MicroStrategy X konto on häkitud: $440K Ethereum Token Scam!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Ametlik MicroStrategy X konto langes hiljuti häkkimise ohvriks, kus pahatahtlikud osalejad haarasid kontrolli ja jätkasid kahjulike linkide levitamist, mis väidetavalt pakkusid väidetava Ethereumil põhineva MSTR-tokeni õhku laskmist. See konto, mis on seotud silmapaistva ärianalüüsifirmaga MicroStrategy, sai pettusliku airdrop-skeemi edendamise kanaliks.

Isikud, kes klikkisid pettuse linkidele, suunati ümber MicroStrategy võltsitud veebilehele, mis kutsus neid üles ühendama oma rahakotti ja nõudma fiktiivset MSTR airdrop'i. Andes oma Web3 rahakotis mitmeid õigusi, seadsid tahtmatud kasutajad end tahtmatult ohtu, et ründajad võivad nende tokenid ära võtta.

Blockchaini analüütiku ZachXBT ja pettusevastase platvormi Scam Sniffer aruanded heidavad valgust selle rüveda skeemi poolt tekitatud kahjude ulatusele, näidates, et kahjum ületab 440 000 dollarit. Tähelepanuväärne on see, et mõne minuti jooksul pärast esialgse pahatahtliku lingi ilmumist MicroStrategy X-kontole kandis üks ohver väidetavalt andmepüügikelmuse tõttu üle 420 000 dollari suurust kahju.

See õnnetu inimene sattus pettuse lõksu ja kaotas märkimisväärse summa, kokku 424 786 dollarit erinevates altcoinides. Tehti ülekandeid, mille käigus suunati ründaja rahakoti aadressile 134 000 dollari väärtuses Wrapped Balance AI (wBAI), 122 000 dollari väärtuses Chintai (CHEX) ja 45 000 dollari väärtuses Wrapped Pocket Network (wPOKT). Lisaks leidis osa varastatud vahenditest tee teise rahakotti, mis on seotud kurikuulsa häkkerirühmitusega PinkDrainer.

Praegu on MicroStrategy ründajaga seotud rahakoti aadressil Ethereumil põhinevate tokenite kogusumma 329 000 dollarit, nagu teatas Ethereum DeBank. Tööstuse vaatlejad tõstsid kiiresti esile pettuse silmatorkava iseloomu, kusjuures tuntud Briti krüptoinvestor Cobie juhtis tähelepanu sellele, kui ebatõenäoline on, et MicroStrategy, ettevõte, mis on pühendatud eranditult äriintelligentsile, söandab Ethereumi tokenite turuletoomist.

“Ilmselt üritan siin mitte olla ohvrile süüdi, kuid sa pead olema väga eriline, et arvata, et MicroStrategy käivitab ETH tokeni pärast seda, kui Saylor on mitu aastat väga kuulsalt öelnud, et “ei ole teist parimat” ja “sa kasutad ainult ühte tooli” jne.”

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele