BlackRock paljastab: Hiiglased seadsid oma vaatamisväärsused Bitcoin ETFid

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Ärge laske end petta hiljutisest investeeringute peatamisest bitcoini börsil kaubeldavatesse fondidesse (ETF) pärast 71 järjestikust sissevoolu päeva. Robert Mitchnick, kes juhib BlackRocki digitaalseid varasid, usub, et see paus lõpeb peagi. Ta ennustab, et peagi siseneb turule uus investorite rühm. BlackRock on maailma suurim varahaldusettevõte.

Mitchnick ootab, et lähikuudel hakkavad suured finantskontsernid nendesse ETFidesse investeerima. Nende rühmade hulka kuuluvad riiklikud investeerimisfondid, pensionifondid ja sihtkapitalid. Seda jagas ta intervjuu käigus. Mitchnick märkis, et huvi bitcoini vastu on taastunud. Ta ütles, et arutelud keskenduvad nüüd sellele, kuidas bitcoini investeerimisportfellidesse kaasata.

“Paljud organisatsioonid uurivad aktiivselt bitcoini,” selgitas Mitchnick. “Nende hulka kuuluvad pensionifondid, sihtkapitalid ja varandusfondid. BlackRock aitab haridust pakkudes.” Ta lisas, et BlackRocki jaoks ei ole see midagi uut. Ettevõte on nende asutustega bitcoini üle arutanud juba aastaid.

Alates nende heakskiitmisest jaanuaris on need ETFid meelitanud ligi üle 76 miljardi dollari. Praegu pakuvad mõned investeerimisnõustajad BlackRocki IBIT ETFi. Nad pakuvad seda aga ainult siis, kui kliendid seda konkreetselt küsivad. Järgmine samm on pakkuda neid bitcoin ETF-e vabamalt suurte nõustamisfirmade, nagu Morgan Stanley, kaudu.

AUM konkurss

Sotsiaalmeedias on palju räägitud ETFide vahelisest konkurentsist, eriti IBITi ja Grayscale'i GBTC vahel. Praegu on IBITi varade maht 17,2 miljardit dollarit ja GBTC-l umbes 24,3 miljardit dollarit. Suur osa IBITi rahastamisest on üle läinud Grayscale'ile. Muude allikate hulka kuulub raha, mis liigub Kanada või Euroopa kallitest ETFidest. Mõned vahendid tulevad ka bitcoini futuuride ETFidest, mis muutuvad spot-ETFideks.

Mitchnick mainis ka, et mõned inimesed eelistavad oma bitcoini hoida maaklerikontodel. Sellega välditakse bitcoinide otsese hoidmisega seotud probleeme, nagu hoiustamise probleemid või keeruline maksuaruandlus. Ta rõhutas, et BlackRock on rohkem huvitatud klientide harimisest kui lihtsalt suurimaks ETFide pakkujaks olemisest.

Ethereumi toetamine

Eelmise aasta novembris taotles BlackRock eetri (ETH) ETF-i käivitamist. See oli varsti pärast seda, kui tegevjuht Larry Fink arutas tokeniseerimise võimalikke eeliseid. See protsess hõlmab traditsiooniliste varade esindamist plokiahelates.

Eetri ETF-i käivitamine toob aga kaasa probleeme, peamiselt selles, kuidas harida kliente Ethereumi keerulise plokiahela kohta. Samuti tekitab see küsimusi, miks investorid tahaksid veel ühte krüpto ETF-i. Eriti kuna bitcoini ETF võib juba praegu parandada nende investeerimistootlust riski suhtes, nagu näitab Sharpe'i suhtarv.

“Kui me mõtleme selle ruumi üle, näeme digitaalsete varade potentsiaali meie klientide ja kapitaliturgude hüvanguks, keskendudes kolmele valdkonnale: krüptovarad, stabiilne raha ja tokeniseerimine,” ütles Mitchnick. “Ja need sambad on kõik omavahel seotud. See on tõesti oluline asi, mida inimesed peaksid mõistma. Ja töö, mida me igas neist teeme, annab teavet meie strateegia ja meie arusaamade kohta teiste osas.”

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele