Mida saab Bitcoiniga osta: Algaja juhend oma BTC kulutamiseks

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Viimase kümne aasta jooksul on Bitcoin kasvanud väärtuse säilitajana ja läbinud uuendusi, et parandada oma tehingute töötlemise võimekust. Erinevad ettevõtted aktsepteerivad nüüd Bitcoini (BTC) makseviisina nii isiklikult kui ka internetis.

Hoolimata sellest, et BTC-l on kõrgemad tasud kui paljudel teistel krüptovaluutadel, võib see olla kasulik suuremate tehingute puhul – eriti arvestades selle muljetavaldavat turvalisust. Suure osa oma olemasolust pani Bitcoini kogukond palju usku sellesse, et krüptovaluutast saab elujõuline alternatiiv paljudele turul eksisteerivatele tsentraliseeritud maksesüsteemidele. Praegu kasutatakse BTC-d siiski peamiselt pikaajalise investeeringuna, varana, mis sarnaneb kulla või aktsiatega.

Kas te saate Bitcoini sularahaks konverteerida?

Peamine probleem on tehingute arv, mida võrk suudab töödelda: Bitcoini absoluutne maksimumvõimsus on vaid seitse tehingut sekundis. Samal ajal käideldi 2019. aastal Visa abil üle 185 miljardi tehingu.

Tuleb märkida, et krediitkaarditehinguid ei arveldata kohe. Need tehingud on mõnel juhul päevade kaupa järjekorras, samal ajal kui Bitcoini kritiseeritakse selle eest, et see seab tehinguid ummikute ajal tundide kaupa järjekorda. Nagu krediitkaartide puhul, on ka Bitcoinis ootavaid tehinguid ja lõpetatud tehinguid; inimesed ajavad need kaks sageli segamini.

Kuna üha rohkem inimesi hakkab Bitcoini kasutama ja tehinguid saatma, paisub võrk. Koos tehingute arvuga suurenevad ka ooteajad ja – mis kõige tähtsam – tehingutasud, kui võrk on ülekoormatud, ning vähenevad, kui kasutamine väheneb. 

Kas saate kasutada Bitcoini Amazonis?

Klassikaline näide sellest oli, kui BTC tehingutasud kasvasid 2017. aastal suurenenud kasutuse ja kauplemise tõttu järsult, ajal, mil tokeni hind tõusis hüppeliselt. See pani inimesed kahtlema Bitcoini elujõulisuses ja mitmed suured ettevõtted lõpetasid selle aktsepteerimise makseviisina.

Bitcoinil on skaleerimislahendus, mille eesmärk on seda muuta: seda nimetatakse välkuvõrguks ja see kasutab riigikanaleid, et teha tehinguid peaaegu koheselt, nominaalsete tasudega. See võrk uuendab Bitcoini plokiahela olekut pärast tehingute lõpuleviimist. 

Kasutajasõbralikkuse puudumine piirab Lightning Networki kasutuselevõttu. Praegu peavad kasutajad enne tehingu sooritamist oma Lightning-kanalit looma ja sinna hoiustama. Samuti peavad nad hoidma kanalit avatuna, kuni tehing on lõpule viidud.

Kas bitcoiniga saab autot osta?

Lightning Network saab kasu Taproot'ist, Bitcoini uuendusest, mis parandab privaatsust, muutes Lightning-tehingud tavapärastest BTC-tehingutest eristamatuks. Samuti on olemas rahakotid, mille eesmärk on lihtsustada inimeste jaoks BTC-ga asjade ostmist Lightning'i abil, mis on paljulubav väljavaade Bitcoini tuleviku jaoks.

Kõige olulisem probleem, mille Lightning lahendab, on see, et BTC on elujõuline selliste väikeste tehingute jaoks nagu tass kohvi. Kui Lightningit ei kasutata selliste väikeste ja sagedaste tehingute puhul, võivad kõrged Bitcoini tasud mitmekordistada hindu.

Teiseks kõige olulisemaks probleemiks on tehinguaeg kauplustes. Näiteks oleks väga tüütu, kui Bitcoini kasutaja seisaks kassas järjekorras ja ootaks üle 10 minuti, kuni tehing läbi läheb.

Miks inimesed ostavad Bitcoini?

Lightning võib potentsiaalselt kõrvaldada mõlemad eespool nimetatud probleemid, kui see muutub kasutajasõbralikumaks. Kui see on täielikult rakendatud, loodavad selle toetajad, et Bitcoin võib tegelikult anda Visa'ile raha eest.

Teisest küljest on internetis tehtud tehinguid endiselt lihtne teha Bitcoiniga, kuna ei pea järjekorras ootama – eriti kui maksate QR-koodi abil oma mobiilipanga abil. Online-ostude kasv võib mõjutada BTC-maksete elujõulisust, eriti kuna telliskivipoed on vähenemas.

Kuidas ma saan bitcoiniga midagi osta?

Bitcoini aktsepteerivad veebipoed

 • Overstock – silmapaistev online jaemüüja aktsepteerib ja toetab täielikult Bitcoini makseid.
 • Home Depot – Ameerika Ühendriikide suurim kodukaupluste kett.
 • Newegg – elektrooniline jaemüügihiiglane, kes aktsepteerib enamiku oma varude eest Bitcoini makseid.
 • Shopify – e-kaubanduse platvorm, mis võimaldab kasutajatel luua oma veebipoode, sarnaselt Etsy ja eBayga.
 • Microsoft – üks maailma suurimaid ettevõtteid – võimaldab kasutajatel lisada raha oma kontole Bitcoiniga.

Enamik suuremaid online jaemüüjaid ei aktsepteeri endiselt BTC-d maksevahendina, kuid on olemas võimalus osta neilt tooteid digitaalse valuuta abil: Bitcoiniga saab sisseoste teha kinkekaartide abil.

Kas ma saan Amazonis bitcoiniga oste teha?

Tõepoolest, märkimisväärne osa Bitcoiniga seotud tehingutest on kinkekaartide ostud. Kinkekaardid on lihtsaim viis kasutada krüptovaluutat, et osta tooteid ülemaailmsetelt ettevõtetelt ja väikestelt kohalikelt ettevõtetelt nii internetis kui ka väljaspool.

Teenusepakkujad, kes aktsepteerivad Bitcoini

Bitcoini aktsepteerimine maksevahendina on ettevõtteti erinev. Seega ei ole konkreetseid turge, kus BTC oleks üldiselt aktsepteeritud. Selle asemel on erinevates sektorites erinevaid ettevõtteid, kes soovivad laiendada oma kliendibaasi, võttes digitaalse valuuta kui uue maksevõimaluse kasutusele:

Mida saab bitcoinidega tegelikult osta?
 • AT&T – mobiilsideteenuste pakkuja.
 • Twitch – otseülekannete platvorm.
 • Dish Network – Ameerika otsese ringhäälingu satelliitside teenusepakkuja.
 • ExpressVPN – kiire ja turvaline VPN-võrk.
 • NordVPN – logivaba VPN-teenuse pakkuja Maltalt.
 • ProtonMail – läbivalt krüpteeritud e-posti teenusepakkuja.
 • Vultr – veebimajutusettevõte.
 • WordPress – avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteem, mis võimaldab kasutajatel luua veebisaite ja blogisid.
 • Reddit – Bitcoiniga saab osta lisafunktsioone.
 • Namecheap – veebimajutuse ja domeeninimede pakkuja.
 • Bloomberg, Chicago Sun-Times – kasutage Bitcoini, et tellida online-uudiseid.

Videomängude ostmine Bitcoiniga

Varem pidid videomängu ostmiseks külastama füüsilist poodi. Tänapäeval ostab enamik mängijaid aga internetis. Videomängud on muutumas digitaalseks omandiks, nagu ka digitaalsed valuutad ise. Seega on loomulik, et üha enam juhtivaid mängude müügiplatvorme aktsepteerib Bitcoini.

Millised veebisaidid aktsepteerivad bitcoine maksmiseks?
 • Xbox – kasutage mängude, lisade ja Xbox Live'i tellimuste eest tasumiseks Bitcoini.
 • Humble Bundle – digitaalne pood, mis panustab osa oma tuludest heategevusorganisatsioonidele.
 • Big Fish Games – Washingtonis, Seattle'is asuv vabaaja mängude ettevõte.

Reisifirmad, kes aktsepteerivad Bitcoini

Reisimisega seotud konkureerivaid teenuseid on palju ja enamik neist pakub väga sarnaseid tööriistakomplekte. Alternatiivsete makseviiside pakkumine on suurepärane viis uute klientide ligimeelitamiseks. Mõned teenused, kus saate broneerida oma unistuste puhkuse ja maksta selle eest Bitcoiniga, on järgmised:

Kas bitcoinidega saab internetis sisseoste teha?
 • Expedia – üks maailma suurimaid online reisibüroosid aktsepteerib praegu BTC-d hotellibroneeringute puhul ja plaanib seda kasutusele võtta kui maksevõimalust lendude, tegevuste ja muu eest.
 • AirBaltic – esimene lennufirma, mis aktsepteerib erinevate lendude eest Bitcoin-makset.
 • Virgin Galactic – maailma esimene kaubanduslik kosmoseliin, mille omanikuks on miljardärist ärimagnaat Richard Branson, aktsepteerib Bitcoini.

Mittetulundusühingud, mis aktsepteerivad Bitcoini

Millised saidid aktsepteerivad bitcoini maksmiseks?
 • Wikimedia Foundation – mittetulundusühing, mis on pühendunud vaba, mitmekeelse haridusliku sisu kasvu, arendamise ja levitamise edendamisele.
 • Wikileaks – rahvusvaheline mittetulundusühing, mis avaldab anonüümsete allikate poolt edastatud salajast teavet, uudiste lekkeid ja salastatud meediat.
 • The Giving Block – platvorm, mis teeb mittetulundusühingutele ja annetajatele lihtsaks vastavalt krüptoraha annetuste vastuvõtmise ja andmise.

Raha annetamine heategevuseks toob sageli kaasa tohutuid tasusid. Lisaks eelistavad mõned inimesed ühel või teisel põhjusel oma annetusi anonüümsetena hoida. Raha annetamine Bitcoini abil võimaldab vältida mõlemat probleemi.

Restoranid ja supermarketid, mis aktsepteerivad Bitcoini

Kui paljud ettevõtted aktsepteerivad BTC-d?
 • Subway – Bitcoiniga saab osta võileibu erinevates kohtades üle kogu maailma.
 • Burger King – suur rahvusvaheline kiirtoidurestoranide kett, mis müüb hamburgereid, friikartuleid ja muud.
 • Whole Foods – supermarketite kett, mis müüb mahepõllumajanduslikke toidukaupu.

Taksod

Mitmed taksodispetšeri- ja lennujaamatransporditeenused erinevates maailma osades aktsepteerivad Bitcoini makseviisina.

Haridus

Kas hasartmängufirmad aktsepteerivad bitcoine?
 • Treehouse – interaktiivne haridusspetsialist, kes võtab vastu Bitcoini erinevate kursuste jaoks.
 • Curtini ülikool – suur Austraalia ülikool, mille kursused hõlmavad arhitektuuri, äri, inseneriteadust, infotehnoloogiat ja muud.
 • The King's College – kristlik vabade kunstide kolledž, mis asub New Yorgis.
 • European School of Management and Technology (ESMT) – Saksa ülikool, kus õpib palju rahvusvahelisi üliõpilasi.

2013. aastal sai Küprose erakool Nicosia Ülikool esimeseks ülikooliks, mis pakkus magistriprogrammi plokiahela ja digitaalse valuuta alal. Loomulikult saab õppemaksu maksta Bitcoinis.

Kas ma saan PS5 osta krüptovaluutadega?

Bitcoin poe agregaatorid

 • Kus kulutada Bitcoine Ühendkuningriigis – kataloog kauplustest, pubidest, veebisaitidest ja muudest kohtadest Ühendkuningriigis, mis aktsepteerivad Bitcoini.
 • useBitcoins – platvorm, millel on üle 5000 loetletud ettevõtte, mis aktsepteerivad BTC-d.
 • Coinmap – kaart ettevõtetest üle maailma, mis aktsepteerivad Bitcoini.
 • Spendabit – otsingumootor, mis suudab leida konkreetseid kaupu, mida saab Bitcoiniga osta.
Bitcoin poe agregaatorid

Luksuslikud viisid Bitcoini kulutamiseks

 • BitCars – online-turg, mis müüb autosid Bitcoini abil.
 • AutoCoinCars – online-turg, mis müüb autosid ja loetleb nende hinnad BTC-s, teiste krüpto- ja fiat-valuutade hulgas.
 • Bithome – Šveitsis asuv kinnisvaraturg, kus saab Bitcoiniga kinnisvara osta ja müüa.
 • Prestige Cars Kent – esindus, mis võimaldab klientidel osta autosid Bitcoiniga.
 • Prestige Time – kauplus, mis võimaldab teil osta luksuskellasid Bitcoiniga.
 • Denison Yacht Sales – ettevõte, mis võimaldab teil osta jahtide Bitcoin.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele