Kuidas turvaliselt salvestada krüptoraha 2023. aastal

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Milline on kõige turvalisem viis krüptoraha säilitamiseks?

Kasutajad võivad bitcoini ja muid krüptoraha märke kaotada varguse, arvutirikke, juurdepääsu võtmete kadumise jms tõttu. Kuna need rahakotid ei ole internetiga ühendatud, on külmhoidmine (ehk offline-rahakotid) üks kõige turvalisem viis bitcoinide hoidmiseks. Mõned inimesed eelistavad siiski kuumad rahakotid, sest need on mugavamad kui külmhoidlad (ehk offline rahakotid salvestavad krüpto vahetuses?

⚡️ Kas krüptoraha on parem hoida rahakotis?

Oma krüptoraha hoidmine börsil, kust te selle ostsite, on investorite jaoks tõenäoliselt kõige lihtsam lähenemine oma müntide hoidmiseks. Siiski võib krüptoraha rahakott pakkuda suuremat turvalisust neile, kes soovivad liikuda turvalisemale võimalusele.

⚡️ Kas krüptoraha kasvab endiselt teie rahakotis?

Teie krüptoraha väärtus kõigub, olenemata sellest, kas seda hoitakse paberrahakotis, riistvara rahakotis või tarkvara rahakotis. Võib esineda hetki, mil hind tõuseb, ja teisi hetki, mil see langeb – see kehtib igasuguse hoiustamisviisi puhul. Nii et olenemata sellest, millises rahakotis oma krüptovaluutat hoiad, hoia silma peal, sest selle väärtus võib igal hetkel muutuda!

⚡️ Kas kuumad rahakotid on turvalisemad kui külmad?

Kuigi kuum rahakott on vastuvõtlik internetirünnakutele, mis võivad raha varastada, on krüptoga kauplemine või ostmine kiirem ja mugavam. Külm rahakott ei ole tavaliselt internetiga ühendatud, seega on see küll turvalisem, kuid vähem praktiline.

Ohutult krüptoraha

Sageli kaotavad üksikisikud une sellepärast, et nende krüptoraha võidakse varastada. Sellegipoolest on digitaalse valuuta turvaline säilitamine lihtsam kui arvata võib. Järgnevad sammud näitavad, kuidas saate oma krüptovaluutat kaitsta.

Kuigi krüptoraha saamine on suurepärane, on oluline teada, kuidas seda turvaliselt hoida. See artikkel annab juhiseid õige rahakoti valimiseks ja oma raha kaitsmiseks võimalike turvaohtude eest.

Kuidas töötab tarkvaraline rahakott?
parim viis krüptoraha säilitamiseks

Krüptoraha rahakott on veebirakendus, mis salvestab teie Bitcoini, Ethereumi või muid digitaalseid varasid.

Selleks, et tagada oma krüptoraha turvalisus ja selle jälgimine, on vaja digitaalset rahakotti, milles saab hoida nii avalikke kui ka privaatseid võtmeid. See tarkvara võimaldab teil saata, vastu võtta krüptoraha varasid, kontrollida oma saldot ja suhelda erinevate plokiahelatega. Krüptovaluutade jaoks on olemas hulk rahakotte; kõige silmatorkavam erinevus nende vahel seisneb aga selles, kas nad on kuumad või külmad.

Valida saab paljude krüptoraha rahakottide vahel, kuid kõige olulisem erinevus nende vahel on see, kas nad on kuumad või külmad.

Ohutult krüptoraha
Milline on kõige turvalisem krüptoraha rahakott?
 • Kuum rahakott on avalikkusele avatud ja sellele saab igal ajal juurde pääseda.
 • Külm rahakott on teatud tüüpi võrguühenduseta rahakott, mis võimaldab teil oma raha turvaliselt hoida. Te võite endiselt igal ajal raha saada, kuid keegi ei saa seda teilt ära võtta.

Pilvepõhised veebipõhised rahakotid, mobiilsed rahakotid ja vahetused on kõik näited kuumadest rahakottidest.

Offline-rahakottide hulka kuuluvad külmad salvestusseadmed, näiteks riistvaralised rahakotid, offline salvestatud paberrahakotid, USB-kettad ja muud offline-mäluseadmed. Füüsilisel andmekandjal olevad esemed, nagu näiteks tegelikud bitcoinid, loetakse samuti võrguühenduseta rahakottideks.

Krüptovaluuta omanikud kasutavad nii külma kui ka kuuma rahakotti. Kuumad rahakotid on kasulikud sagedaseks kauplemiseks, samas kui külmad rahakotid on paremad krüptovaluutade pikaajaliseks säilitamiseks.

Milline on kõige turvalisem külmhoidla krüpto jaoks?
Kas otsite oma Ohutult krüptoraha

Enne erinevate rahakottide uurimist võtame hetkeks meelde, miks oma digitaalse vara hoidmine börsidel ei ole üldiselt kasulik.

Krüptoraha rahakotid on igas vormis ja suuruses.

Krüptoraha rahakotte on nelja sorti: paber, riistvara, pilvepõhine ja veebipõhine. Uurime igaühe unikaalseid omadusi!

krüptoraha annetuskarbid koos paberrahakottidega on suurepärane kingitus!

Loodud bitcoini rahakoti abil, saavad nad säilitada või annetada digitaalseid münte. Paberist rahakotid pakuvad võimalust kiiresti ja usaldusväärselt turvaliselt raha kulutada ja panustada – seega on need ideaalsed Bitcoini annetuste tegemiseks.

KasOhutult krüptoraha on turvalisemad kui börsid?
Parim viis krüptoraha säilitamiseks

Paberikott on teie avalike ja privaatsete võtmete füüsiline või digitaalne koopia, mida hoitakse võrguühenduseta. See võib viidata ka tarkvarale, mida kasutatakse võtmepaaride genereerimiseks koos väljatrükitava failiga. Isegi kui kasutate riistvaralist rahakotti, pakuvad paberrahakotid täiendavat kaitset. Oma varadele paberrahakotis juurdepääsuks võite importida selle tarkvarakliendisse või lihtsalt skannida QR-koodi.

Kui otsite oma valitud krüptovaluuta jaoks paberkandjal rahakoti generaatorit, avastate selle tõenäoliselt projekti veebisaidil või kogukonna lehel. MyEtherWallet on tööriist, mis võimaldab teil teha paberkoti Ethereumile ja igale ERC-20 tokenile. Tehke bitcoini paberrahakott, kasutades bitcoini paberrahakoti generaatorit.

Kas minu pangakonto sidumine Coinbase'iga on turvaline?
Millised on 5 tüüpi Ohutult krüptoraha

Paberist rahakotid on fantastiline viis oma bitcoinide hoidmiseks, kuid nagu kõigel, on ka neil puudusi. Paberist rahakotte saab kergesti kahjustada, põletada, kopeerida ja pildistada kiiresti ning need vajavad täielikku usaldust, kui te neid ise ei tee. Et paberrahakotid oleksid vastupidavamad, on neid mõnikord lamineeritud, trükitud mitu eksemplari, hoitakse erinevates kohtades või hoiustatakse hoiukastis.

Kui soovite oma krüptoraha turvaliselt hoida, on parem hoida neid pigem paberrahakotis kui elektroonilises versioonis arvutis. Paberikoti privaatvõtmed peaksid optimaalse turvalisuse tagamiseks olema alati offline.

Pilve rahakotid

Mis on Ohutult krüptoraha
Mis vahe on krüptoraha ja rahakoti vahel?

Definitsiooni kohaselt on populaarsed rahakotid lihtsad kasutada. Tänu pilviku rahakotile on teie raha kättesaadav mis tahes arvutist, seadmest või asukohast. Need on tõesti praktilised, kuid nad hoiavad teie privaatvõtmeid internetis kõigile nähtaval ja võivad olla kolmandate isikute kontrolli all. Seetõttu on need loomupäraselt haavatavamad rünnakute ja varguste suhtes.

 • rahakotid hõlmavad
 • Valvekoerad
 • Coinbase
 • Metamask
 • Blockchain.info.

Osta ja müüa krüptoraha

Pilviku rahakotid pakuvad kasutajatele kõrgendatud turvalisust tänu oma mittekaitstavale funktsioonile, kuna teenusepakkuja ei pääse ligi teie konfidentsiaalsetele andmetele. Lisaks saate pilvepangakontoga julgelt müntidega kaubelda ja nautida selle veebipõhist või mobiilirakenduse kättesaadavust.

Pilve rahakoti valimisel peaksite alati veenduma, et seda pakkuval ettevõttel on suurepärane maine. Kui võtate aega, et uurida nende volitusi, siis on teie raha turvaliselt paigas ettevõtetes, mis on juba mõnda aega tegutsenud ja mille edu on tõestatud.

Mis on krüptoraha rahakoti juures hea asi
Kuidas näeb välja krüptoraha rahakott?

Oma krüptoraha hoidmine hoiustatud rahakotis

Kui soovite oma krüptoraha turvaliselt hoiustada, on hoiustatud rahakott ideaalne lahendus. Seda tüüpi krüptoraha hoiustamine pakub kas külma (offline) või kuuma (online) turvalisust, sõltuvalt sellest, mis teile kõige paremini sobib. krüptoraha vahetused ja muud allikad paigutavad raha tavaliselt kontole, mida nad oma klientide jaoks kontrollivad – kuid soovi korral saab need vahendid lihtsalt paari klikiga üle kanda isiklikesse rahakottidesse!

Mõned krüptovaluutaplatvormid lubavad teil aga ainult osta ja müüa, kuid mitte kuhugi üle kanda. Sellistel juhtudel on ainus võimalus kasutada nende eestkostetavaid rahakotte. Ehkki paljud investorid kasutavad custodiaalseid rahakotte ilma probleemideta, on seda tüüpi rahakottidel ka eeliseid:

 • See on kõige kasutajasõbralikum.
 • Kui soovite oma krüptovaluutaga kaubelda, on seda lihtne teha, sest see on salvestatud teie kontole.
Milline krüptovaluuta rahakott on parem?
Oma krüptoraha hoidmine hoiustatud rahakotis

Kui teil on krüptoraha rahakott, võimalus kaotada oma krüptoraha on tühistatud. Niikaua kui teil on juurdepääs oma konto üksikasjadele ja volitustele, on juurdepääs sellele vaevata saavutatav. Kui aga jätate kontrolli oma valuuta üle kolmandate osapoolte omanike kätte, siis muutub usaldus ja turvalisus küsitavaks – sest ilma nende kinnitusteta, kes teab, kas nad võivad kogu teie raha välja lukustada või valesti paigutada?

Kui te ei soovi taluda oma krüptoraha rahakoti ehitamise tüütut protseduuri, siis on hoiustatud rahakotid palju sobivam variant. Hoolimata nende kasutusmugavusest on oluline meeles pidada, et neil puudub turvalisus – seega veenduge, et valite platvormi, millel on ranged ohutusnõuded.

Mis vahe on krüptoraha ja rahakoti vahel?
Tarkvara rahakotid

Tarkvara rahakotid

Tarkvara rahakotid on ehk kõige populaarsem krüptoraha rahakott, kuna need on tasuta ja neid on lihtne kasutada. Neid peetakse ka kuumadeks rahakottideks, sest nad on alati internetiga ühendatud.

On olemas kahte tüüpi tarkvarakomplekte – arvutisse ja mobiiltelefoni jaoks. Kõige sagedamini kasutatavad tarkvara rahakotid on järgmised

 • Exodus
 • Jaxx
 • Electrum
 • Mütseel.
Oma krüptoraha hoidmine hoiustatud rahakotis
Milline krüptoraha rahakott on kõige turvalisem?

Riistvaraline rahakott on väline seade, näiteks USB, mis hoiab teie privaatseid krüptovaluuta võtmeid selle asemel, et hoida neid pilves. Need on suurepärased, sest need on turvalised ja nendega saab teha ka online-makseid. Mõned riistvaralised rahakotid on veebikompaktsed, mis tähendab, et saate kasutada mitut valuutat.

Gemini on Ameerika Ühendriikides asuv krüptoraha vahetusplatvorm, mille eesmärk on lihtsustada klientide jaoks turvalist krüptoraha ostmist, müümist, kauplemist ja hoiustamist FDIC-kindlustatud hoiustega. Gemini pakub laias valikus erinevaid krüptovaluutaparteid, mis võimaldab kasutajatel oma portfelli vaevata mitmekesistada. Kliendid võivad ka igal ajal taotleda väljamakseid kas rakenduse veebi- või mobiiliversiooni kaudu.

Tarkvara rahakotid
Kas teie krüptoraha kasvab teie rahakotis?

Populaarsed on sellised riistvaralised rahakotid nagu TREZOR, Ledger Nano S ja KeepKey:

 • Pealkiri
 • Turvaline
 • KeepKey
Kuidas krüptoraha rahakotid raha teenivad
Mis juhtub, kui kannate krüptoraha rahakotti?

Maksimaalse ohutuse tagamiseks hankige riistvara rahakott alati otse tootjalt. Kasutatud rahakoti ostmine võib olla riskantne ja seda ei soovitata – ükskõik, kust te selle ka ei hangiks! Lisaks, kui ostsite oma riistvaralise rahakoti otse selle tootjalt, ärge unustage optimaalse turvalisuse tagamiseks, et initsialiseerida ja lähtestada see ise.

Rahakoti valimine sõltub suuresti sellest, millist tüüpi portfelli te omate. Igal tuntud ettevõttel peaks olema oma määratud rahakott, mis tavaliselt asub nende ametlikul veebisaidil. Siiski võib sageli olla mugavam valida selle asemel mitme valuuta variant.

Kas teil on vaja Store Crypto rahakotti
Milline on parim rahakott krüptoraha jaoks?

Mitte kõik mitme valuuta rahakotid ei toeta kõiki krüptovaluutasid. Isegi riistvaralistel rahakottidel on piiratud arv münte, mida nad saavad käsitleda. Teisest küljest on mitmeid rahakoti võimalusi tuntud krüptovaluutade, nagu Bitcoin ja Ethereum, jaoks.

Samuti peate kaitsma oma salajase taastamise fraasi, kui olete omandanud krüptoraha rahakoti. Üks turvalisemaid meetodeid oma lähtesõnade hoidmiseks on krüptoraha Tag, mis võimaldab teil salvestada krüptoraha praktiliselt hävitamatutel titaanplaatidel.

Parimad turvameetmed isiklike võtmete kadumise vältimiseks

Valides oma krüptovaluutavarade hoidmise privaatses rahakotis, olete võtnud kontrolli oma digitaalse tuleviku üle. Kiitus teile! Kuigi selle võimuga kaasneb ka vastutus. Teie võime hoida oma privaatseid võtmeid turvaliselt ja turvaliselt on nüüd määravaks teguriks, kui edukas olete krüptoraha hoidmisel.

Kas Store krüptoraha
 rahakotid on turvalised?
Milline on parim krüptoraha rahakott algajatele?

Kõige sagedamini kasutatavad turvameetmed on järgmised:

Ärge hoidke krüptoraha pikema aja jooksul või kauem kui vaja.

Kahefaktoriline autentimine peaks olema alati sisse lülitatud (2FA).

Kui kasutate riistvaralist rahakotti, säilitage pin-kood, mida on raske ära arvata, ja ärge kunagi avaldage oma 24-sõnalist taastamislauset internetis.

Ei ole hea mõte uhkustada oma krüptovaluutavaraga, kasutades samal ajal oma tegelikku nime või aadressi. Isegi kui hoiad oma krüptoraha varasid külmas (offline) hoidlas, võivad häkkerid need ikkagi varastada.

Milline on kõige turvalisem krüptoraha rahakott Store Crypto
Milline krüptoraha rahakott on madalaimad tasud?

Usaldage ainult teavet, mida näete oma riistvaralise rahakoti ekraanil, ja kontrollige kõiki seadmes olevaid andmeid kaks korda.

Eeldage alati, et teie seadmeid võidakse igal hetkel häkkida, seega käsitsege oma arvuti või mobiiltelefoni ekraani ettevaatlikult.

Loe edasi, et teada saada, kuidas kaitsta end krüptoraha varguse eest.

Hoiduge krüptovaluutade kasutamisel andmepüügi saitidest. Vahetusse või veebipõhisesse rahakotti sisse logides veenduge, et sisestate õige aadressi. Paljud võltsitud veebisaidid on loodud nägema välja nagu vahetused, et varastada teie sisselogimise andmeid. Enne tundliku teabe sisestamist kontrollige alati kaks korda, kas veebisaidi aadress on õigesti kirjutatud.

Milline on kõige populaarsem krüptoraha rahakott
Mida teeb krüptoraha rahakott?

HTTPS-protokoll on turvaline ühendus, mis krüpteerib teie brauseris olevad andmed ja muudab need loetamatuks kõigile, kes neid otsida võivad. Enamik veebisaite peaks nüüd kasutama HTTPS-i, kuid võite siiski leida mõned veebisaidid, mis seda ei kasuta.

Kasutage turvalist Wi-Fi-võrku. Ärge kunagi ühendage oma veebipõhist rahakotti, vahetuskontot või muud kriitilist turvapunkti avaliku Wi-Fi kaudu. Isegi kui olete näiliselt turvalises kohas, veenduge, et teie juurdepääsupunkt kasutab tugevat krüpteerimist, näiteks WPA2.

Kui kavatsete investeerida krüptovaluutasse, siis hajutage kindlasti oma vara laiali. Parim viis enda kaitsmiseks on kasutada ühte või mitut külmdepositooriumi pikaajaliseks säilitamiseks ja vähemalt ühte kuuma rahakotti kauplemiseks ja tehinguteks.

parim viis krüpto salvestamiseks
Kas mul on vaja krüptoraha rahakotti?

Kahefaktoriline autentimine on hädavajalik. Kasutage oma kontode kaitsmiseks alati kahefaktorilist autentimist. Kui saate, kasutage SMSi asemel 2FA tarkvara või riistvara.

Hoidke IP-aadresside ja tühistamisaadresside valget nimekirja. Kui teil on fikseeritud IP-aadress, kasutage seda lisaturvalisuse tagamiseks. Veenduge, et ainult teil on juurdepääs oma kontodele ja rahale.

Enne krüptoraha tehingute saatmist kontrollige kindlasti digitaalset rahakoti aadressi ja kontrollige seda kaks korda. Kahjuks on olemas pahavara, mis võib aadressi muuta, mille tulemusel saadetakse teie tehing valele isikule. Enamasti sisestab ründaja oma aadressi, et ta saaks teie raske töö eest kasu lõigata. Selle kohutava olukorra vältimiseks võta paar minutit rohkem aega, et kinnitada rahakoti aadressi õigsust.

Veenduge, et saate riskidega hakkama. Mõned inimesed ei tunne end kunagi turvaliselt ja teevad suuri jõupingutusi, et kaitsta oma digitaalset vara. Nad jätavad aga tähelepanuta, et turvalahendused võivad neid ka haavatavaks muuta.

osta ja müüa krüptoraha
Mis on krüptoraha rahakott? Kuidas see töötab?

Kuna küberkurjategijad leiavad pidevalt viise, kuidas digitaalkontodesse sisse murda, on ka oht, et kaotate neile juurdepääsu. Selleks, et vältida olukorra muutmist vajalikust keerulisemaks ning leida harmoonia turvalisuse ja lihtsuse vahel, peate juba praegu võtma asjakohaseid ettevaatusabinõusid.

Rahalise vabaduse poole liikudes on oluline õppida, kuidas kaitsta ja kindlustada oma krüptoraha. Mida oskuslikumalt omandate need oskused praegu, seda kiiremini saate tulevikus kasu neist!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele