Mida toob tulevik krüptoraha jaoks?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Millisel krüptovaluutal on parim tulevik?

✔️Bitcoin on pika ajalooga ja see aitab teil mõista, miks see on nii oluline. Bitcoin on ka täna veel väärtuslik investeering.
✔️Ethereum on plokiahela tehnoloogial põhinev detsentraliseeritud globaalne nutikate lepingute platvorm. Ethereum käivitati 2015. aastal ja see on teine kõige populaarsem krüptovaluuta (Ethereum Classic) oma uue versiooniga 2.0, mis lahendab esialgse versiooni probleemid.
✔️ Avalanche
✔️ USA dollari münt
✔️Binance Mündi
✔️Pulsation.
✔️Earth
✔️Cardano

⚡️ Kui palju on bitcoin 2030. aastal väärt?

Aastal 2030 võib Bitcoin olla väärt 1 miljon dollarit.

⚡️ Milline on parim krüptoraha, millesse investeerida aastal 2023?

Bitcoini turukapitalisatsioon läheneb 100 miljardile dollarile ja praegu on üle 1000 alternatiivse digitaalvaluuta, mida tasub kaaluda. Ainuüksi sel aastal on ethereumi hind tõusnud umbes 6-kordselt. Ethereum on kõige tuntum altcoin ning paljud investorid ja entusiastid peavad seda palju enamaks kui lihtsalt järjekordset krüptovaluutat.

⚡️ Miks on XRP nii madalal?

Ripple'i hinnatõus oli aga teiste krüptovaluutadega võrreldes äärmiselt tagasihoidlik. Pärast seda, kui USA väärtpaberite ja börsikomisjon esitas 2020. aasta novembris Ripple'i vastu kohtuasja, tulid uued XRP-i hinnahüpped mõnevõrra hilja – alles pärast 2020. aasta lõppu võrreldes enamiku teiste krüptovaluutadega. XRP väärtus langes SEC-i kohtuasja tõttu 0,70 dollarilt 0,20 dollarile. Sellegipoolest on mõned eksperdid XRP tuleviku suhtes jätkuvalt optimistlikud ja usuvad, et selle hind võib 2021. aasta lõpuks jõuda 0,75 dollarini.

⚡️ Kas PoS on parem kui PoW?

Proof-of-Stake lähenemist nimetatakse sageli ideaalseks viisiks krüpto probleemide lahendamiseks. PoS-meetodit kasutavad käputäis krüptovaluutasid, mis on kiirem ja turvalisem kui PoW.

Krüpto tulevik

Viimase aasta jooksul oleme näinud, kuidas bitcoin on saavutanud uued kõigi aegade tipptasemed, millele on järgnenud järsk langus ja suurettevõtete kasvav institutsionaalne huvi. Ka suuruselt teine krüptovaluuta Ethereum saavutas 2017. aasta lõpus uue rekordtaseme. Bideni administratsioon tunneb üha aktiivsemalt huvi uute eeskirjade loomise vastu krüptovaluutade ümber.

Inimeste huvi krüpto vastu on seevastu hüppeliselt kasvanud: see on kuum teema mitte ainult investorite, vaid ka kuulsuste ja tavaliste inimeste seas tänu kõigile pikaajalistest investoritest nagu Elon Musk kuni selle keskkooli poisini, kes uhkeldas oma Bitcoini rikkusega.

Krüptoraha tulevik
Kas krüptoraha on hea investeering krüptoraha tulevikku?

Gemini ülemaailmse arengu juhi Dave Ebneri sõnul oli 2021. aasta mitmes mõttes “läbimurdeaasta”. [Krüptoraha] saab tänapäeval palju tähelepanu ja kajastust, lisab ta.

Mida tähendab krüptograafia?

Turg on alles algusjärgus ja areneb edasi. See on üks põhjusi, miks igale uuele bitcoini kõrgele tasemele järgneb tavaliselt märkimisväärne langus. Raske on ette näha, kuhu tööstus aastate pärast krüptovaluuta tulevikku läheb, kuid eksperdid hoiavad silma peal teemadel, sealhulgas regulatsioonil, krüptovaluutade institutsionaalsel aktsepteerimisel ja muudel teemadel, et paremini mõista, kuhu krüptovaluutaturg liigub.

Millisel krüptovaluutal on parim tulevik?
Milline on krüptoraha tulevikuprognoos?

Küsisime viielt eksperdilt, millele nad krüptosektoris edaspidi tähelepanu pööravad, ja kuigi täpsed ennustused on keerulised, saime mõned intrigeerivad vastused:

Krüptovaluutade reguleerimine

Ameerika Ühendriikides on oodata, et krüptoraha reguleerimise üle hakatakse rohkem arutlema. Konkreetselt on Stablecoini reguleerimine olnud kuum aruteluteema.

Milline krüptoraha kasvab 2022. aastal?
Krüptoraha tulevik

Ameerika Ühendriikide kongress püüab leida võimalusi, kuidas kehtestada eeskirjad ja standardid, mis muudaksid bitcoini investorite jaoks turvalisemaks, muutes selle samas ka häkkerite jaoks vähem atraktiivseks.

“Reguleerimine on kahtlemata üks olulisemaid küsimusi krüptosektoris kogu maailmas,” ütles Jeffrey Wang, Amber Groupi USA osakonna tegevjuht CNBC-le. “Me võtaksime entusiastlikult vastu selge reguleerimise.”

USA Föderaalreservi esimees Jerome Powell on teatanud, et ta ei kavatse krüptovaluutasid, nagu Ethereum, Ameerika Ühendriikides keelata. See uudis on kergendus paljudele krüptovaluutakogukonna liikmetele, kes olid mures selliste asutuste nagu SEC ja CFTC reguleerimise pärast. Gary Gensler, SECi esimees ja kaubafutuuridega kauplemise komisjoni (CFTC) juht, on rääkinud avalikult oma asutuse vastutusest reguleerida tööstusharu õigesti.

Krüptoraha prognoosid
Mida toob tulevik krüptoraha jaoks?

Gensler on läinud nii kaugele, et ütles, et investorid kannataksid “kindlasti”, kui lisaregulatsiooni ei rakendata. Lisaks sellele on IRS huvitatud sellest, et investorid mõistaksid, kuidas virtuaalvaluutat oma maksudeklaratsioonides deklareerida. Powelli ja Gensleri märkused on kooskõlas Bideni administratsiooni ja teiste seadusandjate viimaste kuude keskendumisega krüptoraha reguleerimisele.

See on keeruline ja riskantne tehnoloogia, mistõttu paljud valitsused on selle reguleerimisel kõhklevad. “On mitmeid asutusi, kellel võib olla või mitte olla pädevus kõige üle,” ütleb Wang. “See on riigiti erinev.”

Krüptoraha tulevikuväljavaated
Bitcoinide ja krüptovaluutade tulevik

USA peaks jätkama krüptoraha ja plokiahela tehnoloogia eeliste uurimist, rakendades samal ajal selgeid ja täpseid eeskirju. See võimaldab ettevõtetel ja investoritel tegutseda kindlalt ja aitab seda uuenduslikku tehnoloogiat edasi arendada.

Mida uus reegel võib investorite jaoks tähendada

1,2 triljoni dollari suurune infrastruktuuri seaduseelnõu, mille president novembris allkirjastas, sisaldab krüptoraha maksude aruandluse sätteid, mis võivad aidata IRS-i Ameerika krüptoraha tegevuse jälgimisel. Eksperdid usuvad, et investorid peaksid säilitama andmed oma krüptovaradest saadud kasumi või kahjumi kohta, olenemata sellest, kas uued õigusaktid on heaks kiidetud.

krüptovaluuta tulevik 2022
Kas ma peaksin oma krüptoraha müüma?

Uued eeskirjad võivad muuta investorite jaoks lihtsamaks ka krüptoraha tehingute korrektse deklareerimise.

USA presidendi poolt novembris allkirjastatud 1,2 triljoni dollari suurune infrastruktuuri seaduseelnõu sisaldab krüptoraha maksude aruandluse sätteid, mis võivad aidata maksuametil jälgida Ameerika krüptoraha tegevust. Eksperdid usuvad, et investorid peaksid säilitama andmed oma krüptovaradest saadud kasumi või kahjumi kohta, olenemata sellest, kas uued õigusaktid on heaks kiidetud.

Milline krüptoraha plahvatab?
Milline krüpto õitseb 2023. aastal?

Juba niigi volatiilsetel turgudel võivad regulatiivsed avaldused krüptoraha hinna järsult langeda. Just turu volatiilsuse tõttu soovitavad finantseksperdid hoida kõik bitcoin-investeeringud alla 5% kogu oma portfellist ja mitte kunagi panna raha sellesse, mida sa ei saa endale lubada kaotada.

Paljud eksperdid leiavad, et reguleerimine on sektorile lõppkokkuvõttes kasulik. “Mõistlik reguleerimine on kõigi jaoks kasulik,” ütles krüptoraha ostuplatvormi ja krüptoautomaatide võrgustiku CoinFlip tegevjuht ja kaasasutaja Ben Weiss. “See annab tarbijatele suurema usalduse krüpto vastu, kuid ma arvan, et me peame võtma aega ja tegema seda õigesti.”

Milline krüptovaluuta tulevik teeb mind rikkaks?
Kuidas ma tean, kas krüptoraha hind tõuseb?

Krüptovaluutapõhise ETFi heakskiitmine

Selles valdkonnas on juba toimunud märkimisväärne areng: esimene Bitcoin-ETF (börsil kaubeldav fond) debüteeris New Yorgi börsil eelmise aasta oktoobris. Bitcoin-ETF-i tulek kujutab endast uut ja tavapärasemat tehnikat krüptoraha ostmiseks. BITO on Bitcoin-ETF, mis võimaldab investoritel osta krüptovaluutasid otse olemasolevatelt krüptovaluutabörsidelt. Krüptoraha hoitakse usaldusfondis ja investorid ei pea muretsema krüptoraha hinna volatiilsuse või hoiustamise pärast.

krüptoraha tulevik õitseb volatiilsuse ja anonüümsuse tõttu
Kui palju on bitcoin 2030. aastal väärt?

Gensler ennustas möödunud suvel Aspeni turvafoorumil, et inimesed tahavad hakata kauplema digitaalrahaga.

Mõned inimesed väidavad seevastu, et BITO ETF ei ole piisav, sest kuigi see on seotud bitcoinidega, ei ole see nende otsene omanik. Selle asemel, et hoida bitcoine ise, hoiab fond bitcoini futuurilepinguid. Kuigi bitcoin-futuurid peegeldavad tegeliku krüptoraha üldisi suundumusi, mis on sarnased tegelikel valuutaturgudel täheldatud suundumustega, väidavad eksperdid, et need ei pruugi olla täiuslik asendaja.

SEC on viimaste aastate jooksul mitu korda kaalunud ETFide loomist, kuid BITO oli esimene, mis kiideti heaks.

Kui kõrgele võib Etherium tõusta?
Krüpto tulevik järgmise 5 aasta jooksul

Mida tähendab investorite jaoks, kui krüpto-ETFid on lubatud?

Praegu on võimatu kindlaks teha, kui palju investoreid BITOga liitub, kuid fondiga on juba mitme esimese nädala jooksul toimunud palju kauplemist. Üldiselt võib öelda, et mida kättesaadavamad on krüptoraha varad traditsiooniliste investeeringute raames, seda rohkem ameeriklasi võib investeerida ja mõjutada krüptoraha turgu.

Võite lisada krüptoraha oma portfelli kohe samast maaklerist, kelle juures teil on pensioni- või muu investeerimiskonto, selle asemel, et õppida krüptovaluutabörsil kauplemist.

krüptovaluuta tulevik
Kas on olemas krüpto-ETF-fond?

Krüpto-ETFidesse, nagu BITO, investeerimisel on siiski sama risk kui mis tahes muu krüptovaluutainvesteering. Tegemist on endiselt spekulatiivse ja volatiilse investeeringuga. Kui te ei taha bitcoini investeeritud raha kaotada, kaupeldes sellega börsil, ei tohiks te krüptofondi investeerida. Kaaluge hoolikalt, kas olete valmis võtma riski, et krüptovaluutaturg võib kokku kukkuda ja teie investeeringu endaga kaasa võtta.

Suuremate asutuste seas on plokiahela aktsepteeritavus suurenenud

Milline krüpto-ETF on parem?
Kas on olemas ETF, mis omab bitcoine?

2021. aastal on mitmed suured ettevõtted eri sektorites väljendanud huvi ja teatud juhtudel investeerinud krüptoraha ja plokiahela tehnoloogiasse. AMC teatas hiljuti, et suudab aasta lõpuks bitcoin-makseid töödelda.

Krüptoraha on muutumas üha enam peavooluks, isegi suured finantsasutused nagu PayPal ja Square võimaldavad kasutajatel teha oste krüptorahaga. Hoolimata sellest, et Tesla on tänavu seni oma bitcoin-investeeringutest miljardeid dollareid kaotanud, võtab Tesla jätkuvalt bitcoin-makseid vastu. Üha rohkem inimesi ostab krüptoraha, hoolimata riskidest.

Kas krüpto-ETFid on turvalised?
Kuidas investeerida krüpto-ETFidesse?

PARIMAD UUED KRÜPTOVALUUTAD, MIDA OSTA 2023. AASTAL

Ekspertide sõnul võivad 2018. aasta teiseks poolaastaks isegi suuremad rahvusvahelised ettevõtted kiirendada üleminekut veelgi. “Mida me näeme, on see, et institutsioonid, nagu Amazon või suured pangad, hakkavad krüptovaluutadega tegelema,” lisab Weiss. Selline suur jaemüüja nagu Amazon võib “alustada ahelreaktsiooni ja anda legitiimsust”, võttes selle kasutusele.

Kas bitcoini ETF-i tasub osta?
Kas bitcoin ETF on ostmist väärt?

Tegelikult on Amazon Business Insideri andmetel viimastel nädalatel kuulutanud “digitaalse valuuta ja plokiahela tootejuhi” kohta. Ka Walmart otsib oma strateegia juhtimiseks plokiahela spetsialisti.

Mida veel tähendab institutsionaalne vastuvõtmine investorite jaoks?

Enamiku klientide jaoks ei ole krüptovaluutasid aktsepteerivatel kauplustel praegu veel palju mõtet, kuid krüptovaluutade tulevikus hakkab seda tõenäoliselt tegema rohkem kaupmehi. Läheb veel kaua aega, enne kui keegi otsustab kulutada Bitcoini esemete või teenuste eest, kuid edasine institutsionaalne kasutuselevõtt võib tuua kaasa täiendavaid kasutusjuhtumeid tavainimeste jaoks, mis seejärel mõjutaks Bitcoini kurssi.

Kas institutsionaalsed investorid investeerivad krüptoraha?
Kui suur osa bitcoin'idest on institutsionaalsete investorite omanduses?

Bitcoini pikaajaline väljavaade

Bitcoin on kõige väärtuslikum krüptovaluuta turukapitalisatsiooni järgi. Ülejäänud krüptomaailm järgib tavaliselt selle liikumist, seega on see hea võimalus hinnata, kuhu turg liigub.

Mida tähendab vastuvõtmine krüpto puhul?
Miks võtavad ettevõtted kasutusele krüptoraha?

2021. aastal tõusis bitcoini hind järsult ja saavutas novembris uue kõigi aegade kõrgeima taseme, kui see jõudis 68 000 dollarini. See viimane tipp ületab varasemad aprillis ja oktoobris saavutatud 60 000 dollari suurused tipud, samuti suvise languse alla 30 000 dollari juulis. Eksperdid soovitavad alustada ainult 5% kuni 20% oma portfellist krüptovaluutas, sest seda peetakse endiselt spekulatiivseks investeeringuks.

Kui palju on BTC väärt 2030. aastal?
Kui palju on bitcoin 5 aasta pärast väärt?

Mida võiksid bitcoinid tulevikus väärt olla? Pole selge, millal, kuid paljud eksperdid usuvad, et bitcoin ületab 100 000 dollari piiri. Kiana Danyali, raamatu “krüptoraha Investing for Dummies” autori sõnul võib Bitcoini ajalugu anda vihjeid, mis on tulemas.

Danyali sõnul on Bitcoini hind kogu 2011. aasta jooksul märkimisväärselt tõusnud, kuid seejärel on toimunud tagasilöögid. “Ma eeldan, et bitcoinil on lühemas perspektiivis volatiilsus ja pikemas perspektiivis kasv.”

Kui palju on bitcoin 2022. aastal väärt?
Kui palju on BTC väärt 2025. aastal?

Mida tähendab Bitcoini hinna volatiilsus investorite jaoks?

Teine põhjus, miks investorid peavad silmas pidama pikaajalist perspektiivi, on Bitcoini volatiilsus. Ärge muretsege lühiajaliste kõikumiste pärast, kui ostate pikaajalist kasvupotentsiaali silmas pidades. Suurim asi, mida saate teha, on mitte vaadata oma krüptoraha investeeringuid või “seada ja unustada”. Eksperdid soovitavad jätkuvalt, et kui hind liigub üles või alla, ärge kontrollige oma kontosaldot iga päev.

Kui palju võib bitcoin olla väärt 20 aasta pärast?
Kes omab kõige rohkem bitcoin'e?

Krüpto tulevik on helge

Paljudel inimestel on oma mõtted selle kohta, millist väärtust võivad krüptovaluutad tulevikus omada, kuid me peame meeles pidama, et tegemist on ikka veel uue ja spekulatiivse investeeringuga. Krüptoraha investeerimisel ei ole garanteeritud edu, seega on oluline investeerida ainult seda, mida on mugav kaotada ja mõelda pikaajaliselt.

Mida peaksite teadma krüptoraha tuleviku kohta
Krüptovaluutad: helge tulevik

“Kui te ärkaksite ühel hommikul ja avastaksite, et krüptovaluutad on arenenud riikides keelatud ja on kaotanud oma väärtuse, kas te oleksite O.K.?” Frederick Stanild Lifewater Wealth Managementist Atlantas, Georgia osariigis: “Kas see ei oleks jube?”

Hoidke oma investeeringud pisikesed ja vältige krüptoraha investeeringute seadmist muude finantseesmärkide, näiteks pensionifondide ja võlgade tasumise ette.

NFTde tulevik

NFT-d ehk mitte-ungible tokenid on teatud tüüpi krüptoraha, mis on unikaalne ja mitte-taasesitatav. Seetõttu sobivad need ideaalselt digitaalsete varade või virtuaalsete kollektsioonitoodete esindamiseks. Erinevalt teistest krüptovaluutadest ei saa NFT-d jagada ega kombineerida, mistõttu on igaüks neist täiesti ainulaadne.

NFTde tulevik
NFTde tulevik

Üksikisikud on siiski endiselt ebakindlad, kas NFT-d on siin pikemas perspektiivis või on tegemist lihtsalt moeröögatusega. DappRadari andmetel langes NFT-de müük juunis alla 1 miljardi dollari – esimest korda 12 kuu jooksul on see langenud alla selle piiri.

Paljud eksperdid ei ole ühel meelel selle üle, kas NFT-de populaarsuse hiljutine kasv on mulli või plokiahela tehnoloogia väärtuslike intelligentsete lepingute tõttu. Mõned inimesed on veendunud, et see on lihtsalt järgmine samm monetiseerimisel, samas kui teised usuvad, et seal peab olema rohkem.

Mida tähendab Bitcoini hinna kõikumine investorite jaoks?
Mida tähendab Bitcoini hinna volatiilsus investorite jaoks?

Humphrey Yang, isikliku rahanduse ekspert ja HumphreyTalks'i looja usub, et NFT-d on praegu eriti trendikad, kuid arvab, et need jäävad pikaks ajaks püsima. “Ma arvan, et 10 või 20 aasta pärast on nad ikka veel olemas. Kui palju me neid kasutame – seda ma ei tea,” ütleb ta. “Inimesed leiavad kogukondades ikka veel mingit väärtust, kuid NFTde laiemad rakendused on huvitavamad.”

Hiljutiste tulemuste põhjal tundub, et turg on jahtumas. Chainalysis'i aruande kohaselt ostis või müüs selle aasta alguses aktiivselt ligikaudu miljon kontot NFT-d, kuid see arv on oluliselt vähenenud, ulatudes vaid 491 tuhandeni. Paljud eksperdid eeldavad, et NFT turg jätkab langust erinevatel põhjustel, nagu krüptoraha hindade langus, inflatsioonimäärad,… jne.

Millised tagajärjed on NFT-de langusel investorite jaoks
Chainalysis'i andmetel aeglustus NFTde kasv pärast plahvatuslikku aastat 2021. aastal.

Millised tagajärjed on NFT langus investoritele

Viimase aasta jooksul ostsid inimesed NFT-d erinevatel põhjustel: mõned investeerisid, teised leidsid neid lihtsalt lõbuks või rõõmu pakkuvana. Kuid krüptoturu hiljutise väärtuse languse tõttu on paljud neist digitaalsetest varadest nüüd palju vähem väärt, kui nad algselt osteti.

Millised tagajärjed on NFT langus investoritele
Millised tagajärjed on NFT langus investoritele

Yangi sõnul on NFT-desse investeerimine ohtlikum kui krüptoraha, sest inimesed ostavad neid finantsvõimendusega. Ta väidab, et inimesed ei saa aru, et nad mängivad ja ostavad neid meelelahutuseks.

NFT-d on riskantsemad ja spekulatiivsemad kui krüpto, seega peaksite neist ilmselt eemale hoiduma. Eksperdid ütlevad, et pikaajalistel investoritel on parem, kui nad eraldavad vaid väikese osa oma portfellist (alla 5%) pigem bitcoinile või Ethereumile kui NFT-le.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele