USA võla muutev mõju krüptoallikatele

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Krüptoturg ootab huviga USA väärtpaberite ja börsikomisjoni otsust spot bitcoin ETF taotluste kohta, mis on määratud selleks nädalaks. See ootus on arusaadav, arvestades, et paljud usuvad, et BTC-le endale keskendunud ETF, mitte krüptovaluutaga seotud futuurid, võiks suunata miljardeid nii jae- kui ka institutsionaalsetelt investoritelt.

Pärast seda on veel üks oluline sündmus silmapiiril USA rahandusministri Janet Yelleni büroo kvartalirahastuse (QRA) väljakuulutamine, mis on kavandatud 29. jaanuariks.
Kuna võlg ja eelarvepuudujääk paisuvad Covidi ajastu järel, siis saavad erisused seoses kolme kuu laenunõuetega ning võlakirjaoksjonite ulatuse ja pikkusega suuremat tähelepanu.

Augustis tegi riigikassa märkimisväärse sammu, kui ta teatas oma kavatsusest suurendada müüki esimest korda üle kahe aasta ja prognoosis edasist tõusu. Kuid 1. novembriks avalikustas ta kava laenata kvartali jooksul 776 miljardit dollarit, mis on varasematest prognoosidest oluliselt väiksem, tuues muudatuse põhjuseks 10-aastase riigivõlakirja müügi vähenemise. See ootamatu areng viis 10-aastase intressimäära ehk pikaajalise intressimäära taganemisele silmapaistvalt 5% tasemelt, lõpetades aasta 3,86% juures. On fundamentaalne põhimõte, et võlakirjade hinnad ja tootlus on pöördvõrdelises seoses.

USA 10-aastast võlakirja peetakse laialdaselt üheks maailma kõige turvalisemaks investeeringuks, mille intressimäär on ülemaailmne võrdluspunkt. Selle nn riskivaba intressimäära langus suurendas tõenäoliselt finantssektorite riskivalmidust, suurendades nõudlust nii bitcoinide kui ka aktsiate järele. (Kuigi ETF-spekulatsioonid õhutasid tõusu, võimendasid soodsad tootluse nihked seda suundumust).

Siiski võib eelseisev teadaanne paljastada oodatust kõrgema laenuprognoosi, mis võib tekitada probleeme, soovitab Quinn Thompson, Maple Finance'i kapitaliturgude ja kasvu juht. CNN-i andmetel prognoosis rahandusministeerium 30. oktoobri teadaande ajal esimeseks kvartaliks 816 miljardi dollari suurust laenuvõtmist, mis tähistab selle perioodi rekordit.

“Tulemas on 29. jaanuaril avalikustatav riigikassa eelseisev kvartaliaruanne, mis ei tohiks turgudele pakkuda sama rõõmustavat tulemust kui eelmise kvartali puhul,” kirjutas Thompson oma uudiskirja 7. jaanuari numbris. “Pikaajalised intressimäärad on nüüd ~100 baaspunkti võrra madalamad ja Yellen peaks püüdma seda ära kasutada, lõpetades mõne võla. See peaks olema UST-de jaoks vastutuul.”

Suurema laenuvõtmise stsenaarium koos 10-aastaste võlakirjade suurenenud müügiga võib avaldada võrdlusintressile ülespoole suunatud jõudu, mis võib leevendada riskile orienteeritud varade tõusu.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele