7 Parimad tehnilised näitajad krüptovarade ja aktsiate jaoks: Kuidas neid tõlgendada, arvutada ja kasutada

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas tehniline analüüs töötab krüptovaluutas?

krüptovaluuta tehniline analüüs on ajalooliste hinnamustrite ja tehniliste näitajate uurimine tulevaste hindade prognoosimiseks. Seda võib kasutada mis tahes turu, sealhulgas Bitcoini (BTC) krüptovaluutade analüüsimiseks.

⚡️ Millised on krüpto indikaatorid?

See aitab teil palju mõista oluliste näitajate, nagu bitcoini domineerimine, üldine turu kapitaliseeritus või tehnilised näitajad, nagu liikuvad keskmised, Bollinger Bands, MACD, RSI, tähtsust, kui hakkate kauplema krüptovaluuta varadega või HODLiga.

⚡️ Mis on MACD krüptovaluutas?

Kuu libisev keskmine konvergentsi-diverentsi histogramm (MACD) krüptovaluutade puhul on ületanud alla nulli, mida tuntakse kui “müügisignaali” pikemal hinnagraafikul, mis näitab suundumuse muutumist bullish'ist bearish'ile.

⚡️ Kumb on parem kui MACD või RSI?

RSI on täpsem ja sagedasem kauplemissignaal kui MACD. See uuring näitas, et RSI oli selle mõõdiku järgi parem ennustaja kui MACD. Sisuliselt tuleneb see järeldus sellest, et selles uuringus andis RSI näitaja aja jooksul vähem, kuid usaldusväärsemaid kauplemissignaale kui MACD.

Tehnilised näitajad krüptovaluutade jaoks

Kauplemine või investeerimine nõuab põhjalikke teadmisi mündi või aktsia alusväärtusest. Te ei pea teadma iga keerulist detaili protokolli/äriühingu kohta, näiteks selle võla ja omakapitali suhet. Küll aga peaksid teil olema üldised teadmised valuuta/aktsiast, näiteks:

 • Hind, mille eest saab münti/aktsiat osta, kui see on müügiks saadaval.
 • Keskmine potentsiaalne aastane tootlus või oodatav hinnatõus
 • Prognoositud hinna saavutamiseks kuluv aeg
8 parimat bitcoini näitajat tehnilised näitajad krüptovaluutade jaoks
Kas tehnilised näitajad töötavad krüptoraha puhul?

Krüptotehnilise analüüsi (TA) tehnika on tuntud meetod aktsiate või krüptovaluutade analüüsimiseks võrreldavate andmepunktide ja komponentide põhjal. See kokkulepe õpetab teile TA kohta, samuti lähevad kauplemisnäitajad enne, kui me lõpetame teie jaoks parimate näitajatega.

Krüptoraha plussid ja miinused

Kõik on turul allahinnatud.

Krüptovaluuta tehniline analüüs
Millised on tehnilised näitajad krüptovaluutade jaoks?

See eeldus põhineb ideel, et iga aktsia/mündiga seotud element on arvesse võetud ja kajastub selle hinnas. Mõte seisneb selles, et kõik, alates dividendide väljakuulutamisest kuni töötajate vähendamiseni, on arvesse võetud ja kajastatud aktsiate eelmises hinnas. Krüptograafias eeldatakse, et krüptograafia keerukus, valitsuse toetus ja isegi säutsud mõjutavad hinda ja on turul “diskonteeritud”.

Iga kord, kui uus trend võetakse kasutusele, järgivad hinnad tavaliselt sama suunda.

Parimad tehnilised näitajad krüptovaluutade ja aktsiate jaoks
Milline on parim krüpto tehniline analüüs krüptovaluuta jaoks?

Kui neofüütne kaupleja vaatab esimest korda kauplemisgraafikut, on tõenäoline, et teda hämmastavad mõned juhuslikud hinnamuutused. Paljud inimesed tunnevad end ärevana, nähes rohelisi ja punaseid jooni või küünlajalgu, kuid tehnilise analüüsi eksperdid soovitavad, et hinnad liiguvad alati trendi suunas.

JUHEND KRÜPTORAHA MAKSUDE KOHTA 2023. AASTAL

See kehtib eriti tehnoloogia puhul.

Arusaam, et aktsiahinnad on tingitud inimeste ostu- ja müügiotsustest, on psühholoogiline eeldus, mis on olnud olemas juba krüptotehnilise analüüsi algusaegadest alates. Kui hind muutub konkreetses suunas, käituvad turuosalised sageli samamoodi. Emotsioonid on loogika ees ülimuslikud, sest arvukates langustrendides on toimunud märkimisväärne müük ja samamoodi võtavad pulli ajal üle ostud.

Milline on parim krüptoindikaator?
Krüptovaluutaga kauplemise indikaatorid

Mis on tehnilised näitajad?

krüpto tehniline analüüs on protsess, mis hõlmab matemaatiliste valemite ja kaardistamisvahendite kasutamist, et uurida mineviku hinnamustreid ja ennustada tulevast turukäitumist. Tehniline näitaja on matemaatiline arvutus, mida saab kasutada ostu- või müügisignaalina.

Mis on hirmu ja ahnuse indeks?

Tehnilised näitajad kõrvaldavad ebakindluse ja pakuvad võrdseid võimalusi. Need on matemaatilised arvutused, mida kasutatakse trendijoonte loomiseks hinnagraafikul ja krüptovaluutade/aktsiate oluliste hinnapunktide tuvastamiseks.

Krüpto diagrammi analüüs
Krüptokaartide analüüs

Pidage kauplemisnäitajaid kaardiks, mis viib teid läbi ebakindluse džungli. Nad võivad aidata teil teha paremaid kaubandusotsuseid, kui neid kasutatakse koos väikese turupsühholoogia ja riskide mõistmisega. Need näitajad on kvantitatiivsed, seega saate nende abil oma tehinguid automatiseerida.

Kuidas toimib finantsvõimendus krüptokaubanduses?

Nüüd, kui me teame, kuidas TA töötab ja kuidas kasutada näitajaid, et parandada meie kauplemisoskusi, vaatame seitse parimat tehnilist näitajat.

Kus saab krüptoanalüüsi teha?
Milline on parim krüpto uurimise veebileht?

Krüptovaluutade ja aktsiate jaoks on välja töötatud suurimad tehnilised näitajad.

Bilansimaht ( OBV )

OCOVB on tehniline näitaja, mis mõõdab mahtu, uurides mündi/aktsia kogu kauplemismahtu kindlaksmääratud perioodi jooksul. Teisisõnu, see kvantifitseerib mündi/aktsia ostu- ja müügivõimsust. OBV-d kasutatakse ka vara likviidsuse mõõdupuuna tänu selle võimele hõlmata mahuandmeid erinevatest ajavahemikest, nagu päevad, nädalad või kuud. OBV arvutamiseks on kolm võimalust:

Kas krüpto tehnilised näitajad krüptovaluutade jaoks
Milline platvorm on parim krüpto tehnilise analüüsi jaoks?

Esimene meetod on võtta jooksva päeva maht ja lisada see eelmise päeva OBV-le. Kui hind sulgub kõrgemal kui eelmisel päeval, siis loetakse kogu selle päeva mahtu ülespoole suunatud mahuks.

6 Pullback Trading strateegiad kasumlikuks kauplemiseks

 • Kui hind sulgub madalamal kui eelmisel päeval, siis loetakse kogu selle päeva mahtu langevaks.
 • Kui vara hind tõuseb kõrgemale kui eilne sulgemine,

Praegune OBV saadakse tänase kauplemismahu lisamisel eilsele OBV-le.

 • Kui vara väärtus langeb alla eilse sulgemishinna,
Krüpto tehniline analüüs
Krüpto tehniline analüüs

Eelmise päeva OBV lahutatakse tänasest kauplemismahust, et arvutada praegune OBV.

 • Kui hind jääb konstantseks, Eelmise päeva OBV on praegune.

OBV tähendus on järgmine:

OBV suurenemine tähendab, et rohkem ostjaid on valmis ostma vara soodsa hinnaga. See on hea näitaja hinnatõusu kohta.

 • OBV näitab müüjate survet. Seda on sageli näha eelmiste tippude ümber, kui investorid müüvad, et tagada kasum. See on karuteemalise turusentimendi algus.
 • Trendi kinnitatakse, kui hinnaliikumist toetab maht, mis näitab, et võib olla usaldusväärne, et avada tehinguid. Segadus turul näitab aga, et hinnamuutus on vastuolus OBV-trendiga.
Kuidas saada Kol krüpto tehniline analüüs?
Kuidas saada krüptoanalüütikuks?

Kuigi mõned võivad olla eriarvamusel, OBV peetakse endiselt usaldusväärseks impulssindikaatoriks hinna Breakout suundades. Lisaks saavad kauplejad seda kasutada institutsionaalsete investorite või suuremate turuosaliste rahavoogude jälgimiseks.

Tehnilised näitajad krüptovaluutade jaoks
Krüptovaluuta tehniline analüüs

Mündi väärtus varieerub aeg-ajalt, nagu ka selle OBV. See näitab turu ebakindlust, sest lõplik lagunemine toimub siis, kui kulud järsult langevad.

Ühendades need kaks mudelit kokku, saab konstrueerida akumulatsiooni/jaotuskanali mudeli.

Kas tehniline analüüs töötab krüptosektoris?

Teine tuntud mahupõhine näitaja on akumulatsiooni/jaotuse joon, millega liigume edasi. Seda kasutatakse selleks, et määrata vara suundumus, mis põhineb hinna ja kauplemismahu vahelisel vastavusel.

A/D rida kasutatakse vara kapitali sisse- ja väljavoolu jälgimiseks, mis omakorda näitab, kas seda konkreetset vara ostetakse või müüakse.

Parimad tehnilised indikaatorid krüpto ja aktsiate jaoks
Mis on tehniline analüüs krüpto?

A/D-joone loomiseks vajame kahte näitajat:

 • Rahavoo kordaja (MFM)
 • Rahavoogude maht (MFV).

Siin on arvutused meetrika väärtuse saamiseks.

 • MFM = [(C – L) – (H – C)] / (H – L)
 • MFV = Maht teataval perioodil * MFM

C – Kokkuvõte

L – Parima hinna määrab turg.,

H – selle perioodi kõrgeim hind.

A/D-joone jooksev väärtus määratakse eelmise päeva A/D-joone + MFC väärtusele ja see jätkub iga päev. A/D-joone praegune väärtus liidetakse järgmise päeva MFC-le ja A/D-joone joonistatakse selle summa järgi.

Milline krüpto tehniline analüüs on parim krüpto jaoks?
Kes on parim Bitcoini analüütik?

A/D-joone tõlgendus tehakse sageli vara hinnaliikumise kohta. Ja tervikuna:

 • Kui mõlemad näitajad suurenevad, siis jääb tõenäoliselt bullish sentiment püsima.
 • Kui mõlemad näitajad on languses, siis domineerib tõenäoliselt karuteene vara suhtes.
 • Kui A/D joon on langustrendis ja hinnad tõusevad, näitab see tugevat müüjasurvet turul. See tähendab, et vara tõenäoliselt murdub ja läbib karusnahkse pöördumise (jaotus).
 • Kui A/D joon tõuseb, kui hinnad langevad, näitab see turuosaliste ostusurve suurenemist, kes jätkavad vara ostmist.
 • A/D line indikaator on fantastiline vahend olemasoleva trendi kinnitamiseks, samuti märkimisväärse ostja/müüja surve tuvastamiseks. Samuti ei ole hea mõte seda üksi kasutada. Te saate paremaks kauplejaks, kui kombineerite seda teiste tehniliste elementidega.
Kas Warren Buffett kasutab krüpto tehnilist analüüsi?
A/D rida mõõdab varasse sisenevat ja sealt väljuvat raha.

Vaatamata langevale A/D joonele tõusis hind. Selle põhjuseks oli müüjate suurem müügisurve. Selle tulemusena toimus suur negatiivne hinnamurd.

Keskmine suundumuslik indeks (ADX).

Järgmisena vaatame keskmist suundumuslikku indeksit (ADX), mis on meie esimene trendipõhine näitaja. Nagu nimigi ütleb, keskendub see peamine tehniline tegur vara suunale või suundumusele.

Akumulatsiooni/jaotuskanal
ADX: Trend Tugevus Indicator
 • Kui turg on tõusnud, siis on +DI olemas, mis annab märku, et see on positiivses suunas.,
 • Kui on olemas karuteene, otsige -DI (või negatiivne suunanäitaja), mis näitab langustrendi.

ADX, millega tavaliselt kaasneb kaks seotud näitajat, mõõdab vara praegust suundumust. Kauplejad/investorid saavad panustada, kas osta või mitte osta või müüa vara selle tugevuse alusel.

Keskmine suundumuslik indeks (ADX)
ADX: mis see on ja kuidas seda kasutada –

ADX-i arvutamiseks kasutatakse 14-baarilise perioodi pikkust. ADXi saab aga arvutada ka perioodide kohta, mis ulatuvad 7 baarist kuni 30 baarini. Esimene muudab ADXi joone liiga hüppeliselt, samas kui viimane on kauplemisel pikk ja ebatäpne.

ADX on raskesti mõistetav arvutus. TradingView sisaldab aga sisseehitatud ADX-indikaatorit, mis võib aidata teil aega säästa. Võite seda rakendada erinevate varade, sealhulgas ETFide, futuuride, aktsiate ja krüptovaluutade suhtes.

ADX indikaator töötab samamoodi, kuid see lisab võrrandisse veel ühe elemendi. ADX-indikaatori kasutamisel on lõppväärtus alati esmatähtis. Joon, mida esindavad väärtused vahemikus 0 kuni 100, on tuntud kui ADX-liin.

Mis on ADX krüpto tehniline analüüs?
ADX näitaja – Tehniline analüüs

ADX on impulssindikaator, mida aja jooksul tõlgendades saab määrata hinnamuutuse suuruse ja suuna. Väärtused alla 25 viitavad akumuleerumisele või jaotumisele turul selle etapi jooksul – ebamäärasus vara potentsiaalse väärtuse suhtes. Kinnitus toimub alates 25-st kuni 50-ni, misjärel turg asub otsima vara toetus- ja vastupanutasemeid.

Keskmine suundumuslik liikumisindeks
Mis on ADX ja kuidas seda kasutada?

Esimene ja kõige olulisem asi, mida tuleb arvesse võtta, on see, et vara hind peab olema väiksem või võrdne 50-ga, et see püsivalt ülespoole liiguks. Sellisel juhul jõuab vara kõrgemate hindade suunas tõustes äärmuslikule hinnatasemele. See on märk ettevaatlikkusest, sest ADX > 50 näitab, et investorid, kes igatsevad tagasipöördumist madalamate hindade juurde, saavad lõpuks oma soovi.

ADX on trendijälgiv näitaja, mis muudab selle kasutuseks üksi ebasobivaks. Kui ADXi kasutatakse koos hinnaliikumise näitajatega, näiteks liikuvate keskmiste või toetuse ja vastupanu näitajatega, võib see aidata teil olla parem trendikaupleja.

Mida teeb ADX?
Kas ADX on hea päevakauplemise jaoks?

Bitcoini ADX-i tase on alates 2014. aasta keskpaigast olnud vahemikus 30-60, kusjuures 2016. aasta alguses oli tipp üle 80. Bitcoini hinda see ei mõjutanud. Kuid kui me suumime diagrammi, tõuseb hind, kuna trend on küps ja kogub jõudu ja hoogu.

Aroon näitaja

Kas ADX on hea näitaja?
Mis juhtub, kui MACD ületab?

Populaarne trendipõhine indikaator on Aroon indikaator, mis loodi aktsiaturu ekspert Tushar Chande. See aitab tuvastada trende ning mõõta trendi tugevust, sarnaselt ADX-ile. Aroon indikaatoril on kaks Aroon joont: AroonUp ja AroonDown. Mõlemad jooned on AroonUp ja AroonDown vahe.

Mis on AroonUp liin ja kuidas see toimib?

Milline on parem MACD või RSI?
Kas Aroon indikaator on usaldusväärne?

AroonUp indikaator mõõdab vara hinda võrreldes selle eelmise 25-päevase kõrgeima tasemega. Mida kauem kulub vara hinna jõudmiseks eelmise kõrgeima tasemeni, seda madalam on väärtus. Kui tõusutrend on nõrk, siis on väärtus madalam.

See arvutatakse järgmiselt: [((perioodide arv) – (perioodide arv alates kõrgeimast tipust)) / (perioodide arv)] x 100.

Mis on Aroon üles ja Aroon alla?
Mida tähendab Aroon näitaja?

Mis on AroonDown kaubamärk?

Graafiku paremal pool olev joon näitab, mitu päeva on möödunud sellest, kui vara hind jõudis oma viimase 25 päeva madalaimale tasemele, ja see peegeldab ka turu pessimismi. Mida tugevam on sentiment, mida näitab AroonDowni lähedus 100-le, seda lähemal on AroonDowni väärtus 100-le.

Arooni alumine rida on baashind, mis on arvutatud valemiga, mille kohaselt lahutatakse perioodide arv madalaimast miinimumperioodist ja jagatakse see perioodide koguarvuga.

Kuidas kaubelda Arooniga?
Mis on Aroon kauplemine?

Mida tähistab Aroon indikaator?

 • Kui AroonUp on vahemikus 70 ja 100 ning AroonDown on vahemikus 0 ja 30, tähendab see, et tegemist on pull-turuga, kus vara puhul on oodata uusi kõrgpunkte.
 • Kui AroonUp püsib vahemiku 0-30 alumises otsas, samal ajal kui AroonDown kasvab, on turu meeleolu negatiivne ja vara langeb pidevalt odavatel tasemetel.
 • Kui vara konsolideerub teatud hinnaga, kipuvad AroonUp ja AroonDown jääma paralleelseks.
Kuidas kaubelda Arooniga?
Aroon & Aroon ostsillaator

Liikuva keskmine lähenemine-erinevus (MACD) näitaja

MACD on tehniline vahend, mis loodi 1970. aastatel, et aidata kauplejatel visualiseerida vara hoogu. MACD koosneb kolmest elemendist:

Kas Aroon indikaator on usaldusväärne?
Mis on MACD krüptovaluutas?
 • MACD = 12-perioodi EMA – 26-perioodi EMA
 • Signaalliin = 9-perioodi EMA MACD.
 • MACD Histogramm = MACD – Signal Line

Eksponentsiaalset libisevat keskmist, näiteks eksponentsiaalset libisevat keskmist (EMA), kasutatakse hiljutiste andmete silumiseks.

MACD arvutamisel kasutatakse libisevaid keskmisi, st eelnevaid hindu, tagades seega, et tegemist on viitajaga. Sellele vaatamata on MACD-indikaatori täpsus ja usaldusväärsus tänu oma suurepärastele põhialustele suurepärane.

Kas MACD indikaator sobib krüptovaluuta kauplemiseks?
Mis on parim näitaja MACD?

Järgnevalt on toodud mõned kõige levinumad MACD tõlgendused:

 • Positiivne MACD näitab, et hind tõuseb tõusutrendis, mis on hea märk.
 • Negatiivne MACD tähendab, et on kasvav hoogu langustrendi (langev hind).
 • See on märk sellest, et MACD on muutnud suunda ja liikunud signaalijoonest kõrgemale, mis tähendab, et hind hakkab tõusma.
 • Kui MACD langeb alla signaalijoone, on tegemist negatiivse ületamisega.

MACD on kujunenud populaarseks, kuid usaldusväärseks kauplemissignaaliks tänu trendide ja impulsside kombinatsioonile. See on ka üsna kohandatav, kuna MACD-d võib kasutada erinevatel ajakaadritel.

Milline on parim tehniline näitaja päevakauplemiseks?
Milline on parim libisev keskmine krüptovaluuta jaoks?

Suhtelise tugevuse indeks (RSI)

RSI on impulssindikaator, mis mõõdab, kui kiiresti hinnad muutuvad vara kohta. See võib ulatuda vahemikus 0-100 ja näitab, kas vara on üle ostetud või üle müüdud.

Mis on RSI ja kuidas seda arvutada?

Mis on RSI krüptovaluutas?
RS = keskmine kasum / keskmine kahjum

See on lihtne RSI arvutamine. Kuid indikaator on mitu iteratsiooni. Selle asemel kasutage TradingView'i sisseehitatud RSI indikaatorit, et muuta kauplemine lihtsamaks.

Ajalooliselt on RSI väärtusi tõlgendatud järgmiselt:

Milline on kõige usaldusväärsem tehniline näitaja?
Milline on parim libisev keskmine 15-minutilise diagrammi jaoks?
 • Kui RSI on suurem kui 70, peetakse vara ülehinnatud ja haavatavaks turu languse või trendipöörde suhtes.
 • Väärib märkimist, et kuigi RSI on oluline turu impulsi mõõtja, ei räägi see kogu lugu. Paljud investorid jätavad selle asjaolu tähelepanuta või mõistavad seda valesti, et saada kauplemise eelis teiste ees.
 • Kui RSI tõuseb üle 30 kraadi, näitab see bullish sentiment.
 • Lisaks sellele on RSI lugemine alla 70 horisontaalse võrdlustaseme allapoole karuteene.
Kuidas kasutada Macp ja RSI krüpto?
MYC signaalid.

Stohhastiline ostsillaator

Kõigist kauplemisnäitajatest on meie nimekirjas viimaseks jäänud stohhastiline ostsillaator. See loodi hinna impulsi või kiiruse mõõtmiseks; see põhineb tuntud kontseptsioonil, et impulss muudab suunda enne hinda.

Momentumindikaator muudab oma väärtust vahemikus 0 ja 100, mis näitab vara dünaamikat. Sõltuvalt analüütiku eesmärgist on tavaline ajavahemik 14 perioodi, mis võib olla päevade või nädalate või isegi kuude pikkune.

Kuidas arvutada stohhastilist ostsillaatorit, kasutades eksponentsiaalse silumise meetodit

Stohhastiline ostsillaator on ehitatud järgmise valemiga:

Kas Ma on sama, mis SMA?
Milline on parim indikaator krüptoraha jaoks?
 • %K = (praegune sulgemine – madalaim madalseis)/(kõrgeim kõrgeim – madalaim madalseis) * 100
 • 3 päeva SMA %D perioodi asub eelmise päeva sulgemise lähedal, mis on ostusignaal. Seda joont saab kasutada signaalina / trigerina, et määrata, kas on aeg alustada müüki või mitte. Madalaim madal on minimaalne kuuhind antud perioodi jooksul.
 • Kõrgeim kõrgeim = kõrgeim kõrgeim selle aja jooksul
 • Ülaltoodud võrrandis olev K tuleb suurendada kahekohaliseks, jagades selle 100-ga, sest mõlemad murdosa pooled on korrutatud 100-ga.

Kuidas kasutada stohhastilist ostsillaatorit?

 • Kui näit on väiksem kui 20, eeldatakse, et vara praegune hind läheneb selle perioodi miinimumile.
 • Kui näit on suurem kui 80, läheneb vara selle perioodi maksimumhinnale.
 • Aktsepteeritud üleostetud piir, nagu RSI, on 80; sellest kõrgemat väärtust peetakse üleostetuks ja see annab märku müügisignaalist.
 • Ülepüütud künnis on väärtus 20, mis tähendab, et turgu peetakse ülepüütuks ja et ostusignaal on käivitunud.
Mida tähendab liikuvate keskmiste lähenemine?
Mis on MYC kauplemisindikaator?

Stohhastiline ostsillaator ei tohiks kasutada üksi indikaatorina. Selle tulemusena on kõige parem kasutada seda koos libiseva keskmise indikaatoriga, et luua täielik kauplemisstrateegia.

Kokkuvõte

See postitus on pühendatud teile krüpto tehnilise analüüsi, kauplemisnäitajate ja nende tähtsuse õpetamisele. Lisaks oleme läbinud 7 parima kauplemisnäitaja ekspertiisi ja kasutamise. Enne mis tahes näitajate kasutamist on oluline mõista, mis on kauplemisnäitajad, kuidas nad võivad teid oma kauplemispüüdlustes aidata ja kus neil on piirangud. Selleks, et olla kasumlik kaupleja, peate olema turu põhjalik mõistmine. Kasutades tehnilist analüüsi ja indikaatoreid, saate täiendada oma turuteadmisi ja suurendada oma võimalusi edukate tehingute tegemiseks.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele