Turvalise e-posti pakkujad, et kaitsta teie privaatsust aastal 2023

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas Gmail on turvaline teenusepakkuja?

Gmail kasutab standardset transpordikihi turvalisust (TLS), et kaitsta e-kirju transiidi ajal. Kui saadate e-kirja kellelegi, kelle teenusepakkuja toetab samuti TLS-i, on teie e-kirja üleminek kaitstud. Kui e-kiri jõuab aga postkasti, on teie e-kirja sisu teenusepakkujale nähtav.

⚡️ Miks peaksin ma oma e-kirju krüpteerima?

E-posti kasutatakse sageli konfidentsiaalse teabe saatmiseks, seega on selle turvalisus esmatähtis. Kuid e-kiri kui sõnumite saatmise meetod ei ole selle loomisest saadik kuigi palju arenenud. See tähendab, et on palju võimalusi, kuidas teie e-kirja võidakse võltsida või uudishimulikud isikud võivad seda lugeda.

⚡️ Kas teil on vaja teenusepakkujat oma e-posti krüpteerimiseks?

Ei, te ei pea oma e-posti krüpteerimiseks teenusepakkujaga liituma. Seda on võimalik teha käsitsi. Üks populaarsemaid meetodeid on PGP, kuid te peate paluma kõigil, kellega te suhtlete, selle oma e-kirjadele seadistada. Palju lihtsam on kasutada läbivalt krüpteeritud e-kirjade pakkujaid.

⚡️ Mis võib juhtuda, kui häkker võtab minu e-posti üle?

Iga e-kiri, mille häkker teie kontolt saadaks, oleks midagi, mida teie olete saatnud. See võib ohustada teie mainet, eriti kui seda kombineerida rahaülekandepäringutega. Ka teie muud veebikontod sõltuvad teie e-posti turvalisusest. Seega tähendab teie e-posti konto ülevõtmine märkimisväärse osa teie veebiidentiteedi ülevõtmist.

⚡️ Kuidas ma tean, et keegi on lugenud minu privaatseid e-kirju?

Kuigi on olemas mõned ilmsed märgid, et teie e-posti on häkkinud, on palju raskem kindlaks teha, kas keegi on teie e-kirju lugenud. Kujutage ette, et politsei väljendas huvi teie suhtluse vastu. Mis takistab neid küsimast teie e-posti teenusepakkujalt tagauksest juurdepääsu teie sõnumite sisule? Ainus viis tagada, et soovimatud lugejad ei loe teie e-kirju, on kasutada otsast lõpuni krüpteerimist

Google, Microsoft ja Yahoo ei ole ilmselgelt kõige turvalisemad e-posti pakkujad. Ükski neist ei krüpteeri teie sõnumeid lõpuni ja ükski neist ei võta teie privaatsust väga tõsiselt. Mõned kasutajad on ikka veel üllatunud, kui kuulevad, et Google ja teised skaneerivad teie e-kirju märksõnade järgi, et näidata personaalsemaid reklaame.

Veelgi enam, ükski neist kolmest ettevõttest ei vaidle vastu, kui valitsus otsustab teie postkastis nuhkida. Ja nende andmete rikkumise ajalugu ei ole ka väga hea.

Õnneks on turul rohkem kui üks alternatiiv. Täna tutvustan meie 10 parimat turvalist e-posti teenusepakkujat, mis kaitsevad teie privaatsust. Kõik need turvalised e-posti teenused krüpteerivad teie sõnumeid, nii et ei nemad ega ükski kolmas osapool ei saa nende sisu dešifreerida. Samuti teenivad nad kõik raha, müües pigem lisatasupakette kui reklaame või teie andmeid.

Milline on kõige turvalisem e-posti teenus?

Kuid kuidas valida parim turvaline e-posti teenus? Noh, seal on isiklikud eelistused, kuid mul on ka nimekiri kriteeriumidest, mida ma olen allpool üksikasjalikult kirjeldanud.

Parimad turvalise e-posti pakkujad aastal 2023:

 1. ProtonMail – Turvaline e-posti teenusepakkuja parima hinna ja privaatsuse suhtega
 2. Startmail – Parim e-posti vahend ainult töölaua kasutajatele
 3. Tutanota – Parim turvaline e-post igale seadmele
 4. Zoho Mail – osa parimast B2B turvatoodete komplektist
 5. Thexyz – Suurepärane funktsioonide pakett

Top 10 turvalist e-posti teenust – meie kureeritud nimekiri

Kas on olemas krüpteeritud e-posti teenus?

Parimatel krüpteeritud e-posti teenustel on sellised turvaelemendid nagu otsast lõpuni krüpteerimine, 2FA ja maine, mis ei sisalda tõsiseid turvaauke ega rikkumisi.

Kuigi enamik neist teenustest pakub tasuta versioone, on need pisut puudulikud. Premium-paketid lisavad olulisi funktsioone, nagu palju rohkem salvestusruumi ja eelisjärjekorras klienditugi. Vaadake iga turvalise e-posti teenuse kirjeldusi, et teada saada, milline neist sobib teie vajadustele kõige paremini.

1. ProtonMail – parim suhe hinna ja privaatsuse vahel

Kuidas kasutada Proton Maili?

2013. aastal CERNi teadlaste poolt privaatsussõbralikus Šveitsis käivitatud ProtonMailist sai vaieldamatult kõige populaarsem ja parim turvaline e-posti teenusepakkuja.

Sellel avatud lähtekoodiga teenusel on range logipoliitika ja see kasutab otsast lõpuni krüpteerimist. Kasutajad saavad saata krüpteeritud sõnumeid ka neile, kes ei kasuta ProtonMaili. Kõik nende serverid asuvad sügaval tuumapunkris, rohkem kui kolm tuhat jalga maa all.

ProtonMailil ei ole töölauarakendust ja ta kasutab veebipõhist klienti, mis töötab kõigis populaarsetes brauserites. Hiljuti kujundati selle kasutajaliides ümber värske ja kaasaegse välimusega, et saaksite parima kasutajakogemuse. Kui tegemist on mobiiliga, saate alla laadida rakendusi nii Androidi kui ka iOSi jaoks.

Mis on Proton Mail ja kuidas see toimib?

Nutitelefoni rakendused on palju kasutajasõbralikumad ja kaasaegsemad. Nagu tavaliselt, on mobiilirakendustel vähem seadistusi, kuid üks, mis meile väga meeldis, oli Combined Contacts, mis võimaldab teil automaatselt täita e-posti aadressid oma teistest kontodest.

ProtonMaili Plus-plaan võimaldab teile 5 GB salvestusruumi ja annab muu hulgas 5 e-posti varjunime koos oma domeeni toetusega. Vahepeal on 7,99 $/kuu Unlimited pakett 500 GB, 15 e-posti varjunime, mitme kasutaja toetust ja ProtonVPN-i. Võimalik, et see sisaldab ka tulevast ProtonDrive'i salvestuslahendust.

On olemas ka tasuta versioon, kuid see võimaldab sulle ainult 1 GB salvestusruumi ja 150 sõnumit päevas. Samuti on klienditugi piiratud.

Kas Proton Mail on hea isiklikuks kasutamiseks?

Kui te ei näe ProtonMaili miinuseid kui showstopperit ja ei karda, et teil ei ole varukoopiaid, kui te unustate oma parooli, on see turvaline e-post suurepärane valik. See on sama turvaline ja privaatne (kuigi nad paljastasid ühe Prantsuse aktivisti IP-aadressi pärast Šveitsi ametiasutuste survet – probleemi saab lahendada VPNiga!) ning iga päev lisandub sinna suurepäraseid funktsioone.

Plussid

 • No-logi poliitika
 • Krüpteeritud sõnumid kellelegi
 • CSV kontaktide import
 • Enesehävituslikud e-kirjad
 • Üle 20 kontokeele
 • Võib registreerida teie IP aadressi, kui olete kuriteos kahtlustatav.

Miinused

 • POP3 ei toeta
 • Võib registreerida teie IP aadressi, kui olete kuriteos kahtlustatav.

2. Startmail – parim e-post ainult töölaua kasutajatele

Kuidas StartMail töötab?
Tasuta versioon:Ei
Platvormid:Ainult veebis
Ladustamine:10 GB
Praegune tehing:🔥Saa Startmail, nüüd 50% OFF!🔥

Kui Startmail kõlab tundmatult, olete ehk kuulnud nende teisest projektist: startpage.com. See on otsingumootor, mis ei jälgi teie andmeid. Põhimõtteliselt võtab Startmail samad põhiväärtused ja rakendab neid siin.

Praktikas tähendab see, et Startmail on üks turvalisemaid e-posti teenuseid. See on täielikult integreeritud PGP-ga, nii et saate turvaliselt suhelda teiste kasutajatega, kellel on loodud PGP. Miinuseks on see, et PGP on rakendatud ainult serveripoolselt, mis tähendab, et tegemist ei ole tõelise otsepoolse seadistusega, millega teised teenusepakkujad kiidelda kuulevad. Samuti on võimalik lisada kahefaktoriline autentimine, et tagada, et teie e-post jääks läbipääsmatuks isegi siis, kui keegi teie salasõna teada saaks.

Miks kasutada StartMaili?

Märkimisväärne eelis on see, et see integreerib tõhusalt põleti e-kirjad oma töörežiimi. Saate kiiresti ja lihtsalt lisada täiendavaid varjunimesid, näiteks siis, kui olete kuskil registreerimas ja vajate kiiret äraviskamisaadressi. See töötab suurepäraselt ka siis, kui loote e-posti ainuüksi selleks, et midagi Craigslistil müüa.

Kuigi StartMail ei paku ühtegi spetsiaalset mobiilirakendust, on veebisait ise täielikult reageeriv ja töötab enamikus seadmetes hästi. Lisaks on täielik IMAP- ja SMTP-tugi, nii et saate oma e-kirju kätte oma tavalise teenuse kaudu. Kuigi see postkast on tasuline alates 2,50 dollarist kuus, saate täieliku 7-päevase prooviperioodi, mis sisaldab kõiki peamisi platvormi funktsioone.

Plussid

 • Toetab PGP
 • Saab lisada mitu varjunime
 • IMAP/SMTP tugi
 • 10 GB krüpteeritud pilve salvestusruumi

Miinused

 • Krüpteerimine ei ole otsast lõpuni
 • Piiratud prooviversioon

3. Tutanota – Parim turvaline e-post igale seadmele

Kuidas Tutanota töötab?
Tasuta versioon:Jah, 1 GB
Platvormid:Windows, macOS, iOS, Android
Ladustamine:1-10 GB

Avatud lähtekoodiga, läbivalt turvaline postiteenuse pakkuja, millel on üle kahe miljoni kliendi. Vaatame, miks nad kõik valisid teiste teenuste asemel Tutanota. Kuid võime juba praegu öelda, et kui see ei oleks GitHubis GPL v3 litsentsi alusel kättesaadav, oleksid need numbrid tõenäoliselt väiksemad.

Alustuseks rakendab Tutanota PGP-krüpteerimise asemel AES- ja RSA-krüpteerimist. Mõlemad kasutavad samu algoritme, kuid viimane lisab sümmeetriliste ja asümmeetriliste võtmete kombineerimisega täiendava turvakihi. Teisest küljest krüpteerib Tutanota ka saatja ja vastuvõtja nimed ning ka teemaridu. Toetatakse kahefaktorilist autentimist ja kasutajad saavad valida TOTP (autentimisrakendused) ja U2F (YubiKey) vahel.

Kuidas kasutada Tutanota e-posti?

See turvaline e-posti teenus suhtub privaatsusse täiesti tõsiselt. Teie kaitsmiseks kustutatakse IP-aadressid ja e-kirjad pealkirja metaandmetest. Samuti on olemas range logipoliitika, kuid asjaolu, et Saksamaa kuulub neliteistkümne silmaga luureühendusse, heidab varju Tutanta muidu laitmatule mainele.

Tutanota pakub lisaks Windowsi, macOS-i, iOS-i ja Androidi rakendustele ka veebipõhist rakendust. Need on reklaamivabad ja hõlpsasti kasutatavad, sealhulgas krüpteeritud kalender. Veelgi enam, nende kõigi vahel saab hõlpsasti sünkroonida.

Ühe dollari eest kuus saate kohandatud domeenid, 1 GB salvestusruumi, 5 varjunime ja e-posti toetuse. Lisage dollar rohkem ja näete, kuidas teie salvestusruum laieneb 10 GB-ni, mis maksab peaaegu kaks korda vähem kui Hushmaili tellijatele.

Kas Tutanota on turvalisem kui Gmail?

Tutanota äriplaanid jäljendavad mitteärilisi plaane ja lisavad Pro 8,5$/kuu eest koos kohandatud domeeni sisselogimise, logode ja kontaktvormidega. Samuti saate osta lisamälu (10 GB ~2,36 $/kuu eest), e-posti aliase (20 ~1,18 $/kuu eest) ja selliseid funktsioone nagu valge silt. Kokkuvõtteks võib öelda, et Tutanota on odav, kuid võib peagi kalliks muutuda, kui jätkate lisafunktsioonide lisamist.

Võite proovida ka tasuta versiooni, millel on 1 GB salvestusruumi, kalender ja üks kasutaja. Sellel ei ole aga mingeid klienditoe võimalusi.

Plussid

 • Odav
 • No log poliitika
 • Spam filter
 • 20+ toetatud keelt
 • Krüpteeritud kalender

Miinused

 • Neljateistkümne silma riik
 • PGP ja IMAP ei toeta
 • Kallis lisahoidla

4. Zoho Mail – osa parimast B2B turvatoodete komplektist

Kas Zoho Maili on lihtne kasutada?
Tasuta versioon:Jah, 5 GB
Platvormid:iOS, Android
Ladustamine:5 GB

Zoho Mail ei ole nii sageli parimate turvaliste e-posti teenuste hulgas. Kuid sellel ei ole midagi pistmist selle kvaliteediga – seda teenusepakkujat lihtsalt eelistavad ärikliendid. Siiski on see suurepärane ka eraisikutele, seega lisame selle nimekirja.

Zoho pakub mitmeid IT-lahendusi, sealhulgas paroolihaldurit, nii et selle Mail töötab kõige paremini, kui kombineerite seda teiste toodetega. Kui see kõrvale jätta, siis on selle teenuse juurde kuuluvad turvalised andmekeskused, kuhu pääseb ligi ainult biomeetrilise autentimisega. Siis on olemas pahavara- ja rämpsposti kaitse ning otsest krüpteerimist.

Kas ma saan kasutada Zoho Maili Gmailis?

See turvaline e-kiri toetab 2FA-d, et tagada kontode turvalisus. Kasutajad võivad valida Zoho autentimisrakenduse, OTP, QR-koodi või Touch ID. Oma postkastile saab ligi ka teistest rakendustest OAuth 2.0 kaudu. Zoho Mail töötab veebirakendusena või nutitelefoni rakendusena. Saate seda seadistada ka teistes kolmanda osapoole postiklientides. Disain on intuitiivne ja silmale meeldiv, mis on oluline, kui kavatsete oma turvalist e-posti igapäevaselt kasutada.

Võiksite vaadata ka Zoho tasuta versiooni. Kuigi see pakub 5 GB salvestusruumi, on selle manuste maht siiski kümme korda väiksem kui kõige odavama paketi puhul. Samuti saate kasutada ainult veebirakendust, mis teeb posti kontrollimise mobiilis tüütuks.

Kas Zoho't saab kasutada isiklikuks e-postiks?

Kuid ühe dollari eest kuus saate rakendused ja muud IMAP/POP-kliendid, kümme korda suurema manuse suuruse ja mitu domeeni. Power-kasutajad võivad võtta Mail Premiumi 4 dollari eest kuus, et saata 1 GB manuseid, salvestada 50 GB, varundada kirju ja kasutada valget märgistust. Saadaval on ka 15-päevane tasuta prooviperiood.

Plussid

 • Stiilne disain
 • POP/IMAP import
 • Suurepärane tasuta versioon
 • Füüsiliselt turvalised serverid
 • Kaitse pahavara eest

Miinused

 • Suunatud B2B klientidele
 • Mõned andmekeskused asuvad USAs ja Hiinas

5. Thexyz – suurepärane funktsioonide komplekt

Seadistage oma domeen, et kasutada Thexyz Emaili
Tasuta versioon:Ei
Platvormid:iOS, Android
Ladustamine:25 GB

Thexyz on vähetuntud eraõiguslik e-posti teenus, mis asub Kanadas. See omab umbes 40K kontot. Arvestades, et see on 13 aasta jooksul, ei ole numbrid kolossaalsed, kuid see ei tähenda, et tegemist on halva teenusega.

Vastupidi, see võib olla üks ohutumaid alternatiive, kui otsite privaatset postkasti. Nende teenus on reklaamivaba ja on väga keskendunud teie e-kirjade turvalisusele. Neil on palju filtreid, et piirata rämpsposti, mida saate. Tegelikult, kui te lähete nende veebisaidile, siis on seal näha graafik selle kohta, kui palju ohte on blokeeritud saatjate jälgimis- ja analüüsisüsteemidega, nagu Cloudmark või Message Sniffer. Sama diagramm näitab ka, et neil on omaenda filtrid, mis mõjutavad rämpsposti koguhulga vähendamist.

Thexyz kuidas kasutada

Üks murettekitav põhjus on see, et kuna tegemist on Kanada teenusega, kasutavad nad peamiselt USAs asuvaid andmekeskusi. Siiski on neid ka Euroopas mitu. Nende veebisaidil on loetletud peamised asukohad nagu Chicago, Montreal, London ja Sydney. Seega on Five Eye kohalolek vältimatu. Kui olete väga privaatsusmeelsed, peaksite seda teadmiseks võtma.

Sellegipoolest on üsna palju turvameetmeid, mis tasakaalustavad selle asukoha puudusi. Näiteks toetab iga e-kiri kõiki krüpteeritud porte meilivahetuseks ja iga saadetud e-kiri ei näita teie IP-aadressi Kui soovite veelgi suuremat turvalisust, toetab see IMAP, POP ja isegi OpenPGP avaliku võtme otsekohalduse krüpteerimist, mida saate konfigureerida, kasutades selliseid lisaseadmeid nagu Mailvelope. Transiidi ajal kasutatakse ainult SSL/TLS-kaitsemeetmeid, et keegi ei muudaks ega pealtkuulaks e-kirja sisu. Samuti saab sisselogimist täiendavalt kaitsta kahefaktorilise autentimise abil.

Oletame, et soovite teenust proovida, kuid ei soovi tegeleda tüütu andmete liigutamisega kahe eraldi postkasti vahel. Sellisel juhul on olemas lihtne migratsioonitööriist. See töötab Office 365, Gmaili , ja teistega. Lisaks kehtib see mitte ainult saadetud sõnumite, vaid ka kalendrite, kontaktide ja märkmete kohta. Seega on tegemist täieõigusliku e-posti teenusega, millel on palju kasulikke võimalusi, mis võivad olla kasulikud ka äritegevuses.

Thexyz on andmete ja hosting

Peamine hoiatus on see, et teenus on tasuline ja tasuta versiooni ei ole. Kogu salvestusruumi maht on 25 GB ja manuste jaoks on 50 MB ülempiir. Hinnad algavad 2,95 dollarist kuus, kuid sõltuvalt teie vajadustest saate valida kallimaid pakette, mis lisavad veelgi rohkem.

Plussid

 • Mitmed rämpsposti filtrid
 • IMAP, POP ja OpenPGP tugi
 • Migratsioonivahendid
 • 50 MB manuste ülempiir
 • Kahefaktoriline autentimine
 • iOSi ja Androidi rakendused

Miinused

 • Viie silmaga põhinev
 • Ainult tasuline

6. CounterMail – tugevaimad turvaelemendid

Mis on CounterMail?
Tasuta versioon:7-päevane tasuta prooviperiood
Platvormid:Ainult veebis
Ladustamine:4 GB
Praegune tehing:🔥 Hangi CounterMail, säästa kuni 32%! 🔥

2008. aastal asutatud CounterMail võib olla säilitanud sama veebilehe kujunduse, kuid on läbinud pika tee, et saada üheks tipptasemel turvalise e-posti teenusepakkujaks. Ja tänu oma turvalisust esikohale seadvale lähenemisviisile võib see olla kõige turvalisem neist kõigist.

CounterMail kasutab PGP-krüpteerimist, mis on tööstusharu standard. Veelgi enam, CounterMailil on tugev MITM (man-in-the-middle) rünnaku kaitse, lisades SSL-kihi kõrvale AES ja RSA algoritmid. 2FA jaoks saate kasutada kas USB-võtit või ajapõhist ühekordse salasõna algoritmi (TOTP) koos kolmanda osapoole autentimisrakendusega.

Ehkki CounterMail ületab tõenäoliselt isegi ProtonMaili, kui tegemist on kasutajate privaatsuse säilitamisega, pean siiski märkima, et Rootsi on neljateistkümne silmaga riik. Muidu teeb see teenusepakkuja teie turvalisuse nimel rohkem kui teised. Näiteks pakub CounterMail anonüümset maksevõimalust ja Safeboxi, mis on kaitstud eraldi parooliga ja mida saab kasutada omamoodi mini paroolihaldurina.

Kui palju CounterMail maksab?

See turvaline e-posti teenusepakkuja töötab veebirakendusena ja kolmandate osapoolte e-posti rakenduste, näiteks Androidi, iOSi ja muude IMAP/SMTP-klientide kaudu. Veebirakenduse kujundus on vananenud (ärge proovige Light-liidest), kuid pakub palju kohandamisvõimalusi.

CounterMaili 7-päevasest tasuta prooviperioodist peaks piisama, et kontrollida, mida see pakub. Siiski saate saata ja vastu võtta e-kirju ainult VPN-teenuste pakkujatelt või muudelt turvalistelt e-posti teenustelt. Samuti on maksimaalne manuse suurus 3 MB ja te ei saa paigaldada CounterMaili kolmandate osapoolte postirakendustele. Kaheaastane pakett maksab 3,29 dollarit kuus ja annab teile 4 GB salvestusruumi, mida saate ühekordse 89-dollarilise tasu eest 1,75 GB võrra laiendada.

Kuidas saata tundlikku teavet e-posti teel?

Plussid

 • Anonüümne makse
 • Turvalisus kõigepealt
 • MITM-rünnaku kaitse
 • Safebox ladustamine

Miinused

 • Neljateistkümne silma riik
 • POP3 tugi puudub
 • Tasuta versiooni ei ole

7. Posteo – üks kõige odavamaid ja turvalisemaid e-posti teenuseid

Kuidas seadistada Posteo Iphone'ile?
Tasuta versioon:Ei
Ladustamine:2 GB
Asukoht:Saksamaa

Posteo on Saksamaal asuv turvaline e-posti teenusepakkuja, mis on suunatud nii ettevõtetele kui ka eraisikutele.

Neil on mitu meetodit, et kaitsta teie e-kirju, kui need on üleminekuperioodil: TLS koos Perfect Forward Secrecy, HTTP Strict Transport Security HSTS, SSH ja muud. Krüpteerimine ei ole vaikimisi sisse lülitatud, kuid seda on lihtne seadistada täiendava Mailvelope'i rakenduse abil. See on avatud lähtekoodiga, nii et te ei usalda oma andmeid kontrollimata allikale. Lisaks saate selle abil lisada PGP , mis on parim meetod, et muuta oma e-kirjad turvaliseks (eeldusel, et mõlemad pooled kasutavad seda).

On ka funktsioone, mida teised turvalise e-posti pakkujad võiksid kadestada. Näiteks toetavad nad POP-, SMTP- ja IMAP-protokolle. Seega saate oma postkastist e-kirju kätte saada rakenduse kaudu, mis on teile kõige mugavam. Lisaturvalisuse tagamiseks saate oma postkasti isegi krüpteerida, kuid kui kaotate parooli, ei saa isegi klienditoetus teie andmeid taastada. Need ei ole tühjad lubadused – Posteo on auditeeritud tunnustatud küberturbefirma Cure53 poolt.

Kas Posteo e-post on tasuta?

Peamine puudus on see, et Posteol ei ole praegu ühtegi töölaua- või mobiilirakendust. See tähendab, et peate kasutama veebiklienti. See võib olla problemaatiline, sest mõned mobiilsed veebibrauserid kipuvad akent kärpima, nii et sõltuvalt mobiilseadme ekraanisuurusest ei pruugi teie e-kirju olla lihtne lugeda. Lisaks ei ole klienditoel live-chat või piletisüsteem, nii et võite jääda mõnda aega ootama, kuni abi saabub.

Kuigi tasuta versiooni ei ole olemas, saate mõne väikese kohandamise ja väikese kuutasu abil ühe kõige turvalisematest e-posti teenustest turul.

Mis on Posteo konto?

Plussid

 • PGP tugi
 • Postkasti krüpteerimine
 • Väga taskukohane
 • Auditeeritud Cure53 poolt
 • Väga hästi kohandatav
 • POP/IMAP/SMTP tugi

Miinused

 • Ei ole mobiilirakendusi
 • Piiratud klienditugi

8. Postkast – austab teie privaatsust algusest peale

Kuidas mailbox.org töötab?
Tasuta versioon:Ei
Platvormid:Ainult veebis
Ladustamine:2 GB

Mailbox.org on teine turvaline e-posti teenusepakkuja, mis asub Saksamaal. Ettevõte on erafinantseeritud, mis kaitseb seda välismõjude eest ja tagab, et te jääte kliendiks, mitte tooteks.

Mailbox austab teie privaatsust algusest peale. Teenus küsib teie taastamise e-posti või telefoninumbrit alles pärast konto loomist. Isegi siis ei ole nende andmete esitamine kohustuslik.

See e-kiri võimaldab teil saata sõnumeid normaalselt või krüpteeritud kujul. Viimase korralikuks seadistamine võtab siiski aega. See on seda väärt, sest Mailbox kasutab täielikku PGP-krüpteerimist. Isegi kui saadate e-kirju regulaarselt, on teie e-kirjad kaitstud SSL/TLS-ga koos Perfect Forward Secrecyga. Saate kohandada oma postkasti, et vältida sõnumite saatmist ebaturvaliste postiteenustega saajatele. Mailbox.org ühildub täielikult Mailvelope'iga. See on kasulik, kui soovite oma krüpteerimisvõtmeid täiendava kaitse tagamiseks lokaalselt salvestada.

Kuidas kasutada mailbox.org-i oma iPhone'is?

Koos oma e-postiga saate pilvepõhise failihoidla ja kontoripaketi, sealhulgas kalendri, tekstitöötlusprogrammi ja tabeliredaktori. Justkui üritatakse Google'i paketti samm-sammult jäljendada. Niisiis, oletame, et otsite turvalist e-posti teenust koos lisahüvedega. Sellisel juhul on Mailbox.org üks teenustest, mida peaksite kaaluma.

Plussid

 • PGP tugi
 • Ühildub Mailvelope'iga
 • Pilvepõhine salvestusruum
 • SSL/TLS koos PFSiga
 • Kaitsemeetmed ebaturvaliste postkastide vastu

Miinused

 • Ei ole mobiilirakendusi
 • E-posti metaandmed ei ole krüpteeritud

9. Runbox – privaatne e-posti teenus, millel on palju elukvaliteedi funktsioone

Kas Runboxil on rakendus?
Tasuta versioon:Ei
Platvormid:Ainult veebis
Ladustamine:2 GB
Praegune tehing:🔥 Hangi Runbox vaid 1,66 $ / kuu + 1 aasta TASUTA! 🔥

Erinevalt enamikust konkurentidest asub Runbox Norras. See ei ole eraelu puutumatuse varjupaik nagu näiteks Panama, kuid seal kehtivad piisavad eraelu puutumatuse seadused, nii et teie andmed peaksid olema turvalised. Kuid pidage meeles, et Norra ei ole väljaspool nn 14-silmalise luurealliansi haardeulatust, seega võib see selle teenuse puhul olla murettekitav.

Siiski on Runboxil kui meiliteenusel üsna palju häid omadusi. See sisaldab TLS/SSL-i koos täiendava SMTP-, POP- ja IMAP-toega ning eemaldab IP-aadressi väljaminevatest e-kirjadest. Lisaks ei pea konto loomisel esitama mingeid isikuandmeid, mis on suur pluss. Lõpuks võimaldab Runbox teil kasutada kahefaktorilist autentimist ja IP-aadresside valgeloendamist, et piirata juurdepääsu oma postkastile veelgi rohkem.

Milline on Runboxi manuste piirang?

Kui turvalisus kõrvale jätta, kehtib ka lubadus, et privaatsus on kõige tähtsam. Nende veebisait ja e-post ei näita reklaame ega kasuta invasiivseid skripte. Võite kasutada teenust ja tunda end turvaliselt, mis on midagi, mida te ei tohiks pidada enesestmõistetavaks, eriti tänapäeval. See on ideaalne asendus Fastmaili kasutajatele, kuna see teenus on üsna sarnane.

Plussid

 • Aktsepteerib krüptovaluutasid
 • SMTP/POP/IMAP tugi
 • Reklaamid puuduvad
 • Intuitiivne kasutajaliides

Miinused

 • Puudub algupärane otsast lõpuni krüpteerimine
 • Nine Eyes riik

10. Mailfence – üks kõige paremini kohandatavamaid e-posti teenuseid

Kuidas te kasutate Mailfence'i?
Tasuta versioon:Jah
Platvormid:iOS, Android
Ladustamine:5 kuni 50 GB

Mailfence on belglaste turvaline e-posti lahendus, millel on kasulikud funktsioonid, mis aitavad teil saada suurepärast kasutajakogemust ilma privaatsust ohverdamata. See kasutab otsast lõpuni krüpteerimist ja toetab OpenPGP-d, mis on rohkem, kui võib öelda mõnede populaarsemate e-posti teenusepakkujate kohta. Teil on ka võimalus kasutada RSA- või ECC-krüpteerimist.

Lisaks sellele saab teie e-kirju isegi digitaalselt allkirjastada, mis tähendab, et kui teil on vaja olla kindel saatja isikusamasuses, on olemas võimalus selle kontrollimiseks. Samuti on olemas kahefaktorilise autentimise tugi.

Kuidas saata Mailfence'ist krüpteeritud e-kirju?

Peale selle ei kasuta Mailfence ka kolmanda osapoole jälgimisseadmeid ega näita rakenduses reklaame. Samuti ei pea te muretsema, et teie privaatseid andmeid müüakse reklaami eesmärgil. Lisaks rakendab see DANE ja MTA-STS protokollid, et kaitsta tundlikku teavet, kui see liigub ühelt kontolt teisele.

Regulaarsed kasutajad hindavad ka teenuse mitmekülgsust, kuna see toimib täieliku e-posti paketina. See integreerib kalendri, dokumendihoidla, kasutajagrupid ja isegi vestluse. Tasuta konto puhul on ülempiiriks 500 MB kummalegi, kuid piirangutest saab mööda minna, kui vahetate tasulise paketi vastu. Kuid isegi tasuta kasutajana saate klienditoe võimalusi. See on haruldane vaatepilt.

Selle hinnaplaanid algavad 2,50 dollarist kuus algtaseme paketiga. Kuigi kui valite Pro või Ultra paketi, annetatakse 15% tuludest asjakohastele sihtasutustele, mis võitlevad kasutajate õiguste eest digitaalses maailmas.

Kas Mailfence on hea?

Plussid

 • PGP tugi
 • RSA/ECC krüpteerimine
 • Sisseehitatud digitaalallkirjad
 • SMTP/POP/IMAP tugi
 • 2FA
 • WKD ja VKS toetus

Miinused

 • Minimaalne logimine

Funktsioonid, mida otsida oma turvalise e-posti teenuse puhul

Mitte kõik turvalised e-posti teenused ei ole tegelikult turvalised ja privaatsed. On palju tasuta teenuseid, mis võivad teha rohkem kahju kui kasu. Seetõttu jälgige kõige turvalisemat e-posti teenust otsides, et see vastaks kõigile või enamusele järgmistest kriteeriumidest:

Turvalise e-posti pakkujate võrdlus
 • Lõppkrüpteerimine. Ilma selleta ei saa ükski e-posti teenusepakkuja end turvaliseks nimetada. Kui kasutate tavapärast teenust, on teie kiri krüpteeritud ainult seni, kuni see jõuab Gmaili või Hotmaili. Kui kasutatakse otsast lõpuni krüpteerimist, saavad sõnumit lugeda ainult saatja ja saaja. Niinimetatud Pretty Good Privacy ehk lühendatult PGP on kõige levinum turvaliste e-kirjade otsakrüpteerimine.
 • Kahefaktoriline autentimine (2FA). See annab teile lisaturvalisuse ja kaitseb teie kontot juhul, kui keegi teie salasõna välja õpib. Lisades midagi, mis on teil olemas, näiteks nutitelefoni, muudate oma e-posti murdmise palju raskemaks. 2FA võimalusi on palju, alates SMS-ist kuni Google'i ja teiste autentimisrakendusteni.
 • Metaandmete päiste eemaldamine. Iga e-kiri sisaldab metaandmeid teie kohta, näiteks teie veebilehitseja, seade ja isegi vastuvõtja. Turvalised e-posti teenused eemaldavad saatja ja vastuvõtja privaatsuse huvides päiste metaandmed.
 • Serveri asukoht. Kõik riigid ei ole privaatsussõbralikud. Mõnes riigis kehtivad andmete säilitamise seadused, mis nõuavad teie isikuandmete säilitamist teatud aja jooksul. USA, Ühendkuningriik, Kanada ja Austraalia on Five Eyes luurevõrgustiku liikmed. Nad jagavad signaalluure andmeid ja on ühed halvimad kohad turvalise e-posti teenusepakkuja registreerimiseks.
Turvalise e-posti pakkujad, et kaitsta teie privaatsust aastal

Muud funktsioonid on enamasti valikulised ja sõltuvad teie isiklikest vajadustest.

Turvalise e-posti pakkujate võrdlus

ProtonMailTutanotaCounterMailZoho MailThexyzPosteoMailbox.orgStartmailRunboxMailfence
Bränd
Hindamine4.9★★★★★4.6★★★★★4.4★★★★☆
Tasuta versioonJahJahEiJahEiEiEiEiEiJah
Tasuta versiooni salvestusruum500 MB1 GB5 GB500 MB
Ladustamine5-20 GB1-10 GB4 GB5-200 GB25 GB2 GB2 GB10 GB2 GB5-50 GB
Hindalates 3,49 $/kuualates ~$1.20/kuualates $3.29/kuualates 1,00 $/kuualates $2.95/kuualates 1,20 $/kuualates 1,20 $/kuualates $2.50/kuualates 1,66 $/kuualates $2.50/kuu
LõppkrüpteerimineJahJahJahEiEiEiEiEiEiEi
2FAJahJahJahJahJahJahJahJahJahJah
OmadusedPGP tugienesehävituslikud sõnumidpartii GCD rünnakute kaitselühikesed domeeni aadressidKrüpteeritud otsingkalendervarjunimedPGP krüpteerimineAinult RAM-iga serveridMITM (man-in-the-middle) rünnaku kaitseanonüümsed maksevõimalusedSafeboxe-posti krüpteerimine puhkeolekusOAuth 2.0ebatavalised tegevusaruandedühe klõpsuga migratsioonivahendidMitmed rämpsposti filtridIMAP, POP ja OpenPGP tugiGMigratsiooni tööriistad50 MB manuste ülempiirKahefaktoriline autentimineiOSi ja Androidi rakendusedPGP tugiPostkasti krüpteerimineVäga taskukohaneAuditeeritud Cure53 pooltVäga hästi kohandatavPOP/IMAP/SMTP importPGP tugiÜhildub Mailvelope'igaPilvepõhine salvestusruumSSL/TLS koos PFSigaKaitsemeetmed ebaturvaliste postkastide vastuToetab PGPSaab lisada mitu varjunimeIMAP/SMTP tugi10 GB krüpteeritud pilve salvestusruumiAktsepteerib krüptovaluutasidSMTP/POP/IMAP tugiReklaamid puuduvadIntuitiivne kasutajaliidesPGP tugiRSA/ECC krüpteerimineSisseehitatud digitaalallkirjadKalender
MiinusedPiiramatu pakett on kallisVeebiklient tundub vananenudPOP3 ei toeta14-Silmade riikPGP ja IMAP ei toetaKallis lisahoidla14-Silmade riikPiiratud ja kallis ladustaminePOP3 tugi puudubTasuta versiooni ei oleTasuta versioonil puudub salvestusruumMitte parim isiklikuks kasutamiseks5-Silmade põhinevAinult tasulineEi ole mobiilirakendusiPiiratud klienditugiEi ole mobiilirakendusiE-posti metaandmed ei ole krüpteeritudKrüpteerimine ei ole otsast lõpuniPiiratud prooviversioonPuudub algupärane otsast lõpuni krüpteerimine9-Silmade riikMõni metsaraieKlienditugi puudub
ÜlevaadeProtonMail läbivaatamineTutanota läbivaatamineCounterMail läbivaatamineZoho Maili läbivaatamineThexyz läbivaataminePosteo läbivaatamineMailbox.org läbivaatamineStartmaili läbivaatamineRunboxi läbivaatamineMailfence läbivaatamine

Kuidas toimib turvaline e-post?

Turvalise e-kirja määravaks tunnuseks on otsast lõpuni krüpteerimine. See tähendab, et postiteenusel või kolmandal osapoolel ei ole võimalik teie sõnumit dekrüpteerida – seda saab teha ainult vastuvõtja. Vastupidi, iga tavaline e-posti teenusepakkuja, näiteks Google, saab teie kirju lugeda (nad juba skaneerivad neid märksõnade järgi!) ja muuta need häkkerite jaoks kergemini kättesaadavaks.

Funktsioonid, mida otsida oma turvalise e-posti teenuse puhul

PGP ja S/MIME on kõige levinumad valikud krüpteerimiseks. PGP kombineerib nii sümmeetrilist kui ka asümmeetrilist krüpteerimist, samas kui S/MIME kasutab sertifikaate, mis peavad olema allkirjastatud kas kohaliku või avaliku sertifitseerimisasutuse poolt. Sertifikaadi kasutamine tagab, et te olete e-kirja saatja ja et keegi ei ole seda võltsinud.

Krüpteerimise tõttu ei saa häkkerid ega valitsus teie sõnumit või metaandmeid, näiteks e-posti aadressi, välja uurida.

Transporditasandi krüpteerimine

Nagu eespool mainitud, tagab transporditasandi krüpteerimine, et teie sõnum liigub veebis turvaliselt. Kuid sellest üksi ei piisa turvalise postisaatmise tagamiseks, sest teenusepakkuja näeb krüpteerimata versiooni, kui see jõuab tema serverisse. TLS on SSL-i järeltulija, kuigi viimast kasutatakse endiselt. See on rakendatud TCP (Transmission Control Protocol) peal, et krüpteerida mitte ainult e-posti (IMAP, SMTP), vaid ka teisi protokolle, näiteks HTTP või FTP. Kahjuks ei kasutata seda veel kõikides meiliteenustes.

Kuidas töötab turvaline e-post?

Tavakasutajale ei pruugi see olla ilmne, sest erinevalt veebibrauserist, mis näitab rohelist lukku või sarnast sümbolit, ei ole lihtsat võimalust teada saada, millal e-posti kasutamisel on transporditasandi krüpteerimine kasutusel.

Lõppkrüpteerimine

Lõppkrüpteerimine tagab, et ei teie postiteenuse pakkuja ega ükski kolmas osapool ei saa teie sõnumit dekrüpteerida. Ainult teil ja vastuvõtjal on selle avamiseks vajalikud avalikud ja privaatsed võtmed.

Lõppkrüpteerimine toimib järgmiselt:

Te krüpteerite sõnumi oma sõbra avaliku võtmega – nüüd saab seda dekrüpteerida ainult teie sõbra isikliku võtmega. Teie krüpteeritud sõnum liigub läbi serverite, kuni see jõuab teie sõbrani. Tema omakorda kasutab teie sõnumi dekrüpteerimiseks privaatvõtit.

Transporditasandi krüpteerimine

PGP (Pretty Good Privacy) e-posti krüpteerimine

PGP e-kirjade krüpteerimine kombineerib hashing, sümmeetrilise krüpteerimise ja avaliku võtme krüpteerimise, ilma et kasutajad peaksid vahetama privaatvõtmeid. Turvaline postiteenus teeb kõik kulisside taga, nii et te ei pea muretsema sisemuse ja välimuse pärast.

PGP toimib järgmiselt:

Pärast seda, kui PGP on genereerinud seansivõtme, krüpteerib vastuvõtja avaliku võtmega selle. Nüüd saadab saatja selle krüpteeritud seansivõtme ja vastuvõtja dekrüpteerib selle oma isikliku võtmega. Lõpuks kasutab vastuvõtja sõnumi lugemiseks krüpteerimata seansivõtit.

Lõppkrüpteerimine

Miks kasutada turvalist e-posti teenust?

Kui olete seda artiklit lugenud, peaksid turvalise postiteenuse pakkuja kasutamise eelised olema teile ilmselged. Kui teil on siiski veel kahtlusi, vaadake enne Gmaili juurde tagasipöördumist kindlasti järgmisi argumente:

 • Kaitske oma sõnumeid. Gmail, Hotmail ja muud peavoolu teenused ei krüpteeri teie sõnumeid pärast nende serveritesse jõudmist. See tähendab, et nad saavad neid lugeda ja lihtsustavad ka häkkerite lugemist.
 • Peida oma metaandmed. Kui teie tavaline postiteenus krüpteerib teie sõnumid, ei tähenda see automaatselt metaandmete päise varjamist. Sageli sisaldavad need teie ja vastuvõtja e-posti aadressi, seadet, brauserit ja võrku.
Miks kasutada turvalist e-posti teenust?
 • Ärge olge toode. Kui teie e-kiri on suurepärane, kuid tasuta, on tõenäoline, et te olete toode. Siiski teavad liiga vähesed kasutajad, et Gmail otsib teie postkastist aktiivselt märksõnu ja kasutab neid personaliseeritud reklaamide näitamiseks. Nii aitate Gmaili kasutades Google'il teie andmetega raha teenida.
 • Säilitage oma sõnumeid privaatsussõbralikus kohas. USA ja mis tahes neljateistkümne silmaga luuret jagav riik võivad ühel päeval otsustada teie postkasti näha. Kui teenusepakkuja serverid asuvad ühes neist riikidest, on seda palju lihtsam teha, kui saada juurdepääs mõnele tuumapunkrile Šveitsis (vt eespool ProtonMaili osa).
Kas ProtonMail on endiselt turvaline?

Lõpetuseks, pidage alati meeles, et teie postiteenus on sama turvaline kui teie valitud salasõna. Kõik lõpuni krüpteerimise ja logimiste vältimise põhimõtted lähevad läbi katuse, kui keegi saab teie salasõna mõne minutiga murda.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele