Tokenoomika mängudes | Algaja juhend

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Tokenoomika loob mängude majandusliku struktuuri ja funktsiooni. Tokenoomika reguleerib mängusiseste žetoonide loomist, jaotamist ja kasutamist, mis on mängijate kaasamise ja mängusisese majanduse õitsengu tagamise seisukohalt ülioluline.

See juhend pakub põhjalikku ülevaadet algajatele, kes soovivad mõista krüptomängude tokenoomika põhialuseid.

Mis on Crypto Tokenomics?

Tokenomics on termin, mis viitab krüptoraha või tokeni disainile ja majanduslikule struktuurile. See keskendub mitmesugustele teguritele, sealhulgas pakkumisele ja nõudlusele, žetoonide koguarvule, žetoonide jaotusele ja žetooni kasulikkusele või eesmärgile.

Hästi kavandatud tokenoomika struktuur võib pakkuda inimestele õigeid stiimuleid tokeni kasutamiseks, mis võib aidata kaasa kasutuselevõtule ja tokeni väärtuse suurendamisele.

Seevastu võib halvasti kavandatud tokenomicsi struktuur põhjustada kasutajate vähese huvi ja tokeni väärtuse vähenemise.

Miks on Tokenomics oluline?

Tokenomics on oluline mitmel põhjusel:

 • See aitab kindlaks määrata tokeni väärtust. Tokenomicsi krüptostruktuur võib mõjutada tokeni pakkumist ja nõudlust, mis omakorda võib mõjutada selle hinda. Hästi kujundatud tokenomicsi struktuur võib muuta tokeni väärtuslikumaks, samas kui halvasti kujundatud tokenomicsi struktuur võib muuta tokeni vähem väärtuslikuks.
 • See aitab ligi meelitada kasutajaid ja investoreid. Tugeva tokenomics-struktuuriga token meelitab kasutajaid ja investoreid rohkem. Seda seetõttu, et selline token on tõenäolisemalt väärtuslikum ja sellel on selge eesmärk.
 • See aitab edendada jätkusuutlikku majanduskasvu. Seda seetõttu, et selline struktuur võib julgustada kasutajaid jätkama žetooni kasutamist ja aitab vältida žetooni muutumist liiga volatiilseks.
 • See aitab vältida pettusi ja pettusi. Hästi kujundatud tokenoomika struktuur võib aidata ära hoida pettusi ja pettusi, kuna see raskendab pahatahtlike osalejate jaoks tokeni hinnaga manipuleerimist või süsteemi ärakasutamist.

Lühidalt öeldes on tokenomics krüptosektoris oluline, sest see võib oluliselt mõjutada krüptoraha või tokeni edu või ebaõnnestumist. Tokenoomika mõistmisega saate teha teadlikke otsuseid oma investeeringute kohta.

Põhilised tokenoomika mudelid

Krüptoraha valdkonnas kasutatakse tavaliselt mitmeid põhilisi tokenoomika mudeleid. Igal mudelil on oma tugevad ja nõrgad küljed ning konkreetse projekti jaoks parim mudel sõltub selle konkreetsetest eesmärkidest ja eesmärkidest.

Põhiline deflatsiooniline režiim

Põhiline deflatsiooniline mudel on tokenomika mudel, mille eesmärk on luua nappus, kõrvaldades žetoonid ringlusest. Seda tehakse tavaliselt žetoonide põletamise teel, mis tähendab, et need hävitatakse jäädavalt. Märkide põletamine võib aidata suurendada allesjäänud märkide väärtust, vähendades pakkumist. Samas võib see muuta žetooni ka volatiilsemaks, kuna see on nõudluse muutuste suhtes tundlikum.

Tagasiostmine ja põletamine

Tagasiostu ja põletamise mudeli puhul ostab projektimeeskond perioodiliselt turult žetoonid tagasi ja põletab need seejärel. See on viis, kuidas suurendada allesjäänud žetoonide väärtust, vähendades nende pakkumist. See võib olla ka viis, kuidas projektimeeskonnale tulu teenida.

Burn on Transaction

Tehingupõhise põletusmudeli puhul põletatakse väike protsent tehingus kasutatavatest žetoonidest. See on viis, kuidas luua nappust ja suurendada žetooni väärtust aja jooksul. Samuti võib see olla viis, kuidas julgustada inimesi tokenit kasutama, kuna neid premeeritakse selle eest.

Neto deflatsioonimudel

Neto deflatsioonimudel on sümboolne näide, mis ühendab kaks või enam deflatsioonimehhanismi. See võib aidata luua veelgi suuremat nappust ja suurendada žetooni väärtust. Näiteks võib projekt kasutada põhilist deflatsioonimudelit ja tagasiostu- ja põletusmudelit.

Parim tokenoomika mudel konkreetse projekti jaoks sõltub selle konkreetsetest eesmärkidest ja eesmärkidest. Siiski võivad kõik eespool käsitletud mudelid olla tõhusad tokeniomanike jaoks väärtuse loomisel.

Oluline žetooni mehaanika

Oluline tokeni mehaanika on põhielemendid, mis määravad krüptoraha või tokeni väärtuse ja funktsionaalsuse. Järgnevalt anname igaühe kohta üksikasjaliku selgituse.

Mündid ja märgid

Mündid on omaenda plokiahelatele ehitatud digitaalsed valuutad, samas kui märgid on olemasolevatele plokiahelatele (nt Ethereum) loodud digitaalsed varad, mis esindavad varade omandiõigust, kasulikkust või juurdepääsu teenustele.

Süütamisvõime

Vahetatavus viitab märgi võimele olla kergesti vahetatav teise sama tüüpi ja sama väärtusega märgi vastu.

Fungible tokenid, nagu Solana (SOL) ja Ethereum (ETH), ei ole unikaalsed ja nende väärtuse määrab turg.

Mitte-kungible tokenid (NFT) on aga unikaalsed ja neid ei saa omavahel vahetada. Igal NFT-l on oma erinevad omadused ja väärtus, mis on sageli seotud digitaalse kunsti, mängusiseste esemete või muude kollektsiooniobjektidega.

Seetõttu on krüptovaluutad, nagu Bitcoin ja Ethereum, vahetatavad, kuid NFT-d mitte.

Tagasiostmine ja põletamine

Tagasiostu- ja põletusmehhanism on tokenoomika strateegia, mida kasutatakse tokeni ringluses oleva pakkumise vähendamiseks, ostes perioodiliselt tokeni avatud turult ja hävitades selle seejärel, muutes tokeni haruldasemaks.

See võib olla mängumajandusele kasulik, sest see aitab suurendada allesjäänud žetoonide väärtust ja muuta need mängijatele väärtuslikumaks.

Rahapaja

Tokenite vermimine tähendab uute tokenite loomist plokiahelas, tavaliselt nutikate lepingute abil. See hõlmab žetoonide genereerimist ja väljastamist vastavalt eelnevalt määratletud reeglitele, mis nõuab sageli arvutusressursse ja valideerimismehhanisme.

Väljastamine

Tokenite emiteerimine on uute tokenite loomise ja levitamise protsess plokiahelas. Seda saab teha erinevate meetodite abil, sealhulgas:

 • Eelmüük. Arendajad saavad müüa märgid varajastele investoritele enne, kui märgis on avalikult noteeritud. See võib aidata projektile kapitali koguda ja huvi tekitada.
 • Esialgsed avalikud pakkumised (IPO). Väärtpabereid saab noteerida krüptovaluutabörsil, mis võimaldab kõigil neid osta või müüa. See on sarnane sellega, kuidas traditsioonilistel börsidel kaubeldakse aktsiatega.
 • Otse ostmine. Arendajad võivad müüa märgid otse kasutajatele oma veebisaidi või muude kanalite kaudu.
 • Preemiad. Kasutajatele võib anda žetooni teatud tegevustes osalemise eest, näiteks panustamise, mängude mängimise või likviidsuse tagamise eest.
 • Airdrops. Tokenid võib anda kasutajatele tasuta ära, tavaliselt lootuses tekitada huvi ja vastuvõtmist.

Põlev

Tokenite põletamine on protsess, mille käigus eemaldatakse žetoonid ringlusest jäädavalt, tavaliselt selleks, et vähendada pakkumist ja suurendada nende vähesust. Seda saab teha kas automaatselt arukate lepingute kaudu või nende saatmisega kättesaamatusse rahakotti. Eesmärk on tekitada deflatsiooniefekt, mis muudab allesjäänud märgid omanike jaoks väärtuslikumaks. Tokenite põletamist saab kasutada selleks, et stimuleerida tokenite kasutamist, vähendada volatiilsust ja luua stabiilsem tokenimajandus.

Inflatsioon

Plokiahela kontekstis tähendab inflatsioon žetoonide kogupakkumise järkjärgulist suurenemist aja jooksul. Seda võivad põhjustada mitmesugused tegurid, näiteks tokenite emiteerimine, panustamishüvitised või tehingutasud. Kuigi inflatsioon võib žetoonide väärtust aja jooksul vähendada, võib seda kasutada ka žetoonide kasutamise ja kasutuselevõtu soodustamiseks.

Panustamine

Panustamine on protsess, mille käigus kasutajad lukustavad oma mündid või märgid krüptoraha rahakotti, et toetada Proof-of-Stake (PoS) plokiahela turvalisust ja toimimist. Vastutasuks oma müntide panustamise eest saavad kasutajad tasu vastvalminud müntide või osa tehingutasudest.

Riigikassa

Riigikassa on konkreetne aadress, mis hoiab žetoonide kogumit ja haldab nende žetoonide jaotamist detsentraliseeritult ja läbipaistvalt, lähtudes eelnevalt määratletud reeglitest. Riigikassa eesmärk on tagada projekti jätkusuutlikkus ja pikaajaline kasv, pakkudes mehhanismi tulevase arengu, tegevuse ja kogukonna algatuste rahastamiseks.

Hääletamine

Tokenite valitsemine hõlmab suuniseid ja protokolle, mis jälgivad žetoonide haldamist konkreetses ökosüsteemis. Läbipaistev ja täpselt määratletud juhtimismudel on kasutajate huvide kaitsmiseks ülioluline. Sellise mudeli illustratsiooniks on detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid (DAO), mis võimaldavad kasutajatel osaleda ökosüsteemi otsustusprotsessides hääletusmehhanismide kaudu.

Kinnitamine

Hinnakinnitus on mehhanism, mille puhul sümboli väärtus on seotud mõne teise varaga, näiteks fiatvaluuta või kaubaga. Seda tehakse selleks, et tagada tokeni stabiilsus ja prognoositavus, mis muudab selle investorite ja kasutajate jaoks atraktiivsemaks. Hinna sidumise rakendamiseks on mitmeid erinevaid viise, kuid kõigil neil on sama eesmärk säilitada stabiilne suhe tokeni väärtuse ja alusvara väärtuse vahel.

Pakkimine ja ühendamine

Wrapping hõlmab ühes plokiahelas oleva tokeni teisendamist vastavaks tokeniks teises plokiahelas, säilitades väärtuse puutumatuna. Bridging on seevastu varade saatmine otse ühest plokiahelast teise, sageli arukate lepingute kaudu. Need meetodid võimaldavad aheladevahelist ühilduvust, võimaldades kasutajatel kasutada oma varasid eri plokiahelates.

Mängude kasutusjuhtumid

 • Axie Infinity on NFT-mäng, mis kasutab oma algupärast AXS-märki, et stimuleerida mängijaid mängimise ja teenimise mudeli kaudu. Mängijad saavad teenida AXS-märke erinevate tegevuste, näiteks võitluse, kasvatamise ja panustamise kaudu, edendades elavat mängusisest majandust.
 • CryptoKitties on teine NFT-mäng, mis kasutab ainulaadset aretusmehhanismi, mis võimaldab mängijatel kombineerida oma NFT-kassid, et luua uusi, haruldasemaid kasse. See tekitas haruldaste kasside hulga, mis tõstis mängu ETH-märkide väärtust.
 • Sandbox, virtuaalmaailma platvormi, kasutab oma SAND-märgiseid, et hõlbustada mängusiseseid tehinguid ja vara omamist. Mängijad saavad osta virtuaalset maad, ehitada sellele ja teenida oma loomingut erinevate vahendite abil raha, luues dünaamilise ökosüsteemi.

Krüptomängudes osalejate kaasamine

Krüptomängudes osalejate kaasamine sõltub mitmest tegurist, sealhulgas põnevast mängust, uuenduslikust tokenoomikast ja toetavast kogukonnast.

Mängijatele

Play-to-earn (P2E) on uus mängumudel, mis võimaldab mängijatel teenida krüptoraha või muid digitaalseid varasid mänge mängides. See võib muuta mängutööstust, pakkudes mängijatele võimalust oma aega ja vaeva rahaks muuta.

Play-for-fun (P4F) on traditsiooniline mängude mudel, kus mängijad mängivad mänge naudingu ja meelelahutuse eesmärgil. P4F-mängud ei ole tavaliselt mõeldud rahalise tulu teenimiseks ning mängijad ei teeni oma aja või vaeva eest midagi.

Arendajatele

Mängustuudiote või -ettevõtete palgal olevad sisearendajad tunnevad sügavuti stuudio visiooni, sihtrühma ja tehnilist infrastruktuuri. Nad aitavad kaasa mängu põhidisainile, mängumehhanismidele ja üldisele kasutajakogemusele.

Välisarendajad seevastu toovad mängu juurde erilisi oskusi ja teadmisi. Nad võivad olla spetsialiseerunud plokiahela arendamisele, NFT-integratsioonile või tokenoomika kujundamisele. Nende panus laiendab mängu ulatust, tagades, et see integreerub sujuvalt krüptoökosüsteemiga.

Investoritele

 • Toetajad on krüptomänguprojektide varajase faasi investorid, kes annavad kapitali omakapitali või madalama hinna eest. Nad kannavad märkimisväärseid riske, loodavad potentsiaalsele kõrgele tootlusele. Sügava arusaamisega krüpto- ja mängutööstusest keskenduvad nad projekti pikaajalisele potentsiaalile.
 • Portfelliinvestorid, kes on vähem riskantsed kui rahastajad, investeerivad mitmekesistesse edukatesse krüptomänguprojektidesse. Nad taotlevad aja jooksul mõõdukat tootlust, tuginedes tugevatele meeskondadele ja tokenoomikale. Erinevalt toetajatest hoiavad nad rohkem käed rüpes, hinnates pigem turusuundumusi ja võimalikku tulu kui sekkudes igapäevastesse toimingutesse.
 • Juhatajad osalevad aktiivselt krüptomängude juhtimises, omades otsustavate otsuste tegemisel hääleõigusega märke. Nad on mängust ja selle kogukonnast innukalt huvitatud ja aitavad kaasa projekti suuna kujundamisele, viies selle vastavusse oma nägemusega pikaajalise jätkusuutlikkuse kohta.
 • Krüptokaubitsejad tegelevad krüptomängu müntide ostmise ja müümisega, eesmärgiga saada kasu lühiajalistest hinnakõikumistest. Kuigi nad ei osale otseselt mängudes, mängivad nad olulist rolli turu likviidsuse tagamisel ja žetoonide vahetamise hõlbustamisel, tuginedes otsuste tegemisel tehnilisele analüüsile ja turusentimentidele.

Tokenoomiliste süsteemide tüübid

Play-to-Earn (P2E) muudab mängimist, võimaldades mängijatel teenida mängimise ajal krüptoraha või digitaalseid varasid. P2E-mängudes annavad ülesanded, nagu võitnud lahinguid või täitnud ülesandeid, žetoonid, mis on kaubeldavad reaalse raha vastu. Need konkurentsivõimelised, oskustepõhised mängud pakuvad mängijatele saavutusi ja omandiõigust, edendades elavat kogukonda.

Krüptoprojektid kasutavad sageli tokenoomikat, et võimaldada omanikel hääletada selliste otsuste üle nagu arengukavad ja vahendite eraldamine. Tokenite omanikud võivad saada lisatähiseid, osa projekti kasumist, luues passiivse sissetulekuvoo ja julgustades tokenite säilitamist.

Krüptoalal on levinud tokenite müük, mille puhul projektid müüvad tokenid kapitali kaasamiseks. Kuigi need pakuvad rahastamist, on nendega investorite jaoks kaasnevad riskid, mis rõhutab enne osalemist põhjaliku uurimistöö tähtsust.

Välisallikad. Mõned krüptoprojektid teenivad tulu, integreerudes väliste dAppide või NFT-turuplatsidega. See mitte ainult ei too sisse uut tuluvoogu, vaid suurendab ka projekti jaoks tokenite likviidsust.

Väljakutsed ja riskid mängude tokenoomika valdkonnas

 • Tokenoomika väljakutsed. Õiglase ja jätkusuutliku tokenomics-süsteemi loomine on kriitilise tähtsusega, kuna see seisab silmitsi selliste probleemidega nagu hinna volatiilsus, lühiajaline mängijakesksus ja võimalik tsentraliseerimine. Mängijate, arendajate ja investorite vajaduste tasakaalustamine lisab keerukust.
 • Mängu väljakutsed. Plokiahela ja tokenomika integreerimine tekitab mänguväljakutseid, mis nõuavad suhtlemist nutikate lepingute ja krüptokontodega. Mõned süsteemid võivad põhjustada vähem nauditavaid mängukogemusi.
 • Reguleerimine ja juhtimine. Regulatiivne ebakindlus ja keerulised juhtimisstruktuurid kujutavad endast plokiahelapõhiste mängude jaoks takistusi. Arendajad seisavad silmitsi probleemidega, mis on seotud eeskirjadega, samas kui erinevad sidusrühmade huvid muudavad juhtimise keeruliseks.
 • Ühenduse väljakutsed. Elujõulise kogukonna loomine on väga oluline, kuid seisab silmitsi skeptitsismiga mängijate poolt, kes ei soovi hallata krüptopangakontosid. Krüptovaluutaturgude spekulatiivne iseloom takistab usalduse loomist.
 • Üldised riskid. Lisaks konkreetsetele väljakutsetele hõlmavad riskid turvaauke, muutuvat õiguslikku staatust ja turu volatiilsust. Võimalikud häkkimised, kohtumenetlused ja tokenite väärtuse kõikumine mõjutavad mängijaid ja investoreid.

Kokkuvõte

Tokenoomika on plokiahela mängude disaini, majanduse ja edu kujundamisel otsustava tähtsusega. Hästi struktureeritud süsteem meelitab mängijaid, stimuleerib osalemist ja soodustab mängusisese majanduse õitsengut. Oluline on tegeleda selliste probleemidega nagu hindade volatiilsus, lühiajalisus ja regulatiivne ebakindlus.

KKK mängude tokenoomika kohta

Mis on tokenomics mängumajanduse jaoks?

Mängu majanduse tokenoomika on mängu majanduslik disain, mis määrab, kuidas žetoonid luuakse, jaotatakse ja kasutatakse mängus.

Millised on tokenoomika probleemid?

Tokenomicsi probleemide hulka kuuluvad hinna volatiilsus, lühiajalisus, tsentraliseerimine ja mängude keerukus.

Mis on hea tokenoomika?

Hea tokenomika on õiglane, jätkusuutlik ja stimuleerib mängijate osalemist ja naudingut.

Milleks on meil vaja tokenoomikat?

Me vajame tokenomikat, et luua õitsev mängusisene majandus ja tasakaalustada erinevate sidusrühmade huve.

Millised on peamised tegurid, mida tokenoomika puhul arvesse võtta?

Peamised tegurid, mida tuleb tokenomika puhul arvesse võtta, hõlmavad tokenide levitamist, kasulikkust, juhtimist ja majanduslikku jätkusuutlikkust.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele