Üheksa uut Bitcoin ETFi Hit 300K BTC alla 2 kuud: Mis saab edasi?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Vähem kui kahe kuu jooksul alates nende debüüdist turul on üheksa hiljuti kasutusele võetud kohapeal Bitcoin börsil kaubeldavad fondid on kiiresti kogunud märkimisväärse osaluse, ületades nüüd 300,000 BTC hallatavate varade hulka, mis on märkimisväärne verstapost, välja arvatud Grayscale'i ümberarvestatud GBTC fond.

K33 Researchi hiljutised andmed näitavad, et need üheksa ETF-i on kokku kogunud 303 002 BTC, mille väärtus on eilsete sulgemisnäitajate põhjal ligikaudu 17 miljardit dollarit. See 11. jaanuaril käivitatud ETFide kohort hõlmab selliseid tuntud üksusi nagu BlackRock (IBIT), Fidelity (FBTC), Bitwise (BITB), Ark Invest 21Shares (ARKB), Invesco (BTCO), VanEck (HODL), Valkyrie (BRRR), Franklin Templeton (EZBC) ja WisdomTree (BTCW), mis esindavad bitcoini investeerimisareenile sisenevaid mitmekesiseid osalejaid.

Selle saavutuse kontekstualiseerimiseks võib öelda, et need vastsündinud ETFid valitsevad nüüd peaaegu 1,5% kogu bitcoini pakkumisest, mis on 21 miljonit BTC. See ületab krüptovaluutaruumi märkimisväärsete osalejate, sealhulgas MicroStrategy 193 000 BTC, Tetheri 66 465 BTC ja isegi kõigi avalike bitcoini kaevandajate kombineeritud positsioonid.

Erinevate ETFide seas on BlackRocki IBIT spot bitcoin ETF juhtivaks fondiks hallatavate varade poolest, millel on üle 128 000 BTC väärtusega 7 miljardit dollarit. Tihedalt järgneb Fidelity FBTC, mille varad ületavad 94 000 BTC, mis vastab 5 miljardile dollarile, vastavalt BitMEX Researchi andmetele.

Seevastu Grayscale'i konverteeritud GBTC-fondi varad on alates 11. jaanuarist oluliselt vähenenud, kukkudes CoinGlass'i andmetel üle 28%, ligikaudu 619 000 BTC-lt (35 miljardit dollarit) 444 000 BTC-le (25 miljardit dollarit).

Neto sissevool ületab 6 miljardit dollarit kokku

Kogu netosissevool kõigis USA spot bitcoin ETFides on ületanud 6 miljardit dollarit, kusjuures just eile registreeriti märkimisväärne ligi 520 miljoni dollari suurune sissevool, mis on BitMEX Researchi andmetel suurim sissevool viimase kahe nädala jooksul. Fidelity FBTC juhtis esmaspäevase sissevoolu, meelitades 243,3 miljonit dollarit, millele järgnes Ark Invest 21 Shares'i ARKB, mis tekitas 130,6 miljoni dollari väärtuses sissevoolu. Vaatamata esmaspäevaste sissevoolude poolest kolmandale kohale langenud BlackRocki tavaliselt domineeriv IBIT ETF säilitas endiselt märkimisväärse positsiooni, registreerides 111,8 miljonit dollarit.

Seevastu Grayscale'i kõrgema teenustasuga konverteeritud GBTC tootes olid väljavoolud kõige väiksemad alates fondi käivitamise päevast – fondist väljus vaid 22,4 miljonit dollarit, mis on märkimisväärne langus võrreldes eelmiste kauplemispäevadega ja moodustab vaid murdosa fondi seni kogutud 7,5 miljardi dollari suurusest väljavoolust.

Lisaks püstitasid vastsündinud üheksa ETF-i eile uue päevase mahu rekordi: kauplemismaht ulatus 2,4 miljardi dollarini, mille eesotsas BlackRocki ETF ületas 1 miljardi dollari piiri, ületades sellega eelmist päevarekordit, mis oli püstitatud esimesel päeval, mil instrumentidega kaubeldi.

“See on ametlik… Uued üheksa bitcoin ETF-i on täna ületanud kõigi aegade mahurekordi 2,4 miljardi dollariga, mis on napilt üle esimese päeva, kuid umbes kahekordne nende hiljutine päevane keskmine,” märkis Bloombergi vanem ETF-analüütik Eric Balchunas X-ile.

Bitcoin kaupleb praegu 56 850 dollari juures. Viimase 24 tunni jooksul on Bitcoini hind tõusnud üle 10%, mis tähendab, et selle aastakasv on umbes 34%.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele