Ühendkuningriigi aruanne: Krüpto on peamine rahapesuoht aastatel 2022-2023

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Aastatel 2022-2023 näitas Ühendkuningriigi rahandusministeeriumi aruanne, et rahapesu eesmärgil kõige enam ekspluateeritavad sektorid on krüptovaluutafirmad, jaepangandus, hulgipangandus ja varahaldus.

See hinnang on kooskõlas Financial Conduct Authority (FCA) poolt läbi viidud riskihindamiste tulemustega, mille käigus uuriti 238 ettevõtet. Ühendkuningriigi finantsjärelevalveasutusena on FCA alates 2020. aastast kohustanud krüptovaluutafirmasid end registreerima ja järgima oma rahapesuvastaseid eeskirju.

Krüptovaluutaga seotud kuritegeliku tegevuse kontrolli karmistamiseks on Ühendkuningriik viimasel ajal intensiivistanud jõupingutusi. Ühendkuningriigi politsei 2022. aasta oktoobris tehtud avalduste kohaselt on nad lähetanud krüptotaktikalisi nõustajaid üleriigiliselt, et aidata kaasa kuritegevusega seotud digitaalsete varade konfiskeerimisele.

Selle aja jooksul teatas politseijuhtide riiklik nõukogu sadade miljonite ebaseaduslikust tegevusest saadud krüptoraha konfiskeerimisest.

Aruandest selgub veel, et 2022. ja 2023. aastal palkas Konkurentsiamet ligikaudu 53 täiskohaga finantskuritegevuse spetsialisti, kes tegelevad rahapesuvastase järelevalvega, kusjuures 16 neist spetsialistidest keskendusid konkreetselt krüptorahaoperatsioonide järelevalvele.

Lisaks sellele algatasid laiemad järelevalverühmad, mis ei ole finantskuritegevusele spetsialiseerunud, aruandega hõlmatud ajavahemiku jooksul 95 krüptovarasid käsitlevat juhtumit.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele