Trump toetab USA Bitcoin kaevandamise pärast kohtumist tööstuse juhid

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Donald Trump on kinnitanud oma toetust Bitcoini kaevandamistööstusele. Kolmapäeval korraldas ta kohtumise mitmete USA krüptokaevandusettevõtete tippjuhtidega.

11. juuni postituses oma Truth Social platvormil väljendas Trump oma soovi, et kõik ülejäänud Bitcoinid oleksid „MADE IN THE USA!!!“. Ta väitis, et see algatus aitaks kaasa riigi „energeetilise domineerimise“ saavutamisele.

Trump kirjeldas Bitcoini ka kui riigi „viimast kaitseliini“ keskpanga digitaalse valuuta (CBDC) rakendamise vastu. Sellest hoolimata teatas Föderaalreservi esimees Jerome Powell märtsis, et USA on kaugel CBDC kasutuselevõtu kaalumisest, rääkimata selle vastuvõtmisest mis tahes kujul.

Trump-pooldab-USA-Bitcoini-kaevandamist

Trumpi Mar-a-Lago residentsis Floridas toimunud kohtumisel osalesid sellised tuntud isikud nagu Riot Platformsi tegevjuht Jason Les, avaliku poliitika juht Brian Morgenstern, CleanSparki tegevjuht Matthew Schultz ja TeraWulfi juhatuse liige Amanda Fabiano.

Fabiano jagas, et rühm arutas, kuidas Bitcoini kaevandamine võiks aidata tugevdada elektrivõrku ja soodustada töökohtade loomist. Ta rõhutas tööstusharu võimalikku kasu energiainfrastruktuuri ja tööhõivevõimaluste osas.

Schultz ütles Bloombergile, et Trump lubas oma toetust Bitcoini kaevandamissektorile, kui ta novembris presidendiks valitakse. Ta rõhutas Trumpi pühendumust tööstusele ja positiivset mõju, mida see tema juhtimisel võiks avaldada.

Riot-Platforms-tegevjuht-Jason-Les-arutas-Bitcoin-kaevandamise-USAs

Fabiano märkis, et Bitcoini kaevandamistööstus on seisnud silmitsi märkimisväärsete poliitiliste väljakutsetega, mis on tingitud valeinformatsioonist ja ekslikest narratiividest. Ta rõhutas, et poliitikud peavad end koolitama Bitcoini ja selle kaevandamisprotsesside eeliste kohta.

Praegu on sektor poliitilise surve all seoses ettepanekutega, nagu president Joe Bideni 30%-line elektrimaks Bitcoini kaevandajatele. Samuti tuntakse jätkuvalt muret tööstusharu heitkoguste, energiatarbimise ja selle võimaliku mõju pärast elektrivõrkudele.

Kuigi Trump nimetas varem Bitcoini oma 2021. aasta eesistumise ajal pettuseks, on ta vahepeal oma seisukohta muutnud. See muudatus näib olevat püüdlus koguda toetust tööstuse nüüdseks mõjukatelt lobitöögruppidelt, kuna 2024. aasta presidendivalimised lähenevad.

Trump on hiljuti rõhutanud, et Ameerika Ühendriigid ei tohiks krüptoraha valdkonnas leppida „teise kohaga“. Varem juunis kuulutas ta end isegi „krüptopresidentiks“.

Oma presidendikampaania toetuseks on Trump hakanud vastu võtma krüptoraha annetusi ja korraldas hiljuti õhtusöögi oma Mugshot'i mittekättesaadavate tokenide (NFT) omanikele.

10. juunil toimus Trumpi esimene kohtumine tingimisi vanglaametnikuga pärast seda, kui ta tunnistati 30. mail süüdi 34 kuriteos äridokumentide võltsimises. Tema Mar-a-Lago kuurordist läbi viidud virtuaalne vestlus oli lühike ja sündmusteta, kestes The Hilli viidatud allikate sõnul vähem kui 30 minutit.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele