Krüptomull: Mis saab edasi?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mida tähendab krüptoraha krüptovaluuta mull?

Skeptikute seisukoha järgi on krüptovaluutad spekulatiivne mull, mis on kohe-kohe lõhkemas.

⚡️ Milline krüptoraha plahvatab järgmisena?

Chainlink on üks kindlamaid krüptovaluutasid praegu. See on üks top krüptovaluutadest, mis 2023. aastal selle tõttu plahvatab. Chainlink on krüptoraha, mis ühendab plokiahelad välismaailmaga “oraaklite” abil.

⚡️ Kas Etherium on mullikrüpto?

Vaatamata sellele, et Etherium on 2017. aastal populaarsus oluliselt kasvanud, väidavad mõned eksperdid, et tegemist ei ole krüptovaluuta mulliga. Krüptoraha turg plahvatas eelmisel aastal ja Etherium on üks paljudest näidetest. Etheri hind oli aasta alguses vaid 8 dollarit mündi kohta, mis tegi sellest maailma suuruselt teise digitaalvaluuta kapitaliseerituse järgi.

⚡️ Kas XRP plahvatab?

Sellest ajast alates on enamik krüptovaluutasid, eelkõige sellised raskekaalud nagu Bitcoin (BTC-USD), Etherium (ETH-USD) ja Solana (SOL-USD), langenud surve alla. Sellegipoolest on müntide populaarsus ja nende taga olev plokiahela tehnoloogia endiselt tugev.

Mull on termin, mida on viimasel ajal finantsajakirjanduses liigselt kasutatud, et kirjeldada kõike alates eluasemeturust kuni aktsiate ja kasutatud autodeni.

Kuna Föderaalreserv on majandusse süstinud triljoneid dollareid, et võidelda COVID-19 vastu, on kinnisvara- ja aktsiahinnad tõusnud hüppeliselt.

Mida tähendab krüptomull?
Kas on olemas krüptomull?

Kuigi on tõsi, et turu väärtused on tavapäraste tegurite tõttu veninud ja et kinnisvaraturg ei ole võib-olla kunagi varem olnud kuumem, on raske kindlaks teha, kas need varad on mullas või mitte.

Siis on krüptovaluutad, kiiresti laienev varaklass, mis pandeemia ajal tootis raha, mis muutis varajaste investorite elu.

XRP väärtus on viimastel nädalatel palju muutunud ja paljud inimesed on mures, et kogu krüptoraha turg on üles ehitatud spekulatsioonile. Bitcoin ja Ethereum on turukapitalisatsiooni poolest kaks kõige populaarsemat krüptovaluutat. Nende mõlema väärtus on alates 2019. aastast hüppeliselt tõusnud, mis paneb mõned uskuma, et globaalsete krüptovaluutaturgude ümber võib tekkida “mull”.

Kuidas krüptomullid toimivad?
Milline krüptoraha plahvatab järgmisena?

Mis on krüptomull?

Krüptomull on mull krüptoraha turul.

Krüptomull on see, kui hinnad turul kiiresti tõusevad ja siis järsku kokku kukuvad. 2017. aasta krüptomulli põhjustasid spekulandid, kes uskusid, et Bitcoini hind jätkab ainult tõusu. Kuid kui Bitcoin jõudis sama aasta detsembris umbes 20 000 dollarini mündi kohta, lõhkes mull ja hinnad langesid mõne kuu jooksul umbes 6000 dollarini.

Krüptovaluutadega saab internetis kaubelda 24/7, mis teeb neist likviidsed varad, mis ei allu ühelegi keskpangale või valitsusele. See võib olla üks põhjus, miks inimesed ei ole kriisi ajal krüptovaluutadele tähelepanu pööranud.

Milline krüptoraha mull plahvatab järgmisena?
Kas bitcoin võib kokku kukkuda nullini?

Epideemia leviku käigus hakkasid suured institutsionaalsed investorid investeerima krüptovaluutaturgudele. Legendaarsed investorid nagu Paul Tudor Jones panustasid nendele põnevatele finantsinstrumentidele.

Samuti võib tekkida FOMO ehk Fear of Missing Out on a chance, mis võib aidata krüptoraha turuhindu rekordkõrgustesse tõsta.

Lisage sellele veel valitsuse stiimulite maksmine ja inimesed, kes on lõksus kodus, kus nad on sotsiaalselt isoleeritud, ja teil on epideemia tekkimise eeldused.

Kas Etherium on krüptomull?
Miks on krüpto startupid nii kallid?

Nüüd, kui pandeemia on lõppemas, mõtlevad investorid, kas krüptovaluutaturgude äkiline kasv oli tingitud lihtsalt sellest, et raha on üldiselt rohkem saadaval.

Krüptovaluutad on vastuoluline teema – mõned inimesed arvavad, et need põhinevad tipptasemel tehnoloogial, mis võib muuta meie arusaama rahast, samas kui teised arvavad, et need ei ole elujõulised.

Krüpto startupid toovad miljardeid isegi kõrge väärtuse juures

Krüptoraha mull on näide massilisest hüsteeriast investeerimise üle.

Krüptopessimistidel on palju tõendeid, mis tõestavad, et krüptovaluutaturg on mullis.

Krüptovaluuta mull tähendus
Kuhu investeerivad riskikapitalistid oma raha 2023. aastal?

Kuhu investeerivad riskikapitalistid 2023. aastal

Nende eesmärkide mõistmisega saame parema ülevaate sellest, mis on need volatiilsed varad.

Bitcoin on maailma populaarseim virtuaalne valuuta ja sellel on tavapäraste fiat-valuutade ees mitmeid eeliseid. Kuna aga selle väärtus kõigub nii kiiresti, sarnaneb see pigem suure impulssiga aktsiatele kui riiklikele valuutadele, nagu USA dollar.

Krüptovaluutad ei ole stabiilsed, mis muudab need ebausaldusväärseks meetodiks raha säästmiseks. Samuti on neid lihtne võltsida – selleks on vaja vaid mõningaid programmeerimisoskusi. Coin Gecko andmetel on praegu ringluses üle 12 000 erineva krüptovaluuta.

Kas see on riskikapitalimull või lihtsalt uus normaalsus?
Kas bitcoin võib jõuda 1 miljoni dollarini?

Krüptovaluuta hinnad, mis jõudsid novembris rekordtasemele, peaksid investoritele meelde tuletama, kui kiiresti need hinnad võivad langeda. Mõne kuu jooksul on turuväärtus vähenenud rohkem kui 1,2 triljoni dollari võrra.

Enamik krüptomulle läbib need viis etappi: väljatõrjumine, tõus, eufooria, kasumivõtmine ja paanika.

On võimalik, et investorid müüvad oma vara maha, et võtta kasumit, ja on huvitav näha, kuidas krüptovaluutaturud reageerivad, kui Föderaalreserv karmistab oma rahapoliitikat, et võidelda inflatsiooni vastu.

Miks krüptomullide veebileht lõhkeb?
Kas krüptoraha on seotud aktsiaturuga?

Krüpto startupide väärtused on viimasel ajal hüppeliselt tõusnud.

Krüptovaluutad nagu FTX ja OpenSea, mille väärtus on viimasel ajal järsult tõusnud, võivad viidata majanduslikule mullile.

Krüptoraha hindade hiljutine tõus võib olla tingitud mitmest tegurist, millest üks on Hiina keeld esialgse mündi pakkumise (ICO) kohta. Jaanuari keskel teatasid Hiina ametiasutused oma otsusest reguleerida või keelata Bitcoini tehingud. Mitte kaua aega pärast seda vallandasid Hiinast saabunud negatiivsed uudised ülemaailmse hinnalanguse. Krüptovaluutade hüppeliselt kasvav populaarsus ja kasutamine on aga põhjustanud bitcoin'i sularahaautomaatide arvu plahvatusliku kasvu.

Ettevõte on pärast viimast rahastamisvooru laienenud, kuid see ei ole ainus IT-tööstuses tegutsev ettevõte. See kasv meenutab väga dot-com'i aega, mil enamik tehnoloogiaettevõtteid hinnati miljard dollarit või rohkem.

Kas bitcoin võib kokku kukkuda nullini?
Kuidas on krüptovaluutad seotud turukapitalisatsiooniga?

OpenSea, juhtiv krüptovaluuta turg on CoinMarketCapi andmetel hinnatud 13,3 miljardi dollariga.

NFTde müük jõudis jaanuaris esimest korda 7 miljardi dollarini, kuid paljud neist olid müüja poolt tehtud ostud, et suurendada võltsitud nõudlust ja tõsta hindu.

See esitus vaevalt et tekitab usaldust.

Kuna digitaalseid varasid, nagu krüptoraha ettevõtted ja NFTs “CryptoPunks” müüakse miljonite dollarite eest, on raske eitada, et meie silme ees on mulli tekkimas.

Kumb on parem investeerida krüptovaluutasse või aktsiatesse?
Kas börsikrahh mõjutab krüptoraha?

Krüptovaluutade kõige rangem test

Viimastel kuudel on olnud mitmeid hoiatussignaale, et krüptovaluutaturgudel võib olla tulemas pikaajaline karuturg. On mõistlik ennustada, et 2023. aasta on selle põneva varaklassi tuleviku jaoks oluline aasta.

Kas krüptoraha mull hakkab puhkema, sest majanduses ringleb vähem sularaha?

Kuna krüptovaluuta ja plokiahela tehnoloogia muutub üha populaarsemaks, kas investorid loobuvad traditsioonilistest valuutadest digitaalsete valuutade jaoks?

Kas teie arvates on krüptoraha kauplemine parem kui aktsiatega kauplemine? Miks te seda ütlete?
Mida ütles Bill Gates krüptoraha kohta?

Üks on kindel: varajased krüptovaluutainvestorid on oma usu eest sellesse revolutsioonilisse tehnoloogiasse kenasti tasutud.

krüptomullid lõhkevad sageli, jättes peole hiljaks jäänud investorid pahasti põlema. Arvestades eespool nimetatud ohusignaale, peaksid krüptoraha investorid olema praegu eriti ettevaatlikud investeerimise suhtes, sest

Krüptoraha hindade võrdlemine aktsiaturuga

Krüptoraha hinnad ületavad regulaarselt aktsiaturu hindu. Üks Dogecoin-token ei olnud kunagi rohkem kui ühe dollari väärtuses, kuid selle väärtus tõusis eelmisel aastal poole sendi pealt 72 sendini 2020. aasta lõpus, mis tähendab 15 000-protsendilist tõusu. Seejärel kukkus see sama kiiresti.

Milline krüptovaluuta hakkab 2022. aastal õitsema?
Kuidas takistab krüptoraha topeltkulutusi?

Krüptovaluutade populaarsuse kasvuga on tekkinud palju uusi ja uuenduslikke projekte. Mõnel neist võrkudest on oma mündid, mida võiks potentsiaalselt kasutada mitmesuguste esemetega kauplemiseks, alates süsinikuühikutest kuni hariduslike õpikute digitaalsete koopiateni. Teiste märkimisväärsete võrgustike hulka kuuluvad Solana, Polygon jne oma krüptoraha müntidega, mida võib kasutada ka kõigega kauplemiseks alates heitmelubadest kuni kõrgkooli õppematerjalide elektrooniliste versioonideni.

Paljud mündid, nagu Dogecoin ja Shiba Inu, on loodud internetivitsadeks või Wolf Game'i jaoks loodud žetoon $wool, millel ei ole mingit muud funktsiooni kui kauplemise vahend. Mõnda aega oli Dogecoin väärt rohkem kui kogu Twitteri aktsia väärtus 2017. aastal. Shiba Inu turukapitalisatsioon on suurem kui American Expressi oma ja $wool on suurem kui Goldman Sachsil.

Millised on krüptovaluutade 2 riski?
Kas krüptoraha on mullis?

Meediaväljaande CoinDesk analüütik George Caludis ütles, et krüptoraha keerab meie mõiste “väärtus” pea peale. “Shiba Inu ei tohiks olla midagi 11-kohalise summa lähedast väärt,” lisas ta.

Mõned krüptoettevõtjad on endiselt valmis ohust hoolimata kahekordistama.

PDX on endise investeerimispankuri Shane Rogersi asutatud maksetöötlusfirma, mis võimaldab klientidel teha oste krüptovaluutade abil kaupmeestelt, kes neid ei aktsepteeri. Hr Rogers aga käivitas PDX Coini detsembris, selle asemel, et taotleda oma ettevõtte rahastamiseks tavalisi investoreid. Selle firma asutaja võib aktsiate asemel müüa tokenid.

Kas krüptovaluutasse võib kaotada rohkem kui investeerida?
Kas Ethereum on oodata buumi?

Arvestades, et härra Rogers pani kõik oma ettevõtte varad pigem Bitcoini kui stabiilsemasse vääringusse, elab ta hirmus, et märkimisväärne müük kahjustab nende varade väärtust olematuks. Näiteks 19. mail pärast seda, kui Hiina teatas, et keelab pankadele krüptovaluutaga kauplemise, kukkusid digitaalsete varade hinnad umbes 30%.

Kaheksa krüptovaluuta võrdlus näitab, et Bitcoin Cash on kõige kiirema tehingukiirusega, millele järgneb Litecoin.

Kuigi Bitcoini ja Etheriumi väärtus on kokku üle triljoni dollari, moodustavad teised krüptovaluutad vaid murdosa sellest summast. Lisaks on suurte summadega kauplevate inimeste arv üsna väike.

Kas Ethereum võib lõhkeda?
Kas Ethereumil on lootust?

“Bitcoini kasutavad inimesed üle kogu maailma,” ütleb Chainalysis'i Maddie Kennedy. “Mündid, kus on palju tegevust mõne kasutaja poolt, domineerib aktiivne siseringi klubi.”

Valides mündi või sümboolika, mis on mõeldud konkreetse vajaduse rahuldamiseks – erinevalt tavalisest rahast nagu bitcoin või näiteks raha saatmise vahendina piirkondades, kus põhilised finantsteenused on piiratud – võib see aidata teil džunglist läbi murda. Olenemata sellest, kas selle väärtus tõuseb või langeb, võib eeldada, et sellele on alati mingi kasutusviis.

Kuid nagu iga investeeringu puhul, tehke kõigepealt kodutöö.Krüptomullid võivad tekkida ja plahvatada näiliselt üleöö, seega on oluline mõista iga projekti aluseks olevat tehnoloogiat ja võimalikke riske.

Kas Ethereumil on lootust?
Mida siis teha esmakordselt investeerivale investorile?

Kas on olemas Bitcoini mull?

Seda on raske teada – peamiselt seetõttu, et Bitcoini tegeliku väärtuse määramine on keeruline. Kaks tegurit muudavad Bitcoini hindamise eriti keeruliseks.

  • BTC lühike kogemus tähendab, et äsja asutatud ettevõtted on ebastabiilsed ja hinnad võivad tõenäoliselt järsult muutuda, kui turg selgitab välja selle õiglase väärtuse. Need järsud hinnamuutused võivad tekitada mullide tekkimise ja lõhkemise mullide muljeid.
  • Bitcoin erineb täielikult teistest investeeringutest. Tavaliselt saavad investorid aru, kui palju on ettevõte väärt, hinnates selle võimet tulu teenida. Krüptovaluutade puhul see aga ei toimi, sest need ei toimi nagu ettevõtted. Bitcoin konkreetselt ei teeni raha – mis teeb selle väärtuse mõistmise keeruliseks.
Mida teha esmakordselt investeerijale?
Kas on olemas Bitcoini mull?

Kuigi hinnad on olnud madalad kogu 2023. aasta jooksul, võib see mõne eksperdi sõnul olla vaid väike tagasilöök. Samal ajal usuvad teised, et see võib olla krüpto languse algus. Vahepeal töötavad sellised finantsasutused nagu Fidelity ja Visa selle nimel, et Bitcoin muutuks peavoolulisemaks. Samas pööravad ka reguleerivad asutused krüptole suuremat tähelepanu, mis võib tulevikus tähendada rangemaid reegleid.

Tark mõte krüptovaluutasse investeerimist kaaludes on piirata võimalikke negatiivseid külgi, kasutades ainult 10% oma kogu investeerimisportfellist riskantsemate varade, nagu krüpto, jaoks. Nii saate kasu kõige positiivsematest tingimustest, vähendades samal ajal puudujääke, kui hinnad kiiresti langevad.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele