Worldcoin tutvustab maailmaketti: 2. kihi plokiahela järgmine suur asi

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Worldcoin, krüptovaluuta algatus, mille kaasasutajaks on OpenAI Sam Altman, avalikustas täna uue plokiahela süsteemi kasutuselevõtu, mis “on mõeldud kõigi inimeste integreerimiseks plokiahela peale”.

Värskelt kasutusele võetud World Chain on kavandatud nii Worldcoini kui ka suurema Ethereumi võrgu võimsuse laiendamiseks, et mahutada üle 1 miljardi kasutaja, seisab pressiteates.

Arendusmeeskond eeldab, et World Chaini arendajate eelvaade ilmub “väga varsti”, terviklik käivitamine on plaanitud aasta lõppu.

OP Mainneti ‘lõpetamine'

Pressiteates rõhutati, et Worldcoini kasutajate tehingud moodustavad praegu ligikaudu 44% Optimismil, Ethereumi 2. kihi skaalalahendusel, tehtud tehingutest. See teeb Worldcoinist kõige silmapaistvama rakenduse võrgus.

Tipptundide ajal tõuseb see näitaja aga sageli üle 80%, ületades aeg-ajalt võimsuse piirid. “Arvestades kogukonna ulatust ja laienemist, on üleminek spetsiaalsele võrgule loogiline järgmine samm,” teatas Worldcoini meeskond.

Üleminek sellele spetsiaalsele võrgule peaks andma “märkimisväärseid eeliseid”, selgitasid nad edasi.

Eelisjärjekorras kontrollitud isikud

Automatiseeritud tehingute kohta märkis Worldcoini meeskond, et umbes 80% plokiahela tehingutest võiks olla automatiseeritud, kusjuures paljud neist teenivad seaduslikke eesmärke. Mõned automatiseeritud robotid, näiteks saagikasvatusrobotid, aitavad aga kaasa võrgu ülekoormusele ja kõrgendatud tehingutasudele.

Selle vastu võitlemiseks on World ID eesmärk hõlbustada uut ahelat nende probleemide haldamisel.

Selles avatud ja piiranguteta võrgus võib igaüks algatada tehinguid, kuid kontrollitud inimeste tehingud saavad prioriteedi, tagades kiirema kinnitamise aja.

See algatus on osa laiemast strateegiast, mille eesmärk on leevendada ummikuid ja vähendada võrgutasusid.

Kava hõlmab kontrollitud inimestele “mõningate” tasuta gaasikvootide andmist rutiinseteks tehinguteks ja eelisjärjekorras töötlemist robotite ees. Selle strateegia eesmärk on vähendada kasutajate jaoks esialgseid takistusi ja seda rahastab esialgu Worldcoin Foundation.

Pikemas perspektiivis “püütakse protokolliga saavutada tasakaal, kus juhukasutajate gaasikulud kompenseeritakse botidelt ja suurtelt kasutajatelt saadud tasudega”.

Kuigi ETH on jätkuvalt peamine valuuta, saab tasusid maksta ka WLD-ga. Selline seadistus võimaldab kontrollitud inimestel kasutada oma kaks korda nädalas makstavaid WLD toetusi kohe tehingute tegemiseks erinevates rakendustes.

Lisaks sellele on meeskond pühendunud sellele, et anda arendajatele võimalus ühendada miljonite tõeliste kasutajatega kogu maailmas rakenduste kaudu, mis pakuvad käegakatsutavat reaalset kasu.

Rakendused igapäevaseks eluks

World Chain ei hõlma tahtlikult kõiki mõeldavaid plokiahela rakendusi. Selle asemel on selle eesmärk luua detsentraliseeritud finants- ja identiteedirakenduste võrgustik, mis on “suunatud praktilisele igapäevasele kasutamisele”.

See saavutatakse World ID pettusevastaste funktsioonide integreerimise kaudu, kusjuures võrgustik toetab mitmesuguseid teenuseid, sealhulgas Worldcoini, stablecoine, makseid, stiimuleid, rampe, laenamist, vahetustehinguid ja muud.

World Chain integreeritakse tihedalt Worldcoini protokolliga, et kiirendada selle kasvu ja lisada World ID isikut tõendav funktsioon, et soodustada silbikindlate rakenduste arendamist.

Lisaks sellele on plokiahelad ilma loata ja avatud lähtekoodiga, mille lõplik juhtimine ja omandiõigus jääb kogukonnale.

Kett kindlustatakse Ethereumi ökosüsteemi raames Layer-2 lahendusena, mis on kavandatud koos Superchaini võrguga skaleeritavaks.

Lisaks jäävad nii World ID kui ka WLD neutraalsete avalike ressurssidena, mis on kättesaadavad kasutamiseks ja kasutuselevõtuks ka muudes võrkudes kui ainult World Chain.

Worldcoin käivitati ametlikult juulis 2023. Praeguseks on algatuse raames 10 miljonit inimest 160 riigist, kes on loonud World ID ja ühilduva rahakoti ning teinud üle 75 miljoni tehingu.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele