtajatu vahetusleping?
Igavene vahetuslepingud

Üheks näiteks on rahastamismäära mehhanism, mida börsid kasutavad tähtajatute vahetustehingute hinna sidumiseks. See süsteem tasakaalustab tähtajatute vahetuslepingute lühikesi ja pikki positsioone, stimuleerides või keelates neid. Pea seda allahindluseks või tasuks, mis aitab tasakaalustada üldist huvi tähtajatute lepingute lühikese ja pika poole vastu.

Mis on krüptotuletisinstrumendid?
Mis on futuurilepingud?

Kuidas vahetuskursid toimivad?

Rahastamismäärade mehhanism hoiab tähtajatute futuurilepingute hinnakujunduse kooskõlas nende aluseks olevate varade turuväärtusega, mida nad jälgivad, tagades, et tähtajatu vahetuslepingu väärtus on võrdne bitcoini päevaga või sellest väiksem.

Kvartalifutuurilepingu tähtaeg
Krüptovaluuta futuurileping

Rahastamismäär on pikkade ja lühikeste positsioonide intressimäärade vahe. Kui lühikesed positsioonid on rohkem kui pikad, on rahastamismäär positiivne, mis tähendab, et pikad positsioonid peavad maksma lühikestele positsioonidele tasu.

Börsid kasutavad kõikuvat hinnaindikaatorit, et otsustada, kas pikad või lühikesed kauplejad peaksid maksma tasu või saama allahindlust. Me nimetame rahastamismäära positiivseks, kui igavene vahetuslepingu seletatav hind on suurem kui digitaalse vara hetkehind.

Kuidas krüptovaluuta futuurilepingud toimivad?
Vahetusleping on mõnevõrra sarnane futuurilepinguga.

Need, kes müüvad neile lepingut, võtavad pikalt kauplejatelt väikest tasu. Tasu kasutatakse intressi maksmiseks, mille kaupleja võlgneb oma lühikesele positsioonile. Kui rahastamismäär on negatiivne, siis peavad lühikesed positsioonid maksma tasu pikkadele positsioonidele.

Negatiivne rahastamismäär on seotud tähtajatu vahetustehinguga, millega kaubeldakse alusvara hetkehinnast madalamal. Need, kes teevad avatud vahetustehinguid lühikeseks, peavad maksma neile, kellel on pikad positsioonid, nagu eespool toodud näites.

Mis on tähtajatu vahetusleping?
Avatud tähtajaliste futuurilepingute hinnad

Kõik sõltub iga kaupleja positsiooni suurusest. Näiteks kui BTC/USD tähtajatu vahetustehingu rahastamismäär on +0,010%, siis peaks kaupleja, kes soovib saada seda konkreetset 40 000 dollari suurust tähtajatut vahetustehingut, maksma komisjonitasu 4 dollarit = (40 000 dollarit) x 0,010%. Rahastamisprovisjon makstakse välja kindlaksmääratud ajavahemike järel. Teatud börsidel on rahastamistsükkel kehtestatud iga kaheksa tunni järel.

Kuidas toimivad avatud vahetustehingud?
Tähtajatu vahetustehing, millega kaubeldakse hetkehinnast madalamal kui hetkehinnaga

Kuidas toimivad avatud vahetustehingud?

Kauplejad võivad omandada bitcoine, müües endale tulevikus kasumiga avatud vahetustehinguid. Näiteks Alice ostab kaks BTC/USD tähtajatut vahetuslepingut 80 000 dollariga. Selle tulemusena on iga BTC/USD tähtajatu vahetustehing väärt 40 000 dollarit.

Rahastamismäär on positiivne
Rahastamisperiood

Alice kulutab 100 000 dollarit paarile igavesele vahetusele. Kuu lõpus, kui Bitcoini hind on tõusnud stabiilselt 50 000 dollarini, sulgeb Alice oma positsiooni. Iga ostetud igikestva vahetustehingu pealt teeniks ta 10 000 dollarit kasumit. Tema kogukasum oleks umbes 20 000 dollarit.

kasum = igikestvate vahetustehingute arv * (jooksev hind – sisenemishind)

kasum = 2 * (50 000 $ – 40 000 $)

kasum = 20 000 USD

Avatud tähtajaliste futuurilepingute hoidmishinnad
Pikaajaliste vahetustehingute pikad positsioonid

See arvutus ei võta arvesse Alice'i tootlust, mis sõltub peamiselt rahastamismääradest. Alice'i tulu määravad tasud ja Alice'i saadud allahindlus, mis on osa börsi püüdest siduda igavene vahetusleping bitcoini hetkehinnaga.

Kauplejatele kättesaadavad paindlikud võimalused avatud vahetustehingute puhul võimaldavad Alice'il suurendada tulusid. Näiteks võib ta osta tähtajatuid lepinguid kaks korda suurema summa eest, kui ta algselt selleks kohustus.

Esialgne marginaal on positsiooni avamiseks vajalik rahasumma.

Algne marginaal on minimaalne väärtus, mis on vajalik finantsvõimendusega positsiooni avamiseks. Näiteks kui soovite osta 1000 BNB, mille esialgne marginaal on 100 BNB (10-kordse finantsvõimenduse korral), oleks teie esialgne marginaal 10% kogu tellimuse summast. See tagab teie finantsvõimendusega positsiooni.

Mis on likvideerimine?
Mis on likvideerimine?

Mis on likvideerimine?

Kui teie tagatisena kasutatava vara väärtus langeb allapoole säilitusmarginaali, võib börs nõuda teie konto likvideerimist. See, kuidas see juhtub, sõltub sellest, millist börsi te kasutate. Üldiselt aga muutub hind, mille juures likvideerimine toimub, vastavalt sellele, kui riskantne ja finantsvõimendusega on iga kasutaja (mis põhineb tema tagatisel ja netopositsioonil). Mida rohkem raha te investeerite, seda suuremat puhvrit vajate kahjude üleelamiseks.

Selleks, et vältida oma positsioonide kahjumiga müümist, saate need kas sulgeda enne, kui hind langeb alla börsi poolt määratud miinimumväärtuse, või lisada kontole rohkem raha, mis suurendab marginaali ja vähendab positsiooni automaatse sulgemise tõenäosust.

Kuidas vahetuslepingud toimivad?
Kuidas toimivad tuletisinstrumentide vahetustehingud?

Tema rahaline tagatis on täna 160 000 dollarit (või 4 BTC/USD igikestvat vahetustehingut), samas kui tema positsiooni suurus oleks 160 000 dollarit (või 4 BTC/USD igikestvat vahetustehingut), kui ta kasutaks tagatisena firmat. Alice kasutas antud juhul kahekordset finantsvõimendust.

Oletame, et iga BTC/USD tähtajatu vahetustehingu sulgemishind on 50 000 dollarit ja ta müüb, kui see juhtub. Tema kasum oleks umbes 40 000 dollarit, kui ta sulgeb oma positsiooni, kui iga BTC/USD püsiv vahetusleping müüb 50 000 dollari eest.

kasum = 4 * (50 000 $ – 40 000 $)

kasum = 40 000 dollarit

Kuidas toimib krediidivahetustehing?
Mis juhtub vahetuse lõpus?

Igavesed futuurid

Üllataval kombel pakuvad mõned börsid kauplejatele kuni 125-kordset finantsvõimendust, et suurendada tulu. Kuid kuna finantsvõimendus suurendab kasumit, suurendab see ka kahjumit. Kui püsivahetustehingute hind langeb 50% võrreldes alghinnaga, millega Alice need 2x finantsvõimenduse abil omandas, tekib tal likvideerimisrisk.

kasum = 4 * (20 000-40 000 $)

kahjum = 80 000 dollarit

Intressimäära vahetuslepingute mõistmine
Vahetuslepingud: mis need on ja kuidas need toimivad

Kui kaupleja realiseerimata kahjum võrdub tema hoiustatud marginaaliga, sulgeb börs automaatselt positsiooni. Selle tulemusena kaotatakse kogu hoius. Marginaaliga ja finantsvõimendusega kauplemisel on märkimisväärsed riskid, mida algajad ei tohiks ette võtta.

Mis on vahetusleping? Vahetuslepingu määratlus
Küsimused intressimäära vahetuslepingute kohta investoritele

Kuigi avatud vahetuslepingud on riskantsed, on need kauplejatele atraktiivsed, sest saab teha panuseid kas lühiajalistele või pikaajalistele digitaalsete varade hinnamuutustele ilma ajaliste piiranguteta. Teine avatud vahetuslepingute eelis võrreldes tavaliste vahetuslepingutega on see, et saate raha teenida isegi siis, kui krüptoraha väärtused langevad.

Sellegipoolest soovitatakse kauplejatel olla ettevaatlik ja saada enne krüptovaluutasse investeerimist professionaalset nõustamist. Avatud vahetuslepingutega kauplemisel võib kaupleja kaotada kogu investeeritud raha, kui kasutatakse finantsvõimendust.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele