Tetheri 1,4 miljoni dollari suurune FBI taastamismissioon

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

12 märtsil tegi Ameerika Ühendriikide prokuratuur Chicagos, Illinoisi osariigis avaliku teate umbes 1,4 miljoni dollari suuruse Tetheri krüptoraha konfiskeerimise kohta. See märkimisväärne summa konfiskeeriti, kuna kahtlustatakse, et see kujutas endast keerulise klienditoe pettuseoperatsiooni ebaseaduslikku tulu.

Seda edukat tagasinõudmisoperatsiooni juhtisid justiitsministeeriumi (DOJ) ja Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) ühised jõupingutused. USA prokuratuur märkis, et operatsiooni hõlbustamisel mängis olulist rolli krüptovaluutaplatvorm Tether, mis andis ametivõimudele oma toetuse.

Tetheri pressiteate kohaselt:

“Oleme uhked oma koostöö üle Ameerika Ühendriikide valitsusega võitluses finantspettuste vastu krüptoraha ökosüsteemis. 1,4 miljoni dollari väärtuses Tetheri (USDT) konfiskeerimine on oluline verstapost meie jätkuvates jõupingutustes, et säilitada ausus selles kiiresti arenevas tööstusharus. Meie pühendumine kasutajate kaitsmisele ja ebaseadusliku tegevuse likvideerimisele on jätkuvalt vankumatu. Koos õiguskaitseasutustega kogu maailmas jätkame juhtrolli ohutuma ja turvalisema keskkonna edendamisel.”

Ametiasutuste poolt üksikasjalikult kirjeldatud skeemi käigus peteti üksikisikuid, peamiselt eakaid inimesi, petliku klienditugi-kelmuse abil. Selle meetodi käigus ilmusid potentsiaalsete ohvrite arvutiekraanidele hüpikaknad, mis hoiatasid neid valesti, et nende arvutid on ohustatud, ja kutsusid neid üles valima abi saamiseks võltsitud klienditoe numbrit. Kui ohvrid olid ühenduses, siis eksitati neid veelgi, et nende pangakontod on ohus, mis viis nad teise petturi juurde, kes esines klienditoe esindajana.

Seejärel manipuleeriti neid ohvreid, et nad kannaksid oma pangavahendid USDT (Tether) valuutasse, varjates oma varade kaitsmist. Kahjuks lõppes see tegevus sellega, et ohvrid kaotasid oma žetoonid, kusjuures petturid katkestasid pärast tehingut kõik suhtlusliinid.

Ameerika Ühendriikide prokuratuur rõhutas selle sündmuse tähtsust, kuna see on üks esimesi juhtumeid, kus Ameerika Ühendriigid nõuavad USDT-d otse tagasi pettusega seotud digitaalse valuuta rahakotist, mis ei ole seotud pettuse toimepanemisega.

Seoses käimasoleva uurimisega ei avalikustata endiselt vahendite tagasisaamisel kasutatud täpset metoodikat. Siiski annab 24. jaanuaril esitatud ütlusest mõningase ülevaate, et õiguskaitseorganid olid võimelised ebaseaduslikult omandatud rahalisi vahendeid jälgima viie erineva digitaalse rahakoti kaudu.

Avalduses täpsustatakse veel, et need rahakotid sisaldasid varasid, mis olid otseselt seotud traadipettuse skeemi tuludega, mida iseloomustab rahaliste vahendite liikumine suhteliselt väikestes summades erinevate vaheaadresside kaudu ilma igasuguse ilmse õiguspärase eesmärgita, väidetavalt selleks, et pesta ebaseaduslikult saadud tulu.

Lisaks sellele on justiitsministeerium algatanud ühes sellega seotud küsimuses süüdistuse kahe isiku vastu nende osalemise eest krüptoraha kaevandamise operatsioonis koolipiirkonnas, mis rõhutab energia kasutamise laiemat kontrollimist USA krüptoraha sektoris.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele