Kuidas saata anonüümne e-kiri

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas Gmail avaldab teie IP-aadressi?

Kui kasutate Gmaili kui veebipostiteenust, ei lekita teie väline IP-aadress ja hostinimi. Kui aga kasutate Thunderbirdi või Outlooki klienti Gmaili e-kirjade saatmiseks SMTP abil, siis saadetakse teie IP-aadress ja hostinimi koos teie e-kirjaga. Pidage meeles, et politsei uurimise ajal oleks Gmail sunnitud avalikustama teie IP-aadressi ja asukoha.

⚡️ Kuidas varjata oma e-posti aadressi e-kirja saatmisel?

E-kirjade saatmisel on võimatu varjata aadressi “From”. Siiski saate kasutada võltsitud aadressi, et petta kedagi arvama, et tegemist on kellegi teisega. Peate siiski kasutama tõelist domeeninime, sest mitteolevad domeeninimed jäävad rämpsposti filtritesse kinni.

⚡️ Kas saate Outlookis saata anonüümset e-kirja?

Outlook kasutab algselt alati saatjaga seotud e-posti kontot. See tähendab, et on võimatu märkida muud “From”, et teie kasutatud e-posti konto. Kui need ei vasta, annab Outlook tagasi veateate ja e-kirja saata on võimatu.

⚡️ Kas Gmail on anonüümne?

Gmail ei ole anonüümne, sest Google kipub teie andmeid koguma ja teile reklaame näitama. Siiski on võimalik Gmaili konto puhul säilitada teatud määral privaatsust, kasutades registreerimisel võltsnime, asukohta ja sünnikuupäeva ning kasutades alati VPN-i.

⚡️ Kas ma saan oma IP-aadressi e-posti saatmisel varjata?

Saate kasutada VPN-i või TOR-i, et e-posti saatmisel varjata oma päritoluriigi IP-aadressi, et see näitaks teie tegeliku koduse IP-aadressi asemel proxy-serveri IP-aadressi. See ei avalda teie IP-aadressi avalikkusele e-kirjade saatmisel.

⚡️ Mis on põletatav e-posti konto?

Põletatav e-posti konto on eraldi e-posti konto ilma oluliste kontaktideta, mille kasutaja saab pärast mitut kasutuskorda kiiresti ära visata. Selle eeliseks on see, et see ei ole seotud reaalse kasutaja nime või tema teiste kontodega.

⚡️ Kas Outlook on turvalisem kui Gmail?

Microsofti turvasätted on mõistatus. Samal ajal on Google'i privaatsuspoliitika palju läbipaistvam. Pealegi pakub Google sisselogimist riistvaralise 2FA kaudu, mis on väga turvaline autentimismeetod. Lisaks on Gmailil suurepärased boonused, näiteks rämpsposti paigutamine eraldi rämpsposti kausta, mitte punase või kollase ikooni lisamine kahtlaste e-kirjade ülaossa. See tähendab, et Gmail on turvalisuse osas Outlookile eelistatud.

Me kasutame e-kirju paljude anonüümsust nõudvate asjade jaoks. Alates armastuskirjadest kuni kontokinnitusteni – meie postkastides on tõepoolest mõned vürtsikad asjad!

On vaid üks probleem: e-kirjad on oma olemuselt tuvastatav kahesuunaline suhtlus. Peale saatja aadressi on e-kirjas palju muud, mis võib teid identifitseerida. Näiteks, kui te vaatate kogu e-kirja päise, võite leida marsruutimisandmeid. Sellest võib piisata teie tuvastamiseks ja erinevate probleemide tekitamiseks.

Kuid kõik ei ole veel kadunud! Selles artiklis näitan teile, kuidas saata anonüümset e-kirja õigesti.

Kas on võimalik saata anonüümne e-kiri?

Kuidas saata anonüümne e-kiri ilma jälgimata

  • Valige turvaline e-posti teenusepakkuja. ProtonMail on üks parimaid võimalusi
  • Registreeru teenuse saamiseks oma postkasti
  • Logi oma kontole sisse
  • Nautige oma uut, turvalisemat e-posti suhtlust!

Privaatsete e-kirjade saatmine tähendab oma tegeliku IP-aadressi varjamist ja turvalise e-posti teenusepakkuja kasutamist. Enamik populaarsetest e-posti platvormidest, nagu Google või Yahoo, on oma lihtsuse ja salvestamise poolest suurepärased, kuid puudulikud privaatsuse osas.

Kuidas saata e-kirja ilma saatja nime näitamata?

Kui te loodate algatada privaatse vestluse e-posti teel, on mõned asjad, mida te võiksite teha. Pidage meeles, et enamasti ei ole ühte lahendust. Saate parima kombinatsiooni privaatsusest ja turvalisusest, kui proovite kombineerida mitut meetodit. See ei aita teil jääda turvaliseks mitte ainult privaatsete e-kirjade kirjutamisel, vaid ka siis, kui otsite oma igapäevases sirvimises nõrku kohti.

1. Kasutage krüpteeritud ja anonüümset e-posti teenust.

Krüpteeritud e-post toimib nagu tavaline teenus, kuid boonuseks on see, et lõpuni krüpteerimine muudab selle palju turvalisemaks. Selline krüpteerimine hõlmab teie e-kirju, postkasti ja kontaktide nimekirja. Keegi, kes teie liiklust jälgib, ei saa teie e-kirju lugeda, sealhulgas isegi teenusepakkuja (mõnel juhul). Erinevad teenusepakkujad pakuvad erinevaid funktsioone, kuid ProtonMail, Tutanota, StartMail ja Guerilla Mail on garanteeritult privaatsemad kui Gmail või Yahoo.

Kuidas saata anonüümseid e-kirju: 5 varjatut meetodit

Kõige anonüümsemad e-posti kontod:

  1. ProtonMail – parim turvaline e-posti pakkuja
  2. StartMail – parim lihtne kasutada e-posti teenusepakkuja
  3. Tutanota – kõige anonüümsem e-posti teenusepakkuja
  4. Guerilla Mail – parim ajutine e-posti rämpsposti vastu

2. Kasutage “põletatavat” e-posti aadressi

Kuidas saata anonüümne e-kiri
Business woman are sending email marketing by digital tablet

Sarnaselt sellega, kuidas odavaid ettemakstud telefone kasutatakse sellistes seriaalides nagu “The Wire” ja “Breaking Bad”, kasutatakse ajutiselt ka kirjaplokke, mis seejärel hävitatakse. Need kas aeguvad kindlaksmääratud aja möödudes või võimaldavad teil saata sõnumeid ilma kontot registreerimata, mida saaks teie juurde tagasi jälgida. Võite kasutada oma ajutist “ainult saatmise” kontot aadressil AnonymouseMail.

Põletussõnumid võivad aidata teil võidelda rämpsposti vastu, kui registreerute kahtlastel veebisaitidel. Ainus puudus on see, et kui te unustate oma salasõna, võib olla väga keeruline taastada oma kontot, mis on registreeritud burner emaili kaudu. Parim viis oleks kasutada põletavad e-kirjad, kui teate, et on väike tõenäosus, et peate seda tulevikus kasutama.

3. Peida oma IP aadressi

Kuidas saata anonüümne e-kiri ilma jälgimata

Ükskõik, millise meetodi te valite anonüümse e-kirja saatmiseks, teie IP-aadress võib ikkagi olla vastutus. Oma IP-aadressi varjamiseks peaksite kasutama logideta VPN-i või Tor-brauserit. VPN krüpteerib teie ühenduse ja suunab selle läbi vahendusserveri, varjates teie tegeliku IP-aadressi. Tor suunab teie ühenduse läbi mitme võrgusõlme, muutes teid jälgimatuks. On isegi mõned VPN-id, mis kasutavad neid tehnoloogiaid koos, näiteks NordVPNi Onion over VPN.

4. Eemaldage failidest metaandmed

Kui sa saadad Wordi dokumendi, võivad failide metaandmed olla sinu andeks. Need võivad sisaldada teie täisnime ja muud isiklikku teavet, mida te ei soovi jagada. Kui tegemist on lihtsalt dokumentidega, mida soovite saata, ilma et neid jälgitaks, siis tehke ekraanipilt ja eemaldage sellest kõik EXIF-andmed.

1. Kasutage krüpteeritud ja anonüümset e-posti teenust.

Windowsis on metaandmete eemaldamiseks olemas ka sisseehitatud tööriist nimega Document Inspector. See aitab sul analüüsida, mida sa lisad, andes sulle võimaluse eemaldada failist kogu teave, mida sa ei soovi jagada.

5. Looge uus e-posti konto

Kõige lihtsam viis anonüümselt e-kirju saata on luua uus e-posti konto. Kui peate kasutama teenuseid Gmail või Yahoo, võite luua e-posti, kasutades valeandmeid. Valige võltsnimi, kodune aadress, sünniaeg ja ärge andke telefoninumbrit. Pidage aga meeles, et isegi nende ettevaatusabinõude korral jälgivad need teenused ikkagi teie küberliikumist. Samuti on nad kohustatud seda teavet edastama õiguskaitseasutustele.

Kõige anonüümsemad e-posti pakkujad

Kõige anonüümsemad e-posti kontod

Kui soovite saata e-kirju anonüümselt, tuleb alati valida turvaline e-posti teenusepakkuja. Nad võivad ikkagi pidada logi teie nime, IP-aadressi või asukoha kohta, seega peate valima sellise, mis austab teie anonüümsust ja ei kogu teie andmeid.

ProtonMail kasutab teie e-kirjade jaoks PGP-krüpteerimist, enne kui need teie seadmest väljuvad. See garanteerib protokollide puudumise poliitika, nii et isegi kui õiguskaitseorganid koputaksid teenusepakkuja uksele, ei oleks neil midagi näidata.

Pidage meeles, et kui e-kiri on saadetud, ei krüpteeri see metaandmeid, päiseid ega teemaridu. On olemas tasuta ja tasuline pakett (alates 3,49 dollarist kuus), mis suurendab maksimaalset sõnumite arvu, mida saate päevas saata. Ainus puudus on see, et tõenäoliselt palutakse teil esitada telefoninumber, et oma kontot kinnitada.

Kasutage "põletatavat" e-posti aadressi

ProtonMail pakub ka isekustuvate sõnumite funktsiooni. Kõik, mida peate tegema, on määrata oma soovitud aegumistähtaeg ja kui see aeg saabub, kustutab ProtonMail sõnumid vastuvõtja postkastist.

Peale selle pakub see e-posti teenus tasuta VPN-i, rakendusi iOS-i ja Androidi jaoks ning krüpteeritud kalendrit.

2. StartMail – parim lihtne kasutada e-posti teenusepakkuja

Kas StartMaili saab jälgida?
Tasuta versioon:Ei
Platvormid:Ainult veebis
Ladustamine:10 GB
Praegune tehing:Hangi Startmail, nüüd 50% MAHA!

StartMail on see, mida Gmail võiks olla, kui nende ettevõte keskenduks rohkem privaatsusele kui sellele, kuidas reklaame paigutada. Nende emaettevõte juhib isegi Startpage'i, mis on üks väheseid privaatsussõbralikke otsingumootoreid.

Selle näite järgi on StartMail üks kõige privaatsemaid e-posti kaste, mida te võite saada. See toetab põletatavaid e-kirju, nii et saate oma postkasti lisada tõkkeid. Isegi kui selline e-kiri ilmub rämpspostiloendis, saate selle kiiresti kõrvaldada ja luua uue.

Kuidas saata 100% anonüümne e-kiri?

Nagu enamik privaatsusele suunatud e-posti teenuseid, krüpteerib ka StartMail sõnumid lokaalselt ja saadab need HTTPS-i kaudu. On olemas ka PGP-tugi, kuid teie kontakt peab samuti kasutama sobivat seadistust. Vastasel juhul see ei tööta.

Hinnakujunduse poolest algavad StartMaili paketid 2,50 dollarist kuus. Te võite alternatiivina kasutada 7-päevast tasuta prooviperioodi, et kõigepealt proovida kõiki lisafunktsioone.

3. Tutanota – kõige anonüümsem e-posti teenusepakkuja

Kas Tutanota e-post on anonüümne?
Tasuta versioon:Jah, 1 GB
Platvormid:Windows, macOS, iOS, Android
Ladustamine:1-10 GB
Praegune tehing:Saada kuni 20% MAHA Tutanota!

Tutanota võib pakkuda teile läbivat krüpteerimist. Vajaduse korral saate saata krüpteeritud sõnumeid isegi mitte-Tutanota kasutajatele. Krüpteerimine ei hõlma mitte ainult postkasti, vaid ka teie kontakte. Konto registreerimisel ei pea te esitama ühtegi tuvastatavat teavet. Lisaks eemaldab see teie IP-aadressi teie e-kirjadest. Nende kood on avatud lähtekoodiga, nii et igaüks saab seda uurida.

Kas Tutanota e-posti saab jälgida?

See turvaline e-posti teenus on üks parimaid võimalusi neile, kes ei taha kulutada varandust – või üldse raha kulutada. Seda seetõttu, et see pakub tasuta versiooni, mis sisaldab 1 GB salvestusruumi. See pakett toetab siiski ainult ühte kasutajat ja sellel on ka muid piiranguid – näiteks säilitab see teie e-kirju ainult neli nädalat. Lisafunktsioonide, näiteks krüpteeritud kalendrite ja piiramatu e-posti ajaloo seadistamise eest saate maksta vaid 1,20 dollarit kuus.

4. Guerilla Mail – parim ajutine e-posti rämpsposti vastu

Kas geriljapost on anonüümne?
Tasuta versioon:Jah
Platvormid:Veeb
Ladustamine:EI KOHALDATA

Guerilla Mail on olnud populaarne anonüümne e-posti teenusepakkuja alates 2006. aastast. See erineb teistest selles nimekirjas olevatest turvalistest e-posti pakkujatest, kuna pakub ajutist e-posti aadressi, et saata ja vastu võtta e-kirju anonüümselt. Saate e-posti aadressi kas ise luua või lasta Guerilla Mailil seda teie eest teha, kui teil on kiire. Sõnumite saatmiseks ei pea teil isegi kontot omama, mis teeb asja veelgi mugavamaks.

Kas Guerilla Maili saab jälgida?

Saate kasutada Guerilla Maili, kui soovite registreeruda mõnele veebisaidile, kuid teil ei ole mugav kasutada oma tegelikku e-posti aadressi. Teisisõnu võite kasutada seda e-posti teenusepakkujat soovimatute rämpsposti prügikastina või kui te ei usalda saatjat.

Parim asi Guerilla Maili puhul on see, et see on täiesti tasuta – sa lihtsalt lähed nende veebilehele ja kasutad teenust. Praeguseks on Guerilla töödelnud üle 13 miljardi e-kirja – ja see arv kasvab pidevalt.

E-posti turvalisuse ja anonüümsuse tähtsus

Kuidas saata anonüümne e-kiri

Kui kasutate standardset e-posti teenusepakkujat, saate enamasti korraliku teenuse, kuid teie privaatsus võib olla ohus. Need teenused teenivad tulu reklaamidest ja neil on vaja teada teie sirvimisharjumusi, et neid reklaame teie jaoks kohandada. Lisaks paljastavad e-posti metaandmed teie privaatse IP-aadressi kõigile, kes soovivad vaadata X-Originating-IP või Original-IP ridu. See võimaldab häkkeritel (või vastuvõtjal) leida teie linna, riigi, sihtnumbri, internetiteenuse pakkuja ja palju muud.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele