Kuidas ehitada krüptovaluuta kaevandamise platvormi

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Krüptokaevandamise platvormi ehitamine hõlmab palju erinevaid osi – siin on, kuidas alustada.

Krüptoraha kaevandamine hõlmab arvuti või mitme arvuti kasutamist tehingute kinnitamiseks plokiahelas. Tehniliselt lahendavad need arvutid krüptograafilisi võrrandeid ja salvestavad andmeid digitaalsesse pearaamatusse. Mida rohkem arvuteid lahendab võrrandeid, seda kiiremini saab plokiahelas tehinguid kinnitada.

Kui kaevurid kinnitavad kinnitamata plokkide hash'id, saavad nad iga kinnitatud hash'i eest tasu. Kaevandamine võib olla energia- ja arvutusmahukas, mis nõuab spetsiaalset riistvara ja krüptokaevandamistarkvara.

Kui palju maksab krüptoraha kaevandamise seadme ehitamine?

Kõige enam kaevandatud (ja kõige kasumlikumad) krüptovaluutad on Bitcoin oli varem osa sellest nimekirjast, kuid Ethereum on hiljuti läinud üle PoS (proof-of-stake) konsensusalgoritmile, mis tähendab, et ETH-d ei saa enam kaevandada.

Krüptoraha kaevandamise mõistmine on oluline neile, kes soovivad investeerida krüptovaluutadesse. Lõppude lõpuks mängivad kaevandajad kriitilist rolli plokiahela turvalisuse ja detsentraliseerimise tagamisel. Krüptoraha kaevandamine on protsess, mis nõuab spetsiaalse krüptokaevandusriistvara, tarkvara ja kaevandamisbasseini kasutamist. Protsessi võib olla raske mõista ja seadistada ilma nõuetekohase juhendamiseta, seega on siin mõned olulised üksikasjad, et alustada. 

Mis on krüptovaluuta kaevandamise platvorm ja kuidas see töötab?

Kas krüptoraha kaevandamise seadme ehitamine on kasumlik?

Kaevandamise “rig” on kohandatud personaalarvuti (PC), mis sisaldab kõiki standardseid PC-komponente: protsessorit, emaplaati, RAM-i ja salvestusruumi. Peamine erinevus seisneb selles, et kaevandamisseadmed kasutavad keskseadmete (CPU) asemel graafilisi protsessorüksusi (GPU).

GPUd suudavad paremini lahendada krüptograafilisi võrrandeid, mis on vajalikud tehingute kontrollimiseks plokiahelas. Üks tipptasemel GPU võib tavapärast CPU-d taktisageduselt kuni 800 korda ületada. See muudab need hädavajalikuks kõigile, kes soovivad kaevandada krüptovaluutasid.

Kuidas ehitada krüptovaluuta kaevandamise seade?

GPU-del on ka palju suuremad hash-kiirused ja neid on lihtsam hooldada, mistõttu on need kaevurite seas populaarne valik. Hash-kiirus näitab, kui kiiresti arvuti suudab lahendada krüptograafilisi võrrandeid, ja seda kasutatakse kaevandamise kasumlikkuse määramiseks.

LOE VEEL

Mis on Bitcoini hash-kiirus ja miks on see oluline?

Onkar Singh

13 päeva tagasi

Teine oluline erinevus on see, et kaevandamisseadmed on sageli varustatud mitme GPUga. See on vajalik, sest mida rohkem GPUsid on platvormil, seda suurem on hash-kiirus. Krüptoraha kaevandamisseadmed töötavad, kasutades GPUsid tehingute kontrollimiseks plokiahelas. 

Kui palju saab 1 kaevandamisseadmega päevas teenida?

Samuti tasub märkida, et mitte kõik kaevurid ei kasuta GPUsid. Mõnel juhul, näiteks Bitcoini kaevandamisel, võivad kaevurid eelistada selle asemel kasutada rakendusspetsiifilist integraallülitust (ASIC). 

Mõned asjad, mida tuleks kaaluda, kui otsite kaevandamisseadme ehitamist:

  • Seadmete maksumus: Seega on oluline arvestada kõigi vajalike seadmete hindadega. 
  • Elektri maksumus: Krüptoraha kaevandamine on energiamahukas protsess, seega on oluline arvestada elektrikuludega. 
  • Katsetamine ja eksimine: See võib olla katse-eksituse protsess, mis hõlmab palju häälestamist ja kohandamist.
Kui kiiresti saate kaevandada 1 bitcoini?

Milliseid komponente on vaja kaevandusseadme ehitamiseks?

Kaevandusseadme ehitamiseks on vaja mitmeid põhikomponente. Nende hulka kuuluvad:

GPUd

Nagu varem mainitud, on GPUd iga kaevandamisseadme kriitiline komponent. Vajalike GPUde arv sõltub sellest, millist hash-kiirust soovitakse saavutada. Kuid ühest või kahest GPU-st peaks piisama inimesele, kes alles alustab.

Kui palju teenib krüptoraha kaevandamise seade?

ASIC-id

ASIC-d on spetsiaalsed masinad, mis on loodud spetsiaalselt krüptovaluutade kaevandamiseks. Tavaliselt on nende hind kõrgem kui GPU-de oma, kuid nad pakuvad palju suuremat hash-kiirust.

Emaplaat

Emaplaat on iga arvuti selgroog ja kaevandamisseadmed ei erine sellest. See peab suutma toetada kõiki GPUsid, mida seadmes kasutatakse.

CPU

Mõned algajad otsustavad kaevandada ainult protsessoritega, mis on samuti võimalik. Need peavad aga olema kõrgekvaliteedilised, mis suudavad rahuldada kaevandamisnõudeid.  Kui kasutate kaevandamiseks GPUsid, vajab põhiline rig ainult madalat või mõõdukat protsessorit, näiteks Inteli 8. või 9. põlvkonna protsessorit.

Mis on krüptoraha kaevandamine ja kuidas see toimib?

RAM

Juhusjuurdepääsumälu (RAM) on iga arvuti jaoks hädavajalik, kuna seda kasutatakse andmete ajutiseks salvestamiseks arvuti töötamise ajal. Kaevandamisseadme puhul on oluline, et mälu oleks piisav, et salvestada kõigi seadmes kasutatavate GPUde andmeid.

Toiteplokk

Toiteplokk (PSU) on kaevandamisseadme üks olulisemaid komponente. See on tingitud sellest, et vooluallikas peab suutma pakkuda piisavalt energiat kõigile seadme komponentidele. Hea rusikareegel on hankida vooluallikas, mis suudab pakkuda vähemalt kahekordset võimsust, mida teie rig vajab. Tavaliselt töötab hästi 1200w plaatina reitinguga vooluallikas.

Kas krüptoraha kaevandamise seadmed on kasumlikud?

Ladustamine

Nagu iga teise arvuti puhul, vajab ka kaevandamisseadis mõningast salvestusruumi. See võib olla kõvaketas või SSD. Salvestussalvestuse suurus sõltub sellest, kui palju andmeid kavatsete kaevandada. Tavaliselt piisab 240 GB või suuremast kettast.

Muud nõuded

Lisaks eespool loetletud riistvarakomponentidele on kaevandamisseadme ehitamiseks vaja veel mõningaid muid asju. Nende hulka kuuluvad:

  • Kaevandamistarkvara nagu CGMiner, EasyMiner või BFGMiner;
  • Operatsioonisüsteem nagu Awesome Miner, Rave OS või Hive OS;
  • Krüpto rahakott kaevandatud müntide hoidmiseks;
  • Tõstuk, mis tõstab teie GPU-d kõrgemale, et suurendada õhuvoolu;
  • stabiilne internetiühendus ja
  • Vähemalt 5 GB mahutavusega mälupulk.
Mida on vaja krüptoraha kaevandamise seadme jaoks?

Kuidas ehitada kaevandamisseadet:  Algajaile

Nüüd, kui me oleme arutanud krüptokaevandamise platvormi ehitamiseks vajalikke komponente, on aeg see kokku panna. Allpool on esitatud kiire samm-sammuline juhend: 

Samm 1: Kinnitage emaplaat

Veenduge, et protsessori pesa kinnitav hoob on vabastatud asendis. Seejärel asetage emaplaat väljaspool kaevandamisraami millegi peale, mis hoiab seda staatikavaba – näiteks vahtkarbi või antistaatilise koti – peal.

Kuidas teenida 1000 dollarit kuus krüptovaluuta kaevandamisest

2. samm: Protsessori kinnitamine

Kinnitage protsessor emaplaadile. Tehke märge nii protsessori kui ka emaplaadi pistikupesale, et hiljem oleks võimalik kindlaks teha, kumb neist on kumb. Samuti olge ettevaatlik, kui kinnitate protsessori pinsid emaplaadi külge, sest need võivad kergesti painduda ja kogu protsessorit kahjustada.

3. samm: Paigaldage RAM-mälu

RAM-mooduli sisestamine emaplaadi RAM-pesa on väga lihtne. Lükake RAM-moodul ettevaatlikult RAM-pesa sisse, kui olete avanud emaplaadi pesa külgmised klambrid. RAM-mälu tuleb paigaldada õiges asendis ja seejuures tuleb olla ettevaatlik, sest RAM-mälu võib lukustuda pessa ainult ühel viisil.

Kas krüptoraha kaevandamine on seaduslik?

4. samm: vooluallika kinnitamine

Veenduge, et vooluallikas oleks kindlalt emaplaadi külge kinnitatud; vastasel juhul ei õnnestu kaevandamisseadet käivitada. Protsessori 8-poolne toitepistik peaks minema emaplaadi pessa, mis on protsessorile kõige lähemal.

5. samm: USB-tõstukite kinnitamine

Neid on vaja GPUde ühendamiseks emaplaadiga. Sisestage need emaplaadi vabadesse PCI-pesadesse.

Mida on vaja ASIC-kaevandamisseadme loomiseks?

Samm 6: GPU-de kinnitamine

Kinnitage GPU-d raami külge, kasutades selleks USB-tõstukid. Seejärel ühendage PCI-e 6+2 toiteühendused GPUdesse. Lõpuks kontrollige enne kaevandamisseadme käivitamist, et kõik kaablid oleksid korralikult ühendatud. Kui kõik on ühendatud, on see valmis alustama krüptoraha kaevandamist.

Kas krüptokaevandamine on ikka veel kasumlik?

Nüüd, kui Ethereum on järk-järgult kaotanud kaevandamise koos selle üleminekuga PoS mehhanismile, kas kaevandamine võib ikka veel kasumlik olla? Vastus on jah – sõltuvalt mitmetest teguritest.

Kuidas ehitada kaevandamisseadet: Algajaile

Kaevandamise kasumlikkus on krüptovaluutade lõikes erinev. Näiteks Bitcoini kaevandamine on endiselt väga kasumlik, samas kui Ethereumi kaevandamine on muutunud palju vähem kasumlikuks. Teine tegur, mida tuleb arvesse võtta, on krüptoraha hind. Kui mündi hind tõuseb, siis muutub selle mündi kaevandamine kasumlikumaks ja vastupidi. Krüptoraha kaevandamine võib endiselt olla kasumlik ettevõtmine, kuid enne alustamist on oluline teha uuringuid.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele