Kõige turvalisemad paroolihaldurid aastal 2023

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Kas paroolihaldureid saab häkkida?

Ükski turvatarkvara ei ole vigadeta. See ei tähenda, et peaksite küberturvalisusest ja paroolihalduritest täielikult loobuma. Need ei pea olema täiuslikud, et teid kaitsta. Nad peavad olema piisavalt turvalised, et ründajatel oleks palju raskem teie andmeid kätte saada. Turvaline paroolihaldur on raske pähkel.

⚡️ Milline on parim ja kõige turvalisem paroolihaldur?

Parimal ja kõige turvalisemal paroolihalduril peaks olema tugev krüpteerimine, seadmeülene funktsionaalsus, paroolide jagamine ja 2FA autentimine. Enamik turvalisi paroolihaldureid pakub samu funktsioone. Soovitame siiski valida NordPassi, sest see tagab teile tööstusstandardi kohase kaitse.

⚡️ Kuidas tagavad paroolihaldurid teie paroolide turvalisuse?

Salasõnahaldurid kaitsevad teie andmeid mitte ainult häkkerite, vaid ka nende endi eest. Tänu nullteabe arhitektuurile krüpteeritakse teie andmed enne teenusepakkuja serverisse jõudmist sõjalise salastatuse tasemega. Seetõttu on teie andmeid praktiliselt võimatu dešifreerida.

⚡️ Kas paroolihalduri rakendused jälgivad või müüvad minu isiklikke andmeid?

Paroolihaldur ei saa jälgida, rääkimata teie andmete müümisest, kui ta rakendab null-teadmiste arhitektuuri. Ja seda teevad parimad paroolihaldurid. Nad krüpteerivad teie isikuandmed enne nende serveritesse jõudmist, nii et neile ei ole võimalik ilma põhiparoolita ligi pääseda.

⚡️ Millised on paroolihalduri puudused?

Paroolihalduri kõige suurem puudus on see, et kui see peaks sattuma ohtu, siis on see üks rikkepunkt. Rikkumise korral oleks sellises andmebaasis kõik teie kontod ühes kohas, lisaks makse- ja väga tundlikud isikuandmed. Seda puudust leevendab mitmeteguriline autentimine, mis muudaks sissetungimise palju raskemaks.

⚡️ Miks on mõned paroolihaldurid tasuta?

Salasõnahaldurid moodustavad küberturbetoodete väikese niši. See tähendab, et nad on veelgi kitsam segment niigi väikesest segmendist. Enamik kliente ei ole võimalikest riskidest isegi teadlik. Paroolihaldurite arendajad on siis ennekõike harjutamas selliste toodete vajadusi. Tasuta versioon teeb müügi lihtsamaks ja on suurem tõenäosus, et kasutaja ostab täistoote, kui ta harjub selle mugavusega.

Andmete lekkimisel või rikkumisel võivad olla teie jaoks väga rängad tagajärjed. Olgu see siis juurdepääsude kaotamine teatud saitidele või teie isiklike andmete varastamine lihtsalt seetõttu, et olete kasutanud samu paroole liiga paljudes kontodes.

Usaldusväärne ja turvaline paroolihaldur mitte ainult ei hoia teie kasutajatunnuseid turvaliselt, vaid aitab ka luua ainulaadseid ja turvalisi paroole, et tagada teie konto turvalisus. Enam ei ole vaja meeles pidada iga üksikut keerulist parooli, vaid ainult seda, millega pääsete oma kontole.

Parimad ja kõige turvalisemad paroolihaldurid

Selles 2023. aasta parimates ja kõige turvalisemates paroolihaldurites artiklis tutvustame teile parimaid kandidaate, mis kaitsevad teie andmeid rikkumiste ja häkkimiste eest ning pakuvad teile mugavamat võimalust hoida kõiki oma andmeid ühes turvalises hoidlas.

Parimad paroolihaldurid aastal 2023

 1. NordPass – kõige turvalisem paroolihaldur
 2. Keeper – parim Apple'i seadmete jaoks
 3. RoboForm – parim brauserite jaoks
 4. 1Password – parim perekondlikuks kasutamiseks
 5. Dashlane – parim paroolide jagamiseks

Kas paroolihaldur on parim viis paroolide säilitamiseks?

Peaaegu iga veebileht, mida külastate, või platvorm, mida kasutate, nõuab konto loomist. Kui otsite oma andmete jaoks parimat turvalisust, peaksite kasutama igaühe jaoks keerulisi, ainulaadseid paroole, et vältida andmete lekkimist või kontode häkkimist. Siiski oleks peaaegu võimatu kõiki paroole meeles pidada.

Parimad paroolihaldurid aastal 2023

Siinkohal on paroolihaldur parim lahendus. See ei ole mitte ainult kõige turvalisem viis kõigi oma sisselogimisandmete ja muu tundliku veebiteabe salvestamiseks, vaid ka ideaalne vahend murdumatute paroolide genereerimiseks, muude tundlike andmete, näiteks krediitkaardiandmete või turvaliste märkmete salvestamiseks, ning kõik, mida peate tegema, on ainult ühe parooli – teie põhiparooli – meeles pidamine.

Salasõnahaldurid lihtsustavad ka teie elu, võimaldades automaatset täitmist usaldusväärsetes seadmetes. Mõned neist kontrollivad isegi regulaarselt tumedat veebi, et näha, kas mõni teie parool on muutunud avalikult kättesaadavaks.

Samuti, kui soovite vältida klaviatuuri ja ekraani logimist, on paroolihaldur teile hea abimees. Kokkuvõttes on see hädavajalik, kui soovite suurendada oma turvalisust ja sulgeda kõik häkkerid, kes üritavad teie andmetele ligi pääseda ja neid lekitada.

Parimad paroolide haldurid

Siiski tuleks meeles pidada, et mõnda paroolihaldurit võib häkkida, nagu juhtus LastPassiga 2022. aastal. Seetõttu soovitame teil tõesti uurida paroolihaldurite turvalisust ja valida ainult need, millel on usaldusväärsed turvaauditid ja asjakohane krüpteerimine, et hoida oma andmeid turvaliselt.

9 parimat rakendust paroolide haldamiseks

NordPass - parim paroolihaldusvahend aastal 2023

Kuna oma salasõna kaotamine võib tähendada raha või maine kaotamist, tundub mõistlik investeerida parimasse ja turvalisemasse võimalikku kaitsesse selle vastu. Seepärast leiad allpool ainult parimad paroolihaldusvahendid, mis on teadaolevalt seda tööd teinud.

Et teada saada, milline pilve- ja töölaua-põhine paroolihaldur on teie konkreetsete vajaduste jaoks parim, oleme läbi vaadanud ja välja valinud parimad paroolihalduri rakendused, lugege edasi.

1. NordPass – parim paroolihaldusvahend aastal 2023

Kas NordPass on turvaline?
Pilvemälu:3 GB (koos rakendusega NordLocker)
Tasuta versioon:Jah
Brauseri pluginad:Chrome, Firefox, Safari, Opera, Brave, Vivaldi ja Edge.
Praegune tehing:🔥 Hangi NordPass, nüüd 52% MAHA ja 1 kuu TASUTA! 🔥

Meie nimekirjas on kõrgeima hindega paroolihaldur NordPass. See on osa veebiturvalisuse paketist, mis sisaldab NordLockeri krüpteeritud failihoidlat ja NordVPNi. Nii et vaatame, mis paneb selle paljude parimate paroolihaldurite nimekirjade tippu.

Alustuseks on NordPassiga alustamine imelihtne. Nagu kõik teisedki, kasutab see peaparooli, et kaitsta oma varakambrit ja sünkroniseerib kõik andmed kõigis seadmetes. Samuti on võimalus kasutada Touch ID või Face ID (ainult iOS,) või sõrmejälje asemel teistes seadmetes. 2FA jaoks on vaja autentimisrakendust ja uue seadme lisamisel e-kirja, kuhu saadetakse 6-kohaline kood.

Lisaks pakub NordPass järgmise põlvkonna XChaCha20-krüpteerimist koos Argon 2 võtme tuletamisega. Kuigi konkurentide kasutatavas AES 256-bitises AESis pole midagi halba, on XChaCha20 lihtsam integreerida ja vähem altid valekonfigureerimisele.

Arvamused paroolihaldurite kohta

Samuti on see palju kiirem krüpteerimismudel, eriti seadmetes, millel ei ole sisseehitatud AES-kiirendatud riistvara. Veel üks eelis on see, et see on ka turvalisem, XChaCha20 rakendab kahte erineva pikkusega võtit, mis hõlmab 256-bitist krüpteerimist.

Lisaks töötab see paroolihaldur null-teadmiste arhitektuuril, nii et teie andmed krüpteeritakse teie seadmes ja lähevad alles seejärel teenusepakkuja serveritesse. Seega ei ole andmete häkkimise võimalusi.

Sellel paroolihalduril on rakendused Windowsi, macOSi, Linuxi, Androidi ja iOSi jaoks. Mis puutub brauseripikendustesse, siis on raske leida suuremat valikut. NordPassi saab installida Chrome'ile, Firefoxile, Safarile, Operale, Brave'ile, Vivaldile ja Edge'ile.

Väärib märkimist, et NordPassil on

NordPass on tõesti kasutajasõbralik, pakkudes kõiki funktsioone, mida keskmine kasutaja vajab. Saate luua paroole ja hinnata nende tugevust, kasutada automaatset täitmist ja automaatset salvestamist ning jagada sisselogimise andmeid. Samuti on olemas reaalajas andmemurde skanner, mis skaneerib teie paroole ja krediitkaardiandmeid lekkinud andmebaasidest. Kui mõni teie teave leitakse veebist, teavitatakse teid sellest kohe rakenduse sisese teate või e-kirja teel. Me igatsesime aga tundlike failide pilvemälu (on olemas eraldi NordLockeri rakendus, millele pääseb sama konto kaudu ligi) või alternatiivi majasisese autentimisrakenduse asemel.

NordPassil on mõned ainulaadsed lisafunktsioonid:

 • Andmekaustad – saate hõlpsama juurdepääsu tagamiseks korraldada kõik oma andmed erinevatesse kaustadesse.
 • OCR – skaneerib automaatselt tekstiandmed krediitkaartidelt, dokumentidelt ja fotodelt.
 • Offline-režiim – võimaldab teil pääseda oma võlvile ligi ka siis, kui internetiühendus puudub.
 • Hädaolukorrale juurdepääs – on suurepärane turvavõimalus, mis võimaldab teil valida hädaolukorrale kontaktisiku, kes saaks teie kontole ja paroolidele ainult lugemisõigust, kui teiega peaks midagi juhtuma.
 • Password Sharer – see on NordPassi lisa, kuid selle kasutamiseks peate minema nende veebisaidile. See on läbivalt krüpteeritud vahend, mis võimaldab paroole, passiandmeid või salajasi sõnumeid turvaliselt jagada kellegagi internetis.
 • Paroolide import – NordPass pakub palju võimalusi oma paroolide importimiseks. See hõlmab kõige populaarsemaid paroolihaldureid. Kahjuks peate käsitsi kontrollima, kas eksporditud fail vastab NordPassi kriteeriumidele.
NordPass

Tasub mainida, et NordPassil on suurepärane klienditugi, mis hõlmab 24/7 live-chat'i, e-posti ja pidevalt kasvavat teadmistebaasi.

Tasuta versioon on üsna võimas, kuigi see lubab kasutada ainult ühte aktiivset seadet ja selles puuduvad turvaline jagamine ja usaldatavad kontaktid.

Alates 1,43 dollarist kuus kaheaastase paketi puhul ei riku NordPass teie panka ja annab teile 30 päeva aega, et muuta oma meelt. Lisaks aktsepteerib see ka AmazonPayt ja krüptovaluutasid.

Lisateabe saamiseks külastage meie NordPassi ülevaadet.

Nordpass

Plussid

 • Järgmise põlvkonna XChaCha20 krüpteerimine
 • Odavam kui enamik
 • Mitmefaktoriline autentimine
 • Võimas tasuta versioon
 • Anonüümne maksevõimalus
 • 24/7 andmete rikkumise skanner

Miinused

 • Tasuta versioon töötab ainult 1 seadmes

2. Keeper – parim Mac- ja iOS-seadmetele

Keeper - parim Mac ja iOS seadmete jaoks
Pilvesalvestus:5 GB
Tasuta versioon:Ei, 30-päevane tasuta prooviperiood
Brauseri pluginad:Chrome, Firefox, Opera, Edge, Internet Explorer
Praegune tehing:🔥 Saada 40% OFF Keeper Unlimited ja Family plaanid! 🔥

Keeper on kindel ja turvaline paroolihaldur, mis kasutab nulltunnetuse lähenemist. See tähendab, et teie andmed krüpteeritakse kõigepealt seadme tasandil ja alles seejärel lähevad teie andmed teenusepakkuja serveritesse. Loomulikult pääsete sellele tööriistale ligi ka oma peaparooliga.

Kõigil paroolihalduritel peab olema mingi kahefaktoriline autentimine ja Keeperil on hulk võimalusi. Saate kasutada SMS-i, Google'i ja Microsofti autentijat (TOTP), RSA SecurIDi, Duo Securityd, U2F-i (YubiKey) ja KeeperDNA-d. Viimane on patenteeritud 2FA-variant, mis võimaldab biomeetrilist autentimist nutitelefoni või nutikella abil.

Keeperil on rakendused Windowsile, macOSile, Linuxile, Androidile ja iOSile. Mis puutub brauseri laiendustesse, siis need on nii head kui võimalik – saate oma volitusi automaatselt täita, genereerida paroole, lisada uusi paroole ja kohandada turvasätteid. Brauseripikendus töötab Chrome'i, Firefoxi, Opera, Edge'i ja IEga. Lõpuks saate oma hoidlasse sisse logida ka Keeperi veebisaidilt.

Hoidja Hoidja

See paroolihaldur on rikkalik teenus. Tegelikult ei ole mõned funktsioonid ühelgi teisel paroolihalduril saadaval:

 • KeeperChat – on eksklusiivne funktsioon, mis on saadaval ainult Keeperis. See on turvaline sõnumite süsteem, mis sisaldab isekustuvaid sõnumeid ja meediagaleriid privaatsete fotosessioonide ja saksofoniga täidetud muusikavideote jaoks.
 • Turvaaudit – kontrollib kõiki teie paroole, hindab nende tugevust ja soovitab nõrkade paroolide vahetamist.
 • Breach Watch – tumeda veebi skanner, mis kontrollib, kas teie kasutajanimesid või paroole ei ole varastatud.

Saate oma praegusest paroolihaldurist või veebibrauserist Keeperisse importida. See toetab Dashlane'i, 1Passwordi, ZOHOt ja teisi. Kui tegemist on brauseritega, saate importida Chrome'ist, Firefoxist, Operast, Edge'ist ja isegi Internet Explorerist. Eksport on võimalik PDF-, .csv- või .json-failidesse.

On olemas täiesti tasuta versioon, mis kaitseb 1 valitud seadet, võimaldab salvestada piiramatu arvu paroole, sisaldab 2FA-d ja palju muud. Sellest peaks piisama, et näha, et need poisid mõtlevad tõsiselt teie andmete kaitsmisele, isegi kui saate tasuta ainult veebirakenduse. Samuti on olemas 30-päevane piiramatu tasuta prooviperiood premium-teenuse jaoks.

Hoidja läbivaatamine

Keeper on keskmise hinnaga 1,75 dollarit kuus, mille eest tasutakse igal aastal. Sellised funktsioonid nagu KeepChat ja Dark Webi jälgimine maksavad aga lisatasu. Seejärel on olemas isiklikud, pere-, õpilas-, äri- ja ettevõtluspakett, nii et lõplik hind sõltub valitud paketist. Ja kui vajate abi paketi valimisel, aitab teid hea meelega Keeperi 24/7 live-chat-tugi.

Lisateabe saamiseks vaadake meie Keeperi ülevaadet.

Plussid

 • Suurepärane ühilduvus
 • 24/7 live chat klienditugi
 • Erasõnumite rakendus
 • Mitu 2FA võimalust
 • Tasuta prooviperiood

Miinused

 • Vähesed ekspordivõimalused

3. RoboForm – parimad vormide täitmise tööriistad

RoboForm
Pilvesalvestus:Ei
Tasuta versioon:Jah
Brauseri pluginad:Chrome, Edge, Firefox, Opera
Praegune tehing:🔥 Hangi RoboForm, säästa kuni 50%🔥

Roboform on üks vanimaid ja tuntumaid paroolihaldureid. Nad on pakkunud teenust juba ammu enne seda, kui paroolihaldurid muutusid oluliseks turvatooteks. Sihtrühmaks peeti ka eelkõige ettevõtteid. Tänapäeval on RoboForm aga üks parimaid paroolihaldureid ka eraisikutele. Seda on äärmiselt lihtne kasutada ja navigeerida. Ükskõik, kas olete paroolihalduri veteran või näete paroolihaldurit esimest korda, saate RoboFormi probleemideta kasutada.

On võimalus kasutada 2FA-autentimist, et tagada, et keegi ei pääse teie võlvkambrisse, isegi kui ta kuidagi teie põhiparooli kätte saaks. Samuti tasub mainida, et kõik üleslaaditavad andmed on lukustatud sõjaväelise AES-256 krüpteerimisega.

RoboForm - parimad vormide täitmise vahendid

Roboform on saadaval rakendusena erinevatele platvormidele, sealhulgas iOS ja Android. Arvutikasutajatele soovitame siiski kasutada veebirakendust, kuna see saab sagedamini ja paremini uuendusi kui töölauarakendused. RoboFormi saab ka brauseripikendusena Chrome'ile, Firefoxile, Operale, Microsoft Edge'ile ja Safarile.

Nagu teised parimad paroolihaldurid, sisaldab Roboform ka mõned funktsioonid, mis võivad teile väga kasulikud olla:

 • Tööstusstandardi kohane parooligeneraator – loob raskesti avatavad paroolid koos muudetavate muutujatega.
 • Ühe klõpsuga sisselogimine – see on nende automaatse täitmise asendaja. Selle abil saate teenusele sisselogimisel aega säästa.
 • Turvaline jagamine – saate jagada oma volitusi teiste RoboFormi kasutajatega.
 • Jagatud kaust – saate oma kaustu turvaliselt jagada teiste usaldusväärsete kasutajatega.
 • Tume veebi jälgimine – jälgib tumedat veebi andmete lekkimise suhtes.
 • Üksikasjalikud aruanded – pakub üksikasjalikke aruandeid teie praeguste paroolide tervisliku seisundi kohta.
RoboForm võib olla kasulik

On ütlematagi selge, et RoboForm võib olla kasulik mitte ainult ettevõtetele, vaid ka tavakasutajatele. Üldiselt on RoboForm üks parimatest paroolihalduritest. Saate valida lisavõimaluse hinna, mis algab 0,99 dollarist kuus, mille eest tasutakse iga viie aasta tagant. Lisaks saate eelisjärjekorras kliendituge.

Lisateabe saamiseks lugege meie RoboFormi ülevaadet.

Plussid

 • Iseteenindatav või pilveteenindatav
 • Ühe klõpsuga sisselogimine
 • Lihtne paroolide jagamine
 • Väga odav
 • Tume veebi jälgimine

Miinused

 • Tasuta kasutajatele ei ole live chat-tuge
 • Ei ole pilve salvestusruumi

4. 1Password – parim paroolihoidja peredele ja ettevõtetele

1Password ülevaade
Pilvemälu:1 GB
Tasuta versioon:Ei
Brauseri pluginad:Chrome, Brave, Firefox, Edge
Praegune tehing:🔥 Saada 40% MAHA 1Password!🔥

1Password on tõeliselt võimas vahend paroolide salvestamiseks, genereerimiseks ja haldamiseks. See on sobiva hinnaga ja täis funktsioone, kuigi mitte ilma mõningate ebatasasusteta.

Nagu alati, vajate ainult ühte parooli, nn peaparooli. Selle asemel võite aga kasutada biomeetrilist sisselogimist, mis võib olla nii sõrmejälg kui ka näotunnus. Teine 2FA-variant on kasutada telefoni ühekordse parooli genereerimiseks.

Lisaks kõikidele peamistele platvormidele toetab 1Password ka Chrome OS-i ja käsurea kasutamist. Brauseripikenduste puhul saate valida Chrome'i, Firefoxi, Edge'i ja Brave'i vahel. Viimast ei toeta Dashlane ja LastPass.

Sellel paroolihalduril on automaatne täitmine ja see sünkroonib teie andmeid kõigis seadmetes. Samuti muudab see paroolide jagamise lihtsaks, luues külaliskontod. Ja parim osa on see, et erinevalt konkurentidest ei ole 1Passwordil piiranguid kasutajate arvule, kes võivad teie kontot jagada.

Kas 1Password on tegelikult turvaline?

1Passwordil on mõned funktsioonid, mis meile väga meeldisid:

 • Watchtower – See on tumedate veebide skanner, mis sarnaneb Dashlane'i omaga. See aga kontrollib ka seda, kas veebisait toetab 2FA-d.
 • Reisirežiim – see funktsioon on mõeldud telefonis oleva tundliku teabe varjamiseks, kui olete eemal. Kui kaotate telefoni või keegi varastab selle, võite olla kindel, et kogu isiklik teave on turvaline. See funktsioon töötab kõigis seadmetes ja kui see on sisse lülitatud, siis kuvatakse teile ainult need hoidlad, mille olete valinud reisiturvaliseks.
 • Autentimisrakendus – 1Password võib töötada autentimisrakendusena. Selle seadistamiseks on vaja teha mõned sammud ja seda ei toeta kõik veebisaidid, kuid mõned neist toetavad 1passwordi autentimist ja seda saab kasutada sellistel saitidel nagu Twitter, Facebook jne.
 • Psst! esemete jagamine – saate jagada ükskõik millist võlvikus olevat eset inimesega, kellel ei ole 1passwordi kontot, mis muudab selle turvalisemaks, selle asemel et saata seda vestluste kaudu. See genereerib lingi, mis aegub ühe tunni, 1 päeva, 7 päeva, 14 päeva, 30 päeva pärast või pärast seda, kui üks inimene seda vaatab. Link avaneb brauseris, kasutaja peab sisestama oma e-posti aadressi, et saada identiteedi kinnitamiseks kood ja seejärel näeb jagatud parooli.

Üleminek 1Passwordile on lihtne. Saate importida Chrome'ist, lihtsast CSV-st ja teistest populaarsetest paroolihalduritest, sealhulgas LastPassist ja Dashlane'ist. Ja kuigi sellel ei ole tasuta versiooni, on olemas 14-päevane tasuta prooviperiood ja ka 30-päevane raha tagasi garantii, juhul kui muudate meelt.

Külasta 1Password 1Password

Kuigi 1Passwords'i hind algab 1,79 dollarist kuus, saate 5 kasutajale mõeldud suurepärase perepaketi, mis maksab 2,99 dollarit kuus. Teise liikme kutsumine maksab 1,00 $/kuu lisatasu ja veel 5 kohta piiratud juurdepääsuga külalistele. Loomulikult ei toimiks see kõik, kui 1Password ei pakuks piiramatuid samaaegseid ühendusi. Veel üks asi, mida 1Passwordiga silmas pidada, on see, et see hakkab peagi toetama passkey'de kasutamist.

Lugege meie üksikasjalikku 1Passwordi ülevaadet.

Plussid

 • Kontrollib kompromiteeritud paroole
 • Hea hind
 • 30-päevane tagastusõigus
 • 24/7 e-posti tugi

Miinused

 • Tasuta versiooni ei ole
 • Ei ole live chat toetust

5. Dashlane – parim paroolihaldur PC jaoks

Dashlane - parim paroolihaldur arvutile
Pilvesalvestus:1 GB
Tasuta versioon:Jah
Brauseri pluginad:Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge
Praegune tehing:🔥 Hangi Dashlane, säästa kuni 25%! 🔥

Dashlane on üks parimaid paroolihaldureid aastal 2023. Ja kuigi see maksab rohkem kui keskmine konkurent, tasub Dashlane selle enam kui ära muljetavaldava funktsioonide nimekirjaga.

Näiteks toetab see kahefaktorilist autentimist (2FA). See on suurepärane võimalus kaitsta oma kontot isegi siis, kui keegi saab teie põhiparooli.

Lisaks saate kasutada oma peaparooli, et pääseda ligi oma paroolivaramule, või biomeetrilisi tunnuseid, näiteks Touch ID või Face ID. Üks asi, mida tuleb tähele panna – biomeetriline sisselogimine ei asenda teie põhiparooli. Seda vajate, kui pääsete Dashlane'ile uuest seadmest juurde.

Dashlane ja süveneda sellesse

Dashlane pakub oma kasutajatele suurepäraseid funktsioone:

 • Tume veebi skanner – see võib kasutada teie e-posti, et kontrollida, kas on lekkeid, näiteks paroole või pangandusandmeid. Võttes arvesse, et iga päev ilmub miljoneid uusi kirjeid, võib Dark webi skanner olla suurepärane vahend isikuandmete varguse vältimiseks.
 • Sisseehitatud VPN – kuigi see ei ole parimate VPN-idega võrdne, on see siiski hea vahend oma liikluse krüpteerimiseks ja IP-aadressi varjamiseks. Pealegi saate luua ühenduse enam kui 20 riigiga, mis katab enamiku piirkondadest.
 • Paroolide tervisekontrollija – teavitab teid sellest, kas teie paroolid on turvalised ja millal on aeg neid muuta.
 • Turvaline jagamine – saate oma volitusi turvaliselt jagada oma sõprade, pere või töökaaslastega.

Seda paroolihaldurit on tõesti lihtne paigaldada ja kasutada. See töötab mobiilseadmetes ja sellel on brauserilaiendid Chrome'i, Firefoxi, Safari, Internet Exploreri ja Edge'i jaoks. Samuti saate importida paroole enamikus brauserites, välja arvatud mobiilseadmete puhul.

Kuid parim osa on see, et saate proovida enamikku funktsioone (ja nautida sõjalise taseme krüpteerimise turvalisust) väga ahvatleva hinnaga 3,75 $/kuu aastas premium paroolihalduri eest. Lisaks on olemas piiratud tasuta versioon, et testida seda toodet enne pühendumist. Kahtlemata on Dashlane'i paroolihaldur seda väärt.

Pea meie Dashlane'i ülevaatesse süvitsi sukelduma.

Kas tasub kasutada dashline

Plussid

 • Lihtne kasutada
 • Suurepärane automaatne täitmine
 • Tume veebi skaneerimine
 • VPN kui boonus

Miinused

 • Mitte kõige odavam variant
 • Telefonidest paroolide importimine ei ole võimalik

6. Passwarden – parim isiklik paroolihaldur

Passwarden - parim isiklik paroolihaldur
Pilvemälu:Ei
Tasuta versioon:Jah
Brauseri pluginad:Chrome, Firefox, Edge, Opera
Praegune tehing:🔥 Hangi Passwarden, säästa kuni 50%! 🔥

KeepSolid Passwarden paroolihaldur on kõik-ühes lahendus, mis tagab teie volituste online-kaitsmise. Selle abil on lihtne luua keerulisi paroole, salvestada turvaliselt oma sisselogimisandmeid ja täita neid vajaduse korral automaatselt.

Lisaks on rakendus üllatavalt intuitiivne, mistõttu isegi algajatele on selle kasutamine meelitav.

Passwardeniga ei jää ruumi teie turvalisusega seotud kahtlustele. See kasutab turuliidrite AES-256-GCM ja EC p-384 krüpteeringuid. See tähendab, et teie tundlikud andmed segatakse kümneteks tükkideks ja neid on sissetungija jaoks võimatu kokku koguda.

Passwardeniga on teie käsutuses mõned tõeliselt usaldusväärsed võimalused

Lisaks saate valida, kas lisada 2FA või biomeetria iOS-, Android- ja macOS-seadmetes. Ja et teie usaldust nende vastu veelgi suurendada, järgivad nad ranget privaatsuspoliitikat, mis tagab, et isegi Passwardeni meeskond ei näe teie andmeid.

Seda paroolihaldurit saab kasutada peaaegu kõigis suuremates operatsioonisüsteemides, näiteks Windows, macOS, Android või iOS. Lisaks on saadaval brauseripikendused Edge'ile, Firefoxile, Chrome'ile ja Operale. Viimased ei ole aga iseseisvad, seega on nende kasutamiseks vaja ikkagi rakendust.

Mis puutub Passwardeni pakutavatesse funktsioonidesse, siis saate mõned väga usaldusväärsed võimalused:

 • Turvalisuse armatuurlaud – jälgib teie paroolide tervislikku seisundit ja teavitab, kui on aeg neid muuta.
 • Duress-režiim – täiendav kaitsekiht kõige haavatavamate andmete jaoks. Kui see funktsioon on aktiveeritud, peidab see teie andmed täiendava turvavõti abil.
 • VPN – tuleb koos paroolihalduriga. See tööriist krüpteerib teie andmed, vabastab geoblokeeritud sisu ja kindlustab teid võrgus.
 • Salasõnade import – saate importida oma elemente ainult selle toetatud brauseritest või teistest paroolihalduritest, nagu Dashlane, 1Password ja LastPass.

Nüüd, tagasi parema poole juurde tulles, on Passwardenil suurepärane tasuta versioon, mis on saadaval kogu eluaeg. Sellega saate pigem kõike, mida tasuline plaan pakub. Ainsad erandid on kaitstud seadmete arv (mis on 2) ja turvaline paroolide jagamine. Peale selle saate kasutada kõiki lisafunktsioone, mis sellel paroolihalduril on!

passwarden üksikasjaliku jaotuse saamiseks

KeepSolid Passwarden ei ole kõige odavam valik turul, kuna selle plaanid algavad 3,33 dollarist kuus. Kuid arvestades, et saate kaitsta piiramatut arvu seadmeid ja rikkalikku turvapaketti, tundub see kõik loogilisem. Lisaks saate alati abi otsida nende ametlikul veebisaidil, kus on 24/7 live-chat, e-posti tugi ja rikkalik teadmistebaas. Kokkuvõtteks võib öelda, et Passwarden on usaldusväärne turvapala.

Külastage Passwardeni ülevaadet üksikasjaliku jaotuse saamiseks.

Plussid

 • AES-256 krüpteerimine
 • Turvaline paroolide jagamine
 • Intuitiivsed rakendused
 • Suurepärane tasuta versioon

Miinused

 • Piiratud impordivõimalused
 • Kallis

7. Sticky Password – usaldusväärne, kuid kallis paroolihaldur

Sticky Password
Pilvemälu:Piiramatu
Tasuta versioon:Jah
Brauseri pluginad:Chrome, Firefox, Safari, Opera, Internet Explorer
Praegune tehing:🔥 Hangi kleepuv salasõna 60% allahindlusega! 🔥

Sticky Password on lihtsalt kasutatav ja tõeliselt turvaline paroolihaldur, mis tagab teie andmete turvalisuse. Parooligeneraatori funktsioon aitab teil luua keerulisi ja häkkimatuid paroole, mis on loodud erinevate sümbolitega. Samuti kiirendab automaatne täitmine sisselogimise protsessi.

Seda paroolihaldurit saab kasutada kõigis populaarsetes operatsioonisüsteemides – Windows, macOS, Android ja iOS. Lisaks on olemas usaldusväärsed brauseripikendused Chrome'ile, Firefoxile, Safarile, Operale ja Internet Explorerile.

Turvaline AES-256 krüpteerimine maskeerib teie isikuandmed, nii et häkker ei saa neid dekrüpteerida. Täiendava kontoturbe tagamiseks ei salvesta Sticky Password teie põhiparooli kuskil. Saate lisada ka 2FA ja biomeetrilise autentimise, nii et tõesti keegi peale teie ei pääse ligi kõigile oma paroolidele.

Sticky Password - usaldusväärne, kuid kallis paroolihaldur

Funktsioonide poolest katab Sticky Password kõik alused:

 • Salasõnageneraator – genereerib teie kontode jaoks keerulisi, unikaalseid paroole.
 • Paroolide turvalisuse armatuurlaud – teavitab teid, kui teie paroolid on liiga nõrgad või kui on aeg neid uuendada.
 • Turvaline paroolide jagamine – on kohandatav ja võimaldab valida, kas soovite jagada parooli ainult oma meeskonnale, pereliikmetele või töökaaslastele või lubada neil teha muudatusi selles kontos.

On olemas väga piiratud tasuta Sticky Password versioon, mis võimaldab teil ainult logida oma paroole truumisse. Kui soovite kõiki turvavahendeid, peate uuendama lisaversioonile. Kui te ei ole kindel, kas soovite tellimuslepingu eest maksta, siis tasuta prooviperioodi esimesed 30 päeva annavad teile täieliku premium-kogemuse.

Saate selle paroolihalduri 29,99 dollariga aastas koos kõigi turvaelementidega ja juurdepääsuga klienditoele. Klienditugi on kättesaadav e-posti teel, samuti on olemas juhendid ja KKK lehekülg. Kokkuvõtteks võib öelda, et see on usaldusväärne, kuid samas kallis paroolihaldur.

Sticky Password 2023

Lisateavet leiate meie Sticky Passwordi ülevaatest.

Plussid

 • AES-256 krüpteerimine
 • Tasuta versioon
 • Salasõna generaator
 • 2FA ja biomeetriline autentimine

Miinused

 • Piiratud klienditugi
 • Kallis

8. Enpass – lihtne kasutada paroolide võlvkappi

Külasta Enpass Enpass
Pilvesalvestus:Ei
Tasuta versioon:Jah
Brauseri pluginad:Chrome, Firefox, Safari, Edge, Brave, Vivaldi
Praegune tehing:🔥 Saa kuni 25% OFF Enpass!🔥

Enpass on suurepärane näide minimalistlikust paroolihaldurist. See töötab platvormideüleselt, kuid on mõeldud eelkõige offline kasutamiseks. Saate konfigureerida sünkroonimisvõimalusi erinevate seadmete vahel, kasutades kolmanda osapoole pilvehostinguplatvorme, nagu OneDrive, Dropbox, iCloud jne.

Enpass krüpteerib teie andmed AES-256 sõjalise salastatuse taseme salastusega, millel on SQLCIPHER laiendus. Saate need andmed lukustada peavõti ja võtmefaili (mis sisaldab krüpteerimisvõtit) abil. Nii et võite saata selle häkkerite serveritesse, mida see väärt on – andmed on ilma peaparoolita kättesaamatud.

Nagu teisedki turul olevad paroolihaldurid, pakub ka Enpass tellimuspaketis mõningaid suurepäraseid funktsioone:

Külasta Enpass
 • Turvaline andmesalvestus – saate turvaliselt hoida teavet isikutunnistuste, krediitkaardiandmete ja muu kohta.
 • Paroolide jälgimine – see aitab hinnata teie kasutatud paroolide tugevust ja muuta neid paroolide korduvkasutamise korral.
 • Turvaline parooligeneraator – äsja loodud, ainulaadne parool salvestatakse koheselt teie võlvkambrisse.

Teenus on tasuta, kui sulle piisab ainult töölauaversiooni kasutamisest. Kui teil on vaja vahetada töölaua- ja mobiilikontode vahel, peate maksma. Mobiiliversioon on ainult tasuline ja te võite tellida teenuse või osta litsentsi ühekordse maksena. Seejärel saate oma tellimuse uuesti aktiveerida mobiil- või töölauarakenduse kaudu.

Külastage Enpass'i ülevaadet, et rohkem teada saada selle paroolihalduri kohta.

Külasta Enpass Bitwarden

Plussid

 • Salasõna generaator
 • Kohandatav pilv või isehosting
 • Andmed on täiendavalt kaitstud SQLCipheri abil.
 • Kahefaktoriline autentimine

Miinused

 • Mobiilirakendused on ainult tasulised
 • Tasuta versioon sisaldab kuni 20 parooli

9. Bitwarden – algajatele sobiv paroolihaldur

Bitwarden - algaja-sõbralik paroolihaldur
Pilvesalvestus:1 GB
Tasuta versioon:Jah
Brauseri pluginad:Chrome, Firefox, Edge, Opera
Praegune tehing:🔥 Hangi Bitwarden vaid $0.83/kuu eest! 🔥

Bitwarden on tõeliselt turvaline paroolihaldur. See on avatud lähtekoodiga paroolihoidla, mida on lihtne kasutada nii laua- kui ka mobiilikasutajatele ning millel on lisaks käsurea liides. Bitwardeniga saate hõlpsasti luua, sünkroonida, hallata ja jagada kõiki oma paroole turvaliselt, nii et võite olla kindel, et teie andmed on selle paroolihalduri abil turvalised.

Võite olla kindel, et Bitwardeniga on teie andmed tänu tugevale AES-256 salastusele täiesti turvalised. Krüpteerimisvõti pärineb teie peaparoolist, mis on tugevalt räsitud ja mida hoitakse Bitwardeni serverites.

 lihtsalt kasutatav paroolihoidla

Kõik andmed on läbivalt krüpteeritud, nii et isegi kui andmeid rikutakse, on need kasutud, sest neid ei ole võimalik tagasi töötada.

Konto turvalisuse täiendavaks tugevdamiseks saab Bitwardenit kasutada autentijana, lisaks on sellel täiustatud 2FA meetodid – YubiKey, U2F ja Duo.

Alternatiivselt peaparoolile saate oma paroolivaramule ligi ka biomeetriliste sisselogimiste abil – Face ID ja Touch ID seadmetes, mis seda toetavad. Nende meetoditega saate oma paroolihalduri avada ainult siis, kui olete juba Bitwardeni süsteemi sisse logitud.

Bitwardenil on suur nimekiri funktsioonidest, mis on teie igapäevases kasutuses väga kasulikud:

Bitwarden Full Review
 • Vault health and security breach report – see on sisseehitatud seirevahend premium-tellimuse jaoks. See annab aru, kas te kordate liiga sageli sama parooli, kas teie tehtud parool on piisavalt turvaline ja kas teie andmed on lekkinud.
 • Salasõnageneraator – loodud keerulised paroolid, et teie kontod oleksid kaitstud küberohtude eest.
 • Salasõnade jagamine – turvaline võimalus jagada volitusi oma kolleegide või usaldusväärsete inimeste vahel.
 • Bitwarden Send – see on krüpteeritud sõnumsüsteem teise inimesega. Saate jagada teksti või faili saatelingi kaudu teatud turvaparameetritega, nagu kustutamiskuupäev, kehtivusaeg või valikuline parool.
 • Hädaolukorra juurdepääs – kui sinuga juhtub midagi, saad anda hädaolukorra juurdepääsu kellelegi, keda usaldad, et ta saaks juurdepääsu sinu Bitwardeni võlvile.

Bitwardenit on väga lihtne kasutada. Saad rakendusi kõigi populaarsete operatsioonisüsteemide jaoks, nagu Windows, macOS, Android, iOS ja Linux. Brauseri laiendused on saadaval ka Chrome'is, Firefoxis, Edge'is ja Operas. Lisaks saate hõlpsasti importida oma paroole teistest paroolihalduritest.

Bitwarden Review 2023

Saate selle paroolihalduri $0.83/kuu eest 6 kasutajale. Teil on 7-päevane tasuta prooviperiood, et proovida teenust ja näha, kas see vastab kõigile teie nõuetele. Samuti on kõigil Bitwardeni tasulistel teenustel 30-päevane raha-tagasi garantii.

Lisateave meie Bitwardeni ülevaates.

Plussid

 • Kahefaktoriline autentimine
 • Väga hästi kohandatav
 • Salasõna generaator
 • Turvaline paroolide jagamine

Miinused

 • Kasutajaliides ei ole kõige atraktiivsem kasutada
 • Andmeid säilitatakse 5-Eyes Alliance'ile kuuluvas riigis.
Kas Bitwarden on tegelikult turvaline?

Kuidas me testime ja reastame neid paroolihaldureid?

Enamik paroolihaldureid pakub samu funktsioone, näiteks sünkroniseerimist, paroolide genereerimist ja kahefaktorilist autentimist. Kui aga tuleb aeg parimaid teistest eraldada, kasutasime järgmisi kriteeriume:

 1. Seadmeülene funktsionaalsus ja paroolide jagamine. Soovite haldurit, mis on kättesaadav mitmes seadmes ning millele on vajadusel lihtne ligi pääseda ja mida saab jagada.
 2. Krüpteerimine. Kõik, mis on vähem kui sõjaväe tasemel AES 256-bitine salastering, on vastuvõetamatu. Boonuspunktid järgmise põlvkonna XChaCha20 eest.
 3. Lisafunktsioonid. Tume veebi skaneerimine, U2FA, VPN või turvaline vestlus on vaid mõned näited, mis annavad tootele lisaväärtust.
 4. Mitmefaktoriline autentimine. Lisaks oma autentimisvahendile peaks hea paroolihaldur pakkuma ka mitmeid teisi. Biomeetria (Touch ID ja Face ID) peaks samuti toimima kõigis seadmetes.
Bitwarden Password Manager Review
 1. Import ja eksport. Paroolihaldurist ei ole palju kasu, kui ei saa importida oma varakambrit mõnest teisest teenusest või brauserist. Eksport on oluline ka juhul, kui otsustate paroolihaldurit vahetada.
 2. Rakendused ja brauseripikendused.Mida rohkem, seda parem.
 3. Raha väärtuse suhe. Kas on olemas odavam paroolihaldur, millel on sama hulk funktsioone?
 4. Klienditugi. Live-chat või telefonitugi on märk kvaliteetsest teenindusest. Sama kehtib ka 24/7 kättesaadavuse kohta.

Kuidas valida teile parim paroolihoidja?

Isegi maailma parimast paroolihaldurist ei ole teile kasu, kui see ei vasta teie vajadustele või on lihtsalt liiga keeruline kasutada. Seepärast ei tohiks te kiirustada ja laadida alla mis tahes tippnimekirjas esinevat paroolihaldurit nr 1 – palju targem oleks teha kõigepealt veidi uurimistööd.

Esiteks peate olema kindel, et teie valitud teenus pakub kõiki rakendusi ja vajalikku arvu üheaegseid ühendusi. Samuti on hea mõte heita pilk selle ekraanipiltidele: kas paroolihaldur tundub kasutajasõbralik?

Paroolihalduri võrdlus (koos pingereaga)

Loomulikult ei tohiks ka funktsioonide valikust mööda vaadata. Näiteks sisseehitatud VPN on lahe asi – kui teil on juba olemas, ei ole aga vaja lisatarkvara eest üle maksta.

Kui teil on raskusi parima paroolihalduri valimisega, siis kirjutage julgelt kommentaaridesse ja me vastame hea meelega kõigile teie küsimustele.

Võrreldes paroolihaldureid (koos pingereaga)

NordPassHoidjaRoboForm1PasswordDashlanePasswardenKleepuv salasõnaEnpassBitwarden
Bränd
Hindamine4.9★★★★★4.8★★★★★4.7★★★★★4.5★★★★★4.6★★★★★4.0★★★★☆4.0★★★★☆4.0★★★★☆3.8★★★★☆
Tasuta versioonJahJahJahEiJahJahJahJahJah
Hindalates 1,43 $/kuualates 1,75 $/kuualates $0.99/kuualates $1.79/kuualates 3,75 $/kuualates $3.33/kuualates $29.99/aastaalates 1,99 $/kuualates $0.83/kuu
Krüpteeritud salvestusruumid3 GB (koos rakendusega NordLocker)1 GBEi1 GB1 GBEiJahEi1 GB
2FA autentimineJahJahJahJahJahJahJahJahJah
Biomeetriline sisselogimineJahJahJahJahJahJahJahJahJah
Vormi täitmineJahJahJahJahJahJahJahJahJah
Salasõna generaatorJahJahJahJahJahJahJahJahJah
Paroolide jagamineJahJahJahJahJahJahJahJahJah
Tähelepanuväärsed omadusedSõltumatult auditeeritudAndmete rikkumise skannerDokumentide ja kaartide OCR-skaneerimineKeeperChatTurvaauditRikkumise jälgimineÜhe klõpsuga sisselogimineVolituste jagamineJagatud kaustadTume veebi jälgimineKohaliku ladustamise võimalusKustutatud paroolide taastamineSisseehitatud VPNTume veebi jälgiminePiiramatu paroolide jagamineTurvaline jagamineLigipääs võrguühendusetaSundrežiimTurvaline paroolide jagamineSalasõna generaatorSalasõna turvalisuse armatuurlaud3. osapoole sünkroonimineSeirevahendSalasõna generaatorParoolide jagamineBitwarden saataAutomaatne täitmine
MiinusedVähesed täiustatud funktsioonidAegunud kasutajaliidesTasuta kasutajatele ei ole kohandatud toetustAutomaatne täitmine on kohmakasTasuta plaan puudubPiiratud jagamine mittekasutajategaKonkurentsist kallimTasuta paketi piiratud funktsionaalsusPiiratud veebirakenduse funktsionaalsusÜsna kallisPiiratud impordivõimalusedBrauseri laiendus nõuab rakenduse olemasoluPiiratud klienditugiPiiratud brauseri laiendusedMobiilirakendused on ainult tasulisedTasuta versioon sisaldab kuni 20 parooliAegunud kasutajaliidesAndmeid säilitatakse 5-Eyes Alliance'ile kuuluvas riigis.
ÜlevaadeNordPassi läbivaatamineHoidja läbivaatamineRoboForm läbivaatamine1Password läbivaatamineDashlane'i läbivaataminePasswarden läbivaatamineSticky Password läbivaatamineEnpass läbivaatamineBitwardeni läbivaatamine

Võitja

Auväärsed nimetused

Auväärsed äramärkimised

Siit leiad mõned teised paroolihaldurid, mis meie arvates samuti tähelepanu väärivad:

 • KeePass – avatud lähtekoodiga paroolihaldur, mida juhib kogukond, seega ei ole vaja maksta. On keeruline paroolihaldur, seega ei ole väga algaja-sõbralik, kuid on täielikult kohandatav. Lisaks saab sinna lisada igasuguseid pluginaid, et tööriista oma maitse järgi kohandada. Osta see $/kuu eest.
 • Zoho Vault – see on turvaline, lihtne ja odav paroolihaldur, millel on ka tasuta versioon. Mõeldud pigem meeskonnakasutamiseks, kuid võib ühilduda ka individuaalse kasutusega. Sellel paroolihalduril on muu hulgas paroolide jagamise võimalus, kohandatavad administraatoriõigused, hädaolukorrale juurdepääs. Põhineb null-teadmiste arhitektuuril (krüpteerib kõigepealt teie seadmes ja läheb siis serveritesse), hind algab 0,90 dollarist kuus.
LastPass on tunnistanud hiljutisi häkkimisi

LastPassi välistamine

LastPass paroolihaldur on meie parimate paroolihaldurite nimekirjast välja jäetud korduvate turvarikkumiste tõttu.

Hiljutiste häkkimiste käigus tunnistas LastPass, et kasutajate andmete varukoopiad on varastatud. Lisaks selgus, et kasutajate andmeid LastPassis kaitsvad krüpteerimistasemed olid väga nõrgad.

Üldiselt ei peeta LastPassi enam turvaliseks paroolihalduriks ja soovitatakse otsida oma tundlike andmete kaitsmiseks paremaid alternatiivseid teenusepakkujaid.

Videoülevaade: 2023. aasta parimad paroolihaldurid

Videoülevaade: parimad paroolihaldurid aastal 2023

Kuidas töötavad paroolihaldurid?

Salasõnahaldurid salvestavad teie paroole krüpteeritud andmebaasis, mis võib olla kas kohalik (teie seadmes) või kaugjuhtimine (võrgus). Mõnel juhul võib see olla ka krediitkaardiinfo või olulised dokumendid, mida te ei taha pilves hoida.

Kogu sees olev teave on tavaliselt lukustamata peaparooliga. See on ainus, mida peate meeles pidama. Kui teil on vaja siseneda oma e-posti või mõnda teise kontole, siis lihtsalt kopeerite ja kleebite kasutajanime ja parooli.

Enamikul paroolihalduritel on ka automaatne täitmisfunktsioon, mis teeb selle töö teie eest ära. Mõlemal juhul on asi selles, et te ei pea enam ühtegi neist paroolidest meeles pidama.

Milline on hea paroolihaldur?

Salasõnahaldurid genereerivad teie jaoks ka tugevaid paroole. Nad võivad teile isegi meelde tuletada nende regulaarset muutmist, mis on soovitatav tava. Teid teavitatakse ka duplikaatidest, mida sageli leitakse, kui sisestate kõik paroolid esimest korda andmebaasi.

Veelgi enam, paroolihaldurid töötavad mitmes seadmes ja neil on ka brauseripikendused. See tähendab, et teid ei lukustata ei lauaarvutis ega nutitelefonis.

Vaadake meie põhjalikku juhendit selle kohta, kuidas paroolihaldurid töötavad ja millise tehnoloogia taga nad töötavad, et rohkem teada saada.

Milline on hea paroolihaldur?

Kolmanda osapoole paroolihaldurid vs. sisseehitatud paroolihaldurid

Heal paroolihalduril peaksid olema kõik või vähemalt enamik järgmistest funktsioonidest:

 • Hoiab teie paroole turvaliselt. See ei ole võimalik ilma sõjalise taseme krüpteerimiseta.
 • Kasutab null-teadmiste arhitektuuri. Ainult teil peaks olema juurdepääs oma paroolidele. Nulltunnetuse arhitektuur tagab, et isegi teenusepakkuja ei pääse teie andmetele ligi.
 • Loob tugevad paroolid. Need peaksid olema vähemalt 12 tähemärki pikad, koos suurtähtede, numbrite ja erisümbolitega.
 • Parandab nõrku paroole. Kui impordite oma paroolide nimekirja, siis vähemalt mõned neist ei ole tõenäoliselt tugevad. Hea paroolihalduri ülesanne on neid tugevdada, nagu steroidid tugevdavad sportlast.
 • Skaneerib regulaarselt tumedat veebi. Kunagi ei tea, millal teie kasutajanimi, parool või, jumal hoidku, mõlemad satuvad pimedasse veebi müügiks. Seepärast valige paroolihaldur, mis suudab teid hoiatada, kui see juhtub.
 • Võimaldab salvestada muid andmeid. Kuigi kasutajanimed ja paroolid täidavad suurema osa teie varakambrist, on ka krediitkaardi andmed ja turvalised märkmed olulised, eriti kui vajate neid igapäevaselt.
Pilvepõhine ja kohapealne haldamine

Kolmanda osapoole paroolihaldurid vs. sisseehitatud paroolihaldurid

Sisseehitatud paroolihaldurid on väga mugavad tööriistad, kuid nad ei ole võrreldavad kolmanda osapoole paroolihalduritega.

Üldiselt ei ole sisseehitatud paroolihaldurid väga turvalised, nende tööriistade peamine prioriteet ei ole mitte paroolide turvalisus, vaid kiire ja lihtne sisselogimine. Seega ei kuluta nad nii palju aega turvaliste turvameetmete rakendamisele.

Lisaks sellele, kui keegi peaks teie seadmele ligi pääsema, siis oleks väga lihtne saada kätte kõik teie paroolid ja muud tundlikud andmed. Erinevalt kolmandatest teenusepakkujatest, mis turvavad teie paroole peaparooli ja võib-olla isegi 2FA autentimise taga.

Kas peaksite kaaluma tasuta paroolihaldurit?

Veel üks probleem, mis on sisseehitatud paroolihaldurite, eriti brauserite puhul, on see, et paroole ei ole mugav eksportida erinevatesse seadmetesse ja brauseritesse. Kuigi kolmandate osapoolte paroolihaldurid rakendavad uusi integratsioone peaaegu iga päev.

Lõpuks pakuvad kolmanda osapoole paroolihaldurid täiendavaid turvaelemente, näiteks:

 • Salasõnageneraator – genereerib turvalisi, raskesti avatavaid individuaalseid paroole.
 • Paroolide tervisekontroll – kontrollib teie parooli tugevust, kui ei ole aeg seda muuta.
 • Tume veebi jälgimine – jälgib tundlike andmete lekkeid tumedas veebis.

Pilvepõhine vs. kohalik haldamine

Peamine erinevus pilvehalduse ja kohaliku haldamise vahel on see, et pilvehalduse puhul krüpteeritakse kasutaja andmed ja salvestatakse seejärel teenusepakkuja serverites. Kohaliku halduse puhul salvestatakse kasutaja andmed kasutaja seadmesse. Mõlemal salvestusvõimalusel on omad eelised.

Isikliku ja ärilise parooli haldamise tarkvara

Pilvesalvestus säästab teie seadme ruumi. Lisaks on see tõesti turvaline viis oma andmete kaitsmiseks, kui te usaldate teenusepakkujat, sest neil on tavaliselt vahendid, mis tagavad, et nende serverid on tõesti turvalised. Lisaks on praktiliselt võimatu häkkida teenusepakkuja servereid ja isegi kui see juhtuks – teie andmeid oleks võimatu dekrüpteerida.

Veelgi enam, paroolihaldurid ei salvesta teie põhiparooli oma serveritesse. Nii et võimalike lekete probleemi ei ole. Samuti on üsna populaarne null-teadmiste arhitektuur, mis tähendab, et kõik krüpteeritakse kasutaja seadmes ja alles seejärel läheb see teenusepakkuja serveritesse.

Teisest küljest ei ole kohalik haldamine kõige optimaalsem valik, kui soovite oma paroolidele ligi pääseda rohkem kui ühest seadmest. Lisaks on oht, kui te kaotate oma seadme koos kõigi oma paroolidega. Kuna puudub varukoopia, võivad paroolid väga hästi kaduma minna.

Mõnedel paroolihaldurite pakkujatel on selle probleemi lahendamiseks lahendus – paroolid salvestatakse kasutaja seadmesse ja kui sünkroonimine on lubatud, lähevad andmed alles siis serveritesse, nagu RoboFormi puhul.

Parimad paroolihaldusvahendid teie vajadustele

Kas peaksite kaaluma tasuta paroolihaldurit?

Mõnele kasutajale võib piisata tasuta paroolihaldurist. Siiski tuleks kõigepealt eraldada tasuta versiooni pakkuvad lisatasulised paroolihaldurid tõeliselt tasuta paroolihalduritest. Kahjuks ei ole enamik viimastest teie aega väärt. Tegelikult võivad mõned olla isegi ohtlikud, varastades kõik teie andmed võlviku sees.

Enamikul parimatest paroolihalduritest on olemas tasuta versioon, mida saate proovida. Loomulikult on neil kõigil vähem funktsioone ja mitmesuguseid piiranguid, näiteks üks ühendatud seade korraga, andmete rikkumise jälgimise puudumine või paroolide jagamine.

Teised ei lase teil oma andmeid varundada ja keelduvad prioriteetsest klienditoest. Aga kui te tõesti soovite, soovitame valida meie 2022. aasta parimate tasuta paroolihaldurite nimekirjast.

Isiklik vs äri paroolide haldamise tarkvara

Kas paroolid ja paroolihaldurid on tulevikus olemas?

Kõik meie loetletud paroolihaldurid sobivad suurepäraselt isiklikuks kasutamiseks – aga kuidas on lood ärilahendustega? Noh, õnneks on enamikul neist teenustest suurepärased võimalused ettevõtetele.

Heal ettevõtte paroolihaldustarkvaral peavad olema mõned lisafunktsioonid, mis aitavad teil tsentraliseerida kõigi teie ettevõtte kontode turvalisust. Siin on meie käsitsi valitud kolm paroolihaldurit, mis aitavad teil seda teha:

 • 1Password. Olles üks parimaid paroolihaldureid ettevõtetele, pakub 1Password mugavat võimalust oma meeskonnakaaslaste paroolide turvamiseks. Selle abil saate luua ja hallata kohandatud rühmi, koostada aruandeid ja saada äritegevuse ülevaateid.
 • RoboForm. RoboForm on spetsiaalse plaaniga paroolihaldur ettevõtetele, mis võimaldab teie meeskonnaliikmetel hõlpsasti hallata oma parooli ja volitusi. See võimaldab teie ettevõttel tänu mugavale juhtimiskonsoolile hõlpsasti töötajaid tööle võtta.
 • Passbolt. See on üks parimaid paroolihaldureid, mis on mõeldud ärikasutuseks. See on avatud lähtekoodiga ja täiesti tasuta ning võimaldab teil oma meeskonnaliikmete vahel paroole turvaliselt jagada. Samuti on see väga hästi kohandatav, võimaldades teil kohandada selle funktsioone vastavalt teie ettevõtte vajadustele.

Parimad paroolihaldusvahendid vastavalt teie vajadustele

Kuidas tagavad paroolihaldurid paroolide turvalisuse?

Erinevatel paroolihalduritel on erinevad plussid ja miinused sõltuvalt teie vajadustest, operatsioonisüsteemist või seadmest, milles te seda kasutate. Lisaks peaksite kaaluma, kui palju seadmeid soovite ühe paroolihalduri tellimusega katta, kui tegemist on ainult teie või võib-olla mitme inimese andmetega.

Tutvustame mitmekülgsemalt teie eelistustele kohanduvaid paroolihaldusvahendeid:

 • Windows'i paroolihaldurid. Üks parimaid asju, mida saate oma veebiturvalisuse tagamiseks teha, on hankida usaldusväärne Windowsi paroolihaldur. Sa ei pea oma paroole või muid volitusi meeles pidama, sest tööriist täidab need sinu eest. Tutvu meie nimekirjast parimate Windowsi paroolihaldustööriistadega.
 • Paroolihaldur Macile. Paroolihaldur on hea valik, kui soovite parandada oma veebiturvalisust ja lisada platvormideülese sünkroonimise Apple'i ja mitte-Apple'i seadmete vahel. Valisime sellesse parimate Macile mõeldud paroolihaldurite loendisse need, mis peaksid sinu andmeid turvaliselt hoidma.
 • Salasõnade haldurid iPhone'ile. Teie iPhone'ile on salvestatud mõned teie kõige väärtuslikumad ja isiklikumad andmed. Seetõttu soovid sa kõige sobivamat iPhone'ile mõeldud paroolihaldurit, et seda kõike turvaliselt hoida.
 • Salasõnade haldurid Androidile. Kuna enamik teie paroole ja muud tundlikku teavet on salvestatud teie Android-seadmesse, soovite saada parimat paroolihalduri rakendust, et hoida asju turvaliselt. Vaadake meie põhjalikku nimekirja parimatest paroolihalduri rakendustest Androidile.
 • Paroolihaldurid Chrome'ile. Chrome on üks parimaid brausereid, mis on saadaval, ja see on varustatud oma paroolihalduriga, kuid kui soovite olla kindel, peate uuendama ühe suurema kaitse ja funktsionaalsusega brauseri. Oleme testinud ja valinud välja parimad paroolihaldurid Chrome'ile.
 • Linuxi paroolihaldurid. Linux, nagu ka teised operatsioonisüsteemid, nõuab täiendavat turvalisust. Seetõttu on mõistlik otsus oma paroole krüpteerida ja neid identiteedivarguse eest kaitsta. Siin on põhjalik nimekiri meie valitud paroolihaldusvahenditest Linuxi jaoks.
Millised on paroolihalduri puudused?

Kas paroolid ja paroolihaldurid on tulevikus olemas?

Pole raske ette kujutada, et lähitulevikus võivad paroolid muutuda minevikku. Tehnoloogia arenguga on meil juba praegu juhtumeid, kus biomeetrilised autentimisvahendid hakkavad asendama paroole, samuti on olemas selline võimalus nagu paroolid, mis on saadaval piiratud valikuga saitidel ja operatsioonisüsteemides.

Salasõnad on turvaline ja lihtsam variant paroolidele. Selle funktsiooni abil saate oma kontodele sisse logida biomeetrilise sensori, PIN-koodi või mustri abil parooli asemel. See on digitaalne volikiri, mis on seotud kasutajakonto ja veebisaidi või rakendusega.

Kui soovite registreeruda teenusele, mis toetab pääsukoode, genereerib brauser või operatsioonisüsteem selle konto jaoks pääsukoodi ja salvestab selle teie seadmesse. Passkey koosneb tegelikult kahest eraldi võtmest – avalikust, mille registreerite rakenduses, ja privaatsest, mis on salvestatud ainult teie mobiilseadmesse. Selleks, et tagada, et passkey't kasutab ainult selle õigustatud omanik, palub süsteem teil oma mobiilseadme biomeetrilise tunnuse, PIN-koodi või mustri abil avada.

Kas paroolid ja paroolihaldurid on tulevikus olemas?

See funktsioon on jõudmas ka paroolihaldurite turule: 1Password plaanib seda funktsiooni rakendada ja teised paroolihaldurid järgnevad peagi. Passkey'd toetavad peamiselt Apple'i mitmed veebilehed ja rakendused, kuid peagi toetavad seda ka teised operatsioonisüsteemid.

Kuigi me peame siiski igapäevaselt paroolidega tegelema, on meie parimaks paroolihalduriks NordPass. See paroolihaldur mitte ainult ei paku suurt turvalisust ja töötab null-teadmiste arhitektuuril põhinevalt, kus teie andmed krüpteeritakse kõigepealt teie seadmes enne serverisse jõudmist, vaid sellel on ka lisafunktsioone. Näiteks paroolide tervisekontrollija, turvalised märkmed, hädaolukorrale juurdepääs ja paroolide jagamine muu hulgas.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele