Ethereum võib USA uue seaduseelnõu tõttu hüppeliselt tõusta

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Hiljuti avalikustatud uus seaduseelnõu, mille eesmärk on reguleerida stabiilseid münte Ameerika Ühendriikides, on tekitanud jõulise arutelu krüptovaluutatööstuses. See seadusandlik ettepanek on küll alles algusjärgus, kuid on valmis oluliselt ümber kujundama digitaalsete valuutade tegevusraamistikku, keskendudes eelkõige Ethereumile ja sellega seotud stabiilsetele müntidele.

Ethereumi suur võit?

Ryan Berckmans, Ethereumi kogukonna silmapaistev tegelane ja kogenud investor, andis seaduseelnõu kohta entusiastliku ülevaate. Ta avaldas oma arvamust X-is, kus ta kirjeldas seaduseelnõu Ethereumi jaoks “äärmiselt bullish”.

Berckmans rõhutas, et seaduseelnõu kõige olulisemaks aspektiks on stabiilimüntide laialdane tunnustamine avalikel plokiahelatel, eriti Ethereumil, mis vastutab enamiku selliste müntide vermimise eest.

“Minu esialgne lugemine on, et eelnõu on äärmiselt bullish ja legitimeerib Ethereumi nagu kunagi varem. Seaduseelnõu legitimeerib üldjoontes stablecoins avalikes ahelates Ameerikas, kus 59% kõigist stablecoins on vermitud Ethereumis, mis tõuseb 93%-ni, kui jätta välja tsentraliseeritud platvormid nagu Tron,”

– Ryan Berckmans selgitas.

Ta täpsustas veel, et õigusakt “avab USA pankadele väravad, et saada stabiilse mündi litsentse ja teatud eraettevõtetele, et emiteerida kuni 10 miljardit dollarit stabiilseid münte ilma litsentsita”. See säte võib revolutsiooniliselt muuta pangandussektori lähenemisviisi digitaalvaluutadele, integreerides need põhjalikumalt finantssüsteemi ja laiendades nende kasutamist erinevates majandustegevustes.

Berckmans väljendas rahulolu ka selle üle, et eelnõus käsitletakse varasid, mis ei ole seotud USA dollariga, nagu näiteks ahelas olevad eurod ja kuld. Tema tõlgenduse kohaselt ei kohaldata eelnõus nende varade suhtes regulatiivseid piiranguid, mis võiks säilitada nende vaba ja globaliseeritud turu ning suurendada nende atraktiivsust alternatiivsete reservvaluutade või investeerimisvarana.

Berckmans tõi siiski välja mitu murettekitavat valdkonda seaduseelnõus. Nimelt kehtestatakse ranged eeskirjad litsentseerimata, USA dollariga seotud stabiilse mündi kohta, mis võib keelata nende levitamise USA residentidele.

See võib mõjutada populaarseid detsentraliseeritud stabiilseid münte nagu DAI. Lisaks kritiseeris ta seaduseelnõu “algoritmilise makse stabiilse mündi” laia määratlust, mis võib hõlmata erinevaid detsentraliseeritud stabiilseid münte, mis kasutavad algoritme, et säilitada oma väärtust dollari või muude varade suhtes.

Väljakutsed ja kriitika

Erinevalt Berckmansi optimistlikust vaatepunktist pakkus Variant Fundi juriidiline juht ja endine Blockchain Associationi CLO Jake Chervinsky palju kriitilisemat analüüsi. Chervinsky jagas oma muret X-i kohta, öeldes: “Täna avaldatud seaduseelnõu on sügavalt vigane: tundub, et see keelab peaaegu kõik, välja arvatud kitsas riba tsentraliseeritud, hoiustatud stabiilseid münte.”

Chervinsky märkis ka, et seaduseelnõu on vastuolus mitmete põhimõtetega, mida ta oma eelmise aasta tunnistuses kongressi ees propageeris. Tema sõnul peaks esmatähtis olema rõhuasetus stabiilse mündi hoidmisele, kuid selle asemel näib eelnõu kehtestavat konkurentsivastaseid regulatiivseid tõkkeid, mis võivad takistada edasist arengut selles sektoris.

Vaatamata nendele vastandlikele seisukohtadele jäi Berckmans seaduseelnõu laiema mõju suhtes optimistlikuks. Ta nägi ette stsenaariumi, kus piirangud USA dollariga seotud stabiilsete müntide suhtes võivad tahtmatult stimuleerida muude kui USA dollariga seotud stabiilsete müntide turgu, võimaldades neil areneda ja mitmekesistada märkimisväärselt stabiilsete müntide turgu. Ta arvas, et tulevikus võib USD-kohustusega stabiilsete müntide domineerimine väheneda, sillutades teed mitmekesisemale stabiilsete müntide ökosüsteemile.

Kuna krüptovaluuta kogukond jätkab seaduseelnõu kontrollimist ja arutamist, on ilmne, et selle õigusakti lõplik versioon on otsustava tähtsusega stabiilse mündi ja plokiahela tehnoloogia tuleviku määratlemisel nii Ameerika Ühendriikides kui ka potentsiaalselt globaalsel tasandil.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele