Erinevused DeFi ja Web3 vahel

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

DeFi ja Web3 vahel on mõningaid erinevusi, kuna nad keskenduvad erinevatele aspektidele. DeFi on seotud finantstegevusega, Web3 aga rohkem kasutajate poolt kontrollitava interneti loomisega.

Selles artiklis tuuakse välja Web3 ja DeFi omadused ja nende unikaalsed rollid.

Peamised erinevused DeFi ja Web3 vahel

Siin on DeFi ja Web3 omaduste võrdlus:

Defi-web3-omadused

Litsentsita

DeFi

DeFis võib igaüks osaleda finantstegevuses ilma keskse heakskiiduta. Saate kasutada DeFi platvorme, nagu laenamine või vahetamine, ilma loa või ID-kontrollita.

Web3

Web3 puhul tähendab loata kasutamine, et igaüks võib vabalt kasutada DAppe. Te võite vabalt suhelda teenuste ja protokollidega internetis ilma loata.

Detsentraliseeritud

DeFi

Kontroll ja otsuste tegemine on jaotatud paljude sõlmede vahel ühe keskse asutuse asemel. DeFi platvormid töötavad plokiahelatel, kus tehinguid kontrollivad paljud inimesed. See muudab asjad läbipaistvaks ja tsensuurile vastupidavaks.

Web3

Detsentraliseerimine on Web3 puhul võtmetähtsusega, kus andmed ja teenused on jaotatud paljude sõlmede vahel, mitte ühe grupi kontrolli all. Selline ülesehitus muudab asjad kasutajate jaoks turvalisemaks, karmimaks ja privaatsemaks, vähendades sõltuvust kesksetest vahendajatest.

Koostalitlusvõime

DeFi

Erinevad finantsplatvormid saavad sujuvalt koos töötada, jagades väärtust. See võimaldab arendajatel segada ja sobitada DeFi osi, et luua uusi finantsküsimusi.

Web3

Web3 koostalitlusvõime seisneb selles, et erinevad plokiahela võrgud ja rakendused saavad omavahel hõlpsasti suhelda. See võimaldab varade ja andmete liikumist eri platvormidel.

Mittekasutatav

DeFi

Mittekaitstav tähendab, et kasutajad säilitavad DeFi platvormide kasutamisel kontrolli ja omandiõiguse oma varade üle. Nad hoiavad oma isiklikke võtmeid ja varasid, kõrvaldades vajaduse usaldada oma vahendeid tsentraliseeritud vahendajate kätte.

Web3

Web3 mittekaitstavad teenused tähendavad, et kasutajatel on täielik kontroll oma andmete ja veebiidentiteedi üle. Nad omavad oma isiklikke andmeid ja võivad neid rakendustega jagada, ilma et nad annaksid kontrolli suurtele platvormidele.

Krüptograafiliselt kontrollitav

DeFi

Nad on krüptograafiliselt kontrollitavad, nii et igaüks saab plokiahelas kontrollida, et nad on seaduslikud. Krüptograafilised allkirjad tagavad, et tehingud on turvalised ja läbipaistvad.

Web3

Krüptograafiliselt kontrollitavad andmed detsentraliseeritud veebis tagavad info ehtsuse. Tehnikad nagu digitaalallkirjad võimaldavad kasutajatel kinnitada andmeid ja tehinguid ilma ametiasutusteta.

Majandus- ja valitsemissüsteem

DeFi

DeFi platvormid kasutavad sageli nii majanduse kui ka valitsemise jaoks märgipõhiseid süsteeme. Kasutajad, kellel on märgid, saavad osaleda otsuste tegemisel ja valitsemisel, hoides ja panustades märgid. Tokenite omanikud võivad saada hääleõiguse, et teha ettepanekuid ja otsustada muudatuste või uuenduste üle.

Web3

Ka Web3-projektid kasutavad kaasamise soodustamiseks ja stiimulite ühtlustamiseks žetoonipõhiseid süsteeme. Need süsteemid võimaldavad sidusrühmadel kontrollida detsentraliseeritud rakenduste ja protokollide arendamist.

Mis on DeFi ja kuidas see toimib?

DeFi kasutab arukaid lepinguid, et liigutada raha ilma pankadeta. Need lepingud on kirjutatud koodis ja suudavad ise asju teha. See võib muuta seda, kuidas me iga päev raha kasutame.

Kuidas-defi-töötab

DeFi töötab järgmiselt:

Blockchain Record-Keeping for DeFi

DeFi töötab plokiahela tehnoloogial. Siin kasutatakse sageli Ethereumi, sest sellel on nutika lepingu võimalused. Plokiahelad pakuvad tehingute jaoks turvalist ja selget arvestusmeetodit.

Nutilepingud, DeFi alus

Nutilepingud on nagu automaatsed kokkulepped arvutikoodis. Need on DeFi jaoks olulised. Need lepingud teevad asju ise, kui teatud reeglid on täidetud. DeFis aitavad nad rahaga seotud ülesannete täitmisel. See hõlmab raha laenamist, laenamist ja kauplemist.

Detsentraliseeritud börsid (DEX) DeFis

DeFis kasutavad inimesed pigem detsentraliseeritud kui tsentraliseeritud börse. See juhtub seetõttu, et nad ei taha kaotada anonüümsust ega läbida KYC-protsessi. DEXid võimaldavad inimestel teha oma krüptoraha kauplemist otse omavahel.

Laenamine ja laenamine DeFis

Laenamine ja laenamine DeFis tähendab, et inimesed saavad anda oma krüptovaluutasid teistele mõneks ajaks ja saada intressi. Samuti saavad nad laenu võtta, andes tagatiseks midagi väärtuslikku. Stablecoini laenu võtmiseks saab kasutada tagatisena bitcoini purgi.

Tokeniseerimine DeFis

Tokeniseerimine DeFi projektides tähendab varade võtmist reaalsest maailmast ja nende muutmist plokiahelas digitaalseteks märgideks.

Detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid (DAO) DeFis

DeFis on mõned algatused struktureeritud DAOdeks. Nad võimaldavad žetoonide omanikel hääletades valitseda, mis peegeldab põhikontseptsiooni kuidas DAOd toimivad detsentraliseeritud rahanduses.

DeFi mõju finantstööstusele

DeFi muudab finantstööstust, muutes finantsteenuste kasutamise kõigile lihtsamaks.

DeFi väljakutsed ja kasv

Oluline on teada, et DeFi on algusjärgus ja tal on probleeme, nagu turvameetmed ja valitsuse eeskirjade järgimine.

Mis on Web3 ja kuidas see töötab?

Web3 on interneti järgmise etapi nimetus. See keskendub detsentraliseeritud süsteemide kasutamisele. Need süsteemid annavad privaatsuse ja andmete omandiõiguse kasutajate kätte.

Erinevalt praegusest internetist ei toetu Web3 suurte ettevõtete serveritele. See kasutab võrke ja plokiahela tehnoloogiat, et anda kontroll üksikutele inimestele.

Web3 toimib järgmiselt:

Detsentraliseeritud salvestamine ja kontroll

Web3 töötab süsteemil, mis ei ole tsentraliseeritud, kasutades sageli plokiahelat. See ei sõltu ainult ühest kohast, kus andmeid hoitakse, vaid teave on paljudes võrgusõlmedes. See aitab teiste kontrolli vastu ja vähendab riski, kui üks osa ebaõnnestub.

Blockchain kui Web3 alus

Plokiahela tehnoloogia on alus, mis toetab Web3 rakendusi. See pakub turvalist ja selget arvestussüsteemi kõigi tehingute ja andmete säilitamise jaoks. Iga plokk plokiahelas sisaldab spetsiaalset hash'i, mis pärineb eelmisest plokist, moodustades plokkide ahela, mida ei saa muuta.

Arukad lepingud, isetäituvad lepingud

Arukad lepingud täidavad end ise, sest lepingu üksikasjad on otse sisse kodeeritud. Nad teevad tehingud võimalikuks, kui toimuvad teatud kokkulepitud tingimused.

Arukad lepingud DeFis

Nutilepingud moodustavad osa Web3 rakendustest, eriti detsentraliseeritud finantseerimisest, mida tuntakse DeFi nime all.

Detsentraliseeritud rakendused (DApps)

Web3 võimaldab luua ja kasutada DApps, mis toimivad plokiahela süsteemides. DApps töötavad mis tahes asutusest. Nad sõltuvad nutikate lepingute abil, et hallata kasutajate omavahelist suhtlemist.

Web3 DAppide erinevad vormid

Web3 DApps on saadaval erinevates vormides. See võib olla ilma keskse kontrollita toimiv börs (tuntud kui DEX). See võib olla ka sotsiaalne võrgustik, kus detsentraliseerimine on võtmetähtsusega.

Kasutaja volitused ja andmete omandiõigus

Web3-s on inimestel rohkem võimu oma teabe ja veebiidentiteedi üle. Nad ei anna oma andmeid kesksetele teenustele, vaid kasutavad detsentraliseeritud rakendustega suhtlemiseks privaatseid võtmeid. See võimaldab kasutajatel omada oma andmeid ja otsustada, kes neid näha saab.

Blockchaini süsteemid

Web3 laseb plokiahela süsteemidel ja protokollidel koos töötada, et raha ja andmed saaksid liikuda. See aitab inimestel olla loomingulisemad ja internetis paremini koos töötada.

Õiglus ja kaasavus

Web3 eesmärk on muuta internet õiglasemaks, selgemaks ja seda kasutavatele inimestele suunatud. See kasutab plokiahelat ja ideed, et ükski inimene või rühm ei tohiks kõike kontrollida. Nii saavad kõik kaasa rääkida ja uusi asju saab sündida. See on justkui digitaalse maailma loomine, kus igaüks saab osaleda ja oma asja teha.

Kas DeFi on osa Web3-st?

Jah, DeFi on osa Web3-st. Web3 on interneti uus versioon, mis keskendub kontrolli levitamisele. DeFi käsitleb detsentraliseeritud rakendusi ja kasutab selle alusena plokiahela tehnoloogiat.

Web3 eesmärk on kasutada uut tehnoloogiat finantsteenuste paremaks muutmiseks. DeFi on suur osa sellest. See võimaldab inimestel laenata ja laenata raha, kaubelda väärtuslike asjadega ja saada kindlustust, ja seda kõike ilma traditsioonilisi panku kasutamata.

Lühidalt öeldes on DeFi uus viis oma raha haldamiseks, kasutades selleks internetti. Selle eesmärk on muuta finantsteenused kõigile kättesaadavaks, ilma et oleks vaja panku või muid vahendajaid.

DeFi projektid töötavad avatud plokiahelavõrkudes, nagu Ethereum. Nutilepingud aitavad tehinguid automaatselt hallata ja hoiavad reeglid paika. See võimaldab kasutajatel kasutada finantsteenuseid kohe ilma vahendajateta nagu pangad või maaklerid.

Seega on DeFi oluline osa Web3-st. See muudab finantsteenuseid nii, et neid oleks kõigile lihtsam kasutada, need toimiksid paremini ja kaasaksid rohkem inimesi.

Milline on DeFi ja Web3 tulevik?

DeFi ja Web3 tulevik võib muuta meie finants- ja internetikasutust. Siin on mõned olulised suundumused, mida eksperdid näevad:

Suurenenud integratsioon

DeFi rakendused sulanduvad rohkem Web3-tehnoloogiaga, muutes selle kasutajatele lihtsamaks. Kujutage ette oma investeeringute haldamist oma Web3-ribuseri kaudu.

Rohkem turvalisust

Eeldatavasti on DeFi turvalisus paranenud, et lahendada selle algusaegadel esinenud häkkimisprobleemid.

Platvormideülene funktsionaalsus

Platvormid saavad paremini koos töötada, võimaldades kasutajatel varasid liigutada.

Põhivoolu

Kuna DeFi ja Web3 paranevad, saavad neid kasutada üha rohkem inimesi, sealhulgas traditsioonilised finantsettevõtted.

Kuigi DeFi ja Web3 on uued, seisavad nad silmitsi selliste väljakutsetega nagu regulatsioonid ja skaleeritavus. Ometi on potentsiaalne kasu tohutu ja innovatsioon toimub kiiresti.

DeFi vs. Web3 kokkuvõttes

DeFi ja Web3 vahel on mõned erinevused. DeFi muudab finantsvaldkonda, kõrvaldades vahendajad ja kasutades plokiahela tehnoloogiat. See pakub detsentraliseeritud teenuseid, nagu laenamine ja kauplemine.

Web3 detsentraliseerib internetti. Plokiahela kasutamine turvalisuse ja kasutajate vabaduse parandamiseks annab kasutajatele suurema kontrolli nende veebitegevuse üle.

KKK DeFi ja Web3 kohta

Mis vahe on Web3 ja DeFi vahel?

Web3 on laiem nägemus detsentraliseeritud internetist ja DeFi on detsentraliseeritud finantssüsteem.

Kas Web3 on osa DeFist?

Web3 on vundament, millele DeFi on üles ehitatud.

Kas Web3 on detsentraliseeritud?

Jah, Web3 on oma olemuselt detsentraliseeritud.

Millised on DeFi olulised eelised?

DeFi pakub läbipaistvust, lubadeta juurdepääsu ja potentsiaalselt tõhusamaid finantsteenuseid.

Mis on DeFi suurim väljakutse?

DeFi suurimaks väljakutseks on endiselt skaleeritavus.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele