Mis on Litecoin?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ MIS ON PLOKIAHELAT?

Blockchain on digitaalne pearaamat, milles hoitakse kõiki Lightcoini tehinguid. Kaevandajad rühmitavad hiljutised krüptoraha tehingud “plokkidesse”. Enne nende ühendamist olemasolevasse plokiahelasse on plokid krüptograafiliselt kaitstud. Mitmed teised krüptovaluutad, näiteks lightcoin ja bitcoin, kasutavad sarnast plokiahela tehnoloogiat.

⚡️ MIS ON KAEVANDAMINE?

Kaevandamine on menetlus, mille käigus kindlustatakse iga plokk olemasolevas plokiahelas kaevandamistarkvara abil. Pärast iga ploki kindlustamist genereeritakse uusi krüptorahaühikuid. Need ühikud võivad kaevandajad kohe turule viia.

⚡️ Kas Litecoinil on tulevikku?

litecoin kurs on näinud mitmeid tõusu- ja mõõnaperioode, kuid on alati taastunud. Pikaajaline hinnatrend on Litecoini üks olulisemaid omadusi, samuti selle tulevikuväljavaated. Täna, 2021. aastal, müüakse LTCd umbes 160 dollari eest LTC kohta, olles varasematest kõrgpunktidest alla surutud.

⚡️ Kuidas osta bitcoine?

Kuigi bitcoini ei ole veel võimalik osta oma panga või investeerimisfirma kaudu, töötavad mõned ettevõtted selle kallal tulevikus. Praegu peate kasutama krüptovaluuta kauplemisplatvormi, et vahetada dollarid bitcoinide või muude digitaalvaluutade vastu.

⚡️ Kuidas krüptovaluutad töötavad?

Krüptoraha on termin, mis viitab igasugusele rahale, mis eksisteerib digitaalsel või virtuaalsel kujul ja kasutab tehingute kindlustamiseks krüptograafiat. Krüptovaluutad põhinevad detsentraliseeritud süsteemil tehingute registreerimiseks ja uute ühikute loomiseks, ilma et oleks vaja keskset korraldusorganit.

2011. aasta oktoobris lõi Charlie Lee, endine Google'i insener, Litecoini avatud lähtekoodiga Bitcoini koodist mõningate muudatustega. Nagu Bitcoin, põhineb ka Litecoin ülemaailmsel detsentraliseeritud avatud lähtekoodiga maksesüsteemil, mida ei juhi ükski keskasutus. Plokkide genereerimise kiiruse ja Scrypti kui töö tõestamise algoritmi kasutamise poolest erineb Litecoin Bitcoinist.

See oli üks esimesi Bitcoini avatud lähtekoodil põhinevaid alternatiivseid münte.

Mis on litecoin
Mis on litecoin

Litecoin oli algselt Bitcoini tugev konkurent. Kuid kuna krüptovaluutatööstus on viimastel aastatel kasutusele võetud uute krüptovaluutade tõttu muutunud küllastunumaks ja konkurentsivõimelisemaks, on Litecoini atraktiivsus mõnevõrra vähenenud.

Litecoini peeti algselt vastuseks bitcoinile. Kui Lee teatas LTC debüüdist ühes tuntud bitcoin-foorumis, kirjeldas ta seda kui “bitcoini kerget versiooni”. Sellest tulenevalt on LTC sarnaste omadustega nagu Bitcoin ning võib kohandada ja muuta teatavaid elemente, mida arendusmeeskond arvas, et neid võiks parandada.

Milleks on litecoin?
Millist võrku litecoin kasutab?

Litecoin (LTC) on üks 14-st suurimast turukapitaliseeritud krüptovaluutast, mille väärtus on 2021. aasta novembri seisuga umbes 15 miljardit dollarit.

KESKKONNATULEMUSED

Charlie Lee lõi 2011. aastal Litecoini, krüptoraha, mida peetakse varajase näite altcoini kohta.

Varem turustati seda “hõbeda” nime all, erinevalt Bitcoini kullast, ja see oli ühel ajal turukapitalisatsiooni järgi kolmas kõige väärtuslikum krüptovaluuta.

Mis on litecoin rahakott
Kui palju on LitetCoin väärt?

Kuna see on üles ehitatud sarnaselt bitcoiniga, kasutati seda bitcoini täiustuste testvõrgustikuna või testimisväljakuna.

Kuidas kasutada Lite-münti (LTC) investeerimisplatvormina

Ühiskond on alati usaldanud, et valitsus on ainus raha looja. Litecoin aga murrab selle traditsiooniga, kuna seda ei tooda ega reguleeri valitsus. Selle asemel luuakse see krüptovaluuta protseduuri abil, mida nimetatakse kaevandamiseks, mis hõlmab Litecoini tehingute nimekirja lahendamist.

Millest LiteCoini kaevandatakse?
Kuidas erineb LiteCoin Bitcoinist?

Charlie Lee, MIT lõpetanud ja endine Google'i insener lõi Litecoini. “Ma mängisin 2011. aasta oktoobris bitcoini koodibaasiga ja asi on selles, et ma tahtsin lihtsalt luua… Bitcoini kahvli,” ütleb Lee. See oli tema jaoks sisuliselt meeldiv kõrvalprojekt.

Ka pikaajaliste võlakirjade maksimaalseks arvuks on kehtestatud 84 miljonit. Ringluses ei ole kunagi rohkem kui 84 miljonit Litecoini. Iga 2,5 minuti tagant loob Litecoini võrk uue ploki ja lisab selle maailma hiljutiste LTC-tehingute raamatusse. Blokk kontrollitakse kaevandamistarkvara abil ja tehakse nähtavaks kõigile süsteemi kasutajatele.

moon lite coin
Mis on litecoin

Järgmine plokk, kui kaevandaja on seda kinnitanud, muutub osaks ahelast, mis on kõigi kunagi tehtud Litecoini tehingute logi.

Esimest kaevandajat, kes kinnitab ploki kaevandamise teel, premeeritakse 12,5 Litecoiniga, kuid see arv väheneb aja möödudes, nagu bitcoini puhul. LTC kaevandamisel on aga mitmeid eeliseid. See poolitati 2019. aasta augustis ja poolitamine toimub korrapäraste ajavahemike järel, kuni 84-miljoniline münt kaevandatakse umbes 2040. aastal. Litecoini tasustamissüsteem on samuti mõeldud selleks, et toota aja jooksul rohkem Litecoine kui bitcoini oma, mis on veel üks müügiargument kaevurite jaoks.

Skripti valideerimise algoritm

Kas tasub osta litecoini rahakoti
Litecoin prognoos

Bitcoini, litecoini ja teiste krüptovaluutade kaitsmiseks kasutatakse töötamist tõendavat algoritmi (proof-of-work, PoW). PoW tähendab sisuliselt seda, et üks osapool demonstreerib kõigile teistele võrguosalistele, et nõutav arvutusmaht on tehtud. Litecoin kasutab Bitcoini intensiivsema SHA-256 asemel vähem ressursimahukat Scrypt PoW-hashingu algoritmi.

See tähendab, et Litecoin on tavainimestele, kellel on vähem võimsad arvutid, kättesaadavam kui Bitcoin, mille konkurentsivõimelisus eeldab kalleid ASIC-kaevandajaid.

Litecoini tulevik
Kuidas investeerida Litecoini?

Parsnip'i sõnul on Scrypt võtme tuletamise mehhanism, mis on vastupidavam riistvaralisele brute force'ile kui sellised alternatiivid nagu PBKDF2 või bcrypt.

Lee kavandas Scrypti, pidades silmas suuremahulisi riistvara rünnakuid Bitcoini vastu. Erinevalt Scryptist ei vaja Bitcoini SHA-256 algoritm palju põhimälu (RAM), et seda saaks paralleelselt kasutada.

Kuidas investeerida Litecoini 2022. aastal?
Lite rahakott

Kui 2010. aastate alguses arendasid kaevandamisettevõtjad spetsiaalset riistvara, näiteks spetsiaalse vooluahela (ASIC) SHA-256 hashimise lahendamiseks, selgus, et Bitcoin oli sellise rünnaku suhtes haavatav. Tehes Litecoini konsensusalgoritmi mälumahukaks, püüdis Lee riistvara relvajooksu nurjata, kuigi praktikas seda ei juhtunud, sest GPUde tulek vastas vajadusele suurema RAM-i järele.

Mis täpselt on erinevus Bitcoini (BTC) ja Litecoini (LTC) vahel?

Litecoin loodi, et olla “hõbe” võrreldes Bitcoini “kullaga”. Litecoin, nagu ka Bitcoin, on internetimaksesüsteem, mis on peer-to-peer. See on täiesti detsentraliseeritud, avatud lähtekoodiga ülemaailmne maksevõrk. Litecoin on loodud Bitcoini puuduste kõrvaldamiseks. Erinevad erinevused kahe valuuta vahel on esitatud alljärgnevas tabelis.

Mis on litecoin
Miks Litecoini väärtus langeb?

Litecoin on loodud tootma neli korda rohkem plokke kui bitcoin (1 uus plokk iga 2,5 minuti järel võrreldes 10 bitcoiniga), mis muudab selle atraktiivseks kiiruse ja ostmise mugavuse poolest, kuigi see kasutab Scrypti (erinevalt bitcoini SHA-256-st) jõudluse kontrollimiseks, mis nõuab oluliselt rohkem töötlemisvõimsust kaevandamisseadmetega, nagu ASIC-kaevurid või GPUd.

Litecoin on üks krüptoraha tüüp, mis kasutab Scrypt algoritmi ja mille on loonud Charles Lee. Selle turukapitalisatsioon on üle 8 miljardi dollari, mis teeb sellest ühe kõige väärtuslikuma krüptovaluuta. LTC kuulub turuväärtuse poolest 15 suurima krüptovaluuta hulka (kuigi jääb tublisti maha bitcoinist). Alates novembrist 2021.

Litecoini väljavaated

Alates loomisest on Litecoin töötanud selle nimel, et parandada võrgu turvalisust ja terviklikkust, suurendades samal ajal tehingukiirust.

Mis on Litecoin?
Mis on Litecoin ja kuidas see toimib?

SegWit

2015. aastal pakuti esimest korda välja idee rakendada SegWit ehk Segregated Witness Bitcoini jaoks. See toimib, “eraldades” digitaalse signaali andmed (tunnistaja) väljaspool põhiplokki plokiahelas. SegWiti eesmärk oli lahendada Bitcoini skaleeritavuse probleem, kuid see tekitas kogukonnas palju vaidlusi.

Litecoin rakendas SegWiti 2017. aastal ja kuna see on Bitcoiniga väga sarnane, oli see testimisvõrgustikuks või katsevõrguks, et tõestada SegWiti kehtivust suuremale Bitcoini võrgule. Test oli edukas ja Bitcoin on sellest ajast alates integreerinud SegWiti. Mõned plokisuuruse suurendamise vastased, kes pooldasid plokisuuruse säilitamist väikesena, väitsid, et Litecoin on parem lahendus skaleerimiseks.

Kõik, mida peate Litecoini kohta teadma
Mis on Lightning Network?

Mis on Lightning Network?

Lightning Network on teise taseme bitcoin-tehnoloogia, mis parandab plokiahela tehinguvõimsust, kasutades mikromaksekanaleid.

Litecoini Lightning Network oli testvõrk, et näidata, et innovatsioon on bitcoinis teostatav, nagu oli Segregated Witness Bitcoini puhul. Charlie Lee lisas, et kui “bitcoini ahel on ülekoormatud ja tasud on kõrged, on lihtne ühendada Litecoini Lightning-võrku”.

Mis on Mimblewimble ja kuidas see töötab?

Mida teeb Mimblewimble Litecoini jaoks?
Millist krüptoraha kasutab Mimblewimble?

Mimblewimble on privaatsusele keskendunud krüptoraha protokoll, mis on loodud turvaliste finantstehingute võimaldamiseks. Selle pakkus 2016. aastal välja anonüümne arendaja Tom Elvis Jedusor ja sellest ajast alates on seda rakendatud mitmes krüptovaluutas, näiteks Grin ja Beam. Protokoll põhineb kahel põhiomadusel: konfidentsiaalsed tehingud ja Coin Join.

Mis on Litecoin ja kuidas see toimib?

Litecoin on detsentraliseeritud, peer-to-peer virtuaalne valuuta, mis võimaldab kasutajatel saata ja vastu võtta makseid koheselt peaaegu nullilähedaste tehingutasudega. Krüptovaluutad, nagu Bitcoin ja Litecoin, kasutavad oma võrkude turvamiseks proof-of-work süsteemi. Selles süsteemis peavad kaevandajad oma arvutusvõimsusega lahendama keerulisi krüptograafilisi mõistatusi, et lisada plokiahelasse uusi tehinguplokke. Tasuks oma töö eest teenivad nad uusi rahaühikuid.

Kuidas Litecoin töötab?
Kuidas Litecoin töötab?

Proof-of-work'i eesmärk on luua vaieldamatu kirje, mis kinnitab andmete õigsust. Proof-of-Work (PoW) puhul peab üks osapool tõestama kõigile teistele võrgus osalejatele, et on tehtud teatud hulk arvutuslikku tööd. Võrreldes Bitcoiniga kasutab Litecoin Scrypt algoritmi, mis ei ole nii ressursinõudlik.

KRÜPTOVARAD: MIDA TE TAHTSITE REGULEERIMISE KOHTA TEADA

Kuidas investeerida Litecoini LTC-sse

Litecoin oli üks esimesi edukaid altcoine, mis on saanud kriitikat, kuna selle väärtuspakkumine on ebaselge. Just selle tõttu on üksikisikud sellest huvitatud.

Kas LTC münt on hea investeering?
Kas Litecoin on 2023. aastal hea investeering?

Litecoini inflatsiooni kontrollib poolitusmehhanism. Kuna see loodi juba 2011. aastal, on selle plokiahela osutunud piisavalt turvaliseks, et vältida 51% rünnakuid, mis toimuvad siis, kui kaevandamisüksus või -üksused võtavad üle 51% arvutusvõimsusest, mis turvab võrku, ja kasutavad seda plokiahela muutmiseks. ajalugu.

Kuigi see ei ole kogenud ühtegi suuremat häkkimist, peetakse selle usaldusväärsust krüptoraha kogukonnas positiivseks: usaldusväärne digitaalne valuuta, mida saab kasutada tehinguteks ilma panga lõhkumiseta.

Paljud investorid ja kauplejad näevad litecoini kui head võimalust tulevaste hindade prognoosimiseks, sest selle pakkumine väheneb ja loomise määrad langevad. LTC võib lisada portfelli selle usaldusväärsuse tõttu, mis võimaldab investoritel pääseda ligi krüptovaluutaturu muutustele, ilma et nad peaksid kandma kahjusid.

 Litecoini võrgustik
Litecoini võrgustik

Anonüümsuse säilitamine Litecoinis on tunduvalt vähem keeruline kui kõrgemate tehingutasudega võrkudes, kuna raha ülekandmise kulud on madalamad. Seda kasutatakse ka esemete ja teenuste ostmiseks ning seda toetab enamik krüptoraha makseplatvorme.

Litecoin on väga likviidne digitaalne valuuta, millega kaubeldakse laialdaselt enamikus suuremates krüptovaluutabörsides, mistõttu on see investorite jaoks ideaalne. Mõned kasutajad kasutavad seda raha liigutamiseks erinevate börside või krediidiplatvormide vahel, sest tehingud selle võrgus on suhteliselt odavad, erinevalt sellistest võrkudest nagu Bitcoin või Ethereum, kus tehingutasud võivad olla liiga kõrged.

Keskmiselt töötleb Litecoini võrk 100 000 tehingut päevas ja säilitab 200 000 kuni 300 000 aktiivset aadressi. Kuigi sellel ei ole nii palju hype'i kui Bitcoini võrgustikul , on selle kasulikkus vaieldamatu.

Kuidas ma saan Litecoini panustada ja kasumit teenida?

Kuidas saab Litecoini panustada ja kasumit teenida?
Kuidas ma saan Litecoini panustada ja kasumit teenida?

Litecoini PoS-võrk käivitati 2020. aastal kui Bitcoini koodibaasi jõudluse suurendamine ja ainulaadne versioon. LTCP valideerimiseks ja panustamiseks tuleb küpsed mündid panustada, sest tegemist on proof-of-stake süsteemiga. Lisaks peavad panustatavad mündid olema aadressi/tehingutüüpide poolest ühilduvad.

Müntide panustamise alustamiseks on vaja rahakotti, kus on LTC-d. Võite panustada oma münte, paigutades need börsidel, mis pakuvad panustamise teenuseid. Sellest tulenevalt saad sa plokke valideerida ja teenida äsja loodud Litecoini.

Kas Litecoini ostmine on hea investeering?

Kuigi see ei ole juhtiv krüptovaluuta, on Litecoin näidanud pidevat tehnoloogilist arengut, mis teeb sellest aruka investeeringu. Tulus investeering on selline, mis pidevalt muutub ja areneb. Nagu iga ettevõtmise puhul, kasutage ettevaatust, tehke oma uuringuid ja ärge kunagi investeerige rohkem, kui te võite endale lubada kaotada.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele