Ex-Binance CEO Changpeng Zhao saab 4-kuulist vanglakaristust

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Hiljutises kohtumenetluses 30. aprillil Washingtoni läänepiirkonna USA ringkonnakohtus langetas kohtunik Richard Jones otsuse, millega mõisteti Binance'i endisele tegevjuhile Changpeng Zhaole neljakuuline vanglakaristus.

See kohtuotsus tehti pärast seda, kui Zhao tunnistas, et Binance'is on olnud puudujääke rahapesuvastase süsteemi (AML) haldamisel. Esialgu soovitas prokuratuur nende rikkumiste põhjal kolmeaastast vanglakaristust.

Kohtuistungi ajal väitis prokuratuur, et Zhao juhtimisstiil hõlmas sageli andestuse otsimist pärast rikkumist, mitte ennetavalt loa taotlemist, rõhutades, et pelgalt tingimisi karistus võib luua pretsedendi, mis julgustab teisi seadust suures ulatuses rikkuma.

Seevastu Zhao kaitse rõhutas, et tal puudus otsene teadmine ebaseaduslikust tegevusest Binance'is, ning esitas pitseeritud dokumendid, mis viitavad kergema karistuse kaalumiseks kergendavatele asjaoludele.

Kohtunik Jones mainis argumente kaaludes, et puuduvad otsesed tõendid, mis seostaksid Zhao teadlikku osalemist ebaseaduslikus tegevuses, ja ta lükkas tagasi prokuratuuri surve karistuse karmistamiseks. Enne kohtuotsuse mõistmist avaldas Zhao kahetsust oma juhtimisvigade pärast Binance'is ja võttis täieliku vastutuse rangete rahapesu tõkestamise programmi rakendamisel tehtud vigade eest.

See juriidiline otsus järgnes teisele kõrgetasemelisele juhtumile, mis puudutas FTXi endist tegevjuhti Sam Bankman-Friedi, kes mõisteti 25 aastaks pärast süüdimõistmist mitmes kuriteosüüdistuses. Zhao kohtuprotsess oli suhteliselt vähem avalikustatud, vähem osalejaid ja vähem meediakära kui Bankman-Friedi menetlus.

Zhao juhtumi puhul hoiatas prokuratuur paralleelide tõmbamise eest nende kahe juhtumi vahel, juhtides tähelepanu sellele, et nende kuritegudel olid erinevad isiklikud motiivid ja mõjud.

Pärast oma tagasiastumist tegevjuhi kohalt ja süüdimõistmist loobus Zhao avalikest esinemistest ja teatas, et ta loobub sotsiaalmeediaplatvormidest. Oma tähelepanu ümber suunamiseks algatas ta hiljuti haridusettevõtte Giggle Academy, mille eesmärk on anda noortele krüpto- ja plokiahelateadmisi. Tema asendaja Binance'is, Richard Teng, endine piirkondlike turgude juht, võttis juhtrolli üle.

Zhao õiguslikud tulemused hõlmavad ka märkimisväärseid rahalisi tagajärgi Binance'ile, kes nõustus USA ametiasutustega 4,3 miljardi dollari suuruse kokkuleppega, mis hõlmab erinevaid tsiviilõiguslike jõustamismeetmeid.

See kokkulepe ei lahenda siiski käimasolevat tsiviilkohtumenetlust, mille USA väärtpaberi- ja börsikomisjon algatas Binance'i, Binance.US ja Zhao enda vastu, mis jätkub.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele